Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

Valilikten ‘En Önde Yürüyen Gürkan’sız Fotoğraflar

Valilikten ‘En Önde Yürüyen Gürkan’sız Fotoğraflar
 • 05.02.2020

Malatya’da depremle ilgili inceleme gezileri sırasında, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın, basın mensuplarının çektiği veya kurumlar tarafından servis edilen fotoğraflarda Vali Aydın Baruş’un önünde yürüdüğü görüntülere ilişkin tepkilerin ardından, Malatya Valiliği’nin, Baruş’un İçişleri Bakan Yardımcısı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın da katıldığı belirtilen son inceleme fotoğraflarının Gürkan’sız olması dikkat çekti.

Malatya Valiliği’nin, “Vali Baruş Merkez İlçelerine Bağlı Mahallelerde İncelemelerde Bulundu” başlığıyla 4 Şubat günü basın kuruluşlarına gönderdiği Basın Bülteni şöyle:

“Vali Aydın Baruş, 24 Ocak’ta yaşanan depremin yaralarını sarmak, devletin vatandaşlarının yanında olduğunu hissettirmek, deprem nedeniyle zarar gören vatandaşların sıkıntılarını dinlemek ve bu sıkıntılara çözüm üretmek amacıyla şehrimizin farklı mahallelerinde ziyaret ve incelemelerine devam ediyor.

Deprem nedeniyle ağır hasarlı olarak yıkım kararı alınan Hasanbey Caddesi üzerindeki 4K Sitesindeki incelemelerin ardından Salköprü, Bentbaşı, İlyas, Kiltepe, Çarmuzu, Kaynarca, Melekbaba, Taştepe, Cirikpınar ve Hidayet Mahallelerini ziyaret eden Vali Baruş, mahalleler hakkında ilk bilgileri muhtarlardan aldı. Özellikle deprem nedeniyle oluşan mağduriyetlerin giderilip giderilmediğini denetleyen Vali Baruş, hasarlı binaları gezerek vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Konutları hasarlı olduğu için çadırlarda yaşamaya çalışan vatandaşların sıkıntılarını dinleyip konteyner kente başvurmalarını söyleyen Vali Baruş, kış şartlarında çadırlarda yaşamını devam ettirmenin zorluklarını anlatarak konteyner kente davet etti ve orada daha iyi şartlarda barınabileceklerini, yiyecek ve ısınma ihtiyaçlarının devlet tarafından karşılanacağını belirtti.

Vali Aydın Baruş’un inceleme ve ziyaretlerine İçişleri Bakan yardımcısı Mehmet Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren de eşlik etti.”

malatyahaber.com- Bülten

FOTOĞRAFLAR: Malatya Valiliği’nin 4 Şubat tarihli basın bülteni ekinde basın kuruluşlarına gönderdiği Gürkan’sız 4 fotoğraf

TEPKİ TOPLAYAN GÖRÜNTÜLER: Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’ın, deprem bölgelerine yaptığı incelemeler sırasında Vali Baruş’un önünde yeraldığı, birçok vatandaşın tepki gösterdiği görüntüler

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. hakan darende dedi ki:

  biz kimseye muhalefet olsun diye yazmıyoruz genel seçimlerde muhalefet olsak reyimizi vermezdik ancak bizim söylediğimiz seçimle başkan olup, 18 yııllık bir liderin yanında yer alıyorsan yer aldığın liderin ahlaki ve manevi değerlerine saygılı olacaksın. yarım cırp bıyık bırakmayla bu işler olmuyor. devlet sonuna kadar depremzedelerin yanında olmuştur evvel ALLAH biz buna şahidiz. Ancak sen bir belediye başkanısın arkanda yürüyen senin zabıta ekibin değil, koskoca bir devletin başkanını temsilen orda bulunan mülki amirindir. yani işin özeti şu; malatyada büyük bir AKP seçmeni varlığı tartışılmaz bir gerçek. bu sebeplede AKP malatyada sadece bilgili kültürlü saygıdeğer birini değilde akli dengesi bozuk birini dahi liste başı yapsa eminim seçimlerde bir değişiklik olmayacaktı.. çünkü malatya halkı kişiye değil partiye oy veriyor.. MALATYAM RTE oy veriyor.

 2. Mazlum dedi ki:

  İsyan adlı yorumcunun yazdıklarını okuyunca öfkem, hıncım artıyor. Biz şehir mezarlığında akşama.kadar defin yapalım, gerektiğinde savcılığın talimatıyla aylar önce defnettiğimiz PKK lıların ölülerini çıkartalım, günlerce sofraya oturamayalım, mesailerimiz kesilsin, maaş katsayılarımı düşürülsün, vekilin oğluna, il başkanının yeğenine özel kalemde kadrolu memurluk, herbiri milyarlarca maaş alsın, kadro alsınlar, har vurup harman savursunlar, biz de sürünelim, çağamızın çoluğumuzun nafakasının hatırına her gelene eyvallah edelim. Benim inandığım Allah boynuzsuz keçinin hakkını boynuzlu keçiden sorar. Bu yapılanlar kimsenin yanına kar kalmaz. Ben diyim ki niye vekiller, il başkanı Selattin Başkana bir şey demiyor. Demek herkes bir seylerin diyetini ödüyor.

 3. Bilirkişi dedi ki:

  Sayın valimiz Malatyaya dört gömlek fazla geldi beyefendiligiyle devlet adamligiyla mütevaziligiyle.siyasiler bunu istismar etmesin.

 4. İsyan dedi ki:

  Selahattin Başkanım ne desem nasıl desem bilemiyorum. Daha önce 2 yeğenizinize 1 kuzeninize özel kalem müdürlüğünden kadro vermiştiniz. Eski vekilin kızını Genel Sekreter Yardımcısı yaptınız. Şimdi de, Eski AKP vekili Miraç Akdoğanın oğluna, İhsan Koca’nın yeğenine özel kalemden kadro verdiniz. Biz ise Esenlikten mobing ile.işten atıldık. Tek suçum bir milletvekilinin, bir il başkanının veya bir genel müdürün çocuğu olamayışımız mı? Hani ağzınızdan düşürmediğiniz ehliyet liyakat felan var ya, işte o yerin dibine batsın. Böyle adalet, böyle kalkınma olmaz olsun. 15 günlük yari yıl tatilini fırsat bilip babamlara gittik, neden biliyor musunuz, doğalgaz, elektrik su ve mutfak masraflarımızdan tasarruf etmek için. Bunları yazarken ellerim titriyor. Allahdan da mı korkmuyorsunuz. Size söz kâr eder mi? Ben Allaha havale ediyorum ne diyeyim.

  1. Ahmet dedi ki:

   Ne guzel söylediniz öyle malesef acınası bir durum ortada ceyrek ekmeğe dürbünle bakar olduk

 5. Bekir dedi ki:

  Ben CHP kökenli biri olarak Selahattin gürkanı açık açık destekledim aday olması gerektiğini söyledim yorumlarda da söyledim. İlk geldiğindeki kiralık araç ve elemanların mesaiye uyması konusundaki çalışmaları hariç diğer faaliyetleri beklendiği gibi değil. En basiti İnönü üniversitesine giden yolda 1 cm bile olmayan karda yol buz pisti kapalı. Tuzlama yok çalışma yok. Sadece belirli semtlere sesini çıkaracak yerlere kaldırım birazda süsleme var gerisi kiraz bahçesi. Umarım Karakavak mahallesinin güngör cd ya da fahrikayahan kesmi dışındaki yerleri de görülür. Kendi adıma Yeşilyurt belediye başkanı Mehmet çınar gelecek dönem Malatya adayıdır. O da değişmez ve doğru olmaya devam ederse tabii

 6. Rıfat dedi ki:

  Gürkan olsa sinirden küplere binip gereksiz yere elemanlarını da azarlardi ama vali bey sakin adammis

 7. har dedi ki:

  selahattin beyden gerçek anlamda rahatsız olmaya başladık bir icraati yok sadece görüntü

 8. Siyaset dedi ki:

  Siyaset malesef bürokrasi birakmadi memlekette.nerde eski valiler yetkiler. suan belediye baskani yada mille vekili isterse vali değişiyor.

 9. Vakar dedi ki:

  Selahattin Gürkan Baskanımızın Melih Gökçek’i iyi analiz etmesi gerekiyor. O da dediğim dedik çaldığım düdük diyip küçük daģları ben yarattım edasıyla çalım atıyordu. Selahattin Başkan mezarlıkların nice kendini vazgeçilmez gören, ben ben diyip duran kibir abideleriyle dolu olduğunu görmesi lazım. Vali Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Devlet Başkanımızın ildeki temsilcisidir. Valinin manevi şahsiyetine yapılan nezaketsizlik devlete ve devletin yegâne sahibi millete yapılan nezaketsizliktir. Sn. Valimizin de şu hususu bilmesi icap eder. Bir insana muamele edilmez, bir insan duruşyla, tavrıyla kendisine muamele ettirir. Aydın Baruş olarak ikili ilişkilerinizde istediğiniz kadar mütevazi, alçak gönüllü olabilirsiniz ve de olmalısınız. Lakin tevazu ile vakarı örtüstürmelisiniz. Tevazunuz vakarınızın önüne geçmemelisiniz. Siz devleti temsil ediyorsunuz. Siyasilerin yanında aşırı görüntü veriyorsunuz lütfen dikkatli olalım, ve siyasiler de Valimizin tevazusunu suistimal etmesinler.

 10. edep yahu dedi ki:

  trump abd başkanı oldu onlara güldük demekki gülmemek lazımmış beterin beteri varmış…

 11. m soyer dedi ki:

  selahattin başkana aşırı bir özgüven gelmiş olmalı, ama devletin yapısını en iyi kendisi bilecek. halk seni mütevazi olduğun için sevdi böyle kendini beğenerek devam edersen halktan tokatı çabuk yersin. senin yanındaki insan devleti temsil ediyor ona saygısı olmayanın devlete saygısı olmaz.

 12. Özgül dedi ki:

  Böyle felajetlerin olduğu günde bile protokol düsünmeyin lütfen yeterince herkes korktu oturup bunumu düşündünüz

 13. Zafer dedi ki:

  Artık seçilmiş diye hadlerini öyle aşıyorlar ki, seçmenleri pişman ediyorlar. Kendilerini herkesin üstünde görenler bir daha ki seçimde hak ettiklerini bulacaklar.. Reisin bunca yıldır inşa ettiği siyasi iktidarı da yıkıyorlar.Malatya dan yerel yönetimler ve milletvekili olanlara iyi bir ders verilecek diye düşünüyorum.İnşAllah.

 14. hakan dedi ki:

  Bunları şımartan kimlerdi peki? orada her ne yaşanmışsa yaşansın Devlet Protokol kuralları diye birşey vardır. arkada yürüyen o şehrin o vilayetin en büyük mülki amiridir ve cumhurbaşkanını temsilen ordadır..
  “Vali ilde devletin ve Cumhurbaşkanının temsilcisi ve idari yürütme vasıtası; kaymakam ilçede Cumhurbaşkanının temsilcisi ve idari yürütme vasıtasıdır.”

 15. Malatyalı Melekbabalı dedi ki:

  Selahaddin gurkanin yaptığı bu hareket hiç tereddüt etik değil… Kardeşim sen belediye başkanının, kaldı ki vali senin mülki amirin ayıptır… Kendini sürekli ön plana atmak ya nedir yav ??!!

 16. Orhan dedi ki:

  Devlet hiyerarşisini veya terbiyesini bilemezsen böyle olur. Sn. Gurkan dan olagan ustu bi durumdu gibi laflar etmeden basin onunde rencide ettiği sn validen özür dilemesini bekliyoruz millet olarak.

 17. Malatya dedi ki:

  Bize emniyet müdürü gibi o anlayista o durusta
  Vali lazım.Partili değil bağımsız vali istiyoruz..

 18. Kadir dedi ki:

  Depremde evi yıkılan insanların düşündükleri evimiz yıkıldı ne olacak halimiz? Kendilerine geçmiş olsun ziyaretine gelen devlet erkanına siz neden protokol sırasına uyumadınız diye tepki göstermiş öyle mi? Ya bırakın Allah aşkına. Muhalefet yapacaksanız bu şekilde yapmayın. İnsanlar bu soğukta ne yapacağız kimden ne yardım gelecek kim bize ne söyleyecek diye merakla beklerken böyle bir haber olmaz bence. Umarım yayınlarsınız

 19. Burhan dedi ki:

  Benim nazarımda efsane vali Ulvi Saran olacaktı ki, selo başkana dersini versin. Devletin varlığını kudretini hissettirsin.
  Vali bey derhal görevden azlini istemeli.
  Valilik makamı böyle ayaklar altına alınmamalı, gereken muhakkak yapılmalı…

 20. Kemal dedi ki:

  Ahh vali vah vali!
  Tayyip Erdoğan’ın valisi olamamışsın.
  Tayyip Erdoğan heryerde kendisini belli eder, herkes esas duruşa geçer. Sen O’nu temsil eden vali olarak bir belediye başkanının gölgesinde kalıyorsun.
  Devlet böyle ayaklar altına alınamaz. Umarım Değişirler sizi.

 21. Ali dedi ki:

  Selo bey askerde benim bölükte benim erim olacaktı ki ben öğreteyim ona nerde nasıl yürüyeceğini!!!
  Kimin önünde kimin arkasında yürüyeceğini. Belli ki askerlik yaptırmamışlar selo beye.
  Devletten büyük görüyor kendisini. Yakında ben cumhurbaşkanıyım diye sokakta gezmeye başlar.

 22. Kerim dedi ki:

  Selahattin Başkan vali beyden daha üst konumdadır. Ben Selahattin Başkan’ın arkasındayım. Vali atanmış Selahattin Başkan seçilmiş. Vali kim ki Selahattin Başkan arkasından yürüsün.
  Bence vali bey de bunun farkında. Yerini biliyor, Selahattin Başkan’ın arkasından yürüyor.

 23. malatya sever dedi ki:

  selahattin başkanın kimseyle konuşmadığı çok belli herkes yan yana yürüyor konuşarak selahattin başkan başını almış önden tek başına yürüyor

 24. behlül dedi ki:

  Selo başkana bu kadar yüklenmeyelim arkadaşlar o fotoğraf anlık çekilmiş bir durum o anlarda neler yaşandı neler olduğunu kimse bilmez ön yargılı olmamalıyız bence

 25. nedim sevim dedi ki:

  Selahattin Başkanıma herşey yakışır, helal olsun. O bir lider.

 26. Eski Malatya'ya giden caddenin adı nedir? dedi ki:

  Vali bey yapacağı bir şey yok. Battalgazi belediye başkanı iken eski Malatya ya giden yola selahattin Gürkan ismini veren birisi ve askerlik şubesinde ki müzeye kendi adıyla oda yaptırıp ajandalarını kalemlerini ve resimlerini paylaşan biri elbette fotoğrafın en önünde olacak. Aksini mi düşünüyorsunuz.

 27. hakkaniyet dedi ki:

  boş haber yapıyorsunuz. Malatya’da insanların derdi kim önde yürümüş kim arkada yürümüş değil, halkın sorunu bu değil o yüzden boş haberler yapıpta iş yaptığınızı sanmayın.
  Halkın sorunu ne ise onu dile getirin

  1. Kemalettin dedi ki:

   Halkın sorunu ile ilgilenen bir belediye başkanımız varmı ki, haberler yapılsın.

 28. Deka dedi ki:

  Gürkan beklentilerin çok altında çıktı sırf işi tribünlere oynuyor

 29. Alper dedi ki:

  vali ne yapsın ensesinden tutup geriye mi çeksin. herkes duracağı yeri bilmeli. askerde bunu iyi öğretirlerdi aslında

  1. Tarık dedi ki:

   el aya gitmiş siz hala askeri merasim mangasında kalmışsınız…ne olur validen önde arkada olsa ..

   1. Alper dedi ki:

    işte böyle olur. ne olur Devletin önünde belediye başkanı varsa dersin. olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."