Final

Fuat


Şevket

Opel Combo
Malatya Haber -

Üniversite Yönetiminden Geri Adım Sinyali

Üniversite Yönetiminden Geri Adım Sinyali
 • 10.01.2020

SINAV HAFTASINDA NOT SİSTEMİ DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİLER ÜZERİNE.. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, final sınavları haftasında ders notu ve sınıf geçme sisteminde yapılan değişikliğe karşı, öğrencilerin büyüyen tepkisi, “Eski sisteme dönülsün” talepleri ve bu taleplerin malatyahaber.com tarafından kamuoyuna aktarılması sonrasında bir açıklama yaparak, İnönü Üniversitesi Senatosu’nun 13 Ocak Pazartesi günü toplanarak öğrencilerin taleplerinin görüşüleceğini duyurdu.

İnönü Üniversitesi öğrencileri tarafından sosyal medyada #inönüüniversitesi #inönüeskisistem hastagleri ile başlatılan ve  “Oyunun ortasında, oyun kurallarının oyuncu aleyhinde değiştirilmesi” sonucunda İnönü Üniversitesi’nde ders ve sınıf geçmenin imkânsız hale getirildiği yolundaki iddiaların odağındaki yeni uygulama, sadece öğrenciler tarafından değil, öğrencilerin bilgilendirdiği siyasiler tarafından da eleştiriye muhatap olmuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı – Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu ve AKP Malatya Gençlik Kolları Başkanlığı’nın da öğrencilerin yanında durarak üniversite yönetimini aldığı kararı yeniden gözden geçirmesini istemesi, üniversite çevresindeki sorunun Malatya gündemini işgal etmesine yol açtı.

Sorunun malatyahaber.com’da gündeme getirilmesinden sonra, 10 Ocak öğlen sonrası twitter hesabından bir açıklama yapan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, öğrencilerin taleplerinin 13 Ocak Pazartesi günü Üniversite Senatosu’nda görüşüleceğini duyurdu.

Prof. Dr. Kızılay, söz konusu mesajında, “Öğrencilerimize duyuru: Pazartesi saat 14’de senato toplantısı yaparak not sistemi ile ilgili öğrencilerimizin taleplerini değerlendireceğiz. Öğrencilerimizin lehine olmadıklarını düşündükleri hesaplamaları [email protected] epostaya gönderebilirsiniz” dedi.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu: Her öğrencinin Resmi Gazete’yi takip etme şansı yok

Bu arada, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, öğrencilerin tepkisinin dikkate alınmasını isteyen CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu’nun twitter hesabını etiketleyerek, ekinde not ve sınıf geçme yönetmeliğinin yayınlandığı Resmi Gazete olan “Öğrencilerin lehine olan yönetmelik” şeklinde bir mesaj paylaştı ve değişikliğin yeni olmadığını, Resmi Gazete’nin 17 Mart 2019 tarihli olduğuna gönderme yaptı.

Bu mesaja, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu ise, “Sevgili hocam @DrAhmetKizilay sorun bu yönetmenliğin final haftasında açıklanması, her öğrencinin resmi gazeteyi takip etme şansı yok.  Öğrenci lehine olan tüm yönetmenliklerin arkasındayız zaten” sözleri ile cevap verdi.

Öğrenciler Rektör Kızılay’a, Üniversite Senatosu’nun “Yeni sistem eski öğrencilere uygulanmayacak” kararını hatırlattı

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın, öğrencilerin yeni sisteme, özellikle de sistemin final haftası içinde herhangi bir bilgilendirme yapılmaksızın uygulamaya girmesi konusunda gösterdiği tepkiye, yeni sistemin yaklaşık 1 yıl önce Resmi Gazete’de yayınlandığını vurgulayarak cevap vermesi de sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Rektör Kızılay’ın bu açıklamasına, bir öğrenci; İnönü Üniversitesi resmi internet sitesinde, 17 Mart 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan yeni yönetmelikle ilgili olarak yapılan açıklamada, yeni yönetmeliğin, yönetmeliğin yayımlandığı tarihten önce İnönü Üniversitesi’ne kayıt yapan öğrencileri bağlamadığı, yönetmeliğin bu tarihten sonra kayıt yaptıracak olan öğrencilere uygulanacağını bildiren açıklamanın görselini yayınlayarak ve hatırlatarak cevap verdi.

Öğrenciler, İnönü Üniversitesi Senatosu’nun 13 Ocak Pazartesi günü olağanüstü nitelikte yapacağı toplantıda, “yönetmeliğin yürürlüğe girişini 2020-2021 ders yılına ertelemesi ve eski öğrencilerin önceki yönetmelik hükümlerine tabi olması” yolunda karar almasını beklediklerini belirtiyor.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. Zaman birlik ve beraberlik zamanı. dedi ki:

  Naif bir şahsiyete sahip, kimsenin kalbini kırmayan değerli Hocam Ahmet Kızılay beyfenin öğrencilerimizi de kirmayacagini, varsa bir hak kaybı telafi edecek adımları atacağına gönülden inanıyorum. Herkesi aklı selime davet ediyor, ilme, bilime, fenne, sanata, spora kendi gelişimlerimizi zirveye çıkarmaya, Canım Ülkemizi Muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaya davet ediyorum. Güzel Malatya’mizin başarılarıyla her daim gurur duyalım. Bir olup birlikte olalım. Saygı ve selamlarımla. Mevlam her daim yar ve yardımcınız olsun.

 2. Fuat dedi ki:

  bu kadar şikayet varsa bir sorun var demektir, ister şahsi ister kurumsal, ülkenin yönetiminden ayrı değil Üniversitenin yönetimi de, temel yönetim değerleri yok, işi ehline vermek, istişare v.b. hiç bir değer yok, burda yazan bir çok kişi personel, herkesin bir yaşadığı sıkıntı var, bende dahil herkes herşeyi biliyor, sahışları olmasada sorunları biliyorum ama sadece bu sorun var çözecek kadro yok, kadrolaşma, adam kayırma, burası bilim yuvası değil parti teşkilatı havasında, ama partiye de yaranamadı, çünkü omurgalı bir duruşun olmazsa durumu idare etmek değildir idarecilik sorunları çözmektir, insanlar takma adlarla sosyal medyada yazmak zorunda kalıyor başka seçenek yok…

 3. Yerelli dedi ki:

  ektiğinizi bir gün biçeceksiniz. Sn. Rektör çık ekibinle şöyle bir gez ne oluyor ne bitiyor bir gör bir zahmet. Arka taraflarda uzun koridorlarda boş sınıflarda eğitim ve öğretimini bir gör. O sıradan garip gureba çocuklarını bir sor ne haldeler? Rektötürsün yürüdüğünde yer yerinde oynamalıdır. Taktir ve ceza yetkini kaç defa kullandın? Bu üniversite ulusal ve uluslar arası eğitim ve öğretimde akademik başarısı nedir? Unutmayalım! işini güzel yapanları Allah sever.

 4. Asena CcC dedi ki:

  Kaldırımlar sökülmüş rektör koltuğundan kalmıyor yazık üniversitemize birzahmet kaldırımda yürüsün

 5. Emine dedi ki:

  Rektör tüm öğrencilerden özür dilemeli böyle yanlış yaptığı için yakışmadı kendine

 6. Mahmut dedi ki:

  Malatyada gordugum en kotu çalisma şistemi olan yer inonu universitesi bir kısım insanlar aşiri derecede çalıştiriliyor.bir kısım sırti saglamda olanlar yatiyor .adalet yok .dusunun ayni kadroda temizlik personeli olup adami olan masabaşinda olan var .bir kısim hastanede sekreter diye ayricalik goren 4d işçi sınıfi var .bir kısımda gariban temizlik personeli var adaletsiz yonetiyor .ve allaha hesabini verir sayin ahmet bey….

 7. Hacer dedi ki:

  Ahmet kızılay çok naif ve yüreği temiz bir insan böyle bir yeni sistem getirdiyse gerçekten faydasına inanarak yapmıştır o bir eğitimci öğrencinin zararını niye istesinki bu çok saçma herşey bizim için yapılıyor ayrıca parti temsilcileri neden olaya müdahale ediyor burası eğitim platformu siyaset aracı değil bu durumu da kendi çıkarları için kullanmalarına izin vermiyelim .o yuzden herkes sakin olsun gercekten bu sistem bizden ne götürüyor bize ne getiriyor bunu anlayip daha temkinli hareket edelim ortali karistirmak icin fırsat bekleyenlere firsat vermeyin sakin olun

 8. Öğrenci temsili dedi ki:

  Bu başlık hiç uygun olmamış. Bunun adı “geri adım atmak” değil. Sayın rektörümüz son derece duyarlı bir insan. Bizlerden gelen sese kulak vermek istedi. Bu nezaketinden ötürü kendisine minnettarız, Allah razı olsun. Kimse öküz altında buzağı aramasın.

 9. Malatyali hoca dedi ki:

  Yorum yazan kişilerin üniversite ile uzaktan yakından bağlantısı olmadığı çok belli. Ahmet Kızılay, bugüne kadar gelmiş geçmiş en kaliteli rektörlerden birisidir. Özellikle üniversitemizde son yıllarda oluşmuş olan gergin ve düşmanca tutumları değiştirmiş son derece olumlu bir üniversite ortamı oluşturmuştur. OLUMSUZ YORUMLAR YAZANLAR MENFAATİNE ULAŞAMAYANLARDIR! Bu son derece açık. Üniversite bilimsel anlamda olanaklar ölçüsünde hızla gelişmektedir. Öğrencilerin ve akademisyenlerin lehinde olan her şey Ahmet Kızılay hocanın mutlaka dikkate aldığı şeylerdir. Üniversiteye hakim olmadan lütfen atıp tutmayın. İnşallah Ahmet hoca bir dönem daha rektörlük yapmak ister. Bizler akademisyenler olarak memnunuz Allah kendisinde razı olsun.
  Sırf menfaatleriniz yüzünden buraya yalan yanlış olumsuz yorumlar yazmayın lütfen, kul hakkına girer, vebalinde kurtulamazsınız.

  1. Carlos dedi ki:

   Siz de menfaatine ulasmis olanlardansiniz o zaman?
   Tum elestirileri menfaat ile acikladiginiza gore…
   Ulkenin ve universitelerimizin durumunu bu dahiyane! yorumunuzla aciga sermissiniz…Tebrikler…

  2. Orduzulu Reis dedi ki:

   Bir menfaatiniz yok çok şükür menfaitimiz olsaydı sizin gibi yazardık.
   Ben öğrencilerin menfaatleri ni düşünüyorum akademisyenlerin değil. Saygı değer akademisyenlermiz
   Kaç kitap yazmış lar , bilimsel gelişmeye ne katkı sunmuşlar, kaç tane çalışmaları uluslar arası veri tabanlarında yer almış…..

  3. Mahmut dedi ki:

   Biz eger yalan yaziyorsak bir amacimizda yok yarin allahin huzurunda hesap veriririz.ben degil bunu istedigin personele sor işcilerden memurlara kadar sizi bilmem nasil bir ilişkiniz var rektor beyle ama benim vicdanim rahat gozumle gordugum insanlar var her namazda allaha havale ediyolar rektor ve genel sekreteri ……

 10. Yasin Bikriye dedi ki:

  Adını bile yazmaktan aciz ve korkaklar Rektörün şahsi veya yönetimi ile ilgili yorumlarını da alıp gitsinler.
  Bu Haber ÖĞRENCI’leri doğrudan ve olumsuz etkileyen Sınav Yönetmeliği değişikliği ile ilgilidir.

 11. Live dedi ki:

  İnönü rektörü çok pasif birisi bi partiden arıyor telle oda senato toplayıp karar değiştirecekmiş komik olamyın yaaaa
  Notum yeterde geçer de kim geçer bilemem ama inönüde öğrenci olacağıma mars öğrenci olsam daha iyiymiş bildiğin ruhlar alemi….?

  1. Mustafa dedi ki:

   Türkiye üniversite eğitiminin genel durumu içler acısı 2006 da inönü tarih bölümu 18 bin sıralamayla öğrenci alıyorken șuan 273 bin 443 bin siralamayla bu bolume ogrenci aliyor..bunlardan bahsedin inönu nun 2006 da kontejyani 15 bin civarindayken șuan 50 bini geçmiș durumda..fizik bilmeyen fizik bölumune makina muhendisligine giriyor!!5 matematik çözen matematik bölümüne giriyor..turkiye de atanamayan ogretmen sayisi 2000 li yillarda 77.000 idi.suan 700.000..buradan siyasilere ve bürokratlara sesleniyorum:her 3 üniversite mezunundan biri ișsiz..30 yasina gelmiș bir universite mezununu fabrika bile ișe almıyor.bu ülke hepimizin çözüm üretilmeli kontejyanlar düșürülmeli eylem planları hazırlanmalı..insanlar ișsiz yuva kuramıyor.evlenme yaș ortalaması neden 30 u geçti araștırılmalı..

  2. Roberto Carlos dedi ki:

   Bu universite Turkiye nin en sosyal universitelerinden biriydi 2012 2013 lere kadar….
   Cok uzuluyorum boyle universitelerde bu donemlerde okumaya calisan akli basinda genclere…

 12. Eğitimci dedi ki:

  Yorumların hepsini okudum. Gerçekten aklı başında, mantıklı mesajlar var. Bunun yanında sayın rektörün gününü hesap edip, aba altından sopa gösterenler var. Uslup sıkıntısı var. Sayın rektörün yerinde gözü olanlar farklı hesaplara girmişler. Üniversiteler hiç bir partinin arka bahçesi olmamalı. Buna asla izin verilmemelidir. Akademik geçmişi olmayan parti şakşakçıları yine sahnede…

  1. KARAMURAT dedi ki:

   Üniversite kırallıkla yönetiliyor, bildiğin Monako gibi. Akademik geçmiş demişsin bu geçmiş nasıl oluyor tek tek anlatayım mı, yüksek lisansınızı nasıl bitiriyorsunuz anlatayım mı, doktoranızı nasıl bitiriyorsunuz anlatayım mı, profluk nasıl veriliyor anlatayım mı. Akademik geçmiş diyorsun sana geçmişini anlatayım, hak yemeden, yalakalık etmeden, siyaseti devre koymayan, referansları güçlü olmayan, cemaat ve tarikatlara bulaşmayan akademisyen olamaz bu ülkede. Ben parti pürtü, cemaat tarikat, siyaset miyaset tanımam. Kimseye eyvallah de etmem. Doğruyu söylerim.

   1. Eğitimci dedi ki:

    Anlat herkes öğrensin.Seni tutan yok ne biliyorsan basın, hukuk seni dinler. Hepsini anlat. İddialarını ispatla sorumlusun. Burda boş edebiyat yapma. Ayrıca bu kadar bilgiyle buralarda harcanıyorsun seni yök başkanı yapsınlar. Ülkeye bir faydan dokunur belki….

 13. Akademi dedi ki:

  Seçildiğinden beri bir gün dahi üniversite kampüsünde görülmeyen, olaylara konulara fransız bir rektör ve üniversite yönetiminden söz ediyorsunuz.

 14. mehmet dedi ki:

  Burada eleştirenler acaba yönetmeliği okudular mı? Sadece not aralıkları düşürüldü. Önceden 55 alan da 62 alan da CC(2.00) ile geçiyordu. Şimdi 55 alan C3(2.00) ile 62 alan ise C2(2.25) ile geçecek.

 15. Kadir dedi ki:

  Bu universiteye Aziz Sancar i da rektor yapsaniz yine buna benzer eleştirileri yazar dururlar. Çünkü bazıları sadece eleştirmeye programlanmistir. Ahmet hocayi yipratmayin, insanligindan naifliginden birseyler ogrenmeye calisin.nokta.

 16. Malatyalı öz dedi ki:

  Nerden nereye ahmet kizulay hocam derhal alttaki usteki butun sefler amirler hepsini degismesi lazim kafalarina gore istemedigi adamlari ginderiyorlar asgari ucretlileru temizlikcileri guvenlikcileri yazik bunlar islami bilen insanlar ALLAH var kul hakki var obur dunyada makam yok arabaniz sofonuz yok kapinizda sekreterijiz yok

 17. Berivan dedi ki:

  Getirmeyi planladığınız yeni sistem hakkında şikayetlerimi dile getirmek istedim. Öncelikle bu sistemden Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerini muaf tutup, bize kafasına estiği gibi sınav kağıdı okuyup keyfi istediği gibi not veren hocalara ve bölümün derslerinin zorluğuna rağmen şiddetle istemediğiniz bu sistemi dayatmanızın verdiği rahatsızlığı dile getirmek istedim. Dilerim ısrarla istemediğimiz bu sistemi getirip en büyük hayali yüksek bı puanla mezun olup iyi yerlerde Yüksek Lisans yapmak olan öğrencilerinizi tek amacı derslerden geçmeye çalışan mutsuz insanlara döndürmezsiniz. Zorluk yerine kolaylık sağlamanız temennisiyle iyi günler dilerim.

 18. Mustafa dedi ki:

  2006 2011 yılları arasında inönü universitesinde okumuș biri olarak șunu diyeyim rektör beyin getirmek istediği yeni sistem kesinlikle daha iyi ve diploma notunu okul bașarısını daha yükseltecek bir sistem..2006 da inonu ye girdigimde 60 lık sistem vardı yani geçme notu 60 tı.inonu turkiyenin akademik basarı siralamasinda 7-11 arasindaydi.2010 da bugünkü çan eğrisi sistemini getirdiler.akademik bașarı düștü.geçme notları 40 lara düștü.öğrenciler bilakis bu sisteme geçince diploma notları yükselecek akademik bașarı yükselecek.

  1. Aysima dedi ki:

   Mezun olduğunuz belli oluyor bu sistemi bizde geçme notu düşecek diye algıladık lakin finalde ne kadar yüksek alınırsa alınsın harf notunu düşüren bi uygulama. Otomasyonda gördüğümüz durumu hala idrak etmekte zorlanıyoruz.

   1. Mustafa dedi ki:

    Yeni sistemle birlikte notlarınızın ne kadar düșuk oldugunu anlamıs oldunuz olan bu..2006 2010 larda inonu akademik basari ve siralamada turkiyede cok ust siralardaydi simdi ise 43 lerde 51 lerde..sizi anliyorum sistemi okudugum kadariyla yorumluyorum..ama șöyle bir durum var eger sistemi degisiyorsaniz bunu akademik yilin basinda yapacaktiniz,veya seneye ertleyecektiniz!

 19. Muslim dedi ki:

  Kotu bir yorum yapmayacagim
  ..iyi bir yorumda yapmayacagim …çünkü gereken yorumlar yapılmis

 20. malatyasporlu1966 dedi ki:

  nerden nereye geldi yönetimdeki ve alttaki amirler sayesinde sayın rektör zor duruma düştü personeli dinlemediler ordan oraya sürdüler meurları gec asgari ucret alan temizlik güvenikle bile ugrastılar bu dunyanın ahiretide var kul hakkı var

 21. Feryat dedi ki:

  Rektör danışmanı nedir? Ne işe yarar? Mevcut danışman ekstradan neden 8 bin TL. alır? Yazık değilmi devletimize. Danışman adı altında ki bu zat kariyer olarak Doç. Dr dahi olamamış bir kişiyi orda tutup ekstra devletin 8 bin TL. ni boşuna savur anız hakmı? Bu danışmanı gereksiz yere orda tutan güç ne? Yazıktır günahtır. Saygılar.

  1. erden dedi ki:

   Insanlar akp yi chp yi iyip i cemaatleri vs herseyi elestirebilir ama o soylediigin guce kimse sesini cikaramaz…
   O gucun de kim oldugunu bilen biliyor…
   Burada bile isimlerini agzima almaktan imtina ederim…

  2. Gökhan dedi ki:

   Yeterliliği sadece ismin başındaki ünvanlara bağlamak oldukça sığ bir bakış açısıdır. Tarihte bu ünvanlara sahip olmadan işini layıkıyla yapan o kadar çok isim vardır ki. Eleştirilerinin de sağlam dayanakları olmalı değil mi??

   1. Feryat dedi ki:

    Gökhan bey. Ünvan a bağlandım aslında. Yorum daki bahsi geçen danışman ı herkes biliyor. Rektör bey nasıl onu orda tutuyor herkesin ve bizim merakımı bu. Yoksa ünvanı olmayan ne aslan parçaları var.

 22. Genç Refah Malatya Üniversite Teşkilatı dedi ki:

  Harf sistemi zaten düzgün değildi değişmesi gerekliydi ama yeni gelen sistem daha kötü ve sınav zamanı gelmesi öğrencilerin alayhine oldu.
  İnşallah senato kararı talepleri cevaplar.

 23. Orhan dedi ki:

  Dört yıldır ne Malatya yerel medyası kötü haber yaptı Kızılay hakkında nede millet yapılan haberin altına kötü yorum yazdı şimdi neden bu feryat figan bu adam atandı günden itibaren üniversiteyi yönetemeyeci siyasetin gölgesinde kalaca belliydi çünkü adam seçimden önce dernekleri vakıfları siyasetçilerle dolaşarak peşinde koşarak oraya geldi ama yurt dışında tek rektörlük yapan Cafer Özkulada vasıfsız kominist dediler şimdi sormazlarmı adama bir yere gelmek için birilerinin peşinde gezmekmi lazım yoksa liyakatlimi olmak lazım Malatya yerel medyası hiç sordumu yazdımı bunları ondan sonra beyin göçü oluyor

 24. KARAMURAT dedi ki:

  Her şeyi düzelttiniz sıra geldi öğrencilere. Yazık. Deveye sormuşlar neren düz oda kuyruğum demiş.

 25. KARAMURAT dedi ki:

  Hey gidi kızılay hey…. Recep tayyip erdoğan’nın ses tellerini iyi ettin diye sana evet bizzat sana bir ikram bir şans verildi. Siz bu şansı üniversiteyi yönetmek üzere atamış olduğunuz Genel Sekreter hakan erkuş ve yardımcıları m. Özcan, b. Kılıçaslan sizin gölgenizde atlarını istedikleri gibi koşturuyorlar. Size istedikleri her işi yaptırdılar. Üniversite disiplin kurulunun aldığı kararlar ise tam bir fiyasko. Kiralama ihaleleri facia. Personel servisi ihalesi ise tam bir maskaralık. Personel daire başkanışube müdürlüklerini, fakülte sekreterliklerini adamlarına dağıtması ise yuh artık dedirten cinsten. Böyle bir yönetim ve yöneticiler ne hilmioğlu nede çelik döneminde yaşanmadı. Siz rektörlük makamında hacca giden birisiniz. Haaa bu söylediklerimin hepsini delilleriyle ispatlamaya hazırım.

  1. Serkan dedi ki:

   Ben haksizliga ugrayan biri olarak ahmet kizilay ve hakan erkuşa hakkimi helal etmiyorum .ahirette 2 elim yakalarindadir…ve elbbet bu makam onlardan gider …hep bu devran surmez

  2. öneri dedi ki:

   Malkoçoğlu Cem Sultan (?)
   İspat İddianızı bekliyorum.

   1. KARAMURAT dedi ki:

    Numaranı yaz buraya seni arayayım. Buluşalım Delilleri göstereyim.

    1. 44 44 dedi ki:

     Yükle twitter’a. Koy linki buraya görelim. Numara istemekle olmaz bu işler. Kendine ‘KARAMURAT’ demekle olmaz bu işler. Korkuyorsan bilemeyiz tabi. Yada belgelerin gerçek dışıysa.

     Lafa gelince mangalda kül bırakmıyorsunuz. Çamur atmaktan başka ne bilirsiniz? Tek derdiniz kendi çıkarınızın zarar görmüş olması. Kuyruk acınızın nedeni bu.

  3. AVCI MALATYA dedi ki:

   Bu seneki personel taşıma ihalesi de fiyasko önce 2000 model çıktılar itiraz ettim 2001 olarak zeyilname yayınladılar bir daha itiraz ettim. Gıvış gıvış döndü Müd

 26. Deli Bekir dedi ki:

  maçın ortasında kural degistirilir mi bu ne biçim iş bu ne biçim kıtlık, yazıktır günahtır gençlere

 27. Terima dedi ki:

  İnsanlar artık eskiden olduğu gibi Bi dünya para verip 4-5 yıl piyasada ise yaramayan bilgileri öğrenmek üzere üniversitesiye gitmek istemiyor ne yazikki verilen eğitimin reel dunya ile alakası yok mesleği adına deneyimi olmayan kaprisli hocalari artık kimse çekmekte istemiyor kalite geçme notu yukseltilerek arttirilamaz
  Öğretim elemanlarınin kalitesinin yukselmesi gerekir

 28. Merhaba,

  Biz geri adım demeyelim buna öğrencilerin isteğini geri çevirmedi diyelim hem daha uygun ve şık gözükecektir. Rektörümüz bizi kırmayıp tekrar bir toplantı yapıp sistemde bir harflendirme sorunu olduğunu iletmiştir tarafımıza harflendirmeden sorunu düzeldikten sonra yeni sistem içinde umuyoruz ki güzel şeyler yapılacak. Sizlerinde desteği için teşekkür ederiz.

 29. Malatyalı dedi ki:

  Sayın rektör kararı çıkarırsınız ve gelecek yıl okula yeni kayit olacak öğrencilere uygularsanız mevcut öğrencilere ise mezun oluncaya kadar mevcut sınav sistemini uygularsanız tabi burası Türkiye burada vatandaş olarak önünüzü göremezsiniz değerli dostlar sözleşmeli öğretmenlik çıkarken gidilen okulda dört yıl çalışıp kadroya geçilecek iki yılda kadroda calisilip ondan sonra tayin istenebilinecekti bu kanun üç yıldan sonra kadroya geçme bir yıl kadrolu çalıştıktan sonra tayin isteme olarak değiştirildi meclis istediği kanunu değiştirebilir 2019 Ekim ayında üç yılını dolduran sözleşmeliler kadroya geçtiler kanuna göre bir yıl çalışıp ondan sonra yani 2021 yılı Ocak ayı özür döneminde tayin isteyebileceklerdi kanun orda dururken bakanlık özür tayini duyurusuna kadroya geçen sozlesmelilerde 2020 yılı Ocak ayinda tayin isteyebilirler dedi halbuki olması gereken o kanun maddesinin değişmesi idi buda hükümetimiz için çok kolay bir şekilde değiştirilecek bir kanun maddesiydi.sunu demek istiyorum sürekli sınavsistemi sınıf geçme vb sitem değişikliği ile uğraşıyoruz önümüzü goremiyoruz bir diğer konuda sürekli değişik konularda af getiriyoruz o zaman elektirigini suyunu vergisini zamanında ödeyen bizim suçumuz ne bilmiyoruz.

 30. Orduzulu Reis dedi ki:

  Yeni sistemde çalışan öğrenci lehine birşey yok. Orta derece çalışan öğrenci için kötü, sınava gireyim düşük notta yeter diyen öğrenci içinde çok iyi bol bol sorumlu geç. Bence rektörlük sistemi değiştirmesin.
  Zamanında bağıl değerlendirme sisteminde iken çan getirdilr ne yaz okulu ne büt vardı ondan ders çıkarmadılar. Şimdide sınav haftası öğrencilerin psikolojisini bozdular.
  Yazık….

 31. üniversiteli dedi ki:

  Sayın Rektörüm artık tıp merkezine sahip çıkın. rektör yardımcılarınız degıştırın.onlar bilim adamı olurlar ama idarecilik ayrı bir olay,,danışman nedir bu yetki nedir hocam,inönü üniv.gerileme devrinde hocam baştan tırnağa tüm ekibin degışmesı lazım.,,,sizi seven bir Malatyalı olarak,,,, başarılar hocam,,,

 32. ragıp dedi ki:

  sayın rektörüm pedogoji formasyon öğrencileri dökülüyor, sagolsun hocalrımız.sınıfta bırakmak için açmışlar formasyonu millet dökuluyır.bır araştırın neden. acaba başarıszılık

 33. Malatyali dedi ki:

  Sayın rektörümüz geldiğinizde herkes sevindi altaki en ufak birim amirleri bile havaya girdi personeli hiçe saydilar şimdide öğrenciler

 34. Mustafa dedi ki:

  Insallah yeni rektor atanir.universite duzelir yoksa biz işcilerin hali perisan sabahin 7 aksam 5 isten çik .bizim gibi temizlik personeli olup 8-5 çalisip masabasinda oturan temizlik personelleri kimin akrabasi kimin adami bunu rektore ictenlikle soruyorum o kadar memur bos bos oturuken neden elemanlari alip masabasina veriyorsun ? Eleman eksigi yok masabasi elaman ayricaligi var

 35. Ayşe dedi ki:

  Herkes idareci olamaz …..diyecek başka söz varmi bilmiyorun .poz poz resim cekip facebooka instgrama resim atip cubbe giydirmekle olmuyor bu isler .

 36. Ertan dedi ki:

  Üniversitenin gidişatı iyi değil. Hem genel yönetim olarak hemde fakültelerin. işinin hakkını veren kişi çok az.

 37. Berkhan dedi ki:

  Kusura bakma ahmet hocam geldiginizde herkes sevindi ama şuan kimse memnun degil kimse kendi işini ve gorevinde degil herkes kendi adamini bir yer koyma peşinde yazik ettiniz gorevi yerine getiremediniz.universitede ve hastanede eleman eksikligi hat safhada tek sorun temizlik personeli olup masabasinda birsuru eleman var .bunlarin ayricaligini açiklayin herkes bilsin

 38. Ferit dedi ki:

  Hocam rektörlük işi liyakat isteyen bir görev siz beceremediniz bunu herkes söylüyor hastane rezalet içinde hocalar hasta bakmıyor Ünversite deseniz orası ayrı bir sıkıntı bence bu iş olmadı yapamadınız kabul edin

 39. Zeki dedi ki:

  Etrafınızdaki başkalarının emekleri ve başarıları üzerinden geçinmeye çalışan insanları görmediğinizi zannetmiyorum. Sizin adınıza üzülüyorum.

 40. Kerim Dayı dedi ki:

  Sayın Hocam siz buişi beceremediniz. Üniversite ile Hastane ile hiç ilgilenmediniz.Üniversite bu kadar başıboş sahipsiz kalmamıştı. Bu durum bazıları tarafından doldurulmaya çalışılıyor. Bu da personel tarafından kötü karşılanıyor. Kalan son 4_5 ayınızda etrafınıza toparlayın. Danışman adı altında kendini rektör zannedenler temizleyin. Yoksa gidişat hiç iyi değil.

 41. Ömer dedi ki:

  Siz rektör olarak bu işin altında kaldınız.Hastaneniz modern bir sağlık sıcağı görüntüsü sergiliyor.Sizden ricam tepdili kıyafet ile detaylı dolaşmanız.Pislikten geçilmiyor.Asansörlerle inip çıkmanızı istiyorum,ne demek istediğimi anlayacaksınız.Böyle bi esere böyle bi markaya yakışmayan bi hastane görüntüsü var.Otopark işini de hiç söylememe gerek yok.Para alınıyor ancak içerde bi düzen yok.
  Velhasıl kelam siz beceremediniz bu rektörlük işini ….

 42. Neco dedi ki:

  Ee bi zahmett yazık günah ögrencilere sanki okul bitince işleri hazir coğu öğrenci aç kriz var ülkede birde sistem değiştrmek saçmalık

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."