Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

‘Verirlerse’ AYMS’nin 2.7 Milyon TL’si Olacak

‘Verirlerse’ AYMS’nin 2.7 Milyon TL’si Olacak
 • 03.04.2016

Alima Yeni Malatyaspor için destek gecesi, İstanbul’da yapıldı. Katılımın hayli yüksek olduğu gecede, Yeni Malatyaspor’a 2 milyon 700 bin lira para toplandı.

İstanbul Bağcılar’daki Wyndham Grand İstanbul Europe Otel’de gerçekleştirilen geceye, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş, Malatya Eğitim Vakfı (MEV) eski Başkanı Şaban Taçyıldız, MASTÖB Genel Başkan Vekili Hasan Karakuş ile birlikte iş adamları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve geniş bir davetli topluluğu katıldı.

“MALATYA SEVDALISI İNSANLARLA BİR ARADA BULUNMAKTAN GURUR DUYUYORUM”
Toplantıya katılanların tek tek isimleri okunarak yapılan açılışta ilk sözü alan isim Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı ve MASTÖB Genel Başkanı Adil Gevrek oldu. Başkan Adil Gevrek, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Burada, Malatya’mızın birlik ve beraberliği için toplanmış bulunmaktayız. Geçen sene de böyle bir gece tertiplemiştik. Geçen seneki gecemizde bize desteğini esirgemeyen bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. O toplantıda gördüğüm birlik ve beraberlik sonucunda yaşadığımız şampiyonluk var. O şampiyonlukta iş adamlarımızın, siyasilerimizin, sivil toplum örgütlerimizin, taraftarlarımızın ve bütün Malatyalıların katkısı olmuştu. Futbolun sadece oyun olmadığını o şampiyonlukla gördük. Hangi görüşte, hangi düşüncede olursa olsun, herkesin katkısı oldu o şampiyonluğa. O şampiyonluktan ve bugünlere gelmemizden dolayı büyük emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. Amatörden alıp Malatyasporumuzu buraya getirmiştir” ifadelerini kullandı.

ÇAKIR: “ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Daha sonra kürsüye gelen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Bu gece Malatyasporumuzun desteğe ihtiyacının olduğu gecedir. Buradaki amacımız Malatyaspor’a güç verebilmektir. Adil başkanıma bugüne kadarki yönetiminden dolayı teşekkür ediyorum. Bu eksikliğin giderilmesi için Malatyalıların destek çıkması çok çok önemlidir. SMS kampanyasından maalesef beklenen desteği pek sağlayamadık. Bu gece Malatya’nın gücünü arkasına almış Malatyaspor’umuz olsun. Şu anda bu salonda 3 tane Süper Lig takımını ayakta tutabilecek bir ekonomik güç var” şeklinde konuştu.

YEDEKÇİ: “İCRA MAKAMINDAKİLER YAPMALI…”
Daha sonra söz alan CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi de, “Aranızda bulunuyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Biz CHP milletvekilleri olarak biraz daha rahatız. Çok şükür “Yapılmalı” dediğimiz bir şey yapıldı. “Malatyalı bakanımız olsun istiyoruz” demiştik. Malatyalı bakanımız çok şükür artık var” ifadelerini kullandı.

AĞBABA: “TAKIMIMIZIN BAŞARISI BÜTÜN MALATYALILARI MUTLU EDİYOR”
Gülay Yedekçi’den sonra kürsüye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Mecliste her zaman söylüyorum. Ben kürsüye çıktığımda “Türkiye’nin en güzel şehrinin milletvekiliyim diyorum” sözleriyle başladığı konuşmasını, “Bir şehri güzel yapan birçok değer var. Türkiye’nin en güzel tarım şehriyiz. Kayısımız, elmamız, narımız ve kirazımız var. Bir de kenti kent yapan spor takımıdır. Bizim de Malatyasporumuz var” dedi.

ÇALIK: “ADİL BAŞKAN, BÜYÜK MÜCADELE VERDİ”
AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık da kürsüye gelerek, “Yeni Malatyaspor’un kıymetli başkanı Adil Gevrek, göreve geldiği günden bugüne kadar büyük mücadele verdi. Emin ve sağlam adımlarla gitmek için sezonu ortalarda bitirmek istiyoruz. Bu dönem PTT 1. Lig, önümüzdeki dönem Süper Lig olacak inşallah” şeklinde konuştu.

KAMÇI: “BU TARAFTAR, SÜPER LİG’DEKİ YENİ MALATYASPOR’A TEZAHÜRAT YAPMALI”
Malatya Valisi Süleyman Kamçı ise, “Spor kulüpleri hangi görüş ve inançtan olursa olsun herkesin ortak değeridir. Malatyasporumuz da Malatyalıların ortak değeridir. Kulübümüzün başarısı, başkan, yönetim, siyasiler, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte çalışmasına bağlıdır. Böyle olursa başarı gelecektir. Bu duygu ve düşünceyle buraya katılan herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

TÜFENKÇİ: “ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİZ”
Gecede son olarak söz alan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, “Yeni Malatyaspor’un davetine icabet eden bütün misafirlere teşekkür ediyorum. Malatya sevdasına duyarlılık gösteren, Malatyaspor’a katkı sunmak adına burada bulunan bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum. Önemli olduğuna inandığım SMS kampanyasının sahiplenilmesi gerektiğini yinelemek isterim. Bu geceyi tertipleyen arkadaşlarıma, katkılarıyla bu platformu renklendiren siyasilerimize, iş adamlarımıza ve gençlerimize teşekkür ediyor, bu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

2 MİLYON 770 BİN LİRANIN SÖZÜ ALINDI
Konuşmaların ardından, Yeni Malatyaspor’a destek listesi oluşturuldu. Bu listeye, “Hasan Kan (55 bin), Arif Karaca (250 bin), Cemal Akmercan (500 bin), Tayfun Yalçın (150 bin), Hazreti Akdemir (150 bin), Adil Üstündağ (100 bin), MASTÖB (250 Bin), MİAD Yunus Akdaş (150 bin), Mehmet Conger (100 bin), Adnan Başdemir (100 bin), Ahmet Çalık (100 bin), Aziz Yeniay (50 bin), Mikail Sülük (25 bin), Mehmet Polat (25 bin), Mustafa Akboğa (100 bin), Şahin Metin (25 bin), Şenol Karadoğan (10 bin), Mehmet Karaman (10 bin), Abbeyk Kaya (10 bin), Abuzer Oran (50 bin), Korkut Koray Yalça (35 bin), Nevzat Er (10 bin), Ekrem Candan (25 bin), Turgut Zontul (10 bin), Ahmet Özpolat (10 bin), Damla Triko (10 bin), Mehmet Kolay (10 bin), Ramazan Taşoğlu (5 bin) ve Serkan Güleren (5 bin) isimleri yazıldı.

Hatıra fotoğrafının çekilmesiyle gece sona erdi.

iha

o1

İSTANBUL BAĞCILAR'DAKİ WYNDHAM GRAND İSTANBUL EUROPE OTEL'DE GERÇEKLEŞTİRİLEN GECEYE, BİR ÇOK PARTİLİ, İŞ ADAMLARI, SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN TEMSİLCİLERİ VE GENİŞ BİR DAVETLİ TOPLULUĞU KATILDI. (MEHMET TÜREL/MALATYA-İHA)

Etiketler: /

Yorumlar
 1. hüseyin karakaya dedi ki:

  vahap küçük malatyaya yaptığı hizmetin hadi hesabı yok.doğanşehiri parise çevirdi.üniversiteyi cebinden yaptırıyor.malatyasporada destek oluyor.nankör olmayalım.değerlerimize sahip çıkalım.

 2. drejanlılar dedi ki:

  arkadaşlar bunların bir kacı bu parayı verir gerisi ustune yatar

 3. turan yorulmaz dedi ki:

  İsimleri yazılanlar 29 kişi geri kalanlar seyirci olarak mı gittiler.

 4. hekimhanlı dedi ki:

  Öznur Çalık hanımefendi paraları toplasın cebinize bıraksın siz yine onu bir güzel yuhalarsınız.(.hased-i Malatyalılar)

 5. eyyup dedi ki:

  vahap abimize bende şahitim burs konusunda gerçektençok yardım severler tabi hem kendi açılarından hemde malatyaspor açısın faydalı olacaklarını ve en azından ilerde bir isim sponsoru olacağından eminim

 6. MURAT dedi ki:

  İnandınız mı acaba, bence tüm bunlar palavra, sözlere değil siz Malatyaspor’un hesabına yatan paraya bakın. Böyle gelmiş böyle gider, toplantıda işkembeden sallar zenginlerimiz, iş ciddiye binince “tamam dedik vereceğiz ya” diyerek mevcut başkanın işi bırakmasını bekler, sonunda söz verdikleri parayı da vermezler.

 7. izzettin kumara dedi ki:

  inşallah verilen sözler yerine getirilir malatyaspor biraz nefes alır

 8. M.Sinan Öztan dedi ki:

  İstanbul’daki Malatyaspor gecesinde .toplam 2.7 milyon sözü verilmiş.İnşallah verilen sözler yerine getirilir ve A.Y.Malatyasporun kasasına bu para girer bu parayla olsa olsa ancak orta kalitede bir futbolcu transfer yapılır,yada takımın diğer ihtiyaçları karşılanır. Salona koskoca(!) iş adamlarını davet ediyorsun ve toplanacak olan paraya bakınca dağ fare doğuruyor.Söz verilen paranında tam olarak verileceğinden emin değilim,nedenine gelince daha önce bunun örnekleri çok görüldü.

 9. Hasan Koç dedi ki:

  BARIŞ Kardeş, gözün hemen Lcw’nin sahiplerini aramış ama bilmeni isterim. Küçük ailesi sosyal yardımlaşma konusunda o kadar duyarlı, ki her yıl cirolarının artışına bağlı olarak yükselen bir yardım sistemine sahipler. Sadece bu yıl 15 bin öğrenciye burs veriyorlar ve bu örneklerden biri.

  1. Murat kalı dedi ki:

   Verdiği bursu zekata sayıyorlar o yüzden bu farklı

 10. ali dedi ki:

  dünya çapında bir firma olan wakikinin neden katkısı olmaz anlamak güç vahap küçük malatyana sahip çık

 11. Barış dedi ki:

  Güzelde herkes bişeyler vermeye çalışmış.yalnız wakiki nin sahibi Vahap Küçük ve Mustafa Küçük nerdeler.bu memleketin insanları hiç sesleri çıkmyor.enazından bi 1 lira bağışlayabilirdi?

 12. malatyalı dedi ki:

  peki bu insanlar yardımlarını açıkladı ya vekiller ne verdi yanlız boy gösterdiler

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."