Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“72 Düvelle Savaşıyoruz”

“72 Düvelle Savaşıyoruz”
  • 24.03.2016

Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Yalçın Topçu, konferans için geldiği Malatya’da Valilik, Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt belediyelerini ziyaret etti, çeşitli açıklamalarda bulundu.

VALİLİK’TE..
Çanakkale Ruhu ve Gençlik Konferansı için Malatya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, Malatya Valisi Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Başdanışman Yalçın Topçu, Türkiye’de yaşanan terör olaylarına değindi. Bölücü terör örgütüne karşı mücadele verildiğini kaydeden Topçu, “Şu anda karşı karşıya kaldığımız hadise asla bir Türk-Kürt savaşı değildir. Bunun adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletinin bölücü terörle olan mücadelesidir. Bölücü terörün arkasında da dün dedelerimizin karşısında Çanakkale’de kim var ise bugün bu güçlerin kat ve kat fazlaları var. Dün dedelerimiz Çanakkale’yi geçilmez yaparken, Çanakkale’de yedi düvelin maşalarına karşı bu mücadeleyi etti. Şimdi de onların torunları olarak bizler Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, ay yıldız al bayrak altında bir ve beraber yaşıyoruz. Büyük Türk milleti fertleri olarak, hendek başındaki çapulcunun arkasındaki 72 düvelle savaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Çanakkale ruhu vurgusu yapan Topçu, “Biz özel bir savaşla karşı karşıyayız. Bu özel savaştan çıkmak için Çanakkale ruhuna tekrar ihtiyaç var. Dedelerimizin yaptığı gibi yapacağız ve yapıyoruz. Millet olarak, devlet olarak terörle mücadelenin yanındayız. İnşallah bu çemberi yırtacağız ve kıracağız. Çünkü bizi terörle meşgul etmelerinin asıl nedeni, tekrar bir harita belirleme niyetleridir. Yeni bir harita çizmek istiyorlar ve o masada Ankara’nın olmasını istemiyorlar. Ama Ankara iki şeyde kararlı, birincisi bölücü terörün belini kırdık kafasıyla, kuyruğunu da ezeceğiz. İkinci bir karalılık ise medeniyet coğrafyamızda kim bir yaprak kımıldatırsa kımıldatsın Ankara o masadadır ve olacaktır. Bu çerçevede bütün dünyaya şunu söylemek lazım, bölücü terörle mücadelede New York’un, Paris’in hangi hak ve hukuku var ise Ankara’nın da var” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Ziyarete Başdanışman Yalçın Topçu ve beraberindeki heyet ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu da katıldı. Ziyaret sırasında Malatya ile ilgili genel bilgi veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya ekonomisinin en önemli ürününün kayısı olduğunu söyledi. Çakır, “Malatya kayısısı direkt ihracata giden ve rakibi olmayan bir ürün. Bu yüzden kayısı, ülkemiz için ne kadar önemliyse Malatya için çok daha fazla önemlidir. Tarım alanında kayısıya alternatif ürünlerin geliştirilmesi ve Sanayinin gelişmesi adına yerel yönetim olarak elimizden gelen gayret ve çabayı gösteriyoruz. Malatya’nın büyükşehir olması ile birlikte belediyenin yetki ve sorumluluk alanları genişlemiştir. Büyükşehirle birlikte ilin geleceğine yönelik avantajlarını düşünmek, ekonomide, sağlıkta, eğitimde ve turizm de ileriye dönük projelerin geliştirilmesi ve ileriye taşınması belediyelerin sorumluluğuna girmiş oldu. Hizmet noktasında büyükşehirlerin büyük avantajı oldu. Yerel yönetimlerin daha da güçlenmesi ile birlikte ülke genelinde nasıl kalkınma hamlesi ve reformlar başladıysa bu gelişmeler yereldeki hizmetleri de tetiklemektedir. Bizler büyükşehirle birlikte Malatya’mızda kentsel dönüşüm, imar planları, turizm ve ulaşım mastır planları gibi her alanda geleceğe yönelik vizyon oluşturmaya çalışıyoruz. Büyükşehirle birlikte daha düzenli büyüyen, ekonomisini büyüten bir il olma fırsatını yakaladık” şeklinde konuştu.

Başdanışmanı Yalçın Topçu ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın seçildikten sonra parti rozetini bir kenara koyarak bütün Malatya’yı kucakladığını belirtti. Topçu, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Malatya’yı bulunduğu noktadan alıp daha ileri noktalara taşıma gayreti içerisinde olan başarılı bir belediye başkanımız. Kadim şehrimiz Malatya’mıza verdiği bu hizmetlerin artarak devam etmesi için bizde bulunduğumuz noktada elimizden ne gelirse, gücümüz neye yeterse Malatya halkı adına kendisine yardımcı olacağız. Devlet, milletinin mutluluğu için vardır. Devletin millet mutluluğu için uygulamanın en bariz noktası belediyelerdir. Devlet eğer illerinde, ilçelerinde vatandaşlarının mutlu olmasını istiyorsa belediye hizmetlerinin önünün açılması lazım. Umuyorum Belediye Başkanlarımızın belediye hizmetleri noktasında önünü açacak hizmet etkinliklerine katkıda bulunacak düzenlemeler daha da artırılır. Malatya’mız birliğin ve beraberliğin timsali olan bir şehrimiz. Malatya’ya kayısının başkenti diyebiliriz, kültürün, medeniyetin ve tarihin başkenti diyebiliriz, Alperenlerin Alpaslan’ın Anadolu’ya girmeden evvel 300 yıl evvelki yuvası diyebiliriz bir şey daha diyebiliriz Malatya huzurun şehridir. Birliğimizin ve beraberliğimizin timsali bir şehirdir. Malatya‘ya bir insan geldiği zaman şunu bir ferman gibi görüyor Malatyalı hep bir ağızdan şunu söylüyor bütün dünyaya ben Kürdüm, ben Türkmen’im ben Alevi’yim ben Sünni’yim ama biz hep birlikte büyük Türk milletiyiz. Malatya’ya gelen herkesin bunu görmesi mümkündür. Malatya’mızdaki birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin kıyamete kadar süreceği Malatya’da yaşayanlar tarafından tescillenmiştir. Böyle bir kadim şehrimizde olmaktan bende çok memnunum” diye konuştu.

BATTALGAZİ BELEDİYESİ..

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Baş Danışmanı Yalçın Topçu ziyaret etti.

Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şubesi ile Battalgazi Belediyesi’nin düzenleyeceği “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” konulu konferansa katılmak üzere Malatya’ya gelen Yalçın Topçu, beraberinde Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şube Başkanı Mehmet Sağdıç ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Sayın bakanımızı Malatya’da görmekten büyük mutluluk duydum. Kendileri özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptığı dönemde kendilerini ziyaret etmiştim. Tarihi eserlerin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması konusunda yapmış olduğumuz çalışmalar hakkında kendilerine bilgi vermiştim. Kale surlarıyla ilgili yapılması gereken işlerin takibi noktasında sayın bakanımızdan yardım talep etmiştik. Sağ olsun kendiside büyük hassasiyet gösterdi. Bugün Battalgazi tarihi eserleri itibariyle Türkiye’de Battalgazi en önemli merkezlerden bir tanesidir. Biz Battalgazi’yi tarif ederken Battalgazi Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehri olarak tarif ediyoruz. 1071’den 400 yıl önce Anadolu’nun fethi, Battalgazi, Hüseyingazi, Alibalar, Karababalar, Ahmet Turanlar, Emir Ömer’ler sayesinde Malatya Sancağından başlamıştır. Battalgazi bu yüzden Anadolu’yu Anayurt yapan en önemli sancak olmuştur. Daha sonra ilim ışığında Mevlana’lar, Sadettin Konevi’ler, ibn-i Arabi’lerin burada yetişmesi ve Anadolu’yu irşat etmesi görevlerini ifa etmesiyle Anadolu’muz irşad olunmuştur. Kendileri bugün Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak, gençlerimizde milli hassasiyeti uyandırması ve milli hassasiyetleri geliştirmesi noktasında “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” konulu konferansa katılacaktır. Bu fedakârlıklarından dolayı kendisini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Baş Danışmanı Yalçın Topçu ise, “Sayın başkanında ifade ettiği gibi Malatya’nın tarihimizde çok önemli bir yeri var. Battalgazi’nin de hususen bir yeri var. Anadolu’yu İslamlaştıran, Türkleştiren Alperenlerin bir durağı olması hasebiyle çok önemli bir merkez. Battalgazi de hem kültür değerlerimiz, hem tarihi değerlerimiz mevcut. Selahattin Başkanı tanıyoruz, biliyoruz, çok yakından takip ediyoruz. Malatya’nın hem turizm değerlerine, hem kültür değerlerine belediyecilik hizmetleriyle ne kadar katkıda bulunduğunu biliyoruz. Başarılı çalışmalarını takip ediyoruz. Devam ettiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bizde tabi bulunduğumuz noktaları ile kendisine bu güne kadar yardımcı olmaya çalıştık. Bundan sonrada inşallah olmaya devam edeceğiz. Biliyorum ki onun burada bu özverili çalışmaları Battalgazi’ye olduğu kadar Türkiye’ye hizmettir. Battalgazi kültür ve turizm noktasında Türkiye’ye açıldığı kadar dünyaya da açılması gereken bir yer. Aslında küresel marka olması gereken bir yer. O konuda başkanın çalışmalarına bizde bulunduğumuz noktadan bize ne düşüyorsa katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Ben bu vesile ile bir dostumu tekrar ziyaret etmiş olmaktan ve tekrar görüşmüş olmaktan çok mutlu oldum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Baş Danışmanı Yalçın Topçu ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ziyaret sonrası Vilayet Parkı’nda bulunan Medeniyet Ağacı’nı birlikte gezdi. Başkan Gürkan, burada Medeniyet Ağacı ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Baş Danışmanı Topçu’ya bilgiler verdi.

Başkan Gürkan, ziyaret sonrası Topçu’ya kayısı ve halı hediye etti.

YEŞİLYURT BELEDİYESİ’NDE..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı makamında ziyaret ederek, dünya ve Türkiye gündemi üzerine konuştu.

Malatya’dan Dünya’ya seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Kadim ve serdar şehrimiz Malatya’dan tüm dünyaya sesleniyorum; Türkiye Cumhuriyeti Devleti iki şeyde kararlıdır, ilki bölücü terör örgütü ve terörün her türlüsü ile mücadele. İkincisi ise medeniyet coğrafyamızda bizsiz düşünülen ameliyatlar, asla ve katiyen bizsiz olmayacaktır” dedi.

‘Çanakkale Ruhu’ konulu konferansa katılmak üzere Malatya’ya gelen Yalçın Topçu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı makamında ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Belediye Başkan Yardımcılarının da hazır bulunduğu ziyarette Polat, iki yıllık görev döneminde hayata geçirdikleri projeler ve devam eden hizmetlerle ilgili Yalçın Topçu’yu bilgilendirdi.

Topçu’nun önemli deneyimlere sahip bir siyasetçi olduğunu ifade eden Polat, ziyaretten duyduğu memnuniyeti getirirken,”Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Yalçın Topçu’yu ilçemizde ve belediyemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Büyük Birlik Partisi döneminden beri yakından tanıdığımız Yalçın Topçu, memleketine sevdalı, önemli deneyimlere sahip bir siyasetçidir. 7 Haziran’da yapılan seçimlerin ardından kurulan hükümette Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini kabul ederek, ülke menfaatlerinin her şeyden önemli olduğunu ortaya koymuştur. Sohbetimizde rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu da yad ettik. Muhsin Yazıcıoğlu’na bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu ise dünya ve Türkiye gündemi üzerine konuştu. Topçu, “Bugün ülkemizin karşı karşıya kaldığı manzara kaba siyaset yapılacak bir durum değildir. Ülkemiz tabiri caizse ikinci bir İstiklal Savaşı ile karşı karşıyadır. Gelinen nokta itibariyle, devletin, vatanın, milletin bütünlüğü ve geleceği noktasında siyasi farklılıkları ne olursa olsun devletin ve milletin yanında durmak gerektiğini düşünüyorum. Muhalefet partilerine bu dönemde büyük görevler düşmektedir. Bölücü terör örgütü ile mücadelemiz sadece hendek başında kandırılmış üç tane çapulcuyla ilgili değildir. Terör örgütünün arkasındaki 72 düvelle Türkiye Cumhuriyeti ve milleti mücadele etmektedir. İşte bu noktada muhalefet ‘amasız, fakatsız, lakinsiz’ Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve milletinin verdiği bu beka mücadelesinde devletin ve milletin yanında durmalıdır. İnşallah önümüzdeki günler bunu bize gösterir. Bizler tüm dünyada terörün son bulmasını arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Son dönemlerde artan terör saldırılarına ilişkin düşüncelerini paylaşan Topçu, terörün sadece Türkiye’yi değil, dünyayı tehdit ettiğini kaydetti. Topçu, “Brüksel’de bizim başımıza gelen terör olaylarından birisi yaşandı, bütün dünya orası için ayağa kalktı. Ama bizim kalbimizde üç ay içerisinde patlatılan bombalarda kaybettiğimiz canlarımızla ilgili basmakalıp başsağlığı ifadelerinden öteye, stratejik ortaklığımız olanlardan da uluslararası kuruluşlar da birlikte olduklarımızdan da batı dünyasının tamamından da ayağa kalkış göremedik. Bu durum ülkemizdeki siyasetçiler için çok önemli bir örnek teşkil etmelidir. Etrafımız bu denli sarmal vaziyetteyken biz içeride kaba, küçük siyasi hesaplar peşinde olmamalıyız. Terörle mücadele sadece milletten iktidar almış bir partinin işi değildir. Devletiyle, milletiyle hep beraber, hepimizin işidir. Burada medya, sivil toplum kuruluşları, muhalefet partileri el ele, kol kola vererek bu beladan kurtulmalıyız. Bunu yaparsak yaşadığımız coğrafyaya ve milletimize faydamız olur. Dünyanın barışına, huzuruna ve refahına katkı sunmuş oluruz. Kadim ve serdar şehrimiz Malatya’dan tüm dünyaya sesleniyorum, Türkiye Cumhuriyeti Devleti iki şeyde kararlıdır, ilki bölücü terör örgütü ve terörün her türlüsü ile mücadeledir. İkincisi ise medeniyet coğrafyamızda bizsiz düşünülen ameliyatlar asla ve katiyen bizsiz olmayacaktır. Biz terörün her türlüsü ile mücadele ederken medeniyet coğrafyamıza sahibiz ve orada yapılan işlerin farkındayız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti medeniyet coğrafyamızla ilgili her türlü hesabın içerisinde asla ve asla göz ardı edilemeyecek şekilde duruşunu sergilemektedir, bunun herkes tarafından bilinmesi lazım” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi şeref defterine de düşüncelerini yazarak imzalayan Yalçın Topçu yazısında, “Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın hizmetlerini takdirle izliyoruz. Bu ziyaretimizde hizmetlerinin bilgisini alma imkanımız oldu. Yapacağı hizmetleri de öğrenmiş olduk. Kendisine başarılarının devamını dilerken, hizmetlerine bulunduğumuz noktadan yardımlaşma sözü verdik. Allah yar ve yardımcı olsun” ifadelerine yer verdi.

Polat ise günün anısına Yalçın Topçu’ya YEKSAM öğrencileri tarafından yapılan ‘eliv-vav’ tablosu ile kayısı hediye etti.

 

Bülten- iha

ÇANAKKALE RUHU VE GENÇLİK KONFERANSI İÇİN MALATYA’YA GELEN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN BAŞDANIŞMANI YALÇIN TOPÇU, MALATYA VALİSİ SÜLEYMAN KAMÇI’YI ZİYARET ETTİ. (ERDAL AKBUĞA/MALATYA-İHA)

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN BAŞDANIŞMANI YALÇIN TOPÇU (SOLDAKİ), MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇAKIR’I (SAĞDAKİ), MAKAMINDA ZİYARET EDEREK BİR SÜRE GÖRÜŞTÜ. (İHA/MALATYA-İHA)

ai

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN BAŞDANIŞMANI YALÇIN TOPÇU, YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI HACI UĞUR POLAT’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ. (İHA/MALATYA-İHA)

Etiketler:

Yorumlar
  1. Vatandas dedi ki:

    Adam gibi adam…Her zaman dogruları konusan bir vatansever.Hosgeldi safalar getirdi

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."