Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Yapmamız Gereken Ne İse Yapacağız”

“Yapmamız Gereken Ne İse Yapacağız”
 • 08.10.2016
 • AKP’li Çalık, “Bu milletin eli değil, ayağının altı öpülür. İstekleri ne ise sonuna kadar kulak vereceğiz.” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberinde AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partili yöneticiler ile birlikte Doğanşehir ilçesini ziyaret etti. Çalık, ilçe ziyaretinde 100 yataklı yeni bir devlet hastanesi, bin 600 konutluk TOKİ Projesi ve doğalgaz konusunda müjdeler verdi.

Partinin ilçe başkanlığında düzenlenen toplantının açılışında konuşan AKP İl Başkanı Hakan Kahtalı, “Allah nasip ederse bu sıkıntılı süreçleri atlatacağız. Belki biraz daha sürecek. Sayın Cumhurbaşkanımız  ‘virgül koyduk’ dedi. Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakanımızın hangi talimatı olursa onları yerine getirmek için bizler buradayız.” dedi.

Konuşmasında 15 Temmuz FETÖ darbe ve işgal girişimine karşı vatandaşların göstermiş olduğu tepki ve duyarlılığa teşekkür eden Çalık; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmasını eleştirmesine yönelik olarak, “Tüm dünyaya Birleşmiş Milletler kürsüsünde seslenen bir lider vardı. Birileri çıkmış diyor ki  ‘O konuşmayı duydum da ben utandım.’ Ya senin utanabilmem için senin daha çok yol katetmen lazım,  senin önce gerçekten bir lider olman lazım,  senin önce kasetlerle vesairelerle değil milletin desteğiyle partinin başına geçmen lazım,  Mustafa Kemal’in kurmuş olduğu partiye ihanet etmemeniz gerekir, milletin iradesine herkesin saygı duyması gerekir ve yolu katederken milletin sesine kulak vermen gerekir,  millet ne diyorsa milletin emrinin dışında bizim hiç birbirimizin hiçbir şey söyleme hakkı da yok, haddi de yok.” ifadelerini kaydetti.

“VATANDAŞIN TALEPLERİNE SONUN AKADAR KULAK VERECEĞİZ”

Çalık konuşmasında şunları söyledi:

çalık“Her yerde söylüyorum;  bu milletin eli değil, ayağının altı öpülür. Yapmamız gereken ne ise sonuna kadar yapacağız,  istekleri ne ise sonuna kadar kulak vereceğiz,  Biraz önce çay ocağında oturduk. Vatandaşlarımızın taleplerini dinledik. Ne istiyorlarsa, çözülmesi gereken elimizden gelen bütün imkanları seferber ederken Doğanşehir içinde, Malatya içinde, Türkiye’nin bütün illeri içinde yapılması gereken bütün destekleri vereceğiz. Sayın Başbakanımızın açıklamış olduğu son 23 ildeki Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi için kalkınma ve yatırım hamlesi çok önemli bir adımdır. Yaklaşık 62 milyar, ama dört yılda hesapladığımızda toplamda 140 milyarlık bir yatırımı 23 ilimiz için yapacağız. Bu cazibe merkezlerinden birisi de Malatya’dır.  Sanayimiz buraya gelecek,  var olan sanayimiz,  Organize sanayilerimizin,  yatırımcılarımıza vermiş olduğumuz desteklemeler devam edecek. Bundan sonra artarak devam edecek. Tarım alanındaki havza bazlı desteklerimiz devam edecek, daha önce vermiş olduğumuz tarım destekleri bundan sonra da artarak devam edecek.  Cazibe merkezlerinin verilen bütün haklarını ilimiz içinde sonuna kadar Allah nasip ederse alacağız ve kullanacağız.  Malatya için yapılacak yatırımlarımız, üniversitemiz, hastanelerimiz, yollarımız, karayolumuz,  Kuzey Çevre Yolunun hepsi Malatya’ya feda olsun. Bunları yapmak boynumuzun borcu. İnşallah bunlar Malatya’da faaliyete geçecek. “

100 YATAKLI HASTANE MÜJDESİ

Çalık, Doğanşehir’e yeni bir hastane yapılacağını belirterek, ilk önce 75 yataklı olarak planlanan Doğanşehir Devlet Hastanesi’nin 100 yataklı olarak yapılacağını bildirerek, “Doğanşehir’imizin 100 yataklı Hastanesi hayırlı ve uğurlu olsun.” şeklinde müjde verdi.

Çalık, Doğanşehir’in beklentisi olan doğalgaz konusunda da çalışmaların önemli bir aşamaya geldiğini de kaydederek, “Doğanşehir’imiz doğalgaza kavuşuyor “ diyerek ikinci müjdesini verdi.

DOĞANŞEHİR’E BİN 600 KONUTLUK TOKİ PROJESİ

Milletvekili Öznur Çalık, beraberindeki heyet ile Doğanşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Çalık burada yaptığı açıklamada yaklaşık iki yıldan beri takip edilen Doğanşehir ve Akçadağ ilçelerine yapılacak olan açık ve kapalı cezaevleri yapım sürecinin başladığını belirterek,  bu projelerin her iki ilçeye de katma değer katacağını ifade etti. Çalık cezaevlerinin kader kurbanı ve bir şekilde cezaevine girmiş olanların daha iyi ortam ve insanı şartlarda kalabilmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirileceğini ifade etti.

Çalık, daha sonra Doğanşehir Kaymakamlığı ziyaret etti.  Çalık buradaki ziyaretinde ilçeye yapılacak olan TOKİ projesi hakkında bilgi vererek 280 dönümlük alana bin 600 tane konut yapılacağını kaydederek 280 dönümlük alanın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından mera alanından TOKİ’ye devrinin yapılacağını kaydetti.

Milletvekili Çalık,  Doğanşehir ilçesinde esnafları da ziyaret ederek görüş, talep ve önerilerini dinleyip, sohbet etti.

Bülten

çalık1

Etiketler: /

Yorumlar
 1. ramo dedi ki:

  3 dönemdir vekilsin ne yaptın malatyaya mevcut yatırımları karayolları dsi den bilgi notu alıp millete kendiniz bir çaba sarfetmiş gibi anlatmayın. Tek bir soru soracağım Size BATTALGAZİDEKİ Devlet Hastahenesini Ahmet Başkan siz ve geçen dönemki vekiller beraber tokiye verip yerine yeni devlet hastahanesi yapılsın diye beyanlarınız olduğu yalan mı o zaman büyük bir iş yapıyormuş gibi gazetelere beyanlar fotograflar atıldı mı atılmadı mı şimdi de yapılmasın diye Battalgazi Belediyesinin çalışmalarına engel olduğunuz söyleniyor ne düşünüyorsunuz. eğer ki böyle bir gerçek yoksa başkanı alın sağlık bakanının yanına götürürsünüz yoksa da daha bizi kandırmayın gözünüzü seveyim. Malatyalı olarak sizden talebim madem genelbaşkan yardımcısısınız her sözünüzde vekillerim başkanlarım diye baskın karakter olmaya çalışıyorusunuz madem böyle bir gücünüz var. o zaman sizden ricam Battalgazi Bölgesinde ki hastahane için bir adım atın. Esnaf kan ağlıyor eczaneler kapatıldı. lokantalar kapatıldı tekedilmiş şehir gibi o bölge.

 2. ismail dedi ki:

  millet olmayaydı şimdi gitmiştiniz kayıptınız tabi öpersiniz

 3. semaaa dedi ki:

  Bir kadın olarak öznur hanımla gurur duyuyorum. Malatya nın yiğit kadın vekilidir. Kadın vekillere sahip çıkılmalı desteklenmelidir.

 4. Ferit dedi ki:

  Yapmanız gereken nemi bir daha vekil yada aday lık dahi yapma

 5. Hüseyin dedi ki:

  Çamur at izi kalsın mantığıyla yola çıkanlar kendi çamurlarında boğuluyorlar
  Malatya vekilinin de hükümetinin de hizmetlerinin farkında
  Sayın vekilim yanınızdayız
  Allah sizden razı olsun

 6. Semih dedi ki:

  Öznur vekilimiz olduğu sürece simdiye kadar yapılanlar yapılacakların teminatı al işte her şey ortada…
  Teşekkürler sizlere verdiğim oy helal olsun.

 7. hasan dedi ki:

  ÖZNUR HANIM CUMHURBAŞKANIMIZIN HEP YANINDA OLMUŞTUR. MALATYA İÇİN YAPILACAK BÜYÜK PROJELERDE ÖNCÜ OLMUŞTUR. SİZ KENDİ KİŞİSEL İŞLERİNİZİ, MENFAATLERİNİZİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ İÇİN KARALIYORSUNUZ.
  ÇAMUR AT İZİN KALSIN ZİHNİYETİ…!!!
  ÖZNUR BAŞKAN BÜYÜK YATIRIMLARDA HER DAİM MALATYA İÇİN YER ALMIŞTIR. MALATYA İÇİN ÖNEMLİ BİR SİYASETÇİDİR.

 8. baran_ege dedi ki:

  öznur hanım doğanşehire ceza evide yapacakmısınız.

 9. baran_ege dedi ki:

  öznur hanım malatyada millet vekili olduğu sürece bu memelekete çok hizmetler gelir belediye ondan sorulur valilik ondan sorulur bütün atamalar ondan sorulur o yüzden malatyada yaşayan yurttaşlarımız hizmet almak istiyorsanız saygıdan ve sevgiden asla kusur etmiyceksiniz o hanım malatyanın grur kaynağı tüm şartlara ayak uyduran iyi bir siyaset insanı ama neyi isterim biliyormusunuz öznur hanım malatyada bağımsız belediye başkanı olsa kaç oy alır veya bağımsız millet vekilliğine adaylığını koysa kaç oy alır çok merak ediyorum sizce ben biliyorum

 10. birdost dedi ki:

  sen hiçbirşey yapamazsın en az 10 mahalleye hizmet veren devlet hastanesini sen kapatmadınmı yarın hangi yüzle bu mahallelerden oy isteyeceksiniz

 11. erhan dedi ki:

  bu halk seni milletvekili yaptı ama sen bu halkın içinde bile ayrımcılık yapıyorsun 6 senedir bir işimizi haletmediniz şimdide bu milletin eli ayağı öpülür ne istiyorlarsa yapacağız diyorsun sen önce sana iş için gelenlerin işini görde neden herkese eşit değilsin bize işinizi halledecem diyorsun ondan sonra bişey yok ayıp 6 sene ne demek bu kadar yılda bir işi haledemediniz ama işinize gelenlerin hepsinii belediyeye yerleştirdiniz akp ye oy veremeyenleri bile

 12. Ahmet Sefa dedi ki:

  Süsle, püsle, yuttur! Politika böyle bir şey… Sanki tokiyi bedava verecekler, onun gururunu yaşıyormuş gibisiniz… Önce yaptığınız yatırımların sürdürebilirliğini kontrol edin, sonra bol bol yaparsınız yatırım…

 13. dobra.dobra dedi ki:

  Birakin. su tokiyi esnafi ve piyasa yi bitirdiniz

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."