Final

OpelMalatyalife Residence

Vahap Erdem Aday

Malatya Haber -

“Yapılamayanı Yaptık, Başarılamayanı Başardık”

“Yapılamayanı Yaptık, Başarılamayanı Başardık”
 • 14.08.2018

Adalet ve Kalkınma Partisi, kuruluşunun 17’nci yıldönümünü kutluyor. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla AKP’li siyasiler birer mesaj yayınladılar.

ÇALIK’IN MESAJI

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, partisinin kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda şöyle dedi:

“17 yıl önce karanlığa bir umut olarak doğan AK Parti’mizin bugün 17. Kuruluş yıldönümünü kutlamaktayız. Ülkemizin ve milletimizin geleceğini ışığıyla aydınlatan AK Parti; umudun, inancın adı olmuş, coğrafyamızda ve dünyada Türkiye’yi önemli ve stratejik bir ülke konumuna getirmiştir.

14 Ağustos 2001’de Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde arkasındaki milyonlarla kutlu yola çıkan partimiz, her seçimde başarılarını katlayarak arttırmıştır.

AK Parti olarak; ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ şiarıyla millete hizmet yolunda her türlü meşakkatle, badirelerle boğuşarak bugünlere geldik. Ülkemizin şahlanışının başlatıldığı o tarihten bugüne yapılamayanı yaptık, başarılamayanı başardık.

AK Parti ile Türkiye bugün mazlum halkların ve İslam Aleminin umudu olmuş, dünyadaki tüm gönüllere yürekten dokunmuştur. İşte bu süreçte Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada güçlenmesini hazmedemeyenler her türlü şer oyunlarıyla, hain emellerle ülkemizi, yıldırmak istemiş, eski Türkiye’ye döndürme hevesleri kursaklarında kalmıştır. Hukuki engellemelerle siyasi ve askeri darbe girişimlerine kadar Türkiye’yi Recep Tayyip Erdoğan’sız ve AK Parti’siz bırakma teşebbüsleri daima ellerinde patlamıştır. Biliyoruz ki, bir liderin arkasında milleti dimdik durdukça gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içine düşenlerin yanı sıra onlara çanak tutanlar da kaybetmeye daima mahkûm kalacaktır.

Askeri ve sivil darbelerle başaramadıklarını şimdi ekonomi kartıyla yapmaya çalışmaktadırlar. Ülkemize karşı ekonomik savaş başlatarak küresel huzursuzluk ve dünya barışına balta vurmaya çalışanlar, AK Parti’nin milletiyle nasıl bir bağı olduğunu unutanlardır. Sözde yaptırım kararları ile AK Parti’ye gözdağı vermeye çalışanların hedefinde milletimizin ve devletimizin geleceği ve bağımsızlığı yatmaktadır. 5 bin yıllık bir devlet geleneğine sahip milletimiz içi boş tehditlere, yaptırımlara asla pabuç bırakmayacaktır!

Millet iradesinin yılmaz bekçisi, demokrasinin ve özgürlüklerin daimi savunucusu AK Parti ile Türkiye’nin daha da güçleneceğine olan inancımız tamdır. Karanlığın en yoğun olduğu an güneşin doğmasına en yakın olan andır. 81 Milyon birlikte Türkiye olduktan sonra hiçbir güç bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 1071 Malazgirt Zaferi, 1453 İstanbul Fethi, 18 Mart Çanakkale Zaferi, 15 Temmuz Milli İradenin Zaferi ruhuna sahip AK Parti’nin bir mensubu olmaktan büyük gurur ve onur duyduğumu belirtiyor, Cumhurbaşkanımızın liderliği, ‘Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet’ düsturu ile ülkemizi çok daha güçlü ve sağlam yarınlara taşıyacağımızın altını çizmek istiyorum.

Rabbim, daha nice yıllar AK Parti’mize aziz milletimizin hizmetkârı olmayı nasip etsin. Partimizin 17. Kuruluş yıldönümünün teşkilatlarımıza, devletimize, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

TÜFENKCİ’NİN MESAJI
Eski bakan ve AKP Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de şu mesajı yayınladı:

“Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde erdemliler hareketi olarak yola çıkan AK Parti, üretemeyen, tıkanan ve vizyonsuz Türk siyasi hayatına yeni bir soluk getirmiştir. AK Parti tarih sahnesine çıktığı 14 Ağustos 2001’den bu yana istikrarın, güvenin, barış ve adaletin simgesi olmuştur.

Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile dünya, oyunları bozan, dengeleri değiştiren, dik ve kararlı duruşuyla dünya siyasetine yön veren bir Türkiye ile tanışmıştır.

İlk günden bu yana halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu her daim kendine şiar edinen AK Parti, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaştırmada, enerjide, toplu konutta, sosyal yardımlarda hayata geçirdiği hizmetlerle Türkiye’ye çağ atlatmıştır.

İktidarlarımız süresince içerde ve dışarıda türlü oyunlar, engellemeler, iftiralar ve algı operasyonlarıyla önümüzü kesmeye, bizleri millete hizmet yolundan alı koymaya çalıştılar. Gezi Parkı’ndan tutun da 17-25 Aralık’a ve 15 Temmuz alçak FETÖ darbe kalkışmasına kadar türlü operasyonlarla bizi dize getirmeye çalışanlar aynı oyunu şimdi de ekonomi üzerinden yapmaya çalışıyorlar. Ekonomik bir savaşın içinden geçtiğimiz şu günlerde her zamankinden daha fazla birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duymaktayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ve milletimizin desteğiyle bu operasyonların da üstesinden Rabbimizin izniyle gelecek, bu savaşı da kazanacak, bu oyunu da bozacağız. AK Parti kadroları olarak kutlu yürüyüşümüze kararlılıkla devam edeceğiz.

“Millete efendi değil hizmetkar olacağız.” diyerek çıktığımız yolda sözümüzü tuttuk ve 16 yıllık dönemde siyasi ahlak ve erdemle demokrasi, hukuk ve insan haklarını geliştirmek için çalıştık, toplumsal özgürlük alanlarını genişlettik. Dış politikada; işbirliklerimizi artırdık, uluslararası örgütlerde etkin rol üstlendik. Bir yandan terör örgütleriyle mücadele ederken bir yandan da ülkemizi büyütüp kalkındırma gayretinde olduk.

Tüm engellemelere rağmen dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasında yer almak hedefine emin adımlarla ilerliyoruz. 2017 yılında %7,4’lük büyüme oranı ile dünyanın en büyük ekonomilerini temsil eden G-20 grubu ülkeleri arasında, Çin ve Hindistan’ı geride bırakarak en hızlı büyüyen ülke olduk. 2002 yılında satın alma gücü paritesine göre dünyanın 17. büyük ekonomisi olan ülkemizi, 2017 yılında dünyanın en büyük 13’üncüsü, Avrupa’nın ise en büyük 5’inci ekonomisi yaptık. İhracatımızı 5 kat artırdık, 2002’de 36 milyar dolardan aldığımız ihracatı, temmuz sonu itibarıyla 163 milyar doların üzerine çıkardık. 2023 yılı ihracat hedeflerimize hızlı bir şekilde ilerliyoruz.

Her zaman milletimizin hakemliğine inandık ve güvendik. Milletimizin ferasetiyle gerçekten yol ve çıkış bulduk. Milletimiz, 24 Haziran’da tercihini, büyümeden, gelişmeden, kalkınmadan, yatırımdan, zenginleşmeden, her alanda dünyanın itibarlı, onurlu, sözü geçen bir ülkesi olmaktan yana kullanmıştır. Milletimizden aldığımız bu güçle, hep birlikte tarih yazmaya devam edecek, hep birlikte oyunları bozacak ve nice başarılara imza atacağız. Millet sevdalısı, milletten başka bir güç tanımayan, halka ve hakka hesap veren bir liderin arkasında hizmet edenler olarak, durmadan çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Bu duygularla, davamıza emek veren bütün AK Partili kardeşlerime şükranlarımı sunuyor, partimizin 17. kuruluş yılının vatanımıza ve milletimize hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden diliyorum.”

KAHTALI’NIN MESAJI..

AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı’nın mesajı şöyle:

“17 yıl önce bugün kurulan, Türk siyasi tarihinde kendine muazzam bir yer edinen AK Parti hareketi olarak; bugün de ilk günkü heyecan, azim, inanç ve şevkle hizmetler üretmekteyiz.

14 Ağustos 2001 tarihinde Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları tarafından kurulan Partimiz, her dönemde gücünü milletten alarak, milletin takdirini kazanarak bugünkü konumuna ulaşmıştır.

Ekonomik ve siyasi istikrarsızlıkların yaşandığı bir dönemde tarih sahnesine çıkan Partimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde kutlu yürüyüşünü sürdürmektedir.

Partimiz, her türlü güçlüğe rağmen, milletimizle birlikte var olmaya devam edecektir.

Ülkemizin zengin kaynaklarına, genç ve dinamik nüfusuna, tarihi ve kültürel mirasına, köklü devlet geleneğine, Türk milletini dini ve milli değerlerde buluşturan dayanışma ruhuna güvenerek bu yola çıktık, bunda da ne kadar haklı olduğumuzu hamdolsun bugün daha net olarak görüyoruz.

Bu coğrafyada binlerce yıl birlikte yaşayan, ortak kaderi paylaşan tüm kardeşlerimizin partisi olduk.

Milli iradeye saygı duyan, gücünü milletten alan bir parti olarak her daim milletimizin Allah’tan aşağı umudu olduk.

Ülkemizi dünyada sözü geçen bir ülke konumuna getirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık, bu süreçte çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kaldık, ancak Milletimiz her seferinde birlik oldu, bizde milletimizin sesi olduk.

Türkiye ne zaman güçlense, söz sahibi olsa, batılı emperyalist güçler bundan rahatsız oluyor. Ülkemizi bölmek, karıştırmak, zayıflatmak için her türlü oyunu sahneye koymaktan çekinmiyorlar. Hem partimize, hem ülkemize yönelik hain girişimlerden asla vazgeçmiyorlar.

Yakın zamanda dış güçlerin tertiplediği FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimini yeni atlattık.

Milletimiz, karanlık güçlerin karşısına dikilerek, bu ülkenin, bu devletin, bu bayrağın sahipsiz olmadığını tüm dünyaya gösterdi.

Hainlerin tezgahını milli irademizle, vatan aşkıyla, bayrak sevgisiyle, milli mücadele ve Çanakkale ruhuyla bozduk.

Bölgesinde kendi kaderini başkalarının ellerine teslim etmeyen, söz sahibi, gücünü milletinden alan Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek, parçalamak isteyenler, şimdi yeni bir tezgah peşindeler.

Silahla, diplomasiyle başarılı olamayan hainler, ekonomimiz üzerinden oyun oynayarak, Türk milletini zayıflatmaya çalışıyorlar. Ama herkes bilsin ki ülkemiz, milletimizin iradesiyle bu karanlık oyunları da bozacaktır.

Türkiye, emperyalist güçlerin önünde asla diz çökmeyecek, bu zorlu mücadeleden de Allah’ın izni ve milletimizin feraseti ile başarıyla çıkacaktır.”

ÇAKIR’IN MESAJI..

AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır da yayınladığı mesajda şöyle dedi:

“14 Ağustos 2001 yılında Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın liderliğinde “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek ülkemize ve milletimize hizmet etmek için yola çıkan bu kutlu hareket bugün 17. yılını geride bıraktı.

Aziz Milletimiz 15 Temmuz’da nasıl hainleri püskürttüyse, bugünde ekonomi üzerinden oyun oynamaya çalışan hainleri de öyle püskürtecektir. Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Vatanımızın ve Milletimizin bu şahlanış dönemini ekonomi ile sarsacaklarını sanıyorlar ama asla durduramayacaklar.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde millet olarak birbirimize kenetlenip, soğukkanlı olacağız ve hep birlikte bu kirli oyunları bozacağız.

Bizler ülkemizin büyümesi, milletimizin huzur ve refahı için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz

Bu duygu ve düşünceler içinde partimizin kuruluşundan bugüne kadar teşkilatlarımızın her kademesinde görev yapan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Teşkilatımızda görev yapmış, bugün aramızda bulunmayan, ahirete irtihal etmiş kardeşlerimizi rahmetle yad ediyorum. AK Parti’yi kurarak tarihe düşülen notlarda bizim de katkımızın olmasını sağlayan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Partimizin 17. kuruluş yıl dönümünün teşkilatlarımıza ve desteğini artırarak devam ettiren aziz milletimize, ülkemize ve tüm dünya insanlığına hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler:

Yorumlar
 1. Kemal dedi ki:

  Sayın bakanım artık geçiniz bunları Ak parti yapmıştır ama siz vekiller ne yaptınız onu söyleyin belediyenin kurumları makam arabasından geçilmiyor millete kemer sıktırın siz şatafatınıza devam edin

 2. SAHİPSİZ ÇIRMIKTILILAR dedi ki:

  Doğru söylüyorlar yapılamayanı yaptılar yerel yönetim ve eski il yönetimi akp %7 oy kaybı 1 millet vekil kaybı reyis bunun hesabını sormalı malatyalı yerel seçimde bunun hesabını bence daha fazla soracak BAŞKAN.

 3. hasan dedi ki:

  Atanamayan 650 bin öğretmen adayı var!! 650 bin…

 4. Hasan dedi ki:

  Ülke 5 yıldır kötü idare ediliyor..

 5. MALATYALI ROJDA dedi ki:

  Çok doğru söylemişsiniz, bugüne kadar yapılamayanı başardınız altının gramı 275 lira,Euro 8, Dolar 7 lira oldu bravo size

 6. Ülkem ve Malatyam dedi ki:

  8 yıl tamam bir şeyler yaptınız. Ondan sonrası boya boya boya. Yeter Sayın BAŞKAN da farkında gözünüzü açın ve görmeniz gerekeni görün. Son sekiz yıl boş. Trambüs yüzünden trafik kuralı olmayan, çevre yolu olmayan, bir yıl önce yapılan yolun söküldüğü, lüks ve şatafatın kol gezdiği, hizmet yerine tamamen doya badananın yapıldığı bir il olduk. Örnekmi gidin elazığı gezin, örnekmi gidin diğer illeri gezin. Yazık Malatyamıza. Üniversitesi mahvolmuş civardakilerin hepsinin gerisine düşmüş bilim in yapılmadığı yüksek liseye dönüşmüş. Ha sayın rektöre sorun bakalım öğrenci sayısı artıyormu azalıyormu.
  Rabbim derki başınıza bir şey geldimi sebepsiz değildir. Oturun sebebini düşünün. Düşünmezseniz sonuç kötüdür. Kalp gözü kapandımı heyhat.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."