Miram

Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

Tıpçı Rektör, Sağlıkçıyı ‘Potansiyel Tehdit’ Göreni Dekan Yaptı!

Tıpçı Rektör, Sağlıkçıyı ‘Potansiyel Tehdit’ Göreni Dekan Yaptı!
 • 29.09.2020

Kendisi de bir hekim olan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, koronavirüs salgını sürecinde sağlıkçılara daha fazla değer atfedilmesinin,  toplum ve siyaset için “Potansiyel tehdit” olduğunu ileri süren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekan Yardımcısı Gökhan Tuncel’i ödüllendirerek, bu fakülteye dekan yaptı.

Daha önce Tıp Fakültesi Dekanlığı da yapan Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 14 Ağustos 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İnönü Üniversitesi’ne ikinci defa rektör olarak atandıktan sonra, yeni ekibini kurmaya başladı.

İlk olarak, Prof. Dr. Hakan Erkuş’u görevden alarak, üniversitenin Rektör’den sonraki en kritik makamı ve üniversitenin idari organizasyonunun tepe yöneticiliği için, Genel Sekreterlik görevine, Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi Kurucu Üyesi ve BİLSAM eski Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer’in kardeşi Mustafa Gezer’i görevlendiren Prof. Dr. Ahmet Kızılay, son olarak 4 fakültenin dekanlığına yeni isimlerin getirilmesini sağladı.

Yükseköğretim Kanunu’na göre, 4 fakültenin dekanlığı için atanmasını istediği isimleri YÖK’e bildiren Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın en dikkat çekici dekan belirleyiciliği, İİBF Dekanlığı için oldu.

“Sağlık Bakanı’nın şahsında sağlıkçıların yükselen değer olması kötü bir şeydir” diyen dekan yardımcısı dekan yapıldı

Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İİBF Dekanlığı için YÖK’e, BİLSAM Youtube kanalındaki video-konferansta, Covid-19 salgını sürecinde hayatlarını hastalarına adayan, salgında koronavirüse yakalanan hastaları tedavi etmek için mücadele eden ve bu yolda büyük risk üstlenen sağlıkçıları hedefe koyarak, sağlıkçıların salgın sürecinde değer kazanmasının, toplum için “potansiyel tehdit” oluşturduğunu söyleyen Gökhan Tuncel’i önerdi. Tuncel, bu konuşmasından sonra doçentlikten profesörlüğe yükselmişti.

Rektör Ahmet Kızılay’ın bu önerisi, YÖK tarafından kabul edildi ve Sağlık Bakanı’nın şahsında, sağlıkçıların yükselen bir değer olmasının kötü bir şey olduğunu, koroanvirüs salgını sürecinde sağlıkçılara değer atfedilmesinin toplum açısından “potansiyel tehdit” oluşturduğunu ileri süren  Gökhan Tuncel İİBF Dekanlığı’na atandı.

Kendisi de bir sağlıkçı olan Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın, Sağlık Bakanı dâhil sağlıkçıları hedef tahtasına koyan açıklamaları ile Malatya Tabip Odası’nın da büyük tepkisini çeken Gökhan Tuncel’i dekan yardımcılığından dekanlığa yükseltmesi, “ilginç” bulunurken, bu atamanın sağlık camiasında yeni bir tepki dalgasına yol açacağı ifade ediliyor.

43’ü doktor 100 sağlık çalışanı Covid-19’lu hastaları iyileştirmeye çalışırken hastalığa yakalandı ve hayatını kaybetti

Sağlık camiası, koronavirüsün Türkiye’de görülmeye başladığı Mart ayından Eylül 20’sine kadar geçen salgınla mücadele sürecinde 43’ü hekim olmak üzere, hemşire, hastabakıcı, olarak çalışan 100 insanını kaybetti.

Hangi fakülteye kimler atandı?

Ayrıca İnönü Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi dekanlığına Prof. Dr. Ahmet Yatkın, Eczacılık Fakültesi dekanlığına Prof. Dr. Kadir Batçıoğlu ve Mühendislik Fakültesi dekanlığına Prof. Dr. Gökhan Durmaz atandı.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

FOTOĞRAF: Gökhan Tuncel (sağdaki), İİBF Dekanlığı görevini eski dekandan teslim alırken

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. kerem murat dedi ki:

  REKTÖR bey çok iyi yapmış, yerinde bir atama. Bu sitenin Gökhan hoca ile başka bir sancısı var. Yıllardır kafayı takmışlar bu hocaya elini oynatsa eleştiriyorlar. Hayırlı olsun güzel olmuş.

 2. Metin44 dedi ki:

  İnönü Üniversitesi “Şelaleci” “Meşaleci”lerin iradesinden kurtulmadıkça daha çok dibe vuracak. Artık bıktık oculardan buculardan. Yeter!

 3. Yılmaz dedi ki:

  Haklısınız çok cahil var. Okumak lazım. Üfürmemek lazım.

 4. Vefasız dünya dedi ki:

  Reisten yer içer,
  “Çiçeklibahar”da “KaraPolat” ile “Gezer”,
  “Gelecekte” “Deva” arar
  Bu ekiple ancak bu kadar

 5. YILDIRIM dedi ki:

  Diğer atanan hocalar gibi Kadir hocada inönü üniversitesinin en köklü ve kıdemli hocasıdır, önemli çalışmaları ile bilime büyük katkılar sunmuştur. Sayın rektörümüzün adaleti ve dürüstlüğü bu atamalarla ortaya konmuştur. İnönü Üniversitesi başarılı bir üniversitesi yolunda önemli adımlar atıyor dünya bizi konuşuyor. Tebrikler tüm hocalarımıza. Başarılar sayın rektörümüze.

 6. Mehmet dedi ki:

  Bütün kamu kurumlarının yükü özellikle idari iş ve işlemlerde zurnanın son deliği 3_5 katibin sırtında yürümektedir. Onlar da izinli, raporlu veya emekli olduğunda bütün işler durma noktasına geliyor. Denemesi bedava inanmayan varsa gitsin yerinde görsün.

 7. Mikail dedi ki:

  Doğru veya yanlış böyle bir cümleden dolayı dekan yapilmayacaksa bizim uzaydan dekan aramamız gerekecek. Çok idealist olmayalım durum ortada. Hem ahmet hocadan ne istiyorsunuz herkesin hedefinde. Meyve veren ağaç taslanir ne diyelim

 8. kerem dedi ki:

  işte sizin seviyeniz bu
  gerçek isminizi bile kullanamayacak kadar cesaretsizsiniz

 9. Yaşar Sakar dedi ki:

  İşi gücü olmayan kendi görevini bile doğru dürüst yapamayan her şeyde bir art niyet arayıp, bulamayicada çamur atan bir güruh var.
  Eleştiri yaptığınız insanların kalitesini ehliyet ve liyakatini bilmeden lütfen konuşmayın.
  Bu makamlara gelmek, bu işleri hakkıyla yapmak herkese nasip olmaz, olsada eleştirdiğiniz insanların başarısının yarısını bile yakalayamayacağınizı bilin.
  İlim sahibiyseniz İLİM HADDİNİ BİLMEKTİR. vesselam.

 10. abdulvahap güezgin dedi ki:

  neler oluyor neler de haberimiz yokmuş hem haber içeriği hem yorumlar maşallah biz habersizmişiz!

 11. VATANDAŞ dedi ki:

  Bilsamcılar

 12. has malatyalı dedi ki:

  işten attığını 5 labaratuvar çalışanın ekmeğini teslim etmediğiniz sürece hem sizi atayanlara malatya halkına zarar veriyorsunuz.deva partisi için çalışın bizde sizin sizi atayanlara ihanetinizi unuturmayacağız.

 13. Kaysıcı dedi ki:

  Kızılayı yedirmeyiz, adam biraz dindar diye saldırıyorsunuz

  1. Salih dedi ki:

   Bu kafadakilerin ezberi bu. Fetöyü ve fetöcüleri de tehlike görenlere karşı böyle dindar alnı secdeye değiyor savunmuşlardı sonra ne olduğunu tüm dünya gördü.Savunmaya bak hala aynı kafa.

  2. doğan dedi ki:

   dindar kimsenin ekmeği ile oynamaz dindar hak yemez dindar sağlıkçılara laf söyleyenleri ödüllendirmez dindar kendini atayanlara ihanet etmez 5 tane insanın ekmeği ile oynayan elbette birinin ahınâ maruz kalır.Dindarlık haca gitmek namaz kılmak ise uçaklarda haca gidiyor robotları kodlarsanız onlarda namaz kılar.El vicdan derim.Sağklıkçı mazlumlara ve işten atılanlara selam olsun Allah kimsenin ahını yerde bırakmasın

  3. Kadir dedi ki:

   Hala mı din tüccarlığı, din pazarlaması ve din üzerinden geçinmek. Başka sermayeniz yok mu sizin? Doğru yok.

  4. Arguvanlim dedi ki:

   Hadi ordan

 14. MUSTAFA dedi ki:

  Onun adamı bunun adamı. Bütün üniversiteler böyle.
  Ne liyakat, ne başarıya bakılıyor. Dayın varsa herşey tamam.
  Bu durumda ben hiç bir atamanın tam hakkıyla yapıldığını sanmıyorum.
  Yöneticilere ve atananlara açıkca acıyorum. Öbür dünya da bu kul haklarının hesabını nasıl vercekler. Kulu kandırıp aldatabilirsiniz. Öbür dünyada kandırıp aldatabileceğiniz kimse yok.
  Ömür kısa, bugün varsın yarın yoksun. Kimse de bu dünya da kolay kolay acından ölmez. Belki bu kısa ömründe biraz lüks yaşar ancak o vebal ödenmez.
  Ben sadece İnönü üniversitesi için söylemiyorum. Türkiye de yapılan atamaların %99 u böyle.

 15. Ahmet dedi ki:

  Meşale vs algısı yaratan gruplar anacına ulaştı , şimdide bilsam’ın ayak sesleri duyuluyor …
  En az meşale kadar dikkate alınması gereken bir grup…

 16. Zekeriya dedi ki:

  Gökhan hoca değerli bir hocamızdır hayırlı olsun

 17. İyimser dedi ki:

  Neden benim yorumlarımı yayınlamıyorsunuz. İlla olumsuz yorum mu yazmak lazım yayınlamak için. Pes doğrusu bu nasıl yayıncılık ? Bu işin vebali var valinin istedim sayın editör.

 18. Kübra dedi ki:

  Neden benim yorumlarımı yayınlamıyorsunuz. İlla olumsuz yorum mu yazmak lazım yayınlamak için. Pes doğrusu bu nasıl yayıncılık ? Bu işin vebali var valinin istedim sayın editör.

  1. Abdullah dedi ki:

   Yayınlamışlar.Objektif yayıncılık adına !Fakat ifadenizde yorum yok.Haber akışına aykırı yorum olunca çok düşünmek zorunda kalıyorlar.

 19. Terzi fikri dedi ki:

  Neden sasirdiniz? Bahceli TTB ile ilgili habire olumsuz yorum yapip hedef göstermiyormu? Her gecen gün bir önceki günü aratiyor ve aratmaya da devam edecek!

 20. kerem dedi ki:

  Prof, Ahmet KIZILAY hocayla birlikte inönü üniversitesi adeta kendine geldi. Şarlak ve Hilmioğlu dönemlerinde üniversite jakoben bir çetenin çiftliği gibi yönetiliyordu. Yasakçı dönemleri özleyenler tabiiki bu günkü duruma üzülecekler. Artık inönü üniversitesi herkesin üniversitesidir. Marjinal ve darbeci zihniyet çöp sepetindeki yerini almıştır.
  ———
  ProfGökhan TUNCEL hoca adam gibi adamdır. Allah yolunu açık etsin. Çok isabetli bir atama olmuş. Gökhan hocama başarılar diliyorum
  .

  1. Malatyalı dedi ki:

   Evet doğru söylüyorsunuz motaş genel müdürüyken adamlığını gördük siz yalakalık yapmaya devam edin belki sizde kıyıda köşede nemalanırsınız tabiki size sıra gelirse

 21. Hasan dedi ki:

  Üniversite’de şunun şusu bunun busu yerine liyakata önem verilerek atamalar yapılmış. Bakıyorum halen liyakattan şikayetci olanlar var.

  1. Bilal Berk dedi ki:

   Hocalarımızin hepside degerli Gökhan hoca da genel sekreterliğe getirilince mustafa beyde . Tanımadan etmeden her ikisini yargiliyorsunuz. Eski genel sekreter 4 yıl görev yapmış. Mustafa beyde yıllardır daire başkanlığı yapmış üniversiteyi biliyor. Gayet güzel yapacakları dan eminim .

  2. Arguvanlim dedi ki:

   Sende inanmaşsin ki biraz dindar demiş sin komiksiniz ama gülme aparatı lazim

 22. Saffet dedi ki:

  Benim yorumumu neden yayınlamıyorsunuz. Kadir Batçıoğlu hakkındaki soruşturmaları ve aldığı cezaları herkes biliyor. Dekan olarak atanması hukuken mümkün değil. Ben sadece rektörü uyarıyorum.

  1. Gokalp Gencol dedi ki:

   Kadir hoca adam gibi adamdır. Hakkındaki soruşturma mobbingci amire karşı dik durduğu içindir. Omurgalı herkes öyle olmalıdır.

  2. kübra dedi ki:

   Evet Kadir hoca haksızlığa dayanamayan bir insandır. Harbidir ve dobradır. Sinsi işler yapmaz o yüzden de birçok kişiyle sorun yaşamış olabilir. Liyakatle atanmış bir insandır. Haddinizi aşan ifadeler kurmayın lütfen.

  3. Cerrahpaşa dedi ki:

   Kadir hoca dürüst bir insandır en azından fakülte arkasında ki otları millete endemik bitki diye yutturmaz öğrenciler korkmadan yanına gider kimsenin odasını labını elinden almaz Ayrıca sizin bu yaklaşımınız bir zamanlar reise muhtar bile olamaz diyorlardı aynı zihniyet ürünü bir fikir saygılarımla

  4. YILDIRIM dedi ki:

   Kadir hoca inönü üniversitesinin en köklü ve kıdemli hocasıdır, önemli çalışmaları ile bilime büyük katkılar sunmuştur. Sayın rektörümüzün adaleti ve dürüstlüğü bu atamalarla ortaya konmuştur. İnönü Üniversitesi başarılı bir üniversitesi yolunda önemi adımlar atıyor dünya bizi konuşuyor. Tebrikler tüm hocalarımıza.

 23. AKAB dedi ki:

  Bir zamanlar İnönü univ..muhafazakar ogrenculeri dusman gören grubun elindeydi 98 lerde….Allah bizi onlardan kurtardı şükür. ancak ,şimdide kimin ne yaptığını bilmediğimiz…temizlik işçisinin müdür yapıldığı, guvenlikcinin daire başkanı yapıldığı durumlara geldik..sadece üniv değil her yerde böyle…demekki olay sagcilik solculuk dincilik değilmiş……elbette hesap günü uzak degil

 24. Murathan dedi ki:

  Üniversitenin eski mezun öğrencisi olarak bazen kampüse gidiyorum içler acısı, üniversite pislik çöplük harabe halde. belkide şu an türkiyenin en berbat kampüsüne sahip. çevre illerdeki kampüsleride bilirim, tatil beldesi görünümünde. Bizde ağaçlar kurumuş çimler kurumuş herşey döküntü. Halbuki öğrencinin olmadığı bu dönemde her tür düzenleme yapılabilirdi. Belliki rektör kafayı hastane ile bozmuş, bütün gelir oraya aktarılıyor.

 25. Hande dedi ki:

  Üniversite de değişime uğraması gereken bir danışman ve bir Rektör yardımcısı var. Ahmet Hoca acil bu değişimleri yapmalı. Çünkü bazı kişiler kendilerini Rektör den üstün görüyorlar. Buda çok tepki çekiyor.

 26. fatih dedi ki:

  Deva partisinin kurucusu olan adamın kardeşini genel sekreter yaparsan bunlar hiç bisey degilki demek ki neymiş akp deva partisine calisiyor ben bundan bunu anlarım zaten başka anlam da cikmiyor yasasin deva partisi reis dönemi bitti hoca dönemi başladı …

  1. Ahmet dedi ki:

   Kardeş deva partisi hocanın değil , babacanın:)

 27. yılmaz dedi ki:

  Rektör Kızılay’dan hazzetmediğinizi anladık. Ne yapsa size batıyor. Habercilik anlayışınıza hayran kaldım.

  1. Ali dedi ki:

   Katılıyorum kardeşim

   1. Arguvanlim dedi ki:

    Kızılay’ın neyinden haz edelim biraz araştırın ondan sonra konuşun ne kadar cahil insan var bu ülkede okuyun okuyun

    1. Yılmaz dedi ki:

     Haklısınız çok cahil var. Okumak lazım. Üfürmemek lazım.

 28. Ercan dedi ki:

  Atandı mı atattırıldı mı acaba?

 29. bordo_44 dedi ki:

  657 ye tabi bir memur akademisyen olmayan biri nasıl genel sekreterlik yapabilirkiiii sırf abisi deva partisi kurucularından olduğu içinmi o kadar akademisyen profösör varken yönetim kimlere kaldı vah vah

  1. Hayri dedi ki:

   Genel sekreter kadrosu idari unvanlı bir kadrodur. Öğretim üyeleri zaten atanamaz ki.

 30. Cengiz dedi ki:

  Ben atananlarında atayanlarında hiç tanımıyorum.Ancak bu haberi farklı bir anlayışla kamu oyuna sunmak manidardır.Yok efendim şu partilinin kardeşi yok efendim şunun hakkında birşey söylemedi saçmalığı bu zihniyet ülkemizin yakasından düşmeli.Üniveristenin rektörü Emin’ini seçiyor olacakların.mesuliyeti kendisine aittir,hesabınıda kendisi verecektir .İlle sizin işaret edeceğiniz kişilermi görev almalı.Umarın yorumumu yayınlarsınız.

  1. malatyalı dedi ki:

   aynen katılıyorum,abisinin farklı görüşte olması niçin problem olsun.ayrıca kaç yıllık rektör ne yapacağını bilmiyor mu.

  2. Aliseydi dedi ki:

   Allah için konuşalım şimdi bu kadar yorum yapan arkadaşlar bulundukları mevki veya yaptığı işin hakkını veriyor mu sonra yok deva partisi kurucusu yok rektör pişmanlık ak partinin deva partisine çalışıyor saçmalığı da nerden çıkıyor .ayrıca siz olsanız ahmet hocanın yerinde kendinize daha iyi bir teşkilatlanma yapardiniz

 31. malatya serdarı dedi ki:

  haber sıkıntısı çekiyorsunuz; belli! bu çok vasat bir haber.. herkes aynı şeyi düşünecek değil. adam kendi içinde bir nevi mantıklı birşey söylemiş. sağlıkçılar da askerler de ölümle komşu meslek grupları. Allah hepsinden razı olsun. abartmamak gerek. teşekkür ederiz. ayrı. ama aşırıya kaçmayalım… neyse. haber yapacaksanız gidin şu ssk hastanesinin yıkımı çekin… 3 kuruş kazanmak için betonu kırıp demiri çıkaran makineler SULAMA YAPILMADIĞI İÇİN ASBEST İÇEREN BETON TOZUNU MAHALLEYE ÇOCUKLARIMIZA YUTTURUYOR.

  1. Hakan dedi ki:

   Malatya Serdarı hazretleri, öfkeni bir kelimesi bile yanlış olmayan, haber değeri oldukça yüksek, doğru bir haber üzerine kusacağına, git çocuklarıa beton tozu yutturan belediye başkanlarına itirazını yap. Ucuz kahramanlıklarla, Malatya Serdarı olunmaz…Çakma kahramanlıklarınızı çocuklarınızı beton tozuyla zehir kusanlara yöneltin…

   1. malatya serdarı dedi ki:

    Hakan Efendi; öfke bunun neresinde? tam da anlattıklarımın tezahürü olmuşsun… FARKLI DÜŞÜNCEYE YERİ OLMAYAN, “dediğim dedik çaldığım düdük.. fikrimden başka doğru yok” diyenlerdensin.

 32. Mk dedi ki:

  Akademisyenlik ayağa düştü.Adamlar bir beyanatla prof oluyor.Bunların numarası ne?Meşale yakmak.Başka???

 33. Mirza dedi ki:

  Ee ne beklenecek şelaleden çıkan yönetimden gezerin akp bitmiştir diye beyanatı olan deva kurucusınun kardeşi genel sekreter; Tıpçılara gerek yok diyenden dekan, Eczacılığa kimyacı Hilmioğlu dönemi kızların başından başörtüsü çeken tutanak tutan dekana vallahi helal olsun ne diyelim yazıkkkkk

  1. Behiye Hanım dedi ki:

   Ben o dönemlerde fakültede öğrenciydim. Söylediklerinizin Kadir hocayla uzaktan yakından bağlantısı yoktur. Bizzat yaşayan birisi olarak söylüyorum, başörtümüzle ilgili sorunlarımızı dile getirebildiğimiz ve bize saygı duyan tek hocamızdı. İftira atmayın yukarıda Allah var.

  2. Kübra dedi ki:

   Kadir hocam için bu söyledikleriniz sizin gerçekten o dönemde bu sorunu yaşayan birisi olmadığınızı açıkça göstermektedir. Biz başörtülü kızlara saygı gösteren bizim için üzülen çok değerli hocamızı. Allah ondan razı olsun ve yolunu açık etsin. Siz de iftira etmeyin yukarıda Allah var.

  3. YILDIRIM dedi ki:

   Attığınız bu iftiradan dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunulmalı bence, Kadir hoca dediğiniz bilim insanı annesi (başörtülü) ve Ailesi gayet mütevazi ve Malatya’nın yerli köklü ailesinden geliyor. Lütfen lafınızı sözünü geri alın iftira atmayın.

 34. ahmet koc dedi ki:

  Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ’ı zarar ettiren işletme yönetiminde hiçbir başarısı olmayan geçmişte üniversiteden yetersizlikten gönderilen eski genel müdürün iktisat fakültesine dekan olması gerçekten manidar.
  Bu dekanın 15 Temmuz öncesi FETÖ aleyhinde bir tek konuşma ve yazısı yokken, 15 Temmuz sonrası özellikle üniversitenin 15 Temmuz etkinliklerinde konuşmacı oldurulması da çok manidar.

  Eczacılık Fakültesine dekan olan Prof. Dr. Kadir Batçıoğlu’nun atanması gözlerden kaçmasın. Batçıoğlu bile böylesi bir dönemde dekan olarak ödüllendirilmesi karşısında çok şaşırmıştır.

 35. Salih Beyoğlu dedi ki:

  Lütfen, Vakti olan YouTubede programı sonuna kadar izlesin. Artık bu memlekette liyakat olarak iyi bir tercihtir. Hayırlı olsun.

 36. TANER dedi ki:

  Ahmet Kızılay pişmanlıktır. kendisine muayene olmak için sıra olunan bir oğretim üyesinden rektor olmaya giden yolda değişim, bir Kafka ya da Zweig kitabına konu olacak trajedi içerir.

 37. DANYAL dedi ki:

  Aralarındaki tek olumlu seçim Kadir hoca ve ekibidir çünkü bu kişilerin yanına öğrenci rahat gelebiliyor personel derdini söyleyebiliyor önceki yönetimler gibi kapıda güvenlik beklemez en azından ve öğretim üyelerine rahat üretken olabildikleri huzurlu ortamı Kadir hocam ve ekibi tesis eder ve örnek bir yönetim ortaya koyarlar yolunuz açık olsun sayım hocam

 38. Malatyalı dedi ki:

  Ahmet Kızılay tam bir hayal kırıklığıdır. Belli bir grubun adamı olduğunu ispatlamış ve diyetini ödüyor görüntüsü vermektedir. İnönü Üniversitesi düşük profilli ,vizyonsuz bir rektörü hak etmemektedir. Yazık olmuştur geçen döneme.

 39. Hacı Bekir dedi ki:

  Oh ohhhh ne güzel ne güzel

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."