Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Sürahi Bulamadılar Zahar!.

Sürahi Bulamadılar Zahar!.
 • 23.06.2016
 • MASKİ’nin ‘Personel Buluşması’ adı altında düzenlediği iftar yemeğinde, pet şişelerdeki suyun içilmesi dikkatlerden kaçmadı ve “Şehir içme suyu için sürahi bulamadılar, onun için pet şişe suyu içtiler zahar * ” dedirtti!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün, Yeni Nikah Sarayı’nda iftar yemeği olarak düzenlediği “Personel Buluşması”nda, masalarda pet şişe sularının yeralması dikkatlerden kaçmadı ve kente içmesuyu dağıtan işletmenin yemeğinde pet şişe suyunun servis edilmesi “ilginç” bulundu.

Malatya’da, Cemal Akın’ın Belediye Başkanlığı döneminde 2006’da yaşanan, içmesuyuna kanalizasyon suyunun karışması ve yüzlerce kişinin hastalanmasının ardından, içmesuyu kullanımında şişe suyuna yönelinmesine, o dönemin ve sonraki belediye yönetimleri “suyumuz tertemiz, herhangi bir sorun yok” diye karşı çıkılmıştı. Buna rağmen, yaşanan o tecrübenin ardından, Türkiye’nin belki de en değerli ve sağlıklı içmesuyuna sahip Malatya’da, büyük çoğunluğu Malatya dışındaki kaynaklardan doldurulmuş pet şişe su kullanımındaki artış engellenememişti. Bu durumu  lokanta, pastane, park, kafe vs. işyerlerinde çoğu işletmeciler kâra dönüştürerek, yüksek fiyatlarla pet şişe su satmaya başlamışlar, bu da vatandaşların tepkilerine yolaçmış, ancak engellenemeyerek yeni bir kazanç kapısı oluşturmuştu.

MASKİ’nin, kendi düzenlediği yemekte, çeşmeden akan Malatya Gündüzbey-Pınarbaşı kaynağı suyunu sürahilerle kendi personeline servis ederek, su kalitesi ve temizliği konusunda kamuoyuna da güçlü bir mesaj fırsatı ele geçmişken, bunun yerine, pet şişedeki suyun servis edilmesi, “dikkatsizlik, duyarsızlık” olarak değerlendirildi.

_________

*ZAHAR: Her halde, evet öyle (TDK)

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Adsız

 

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. xl dedi ki:

  belediyenin cebinden iftar yemeği ye oh ne güzel memleket.

 2. ceyda ucuzal dedi ki:

  kayserililer geldi hem suyyuumuzu hemde tadımızı kaçırdı

 3. zafer dedi ki:

  Kral çıplak arkadaş, bırakın başka sevdaları, Malatya sevdalısı olmayı deneyin biraz.

 4. dakut44 dedi ki:

  slm arkadafşlar öncevlikle herkesin görüşüne saygı duymak lazım ben bir darendeli olarak bu haberin ne kadar saçma sapan bir haber olduğunu söylemek istiyorum hangi davette sürahiden su içiyolar söylermisiniz nereye giderseniz gidin davetlerde hep hazır su kullanılıyor dünyanın en güzel su kaynağı olan bursa ve en kaliteli suyu olan erikli bursaya gidin bakın davetlerde lokantalarda şebeke suyumu kullanılıyor bence çok saçma bir haber olmuş

 5. Vahap dedi ki:

  Yılın haberi bu bence…Ey yalakalar; Malatya”yı tanımadan ve bilmedin konuşuyorsunuz. Türkiye’nin en nadir içmesuyu kaynağına sahip il Malatya. Suyun başındaki kurum pet şişe ile iftar açarsa, vatandaş ne yapacak, kime güvenecek. Eleştiriyi ve haberciliği bilmeyen zavallılar, siz gerçekten Malatyalımısınız? Bir zamanlar Malatya’ya lokantalarda masaya pet şişe koymak, müşteriye küfür gibi gelirdi. Malatya’nın değil 20-30 yıl öncesine, son 10 yılına bile hakim olamayanlar çıkıp bol keseden atmasın. Şehrin menfaatlerini düşünmek, partiler üstü bir durumdur. Malatyahaber.com’u cesaretli ve yürekli haberciliğinden dolayı tebrik ediyorum. Varsın particiliği değerler üstü görüp, memleket meselesi konularındaki eleştirileri anlamasınlar. Ben lokantaya gidince şiddetle sürahiden ve bardaktan su istemeyi şiddetle talep edeceğim. Particilik ve pırtıcılık işleri ile makamlara gelmek için kırk takla atanlar, makama varınca helali ve haramı unutanlar, siz elbette Malatya’nın içmesuyu meselesini bilmezsiniz. MASKİ bu şehrin suyundan sorumluysa, orayı yöneten ZAT’lar önce suyun güvenli olduğunu kamuoyuna yansıtmalı. Olay bu kadar basit ve net. Malatyahaber.com’u tebrik ve takdir ediyorum. Helal olsun. Ramazan ayını kıymetlendiren değerlere inanmadığı halde iftar masalarında protokolün yanında baş köşeye oturan sözde bazı gazetecilere! inat, Malatyahebr:com’u seviyoruz, seviyoruzzzzzzzzz

  1. malatyam dedi ki:

   vahap ağzına sağlık söyleyecek bişey bırakmamışsın sağol

 6. VAHİT VAR dedi ki:

  HATIRLAYIN CEMAL AKIN DA BASININ KARŞISINDA BARDAKTA SU TEMİZ DİYİP İÇMİŞTİ VE 3-5 GÜN SONRA HANIMI SUDAKİ ROTA VİRİSÜNE BAĞLI HASTANEYE KALDIRILMIŞTI VALLAHİ BENDE AK PARTİYE HEP OYUMU VERİYORUM AMA AK PARTİ DÖNEMİNİN MALATYA DAKİ BELEDİYE İLE İLGİLİ TÜM İŞLERİNE GÜLMEMEK VE KIZMAMAK ELDE DEĞİL👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿👎🏿

 7. Gariban köylü dedi ki:

  Bal gibi habercilik süper yakalamislar başka birileri icse neysede sen suyun başında ki adamsın sen kendi suyunu icmezsen kim içer .tebrikler Malatya haber yerel haberciliğin Bu denli ayaklar altına alındığı günlerde doğruları söylerken korkmadan aman başımıza bir iş gelir mi demeden haber yaptığınız için kutlarım hepinizi

 8. Akıncı06 dedi ki:

  Malatya dışında süreli takip ettiğim site burası…Tamam anladık eleştiri de olacak…lakin bu nedir anlamadım…sadece laf olsun torba dolsun misali…

 9. Vatandas dedi ki:

  Bence de madem içme suyu temiz keske sürahiden iceydiniz.Plastik damacanalar ve plastik petler cok mu sağlıkli? Şebeke suyu iciyorum gayet leziz ve temiz..Yerel yöneticilerin PR calısmaları zayıf..Başarı detaylarda gizlidir.Bakınız Antep bld başkani Fatma Şahin

 10. SALİH dedi ki:

  Hayatımda gördüğüm en boş beleş haber sitesi burası. Daha takip falan etmiyorum sizi. Ucuz saçma sapan muhalif olmaya çalışan ama olamayan amaçsız ne idüğü belirsiz bi web sitesisiniz.

 11. yusuf dedi ki:

  Malatyayı ve yöneticilerini kötüleyen leblebiler hiç komik değilsiniz. Habercilik size 3 gömlek bol.o resim ve düzülen haber metni sempatik değilsiniz.sadece nefret,baskı ve karşıyı yok sayma var.Sonra niye okunmuyoruz diyorsunuz.

 12. Ertuğrul dedi ki:

  Anlayabilen insan için kaliteli haber diye buna denir. Allah’ın bu kente hediye etmiş olduğu suyun tonunu, su kaynağı olmayan kentlerden daha fazlaya satan bir MASKİ, pet şişe sularına acaba destek kampanyası mı vermektedir? Düşündürücü..

 13. Çakır dedi ki:

  Bu haber sitesi sürekli olarak eleştiriyor.Ben Konyadan sürekli takibediyorum,eleştiri eleştiri.Bu adamlar hiçmi düzgün bir iş yapmıyolar.Bakıyorumda bir sürü vali değişti hiçbirine en ufak bir eleştiri yok.Belediye ve STK lara gelince hiç düzgün işleri yok.El insaf yani el insaf.

 14. kenan dedi ki:

  Haber yaptığınız konuya bak yazıklar olsun size ve sizin gibi gazetelik ve medyacılığa

 15. Gökhan dedi ki:

  Malatya’nın eski suyunun lezzetini bulan var mı acaba ? Eskiden lokantalarımızda ,evlerimizde aslanlar gibi suyumuzu çeşmeden akıtıp kana kana içerdik ya şimdi. Suyun kaynak kalitesi aynı suyun lezzeti klorlama ve şebeke hattında bozuluyor. Başkan Malatya’lı ise suyunun lezzetinin bozulduğunu evdekilere bi sorsun madem bizlere inanmıyor…MASKİ sadece suyun aktığı musluğun değil aynı zamanda para musluğunun da başında daha çok icraatı olur.

 16. yavuz dedi ki:

  Kimse kusura bakmasın.Bu bir haberciliktir..
  Trilyonlara hükmeden Yöneticiler böyle detaya dikkat edecek .

  1. Ziyaret dedi ki:

   Aynen öyle!

 17. mehmet dedi ki:

  bence yılın haberi bu

 18. baran_ege dedi ki:

  waybe… bu memlekette bir milyon nüfusa çeşme suyunu içir durmadan sularımız çok temiz de sende otur pet şişe ile su iç bu ikinci cemal vakası o tv karşısında içmişti salon gayet moderen o kadar büyük bir yatırıma sulahi almayı unutmuşlar Allah bunları islah eylesin memleketin her köşesinde bir iftar furyasıdır gidiyor. fakire fukaraya gurabeye verilecek iftar yemekleri malesef üst bürokrasiler ve çalışanlar aslan gibi yiyor.çatlayana kadar yiyin

 19. Harun Karacanoğlu dedi ki:

  Adamlar malatyanın suyunu kafalarında bitirmişler zaten. maski bunu yaparsa lokanta, kafe esnafı niye musluk suyu ikram etsin ki müşterilerine?

 20. timur dedi ki:

  tam size yakışır düzeyde 10 numara malatya düşmanlığı yapmış olduğunuz bir haber. sizi alkışlamaya kalkışsam zamanım yetmez. zırvalamışsınız resmen.

 21. malatya dedi ki:

  ben bu tip iftar organizasyonlarına eğer hakkım varsa helal etmiyorum.gidin garip,gurabaya verin,sevap kazanırsınız.

 22. kadir dedi ki:

  demekki içttiğimiz sular güvenilir değil.. güvenilir olsa kendileride içer.. yazık kendilerinin içmediği suyu vatandaşa içiriyolar ve bide türkiyenin en masrafsız suyunu pahalıya satmak şartlıyla

 23. MALATYALI dedi ki:

  DAHA YEMEK MASASINDA Kİ SUYU NASIL SERVİS EDECEKLERİNİ BİLMEYEN ADAMLAR 1 MİLYONLUK ŞEHRE SU DAĞITIYOR , FIKRA GİBİ VALLAHİ …..

 24. can malatyalı dedi ki:

  süper haber tebrik edrim öncelikle böyle bi sofraya hiç gerek bile yoktu onca fakir varken bu ülkede rabbim zorda olan fakirlere yardım etsin inşallah. sabırla bekliyorum seçimleri

 25. halil dedi ki:

  Malatya büyük şehir belediyesi ve belediyenın yan kuruluşu olan Esenlik şirketi kendi işlettiği bütün tesislerde şişe suyu satmaktadır. Şişe suyu şirketlerine ortaklarki bir çıkarları varki malatya gibi bir yerde bunu yapıyorlar . Bilen için bu malatyanın yüz karasıdır.

 26. NK. dedi ki:

  Suyuyla meşhur Malatya da bu yapılan hiç yakışık kalmamış. Ama mesele sadece bundan da ibaret değil. Belediye teşekkülü olan Esenlik lokanta ve tesislerinde de aynı durum söz konusu. Gordugumde, masalardaki sıra sıra pet şişeleri yadirgamistim. Hiç yakışmıyor bu durum Malatya’ya.

 27. malatya dedi ki:

  ya anlamadığım nikah işinden çok,iftara ve yemekli toplantıya ev sahipliği yaptı yeni nikah salonu.allahtan yapılmış..

 28. kenan dedi ki:

  kimin parasıyla kime iftart veriyorlar birinin maaşından fazla değil 10 tl kesinti olsun bakalım ne yapıyorlar benim adıma haram olsun iki kişilik eve 70 tl su parası geliyor.

 29. Mustafa dedi ki:

  Bu haberi yapanların gazeteci olduğundan şüpheleniyorum.Bir gazeteci pet şişeyi haber yapıyorsa, haber anlayışınızı tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.

  1. Ziyaret dedi ki:

   Bundan önemli haber mi var? Konu pet şişe değil konu onun içindeki su!!! Konu Musluk suyu yerine neden pet şişe su içmeyi tercih ettikleri??! Anlayarak okumayı denerseniz konunun özünü yakalayabilirsiniz

 30. malatyasporlufk dedi ki:

  şehir suyu pislikten içilmiyor suyun içinde her şey mevcut maşallah onlarda su pis diye içmemişlerdir

 31. irfan dedi ki:

  Kendileri içmediği için suyumuz temiz değil…Bazı gerçekleri bilmek lazım.

 32. Ziyaretci dedi ki:

  Daha baska ne bulunabilir ki.kotulemek ne demek?
  Demek ki gerçekten temiz degilmis ki kendileri de icemiyorlamis

 33. Hakan dedi ki:

  Bula bula bunu mu haber yaptınız.Siz Malatya düşmanısınız…..Ayıp size.Dostmusunuz düşman mı….

  1. acı söyleyen dost dedi ki:

   ne düşmanı? nerenden çıkardın dostum. İçme suyu şebeke sorumlusu kurumun masasında pet şişe hiç şık olmamış. Protokol görevlileri sınıfta kalmış. Lokantacının bitişik kebapçıdan dürüm yemesi gibi bir şey…

  2. ali demir dedi ki:

   malatya su idare personeli kendi suyunu içemiyorsa bundan daha ayıp ne olabilir.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."