Final

Malatyalife Residence

Vahap Erdem Aday

Malatya Haber -

“Yasal Yollara Başvuracağız”

“Yasal Yollara Başvuracağız”
 • 06.10.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Esenlik’e yönelik iddiaların ardından şirketin Genel Müdürü Sami Üzmez, bir basın toplantısı düzenleyerek, iddiaları yanıtladı ve “Bu açıklamalar Malatya halkının öz malı olan Esenlik’e zarar vermektedir” dedi.

Üzmez, basın toplantısında şunları söyledi:

“1990 yılında kurulan ve sermayesinin yüzde yüzü Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Esenlik Şirketi, bu güne kadar yaptığı yatırımlar ve yarattığı katma değer ile Malatya ekonomisinin önemli aktörlerinden biri haline gelmiştir.

320 milyonu aşan cirosu, doğrudan 915 çalışanı ve dolaylı olarak sağladığı istihdam ile binlerce insanımızın ekmek kapısı olmuştur. Bu topraklardan kazandıklarını yine bu şehrin kalkınması ve refahı için yatırıma dönüştürmüştür.

Ne yazık ki son günlerde bazı basılı ve görsel yayın organlarında yer alan ve şirketimizin itibarını zedelemeye yönelik açıklamalar bizleri derinden üzmüştür. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bu açıklama zaruri hale gelmiştir.

Esenlik Şirketi başta marketçilik olmak üzere birçok alanda faaliyetlerini Türk Ticaret Kanunu’na tabi olarak sürdürmektedir.

Marketçilik hizmetini 44 şubesiyle sürdüren Esenlik, bu alanda 200’ün üzerinde yerel tedarikçi firma ile işbirliği yapmakta ve ticari ilişkilerini devam ettirmektedir.

2018 yılı Haziran ayında şirketimizde gerçekleşen yönetim değişikliğinden sonra, ticari mal ihtiyacımızın %80’nin den fazlasını karşılayan 25 tedarikçi firma temsilcisiyle bir araya gelinmiş ve istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Bu toplantıda esnafımızı finansal anlamda rahatlatabilmek için ticari firma temsilcilerine alacaklarının yeniden yapılandırılması ve talep eden firmalara alacaklarına karşılık şirketimizin sahip olduğu gayrimenkuller ve taşıtlardan alma önerisi sunulmuştur. Bu öneriye sıcak yaklaşan firmalara, şirketimizin genel kurulunda alınan yetki çerçevesinde; piyasa analizleri yapıldıktan ve ilgili kuruluşlardan görüş alındıktan sonra 3 dükkan, 9 daire ve çeşitli özelliklerde 27 taşıt alacaklarına karşılık satılmıştır. Böylelikle şirketimizin kasasından nakit çıkışı yapılmadan önemli ölçüde borç ödemesi gerçekleştirilmiş, şirketimiz finansal olarak rahatlatılmıştır. Ülke olarak İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullar dikkate alındığında ne kadar isabetli ve yerinde bir karar verildiği görülmektedir.

Halihazırda tedarikçi firmalarımıza alacaklarına karşılık sunduğumuz 3 dükkan, 3 daire ve 17 taşıt da bulunmaktadır. Talep edilmesi durumda bunların da satışı gerçekleştirilecektir.

Daha önceki dönemlerde de birçok kez şirket menfaatleri doğrultusunda gerçekleştirilen bu uygulama, sanki bugün ilk defa yapılıyormuş ve bu yolla birilerine menfaat sağlanıyormuş gibi bir algı oluşturmaya yönelik açıklamalar, Malatya halkının öz malı olan Esenlik’e zarar vermektedir. Yıllardır halkımızın desteği ve güveniyle inşa edilmiş Esenlik markasını yaralamaya yönelik kasıtlı açıklamaların hiç kimseye fayda sağlamayacağı aşikardır. Ayrıca şirketimizin itibarını zedeleyici ve iyi niyetten uzak bu tür açıklamaları yapanlar hakkında yasal yollara başvuracağımızın bilinmesini isteriz.

Esenlik isminin gündem oluşturma çabası ile siyasi çekişmelere alet edilmesi bizleri derinden üzmektedir. Dün olduğu gibi bundan sonra da kamu malının kutsal olduğu gerçeğini hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadan şirketimizin ve Malatya’mızın geleceği için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğimizi tüm halkımızın bilmesini ister, saygılar sunarız.”

Bülten- malatyahaber.com

Etiketler: /

Yorumlar
 1. Hakan İpek dedi ki:

  Malatya’nın öz yerli şirketi olan Esenliğe neden siyaset bulastırılıyor anlamış değilim Selahaddin Sami Üzmezi tanıyanlar bilirki asla yanlıs işler yapmaz. Selahattin Sami Üzülmez Esenlik şirketin başına geldiğinden beri Esenliği toparlamaya çalıştığı İçin mi bu kadar gündemde anlaşılan Adam yerli şirketi ayakta tutmak için mücadele veriyor demek doğru yolda sayın Selahattin Sami bey yapmış olduğunuz çalışmalardan vatandaşlar olarak yanınızdayız teşekkür ederim

 2. kaplan44 dedi ki:

  44 şube 915 çalışan…yani şube başına 21 kişi düşüyor.BİM a101 ve diğer marketlerde şube başı 3-4 kişi çalışırken esenlik şubelerinde 21 kişi çalışmayı hangi ticari akılla izah edersiniz.Bu çalışanların maaşı yine malatya halkının cebinden çıkıyor ve burayı siyasi oalrak kullanıyorsunuz.Belediye esnaf olmaz hizmet sunar

 3. haşim dedi ki:

  ALDATMACA. YEDİM YA.
  ESOB başkanı tekzip edilmiyor. aksine doğru söylediğini açıklıyorlar. Ancak yasal yollara başvuracağız cümlesi ALDATMACA. Doğrunun nesi mahkemeye vereceksiniz. YAZIK ÇOCUK KANDIRIYORSUNUZ YA. BEN DE YEDİM..

 4. AKLIMDAKİ DELİ SORULAR dedi ki:

  Bir soru soracağım Bu güne Kadar Malatya Belediyesi’nin ve ilgili kurumların Sınavla Adam aldığını Eleman alımı duyurusu yaptığını duyan var mı ?

 5. ? dedi ki:

  Belediyenin Marketçilikle ne işi olur kardeşim Hizmet yapın hizmet

 6. salih dedi ki:

  esenlik bizim malımzıdır..neden bu kadar yıpratıyorsunuz.adamlar maasları zamanıdna oduyor ..selahaddın bey gelelı 3 ay olmu..el ınsaf..siyaset yaparak esnlıge zarar verıyorsunuz..

 7. erdinç dedi ki:

  Esenlikleri tek tek dolaşın fiilen çalışan sayısı 915in yarısı bile değil arpalık, bizzat gördüklerim var, partiye hizmet edin esenlikten maaş alın, herkes biliyor, alın elinize 915 kişinin listesini tek tek gezin nerdeler ne yapıyorlar, adam başka yerde esnaf, iş yeri var ama esenlikten maaş alıyor

 8. nazim ilhan dedi ki:

  o kadar güzel yorum var bu yazılanlar okunuyor veya kayda alınmıyor bence biz malatya vatandaşlarının ne hükmü var ki koyun gibi esenliğe sahip çıktık sonuç ortada .
  adam gibi ne zaman iş yapacaksınız onu merakla bekliyoruz saygılar ….

 9. murat dedi ki:

  Esenlik marketler diğer marketlere göre tabiki daha uygun Malatya halkı yabancı market ve markaları kalkındırmak yerine zaten esenlik marketlerini tercih ediyor etmelide 900 ü aşmış insana ekmek kapısı olmuş ve yeni yönetimle çalışanlar maaşlarını gününde gecikme olmadan alabiliyor. Rakip marketlerin olumsuz eleştirileri esenlik marketlerini etkileyemez, güvenmekte haklısınız.

 10. Akçadağlı dedi ki:

  Esenliğin bu genel müdürü yeşilyurttaki belediye villalarını yandaşlarına ucuz bir şekilde satan değilmi

 11. mehmet dedi ki:

  YİYİN BEYLER YİYİN AMA HESAP GÜNÜNÜ UNUTMAYIN.

 12. MUSTAFA dedi ki:

  BELEDİYENİN İŞİ MARKETÇİLİK DEĞİLDİR.

 13. Şahin dedi ki:

  Yasal yollara başvurun da iş dökülsün iyice ortaya, hadi bakalım . Ayrıca esenlik’e mal temini yapan , cirosu en fazla olan sadece ilk beş yerel şirketin mal varlıkları da araştırılsın. Kaç’a aldığı ürünü esenlik’e kaç’a vermiş onlara da bakılsın hadi bakalım.

 14. od dedi ki:

  tamam. olabilir. yetkiniz vardır. satabilirsiniz. madem yıllardır yapılıyor, o dükkanların dairelerin kimlere kaça satıldığını açıklayın bizde bilelim. niye üstü kapalı konuşuyorsunuz ki? ben olsam evet sattım şu fiyata şunlara şunlara sattım der işin içinden çıkardım.

 15. rüstem dedi ki:

  Esenlikte çalışan işçilerin maaşını zamanında ödeyin millete maaş ödemeyerek senelerce çalışan elemanlarınızı dolaylı yoldan işi bıraktırmaya çalışıyorsunuz benim tanıdığım çok insan maaş alamadığından dolayı mecbur olarak işi bıraktı kul hakkı yiyorsunuz efendiler

 16. hasan dedi ki:

  YAPTIĞINIZ CİRO İLE KİME NEYİ ANLATIYORSUNUZ. YA ZARAR YADA ÇOK CÜZZİ KAR BİLDİRİYORSUNUZ. BELEDİYENİN TÜM GÖZDE YERLERİ BEDAVAYA SİZE KİRAYA VERİLMİŞ, EN İYİ ARSALAR YOK PAHASINA SİZE VERİLMİŞ, BELEDİYEYE EN KALİTESİZ MALZEMEYİ TÜRKİYE DE BENZERİ OLMAYAN UÇUK FİYATLARA SATIYORSUNUZ VE KAR MAR YOK İŞÇİ MAAŞI ÖDEMEKTE GÜÇLÜK ÇEK. YANDAŞ TEDARİKÇİYE TIKIR TIKIR ÖDE, DİĞER ZORUNLU TEDARİKÇİLER İFLASINI VERSİN. AK PARTİDE BİR ADAM TANIRIM ODA RECEP TAYYİP ERDOĞANDIR.. ONUN SUÇU YOK MU VAR TABİKİ, UMARIM TEZ ZAMANDA KENDİNE GELİR YOKSA, SİZLER ONU BİTİRECEKSİNİZ YAZIK EDECEKSİNİZ.

 17. ilyas dedi ki:

  yazıklar olsun…Bu tür iddialar varsa yasal yollar hemen işletilmeli ve buradan rant elde edenler MALATYA HALKINA ifşa edilmeli ki.,, Malatya da firma olarak-yaşama hakları kalmasın..iflaS ETSİNLER…Burada rant şeklinde devam edenler biraz vatansever ve gururları varsa hemen görevi doğru dürüst adamlara bıraksın., ve aklansın..hatta hatta ESENLİK yöneticilerini HALK seçsin…sİYASETTEN ARINDIRILSIN..yOLSUZLUK durumunda da HALK olarak biz indirellim..SADECE SEÇİMLER işimiz bitmesin..

 18. atakan dedi ki:

  ALLAHTAN MÜSLÜMANIZ……

 19. ramazan dedi ki:

  Memleket de yapılan yolsuzluğun hesabı ne zaman sorulmuş ki şimdi de sorulsun. Kanunun uygulanmadığı tek memleketiz şükür…

 20. haşim dedi ki:

  BATIRANA YENİ MÜDÜRLÜK
  Esenlik şirketini ciro yükseltmek bahanesiyle zararına satış yapmasına göz yuman eski genel müdür şimdi büyükşehire bağlı belediyenin MESKON a atandığı hiç konuşulmuyor. Hesap sorulması gerekirken ödüllendiriliyor. Anlayın kokuşmuşluğu

 21. Ülkem ve Malatyam dedi ki:

  Net yüzde beş kalsa iyi pada. Beyler insanı aptal yerine koymayın cirosu 320 milyon olan bir şirket zarar ediyorsa bu işte yüzde yüz sıkıntı var demektir. Reis artık bu işe el atın lütfen . Malatya iyiye gitmiyor. Şevket başkanın uyarılarını hafife almayın.

 22. Aziz dedi ki:

  Madem Kamunun,Belediyenin şirketisiniz, yaptığınız yüzde yüz zamları nasıl izah edeceksiniz. Özel marketlerin yaptığı zamların aynısını uyguladınız.Bir yorumcu çok güzel yazmış.Madem kâr eden şirketdiniz,neden o kadar malı mülkü sattınız?

 23. oktay dedi ki:

  HANİ ESENLİK KAZANIYORDU NERDE GÖRÜLMÜŞ KAZANAN BİR ŞİRKET BORÇLARINA KARŞILIK GAYRİMENKULUNÜ SATIYOR İŞ TE O DA MALATYA BELEDİYESİNDE TÜM türkiyeye kapak olsun yazıklar olsun malatyayı da batırdınız yediniz bitirdiniz sıra ŞEKER FABRİKASININ YERİNDE YEMEYE GELİYORLAR DİKATİNİZİ ÇEKİYORUM YAZIKLAR OLSUN MLT.HAZIRDAKİ MİLLETVEKİLLERİNE BUNU BAŞINI SİZLER ÇEKİYORSUNUZ

  1. suna dedi ki:

   sıyaseten konusup esenlıgı yıprayıyoruz..
   malatyanın ve bizim ortak malımız esenliğe neden siyaset bulastırılıyor..selahaddin sami üzmezi tanıyanlar bilirki asla yanlıs işler yapmaz..adam acıklamsı kıme ne verıldıgını..daha once yapılan birşey sanki yeniymiş gibi sunuluyor..yazıkki esenliğe bu lekeyi sürüyorsunuz..bin kişiye işveren bu kurum şuan maaşları zamanında oduyor..oncesıne bakın oyle konusun..ekmegı ekmekcıye vermısler daha ne ıstıyorsunuz anlayamadım

 24. Abbas dedi ki:

  Malatyamızın marketi malatya halkına degil siz yöneticilere hizmet vermekte uzuz alacagımız mazemeleri palı olarak sizden almaktayız kazanılan paralar nede tabiki sizde açık nasıl kapancak zam şekliyle yapın zammınızı buzamanlarda düşürmeniz gerekmekte olan mazzeme yüksek fiyata almaktayız esenlik ilk önce marketi degil sizi degişmesi gerekir

 25. murat dedi ki:

  münir erkal döneminde halka hizmet amacıyla açılmıştı esenlik. o dönemlerde diğer marketlere göre çok ucuzdu hem de kar ediyordu. o yıllarda belediyeye ait kernek şelalesindeki kafe ve lokantanın fiyatları çok uygundu. şimdi esenlik marketler hem çok pahalı hem de zarar ediyormuş. eğer doğruysa çok yazık. malatya bunu hakketmiyor.

 26. ayhan dedi ki:

  malatyanın en pahalı marketi esenlik birileri iyi kazanıyor bunlarda tabiki siyasiler çakır ve toptan tedarikçi kahtalı

 27. irfan dedi ki:

  esenlik aldığı malı çok güzel satıyorda borcunu ödemeye gelince para yok diyor yıllarca süründürüyor alacağımızı vermiyor paramızı pul edip öyle ödüyor bazı firmaların malı alınır alınmaz parası ödeniyor

 28. Erhan dedi ki:

  Esenlik şimdi değil son bir kaç yıldır pahalı. İnsanlarda ucuz diye algı oluştu. Pahalı satıyorlar diuordum kimse inanmıyordu. Yok yok kimse daha ucuza satamaz diye de ekliyorlardı.

 29. Zeki dedi ki:

  Bu açıklamalar değil, asıl Esenlik’i kendi çiftliği görenler markasına ve imajına zarar veriyor. Bir zamanlar alışveriş yapmaktan keyif aldığım marketime, burayı arka bahçesi gibi görenler yüzünden gitmiyorum.
  Ne kadar da güzel alışmışsınız, hep karşıyı, hakkı, haklıyı soran sorgulayanlardan hesap sormaya…

 30. Feyzullah dedi ki:

  Ne krizmiş be.
  Aç gözlüler kriz var diye zam üstüne zam yaptı.
  Esenlik’te sattığı malı bu krize bağlamış.
  Peki kriz olmasaydı, tüm Malatyalıların hakkı ve bu şehirde yaşadığından dolayı hukuku bulunan Esenlik Şirketinin malları yine satılacakmıydı?

 31. Mustafa dedi ki:

  Kazanan şirket neden borçlarını böyle ödüyor. Hani kazanıyordu?

 32. eyup dedi ki:

  halki sömürüyorsun her seyinizle belediyecilik hizmet demek ama sizinle alakası yok su faturasinda esenlik icin katkı payı toplayın bence

  1. Zeki dedi ki:

   Maski bunu beğendi.

 33. Mehmet dedi ki:

  Resimdeki 4 yöneticinin yıllık maliyeti tazminatıyla birlikte 2milyon civarı , esenlik batmayacakta kim batacak ??

 34. Malatyalı dedi ki:

  Kimlere sattınız o isimleride açıklasanızda Malatya halkıda bilseydi.Ama açıklayamazsınız ucu birilerine dokunacak siyasi olarak.

 35. muhammed dedi ki:

  Evet sattiniz asil cevap bi vermediniz hangi millet vekiline satildi dükkanlar 320 tirilyon ciro yapan şirket alacağa karşilik niye 3 dukkanini satar

 36. MalatyaPlatformu. dedi ki:

  Evet arkadaşlar unutmayınki organize her zaman işler unutmayın.

 37. Ali dedi ki:

  Çakır şöyle çakır böyle dediler.adamı en sonunda meclise soktular.ne diyelim.yakında bide bakanlık verirlerse şaşırmam…

 38. Oz malatyali dedi ki:

  Ilk olarak bu şirket babanızın şirketi değil istediğinize istediğinizi veremezsiniz kime ne malları kaça devrettiginizi niye açıklamıyorsunuz hangi gayrimenkuller kime kaça satıldı
  Ülkenin icin de bulunduğu durumda ne var sayın genel müdür reis bu ülkede kriz yok derken sizce kriz mi var

 39. Murat dedi ki:

  Hiç kimsenin ahı kimsede kalmaz kimkinbu devletin malına göz dikip yemişse burnundan gelmişdir,şevket keskin birde ünü ye el atsın ordaki işletmeler nasıl kime ne için verilmişş…hepsini döksün meydana ünüdeki genel sekreter ayrı adamını getirmiş cafelere bi diğeri siyasi güçle ayrı ihale alanlar ayrıı memlket ne hale geldi

 40. Berk dedi ki:

  Malatya dışında market işleten belediye var mı?

 41. Feyzullah dedi ki:

  Yaptıkları basın açıklamasında çıkan sonuç şudur; “Evet Esenlik’in mallarını sattık.”
  Yani ESOB Başkanı Keskin’i doğrulamışlar.
  Kimin malını , kime satıyorsunuz ey yönetim.
  Esenlik neden zarar etti?
  Zarar etmesine neden olan aradaki kayıplar nereye gitti?
  Birde sıkılmadan yaptıklarıyla övünmüşler. Şu kriz ortamında en iyi çareyi bulmuşlarmışmış.
  Birde demişler ki hukuk yollarına başvuracağız.
  Hiç durmayın, hemen mahkemeye başvurun.
  Çünkü mahkemede istenecek belge ve bilgiler ile Esenlik’in ne hale geldiğini bir Malatya görmüş olacaktır.

 42. KENAN dedi ki:

  Esenlik gayrimenkullerini ve araçlarını neden açık arttırmayla satışa çıkarmamış?kimlere sattığını kamuoyuna açıklasın öğrenelim

  1. Murat dedi ki:

   Esenlik gayrimenkulünü niye açık arttırmayla satsın zaten inşaat yapıp reklam yapıp müşteri topluyor fiyat belli. Yaptığı evi açık arttırmayla sana kaç müteahhit gördün

   1. KENAN dedi ki:

    BORÇLARINA KARŞILIK VERECEĞİNE DÜKKANLARI AÇIK ARTTIRMAYLA SATSIN BORCUNU ÖDESİN .DÜKKANLARIN DEĞERİ BENCE KAT KAt YÜKSEKTİR .NERELERİ KAÇA SATTIĞINI KAMUOYUNA AÇIKLASIN GÖRELİM DEĞERİNİN ÜSTÜNDEMİ ALTINDA MI VERİLMİŞ.

 43. Ruşen ucar dedi ki:

  Zengin babanın mirasını yiyen hayırsız evlat gibiymiş meğer bizim esenlik. .

 44. Mamoş dedi ki:

  Esenlik malatyanın yoğurdunu istanbuldan gelen yoğurttan pahalı veriyor neredi yerel …yerelse kaliteyi ucuza ver ..burda üretileni ucuza ver

 45. Hakan dedi ki:

  Alakasi yok .benim evim .esenlik üstü ..benim çocuklar .verha helva. .yiyorlar .herzaman aldigim. Mal 930gr .çakıroglu .helva .sade veya kakaolu ..indirimde olmadan .12 .tl .1830gr lik olanda 18tl .idi …dolar ayaguna zam lar olamadan önce .şuan .esenlikte .21tl .1kg .olan .inanmayan .teemlli caddesi .şubesine baksin .ben hatta .2ay önceki fiside buldum .evde .ne buya .ekonomiyle oynayanlarin ucinde .ahmet cakirinda fabrikasi .%100.zamla satiyo .ve esenlik 2aydir cildirdi …..

  1. suna dedi ki:

   bizim ortak malımız esenliğe neden siyaset bulastırılıyor..selahaddin sami üzmezi tanıyanlar bilirki asla yanlıs işler yapmaz..adam acıklamsı kıme ne verıldıgını..daha once yapılan birşey sanki yeniymiş gibi sunuluyor..yazıkki esenliğe bu lekeyi sürüyorsunuz..bin kişiye işveren bu kurum şuan maaşları zamanında oduyor..oncesıne bakın oyle konusun..ekmegı ekmekcıye vermısler daha ne ıstıyorsunuz

 46. Şerif dedi ki:

  Merhum Özal’ın bu ülkeyi uçuruma sürüklediği şeylerden biri Büyükşehir belediyeleri diğeri ise belediyelerin şirket açma hakkıdır. İkisinin de yasalaşmasında belediyelerin kullandığı bütçelerin nereye nasıl ve ne şekilde peşkeş çekildiği kontrol altına alınamaz haldedir. Bunun en büyük örneği şuan çoğuna kayyum atanan malum belediyelerdir. Kayyum atanmadan önce yıllarca kullandıkları örtülü ödenekler ve şirket bütçeleri dağdaki PKK lılara aktarılarak mehmetçiğe kurşun olarak geri dönmüştür. Bu durum bazen adi zimmet bazende dolaylı zimmet olarak karşımıza çıkar. Adi zimmet paranın herhangi bir şekilde aklanmasını sağlamadan verilen finansmandır. Dolaylı zimmet ise bu tür ve benzeri belediyelerin en çok kullandığı zimmet ve usulsüzlük tarzıdır. Şöyleki; belediye ve şirketler yapılan işleri ( ihale, temin, mal alımı vs) yandaş gruplara yüksek kar marjlarıyla verir. Bu işin karşılıpı usulüne uygun olarak yapılır. İşten kazanılan yüksek kar marjı iller bankasından gelen sıcak oarayla tahsil edilir. Paranın nereye ve nasıl kullanıldığı kestirilemez. Buna benzer olarak belediye ve şirketler iş karşılığı borçlanır. Bırçlarını gerekçe göstererek iller bankasından kredi çeker. İller bankasının yolladığı mebla tüm borç sahibi kişilere eşit miktarda dağıtılması gerekirken gelen sıcak para yandaş firmalara verilerek borçlanma kapatılır. Örnek verelim; belediye şirketinin borçlu olduğu 10 şirket olsun. Bu şirketlerin borçları karşılıpında iller bankasından belediye 10 milyon kredi çeksin. Usulen 10 milyonun 10 şirkete bölüştürülmesi ve bırçların oranına göre kapatılması gerekir. Fakat bu tür durumlarda belediye belediye şirketine iller bankasından aldığı parayı aktarır ve bekediye şirketi bu aktarılan parayı sadece yandaş üç şirkete finanse eder. Gelen bu sıcak oara yandaş şirketlerin piyasada hem daha fazla para çevirmesini sağlar hemde belediyeden daha fazla iş temşn edebilmek için iş bitirme olarak gösterilir. Kalan 7 şirket iflas verene kadar ödeme felan yapılmaz. Konuyla alaka kuramayanlar Malatya toptancılar sitesine giderek esenliğe en çok malın kimşn tarafından verildiğini sorabilir. Saygılarımla

 47. Tekin dedi ki:

  Malatya nın öz malı ama şuanda en fahiş fiatta ürün satıyo.yani Esenlik en pahalı market lerden biri şuanda.yani yüzde 50-60 kazanmasın bir ürün de yüzde 20-30 kazansın. Ama şimdi çok pahalı Esenlik.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."