Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

“Yeni Türkiye’yi İnşa Edeceğiz”

“Yeni Türkiye’yi İnşa Edeceğiz”
 • 03.04.2017

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC)’ni ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MGTC Başkanı Kemal Deniz, basına verdikleri desteklerden dolayı Çalık ve Kahtalı’ya teşekkür etti. AKP Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, Malatya basınının tarafsız olduğunu kaydederek, basının önerilerini dikkate aldıklarını söyledi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da, 15 Temmuz’da Türk basınının önemli bir duruş sergilediğini dile getirerek, bazı basın mensuplarının da vatana ihanet içerisinde olduğunu belirtti. 16 Nisan’daki referanduma da dikkat çeken Çalık, “Parlamenter sistem artık aksıyor, bunu geçmişte birçok siyasi lider dile getirdi. Biz de MHP ile bunu meclise taşıdık ve şimdi de referanduma doğru gidiyoruz. Allah nasip ederse 16 Nisan’dan sonra basın mensupları ve milletimiz ile birlikte yeni Türkiye’yi inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

OSMANLI BİR DEFA, TÜRKİYE HER 10 YILDA BİR YAŞADI
AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Türkiye’nin darbelerden ve koalisyonlardan çok çektiğini belirtti, Osmanlı’nın Fetret dönemine işaret etti. Şahin, “Osmanlı tarihinde bir defa böyle bir dönem yaşadı. Ancak Türkiye parlamenter sistem nedeniyle her 10 yılda bir büyük acıları deneyimlemek zorunda kaldı” dedi.

AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, İl Başkan Yardımcısı Mahmut Üner Özer, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve AKP Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder 16 Nisan referandumu kapsamında Yeşilyurt’a bağlı Samanköy, Kendirli, Suluköy, Bindal, Karahan, Fatih, Duruldu ile Kuyulu mahallelerinde vatandaşlarla buluştu.

Ziyaretleri esnasında açıklamalarda bulunan AKP Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, 16 Nisan’ın Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu belirtti. 17 Nisan’da Türkiye’nin çok daha güçlü bir Türkiye’ye uyanacağını belirten Başkan Güder, mutlaka herkesin sandık başına gitmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Daha sonra söz alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da 16 Nisan’ın Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. “Bu seçim ne muhtarlık ne belediye başkanlığı ne de milletvekili seçimi değildir” diyen Polat, şunları kaydetti:

“Bu seçim Türkiye’nin geleceğini teminat altına alacağımız bir seçimdir. Türkiye 90 yıldır parlamenter sistem ile yönetiliyor. Bu 90 yıllık sürece baktığımızda Türkiye’nin Özal ve AKP gibi istikrarlı dönemlerde büyüdüğünü görürüz. Çünkü bu dönemlerde güçlü hükümetler ve güçlü bir istikrar var. Ancak ne zaman Türkiye’de koalisyonlar hâkim olmuş, ülke gerilemeye başlamış. AKP 2002’den sonra Türkiye’ye büyük bir sıçrama yaptırmış. Ancak bunun mevcut yönetim sistemiyle alakası olmadığı aşikâr. AKP milletle olan güçlü bağıyla başardı. İşte 16 Nisan’da tam da bunu oylayacağız. 16 Nisan’da ya istikrarsızlık ya itibar diyeceğiz.”

Ziyaretler esnasında mahalle sakinlerine hitap eden AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise Türkiye’nin demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olduğunu ancak bu topraklarda demokrasinin hiçbir zaman tam anlamıyla kök salamadığını belirtti. Milletin iradesine ve demokrasiye sürekli darbe vurulduğunu dile getiren Şahin, “Bu ülkeye en çok darbeler kaybettirdi. Menderes’e oy verdik, irademizi sandığa yansıttık. Ne yaptıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Yine rahmetli Özal aynı duygularla destek bulmuştu. Onu da zehirleyerek ortadan kaldırdılar” şeklinde konuştu.

Ülkenin sıçrama yaptığı dönemlerde önünün sürekli kesildiğinin altını çizen Milletvekili Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu neye benziyor biliyor musunuz? Osmanlı en parlak döneminde bir Fetret devri yaşadı. Evet, Osmanlı belki tarihinde bir defa böyle bir dönem yaşadı ama Türkiye parlamenter sistem nedeniyle her 10 yılda bir büyük acıları deneyimlemek zorunda kaldı. Geriye dönüp baktığımızda ise son 15 yıldır ilk defa milletin iradesine namusu gibi sahip çıkan bir hükümet görürsünüz. Dolayısıyla şunu çok net olarak bilmelisiniz ki, bu seçim sadece ve sadece milletin seçimidir. Sizler ya fetret dönemlerini tarihe gömeceksiniz ya da gelecek nesillere standartları yüksek bir Türkiye bırakacaksınız.”

16 NİSAN’DA BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ OYLAYACAĞIZ
Türkiye’nin 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasıyla ilgili sürdürdüğü kampanya büyük bir yoğunlukla sürüyor. Bu kapsamda Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve partililer Kernek ve Hasan Varol mahallesi sakinleriyle bir araya gelirken, AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise Melekbaba Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 16 Nisan Halk oylamasıyla birlikte istismarların önüne geçileceğini dile getirdi. Gürkan, “Önümüzde 16 Nisan seçimi var. 2002 AKP’nin iktidara gelmesiyle birlikte 5 genel seçim, 3 yerel seçim, 2 referandum, 1 Cumhurbaşkanlığı seçimiyle toplam 11 seçim yapıldı. Önümüzde ki seçim 12.si olacak. Bugüne kadar Malatyalılar, Battalgazililer kendisine yakışanı yaptı. Sandığa gitti, vicdanına danıştı ve gerekeni yaptı. Ben inanıyorum ki 16 Nisan’da da Türkiye’nin istikbaline, istikrarına ve istikametine sahip çıkma noktasında oylarımızı ‘evet’ olarak kullanmalıyız. Niye istikbal, niye istikrar, niye istikamet diyorum. Türkiye istikametini almış istikrarlı bir şekilde istikbale koşuyor. Bu güne kadar bu memlekette istismar politikaları uyguladılar. Şu mezheptesin, şu ideolojidesin, şu etnik yapıdasın diyerek bunların sırtına basarak bir yerlerde durmaya çalıştılar. 16 Nisan’da ki bu referandum bu istismarların önüne geçecek, toplumu bütünleştirecek, toparlayacak, ötekileştirmenin önüne geçecek bir referandumla karşı karşıyayız. 16 Nisan dış ülkelerin üzerimizde kurduğu oyunların, ayağımıza takmaya çalıştıkları prangaların son buluşudur, sonuç alıcı anayasaların hayata geçmesidir. 16 Nisan’da sizlerden ricam sandıklara gidip oylarımızı kullanalım. Ülkenin istikbaline, istikrarına ve istikametine ‘evet’ diyelim” şeklinde konuştu.

Melekbaba Mahallesi sakinlerinin coşkuyla karşıladığı mahalle toplantısında ilk olarak söz alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 16 Nisan’da sandıklara gidilmesinin önemine vurgu yaptı. Polat,” Melekbaba her zaman tarafını doğrudan, gelişmeden, bilgelikten, irfandan yana koymuştur. 16 Nisan’da bu özelliklerimizle sandıkları patlatacağız. 16 Nisan bir yol ayrımıdır ve geleceğimizi oylayacağız. Büyük Türkiye mi küçük Türkiye mi onun kararını vereceğiz ve büyük Türkiye’yi oylayacağız. Koalisyonların, vesayetin olmadığı, yargının hem tarafsız hem de bağımsız olduğu, seçme ve seçilme yaşının 18 olduğu günü oylayacağız. O günden sonra ise Türkiye yeni bir sıçramayla büyüme düğmesine basmış olacak. 16 Nisan’da sandıklara gitme noktasında çok dikkatli olmalıyız. 1 kasım seçimlerinde Melekbaba da 600, 7 Haziran seçimlerinde 850 sandığa gitmeyen oy var. Katılımı en yüksek noktada tutmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

16 Nisan’ı insanlarımız Çanakkale ruhuyla önemsiyor diyen AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin sözlerine şöyle devam etti:

“Bu güne kadar birçok seçim geçirdik ancak milletimizde ki o ışıltıyı, o azmi, isteği bu seçimde çok net görüyoruz. Bu bir kurtuluş mücadelesi, ya kurtuluşumuz olacak yada tarihin o karanlık sayfalarına batmamıza neden olacak. Bu seçimi insanlarımız Çanakkale ruhuyla önemsiyor. Bu haçlıyla hilalin mücadelesi, Vatikan bu seçime karşı bir ve beraber olun mesajı verebiliyor. Bu demek oluyor ki bu sadece bizi değil tüm Dünya’yı ilgilendiren bir seçim. Geçmişten beri haçlı zihniyetinin bu toprakları işgal etme gibi bir arzusu vardı. Milletimizin geçmişten beri sergilediği dik duruşu onları her zaman hezimete uğrattı. Bu hezimetlere rağmen bu topraklar üzerinde ki emellerinden vazgeçmediler. Bugüne kadar bu ülkenin başına ne geldiyse onların kontrollerinde oldu. Bu işi perde arkasından yürütürken, şimdilerde göz önünde yapmaya başladılar. 15 Temmuza kadar onlarca darbe yaşadık. 15 Temmuz hiç birine benzemiyordu. Bizimle aynı safta namaz kılıyorlardı, annelerimiz gibi başlarını örtüyorlardı, ellerinden kuran düşmüyordu. Sonradan gördük ki dini tahrip ediyorlar, ayetleri değiştiriyorlar. Bunları takiye adına yaptılar. Bunların bir görevleri yoktu. Taşeron bir firmaya verilen görev neyse onlarda aldıkları görevleri uyguladılar. Kapana sıkıştıklarında inkara sığındılar. Ancak milletimiz dik duruş sergiledi. Bundan sonra birliğimize, beraberliğimize halel gelmemesi için, hakkın ve hakikatin yolundan ayrılmadan, en büyük oyunları bozacak olan 16 Nisan’da sandıklara gitmek hepimizin görevidir.”

Bülten- iha

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Faruk dedi ki:

  Öznur Çalık…Mustafa Şahin… Ahmet Çakır ve arkadaşlarını istemiyoruz

 2. Rümeysa DUR dedi ki:

  hadi hadi gülle güle.biraz dinlenin 15 yıldır inşaadan yoruldunuz dinlenin.vee elbette HA-YIR

 3. ferit dedi ki:

  15 senedir yapamadıysanız size neden bir şans daha verelim

 4. mustafa dedi ki:

  Bulara,hayir,hayir,hayir,diyoruz

 5. erhan dedi ki:

  her secimden önceki gibi aynı kelimeler yeni türkiyeyi inşa ediyoruz diyorlar .o kadar secim geçti daha inşa edemedinizmi sayın çalık

 6. Grosso dedi ki:

  Bunları görünce yine kimden kazık yiyecez diye sorular aklıma takılıyor. 15 sene boyunca bizden aldıkları destekle fetoyu ihya ettiler. Şimdi de onlara karşı yine bizden destek istiyorlar. Bu sefer kimi başımıza bela edecekler acaba.

 7. Mustafa Kemal dedi ki:

  Eski Türkiye Atatürk cumhuriyeti oluyor galiba!

 8. Cengiz dedi ki:

  14 yıldır iktidardasınız Elinizi kolunuzu mu bağlayan var her fırsatta tehdit eder gibi 16 Nisan’a işaret ediyorsunuz yaptığınız son derece ayıp.Bu referandum ya demokrasi yada çok uzun yıllar tek adam yönetimi ve bugün dahi kısmen hissettirilen polis devleti anlayışı.Bu sistemi savunan sizlerin bile esamesi olmayacak.Çünki cherşeyin takdiri iki dudağın arasında.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."