Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

TSO Seçimleri İçin Muhalif Platform

TSO Seçimleri İçin Muhalif Platform
 • 08.08.2017

Tarihi henüz belli olmayan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesinde, mevcut yönetime muhalif ‘Malatya İş Dünyası Platformu’ oluşturuldu. Bu oluşumun  TSO seçimleri için istişarelerde bulunacağı ve yönetim değişikliğinin gerekli olduğu görüşü dile getirildi.

Malatya İş Dünyası Platformu adına açıklama yapan MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kalan (fotoğraftaki),  platformda   kendisinin dışında Resul Kocamaz (ANESİAD Şube Başkanı), H.Ahmet İlhan (MİAD Malatya Temsilcisi),  Kerem Aktan (TÜMSİAD Şube Temsilcisi), Cemal Alay (2.OSB Dernek Başkanı) , A.Abbas Daşan (1.OSB Dernek Başkanı), Mesut Karataş (ASKON Malatya Şube Başkanı)’ın bulunduğunu belirtti.

Oluşturulan platformun yaklaşmakta olan TSO seçimleri için istişarede bulunduğu belirtilerek alınan kararlar konusunda şu ifadelere yer verildi:

“Malatya T.S.O nun yönetiminde bir değişimin gerekliliğine inanıyoruz.

Bu değişimin liyakat, ehliyet odaklı ve kuşatıcı bir konsensus ile gerçekleşmesi önemlidir.

Bu değişimin seviyeli bir şekilde sonuçlandırılması için Malatya iş dünyası STK ları olarak aktif rol almaya hazırız.

T.S.O yönetiminde yer almak arzusunda olan tüccar ve sanayicilerimiz ile istişare etmek isteriz.

Bu istişarelerin sonuçları bilahare Kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Bülten- Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Mantık dedi ki:

  Malatya TSOda kesinlikle yönetim değişmeli.Çok yetersiz kalıyolar.Genç dinamik cevval işi bilenler yönetimi almalıdır. Mevcut yönetim yıllardır yan gelip yattı. Toplantılara iyi birkaç laf ediyolar gerisi kiraz bahçesi.yani kapasiteleri yok.bakın bir G.Antepin.bir K.Maraşın TSO larına adamlar canavar gibiler.Bizimkiler canından bezmiş sadece yıllardır o mercii çiftlik gibi kullandılar.Hiç ama hiçbir şey yapmadılar.Değişim şart.

 2. süleyman yalçın dedi ki:

  Bu memlekette yıllarca kaysı kaysı dediler ama kaysıyla alakalı hiç bir endüstriyel ürün çalışması yapmadılar daha sonra 2.organize sanayi dediler 10_15 yıl ağızlarında sakız yaptılar ne oldu fabrikalar yapıldı ama gün geldi hepisi olmazsada gıdacıların teksilcilerin depoları oldu yapuları bankaların olan bir organize oldu malatyamızdan allah için söyleyin bir marka çıktımı yapılan tek oda başkanları ve yöneticileri için saraylar yapıldı gelen misafirleri sadece ağırlayabildik hiç bir yatırım yaptıramadık bunları niye yazdım bu tso yu abdurrahman yavuz dan sonra hep aynı zihniyet ve ekip yönetiyor buralarda ahbab çavuş ilişkileri devam ediyor bu yönetimlerin değişmesi proje üretecek genç dinamik bir başkan ve ekibin hiç bir menfaat gözetmeksizin yönetmesi gerektiğini düşünüyorum.şimdi diyecekler oda denilen yer bakanlık mı?diye elbette bakanlık değil ama malatyanın ticari ve sanayi sivil toplum örğütüdür bakandan düzgün projeleri sunarak yatırım için gerekli desteği almalarıdır.bakanın papaganı olmamalıdır.o makamda ya sadece düzgün adam ahlaklı adam abdestinde namazında diyerek insanlar tutulmamalı ve tutmak içinde vebal altına girmemek gereklidir.aylık huzur hakkıyla hayatını geçiren bir tane ssk lı çalışanı olmayan ve malatyaya hiç bir faydası olmayan bir insanı siyasi gelecekleri için orda tutmaya çalışanlarda bu vebalin içindedirler.

 3. haci dedi ki:

  Bu müsiad şuanda ticaret odasından daha güçlü acaba müsiad olarak neler yaptılar ki ticaret odasını alınca ne yapacak. Ha bu arada zaten mevcut başkanı da zaten müsiad seçmedimi şimdiki meclis üyelerinin çoğunluğu müsiadcı değilmi

 4. Ali dedi ki:

  Çekirdek aldım, hem yorumlari okuyorum, hemde çekirdekleri çıtlatıyorum. Yiyin birbirinizi, ocular, bucular, şucular. Kenardan izlemek bayağı keyifli oluyor.

 5. tamer dedi ki:

  namık şahin başkanımız hayırlı olsun

 6. mevdem dedi ki:

  şu ana kadar hangi kuruma layık olan birisini getirdi malatya halkı şimdi iyi birisini getireck yerel genel seçim lerde getiriyorlar kar şimıza buna oy verin malatya halkı kuzu kuzu oy veriyor malatya siyasetçi leri ne yapti ki h h erkoç ne yasın şimdi gelincik arabaların arkasına yazıyorlar aşkımız malatya belediyesi yol çalışması gibi olsun ben ömrümde bir lidere oy verdim onuda bu ülke kıymetini bildedi malatya halkı artık oyan kış oykusunda yeter artık senin belediye başkanınmı o kultuk hakkını veriyormu senin millet vekilinmi veriyor mu senin belediye başkanların mütahitlik yapıyor senin siyatçilerin ticaret yapıkyor senin sorunlarını çözecek zaman ları yokkkkki belediyede yolsozluk yapılıyor başkanının haberi yok cezasısı vereceğiz diyor kardeşim yazık malatyaya yeter önümüzde herhalde tso seçimi var
  bence o koltukta artık genç atik olması gerek

 7. Halim dedi ki:

  MÜSİAD SENİN AĞZINDA SAKIZ YAPIP ÇİĞNEYECEĞİN BİR KURUM DEĞİLDİR. SELİM BEY ÖNCE AĞZINI YIKA

  1. devran dedi ki:

   Yorumlar hakaret olmadığı sürece kişilerin fikirleridir düşünceleridir.Bu platform aklını kiraya vermeyenlerin hür iradesi ile yazılanlar ile güzeldir.
   Sen var ise bir fikrin yaz aklını kiraya vermiş gibi Müsiad savunuculuğu yapıp cevaplar yazma.
   Müsiad bir KURUM değildir önce bunu öğren.
   Bana göre de tek tip sadece parası olanların bulunduğu 90 kişilik bir dernektir.
   İsmi lazım değil …… kuş sevenler derneğinin 3000 üyesi vardır.

  2. Selim Şahin dedi ki:

   Birincisi; pardon Halim Bey; MÜSİAD’ın sizin için kutsal bir değer olduğunu bilmiyordum? Zemzem suyu ile mi yıkıyorsunuz?

   İkincisi; şuna bir cevap ver verirmisin; Türkiye genelinde 2013 yılındaki TSO seçimlerine FETÖ’nün bir operasyon olarak girdikleri mahkeme kayıtlarına girdi ve Ankara Ticaret Odası ve bir çok büyükşehirde dahil FETÖ’cülerin kazandığı TSO yönetimleri görevden alınarak yerlerine KAYYUM atandı.
   İşte Malatya’da 2013 yılındaki FETÖ’nün o TSO seçimi operasyonuna bilerek, isteyerek ve maddi destekler sağlayarak katkı sunan 3 tane isim şuanda MÜSİAD Malatya Şubesi ile kol kola bulunuyor. Bu ne anlama geliyor? Yada bu birliktelik sizin içinde şüphe oluşturmuyor mu? Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim sözü sizce bu noktada anlamlı değil mi?

   Üçüncüsü; Şuanda MÜSİAD’ın TSO seçimine girmesi ve kulislerde ismi konuşulan zatın başkan seçilmesini isteyen bir milletvekili zatın, 2013 yılındaki FETÖ’nun Malatya TSO’yu ele geçirme operasyonuna da aynı destek vermişmiydi? Yada 15 Temmuz sonrası kapatılan MAKİAD denen ve yöneticileri şuanda cezaevinde olan derneğe de aynı desteği vermişmiydi? Hadi konuşun şimdi, bakın neler çıkıyor ortaya neler…..sakızmı çıkıyor başka şeyler mi?

   Dördüncüsü; Kendinizi zeki, başkalarını aptal sanmayın. Sonra Malatya tabiri ile arkanıza teneke takarlar….

 8. Orhan Özdemir dedi ki:

  Adayımız Oğuzhan ata sadıkoğlu’dur, sonuna kadar destekliyoruz.Malatya TSO MÜSİAD Genel Merkezi’nin muhtarlık ofisi değildir, teslim edilmeyecektir.

 9. devran dedi ki:

  Dünden beri Malatyalı iş adamlarının konuştuğu bir konu.Haberi okuyunca tek doğru Malatya T.S.O nun yönetiminde bir değişimin gerekliliğine inanıyoruz cümlesi.
  Bu doğrudan sonra ise hepsi yanlış.
  Açıklamanın sözcüsü Müsiad haberde adı geçtiği için yazıyorum iyi de siz kimsiniz 90 kişilik bir dernek olup bir seçiminizde 3 aday çıkaracak kadar karışık bir dernek.Peki siz ne yaptınız Malatya için HİÇ BİR ŞEY Müsiad yönetiminde olan arkadaşlar tutturmuşlar Malatya’nın ticaretinin bilmem yüzde kaçını biz yapıyoruz ee iyide bize ne kardeşim Malatya nın sırtından para kazanıyorsunuz diye aklımızı size mi kiraya vereceğiz.
  Gelelim Anesiad a Belediyeleri bazı kurumları kullanarak öne çıktı ama gittiniz yol yol değil.Her iki dernekte de tek tip kişiler varmı kardeşim bu memleketin ticaretinin yüzde 30 kısmını yapan Alevi kardeşlerimizden bir kişi üye olarak YOK.
  Siz kime hizmet ediyorsunuz
  Duruş sergilemek istiyorsanız EVET TSO YETERSİZ BİZLER MEVCUT YÖNETİME DESTEK VERMEYECEĞİZ BU SEÇİME MÜDAHİL OLMAYIP PROJE ANLATAN ADAY OLUR İSE ONA DESTEK VERİRİZ DERSİNİZ BİZDE SİZİ BİR DEĞER OLARAK GÖRÜRÜZ.
  Ama bir ZÜMRE oluşturmuşsunuz gelin aklınızı kiraya verin diyorsunuz.
  Tüm Türkiye de Cemaatler (anesiad) dernekler siyasetçiler siyasi partiler eline çeksin.
  Benim oyum ile ilgili yönlendirme yapmak kimsenin haddi değil.

  1. H. Halil Olgan dedi ki:

   Katılyorum, ayrıca eklemek istiyorum. Son 10-15 senedir Malatya oda, borsa vb. kurumlarında yöneticilik yapan abilerimiz, lütfen artık yeter bu işi koltuk sevdasına çevirmek doğru değil. Projesi olan vizyonu olan Malatya’yı tüm ülkede hatta dünyada temsil edebilecek çağı yakalamış kişilere ihtiyaç var. Lütfen kişisel hırslarımız için Malatya’ya daha fazla eziyet etmeyelim.

 10. Tufan dedi ki:

  EY DERNEKLER MİLLETİN FAKİR FUKARAYA VERDİĞİ ZEKAT PARALARIYLA KENDİNİZE KOLTUK VE MASA ALIP BU MEMLEKETE YÖN VERECEKSİNİZ TSO NUN 8900 ÜYESİ VAR SEN 40 ÜYENLEMİ BU MEMLEKETE YÖN VERECEKSİN.

 11. Tufan dedi ki:

  1:Sayın Malatya VALİM Ali Taşan Birinci Organize Başkanlığını hangi sıfatla yapıyor .Bu adamın fabrikası yok beni orda nasıl temsil eder benim adıma nasıl acıklama yapar ??????

 12. Bureli dedi ki:

  Kardeşim siz önce bağlı olduğunuz stkların görevlerini yapınız , sonra başka işlerle uğraşın
  Herkes kendi kapısının önünü temizlesin

 13. Oktay dedi ki:

  Yukarıda adı geçen derneklerden hiç biri ile işim olmaz. Bunların hepsi kendi derdinde bitanesi Malatya esnafının derdinde değil.oy vermem bunlardan biri olursa.

 14. Halim dedi ki:

  MÜSİAD BU ÜLKENİN EN TEMİZ KURUMUDUR

 15. Mehmet dedi ki:

  Malatya TSO yirmi yıldır MÜSİAD ekibi yönetiyor Mücahit Fındıklı ve Hasan Erkoç Müsiad ekibindendir. MÜSİAD yönetim olarak başarısız oldu ve Malatya ekonomisi geriledi YETER MÜSİAD YETER Malatyadan elinizi çekin.TSO siyasete yer yokkkk

 16. Malatyali dedi ki:

  Malatya ekonomisi ne Hasan Erkoç a, nede başka marjinal bir gruba teslim edilemez .Yeni bir oluşum olmalı .Herhangibir cemaate üye olmayan, Atatürkçü isinde başarılı ve genç biri Malatya ekonomisine yön vermelidir.

  1. Metin özcan dedi ki:

   Katılıyorum

  2. devran dedi ki:

   İlgili dernekler zaten Erkoç ve ekibi başarısız demiş.Evet marjinal gruplara teslim edilmemeli
   Bu memlekete katma değer katacak koşturacak genç aktif hiç bir gruba derneğe partiye bağı olmayan düzgün biri olsun
   Biraz da deli dolu olsun dik dursun da yeter Atatürkçü olsa da olur olmasa da olur.

 17. a.gül dedi ki:

  selim kardeş yüregine ellerine . saglık sözün özünü yazmışsın.belli bir gurubun belli BİR DÜŞÜNCENİN TEKELİNE GİRMESİ Memleket için hayırlı olmaz tek düzelik bir yerlerden yönetilmek hoş bir olay degil sanayicimiz esnafımız seçimini yapar.

 18. Ali dedi ki:

  Malatya iş dünyası platformu yıllar önce kuruldu ve bunlar o platformu da yoklar şimdi başka isim bulsunlar

 19. Selim dedi ki:

  2013 yılındaki TSO’yu ele geçirme operasyonuna destek verenlerden bazıları burada da yeralmış.
  Asıl niyete bakınca; Malatya kamuoyunun yakından tanıdığı grupta işin içine girmiş.
  Asıl amaç, bir milletvekilinin akrabasına TSO başkanlığını vermek. O milletvekili çok çalışmış da, çok iş görmüşte, 3 dönemde çok büyük işler başarmış da, kendisi yetmezmiş gibi birde akrabası gelip TSO’nun başına getirilecek.
  Elbette tüccar, sanayici esnaf en iyi kararı verir. Malatyalı her şeyi görüyor, biliyor.
  Ama şunu unutmayın; Malatya’da cemaatcilere, grupcuklara meydan verilmez.
  Malatya TSO MÜSİAD Genel Merkezi’nin muhtarlık ofisi değildir, teslim edilmeyecektir.
  MÜSİAD 70-80 kişi ile şube genel kurulunu yapmıştı. Malatya nasıl 2013’te FETÖ’ya teslim olmamışsa TSO seçimlerinde, bu seçimde de MÜSİAD’ın arkasına gizlenen grupcuklara da teslim olmayacaktır.
  TSO üyesi olan ve siyasi düşüncesi ne olursa olsun tüm tüccar, sanayici ve esnafın yönetimine girebileceği bir organdır. Ama buraya girmek için illada Malatya’da küçük marjinal bir gruba yada gruplara mensup olmak gerekmiyor.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."