Final

Fuat


Opel Combo
Malatya Haber -

“Tezgahlarını Deşifre Ettiğim İçin Saldırıyorlar”

“Tezgahlarını Deşifre Ettiğim İçin Saldırıyorlar”
 • 04.05.2018

AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, açıklamalarının bazı basın-yayın organlarınca çarpıtılarak servis edildiğini öne sürerek, “Perde arkasında oynanan tezgahları fark ettiğimizi bunlar fark ettikleri andan itibaren kendilerini bundan ayıklamak için özellikle ittifak içerisinde olan MHP ile AK Parti’yi karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Bunlarla alakalı bizim zerre kadar bir tahribat yapmamız asla ve asla mümkün değildir. Bugüne kadar hangi partiye oy verirlerse versinler biz o insanlarımızı kast etmiyoruz ama bunu yönlendirmeye çalışan FETÖ ve ona benzer bir takım küresel güçlerinde yerli işbirlikçilerinin bu tezgah içerisinde olduklarını deşifre ediyoruz. Biz deşifre ettikçe onlarda saldırganlıklarını artırıyorlar” dedi.

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan seçimler için AKP Malatya Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunan Şahin, adaylık başvurusunda yapmış olduğu konuşmaya açıklık getirdi.

Milletvekili Şahin, 2011’de yapılan seçimlerinde 24.dönemde milletvekilli olduğunu anımsatarak, “Necip milletimizin takdirleriyle, partimizin de bizleri listelerde aday göstermesiyle il başkanlığımızdan sonra Malatya’da 24, 25 ve 26.dönemlerde necip milletimize milletvekilliği makamında hizmet etme şerefine nail olduk” dedi.

Erken seçim kararının alınmasıyla beraber 24 Haziran seçimleri öncesinde 30 Nisan’da milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdiğini ifade eden Şahin, “Gerekli evraklarımızı tamamlayarak, il başkanlığımıza müracaatta bulunduk. Bu müracaat esnasında gündeme ilişkin yapmış olduğumuz değerlendirmeler oldu. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurulmuş olduğu 14 Ağustosa 2001’den bugüne kadar geçen süreci değerlendirdik. Bu değerlendirirken de tarihi kronolojik süreç içerisinde bugüne kadar AK Parti’nin ve AK Parti’nin kurucusu, lideri ve şuanda cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan’a 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Belediye Başkanlığına başlamış olduğu günden itibaren bazı güçlerin cumhurbaşkanımızla alakalı bir takım yaptırımlarından bahsettik. O günün şartlarından daha henüz görev süresinin bitmesine iki yıla yakın bir süre varken, yine o günün egemen güçleri tarafından ki maalesef tarihin tekerrür ettiğini hep ifade ettik; o süre içerisinde de cumhurbaşkanımızı özellikle Pınarhisar Cezaevine gönderen zihniyete kısaca değinmiştik. Ondan sonraki süreçte 2001’de kurulan partimizin genel başkanı sıfatıyla cumhurbaşkanımızın ‘muhtar dahi yapılamayacağı’ noktasındaki bir takım oluşumlardan milletimizi haberdar etmek, o tarihi süreci en azından hatırlatmak noktasında bir şeyler ifade ettik. Muhtar dahi yapılmaması için o gün yarı içerisine sızmış olan güçleri ve ondan sonraki süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisine sızan; bazı özellikle bu milletin, bu ülkenin, bu bayrağın, bu ezanın düşmanını tarif edecek bir noktada bir şeyler ifade etmeye çalıştık. Tabi her dönem değişik bir versiyonuyla karşı karşıya kalıyoruz. Tarihin bir tekerrürden ibaret olduğunu bizim üstatlarımız ifade ediyorlar. Ancak diyor, ‘Tarihten ibret alınsa bunlar hiç tekerrür eder miydi?’ Bu süreç içerisinde özellikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başımızda olmak üzere ve o kronolojik süre içerisinde on yılda bir geleneksel hale gelen müdahalelere ilk kez cumhurbaşkanımız ve ekibiyle beraber ‘dur’ demişlerdir. Tarihi o süreci tekerrürden gerçekten alıkoyduk.

Bunları anlatırken günümüz şartları içerisinde buna benzer 15 Temmuz hadisesinde cumhurbaşkanımıza en son darbeyi vurmak üzere devlet, bürokrasi, TSK ve yargı içerisine sızmış olan FETÖ’cü alçakların yapmış oldukları bir takım müdahalelerden bahsettik. Bunlardan bahsederken de daha önceki dönemlerde Sultan Abdülhamit Han hazretleri döneminden itibaren onun başına örülmeye çalışılan bütün olayların aynı şekilde Menderes’e, akabinde Özal’a, akabinde Erbakan’a, akabinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a tekerrür ederek geldiğini ifade ettik. Bunları ifade ederken, güncel bir konu olan köklü bir medeniyetin bugüne kadar bize bırakmış olduğu o önemli değerleri maalesef ihmal eden bir zihniyetten bu ülkeyi devraldık. Bugüne kadar geçmişimize hakaret eden ve lanetler okuyan o zihniyetten aldık bugün şuanda TRT’nin özellikle yapmış oldukları kültürel, sinema çalışmalarında Payitaht Abdülhamit Han hazretlerinin çekimlerinde verilen çok önemli ibretler var ki günümüze de çok önemli ışıklar tutuyorlar. Ayrıca Ertuğrul Gazi’nin Osmanlı Devleti’nin kuruluş yıllarındaki başına gelenler var. Yine Selçuklu hükümdarı olan Sultan Alaaddin’in başına getirilenler var, bunları kısaca özetledik. Sonuç olarak Ertuğrul Gazi’nin, Sultan Alaaddin’in üzerine oynanan oyunları, o günün şartlarında kim vardı? En yakın insanları saraya kadar sızmış olan Emir Sadettin diye o günün yetkili, etkili olan ve bu yıkım ekibi içerisinde olan bir zattan bahsettik. Ondan bahsederken de tıpkı bugün FETÖ’yle benzerlikler arz ettiği için, özellikle onların o gün oynamış oldukları oyunun benzerini bugün FETÖ’cülerin oynadığını ifade ettik. Bunun da şuanda 24 Haziran’a girmiş olduğumuz bu süreçte FETÖ’cüler 17-25 Aralık’ta bir yargıyla deneme yaptılar, baş edemediler, başaramadılar. Sayın cumhurbaşkanımızı alaşağı edemediler. Arkasından o süreçte Gezi eylemleri vardı, aynı şeyleri başaramadılar. 27 Nisan e-muhtırası vardı, yine olmadı” diye konuştu.

Geçmişteki Emir Sadettin’in benzeri olan FETÖ’nün ‘Evet biz reise oy vereceğiz ancak şuanda teşkilatlarında yerel seçimlerdeki adaylarına ve milletvekillerine oy vermeyeceğiz’ taktiğini uygulamaya çalıştıklarını ifade eden Şahin, şunları söyledi:

“Birçok darbe girişimi olmasına rağmen cumhurbaşkanımıza attıkları her ok, misliyle tekrar kendilerine dönmeye başladı. Sonuç olarak 15 Temmuz 2016’da yapılan kalkışmayla beraber 250 şehidimize mal olan ki, Malatya’da 2.Ordu ve 7.Ana Jet Üssü’ndeki generallerin yargılanmış olduğu davalarda da olayın ne kadar vahim ve büyük olduğunu görmüş olduk. Sonuçları ortada. 15 Temmuz’da tekrar başaramadıkları bu süreçte saldırılarında Tayyip Erdoğan’ı bir kat daha büyütmeye vesile olduklarını fark eden o bir takım egemen, şer, küresel güçler, yerli işbirlikçisi olan günümüzün Sadettinleri diye ifade etmiş olduğum FETÖ’cüleri yine tekrar devreye koyarak, şuanda benim özel bilgim neticesinde almış olduğumuz bir takım bilgilerle şuanda artık bundan sonra biz ‘Recep Tayyip Erdoğan’a vurdukça büyüyor ise yanında gözükeceğiz, etrafını zayıflatarak en azından 25 Haziran 2018 günü meclis tablosunu değiştirerek, en azından 300 milletvekilinin üzerinde bir sayının olması gereken o tabloyu biraz daha aşağıya çekmek için ‘Evet biz reise oy vereceğiz ancak şuanda teşkilatlarında yerel seçimlerdeki adaylarına ve milletvekillerine oy vermeyeceğiz’ taktiğini küresel güçlerin yerli işbirlikçileri olan günümüzün Sadettin’i diye ifade etmiş olduğumuz o Emir Sadettin benzeri FETÖ’nün şuanda hala aktif bir  şekilde sahada olduğunu görüyoruz.

Esnaflarımız bana, hala gelip kapı kapı dolaşıp, propaganda yaptıklarını söylüyorlar. Propagandalarının da asıl mihenk noktası ‘Recep Tayyip Erdoğan’a bir şey demiyoruz ama etrafını mutlaka yenibaştan dizayn etmemizin şart olduğunu’ ifade eden FETÖ’cü bu alçak zihniyete ben vurgu yapmışken, 20 dakikalık konuşmam içerisinde kesinlikle bunun dışındaki bir kesime özellikle içerisinde bulunmuş olduğumuz şu zor şartlar altında bir araya gelen Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ittifak yapısını bizim perçinlememiz gerekirken ama asıl amaçları bu birlikteliğe, ittifaka ‘nasıl çomak sokabiliriz’ zihniyetinden hareketle özellikle bu süreci baltalamak adına benim söylememiş olduğum bir şeyi maalesef basında verdiler. Benim bugüne kadar kesinlikle ve kesinlikle ittifakla oluşan ister Devlet Bahçeli ve ekibi olsun isterse AK Parti kadroları içerisinde olan insanlarımızın herhangi bir töhmet altında bırakılacağına dair bir tek cümlem yoktur.

Biz şuanda elbette yerli ve milli bir duruşu sergilediğimiz günden itibaren dışımızda olan bütün partilerin tamamı bugün bakıyorsunuz CHP’si, HDP’si, İyi Partisi, Saadet’i, Demokrat Parti’si hepsi bir araya geldiler. Niye, hepsi bir yana MHP ile AK Parti’nin birlikteliği bir yana. Adamların bütün dertleri ‘bu ittifakı yeni baştan dizayn edelim, kesinlikle ve kesinlikle bunlar arasındaki bu samimiyete, birlikteliğe nasıl engel olabiliriz’ bunun hesabı içerisindeler. Bunu yapanlar, kesinlikle küresel güçler başta olmak üzere şuanda işin içerisinde bir bakıyorsunuz Avrupa’daki bütün devletler varlar. Oradaki yapılacak olan mitinglerde bile Türkiye’deki seçimlerle ilgili herhangi bir faaliyetimize hiçbirisi müsaade etmiyor. İşte bunların içerisinde onlarında var olduğunun bir göstergesidir.

Malatya kamuoyu bizi çok iyi tanır. Biz bugüne kadar kesinlikle ve kesinlikle çiğ söz söyleme noktasında siyasette şunu öğrendik; ne söylememizden ziyade ne söylemememiz gerekenlere azami dikkat gösterirken ama bir baktık söylemiş olduğumuz sözleri maalesef bir Odatv denilen basınla-yayınla ilgisi, ilkesi, duruşu, basın ilkelerine zerre kadar riayet etmeyen ve onun gibi olan iki üç tane yayın grupları ben sanki burada direkt ittifakla alakalı Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) içerisinde olan insanlarımızın, kardeşlerimizin vermiş olduğu oyların yönüyle, rengiyle alakalı bir açıklama yapmışım gibi bir zafiyet içerisinde alçakça bir yönlendirmeyi, algıyı oluşturmaya çalışan Odatv’yi şiddetle lanetliyorum. Dava açma noktamız saklı kalmak üzere onunla ilgili müracaatımızı yapıyoruz. Malatya’mızda nifak tohumu saçmaya çalışıyorlar ama ben buradan kesinlikle sağduyu sahibi olan kardeşlerimize şunu söylüyorum; kesinlikle ve kesinlikle ister AK Parti isterse başka partilere oy versinler, oylarının rengiyle alakalı zerre kadar bir telaffuzum yok.

Ancak oyları yönlendirmeye çalışan FETÖ alçaklarının sinsi planlarını deşifre ettiğim için şuanda canla başla beni itibarsızlaştırmaya çalıştıkları, şuanda beraber yol yürüdükleri Odatv ve diğer siteler el birliği içerisinde ama biz olayın gerçekten şuanda perde arkasında oynanan tezgahları fark ettiğimizi bunlar fark ettikleri andan itibaren kendilerini bundan ayıklamak için özellikle ittifak içerisinde olan MHP ile AK Parti’yi karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Bunlarla alakalı bizim zerre kadar bir tahribat yapmamız asla ve asla mümkün değildir. Bugüne kadar hangi partiye oy verirlerse versinler biz o insanlarımızı kast etmiyoruz ama bunu yönlendirmeye çalışan FETÖ ve ona benzer bir takım küresel güçlerinde yerli işbirlikçilerinin bu tezgah içerisinde olduklarını deşifre ediyoruz. Biz deşifre ettikçe onlarda saldırganlıklarını artırıyorlar.”

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. teoman44 dedi ki:

  Sayın neden size oy verelim ne yaptınız Malatyaya çıkmış konuşuyorsunuz. Malatya için yaptığınız tek şey var ne kadar Adıyamanlı fırıldak varsa bir yerler getirdiniz ondan sonra oy bekliyorsunuz. Bakın Yeşilyurt belediyesine personelin %85 Adıyamanlı İlçe Milli eğitim müdürlüklerine bakın okul müdürlüklerine bakın hepsi Adıyamanlı Hatta müdür yardımcılığı sınavına girenler Çelikhanlı veya kahtalı doğumlu ise direk 100 alıyorlar ondan sonra kalkmış ileri geri konuşuyorsunuz Lütfen sesini çıkarmayın AK Partiye zarar veriyorsunuz.

 2. BABA dedi ki:

  Reis’e oy yok. Perişan olduk, vekillerin ne önemi var.

 3. fahri dedi ki:

  yahu sen bırak birşeyi deşifre etmeyi çengel bulmaca çözemezsin

  1. Selçuklu dedi ki:

   Sn.vekil bulmaca değil , milletin ve senin de sorunlarını en yakın takip edip çözen tek vekilimiz , hangi karın ağrısı olan varsa, tabiiki onlar itibar cellatlığı yapmaya iftiralarına devam ederler. Allah ıslah eylesin. vallahi ben bile nerede ise inanıyorduk, önce sn mustafa şahin sonra sn RT.Erdoğan deşifre edip açıklayınca ihanrtin tezgahını öğrenmiş olduk, iyi ki varsın sn vekilim.

 4. Cumali dedi ki:

  Dinimizin ilk emri ”OKU”.Bura da yorum yapanların çok büyük kısmı vekilin söylediklerini okumamıştır.Sadece başlığa bakarak yorum yapmıştır.Malatya da ulaşılabilinecek ve saha da olan tek vekile anlamadan dinlemeden sui zan da bulunuluyor.Taha özhanı,Nurettin Yaşarı,Öznur hanımı gören beri gelsin ama onlarla ilgili olumsuz bir algı yaratılmaya çalışılmıyor

 5. Diyarbakirdan malatya sevdalısı dedi ki:

  YASİN BİKRİYE ne guzelde yorumlamıs.Secimde girusecegiz sayin vekil

 6. ahmet dedi ki:

  MALATYA DA BÜYÜK BÜYÜK KOLTUKLARDA KÜÇÜK KÜÇÜK ADAMLAR OTURUYOR LÜTFEN O KOLTUKLARA HAK EDENLER OTURSUN
  Bu kadar haber yayınlanıyor hangisine bu kadar yorum yapılıyor bakar mısınız .milletin içi dolmuş ancak konuşuyorlar icraata gelince ne yaptınız bi anlatır mısınız Malatya dan gönderilen bölge müdürlükleri nerede bir bakar mısınız uçtu gitti bunların hesabını verin malatya yı neredeyse bir ile bağlayacaksınız oda yakında olursa şaşırmamak lazım çevre yolu olmayan tek büyükşehir malatya hangi projeyi malatya ya getirdiniz bunu konuşun yok ancak şu şöyle oldu bu böyle oldu siyaseti .Lütfen doğru dürüst proje geliştirecek adayları listelere koyunda gönül rahatlığıyla oy verelim.

 7. murat dedi ki:

  herkese selam ben ak parti üyesi bir vatandaşım bu vekillerden bir tanesini listede görürsem kesinlikle oy vermem başkanlık hariç zamanın da bazıları siyaset yapmak günahtır oy vermek haramdır demişlerdi.anlayana….yetmedimi yediğiniz yetmedimi tayip erdoğanı yemeniz yetmedimi malatyayı yemeniz doymadınız bütün ihaleler sizde para sizde yetmedimi soruyorum yetmedimi daha ne istiyorsunuz YETMEDİMİ

 8. Mehmet dedi ki:

  Sayin vekile sadece sunu soylemek istiyorum ailesini de tanidigim bir sahis ancak usluba dikkatnetmeli aslinda halkin reise oy veririz ancak vekillerine degil demelerinin nedeni malatya icin soyluyorum bazi vekillerin is yapmamasi he bak kadroyu değişin vekilerde dahil hepsine oy verelim aslinda bunu daha cok belediye secimlerinde goreceksini. Şahsim adina bugune kadar hep ak partiye oy verdim bundan sonra da devam edecek soylemleriniz ve benzetmelerinizle partiyi yıpratmayın derim size.Birde bırakın gençlerin önü acılsın.Temayul yoklaması bosuna yapiliyor belli adamlar giriyor.Partim icin soyluyorum bağımsız anket sirketleri yollasınlar her ile memnunmusunuz desinler %90 memnuniyetsizligi göreceksiniz.

 9. Sılaa dedi ki:

  Başkanlıkta reise oy verecez milletvekilliğinde mhp ye madem sayın vekilim reise oy verip size oy vermemek hainlikse mhp ile neden ittifak kurdunuz
  Maalesef heryeri torpil yeri ettiniz malatyanin vatandaşları bomboş gezerken başkalarını doldurdunuz iş sahası yok hizmet yok reisinde sırtından geçinin oh ne ala şelale işi bitmeli malatyada

 10. Şüle dedi ki:

  Yeni pratik candan donanımlı eğitimli yüzler lazım ,eskiler burnundan kıl aldırmadı yıllardır en ufak işimizi dahi yapmadılar.

 11. Yıldırım dedi ki:

  Herkes cumhurbaşkanı nin hatırına veriyorlardı şimdi kendiniz bağımsız aday olsanız aileniz bilene size oy vermez yetti artık yaptıklarınız bakan dan gerisi yalan

 12. Huseyin dedi ki:

  Huzura ciktiklarinda ne cevap verecekler acaba

 13. Ali dedi ki:

  Ergenekon operasyonları yapılırken bugün gazetesine çıkıp 28 Şubat’ta bana Ergenekon sular elektrikle işkence yaptı diyip,iş tersine dönünce 17/25 ten sonra akit e çıkıp bana cemaatçi polisler işkence yaptı diye konuşan birinden ve onun zihniyetinden Allah bizi kurtarsin

 14. serksn 01 dedi ki:

  onur malatya cimere yazıları nasil okuyacagiz

 15. Malatyalı dedi ki:

  Vekil efendi deniz bitti. Buraya kadardı. Aday olsan da olmasan da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Hikaye dinlemekten bıktı millet. Vatandaşı gerip, birbiriyle karşı karşıya getirip oy kasma devri geçti. Bir tanesi de çıkıp ekonomiden, işsizlikten bahsetmiyor. Memlekette yolunda gitmeyen ne olsa algı operasyonu deyip milletle alay ediyorlar.

 16. Malatyalı dedi ki:

  Yukarıda 49 ın üzerinde yorum var hapsi akp destekcisi ama vekil karşıtı yorumlar.Mini bi referandum gibi olmuş bu vekile hiç mi destek olan yok.Mevcut vekiller ve sıralamayı belurleyecek olanlar mutlaka bu yorumları göz önünde tutmalı.

 17. Mustafa dedi ki:

  Yolcu güle güle

 18. Gökhan dedi ki:

  Mustafa Şahin’e
  Ne sorarsan sor 28 şubatı anlatır ,
  Öznur çalıga ne sorsan İstanbul çöpten geçmiyordu Genel Başkanımızdan önce diye başlar onu anlatır 10 yıldır yetti artık

  1. Mamom dedi ki:

   “Gılışdaroğlu sesekayı batırdı”yı unutmuşsunuz

 19. onurmalatya dedi ki:

  Cimerdeki giden yazıları okuyun malatya milletvekilleri için ne yazmışlar 24 haziranda herşey güzel olacak inşallahhhhhhh Mustafa bey öznur hanım Ahmet bey Taha bey gibi millet vekillerimiz ilk altıya girerde bizde sonucu görürüz vatandaşin bağrı yanık kardeşim inşallah kazanırsınız malatyayi adiyaman in ilçesi yaparsınız bizde kurtuluruz en azından memleketimizde belli olur adiyaman liyi deriz vah millete vah arkadaşlar ben bir akpartiliyim başkanlık reisimize vekillik mhpye hayırlı olsun.

 20. mustafa dedi ki:

  SAYIN VEKİL DEMİYECEM ARTIK EVET ŞİMDİYE KADAR TAYYİPPP ERDOGAN REİSS SAYESİNDE VEKİL OLUYORDUNUZ AMA ARTIK YOKKK BUNU BİLİN REİS TAM DESDEK VEKİLLİKTE EĞER ÖZNÜR CALIK HAKAN KAHTALI AHMET CAKIR VE MUSTAFA ŞAHİN SIRALAMADA OLURSA OY MHP NİNDİRRRR YETER ARTIK REİSİN SIRTINDAN GECİNDİNİZZ AKP LÜTFEN TABANA SES VERİN ARTIK YILLARDIR VERMİYORSUNUZ

 21. deniz 44 dedi ki:

  malatya haber yöneticileri kardeşim yorum sayfasını kapatın barii taraflı yayıncılık yapıyorsunuz işinize gelmeyen yorumları yayinlamiuorsunuz böyle habercilik olmaz hakaret yok küfür yok tek dile getirdiğimiz malatyanin sorun lari mevcut milet vekilleri ne sorduğumuz sorular ayip yaptığınız kınıyorum birdaha da gazetenizi takip etmiyecem

 22. deniz 44 dedi ki:

  şimdiye kadar Reisin gölgesinde miletvekili oldunuz bundan sorna Akp ayni kişileri aday ederse kesinlikle oy moy yok oy mhp kusura bakmayin 3 hast yiktiniz 2 hast muhtac ettiniz diger ilere 1500 yatakli sehir hast yapılırken Akp malatyafa yüzde 64 oy aldı ama hizmet yok stad yaptınız yolu unutunuz 1 yıldır yol için ugrasiyorsunuz Cevre yolu olmayan Tek il Malatya oda yetmiyormuş hibi ektitkli tirimbus koydunuz üniversitesi yolunda her gun bir kaza oluyor 2 bakanimiz bir skp genel bask yarfimcimiz olgu halde Malatya’da yatırımlar gidim gidim gidiyor gunry çevre yolu kuzey cevre yolu dendi kaç yıldır devsm ediyor yoplasan 5 km yol alındı Battalgazi hast yapcaktiniz 5 yildir temel atilmadi 305 bin nufuslu bir ilçeye 300 yatakli hastne reva gördünüz 1000 kişiye bir yatak sehir git gide büyüyor göç alıyor ileriyi düşünen yok günü kurtarma peşinde vekilerimiz büyükşehir olduk övunuyorsunuz en pahali du bizde en pahli uladim bizde tirimbus getirdiniz tasaruf edersiniz diye vatandaşın cebine giren yok üstelik ulaşım ucureti arti bir şehirde minibüs Kamu hizmeti yapan piyasa rekabetini kiran Belediye otübusu pahalı olurmu iş yerlerine adam alinacak akp yönetimi nde adamin olmasa ise giremiyorsun yillardirda akp oy verdik o yüzden Reise can kurban veririz ama mevcut yönetime asla oy vermeyeceğim

 23. Volkan44 dedi ki:

  az daha konusssan dunyadaki tum tezgahlar sana planlanmisss.Ama arttik yetti 24 haziranda bu millet size tezgahi gosterecekTek oy Reise

 24. ahmet bilkay dedi ki:

  Yazık ki Ak Parti hala Mustafa Şahin ve Öznur Çalık gibi isimleri aday gösteriyor. Ne yazık ki yine aday olup yine hemşehrilerim tarafından oy alacaklar. Umarım hakettiklerini bulurlar. Belediye başkanı olan vekil oluyor vekil olan ahkam kesiyor halka zarar veriyor. Hayırlısı olsun…

 25. İsmet dedi ki:

  Sizler Malatya ya hizmet vermediniz.Malatyalılar sayesinde hizmet aldınız.

 26. Malatya can.. dedi ki:

  Mustafa şahin ve akp milletvekillerinin bana göre tek derdi…24 haziran akşamı seçim sonuçları açıklandığında rte oy oranı % 65 çıktı milletvekillerin ki %40…demezlermi adama sen burda necisin? Burada hiç bir fonksiyonunuz yok…bu duruma düşmemek için durumu bulandırıyor…

 27. Malatya Reis dedi ki:

  Sayın Şahin sizin demeçleriniz Cumhur İttifakına zarar vermektedir.Bir zahmet ya susun ya da ittifaka zarar vermeyecek konuşmalar yapın.Reis sizi uyarmıştı Cumhur İttifakına halel getirecek zarar verecek demeçlerden kaçının diye.Ben ve tanıdığım akrabalarım dostlarım yakınlarım ve çevrem aynen şunu söylemektedir.Başkanlıkta oyumuz Reise vekillikte MHP’ye.Sizin dediğinize göre Reise oy verenler ancak AK Parti’ye oy vermeyenler Sadettin Köpek mi oluyor sayın Şahin…

 28. malatyalı fiko dedi ki:

  Yüce Allah dan isteğim seçim sürecinde karşılaşırız.Soracağım sorular var bunlara ne cevap verecek çok merak ediyorum.
  1- 2011 den beri ülkemiz için ürettiğiniz projeler nelerdi. Hangilerini gerçekleştirdiniz.
  2-Malatyaya 7 yılda ne yaptınız.
  3-Bir yakınınızın isminizi kullanarak bazı işler ve mekanlar aldığı doğru mu?

 29. Malatya Reis dedi ki:

  Sayın Şahin benim babam AK Parti kurulduğundan beri başka partiye oy vermeyen biri.Ancak Ahmet Çakır ve sizin için eğer bu ikisi aday olursa başkanlıkta oyum Reise parti de ise MHP’ye demiştir.Ve sizin bahsettiğiniz gibi FETÖ ile uzaktan yakından alakası yoktur.İnşallah AK Parti sizi ve Ahmet Çakır’ı aday gösterir de boyunuzun ölçüsünü alırsınız.

 30. turan yorulmaz dedi ki:

  Şu anki akp milletvekillerinin alayı kifayetsiz.

 31. Ali dedi ki:

  Bu adamlar alman arabasına biner millete forte atan adamlar malatyada biblerce ihlas finans mağduru var gündeme getirin yok…

 32. behlül dedi ki:

  Bir AKP li olarak Malatyamızın artık Mimar Mühendis Vs aklı başında genç vekillere ihtiyacı var Helvacıya Eczacıya Hocaya değil yıllardır ne yaptılar gitsinler artık .Bundan sonrası sebepsiz zenginleşmeye girer.

 33. ZAFER dedi ki:

  Aga sen ve ekibiniz varsa ben ve hatırı sayılır çevrem yok. Oylar reis ve MHP ye…

 34. Mehmet dedi ki:

  Ben İstanbul DAYIM orada yasıyorum. Senede belki 1 defa Malatya ya geliyorum.gelirkende Kayseri’den gecıyorum…ve ağzım açık aval aval bakıyorum İnan’ın.ben sizin Malatya’yı yönetımıznızden çok rahatsızım çünkü Malatyalıların degıl kendi istediğinizi yapıyorsunuz… mılletvekılıgınde size oy vermeyecek olan Malatya hemşerilerim sonuna kadar haklı niye mi? Beylerderesine vıyadük yaptınız tren geçmiyor. Üstelik çok berbat ta yaptınız yıkıldı yıkılacak.. Çevreyolu’nda alt geçitler yaptınız daracık raylı sıstem gecemıyor.. yol kenarına otobüs koydunuz elektrikli trafık felç ve az yolcu taşıyor gelecegı berbat proje.. tünelleri 5,6 yılda zor bıtırdınız. CHP li eskısehire 35 bin kısılık, %70 oy alan Malatya ya 27 bin kısılık stadı yaptınız, milli maç yapılamıyor..Daha sı da var.. 1— sivil havalimanı nerde? Terminal yetmez..Elazığ’a mı gıdecez..2— şehir hastanesi nerde? Elazığ’a mı gıdecez. 3— bilim merkezi nerde? Elazıga mı gidecez..4— raylı sistem nerde? Hızlı tren nerde? Sen fetoyu anlatma ben hızmet için sizi sectim bana bunları anlat.. niye yapılmadı? Oy bundan yok size…

  1. Okan dedi ki:

   Malatya sehircilik sıfır sadece nikah sarayına harcanan parayla ayni nikah sarayından 20 tane yapılırdı iddaaa ediyorum yüreği olan araştırsın ne kadar harcanmış kimler zengin edilmiş bingöl den gelip bir siyasinin akrabaları Malatya da nasıl ihaleler alıp zengin oldular araştırılsın neler dönüyor neler diyabakırlı bingöllü müteahit değil aslında taşeron olan ancak ahmet çakır döneminde nasıl zengin edildiler

  2. Murat dedi ki:

   Boş boş konuşma..Malatya nın 15 yıl önceki haline bak birde şimdiye..şehir nasıl büyüyor bunun farkına nasıl varmiyorsun..otobüs yolculuğu yapıyorsun 15 yıl once ile bir mukayese et bakalım..Malatya gurun yolu nasil di?kayseri dediğin il göç veren bir il değil..kendi memleketlerinde işlerini yapıyorlar..ama malatya göç vermiyor..nüfusun yarısı istanbul da iş yapıyor..İstanbul da yaşıyorum diyorsun..İstanbul a yapılan hizmetleri görüyormusun?sen zaten akp li değilsin..muhalefet birisin burada insanların kafalarını karıştırmak için bu yazıları yazıyorsun..sanki akp den her tarafı hızlı tren gitmişde..akp den önceki havalimanı sayısınada bir bak

   1. Mehmet dedi ki:

    Boş boş konuşan sensin.. ismim de Mehmet ALTIKAT.bak bakalım fareden profılıme akp limiyim degılmıyım… gerçekleri söyledık diye CHP limi oldum.. sen Darende gürün yolunu geç arkadaş. Akp hükumeti 15 yıldır başta.. ona oy veren bazı iller ucmus gıdıyor. Kayseri, Bursa, Antalya, Konya, Samsun, Antep, Adana izmire yetısmısler gelısmıslıkte.. sen uyumaya devam et.. 15 yıl önceki Malatya ile şimdiki Malatya arasında trafik, yolların darlığı, hala da dar açılıyor hıc bır fark yok.. her yer beton olmuş, yan yoldan trambüsü söyleyip övüneceksen sana kahkaha atarım.. akp den Malatya faydalanamadı.. herşeyin en güzelini komşu sehırıne yapıyorlar. Suçlusu da Malatya akp milletvekılleridir.. olay bu

 35. Kaya dedi ki:

  Ak parti nin asıl oyu bu seçimlerde ortaya çıkacak şimdiye kadar sırf Malatya değil hiçbir yerde vekile oy verilmiyordu. Bütün oylar Reise idi. Bu seçimde başkanlık oyları Reise, vekillik oyları MHP ye. Yaterlan ak parti li en güçsüz yönetici bile kendini Tayyip Erdogan sayıyor. Köy muhtarının bile havasından geçilmiyor.

  1. Okan dedi ki:

   Mhp ye de versen o oy akp ye gitcek Malatya da tepkiler anca mhp bir vekil çıkarır o da zor Malatya da mhp tabanı Iyi parti ye vercek yüzde 60 oranında bir kısmı tepki olarak chp akpliler mhp ye verirse o da bir tane çıkar tepki lafta kalır reis gelir konuşursa akp yine yuzde 60 ı altinda oy almaz demesi

 36. Yasin Bikriye dedi ki:

  Oda TV ve benzeri mecralarda çarpıtıldığı bilinen konu ile ilgili açıklamalar olumlu ve yerinde olmakla birlikte hâlâ Kendisini 2 defa Reis tarafından aday gösterildiği için Milletvekili seçen Ak Partili Gönüldaşlarımızın “İşbirlikçi, FETÖcü” diye yaftalamaları ifade noksanlığı değilse acziyetinin tasviridir.
  Reis; Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti Hükümetlerinin Aziz Milletimizin TERCİHLİ OY SİSTEM ile ilgili talebine maalesef olumsuz yaklaşması nedeniyle; sırf Reis’in elini güçlendirmek için konjonktür de gözönüne alınarak Reis’e verilen destek şahsi başarılara tahvil edilmiş ve bugüne kadar da bunun rantı yenmiştir.
  Artık Cumhurbaşkanlığı HÜKÜMET SİSTEMİNE geçmek için 24 Haziran’da sandığa gidilecek ve Reis hem Cumhurbaşkanı olacak hem de Hükümeti kuracaktır.
  Dolayısıyla Reis TEK BAŞINA Hükümet kurulsun ve GÜVENOYU alınsın diye vasıflı, vasıfsız ayrımı yapmadan DAYATMA ADAYLAR konusunda Aziz Milletimizin ve Malatyalıların üzerinde baskı oluşmayacak ve seçmen de her önüne geleni seçmek zorunda kalmayacaktır.
  Bu gerçekler ortada iken hâlâ seçmeni tahkir ve itham eden açıklamaların devam etmesi ayrı bir talihsizlik olmuştur
  Aziz Malatyalılar davayı sahiplenmeye devam edecek vefasını göstererek Reis’i Cumhurbaşkanı olarak seçecektir.
  Sayın Vekil bugüne kadar olduğu gibi 24 Haziran’da da kendisinin Reis’le denk ve eşit görülmesini istemektedir. Bunu anlamak mümkündür zira TERCİHLİ OY SİSTEMi ile ne kadar desteklenip desteklenmeyeceğini de secilip seçilemeyeceğini de bilmektedir.
  Aziz Milletimizin Ferasetine güvenmek en doğrusu olacaktır. Bu Milleti tahkir eden, hor gören hatta tehdit eden FETÖ zihniyetinden kurtulmak da Aziz milletimizin takdirindedir.
  Reis’in deyimiyle “MİLLET NE DERSE O” olacaktır.
  Millete kafa tutan, Millete diklenen de rezil ve zelil olmaya devam edecektir.

  1. Okan dedi ki:

   Mustafa şahin in listeye alınması imkansız Oznur çalik ve ahmet çakır ve tufekci kesin ilk siralarda olacak kahtali da mutlaka aday olur 5 ve 6 cı sıralarda kim olur bilemem

  2. Yavuz dedi ki:

   Reis dün Kayserideki konuşmasında ifade etti Yasin bey,fitne var diyor,münafıklar var diyor,dikkat edin diyor,Sn.Mv.Mustafa Şahin ‘de ihanet şebekesi diyor,Feto diyor,oyuna gelmeyin diyor.

 37. Derman dedi ki:

  Reise evet milletvekillerine hayır Malatya artık hak ettiği değeri bulmalı

  1. gurbetçi dedi ki:

   kesinlikle Reise Evet ama AKP’nin Malatyalı hiç bir milletvekili oy hak etmiyor !!!

 38. hakan dedi ki:

  tabi tabi. biz ne dediğinide şimdi niye çevirdiğinide gayet iyi anladık sayın vekil merak etme sen.

 39. Murat Bey dedi ki:

  Özür dilemek bir erdemdir! Yanlış bir açıklama yaptım özür dilerim de uzatma Sn Mustafa Sahin….

 40. Semai dedi ki:

  Çevir vekil bey çevir gaz yanmasın
  Bu resmen geri vites oldu.
  Önce insanları haksız ithamda bulun sonra günah keçisi ara vay be

 41. Kemal dedi ki:

  Yeter gidin artık.

 42. Muzaffer dedi ki:

  Vekil şunu unutmuş REİS E feto culer oy vermez.Onların adayı belli.Vekilin zoruna giden bu zamana kadar REİS ‘ın sırtında oy topladılar başkanlık seçiminde toplayamayacak olmaları.REİS İN FATURAYI ONLARA KESECEKLERİNİ ANLADI 🙂
  OYLARIMIZ REİS EE çünkü;Fotoyu bu ülkede en iyi REİS temizler .Bir daha feto filizlenmemesi için REİS OMRUNUN SONUNA KADAR BAŞKAN OLACAK İNSALLAH.
  Ama MALATYA MIZ İÇİN MHP YE O KOLTUKLAR BİRAZ RAHATLASIN MALATYA RAHATLASIN…..

 43. behçet dedi ki:

  seçimler yaklasırken kuzey çevreyolu devlet hastanesi trafik issizlik bunların konusulması gerekirken veya belediyenin ihaleleri..en kolay yol…

 44. Malatyali AHMET dedi ki:

  Varsa yoksa 28 subat muhabbeti yapiyorsun Mustafa Bey bir zahmet birakin Malatyanin yakasini

 45. seher dedi ki:

  Malatyanin sade bir dersanecisi iken nereden nereye geldin. Seçmene teşekkür etmen gerekirken iftira ve hakaret ediyorsun. Sonra da yok söyle dedim böyle dedim deşifre ettim. Yemezler sayın Şahin.. artık Reise var size yok..

 46. Kamuran dedi ki:

  24 haziranda Malatyalılar seni deşifre edecek eğer aday olabilirsen tabi. Reise can feda sana güle gule..

 47. cenk dedi ki:

  tso seçimlerinde martın 21 de seçim müdürünü arayıp görevi olmadığı halde odaya baskın yaptırdın bunu bizzat seçim müdürü erkoça senin aradığını söyledi basın olarak erkoça sorabilirsiniz

 48. cebrail dedi ki:

  DÖNDERMEYE ÇALIŞIYORSUN AMA NAFİLE AK SEÇMENE HAKARET ETTİN ŞİMDİDE DURUMU KURTARMAYA ÇALIŞIYORSUN DERSANE AÇIKLAMANIDA UNUTMADIK

 49. Selim Şahin dedi ki:

  AK Parti’ye AK Partililerden başka zarar veren yoktur. Başkalarını suçlamasınlar.
  Şuandaki Malatya’da 5 tane vekilleri var, ama 5 tanesini bir arada göremezsiniz. O 5 tanenin taraftarlarını da yan yana getiremezsiniz. Fırsat bulsalar bir birlerini bir çay kaşığında boğarlar.
  AK Parti deki güç kavgaları ve iktidarın gücünden daha fazla ve dahada fazla yararlanma konusundaki aşırı isteklerden dolayı aralarındaki kavga Malatya’ya ve Malatyalılara kayıp olarak döndü.
  Piyasada AK Partililerin aleyhinde en fazla konuşan ve dedikodu yapan yine AK Partililerdir.
  Mustafa Şahin bey halen laf kalabalığı yapıyor. Yapacağı tek şey özür dilemesiydi vatandaştan.
  Sayın Şahin şunu da bilmeli; FETÖ denen alçak terör örgütü mensupları “REİSE OYUMU VERECEĞİM, AMA MİLLETVEKİLLERİNE VERMEYECEĞİM” demez. Çünkü onların tek hedefi Sayın Erdoğan ve Sayın Erdoğan’ı “Başkan yapmamaktır”. Bu nedenle FETÖ mensupları Erdoğan’ı başkan yapmak için oy istemezler, aksine Sayın Erdoğan’ın alacağı oy oranını düşürmek isterler.
  AK Parti ve Sayın Şahin kamuoyundan gelen tepkileri halen iyi okuyamıyor.
  Malatyalılar, Nurettin Yaşar ve Taha Özhan’a sırf REİS için oy vermişlerdir. Peki bu iki isim seçildikten sonra kaç kez Malatya sokaklarında dolaştılar ve bir Malatya’nın elini sıkıp selam verdiler? Kaç hizmetin geldiğine vesile olduklarını sorgulamıyorum bile, çünkü yokki.
  Malatya’da AK Partinin yapacağı tek şey, bu tabloyu iyi okumaktır. Ama okurken vatandaşın canına okumayın.

  1. Hakkı dedi ki:

   Selim bey sen de boşuna uzattın. Yorumun sonunu yanlı bitirdin.

 50. mehmet dedi ki:

  sn vekilim benden sana tavsiye sen aşağI şeherlisin sen battalgazi destanını izle boşver emir sadettini ayrıca yaptığında hiç hoş değil seçmeni emir sadettine benzetemezsin bende vekil seçimlerinde mhp oy verecem ayrıca REİSE CANIM FEDA

 51. serdar aslan dedi ki:

  Vay be FETO yü desifre eden Mustafa Şahin !! Gülen imzalı saatlerle dolaşanlar unutulmadı bu milleti saf yerine koymaktan vazgeçin artık.😄

 52. Ramaza dedi ki:

  Millet senden öznurdan bıktı artık reise darbe vurmamak istiyorsanız adaylığınızı çekin aksi takdirde mhp kesin 2 belkide 3 zorlar mileti dinleyin artik

 53. malatyalı dedi ki:

  vekillikte son günleri olduğunu anlamış olmalı ,durumunu gözden geçiriyor.ankaraya mı yerleşsem ,malatyada mı kalsam diyor.yumuşama devam ederse malatya da kalır.

 54. Kerem yılmaz dedi ki:

  Dinlenme vaktin geldi artık

 55. Ahmet dedi ki:

  Sayin vekil dersaneler kapatilinca stv ‘ye ilk aciklamayi sen yapmistin bunu unutma. Yillarca feto’ ya destek veren sen ve senin yol arkadaslarindi. Ama siz aldatildik deyip dunyada isin icinden siyrildiniz. Ama Rabbimizinde ‘Zerreden hesaba cekileceksiniz’ buyurdugu gibi hepiniz yaptiklarinizin hesabini vereceksiniz.

 56. Mehmet dedi ki:

  Kişilerin seçme hakkına açıkça saldırdınız. Bununla yetinmeyip sizden farklı düşünenleri yaftaladınız. Merak ediyorum aday gösterildiğinizde hangi yüzle vatandaştan oy isteyeceksiniz? Sizin gibi akşamları dizi izleyip gündüzleride o karaktere bürünüp kendini bilmez vekiller sayesinde o amerika israil üzerimizde bu oyunları oynuyor. Sizin şuanda seçim çalışmaları yapmak yerine bıraktığınız enkazı temizlemek göreviniz olmalı. İnsaların ekonomik tedirginliğine çare bulmanız lazım.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."