Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Tarlandan 7 Dönümü Bize Versene!.”

“Tarlandan 7 Dönümü Bize Versene!.”
 • 29.02.2016
 • CHP İl Başkanı, il sınırının değiştirilmesi tartışmasında AKP İl başkanına yanıt verdi.

Malatya- Adıyaman il sınırının Malatya aleyhine değiştirilmesine ilişkin olarak AKP ve CHP arasındaki tartışma sürüyor. AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın, il sınırının değiştirilmesi konusunun büyütüldüğü yolundaki açıklaması ve suçlamalarını CHP İl Başkanı Enver Kiraz, düzenlediği basın toplantısıyla yanıtladı.

Kiraz, şunları söyledi:

“AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya-Adıyaman İl Sınırındaki skandalı gündeme getirmemizin ardından, yaptığı açıklamada bir kez daha AKP’nin derdinin Malatya olmadığını ispat etmiştir.

Sayın Kahtalı,
Malatya toprağının 7 km azalmasını önemli bir konu olarak görmemişsiniz. Tabelayı getirmiş burnumuzun dibinde Gündüzbey’e koymuşsunuz. Malatya’nın toprağını alıp Adıyaman’a vermişsiniz.. Üstelik bunu yasadışı yollarla yapıp, kimsenin haberi olmadan yapmışsınız.

Daha da üzücü olan bu değişikliğin bir taş ocağını kurtarmak için yapıldığı iddiaları var. Çıkıp bu konuyla ilgili bir cümle kullanmamışsınız ,bu da çok manidar.

2 Dakikada söktüğünüz tabelayı günlerdir kurmayı beceremeyenlerin bize laf etmeleri trajikomik. Tabelayı tekrar koymak için bando bekliyor, devlet töreni yapacaklar galiba.

Bir de sıkılmadan bunlar basit konular demişsiniz.

Elbette sizin için basit konu bunlar.

7 Km toprak kaybımız olur önemsiz,sen tarlandan 7 dönümü bize versene..

Bölge müdürlükleri gider önemsiz,

Adliyelerimiz, beldelerimiz kapanır önemsiz

Sizin derdiniz Malatya değil ki, Malatya’nın tümü gitse umurunuzda olmaz.

En iyisi sayın Kahtalı sen bu konulara hiç girme.

Sen, hangi ihaleyi kime vereceğini,köylünün meralarını kimlere kiraya vereceğini, hangi maden ocağını, taş ocağını hangi köyün içine kuracağını,
Hangi hazine arazisinin kime peşkeş çekileceğini,
Hangi fabrikanın yerine, kimlere AVM kurduracağını,
Nerede, nasıl rant sağlayıp cebini dolduracağını düşün.

Sınırın kurumlar arasındaki iletişimsizlikten kaynaklı değiştiğini söylemiş. Kurumlar arasında iletişimsizlik varsa, bu kurumlarla ülkeyi nasıl yönetiyorsunuz. Gerçi nasıl yönettiğiniz de orta da ya…

Sen daha Malatya- Adıyaman sınırını koruyamıyorsun, tabi ki Suriye sınırı yol geçen hanı olur. Tüm Türkiye’nin başına bu terör örgütlerini siz bela ettiniz. Habur’da teröristlerle biz mi mahkeme kurduk, sınırdaki kucaklaşmalara biz mi göz yumduk. PYD’nin liderine Ankara’da kırmızı halılarla biz mi karşılama yaptık. Kendi partisinin yetkililerinin geçmişte söylediklerini açıp okusun sonra bize laf söylesin. Kendi söylediklerinin altında kalacaktır.
AKP İl Başkanı Kahtalı’ya hodri meydan diyorum.

Malatya’nın en çalışkan milletvekilini ağzına alıp, eleştireceğine, gel birlikte sokağa çıkalım. Malatya için çalışan Milletvekili kimdir diye halka soralım.İkimizde cevabın ne olacağını çok iyi biliyoruz.

Sayın Kahtalı,onlarca sorundan bahsetmiş.

Peki neden Malatya’nın onlarca sorunu var?

14 Yıldır bu ülkeyi CHP mi yönetiyor?

Yine de onlarca sorunu yarattıklarını, kendi beceriksizliklerini basın karşısında itiraf etmek onurlu bir davranıştır. Kendilerini kutluyorum.”

Bülten

Etiketler:

Yorumlar
 1. kenan dedi ki:

  KARDAK KIRİZİNE DÖNDERMEYİN SANKİ YUNANLILARA KAPTIRMIŞIZ 7 DÖNÜMÜ..

 2. Fırat reis dedi ki:

  chp nin yaptığı açıklamaları pek tasvip etmem ancak bu konu çok önemli bir mhp li olarak tüm malatyanın hakkını savunan enver kiraza teşekkür ediyorum.

 3. Ebubekir dedi ki:

  Enver bey yaptığı açıklamada malatyaya yönelik bir savunma yapmış bu kadar anlamsız yorum yapmak mantıklımı arkadaşlar önce bi Enver beyi anlamaya çalışın derim harici partilerin malatyayı savunmadığı gibi birde sınır paylaşımı yapmalarını savunmak yersizdir aynı şeyi CHP yapsa tepkiniz eminim tam tersi olurdu bu kadar mantık dışı yaşamayın artık gerçekleri görün biraz.

 4. Elif dedi ki:

  Cumhuriyet Halk Partisine çok teşekkür ederiz. Ve olumsuz yorum atan arkadaşları hiç anlayamıyorum sırf siyasi rant için yapılan haksızlıkları olumlu bir olaymış gibi meşrulaştırıyorsnz ya sizlere de yazıklar olsun. Malatya onun bunun değil bizim memleketimiz. Siyasi görüşleriniz uğruna haksızlıklara boyun eğmeyin susmayın haklıya haklı suçluya suçlu deyin

 5. Cemalettin Ortaç dedi ki:

  Ankara’ya gönderilen gençlere ne oldu diyen arkadaş. Utanmadan bunu mu dile getiriyorsun Ankara’ya sahip çıkamadınız be süpheli ola adı sanı belli Ağbaba’nın listede adını verdiği halde bulamadınız!!!

 6. Aslı Bolat dedi ki:

  AKP çalışıyormuş el insaf nerde iş sahası,nerde sanayi işsiz sayısına bakın oda sizin açıkladığınız kurumşar %10 işsiz bu mu çalışmak.

 7. Murat Albayrak dedi ki:

  Ankara’da 2 bomba patlatıldı be hey gafiller kan gölüne çevirdiniz ülkeyi kan kan. Her gün şehit haberleri,alım ne kadar. Doları 3 lira gördük be.

 8. Mete Güneş dedi ki:

  Dağı da boş ver fabrikaların arazileri ne oldu kime peşkeş çekildi Hakan Başkan ?

 9. Mustafa dedi ki:

  Dağın başıdır sahip çıkamamaları normal. İyi de tekel ne oldu,Sümer Bank ne oldu.

 10. kasım dedi ki:

  bir de CHPliler en çok çalışan milletvekili kim halka soralım demiş. ben cevap veriyim, CHP’nin oyunu %20’den %15’e düşüren Veli Ağbaba malatyalılarca en çalışkan vekil olarak görülüyor haklısınız. (bu kafayla bu CHP çok bile oy alıyor bence başarılılar bile 🙂

 11. Remzi. dedi ki:

  Vatan ,millet, sakarya edebiyatı yapıp 7 km.için bu kadar yaygara kopartılırmı? Diye buraya yazanlar, Ne çabuk unuttunuz? Pütürge tarafından Nemruta yol yapıldı diye ! Adıyamanlılar Malatyalı bürokratları kültür ve Turizm bakanlığına şikayet etmiş, olay günlerce ulusal medyada konu olmuştu.Anladınızmı? Yol için bile tahammül edemiyenler, Burada ahkam kesmesinler.Sizin için 7 km önemli olmayabilir.Bu anlamda benim için bu çok önemli bir konu.

  1. vatan dedi ki:

   Hay ağzına sağlık

 12. Kaya Kaptan dedi ki:

  Sinan Öztan Beyefendi de dahil olmak üzere maşallah Malatya’nımızın Hakkı’nı ne kadar savunan varmış.
  Sağılsınlar.Onlar olmazsa da Malatya sahipsiz kalacak.
  Peki Arkadaşlar Adıyaman sınırından 7 km içeri girmiş dışarı çıkmış ne kadar önemli bir konu değil mi ?
  Meclis’te konuşacak konu bu mu ?
  Ağbaba’nın yaptığı şov mu değil mi ?
  Halka çıkalım soralım sorusunun yanıtını halk 1 Kasım’da vermedi mi ?
  Bu yanıt yetmedi de Erken Seçim mi istiyorsunuz ?
  Veli Ağbaba eskiden usulsüz işleri Hakkı’yla konuşurdu şimdi sanırım istihbaratı bitti bu şekilde gereksiz konuları gündeme taşıyor.

 13. osman dedi ki:

  Arkadaş Malatya’da ne kadar Adıyamanlı varmış, Adıyaman’ın çıkarları söz konusu olunca hepsi KAHTALI, Adıyamanlı, ama lafa gelince hepimiz Malatya’lı, niye ayrımcılık yapıyorsunuz lafları… arkadaş önce tüm tarım arazilerini, sonra tüm kamu kurumlarını zapt-ı rapt ettiniz, bari ekmeğini yediğiniz şehrin çıkarlarını savunun, ayıp etmeyin…

 14. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Ortada Bir sınır tartışması var.Karayolları il sınırını gösteren tabelayı Malatyamızın 7 km.içine taşımız.konuyu Sayın Ağbaba meclise gündeme getirdi.Sayın Çalık yanıt verdi ve tabela yerine konulacak dedi.Yerine konulan tabela olmadığıda görüldü.Sayın Çalık sürekli yanıltma yönetimini uyguluyor.Bu arada AKP il Başkanı CHP İl Başkanına yanıt verdi.Neresinden baksan tutarsız bir yanıt.Şimdi burada yapılan yorumlara bakıyorum.Tümü AKP’li olan arkadaşlar özelliklede kadınlar,Sapı samanı birbirine karıştırarak CHP’yi suçluyor.Sanki CHP İktidarda ve Ülkemizi yönetiyor.Şu bir gerçek,AKP ülkemizi yönetemiyor.Malatyamıza sürekli haksızlıklar yapılıyor.Bunu bile gündeme getirmek suç oldu.

  1. Tolga dedi ki:

   Sinan bey bu cümleleri kullanarak tutarsızlıktan bahsetmeniz gerçekten komik helede “AKP ülkemizi yönetemiyor” bu cümlenize çok güldüm. Görüşlerini yazan malatyalılara dem vurarak ki cinsiyet ayrımı yaparak birde sapı samanı karıştırmışlar demişsiniz. Ve asıl sapı sapana karıştıran sizsiniz evet bu ülkede 14 yıldır iktidar ve çokta güzel yönetiyor.”AKP ülkemizi yönetemiyor” sözünü cir chp li olarak (ki parti geçmişiniz ortada)söylemeniz abes kaçmış. Suç evet böyle birseyin gündeme gelmesi suç ki ülke toprağı içindeki bir durum yani bu toprağa bir yabancı devlet yerleşmeyecek. Önceki yorumumda da söylediğim gibi musul kerkük giderken sesi çıkmayan zihniyetinizin Türkiye devletinin en ağır saldırılarla yüzleştiği bu dönemde yaygara yaparak devenin yanında kulak denilecek şeylere uğraşması bir muhalefet partisi adına suçtur ki zaten bu durumlar chp zihniyetinde alışkanlık olmuş bir hastalıktır.

   1. M.Sinan Öztan dedi ki:

    Tolga bey ben ilimize yapılan haksızlıklardan dem vurmaya çalıştım.Yorumum zorunuza gittiyse demek ki doğruları yazmışım.Ortada bir gerçek var.Benim CHP’li olduğumu nereden çıkardın.Her kim AKP’yi eleştirirse CHP’li oluyor.Evet AKP İl Başkanı ilimizin haklarını savunmaktan uzak bir anlayış içinde.Cinsiyet ayrımı lafı da nereden çıktı.Haksız eleştirileri bayanların yaptığını izah ettim.Gözlerinizi kapamayın gerçekleri ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görmeye çalışın.

 15. Özge dedi ki:

  siz gidin cenazeleere gül bırakın bu işler sizin harciniz değil konuşmak için konusuyorsunuz once Malatya icon yaptiklarinizi anlatin sonra AK PARTIYE saldirin. muhalefet olmak için daha parlak konular bulun sayın KİRAZ..

 16. Melek dedi ki:

  Sokağa çıkıp kim daha çok çalışıyor diye soracakmış Sn.Kiraz ya bu millet size cevap vermekten bıktı siz sormaktan bıkmadınız unuttuysanız hatırlatalım bu millet en son 1 Kasımda okkalı bir cevap verdi size sokağa çıkıp yorulmayın ey chp il örgütü onun yerine çözüm üretin çözüm bilyorum size çok uzak ama bir ümit işte

 17. Tolga dedi ki:

  Bana biri çıkıp bu chp zihniyetinin malatyaya yaptığı birşeyler söylesinler yok usulsüzlük yok hukuksuzluk sizlerinde bunca zaman malatyada ne yaptığını çok iyi biliyoruz. Çamur at izi kalır mantığını bu parti kurulduğundan bu yana yapıyor kıbrısı kerküğü 12 adayı musulu neden verdi şefin bunu gündeme getir ?? türkiyeye sığınan azerileri neden rusyaya teslim etti yöneticilerin hadi bunları gündeme getir. Ama getiremezsiniz çünkü işinize yaramaz. Tek düşünceniz sonraki seçimlerde yerinizi garantiye almak yaygara çıkartıp reklam yapmak

 18. Mehmet Ali dedi ki:

  Teşekkürler kiraz şu memleketin tek hakkını arayan ağbaba ve ne yazıkki CHP dir Mhp il teşkilatı utansın bir MHP liyim ama ne yazıkki şuan MHP akp ye kolduk değneği olan kişilerce yönetiliyor

  1. Tolga dedi ki:

   tipik bir mhp-chp kucaklaşması

 19. Manidar dedi ki:

  Adam haklı beyler, dağılın…

 20. merve dedi ki:

  Sayin Enver Kiraz , “sokağa çıkıp halka soralım , kim daha çok çalışıyor ” ? demiş. Hatırlatmakta fayda var daha 4 ay önce halk size en anlaşılır ve sade bir dille gereken cevabı verdi. Halkın gözünde daha da küçülmeye ne meraklısıniz. Allah aşkına gündeme gelmek için böyle şeyler yapmayın . Susun oldugunuz la kalın bari !! 2002 den önce yaptıklarınız, yapmak istediklerinizin teminatı zaten . Ama HALK BUNU YEMEZ HELE KI MALATYA HIC YEMEZ !! EYY CeHaPee! !

 21. Yunus dedi ki:

  Bizden toprak isteyenlerle uğraşmayı bırakıp kardeş şehir adıyamana giden 7 km toprağı kafaya takıyorsunuz.. sizin derdiniz ne devlet neden millet sayın kiraz siz gündeme gelme derdindesiniz

 22. Salih dedi ki:

  Hakan Kahtalyı’ya çağrımdır; her sabah CHP önünde kurban kes, hatta bulabilirsen deve kes. böyle muhalefeti paranla ilan versen bulamazsın.

 23. Seher dedi ki:

  Kimin çalıştığını bütün millet görüyo böyle basit şeylerle gündem yaratıyosunz bunlarlamı akp yi hakan başkanı kötü çalışmams mi göstermeyi tasarlıyosunz gülüyoruz bu habere sadece hodri meydan diyosunuz da o meydanlarda biz hep zaferle çıkıyoruz.

 24. Fuat dedi ki:

  Allah aşkına Syn. Enver Kiraz bırakın böyle şeyleri sırf muhalefet olmak için muhalefet yapmayın, bizim derdimiz ne sizin derdiniz ne…

 25. Fuat dedi ki:

  Allah aşkına Enver Kiraz bırakın böyle şeyleri sırf muhalefet olmak için muhalefet yapmayın, bizim derdimiz ne sizin derdiniz ne…

 26. Melek dedi ki:

  Ülkede onca önemli olay varken haftalarca Chp Genel Merkezinde Portre konusu ile gündemi meşgul eden bir partinin İl örgütünden ne bekliyoruz ki??? Bu Tür haberleri okudukça Ak Parti ve Teşkikatlarının ülkemizdeki varlığı için Allaha Şükrediyorum iyiki varsınız

 27. Nur dedi ki:

  Bu kutlu yolunuzda tabiki sizi çekemeyenler olucktr başarılarınızın devamını dilerim

 28. Hakan dedi ki:

  Ülkenin birlik ve bekasını siz tartışamazsınız bile kimlerle kolkola olduğunuzu iyi biliyoruz. Malatyamız hangi Vekilin nasıl çalıştığını gayet iyi biliyor. 1 Kasım da bunu Malatya size gösterdi gündemi böyle basit tartışmalarla meşgul etmek sizin işiniz. Hakan KAHTALI da vekillerde yalnız değildir.

 29. bekir ömer dedi ki:

  Çekirdek kabuğunu doldurmayan bir mesele ki doğru bi mesele değil boş işler mudurlugu yapmayın artık.

 30. EMRULLAH dedi ki:

  MİLLET VATAN İÇİN UĞRAŞIYOR BUNLAR CEVİZ KABUĞUNU DOLDURMAYACAK ŞEYLERLE UĞRAŞIYOR. YAZIK GÜNAH YA ÜLKE İÇİN BİRSEYLER YAPIN VATAN İÇİN YAPIN BİR TABELA İÇİN ORTALIĞI AYAĞA KALDIRMAYIN.

 31. Enes dedi ki:

  Hakan Başkanım çok güzel konustunuz tebrik ederim

 32. salih dedi ki:

  Sayın Kahtalı sanırım kendi partilerinin yaptıklarını unutmuş galiba.
  Hal Binası,
  Tekel,
  Sümerbank,
  Devlet Hastanesi,
  Belde belediyeleri
  Adliyeler
  Gerçekti hayal oldu…

  1. Tolga dedi ki:

   Hal binasından ACT firmasının zararı malatyaya kar olarak girdi.
   Tekel külliyen zarar eden bir yapıdaydı. Şimdi devlete getirisi ortada.
   Sümerbank yazarken utan bari kapatılmasına sebep sümerbankın içini boşaltan chpli iş adamları sağ olsun.
   Devlet hastanesi, beldebelediyeri, adliyelerde nasıl bir iş göremezlik olsun ki bu kadar ağrınıza gitsin ??
   Şöyle olabilir zamanında butun chp mhp tabanlı adamalar bahsedilen bu güncellemeden sonra doğal oalrak etkilendi bunca dedikoduda bunun eseri değil mi ?

 33. Aysegül dedi ki:

  O onemli degil bu önemli değil. Sizin için ne önemli?

 34. Sadık dedi ki:

  Sayın kahtalı Malatya babanın çiftliğimi.

 35. Sevket dedi ki:

  Tek çalışan vekil veli ağbaba.

 36. Gökhan dedi ki:

  CHP il başkanı bütün sorunları gündeme getiriyor kutluyoruz.

 37. Okan Aladağ dedi ki:

  CHP’liler olmasa malatyayı gündeme getiren yok.

  1. Tolga dedi ki:

   Doğru söylüyorsunuz ankarada ki patlamada burdan gönderdiğiniz gençlerle gündeme getirdiniz işte sizin zihniyetiniz bu.

 38. DERYA dedi ki:

  HAKAN ABİ BİZE DE ARAZİNDEN BİR PARÇA VERSENE

 39. Muzaffer Kaya dedi ki:

  Malatya il örgütü cidden çok çalışıyor. Millet neyle uğraşıyor bunlar neyle sosyal barışı perçinleyecek insanların birbirini kucaklayıcı olaylarla gündem…

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."