Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Vekiller Başka Aday Çıkarıp Gitmemi İstediler”

“Vekiller Başka Aday Çıkarıp Gitmemi İstediler”
 • 22.05.2016

Adı Yeni Malatyaspor Kulübü’yle anılan, Malatyaspor’un eski kulüp başkanı Hikmet Tanrıverdi, facebookta bir kullanıcıyla girdiği polemikte, görev yaptığı süreyle alakalı geniş değerlendirmelerde bulundu.

Bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından sert eleştirilerle itham edilen ve “Yiğit düştüğü yerden kalkar” sözünün henüz tutulmadığı hatırlatılan Tanrıverdi, takımı 9,5 milyon TL borçlu vaziyette aldığını söyledi.

Haziran ayı içerisinde yapılması planlanan Yeni Malatyaspor kongresi öncesinde ismi Yeni Malatyaspor başkanlığı için geçen Malatyaspor eski başkanı Hikmet Tanrıverdi, sosyal medyada önemli açıklamalarda bulundu. Bir futbolseverle polemiğe giren Tanrıverdi, Malatyaspor’u borçlandırması ve yüz üstü bırakıp gitmesi şeklinde yöneltilen eleştirilere cevap verdi.

“BAŞKANLIĞI BIRAKTIM, HER SEFERİNDE ZORLA TEKRAR ALDIRDILAR”
Kulübü aldığında Türkiye’nin ekonomik kriz yaşadığını belirten Tanrıverdi, “Ben kulübü aldığımda 2001 krizi vardı ve 9,5 milyon TL borçlu vaziyette aldım. 0 puanla düşecek takımı cebimden 2,5 milyon dolar o kriz zamanında ortaya koydum ve takımı ligde bıraktım. Ertesi sene de UEFA’ ya gittik. O güne kadar mafya diye bakılan başkanlıkları beyefendi bir başkanlık haline getirdim. 5 sene Süper Lig’de oynattım. Başkanlığı bıraktım, her seferinde zorla tekrar aldırdılar. Son sene dışarıda başkaları, içeride bizim İrlandalılar takım düşsün diye uğraştı. Takım düştükten sonra devam ederken belediye başkanı ve vekillerimiz başka adayı çıkartıp benim gitmemi istediler. Bunların hepsini o dönemde yaşayanlara sorabilirsiniz” diye yazdı.

“ELİNİ SALLAYARAK LİGE ÇIKACAK TAKIMI ÇIKARTAMADILAR”
Kulübü 7,5 milyon borçla bıraktığını belirten Tanrıverdi, “Bunun yaklaşık 4 milyonu benim alacağımdı. 2 milyon doları sildikten sonra kalan borç 4 milyon civarındaydı. Bıraktığım takım Bilal(Kısa) dahil olmak üzere 5-6 milyonluk takımdı. Sadece o sezonda 3-4 oyuncudan 3,5 milyon transfer parası aldılar. O sezonda 18 milyon para harcadılar. Bizim 1. Lig’ de bütçemiz 12 milyondu. Elini sallayarak lige çıkacak takımı çıkartamadılar. Daha sonra da silinmiş kayıtlarla şikayet edip hala Yargıtay’da olan ceza davasını açtırdılar. Bu tezgahı yapanların bir kısmı da yargılanıp ceza aldılar. Bu dosya bitmeden dönmemiz doğru olmaz diye bekledik. Benim bıraktığım dönemde tekrar söylüyorum benim alacağım hariç ki bir kuruş almadım 4 milyon civarı borç vardı. Bu kayıtlarda kulübün genel kurulun kayıtlarında var. Bu mübarek gecede insanlar hakkında konuşurken meseleyi kulaktan dolma 3-5 sahtekarın menfaat peşinde koşan kişilerin söyledikleri veya dedikoduları ile değil araştırıp konuşursak daha iyi olur. Bu yazdıklarımla ilgili aksini söyleyen varsa her ortamda yüzleşir konuşurum. Allah’a çok şükür bu güne kadar vermekten başka bir şey yapmadım. Bundan sonra da ama maddi ama manevi Malatya için her şeyi yaparım. Bu tür konuşmalar bizi ve Malatya’ ya hizmet etmek isteyen işadamlarını uzaklaştırıyor. Son 2-3 yıldır da amatördeki Malatyaspor’a kimin el uzattığını da bir zahmet başkandan soruverin” ifadeleri kullandı.

iha

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Mustafa Talas dedi ki:

  Ben Sayın Tanrıverdi’nin söylediklerinin doğru olduğuna inananlardanım. Aksi söz söyleyenlerin kim olduğuna iyi bakılmalı.
  Prof.Dr. Mustafa TALAS

 2. Taner dedi ki:

  Malatya halkı kimin nasıl bir insan olduğunu dürüst olduğunu iyi biliyor.Allah razı olsun HİKMET TANRIVERDİ den.
  Belki bu yazıyı okuyanlar Hikmet Tanrıverdi nin çevresinden biri yazmış der AMA YEMİN EDERİM hiçbir yakınlığım yok sadece MALATYASPOR umuza güzel günler yaşattı.O günleri unutamıyoruz.Şuan inanın birçok Malatya lı eski MALATYASPORU istiyor.Tarihimizin silinmesini istemiyor. O zaman kim Malatyasporumuzu bu hale getirdiyse ALLAH bu dünyada da Ahirette de hesabını sorar kardeşim. Yazık ettiler Malatyasporumuza. Bu takımın borcunu ödemek için ilk önce anket yapıp kampanya yapsalar MALATYA HALKI sahip çıkmazsa birşey bilmiyorum. Nereye gitsem hangi ortamda olsam Malatyaspor la ilgili konu konuşulduğunda Ah ..! nerde o Carlos lu Ederli . Bilal kısa-Duro-Mert Korkmaz-Ayman lı Malatyaspor nerde…! İşte lafın ÖZETİ şu ÖZLEDİK MALATYASPORUMUZU . Yok mu MALATYALILARI sevinderecek iş adamları Malatyasporumuzu efsanemizi bize kazandıracak.

 3. Mehmet Hanefi Selimoğlu dedi ki:

  Kimse”adam gibi adam,güzel insan,yüce adam,büyük adam”dediğiniz beyefendiyi zincirle bağlamamış gitsin yiğide ne yapıyorsa yapsın yiğit orada….
  Belkide iş işten geçmiştir yiğidin lütfuna ihtiyacı yoktur onuruyla bulunduğu yerde mutludur.

 4. Engin dedi ki:

  Adam gibi adamdı hikmet başkan malatya yı ve malatya ‘lıları çok iyi temsil ediyor du.Ondan sonra ki gelen adamlar dan dolayı fazlasıyla rezil olduk.Konuşmayı bilmeyen adamlar başkan oldu.Malatyaspor umuzu bulunduğu yerden kaldıracak adam yine Hikmet başkandır

 5. yilmaz Kilinc dedi ki:

  Malatyaspor Hikmet Tanriverdi zamaninda seviyeli , güleryüzlü bir takimdi. Yurtdisinda Malatyaspor´la gurur duyardik. Allah yolunu acik etsin Baskan.

 6. cemal dedi ki:

  Sayın tanrıveridinin yerden kaldıracağı takım amatördeki efsane malatyaspordur, yeni malatyaspor değil…

 7. Harun dedi ki:

  Aynen Futbol Nankör bir sektör Ama….!!!
  Ateş olmayan yerde duman cıkmaz arkadaşlarım…Dünya ye kürküm dünyası Nefis dünyası faniler…adam o takıma başkan olacakki nefsini köreltsin….futbolcu tansfer olacakki nefsini köreltsin….taraftar bu benim takımım diye gururlanırken nefsini köreltsin…yani ahali karşılıklı menfaat çıkar ilişkisi ….o halde herkes işini layıkıyla yapacak…..!!!

 8. kadir dedi ki:

  Adil Başkandan Allah razı olsun bizi çıkardı ve ligde tuttu şimdi de millet sahiplenmenin peşinde . hikmet Tanrı verdi Malatyayı ve takımı seviyorsa adil gevrek başkanlığında yönetim kuruluna girsin adil başkanın kalbi çok büyük bence listeye adını yazar adil başkan mütavazi ama malatya çabuk unuttu. hikmet başkan yönetime girsin adil başkan tüm mütavazi ve beyefendiliğiyle başkan olarak kalsın yorum yapanların tabiriyle anlayanlar anlamayanlara yardım etmişte olur böylece

 9. İnsanları tanımadan olumlu yada olumsuz görüş bildirmek ancak takma isimli korkaklara yakışır

 10. malatyalı dedi ki:

  futbol takımlarına ,belediye ve kurumların yardım yapması ,ilan reklam vermesi yasaklanmalı bürokratların(başkan ve vali vs) maclara gidişi dahi yasaklanmalı ,amatör desteklenmeli sadece ,yoksa bu durumları daha çok yaşarız.önüne gelen belediye rantını kullanarak elimizi taşın altına koyduk derler.cemal akının malatyaspora verdikleri ortada ,kongrede onu yuhalattılar.daha ne söyleyim

 11. Erkan Bitişik dedi ki:

  Hikmet Tanrıverdi= İmaj + Güleryüz + Malatya sevdalısı + iyi niyet

 12. Ömer Yiğit dedi ki:

  Ah Malatyam Ah. Tutturmuşsun bir yiğit meselesi gidiyorsun. Herkeste biliyorki bu memlekete gelmiş geçmiş en kaliteli adam Tanrıverdi. Bunları söyleyenlere şunu sormak lazım akıl vereceğinize ve eleştireceğinize hiç helal paranızı vermeyi düşündünüzmü? Hikmet Tanrıverdi ismini hiç kimse lekeleyemez. Boşuna çabalıyorsunuz.

 13. Gariban köylü dedi ki:

  Hikmet başkan beyefendi kimliğiyle öne çıkmış birisidir basarili oldu mu bana göre başarıli.

 14. MUSTAFA dedi ki:

  SİYASETİN SPORA VERDİĞİ ZARARI GÖRÜN. O DÖNEMİN BELEDİYE BAŞKANI VE TAKIM BAŞKANI, EĞER TANRIVERDİ DOĞRU SÖYLEMİYOR DİYORSANIZ KONUŞUN. SUSUYORSANIZ SUÇUNUZU KABUL EDİYORSUNUZ DEMEKTİR.
  MALATYASPOR A ÇOK BÜYÜK ZARAR VERDİNİZ. PEKİ O DÖNEMİN BELEDİYE BAŞKANI VE KULÜP BAŞKANI HESAP VERDİMİ??
  TAKIMI TEPEDEN ALDILAR YERİN DİBİNE BATIRDILAR VE HİÇ BİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ ORTALIKTALAR.
  HER ZAMAN İŞ BİLENİN, KILIÇ KUŞANANIN BOŞA DEMEMİŞ ATALARIMIZ.
  ANCAK BUNCA OLAYDAN SONRA SUÇLULARIN HESAP VERMEMESİ DE CABASI.

 15. Serkan dedi ki:

  Hikmet bey ben sadece şehrini Seven gurbette yaşayan bir vatandaşım beyfendi bir kişiliğe sahipsiniz malesef hasüt bir insanımız var cok konusan cok bilmisler var kisaca agzi olan bos konusan çok ne yapsanız yaranamazssiniz kendinize yazık etmeyin iyi düşünün bence

 16. Mehmet demir dedi ki:

  Hikmet tanrıvereye kimsenin söz söylemeye hakkı yok adam geleceğini verdi bu takıma kimse birşey söylemesin adamın cebinden harcadığı miktar ortada Malatyaspor un katili Cemal akın ve o dönem iktidar partisinde vekil olanlardır Malatyaspor bilerek ve istenerek kapatılmaya çalışılıyor çakmasına gereken ilgi hiçbir zaman gösterilmedi gösterilmezdee

 17. Bülent dedi ki:

  Yiğit düştüğü yerden. Bir yiğitle kalkar o Yiğit sizsiniz . A.Malatyaspor Başkanı olarak görmek istiyoruz B.Ş.Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve siz Hikmet Tanrıverdi ile süper lige Allah yolunuzu açık etsin .. Mevcut Başkan değerli ama spordan anlamıyor verdiği hizmete teşekkür ederiz

 18. Öğretmen dedi ki:

  Gel ve yiğidi düştüğü yerden kaldır sayın Tanrıverdi, Malatyalılar sizi istiyor, bekliyor.

 19. EROL AYTEN dedi ki:

  Sayın Başkan sizinle kongrede Haşim KARADAĞ a kulübü devrederken görüşmüştük.Takımı emin ellere teslim etmiyorsun dedik sizde dediniz biz kulübün arkasındayız.Kulüp emin ellerde dediniz ama öyle olmadı. Kulübün nerelerde olduğunu görüyoruz.Malatyaspor Bilal KISA DAN bir milyar (bir trilyon) para kazandı.Ama kendisiyle bir cenazede yine karşılaştığımızda yine aynı şeyleri söyledim, o zamanda öz eleştiri yaptı hemen valiliğe gelerek alacağını olmadığını alacağını sildiğini söyledi.

 20. İbrahim dedi ki:

  Hikmet başkan sizi seviyoruz.

 21. Ahmet dedi ki:

  Başkan sektörde doku uyuşmazlığı oldu sen adam gibi adamdın İlhan cavcav, Celal doğan gibi adamlarla aynı sektördeydin sıkıntı burda … Biz razıyız senden Allah’ta razı olsun inşallah ..

 22. Erhan dedi ki:

  Sayın Tanrıverdi, çok efendi ve düzgün bir adam. Onun sayesinde takım lig de kaldı ve UEFA’da oynadı. Ama bu millete iyilik yaramaz, Tanrıverdi Malatya’ya 2-3 beden büyük geldi. Ondan sonra gelenler takımı ne hale getirdiler ortada.

 23. Efe Ege Gunes dedi ki:

  Siz yorumlara bakmayin Hikmet baskanim Allah isinizi rastgetirsin Futbol nankor bir sektor

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."