Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Abacı’dan CHP’li Sarıoğlu’na Tepki

Abacı’dan CHP’li Sarıoğlu’na Tepki
 • 13.04.2016
 • Şair Yazar Tahir Abacı, adının Malatya’da bir sokağa verilmesini eleştiren CHP Battalgazi İlçe Başkanı Sarıoğlu’nun kullandığı ifadelerine tepkisini dile getirdi.

CHP Battalgazi İlçe Başkanı Avukat Selahattin Sarıoğlu’nun, Malatya’da bir süre önce değiştirilen sokak isimlerine tepkisini dile getirirken, bir sokağa adının verilmiş olmasını ‘yakışıksız bir üslupla’ eleştirdiği Şair Yazar Tahir Abacı, Sarıoğlu’nun kendisine ilişkin ifadesine tepki gösterdi.

Tahir Abacı’nın bu konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Bir beldede yaşayanların konulmuş sokak adlarıyla ilgili eleştiri hakları elbetteki vardır. Ancak CHP il örgütüne üye oldukları anlaşılan kimi zatların, bilgim dışında bir mahalledeki sokağa verilmiş olmasını bahane ederek, onurla taşıdığım adımı “Malatya’da Uydurma – Saçma – Acaip – Naylon Sokak Adları” listesine dahil etmeleri, ettiği lafın vardığı yeri hesap edemeyen, rencide edici bir düşüncesizliğin ötesinde, Malatya’da yetişmiş, bir dönem orada da kültürel etkinliklerde bulunmuş, eserlerinde pek çok kez Malatya’yı anmış, ülkenin önde gelen gazete ve dergilerinde yazmış, üstelik muhalif kimliğiyle bilinen bir şair / yazara karşı oldukça çirkin bir davranış olmuştur. Daha da çirkini, bu zatların “Hayrettin Abacı dururken ‘hikâye yazarı’ oğlunun adını sokağa vermişler” biçiminde, babasından her zaman gurur duymuş oğul ile çocuklarının sanatsal etkinliklerinden her zaman övünç duymuş bir babayı akılları sıra karşı karşıya koymaya yeltenmiş olmalarıdır. Bugüne kadar Hayrettin Abacı’nın Malatya için ortaya koyduğu emekleri değerlendirme, adını yaşatma konusunda hiçbir çabası olmamış zatların, bir sokak adı üzerinden onu anımsamış olmaları, bir saygı göstergesi değil, olsa olsa onu araçlaştırmaya kalkışmaktan ibarettir. Şahsen adımın bir yerlere verilmesi heveslisi de değilim, tepkim bu vesileyle adıma yapılmış olan saygısızlığadır. Abacı ailesinin, Hayrettin Abacı adını yaşatma konusunda samimi her çeşit çabaya şartsız destek vereceği de herkesçe bilinmelidir.

Bu zatların “hikâye yazarı” oluşumu bir küçümseme gibi sunmaya yeltenmeleri ise, herhalde dünyanın hiçbir ülkesinde rastlanmayacak biçimde, büsbütün utanılacak bir durumdur. Kaldı ki burada da tam bir cehalet var. Bugüne kadar belli başlı yayınevlerince yayımlanmış ve ülke ölçeğinde dağıtılmış yirmiden fazla kitabımdan sadece bir tanesi hikâye kitabı olup, çoğu edebiyatın farklı alanlarına dönüktür ve bir bölümü tekrar basılmıştır. Kitaplarım içerisinde, halen organik bağımın devam ettiği Malatya’yı da içeren çok sayıda pasaj da yer almaktadır ve bunlar ansiklopedilere de geçmiştir. Bu zatlarca “Malatya’da tanınmayan yazar” olarak nitelenmemden ise, bugüne kadar çok sayıda hemşehrimle gayet sıcak kültürel paylaşımlar yaşamış biri olarak hiç gocunmadım, bu olsa olsa kendilerinin cehaletiyle ilgilidir. Edebiyat ve kültür kimsenin ayağına servis yapmaz, kimseye havadan gelmez, araştırmayla, okumayla, bilgiyle, velhasıl kültürel emek harcamakla edinilir. Haydi bir kitabımın bile kapağını kaldırmak zahmetine girmediler, Malatya Ansiklopedisi, Malatyalı Şairler Antolojisi, bilemediniz genel Şairler ve Yazarlar Sözlükleri, onu da bilemediniz internet çok mu uzağında bu zatların?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimliğini ve onun üyesi olup da bu tür densizliklikleri asla onaylamayacak olan sayısız demokrat insanı tenzih ederek, bu zatların adıma da layık gördükleri “uydurma – saçma – acaip – naylon” ifadesini kendi bakış açılarına aynen iade ederim. Listeyi yayımlayan yayın kuruluşlarını ve siteleri de, kişilik haklarıma açıkça saldırı niteliğindeki ilgili ibareleri kaldırmaları, aksi takdirde sorumlu düşecekleri konusunda uyarıyorum. İlgili partinin genel başkanlığına da gereken uyarı gönderilecektir.”

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler:

Yorumlar
 1. T.Kısa dedi ki:

  Mesele anlaşılmıştır. Hemşehrimiz Tahir Abacı’nın bu ay Varlık dergisinde şiiri, Sözcükler ve Yasakmeyve dergilerinde yazıları çıkmış. Bunlar, bu ülkenin kalbur üstü edebiyat dergileri. Cumhuriyet Kitap’ta geçen hafta reklamını gördüm, iki tane de yeni kitabı çıkmış. Birinin, roman olanın adı hoşuma gitti: “Türk Şiirinin Bir Türlü Yükselemeyen Yıldızı: Ozan Genç”. Onun sanatçılığını anımsattığımda araya girip “Ben de sanatçıyım… ben de…” diyerek kendisini onunla bir tutmaya kalkan yıldızın Malatya ötesinde acaba ne gibi değerli etkinlikleri olmuş, bilgisini bağışlasa da yararlansak…

 2. Tahir Abacı dedi ki:

  Çirkef aynen iade.
  Düzeyi düşürmüş desem, zaten işin başında da aynı düzeydeydi. Hep aynı düzeydeydi.
  Bu adam hukuk mezunu imiş, meslektaş imiş demeye utanıyorum, Türk Ceza Kanunu’na göre bir kişiye ““uydurma – saçma – acaip – naylon” nitelemesi yakıştırmanın da, yukardaki ifadeyi kullanmanın da suç olduğunu, savcılığa şikayette
  bulunsam ceza yiyeceğini bilmiyor.
  Sokağa adımın verildiği müjdesini kardeşimle gönderip sonra da adımı uydurma – naylon bilmem ne listesine eklemesinin riyakârlık olduğunu bilmiyor.
  Yazdıklarının sıradan manzumeler olduğunu bilmiyor, şairim diye kostaklanıyor.
  Ama sanırım o manzumeleri için adının hiç bir sokağa verilmeyeceğini gayet iyi biliyor ve sanırım sorun da buradan çıkıyor. Bunun için utanıp sıkılmadan “Üstad Abacı”yı ve partiyi kullanmaya kalkıyor. Dolayısıyla kime uzman gerektiği de ortada.
  Acizliği gösteriyor ki dersini de almışa benziyor. Almadıysa devam ederiz. Sanılmasın ki kendisine değer verdiğimiz için, sadece hemşehrilerimiz bilgilensin diye devam ederiz. Yere göğe sığdıramadıkları Hayrettin Abacı’ya geçmişte neler yaptıklarını
  konuşuruz mesela…

 3. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  ‘Başkalarına hakareti sanat edinmişler, kendilerine söylenmiş güzel sözleri bile hakaret sayarmış’ demek ki!
  Veya ‘Kişi kendisi gibi bilirmiş karşısındakini.’
  Ya da, ‘Suyu Aşşağışeherin zoku taşına koy, döv, döv… yine su, yine su.’
  ‘Açma kutuyu söyletme kötüyü.’
  Bir de rahmetli babamın, ‘Oğlum, çirkefe taş atarsan üzerine sıçrar.’ sözü var aklımda.
  Kendime kızıyorum; ‘Bu kadar ata sözünün eğitemediğini sen mi eğiteceksin?’ diye

  Yok yok, bu konu bizi aşar; uzmanlık!

 4. Tahir Abacı dedi ki:

  “Sayın başkanım etmemiştir yapmamıştır, o şöyledir böyledir” diye cümle kuranları hayatta hiç sevmedim, sevmem, kişiliklerine de, karakterlerine de “ayrı saygı” filan da duymam. Onların da benim kişiliğime ve karakterime “ayrı saygı” duymalarına ihtiyacım yoktur.
  Açıklamamda ise isim zikretmedim. O yakışıksız ifadeyi bana layık gören zat kendisini belli etmiş, ortalığı mesaja boğmuş. Kırk takla da atsa, sahibine iade ettiğim o ifade ortadadır.
  Açıklamalarını satır satır okumadım, göz attım. Anladığım kadarıyla dediği şu: Ben senin babanın dostuyum, kardeşinin arkadaşıyım, Malatya’nın mümtaz bir sanatçısıyım, öyleyse o saygısızlığı yapmaya hakkım var. Hayır kardeşim, yok. Sanatçılığını bilemem, geçmişte babamla dostluğun ola ki olmuştur, babamın bir işi için bir kere yanına uğramış olan kardeşimle arkadaşlığın senden tevatür. Kaldı ki, babamın oğlu olsan o saygısızlığı yapamazsın, yaparsan cevabını alırsın. Biz babamızdan böyle öğrendik.

 5. Hakan Üstünel dedi ki:

  Sanata ve sanatçıya saygım sonsuz. Ancak o sonsuz saygı sanatına. Geri kalan karakter ve kişilik ayrı saygı ve hoş görü çerçevesine dahil.

 6. Tahir Abacı dedi ki:

  Yapılan saygısızlığa karşı duyarlığını ortaya koyan hemşehrilerimize ise Hayrettin Abacı adına ve kendi adıma teşekkür ediyorum. Sizlerin varlığını bilmek
  bizler için her şeyin üstündedir.

 7. Tahir Abacı dedi ki:

  Hayrettin Abacı, bugün onu yere göğe sığdıramayanların yakın geçmişte kendisine neler yaptıklarını bize anlatmıştır. Şimdi ise utanmasalar onu evlatlarından bile daha çok sevip saydıklarıdan dem vuracaklar. Adını bile veremeyen zatın cüretine bakın. “babamın yüceltilmesinden rahatsız duyabileceğimi düşünmek istemiyor”muş! Haddinizi bilin, haddinizi! Yapılan çirkin saygısızlığın üstünü küllemek için “uydurma – saçma – acaip – naylon” bakış açınızla Hayrettin Abacı’yı manipüle etmeye kalkışmayın. Yanlışınızla yüzleşmek gibi
  bir erdeminiz yoksa en azından başınızı öne eğip susmasını bilin.

  1. Hakan Üstünel dedi ki:

   Üzüntü ve kaygı verici çıkarımlarınız Sarıoğlu’nun açıklamalarından sonra yerini soru işaretlerine bırakıyor…

 8. Hakan Üstünel dedi ki:

  Bazen insan sanatçı da olsa bazı gerçekleri ve doğruları açık şekilde algılayamayabiliyor. Hatta tam tersi şekilde bile görebiliyor. Sayın Tahir Abacı “naylon saçma sokak isimleri” sözünün kendi ismi de sokak isimleri arasında olduğu için dar yorumlayıp üzerine alıyor. Sayın Başkanımız Sarıoğlu; Hayretten Abacı’nın ismindense Mesleği Hikaye Yazarı Olan( Burdaki hikaye’de küçümseme asla yok.) oğlunun isminin verildiğini söylüyor. Belediyenin buradaki düşüncesiz seçimini dile getiriyor. Abacı dururken oğlunun ismini koymuşlar diyor.
  Sayın Sarıoğlu’yu tanıyanlar bilir.Sanata,spora,hukuka,Malatya ve Malatyalı’ya emeklerini tanıyanlar bilir. Hakkında yanlış şeyler söyleyenler de tam tanımayanlardır.
  Saygılarımla

 9. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Sayın Tahir Abacı eğer açıklamyı Malatyaca okusaydı, Üstat Abacı’yla, sanatçı kardeş Sahir Abacı’yla biraz Malatya konuşsaydı, biraz Malatya izleseydi, Google’a Malatya yazsaydı bizlerden de bir miktar haberdar olurdu ve hakaretler döşenmezdi; zamanımızı heba etmezdi. AMA HER ŞERDE BİR HAYIR VARDIR DENİR. HAYIRLISI OLSUN DİYELİM
  KAYISI ÇİÇEKLERİ AKLIĞINDA, KAYISI AĞAÇLARI ÇOKLUĞUNDA SELAMLAR GÖNDERELİM GURBETLERE…

 10. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Tahir Abacı, eğer biraz Üstat Abacı’yla,Malatya konuşsaydı, yaklaşık ayda bir, bir saate yakın telefonla konuştuğumuzu, Malatya’yla bağını adeta benimle yürüttüğünü, Malatya bakımından bilgice benden beslendiğini, yona Malatya Gazeteleri gönderdiğimi, bana çok çok öğütler verdiğini, onunla ilgili çok yazılar yazdığımı televizyonlarda konuştuğumu, hatta özgeçmişiyle ilgili hazırlanan Tv programında tanık olarak konuştuğumu bilirdi.

 11. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Tahir Abacı eğer kardeşi Sahir Abacı’yla biraz Malatya gelişlerini söyleşmiş olsaydı, 14 Mart 16 günü Sahir Beye, bir sokağa Tahir Abacı adının konduğunu, yerini, önceki adını bildirdiğimi ve ‘Çok selamlarımı da söyle’ dediğimi bilirdi.

 12. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Tahir Abacı eğer kardeşi SAHİR ABACI’yla biraz Malatya konuşsaydı onun Malatya’ya gelişlerinde ofisime uğradığını Üstadın selamını getirdiğini ve Malatya’dan bir Berber Selahattin’in, bir de bendeniz Avukat Selahattin’in telefonunu kendisine verdiğini bilirdi.

 13. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Eğer Tahir Abacı, ‘Üstat Abacı’yla (Benim telefonumda Hayrettin Abacı’nın numarası üzerine Üstat Abacı yazıyor çünkü) Malatya’yla ilgili kısa bir hasbıhal yapmış olsaydı eğer, onun benimle ilgili kaç tane yazı yazdığından haberdar olurdu. Birini anımsatayım izninizle:ÜÇ SARI ÇOK DEĞERLİDİR: Biri altın…, diğeri Malatya’nın özel ve güzel meyvesi kayısı, bir diğeri de kendisi değil soyadı Sarıoğlu olan Selahattin Sarıoğlu.

 14. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Tahir Abacı ve kimi yorumcularımız açıklamayı daha dikkatli okumuş olsalardı eğer, ‘Tahir Abacı Sokağı’ denmesinin değil, Üstat Hayrettin Abacı adı atlanarak ‘Tahir Abacı’ adının konmasındaki mantığın ‘saçma’ olduğunun vurgulandığını anlarlardı.
  YANILIYOR MUYUM ELİNİZİ KALBİNİZE KOYUP SÖYLEYİN LÜTFEN

 15. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Tahir Abacı beni cahillikle suçlayıp, “Malatyalı Şairler Antolojisi çok mu uzağındaydı bu zatın?’ diyor.
  Eğer Tahir Abacı Güldeste’nin 596. sayfasına bakmış olsaydı Cahil Selahattin Sarıoğlu’nun da orada, uzağında değil içinde olduğunu görürdü.
  DEĞERLENDİRMEYİ SİZLERİN VİCDANLARINA BIRAKIYORUM

 16. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  YOKSA ŞAİR-YAZAR-ARAŞTIRMACI gibi ayrıntılı niteleme mi
  yapmalıydım?

  Böyle yazsaydım asıl konudan uzaklaşmış olmaz mıydım?
  LÜTFEN GÖRÜŞÜNÜZÜ ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN DA
  SÖYLEYİN!

 17. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  ‘hikaye yazarı olan oğlu’ değil de,
  ‘OĞLU TAHİR ABACI’ mı yazsaydık daha doğru yapmış olurduk acaba?
  SADE BİR BAKIŞLA YANIT VERİ MİSİNİZ LÜTFEN?

 18. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  ‘… hikaye yazarı olan oğlu Tahir Abacı’ demişiz…
  KUTSAL DEĞERLERİNİZİ UNUTMADAN SÖYLEYİNİZ LÜTFEN
  burada ‘hikaye yazarı’ demekte bir küçültme amacı sezdiniz mi?

 19. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Eğer Tahir Abacı’nın babası, MALATYA’YA ADETA ÖMRÜNÜ VERMİŞ HAYRETTİN ABACI değil de bir başkası olsaydı,
  BİZ NEDEN TAHİR ABACI’NIN ADINI BİR SOKAĞA VERİRSİNİZ? diye Belediyeyi eleştirir miydik?
  ALLAH İÇİN SÖYLEYİN!

 20. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Biz bu açıklamamızda Büyükşehir Belediyesinin Malatya’nın sokaklarına ad koymasındaki tutumunu eleştiriyoruz.
  Bunu yer göstererek ortaya koymaya çalışıyoruz.
  ‘Tahir Abacı’nın adı bir sokağa nasıl verilir? demiyoruz ki…
  ELİNİZİ KALBİNİZİN ÜZERİNE KOYUP ELEŞTİRİN, açıklamamızda bu düşünceye aykırı bir tutum var mı?

 21. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Tahir Abacı’nın adının bir sokağa verilmesinden Malatya adına onur duyarım. Ama, Abacı soyadı bir sokağa verilecekse eğer bu öncelik başta Baba Abacı’nın olmalıdır.
  ELİNİZİ KALBİNİZE KOYUN KONUŞUN LÜTFEN: Bu düşüncemize bir itirazınız var mı?

 22. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  ‘… Bunu bırakmışlar (Malatya’ya ömrünü vermiş Hayrettin Abacı’yı bırakmışlar. ss), hem de kendi sokağı değil (Tecde’de bir sokağa değil ss) Seyran Mahallesinde (Yeşiltepe’de), hikaye yazarı oğlu Tahir Abacı’nın adını vermişler.’
  ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN YAZIN LÜTFEN:Burada Tahir Abacı’yı değersizleştirme meramı var mı?

 23. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  AŞAĞIDAKİ ALINTI TÜMCEYE BAKALIM LÜTFEN:
  ‘Av. Hayrettin Abacı var. Tecdeli. Malatya’da herkesçe tanınan, Malatya’ya adeta ömrünü vermiş, Baro Başkanlığı yapmış.’..
  BURADA ABACI ÜSTAT YERİLMİŞ Mİ ÖVÜLMÜŞ MÜ?
  Elinizi vicdanınıza koyun söyleyin…

 24. T.Kısa dedi ki:

  Kurucu genel başkanının – ki cumhuriyetin de kurucusudur – “Efendiler herkes siyasetçi olabilir, başka şey olabilir, ama herkes sanatçı olamaz” dediği bir partinin bazı mensuplarının bir sanatçı karşısındaki tavrına bakın…

  1. Uzaktaki Malatya'lı dedi ki:

   Sayın Abacı’nın belirttiği ”ansilopedi”-”Antoloji” ve ”sözlük” leri dikkatle okusan orada Defaeten ve ayrıntılarla Sayın Selahattin SARIOĞLU’ndan da bahsedildiğini görürdün..Yani Sayın Sarıoğlu da siyasetçi olduğu kadar sanatçıdır da..Aklı başında bir siyasetçi-sanatçı memeleketinin diğer sorunları gibi ”Sokak isimleri”nede sahip çıkmalıdır..

 25. T.Kısa dedi ki:

  Uzaklardaki zat,
  Birilerine yaranayım derken konuya ne kadar uzak düşmüşsün. Abacı’nın babası için yazdıklarına bak,
  bir de kendi yazdıklarına bak… Şu açıklamayı biraz daha
  dikkatli okusan…

  1. Uzaktaki Malatya'lı dedi ki:

   Sayın kısa zat; Kime yaranmak istediğini pek belli etmemişsin,veya ben ”Dikkatli Okuyamadım”….Hayrettin ABACI’nın büyüklüğü kimsenin tartışamayacağı kadar nettir.Bunun ne oğlunun nede benim yazdıklarmla NET liğinin giderimesi mümkün değildir.

 26. Soner dedi ki:

  Hayrettin Abacı’yı seversin sevmezsin, fikrini seversin, sevmezsin, ancaaakkkk O’nun Malatyalılığı TARTIŞILMAZ, O’nun MALATYA SEVDASI tartışma konusu bile yapılamaz. Şuanda Malatya’ya hizmet ediyorum diyenden daha fazla hizmeti olmuştur. En azında Malatyalı gibi durmuş, Malatyalı gibi yaşamıştır. Eyyyyyyy AKP’liler biliyormusunuz; Hayrettin Abacı, baro başkanı iken ve CHP’de görev yaparken başörtüsü özgürlüğünü savunan ve bunu çekinmeden söyleyebilen yürekli bir CHP’li idi. AKP’liler başörtüsü siyaseti yapıyorsunuz, lakin bu konuda yürekli olan bir insanı unutmuşsunuz. Hayrettin Abacı’nın büyük bir kitaplığı vardır, Büyükşehir Belediyesi Hayrettin Abacı adına bir kültür merkezi yapmalı ve en çok sevdiği Tecde’de bu değerimizin adını yaşatmalı. Ancaakkk, Hayrettin Abi kabul edermi? Betona ve Tecde’nin yeşilinin kaybolmasına şiddetle karşıydı. CHP sayın ilçe başkanı ise tepkisini ölçmeden yapmış. medyatik olmak için her kelimeyi ve cümleyi kullanırken dikat etmek lazım. hayrettin Abacı CHP’li oluşunun vergisini verse bugünkü CHP’li yöneticilere 10 yıl yeter. Abacı, Malatyalı oluşunun vergisini verse bugünkü Malatyayı yönetenlere 20 yıl yeter.

  1. Murat dedi ki:

   Soner Bey güzel yorumlarınız için teşekkürler. Sayın Av. Hayrettin Abacı iyi bir Malatyalıdır. Daha doğrusu derslerde anlatılacak derecede Malatyalıdır. Malatya’yı bir çıkar için değil gönülden sevmiştir. Malatya için ömrünü harcamıştır. İnönü Ü. kurulması için kurduğu derneğe yıllarca başkanlık yapmıştır. Kayısı için yüzlerce yazı yazmıştır. Daha da önemlisi 10 Ekim 1965 seçimlerinde Malatya’dan milletvekili olarak seçilmiş, dik duruşu onurlu kişiliği nedeniyle genel başkanına eyvallah çekmediği için milletvekilliği elinden alınmış seçimde kazandığı milletvekilliği Şaban Erik’e hediye edilmiş bir kişidir. Kısacası Av. Mehmet Hayrettin ABACI Malatya’nın CESUR YÜREĞİ’dir.

 27. mehmet yılmaz dedi ki:

  Hemşerimiz Tahir Abacının bir sokağa isminin verilmesinden malatyalı olarak gurur duyarız.Sokak isimlerinde elbette çok yanlışlıklar,ilgisiz ve alakasız çok isim var.Eleştirirken Sayın Hayrettin Abacının ismi konmamış ,oğlunun ismi konulmuş denmesi abesle iştigaldir.
  İnönü Üniversitesinin Kurucusu olandürüst kişiliğiyle tanınan Avukat Sayın Hayrettin Abacının Tecde Mahalllesinde doğduğu ve yaşadığı caddeye isminin verilmesini Büyükşehir Belediyemizden bekliyoruz.

 28. Uzaktaki Malatya'lı dedi ki:

  Sayın Abacı siz eğer S.Sarıoğlu’nu tanımış olsaydınız eminim bunları söylemezdiniz, agresif değerlendirmelerinizden imtina ederdiniz.Yanlış yapmışınız demekle yetiniyorum.Sarıoğlu’nun sizin le ilgili bölümde babanızı yücelterek (Malatya’nın %90 ‘ı Hayrettin Abacı’yı tanır sizi ise mesela ben ve inanıyorumki Malatya’lılar bu konuyla tanıdık)Onun adının değilde sizin adınızın verimesini yadıgadığını belirtmiş.Sizin yerinize babanızın yüceltimesinden rahtsızlık duyabileceğinizi düşünmek istemiyorum.Hayrettin ABACI’nın oğlu olmanın onuru size yeter.Bilincinde olursanız tabi…

 29. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  (…)
  “Av. Hayrettin Abacı var. Tecdeli. Malatya’da herkesçe tanınan, Malatya’ya adeta ömrünü vermiş,Baro Başkanlığı yapmış. Bunu bırakmışlar, hem de kendi sokağı değil Seyran Mahallesinde bir sokağa, hikaye yazarı olan oğlu Tahir Abacı’nın adını vermişler.”
  (…)

 30. Kır dedi ki:

  Bizim ilçe başkanının gözü il başkanlığında sıçrama yapmaya çalışıyor. Yoksa ne şehir, ne sanat nede insanları umursuyolar. Malesef siyaset kurumuda buna prim veriyor.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."