Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Vukuat Raporu

Vukuat Raporu
  • 27.12.2015

• 00.30 sıralarında Fuzuli Caddesi’nde 22 yaşındaki V.A. yönetiminde bulunan otoyla giderken aniden önüne çıkan kediye çarpmamak için manevra yapmak isteyince direksiyon hakimiyetini kaybetti ve oto kaldırıma çarptı. Kazada otoda bulunan 21 yaşındaki F.D. kafasını cama çarparak yaralandı.

• PTT Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan başvuruda, Aralık ve Ocak aylarında Uşak doğumlu olan 21 yaşındaki R.oğlu M.Ö. adına gelen paraları ve yine Ocak ayında 21 yaşındaki H.oğlu M.Ö. adına gelen parayı da, 30 yaşındaki M. oğlu M.Ö. adlı şahsın gelerek aldığı bildirildi. Bu başvuru üzerine M.oğlu M.Ö. polis tarafından yakalanırken, ödemeyi yapan gişe memurları İ.D. ve 34 yaşındaki O.D. adlı şahıslar ile 43 yaşındaki Z.Ç. ve 41 yaşındaki G.B. adlı bayanlar da zanlıdan şikayetçi oldular. “Dolandırıcılık” suçlamasıyla adliyeye verilen zanlı tutuklandı.

• Hasan Varol Mahallesi’nde oturan 60 yaşındaki M.D. savcılığa başvurarak, gece 00.40 sıralarında evinde iken, cep telefonunun bir başka cep telefonundan iki defa arandığını, tanımadığı için cevap vermediğini, sonra merak ettiği için numarayı çevirdiğinde, cevap veren bir şahsın “Yetiş baba, ölüyorum durumum çok ağır” dediğini, şahsa kim olduğunu sorduğunda yanıt alamadığını ve kapattığını, daha sonra bu şahsın kendisini iki kez daha aradığını, oğlunun diyaliz hastası olması nedeniyle gece arayan şahsın rahatsız etme amacıyla bunu yaptığını düşündüğünü bildirdi ve şikayetçi oldu. Polis araştırmaya başladı.

• Hasan Varol Mahallesi’nde 27 yaşındaki A.N.’ye ait işyerinden 1 Dsmart kutusu, 1 piknik tüpü, 5 demlik, 1’er kiloluk kutularda Oralet ve Nescafe, 8 kilo küp şeker, 15 çay kaşığı, ekmek bıçağı ile havalandırma pervanesi çalındı.

• Akpınar’da oturan 37 yaşındaki N.Ö. adlı şahıs, savcılığa başvurarak 47 yaşındaki B.Y. adlı bayan tarafından rahatsız edildiği iddiasında bulunurken, kadın suçlamayı kabul etmedi.

• Savcılığa başvuran 26 yaşındaki F.E. adlı kadın, şiddetli geçimsizlik nedeniyle 28 yaşındaki eşi K.E.’ye boşanma davası açtığını, sonra vazgeçtiğini ve bir araya geldiklerini, bu sürede eşi ile 47 yaşındaki kaynanası R.E.’nin kendisine kötü davrandıklarını, ölümle tehdit ettiklerini, eşinin boğazını sıkıp evden kovduğunu öne sürdü. Anne-oğul ise suçlamayı kabul etmedi.

• Cengiz Topel Caddesi’nde 14.00 sıralarında otosunu camları açık şekilde park eden 34 yaşındaki N.K. geri döndüğünde araçtaki cep telefonunun çalındığını gördü ve polise başvurdu.

• Başharık Mahallesi’nde evinin kapısını açık bırakarak kömürlüğe giden 47 yaşındaki N.K. adlı kadın, geri döndüğünde, içerisinde sağlık karnesi, nüfus cüzdanı ile 50 lira para olan el çantasının çalındığını fark etti.

• Atatürk Caddesi üzerinde 13.15 sıralarında alacak verecek anlaşmazlığı yüzünden 34 yaşındaki N.G. adlı kadın ile 33 yaşındaki H.G. ve 30 yaşındaki N.B. adlı şahıs arasında kavga çıktığı, tarafların birbirlerini dövüp hakarette bulundukları, şikayetçi oldukları bildirildi.

• Zafer Mahallesi’nde park halinde olan 43 yaşındaki F.Ç.’ye ait otonun arka camı gece kırıldı.

• İnönü Mahallesi’nde park halinde olan 51 yaşındaki Ö.K.’ye ait otonun sol arka kapı kelebek camını kırarak açan hırsızlarca 3 bin 500 lira değerinde çeşitli marka sigara çalındı.

• 30 yaşındaki A.T.’nin müdürlüğünü yaptığı otelin asansör kart takımının iki kişi tarafından çalındığının güvenlik kamerasınca görüntülendiği, ancak şahısların kimliğinin saptanamadığı bildirildi.

• İnönü Caddesi’nde 39 yaşındaki K.Ö. yönetimindeki otoyla geri manevra yaparken 67 yaşındaki H.A. adlı kadına çarparak yaralanmasına yol açtı.

• Bir marketin Paşaköşkü Şubesi’nde öğle saatlerinde 4 kişinin 1 kilo kıyma ve 1 kilo kuşbaşı çaldığı yolunda 29 yaşındaki H.K. tarafından yapılan ihbar üzerine, şahısların bindiği araç polis ekipleri tarafından yakalandı. Araçta bulunan 18 yaşındaki P.K. adlı kız ile 26 yaşlarındaki Ş.S. ve 27 yaşındaki Ü.L. polis tarafından gözaltına alındı. Olaya karıştığı gerekçesiyle 26 yaşındaki A.U. da aranıyor.

• Kayseri- Malatya yolu Akçadağ yol ayrımında polis tarafından yapılan denetimler sırasında durdurulan otoda bulunan 45 yaşındaki E.A. adlı şahsın üzerinde toplam ağırlığı 2,78 gram olan 2 tabaka esrar bulundu. E.A., esrarı İstanbul’da tanımadığı birinden kullanmak için aldığını söyledi.

• Darende ilçe merkezindeki polis noktasına yapılan ihbar üzerine durdurulan araçta bulunan 32 yaşındaki Ş.T., belindeki ruhsatsız tabancayı polise teslim etti. Tabanca ile 12 mermisine el konulurken, adliyeye verilen şahıs salıverildi.

• Fırat Mahallesi İndere Sokakta 34 yaşındaki E.B.’ye ait evin bahçe giriş kapısı çalındı.

• Ferhadiye Mahallesi’nde oturan 45 yaşındaki İ.Ç. adlı şahıs, savcılığa başvurarak kapı komşusu olan 44 yaşındaki İ.Ş.’nin sürekli kendisini “olur olmaz” sebepler ve asılsız iddialarla karakola şikayet ettiğini, bu nedenle 3 kez polise ifade verdiğini, bu durum nedeniyle çocuklarının psikolojik olarak etkilendiğini öne sürdü ve komşusu hakkında kendisine iftira ettiği gerekçesiyle şikayetçi oldu. İ.Ş. adlı şahsın ifadesinin alındığı öğrenildi.

• Polise başvuran 21 yaşındaki D.T. adlı kadın, boşanmak üzere olduğu 24 yaşındaki eşi M.T. tarafından tehdit edildiğini öne sürdü. M.T. kendiliğinden Asayiş Şubesi’ne geldi ve gözaltına alındı.

• Taştepe Caddesi üzerinde 21 yaşındaki E.U.’nun, 19 yaşındaki H.M.Ö. ve yanında bulunan 3 şahısla birlikte 18 yaşındaki B.M.’yi, M.adlı şahsa takılmaması konusunda hakaret ve darp ettiği, taraflar arasında çıkan kavgaya polisin müdahale ettiği, E.U.’nun kendisini döven 30 yaşındaki R.M.’ye doğru fırlattığı meyve kasasının C.M.’ye ait cama isabet edip kırılmasına yol açtığı bildirildi. Polis olayla ilgili E.U., M.V., H.M.Ö., M.K., S.K. ve R.M. adlı şahısları yakaladı.

• Çevreyolu Bülent Korkmaz üst geçidi civarında 45 yaşındaki A.İ. yönetiminde bulunan otobüs ile yolun karşısına geçmek isteyen 79 yaşındaki Y.Ö.’ye çarparak ağır yaralanmasına yol açtı.

• Yeşiltepe Yeşilkaynak Mahallesi’nde oturan 28 yaşındaki S.M. adlı kadın, 6-7 yıldır arkadaşlık yaptığı, zaman zaman da birlikte olduğu 27 yaşındaki E.Y. adlı şahıstan 3 yaşında bir çocuğunun olduğunu, E.Y.’nin telefonla arayarak ya da evine gelerek kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunduğunu polise bildirdi ve şikayetçi oldu. Şahıs suçlamayı kabul etmedi.

• Taştepe Caddesi’nde oturan 56 yaşındaki A.T. adlı kadın, tartışma sonucu gayrıresmi eşi olan 77 yaşındaki H.Y. tarafından dövüldüğü iddiasında bulundu.

• Melekbaba Mahallesi’nde oturan 49 yaşındaki C.K., 15 yaşındaki oğlu H.K.’nın evi terk ettiğini, nereye gittiğini bilmediğini polise ileterek, oğlunun bulunmasını istedi. Taştepe’de oturan 24 yaşındaki E.K. de bir süre sonra polise başvurup, 15 yaşındaki kardeşi M.K.’nın evden ayrıldığını, Melekbaba’da oturan amcası oğlu H.K. ile birlikte kaçtığını tahmin ettiklerini bildirdi. Polis araştırmaya başladı.

• Kiltepe Mahallesi’nde oturan 24 yaşındaki Ç.T. adlı kadın, ailevi nedenle tartıştığı eşi M.T. tarafından tehdit edildiğini polise bildirdi. M.T. aranıyor.

• Polise başvuran 31 yaşındaki M.Ç. adlı şahıs, Şeyhbayram Mahallesi’ndeki evinin önüne parkettiği aracının arka kısmında bulunan eşyaların yerde olduğunu görünce aracı kontrol ederken, bir aracın geri geri kaçmaya başladığını, bunun üzerine kendisinin fırçayla kaçmak isteyen aracın arka camına vurup kırdığını, ancak bu aracın Çilesiz tarafına kaçtığını bildirdi. 22.30 sıralarındaki olayla ilgili ifade veren M.Ç., aracını kontrol ettiğinde 50 adet bayan külotlu çorap, 300 adet bayan ve çocuk iç çamaşırının çalınmış olduğunu gördüğünü bildirdi. Araştırmaya başlayan polis, kaçan aracın plaka numarasından ruhsat sahibi olan 25 yaşındaki M.A.’ya ulaştı. Bu kişi de aracı 38 yaşındaki H.E.’ye sattığını söylerken, ifadesi alınan H.E., kendisinin de aracı 1 hafta önce C.S. adlı kişiye sattığını öne sürdü. Polis C.S.’yi aramaya başladı.

• Polise başvuran 44 yaşındaki A.A., sonbaharda kendisine ait demir iskele yığınını Şeyhbayram Mahallesi’ndeki inşaat önüne koyduğunu, 4-5 günde yığının yüzde 75’inin çalındığını, kimin aldığını bulamadığını, ancak A.B. adlı komşunun, bir süre önce sabah erken saatlerde bir şahsın Malatya plakalı, rakam grubu 358 ve harf grubunda da N’yi gördüğü pikapla demir iskele yığınını götürdüğünü gördüğünü kendisine ilettiğini bildirdi. Polis araştırmaya başladı.

• Beydağı Mahallesi’nde oturan 65 yaşındaki B.V. adlı şahıs, kavga sırasında 34 yaşındaki karısı M.V.’nin sol el işaret parmağını tutup büktüğünü, ertesi gün morarınca hastaneye gittiğini, daha önce de birçok kez karısının şiddetine maruz kaldığını öne sürdü ve şikayetçi oldu. Polisin ifadesini aldığı kadın ise suçlamayı kabul etmedi.

• Savcılığa başvuran 24 yaşındaki N.T. adlı bayan, daha önce aynı işyerinde çalıştığı 28 yaşındaki S.Y. adlı bayan tarafından cep telefonuna hakaret içerikli mesaj gönderildiğini bildirdi ve şikayetçi oldu. S.Y. ise mesajı yanlışlıkla gönderdiğini öne sürdü.

• Çevreyolu eski Terminal Caddesi kavşağında 25 yaşındaki M.Ü.’nün yönetiminde bulunan minibüs 25 yaşındaki D.B. adlı bayan sürücünün yönetimindeki araca çarptı. Kazada araçta bulunan 32 yaşındaki Ü.B. adlı şahıs yaralandı.

• Fahri Kayahan bulvarındaki bir inşaatın 3. katında kovalı asansörle kum çekmekte olan 22 yaşındaki Ü.A., buradan zemin kattaki bir başka kovanın üzerine düşerek ağır yaralandı. Yaralı Beydağı Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken polis B.adlı inşaat yetkilisini bulmaya çalışıyor.

• Paşaköşkü 2. Sokakta 55 yaşındaki A.P.’nin, oğluna ait olan ve apartman girişinde kilitli durumda bulunan bisikletin çalındığı bildirildi.

• Polise başvuran 19 yaşındaki C.A., daha önceden bilgisayarcı olarak tanıdığı B.adlı şahısla telefon irtibatı kurup 1 adet dizüstü bilgisayar satın aldığını, kargo ile gelen bilgisayar üzerinde yaptığı incelemede C.Ö. adlı şahsa ait bilgilerin bulunduğunu görünce hırsızlık mal olduğunu anladığını bildirerek, şikayetçi oldu. Polis C.A.’dan tutanak karşılığı bilgisayarı aldı ve B.adlı şahsın açık kimliğinin belirlenmesi için çalışmalara başladı.

• 20 yaşındaki B.A. adlı şahıs Mimar Sinan Caddesi üzerinde 22.30 sıralarında tek başına oturmakta iken, 20-25 yaşlarındaki iki şahısla bakışma yüzünden kavga ettiklerini, bunlardan birinin kendisini bacağından bıçakla yaraladığını polise bildirdi. Polis araştırmaya başladı.

• Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından ele geçirilen 4 kilo 529 gram esrarla ilgili olarak yakalanan şahıslardan 24 yaşındaki T.A. kefaletle salıverilirken 31 yaşındaki M.Ç. ve 23 yaşındaki M.Ç. tutuklandı. Polis olayla ilgili 27 yaşındaki Ş.D. adlı şahsı arıyor.

• Hekimhan’da 21.00 sıralarında Taşhan arkasında bıçakla yaralanan 22 yaşındaki H.H.S., polise verdiği ifadede, karanlıkta bir kişinin kendisini bıçakladığını, şahsı görmediğini öne sürdü. Hekimhan’da ilk müdahalesi yapılan yaralı, durumu ağır olduğu için Malatya’ya gönderilirken, polis yaptığı araştırmada şahsı yaralayanın 24 yaşındaki ağabeyi M.S. olduğunu ve yaralıyla birlikte Malatya’ya gittiğini belirledi. M.S. aranıyor.

• Fuzuli Caddesi’nde 04.10 sıralarında 32 yaşındaki S.K. adlı şahsı “nedensiz yere” dövdüğü öne sürülen C.adlı şahıs polisçe aranıyor.

• Halfettin Mahallesi’nde bulunan Hanegahı Pervane Camii’nin 126 yıllık kitabesinin çalınmasından sonra şikayetçi olan cami imamı 46 yaşındaki H.Ç., şüphelendiği kimsenin olmadığını bildirdi.

• Savcılığa başvuran 34 yaşındaki T.T. adlı şahıs, 31 yaşındaki N.K. adlı kadınla 7 yıl birlikte yaşadıklarını, daha sonra ayrıldıklarını, bu nedenle N.K.’nin kendisine asılsız suçlamalarda bulunduğunu, adliyeye sık sık gidip geldiğini öne sürdü ve şikayetçi oldu. N.K. adlı kadının bir başka suçtan cezaevinde bulunması nedeniyle ifadesinin alınamadığı, soruşturmanın savcılıkça sürdürüldüğü bildirildi.

• 09.45 sıralarında 15 yaşındaki M.P. adlı çocuktan, Çevreyolu Üniversite durakları önünde para isteyen 15-16 yaşlarındaki 3 kişi, “yok” yanıtı alınca, M.P.’yi bıçakla yüzünden yaralayıp kaçtılar. Polis araştırmaya başladı.

• Atatürk Caddesi’ndeki bir işyerinde meydana gelen olayla ilgili ifadesi alınan 25 yaşındaki E.A., 18 yaşındaki B.K.’nin işyerine geldiğini ve burada çalışan B.adlı bayanı sorduğunu, kendisinin “Hayırdır” diye sorması üzerine, şahsın kendisine hakarette bulunup dövdüğünü öne sürdü ve şikayetçi oldu. Polis B.K.’yı yakaladı.

• 19.30 sıralarında polise başvuran 20 yaşındaki Ş.H. adlı şahıs, tanımadığı birinin kendisini tehdit edip hakarette bulunduğunu ve dövmeye kalkıştığını bildirdi. Polis saldırganı belirlemeye ve yakalamaya çalışıyor.

• Çevreyolu’nda devriye polis ekibi tarafından içerisinde kesici aletler görülen araç durduruldu. Adliye kavşağında durdurularak aranan 36 yaşındaki G.P. yönetimindeki araçta yapılan aramada 2 ekmek bıçağı, 1 satır, 1 samuray kılıcı ve 1 rambo bıçağı bulundu. Sürücü ile araçta bulunan 14 yaşlarındaki T.P. ve S.K. hakkında yasal işleme başlandı. Bu arada G.P.’ye 600 lira da idari para cezası yazıldı.

• Samanlı Mahallesi’ndeki bir evde 29 yaşındaki Ö.A. adlı kadın, ailevi nedenle tartıştığı 32 yaşındaki kocası T.A. tarafından yumrukla dövülerek yaralandı.

• Orduevi önünde 57 yaşındaki A.N.U. yönetiminde bulunan oto ile 27 yaşındaki A.A. yönetiminde bulunan oto çarpıştı. 20.30 sıralarındaki kazada oto sürücülerinden A.N.U. ve kazaya karışan araçlardan birinde bulunan 26 yaşındaki H.Ö. adlı bayan yaralandı. Sürücülerden durumu ağır olan A.N.U.’nun alkollü olduğu saptandı.

• Polise başvuran 45 yaşındaki R.E., çalıştığı kurumun deposunda bekleyen çeşitli sürücü kurslarına ait 3 koli kitabın çalındığını bildirdi. Polis olayla ilgili olarak 20 yaşındaki Z.K. ve 28 yaşındaki B.K.’yi yakaladı. Bu şahıslar ifadesinde kitapları 19 yaşındaki M.Y.’ye sattıklarını söyleyince bu şahıs da gözaltına alındı.

• 3 tekerlekli el arabasıyla taşımacılık yapan 37 yaşındaki A.E.Ö., iki çuval kuru kayısının bulunduğu arabası ile Halfettin Mahallesi’nden geçerken tanımadığı 20 yaşlarındaki bir şahsın, taşınacak eşya olduğunu söyleyip kendisini bir binanın 4. katına çıkardığını, burada beklemesini söyleyip aşağıya indiğini, geri dönmeyince kendisinin de indiğini ve kayısıyla birlikte arabasının da çalınmış olduğunu gördüğünü bildirdi.

• Çevreyolu üzerinde kapalı olan mağazanın 2. katında aynı mağazadan çaldıkları kabloları yakarken bekçi 40 yaşındaki B.Y. tarafından yakalanan 13 yaşlarındaki G.G. ve H.G. adlı iki kardeş, polise teslim edildi.

• Akpınar’da taksi durağında 26 yaşındaki S.Ş. ve 24 yaşındaki N.U. arasında ücret yüzünden çıkan tartışmaya 34 yaşındaki M.B. ve 27 yaşındaki V.K.’nin de karıştığı, şahısların birbirlerini dövdükleri, V.K.’nın elinde bir de sopa ele geçirildiği, şahıslar hakkında soruşturmaya başlandığı bildirildi.

• Selçuklu Mahallesi’ndeki olayla ilgili ifadesi alınan 24 yaşındaki B.M. adlı şahsın iki haftadır ayrı yaşadığı karısının babası 56 yaşındaki H.K. ve kardeşi 24 yaşındaki A.K. tarafından telefonla tehdit edildiği öne sürüldü. B.M. daha sonra polise tekrar başvurup şikayetten vazgeçti.

• Yeşiltepe Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan 48 yaşındaki N.M. adlı şahıs, polise başvurarak 24 yaşındaki kızı Y.Y.’nin 5 ay önce evlendiğini, damadının iş gereği İstanbul’da bulunduğunu, kendisini arayan kızının kayınvalidesinin, kızın evlerinde olmadığını ve Malatya’ya gelip gelmediğini sorduğunu, kızının evi terk ettiğini böylece öğrendiğini bildirdi, hayatından endişe ettiği kızının bulunmasını istedi.

• Çevreyolu’nda Malatya Belediyesi’ne ait otobüs ile gitmekte olan 47 yaşındaki T.Y., sağ cebinde bir el hissettikten sonra yaptığı kontrolde, cebindeki 235 liradan 230 liranın eksik olduğunu fark etti. Durumu otobüs şoförüne söyleyen ve polis çağıran T.Y., yolculardan 46 yaşındaki Y.E.’den şüphelendiğini söyledi. Polis merkezine götürülen Y.E.’nin üzerinde yapılan aramada çalınan para şahsın iç çamaşırından çıktı.

• Polise başvuran 58 yaşındaki A.Y., doğalgaz tesisatçılığı yaptığını, işte kullandığı 2 oksijen tüpü ile 1 asetilen tüpünü Koyunoğlu Mahallesi’ndeki evinin bahçesine bırakıp il dışına gittiğini, döndüğünde tüplerin çalınmış olduğunu fark ettiğini bildirdi ve şikayetçi oldu.

• Paşaköşkü Mahallesi’nde oturan 29 yaşındaki S.A. adlı kadın, 7 yıllık eşi 34 yaşındaki S.A.’nın kendisini sürekli sudan bahanelerle dövdüğünü, şikayet edeceğini söylediğinde de kendisini öldürmekle, boşanıp çocuğunu göstermemekle tehdit ettiğini, son olarak sabah dövünce polise şikayete geldiğini anlattı. Şahıs gözaltına alındı.

• Beydağı Devlet Hastanesi civarında 30 yaşındaki V.Ş.’nin parkettiği otodan teybinin çalındığı bildirildi.

• Mimar Sinan Caddesi üzerinde 24 yaşındaki M.Ü. ile birlikte yürümekte olan 4 yaşındaki M.D.’ye, 40 yaşındaki Ş.A. yönetimindeki oto çarparak yaralanmasına yol açtı.

• Darende Devlet Hastanesi’nde 17-18 yaşlarındaki T.Y. ve Y.Y. ile H.S., M.T., N.K., M.Y. ve S.Y.’nin karıştıkları kavgaya polis müdahale etti. Kız meselesi yüzünden kavga eden gençlerden Y.Y.’nin kafa tasında kırık olduğu saptandı.

• Yeşilyurt Mullakasım Mahallesi’nde park halinde olan 48 yaşındaki İ.T.’ye ait otonun sol ön ve arka lastikleri kesilerek zarar verildi. Polis araştırmaya başladı.

• Polise başvuran 25 yaşındaki R.K., Yıldıztepe Mahallesi’ndeki işyerine 00.10 sıralarında geldiğini, kapıyı açarken dışarıda gürültü duyduğunu, tüplerin yere düşmüş olabileceğini düşünerek gidip bakmadığını, daha sonra bürosuna giderken ışıkların yanık olduğunu gördüğünü, büroya baktığında çelik kasanın matkapla delinmiş olduğunu, büroda 1 matkap, 1 su anahtarı, 1 karga burnu, 1 matkap ucu, 3 tornavida, 1 bıcak, 1 eğe ve 4 güzlü bir çanta gördüğünü, sesin geldiği yeri kontrola gittiğinde daha önceden tanıdığı 28 yaşındaki H.K.Ç. ve 35 yaşındaki S.Ç. adlı şahısları bahçe duvarından atlayıp yukarıya doğru kaçarken gördüğünü anlattı. İşyerinde 2 bilgisayar kasasının çalındığını fark ettiğini belirten R.K.’nın şikayeti üzerine yakalanan iki zanlı suçlamaları kabul etmedi ve adliyece salıverildi.

• Cezmi Kartay Caddesi’ndeki bir işyerinde çalışan 29 yaşındaki R.E. polise başvurarak, işyerine gelen bir şahsa sumak ve kuru kahve sattığını, şahıs gittikten sonra şarja takılı olan cep telefonunun yerinde olmadığını fark ettiğini, bu şahıstan şüphelendiğini bildirdi. Polis
araştırmaya başladı.

• 20 yaşındaki M.K. adlı şahsın, 13.30 sıralarında yolda rastladığı bir arkadaşıyla sohbet ederken, tanımadığı birkaç kişilik bir grubun saldırısına uğrayarak dövüldüğü bildirildi. Polis araştırmaya başladı.

• Devlet Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan 45 yaşındaki G.G., hastanenin ikinci katındaki odada bulunan kendisine ait dolaba koyduğu, içinde 3 maaş ve 3 kredi kartı, eşinin verdiği vekaletname, kimlik fotokopisi, kızına ait nüfus cüzdanı, 150 lira para ile yüzük ve sürücü belgesinin olduğu çantanın çalınmış olduğunu bildirdi. Polis araştırmaya başladı.

• Taştepe’de oturan 45 yaşındaki K.A., sabah 17 yaşındaki kızı C.A.’yı dershaneye bıraktığını, kızının akşam eve gelmediğini, araştırmalarına rağmen bulamadığını polise bildirdi ve kızının bulunmasını istedi.

• Tevfik Temelli Caddesi’nde oturan 34 yaşındaki H.B. adlı kadın, davranış bozukluğu ve algılamama problemi bulunan 13 yaşındaki oğlu M.B.’nin evden ayrılıp kaybolduğunu polise bildirdi. Polis araştırmaya başladı.

• Turgut Özal Mahallesi’nde oturan 30 yaşındaki P.Ç. adlı kadın, polise başvurarak öğle saatlerinde duş almak üzere iken odalardan ses geldiğini duyduğunu, eşinin geldiğini düşünerek seslendiğinde, içerden iki erkek şahsın “Banyoda biri var” diyerek kaçtıklarını, yaptığı kontrolda 500 dolar, 2 altın bilezik, 2 ata altını, 4 tam altın, 7 yarım altın, 8 çeyrek altın, 1 çocuk künyesi, 1 çocuk bileziği ve 110 lira paranın çalınmış olduğunu gördüğünü bildirdi. Pazar günü meydana gelen olayla ilgili araştırmaya başlandı.

• Zaviye Mahallesi’nde oturan 27 yaşındaki F.Ö. adlı bayan, evinde alkol aldıktan sonra cam parçasıyla iki kolunu da keserek kendisini yaraladı. İfadesi alınan F.Ö., babasının hastalığı nedeniyle moralinin bozulduğunu ve kendini yaraladığını söyledi.

• Paşaköşkü Mahallesi’nde 66 yaşındaki S.K. adlı kadına ait eve giren hırsız ya da hırsızlarca nüfus cüzdanı, maaş kartı ve 1.450 lira para çalındı.

• Tecde Mahallesi’nde 78 yaşındaki M.C.K. adlı şahsın yazlık olarak kullandığı evin mutfağından televizyon, uydu, 30 kilo kuru kayısı, 25 kilo un, 4 kilo çay, 4 kilo şeker, 1 fırın, 3 yorgan, 3 halı, 3 yolluk, bakır leğen, sini, kazan, tencere, 40 kilo salça, 50 kilo reçel çalındığı bildirildi.

• B.Mustafapaşa Mahallesi Posbıyık Sokakta 39 yaşındaki H.Y.’ye ait evin balkonuna yan tarafta bulunan inşaat halindeki binadan kalas uzatarak geçen hırsız ya da hırsızlarca 100 lira para, 800 lira değerinde 4 adet inci set çalındı.

• Hekimhan’da polise başvuran 47 yaşındaki C.M. adlı şahıs, eşi ile tartışması nedeniyle kayınbiraderi 42 yaşındaki S.K. tarafından dövüldüğü iddiasında bulundu.

• 1. OSB’de tekstil üzerine faaliyet gösteren fabrikanın sahibi olan kardeşlerden 47 yaşındaki S.E. ve 38 yaşındaki Y.E. arasında kazanç paylaşımı yüzünden anlaşmazlık çıktığı, birbirini tehdit ettikleri öne sürülen iki kardeşin jandarma tarafından ifadelerinin alınıp salıverildikleri öğrenildi.

• Doğanşehir Fındık’ta oturan 81 yaşındaki E.S. adlı kadın, arazi meselesi yüzünden 20 yaşındaki kız yeğeni R.B. tarafından ölümle tehdit edildiği iddiasında bulundu.

• Malatya- Elazığ yolunun 3. kilometresindeki dinlenme tesisinde 27 yaşındaki H.K. ile tanımadığı kişiler arasında 01.00 sıralarında kavga çıktığı, bu kişinin yüzüne cam bardak vurulması sonucu yaralandığı bildirildi.

• Yeşilyurt Gündüzbey’de 31 yaşındaki S.Ş.’nin, dükkan kiralama yüzünden tartıştığı 27 yaşındaki G.U. tarafından bıçakla yaralandığı, yaralının hastaneye kaldırıldığı, zanlının yakalandığı bildirildi.

• Battalgazi Şişman köyündeki kablo hırsızlığının çevreden duyulması üzerine 61 yaşındaki A.Z.’nin kendisine ait baraj kenarındaki bahçeden 50 metre kablonun çalındığı, olayla ilgili 20 yaşındaki A.E. ve İ,Z.’nin yakalandıkları ve mahkemece tutuklandıkları bildirildi. İki şahsın yine 26 yaşındaki M.Z. ve 54 yaşındaki M.Z.’ye ait bahçelerden de kablo çaldıkları belirlendi. Bu şahısların ayrıca Hasırcılar beldesinde 57 yaşındaki Y.T.’nin evinden 250 kilo kuru kayısı çaldıkları, bu olaya ayrıca 22 yaşındaki S.F., 21 yaşındaki C.T. ve 19 yaşındaki A.O.’nun da karıştığı, bu şahısların da tutuklandıkları belirtildi. Tutuklanan zanlılardan S.F., C.T. ve A.O.’nun Hacıhalilçiftliği köyünde 54 yaşındaki M.Z.A.’ya ait evden de 150 kilo kuru kayısı çaldıkları , yine 56 yaşındaki H.B.A., S.F., A.E., İ.Z., C.T., S.K. ve H.E.’nin Hacıhaliloğlu Köyünde yine 56 yaşındaki B.A.’nın evinden 2.5 ton kuru kayısıyı çaldıkları saptandı.

• 03.30 sıralarında Gündüzbey’de üç şahsın 40
yaşındaki F.D.’ye ait 44..863 plakalı kamyonetin etrafında dolaşırken görüldükleri, bunun üzerine yapılan kontrolde kamyonetin 24 yaşındaki M.Ş.B., 17 yaşındaki M.E. ve 16 yaşındaki G.E. tarafından düz kontak yapılarak çalındığı belirlendi. Yakalanan 3 şahıs ifadeleri alındıktan sonra salıverildi.

• Yeşilyurt Gündüzbey’de 20 yaşındaki M.K., aşırı borçlanma nedeniyle bunalıma girdi ve fazla miktarda hap yutarak intihara kalkıştı.

• Yazıhan Buzluk Köyünde aşırı yağmur yağışı nedeniyle 46 yaşındaki K.U.’ya ait ahırın çöktüğü, 1 adet büyükbaş hayvanın telef olduğu bildirildi.

• Yeşilyurt Bostanbaşı beldesinde 18 yaşındaki İ.K. adlı kız, fazla miktarda ilaç içerek intihar etmek istedi.

• Yeşilyurt Doğangeçit mevkiinde izinsiz avlanan 19 yaşındaki A.O. ile aynı yaştaki H.Ö., 2 otomatik av tüfeği ve 27 fişekle yakalandı.

• Yeşilyurt Yakınca’da, Fatih Mahallesi Muhtarı 46 yaşındaki M.Ö.’nün, görevli gelen icra memuru 38 yaşındaki C.C.H.’ye icra takibi yapılan şahsın adresini vermeyip hakaret ettiği gerekçesiyle ifadesi alındı ve hakkında “Görevi Kötüye Kullanma” suçlamasıyla işlem yapıldı.

• Yeşilyurt Bostanbaşı beldesinde 33 yaşındaki H.K., ailevi nedenle tartıştığı 35 yaşındaki karısı G.K.’yi yumruklayarak yaraladı.

• Yeşilyurt Yakınca Beylerderesi mevkiinde jandarmanın dur ihtarına uymayan 06..3600 plakalı aracın sürücüsü 29 yaşındaki H.B. hakkında 140 lira para cezası uygulandı.

• Hanımınçiftliği Cihanbey mahallesinde bir olay nedeniyle jandarmaya getirilen şahısların durumunu öğrenmeye gelen 27 yaşındaki A.E.P.’nin bulunduğu otonun içerisinde 17 cm uzunluğunda bıçak bulundu ve şahıs gözaltına alınıp, 600 lira idari para cezası uygulandıktan sonra salıverildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."