Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

TÖTM’den ‘Şok’ Ayrılık

TÖTM’den ‘Şok’ Ayrılık
 • 13.02.2017

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM)’nin başarılı hekim ve öğretim üyelerinden Kardiyolog Prof.Dr. Ramazan Özdemir, İnönü Üniversitesi’nden ayrılıyor.

Turgut Özal Tıp Merkezi’ni “marka” yapan isimlerin başında gelen, üniversiteye, tıp fakültesine ve tıp merkezine büyük katkılar sağlayan, hekimliği ve halkla ilişkilerindeki başarısıyla Malatya’nın sevilen isimlerinden biri olan Prof.Dr. Ramazan Özdemir, yaklaşık 27 yıl süreyle çalıştığı İnönü Üniversitesi’nden ayrılma kararı aldı.

Prof.Dr. Özdemir’in İstanbul’daki Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne öğretim üyesi ve Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak geçeceği, bu hafta içerisinde de İnönü Üniversitesi’ndeki görevinden ayrılacağı, önümüzdeki hafta İstanbul’daki görevine başlayacağı bildirildi.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2014 yılında ayrılan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı hemşehrimiz Prof.Dr. Nurzat Elmalı’nın da öğretim üyesi ve bölüm başkanı olarak görev yaptığı Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geçen Prof.Dr. Ramazan Özdemir’in, önümüzdeki günlerde bir basın toplantısıyla Malatya kamuoyuna veda edeceği öğrenildi.

Prof.Dr. Ramazan Özdemir’in ayrılma kararı Malatya’da üzüntü yarattı.

PROF.DR. RAMAZAN ÖZDEMİR KİMDİR?
28 Kasım 1964’te Malatya’nın Pütürge ilçesinde doğdu.
1975 yılında İlköğrenimini Cengiz Topel İlkokulu’nda,
1978 -1982 yılında Orta ve lise öğrenimini Malatya Fatih Lisesi’nde tamamladı.
1990 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı yıl İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim dalında asistan olarak göreve başladı.
1991 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalını dereceyle kazandı.
1992 yılında İstanbul Haydarpaşa Kardiyoloji Anabilim Dalını kazandı.
1993 yılında kısa dönem askerlik görevini Erzurum Fevzi Çakmak Askeri Hastanesi’nde tamamladı.
1993 yılında, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’nı kazandı.
1995-1996 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi’nde Girişimsel Kardiyoloji alanında ihtisas yaptı.
1996 yılında İnönü Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalına Yrd. Doç. olarak atandı.
1997 yılında bir süre Başhekim Yrd. olarak görev yaptı ve aynı dönemde Turgut Özal Tıp Merkezi Kardiyoloji Kliniği Anjiyo Laboratuarı’nın kurulmasında aktif rol aldı.
1999 yılında Doçent ünvanını aldı.
1999-2001 yılında İnönü Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı.
2005 yılında Profesör ünvanını aldı.
Değişik tarihlerde kısa süreli Almanya Bremen Oldenburg Hastanesi Kardiyoloji Kliniği ve Hollanda Utrech Alexander Hospital Kardiyoloji Kliniği’nde Girişimsel Kardiyoloji alanında çalıştı.
2005-2008 yılları arasında Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.
2008 yılında Türk Kardiyoloji Derneği Girişimsel Çalışma Grubu Başkanlığı’na seçildi.
Alanı ile ilgili Ulusal ve Uluslararası 100’ün üzerinde makale ve bildirisi mevcuttur.
Klinik Kardiyoloji ve Farmakoloji, Girişimsel Kardiyoloji kitaplarında bölüm yazarlığı yaptı.
Kardiyoloji Network, Kardiyoloji Seminerleri, Türk Kardiyoloji Derneği Arşivi, Girişimsel Kardiyoloji, Anadolu Kardiyoloji Dergilerinde Bilimsel Danışmanlık yapmaktadır.
Türk Kardiyoloji Derneği, Avrupa Kardiyoloji Derneği, Türk Tabipler Birliği’ne üyedir.
2004-2006 yılları arasında Malatyaspor’da Basın Sözcüsü olarak görev aldı.
Sonraki yıllarda İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevinde de bulunan son olarak Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Türk Kardiyoloji Derneği yönetim kuruluğu üyeliği görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Ramazan Özdemir, evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi (www.yenimalatya.com.tr)

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. hakan dedi ki:

  Sayın hocam ÖĞRENCİLERİ’nizin boynu bükük kaldı.

 2. Can dedi ki:

  Abizer seni kara tren mi Malatya ya getirdi

 3. Hayri Bozbaş dedi ki:

  Memlekette kimse makamında, işinde, gücünde tutulamıyor ki. Mutlaka birileri malum yollarla baskı kurmuştur üzerinde. Şucu bucu diye dedikodular çıkarttılarsa adam neden kalsın ki. Çok yazık ettiler Malatya’ya.

 4. vatandaş dedi ki:

  Kendını kurtardıgına sevındım.Dedıkodunun,adam kayırmacılıgın,adamcılıgın en yuksek noktası olan Malatya boyle degerlı ınsanlara gore degıl.Yolun acık olsun.

 5. mert dedi ki:

  Malatya için değerli,bilgili bir bilim insanı.yıllarca malatyamıza,malatyalıya çok hizmet etti.gidişi malatyamızı üzecektir.güzel insan ramazan hoca.

 6. MUSTAFA dedi ki:

  Sayın Sezai Yılmaz’ a da kim bilir ne teklifler vardır. Karaciğer alanında Türkiye nin en iyisi. Belki de Avrupa nın en iyisi.
  Ancak adam ne emekli olacağım diyerek başka bir üniversiteye, ne de astronomik ücretler teklif eden bir hastaneye gidiyor.
  Memleketinde kalarak kendi insanlarına hizmet ediyor. Malatya nın ismini dünya ya duyuruyor.
  O nedenle bu insanların kıymetini bilin. Gereken değeri verin onlara.
  Çünkü sonuna kadar hakediyorlar.

 7. Hakan koc dedi ki:

  Pütürgenin gülü

 8. adıyamanlı Abizer dedi ki:

  Hocam her şey para değil.Keşke malatya da devam edeydiniz.Ankara da bir söz vardır giden ağam gelen paşamdır

  1. Mehmet dedi ki:

   Adıyamanlı abizer seni Malatya ya hangi tren getirdi. inşallah dönüş bileti almıştırsın.

 9. Ahmet dedi ki:

  BİR ŞEHİR VE YAPRAK DÖKÜMÜ

  Şehrin her bir köşesi tutulmuş sanki işgal edilmiş
  Memleketin evlatları garip olmuş vatanında
  Bir bir memleketini terk ediyor.
  Yaprak dökümü gibi teker teker dalından düşüyor.
  Yazıklar olsun Aslanın kediye boğdurulduğu 15 yıldır bu şehri yönetenlere

 10. GAZİ CEMAL CANLI dedi ki:

  MALATYA İÇİN BÜYÜK KAYIP ÇOK DEĞERLİ BİR BİLİM ADAMI OLUP AYNI ZAMANDA ADAM GİBİ ADAM SAYIN RAMAZAN HOCAM UMARIM MALATYA NIN ÖNDE GELENLERİ İKNA EDİP MALATYA DA KALMASI

 11. YERELLİ dedi ki:

  Ramazan hoca, Malatya ile bütünleşmiş kalplere taht kurmuş büyük bir bilim adamı. Bizden birinin bizi bırakıp gitmesi bizim için büyük kayıptır. Umarım Rektör, vali, vekiller vs. gitmemesi için gerekeni yaparlar

 12. ramazandogan dedi ki:

  Hocam gitmeniz malatyayi üzer gitmeniz in para ile ilişkili olduğunu zannetmiyorum malatyadan sıkılmış olabilirsiniz yeni bir heyecan aramış olabilirsiniz inanın sizinle hiç karşılaşmadım ama hep olumlu şeyler duydum temennim gitmezsiniz giderseniz orada bu toprakların insanına sahip çıkınız.

 13. mehmet dedi ki:

  Ramazan hoca nın gitmesi malatyada çok büyük kayıp olur kamuoyu gerekli mercilere ulaşırsa gitmeyebilir giderse bizleri kibirli artist kendini dev aynasında gören hocalara emanet etmiş olur inşalaah gitmez

 14. vaylog44 dedi ki:

  İnönü üni.sinde kim kaldı işi bilen gidiyor.Nerde Malatya nın ileri gelenleri haydi elinizden kayıp gidiyor.Daha böyle bir insan bulumazsınız.Acilen önlen alınması gerekir.

 15. cumali elmas dedi ki:

  2005 YILINDA İLK ANJUYOMU OLDUM GÜLE OYNAYA ALLAH İŞİNİ RAST GETİRSİN
  MALATYA İÇİN KAYIP HEMDE ÇOK BÜYÜK KAYIP

 16. Ali yıldırım dedi ki:

  Ayrılma kararını Medine’de öğrendim.Değerli Hocam ve Ağabeyim, Değerli bilim adamının malatyamızdan ayrılması büyük bir kayıptır.Çok üzgünüm.Saygı ve selamlarımla…Suudi Arabistan/Medine

 17. Yüksel YILDIRIM dedi ki:

  kıymetli arkadaşım sevgili hocam. haberi ilk defa pazartesi öğleden sonra duydum. il dışında idim . çok üzüldüm. varlığınız, halkımıza hizmetiniz, alanınızdaki bilgi ve beceriniz bizleri onurlandırıyordu, malatya Fatih lisesinin Ramosu; yiğit, milliyetçi yardımsever değerli kardeşim ; Bu kararınla sevenlerini derinden üzdün, bilemiyoruz bu ani verdiğini kararın arakasını ,ama her şeye rağmen bu şehir seni bırakmak istemiyor. Allah hakkında ne hayırlı se onu nasip etsin. Allah yar ve yardımcın olsun. yolunu açık etsin. Yüksel yıldırım .Malatya Büyükşehir Belediyesi

 18. Cemal dedi ki:

  Malatya ve Turgut Özal tıp adına büyük kayıp.şahsen üzüldüm.

 19. cafer canbay dedi ki:

  Buyur Malatyalılar Öz evladına sahiplenmediler

 20. Zeki Çakıroğlu dedi ki:

  Yazık oldu Malatya’ya. Hoca sayısı arttırılması gerekirken eldeki hocalar daha elde tutulamıyor maalesef…
  Ramazan hocaya da 2 çift lafım var. Rektörlüğü kendi eliyle tuttun üniversitede hiç bulunmamış birine kendi elinle teslim ettin. Üstelik kendi mesai arkadaşına karşı seçim çalışması yaptın. Sanırım artık rektörlük seçimi olmayacağından Malatya da kalmayı gereksiz görüyorsun. Ne diyelim yolun açık olsun

 21. Eylül Yudum dedi ki:

  Çok Üzzgünümmmmmmmmmmmmmm

 22. Bekir Sözen dedi ki:

  Malatya için büyük kayıp.Ama tercih kendilerinin,uzun yıllar hizmet etti Malatya ya.Bezmialemde Malatyada görev yapan,Prof.Orhan Özturan,Nurzat Elmalı gibi değerli hekimlerimiz var.

 23. Bozkurt dedi ki:

  Malatya halkı ve İnönü Üniversitesi için çok büyük bir kayıp olacaktır. Maalesef malatyalılar kendilerine hizmet edenlerin değerini bilmemektedir. Verdiği hizmetlerden dolayı Allah razı olsun diyorum.

 24. Muhittin dedi ki:

  Sebebini bilen varmı gerçekten niye niçin ve nereye

 25. Ramazan SEVİM dedi ki:

  Dünya ,ülkemiz için ve Malatyamız için değerli bir marka değerli bir bilim adamı gerçektende Malatyada herkesin rahatlıkla ulaşabildiği mütevaziliği kişiliği karakteri düzgün bir insan olan Ramazan Hocamın gidişi Malatya için çok ama çok büyük bir kayıp siyasiler ve Bürokratlar böyle bir insanın marka değerini anlamadılar. Rektörlüklük için eksiği neydi ey siyasiler ey bürakratlar. bunu izah edebilirlermi . Rabim Ramazan Hocamın yar ve yardımcısı olsun bir hemşerisi olarak bir arkadaşı olarak ufku açık olsun allah yar ve yardımcısı olsun adam gibi adamdı kendisi

 26. Mustafa Şenol dedi ki:

  Değerli Kardeşim’e bundan sonraki hayatında ve kariyerinde de başarı ve mutluluklar dilerim!

 27. MalatyaPlatformu. dedi ki:

  Malatya Ve Malatyalılar İçin Büyük Kayıp 🙁 Nitelikli Beyin Göçü Devam Ediyor. . .

 28. murat dedi ki:

  malatya adına büyük kayıp. yazık inşallah gelen, gideni aratmaz.

 29. Gökhan dedi ki:

  Bu ile çok yüksek bir katma değer veren sayın hocamızın gitmesi bizim açımızdan çok büyük bir kayıptır. Yaptığı güzel işler için minnettarız…

 30. Turgut ÖZMÜŞ dedi ki:

  Malatyamız için çok büyük kayıp,Ne yapıp yapmalı bu değerli bilim adamını Malatyada tutmalıyız.

 31. turan yorulmaz dedi ki:

  Ramazan Hoca Allah yolunu açık etsin. Daim başarılı ol.

 32. recep solmaz dedi ki:

  Malatyada sporu seven sporcu dostu değerli hocamızın yeni görevi hayırlı olsun .

 33. Hüseyin dedi ki:

  Değerli hocam Malatya’mıza yapmış olduğunuz hizmetler takdire şayandır. Yolunuz açık olsun. Başarılarınızın devamını dilerim.

 34. Ali Basri Tezel dedi ki:

  Malatya hangi değere sahip çıkmış ki Ramazan Hoca’ya sahip çıksın. Burada bile bir iki arkadaş Ramazan Hoca hakkında bilip bilmeden kötü konuşacaktır. Şaşırmayın.

 35. öneri dedi ki:

  hazan

 36. fk dedi ki:

  malatya için çok büyük bir kayıp kıymeti bilinmedi malatyada

 37. mustafa dedi ki:

  Sayin,prof,dr,ramazan,hizmetlerinden,do lay
  Sizlere,tesekkur,ederim,malatya,halki,sizleri.,
  Unutmayacak,yeni,gorevinizden,basarilar
  Sagliklar,dilerim

 38. Haci Bilgiç dedi ki:

  BURADA DA KARDİYOLOJİNİN BAŞINDA İDİ. NİÇİN BİR BAŞKA ÜNİVERSİTEDE İŞ BAŞI YAPMAK İSTESİN? GİTMESİNE KİM SEBEP OLDU VEYA GİTMESİNE KİM GÖZ YUMDU, KİM GİTMESİNİ İSTEDİ ACABA? DAHA AÇIKÇASI BÖYLE BİR MALATYA SEVDALISI NİÇİN GİTMEK İSTEDİ? YENİ REKTÖRÜMÜZ MUCİZELER (!) YARATMAYA DEVAM EDİYOR.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."