Skoda-Miram

Final


Malatyalife Residence
Malatya Haber -

“Yersiz Gündem Oluşturma Çabası”

“Yersiz Gündem Oluşturma Çabası”
 • 09.10.2018

Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketi ile ilgili tartışmalarda isim verilmeden AKP’li bir milletvekiline yöneltilen eleştiri suçlamaların ardından, AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı’nın Avukatı Nurettin Sert bir açıklama yaptı, iddiaları reddetti.

Kahtalı’nın Avukatı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“1990 yılında kurulan ve yüzde yüz Malatya Büyükşehir Belediyesine ait olan Esenlik Şirketi, yaptığı yatırımlar ve oluşturduğu katma değer ile Malatya ekonomisinin önemli aktörlerinden biri haline gelmiştir.

Piyasada fiyat dengesinin sağlanması açısından önemli bir görev üstelenen Esenlik, Malatya halkına kaliteli ürünleri en ucuz fiyattan sunma çabası içindedir. Esenlik şirketi marketçilik faaliyetini 44 şubesi 1000 e yakın çalışanıyla ve 200’ün üzerinde yerel tedarikçi ile sürdürmektedir.

Bu 200 civarı tedarikçi firmaların içerisinde; müvekkilimiz Malatya Milletvekili Sayın Hakan KAHTALI’nın da %33 hissedarı olduğu şirkette bulunmaktadır. Müvekkilimizin hissedarı olduğu şirket 1998 yılından beri, Malatya ilimizde dahil olmak üzere 6 vilayetimize distribütör olarak ürün dağıtımı gerçekleştirmektedir .

Aynı zamanda 1000 in üzerinde müşterisine hizmet eden şirketin müşterilerinden biri de 1998 yılından beri Esenlik şirketidir.

Haziran ayında Esenlik şirketinde gerçekleşen yönetim değişikliğinden sonra, Esenlik Şirketinin talebi üzerine tedarikçi firma yetkilileriyle istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Bu toplantıda tedarikçi firmaları finansal anlamda ( gecikmelerden kaynaklı )rahatlatabilmek için tedarikçi firma alacaklarının yeniden yapılandırılması ve talep eden firmalara alacaklarına karşılık Esenlik şirketinin sahip olduğu gayrimenkuller ve taşıtlardan alma önerisi sunulmuştur.

Müvekkilimiz Sayın Hakan KAHTALI’nın %33 hissedarı olduğu şirketin ,şirket yöneticisi; Esenlik şirketinin bu önerisine olumlu yaklaşarak, Esenlik Şirketinden ticari kayıtlarla sabit olan alacaklarına karşılık, yine Esenlik Şirketinin belirlemiş olduğu ve piyasa değerinin üzerinde bir fiyattan 1 dükkân üzerinde anlaşma sağlanmış ve dükkânın devri yapılmıştır. Esenlik şirketi daha önceki dönemlerde de birçok kez bu uygulamaya giderek Esenlik Şirketinin menfaatlerini korumuş ve finansal olarak firmasını güçlü tutmuştur.

Müvekkilimiz Malatya Milletvekili Sayın Hakan KAHTALI’nın % 33 hissedarı olduğu şirkete devredilen dükkân; şirket hissedarlarının hisseleri oranında tapuya tescil edilmiştir. Bu husus gerek Esenlik Şirketinin Yönetim Kararları gerekse tapu kayıtları ile sabittir.Ortada gizlenen saklanan bir satış işlemi olmadığı gibi herkese açık sıradan bir satış işlemi vardır.

Malatya halkının malı olan Esenlik Şirketinin korumak her vatandaşın görevi olduğu gibi tedarikçi firmalarında görevidir. Esenlik şirketi yapmış olduğu araştırmalar ve ilgili kurumlardan aldığı görüşler çerçevesinde Esenlik şirketinin menfaatleri doğrultusunda gayrimenkullerini ve araçlarını borçlarına karşılık tedarikçi firmaların alacaklarına karşılık sunmuştur.

İddia edildiği gibi Esenlik şirketinin gayrimenkulünün 2 tanesinin müvekkilimize has satışının yapıldığı tamamen yalan ve iftiradır.Bu anlamda farklı firmalara toplamda 3 dükkan,9 daire ve 27 araç satılmıştır. Ayrıca kendi açıklamalarında bulunan hali hazırda 3 dükkan,3 daire ve 17 taşıtın da satılacağını açıklamışlardır.

Müvekkilimiz Sayın Hakan KAHTALI’nın itibarını zedeleyici ve iyi niyetten uzak her tür açıklamalar, yersiz gündem oluşturma çabası ve reyting kaygılarından kaynaklanmıştır.

Gündem olma saiklerine müvekkilimizin isminin alet edilmesi üzüntü ve şaşkınlık ile karşılanmıştır. Şeffaf , yasal, aleni iyi niyetli çabaların art niyetli yorumlanması ve konumlandırılmasından kaynaklanan mağduriyetlere ilişkin yasal haklarımızıda mahfuz tutuyoruz.

Malatya halkına saygı ile sunarız.”

Bülten- malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. Celil dedi ki:

  Hakaret içermeyen yorumları dahi yayınlayamayorsunuz habercilik yürek ister korkmayın!Ağbaba yada yazıklar olsun bu kadar rezillik gözler önündeyken savcılığa gidemiyor hep demagoji.

 2. Tufan dedi ki:

  Siyasetin içinden biri olarak Sn. Hakan Kahtalı’nın Belediyenin bir şirketi olan Esenlik Şirketi ile tedarikçi sıfatıyla dahi olsa bir ilişki içerisinde olmasını ticari ahlak (etik) kurallarına uygun bulmuyorum. Bu ilişkisinin sonlandırılması en doğru olanıdır.

 3. hakan dedi ki:

  1000 in üzerinde müşterisi olan bir firma şeklinde açıklama yapılması çok saçma. Acaba Esenlik ile diğer 999+ iş yaptığı firmalara yaptığı oranın karşılaştırmasını da açıklayabilir mi?
  Ayrıca yüzde 33 lük hissesi olduğu şirketin diğer hisseleri kime ait?

 4. MALATYALIYIZ dedi ki:

  MALATYAYA VİZYONU OLAN ” DÜRÜST ” VEKİLLER VE BELEDİYE BAŞKANLARI YAKIŞIR AMA……

 5. KAMİL dedi ki:

  malatya haber eleştırıleri niye yayınlamaıyor çok mu korkuyorsunuz

 6. HACI dedi ki:

  Böyle hisse satma var mademki neden malatya halkının haberi yok bizlerde hisse alırız yastık altında para saklamaın bir anlamı yok. çıkarın hisseleri bizlerde alalım mademki adamına göre muamele yok bu malatya da bizlerde yatırım yapmaya hazırız

 7. malatyalı dedi ki:

  hepsi yalan esenlik böyle bir şey yapmaz.

 8. Ah belinda dedi ki:

  Tedarikci şirketlerin kaçı partili ?

 9. Malatyalı44 dedi ki:

  Sayın Hakan Bey Adıyaman asıllı olduğu için bu saldırılar yapılıyor. Mesela özel idare iş merkezi ortaklarına da böyle bir haber yapabiliyormusunuz veya sümerbank veya tekel arazisini alanlara ?

  1. Murat dedi ki:

   Sayın Hakan Kahtalıya Adıyamanlı diye saldırılacak olsa kendisi milletvekili seçilmezdi, heralde sadece Adıyamanlı hemşehrilerimiz oy vermedi kendisine, olayı buraya getirerek ne yapmaya çalışıyorsunu acaba

 10. sezgin dedi ki:

  Avukat kardeş ne güzel anlatmışsın anlatmasınada senin görevin bu zaten fakat biz inanmadık kusura bakma…..İnanmak için bir nedende yok senin muvekilinin ne şirketi esenliğe ne satmışda karşılığında dukkanı almış ? onuda açıklasan fena olmaz hani…

 11. Allahın Kulu dedi ki:

  Yorumlar da övgü ile bahseden arkadaşlar sayın hakan kahtalinin zamanında vuslat TV çalışan personellerin maaşlarını vermediğini ve biz sadakatinizi olcuyoruz deyip aylarca parca parça maaş verdiğini biliyor musunuz? Personellerin maaş alamadığı için mahkemeye verip isten toplu şekilde çıktıklarını biliyor musunuz? Sonra davanizi geri çekin paralariniz ödenecek dediklerini biliyor musunuz?

 12. İbrahim dedi ki:

  Arkadaş şirketi kapatın gidin o zaman, madem böyle bir durum var ve şirket elindeki malları nakite döndürme çabasında açık artırma usulü ile bu mallar satışa çıkar kim yüksek verirse alır. Bu iş böyle yapılır.
  Tabi onun yerine bu şekilde bir uygulamaya gidilirse bu tür sorunlar çıkar. Sonuçta kimin malını kime veriyorsun.
  İşin garip tarafı bir de hak hukuktan dem vururlar…

 13. MURAT dedi ki:

  MALATYAHABER YORUMLARA BAKIYORUM HEPSİ BİR AĞIZDAN YAPILMIŞ BİLEREK YADA BİLMEYEREK BUNA İZİN VERİYORSUNUZ ORTADA Bİ İDDA VAR VE İDDAA KONUSU ADAM MEMLEKETİN MİLLETVEKİLİ KURUM MEMLEKETİN ŞİRKETİ BU TÜR ALIŞVERİŞLER İÇİNDE OLMALARI TABİKİ SORGULANMALIDIR.

 14. ATAKAN dedi ki:

  He vekil he bizler iyi biliyoruz ne işler döndüğünü

 15. Tolgam44 dedi ki:

  Yorumların organize, amatörce ve birkaç elden yapılmış olduğu o kadar aşikar ki… vekili koruyalım derken iyice batırmışsınız…

 16. Ülkem ve Malatyam dedi ki:

  Reis Malatyalı vekillerin haberi çıktımı yazılan yorumlar katlanarak artıyor. Lütfen bu seslere kulak verin. Malatya’mızda işler iyi gitmiyor. Lütfen. Üniversitede dahil sıkıntı çokkkkkkkk. Kaybeden Malatyam ve ülkem olur. Daha açık söylemek gerekirse Osmanlının son dönemini okuyun kim nerede öğrenirsiniz. Trih yalan söylemez. Adulhamid han görmüş fakat iş işten geçmişti. Bizi içimizden yıktılar.

 17. atto dedi ki:

  Mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi.

 18. Ali Haydar dedi ki:

  Hüseyin Köse ile Bekir Kara’nın yorumu aynı vekili aklamak için bütün yorumlar olumlu yapılmış

  1. Ali dedi ki:

   😁😁

   1. Murat dedi ki:

    Malatya haber neden yorularımızı yayınlamıyor acaba, hakaret yok, küfür yok, acaba yorumlar hangi süzgeçten geçiyor, yakıştıramadım malatya habere

 19. ESNAF dedi ki:

  Bende hisse almak isterdim neden açık arttırma yapılmadan verilmis. Bunu aciklasin yetkili esenlik müdürü

 20. Ertuğrul dedi ki:

  Yorumlara bakıyorum bir delinin kuyuya attığı taş misali, bir memleket olayı ciddiye alıp uğraşsın ki çıkarabileler. İlin milletvekillerine yaptığı aşağılama hakaret, yüksek perdeden bunlar kim ki biz Turgut Özal ile siyaset yaparken bunlar piyasada yoklardı diyerek millet vekillerimizi aşağılayıcı üslubu, geçmişte bu vekiller cumhur başkanıyla görüşmeye korkuyorlar , belediye başkanlarımıza saldırıları, Ak Parti ilbaşkanlarına, stk seçimlerinde rakiplerine karşı tutum ve davranışları ancak ERZURUM’LU TEYO DAYI tarzı ne de olsa bizim ilimizin de bir TEYO dayısı var şükürler olsun. Neresini ciddiye almak lazım, düşünen akıl sahiplerinin takdirine.

  1. ibrahiM44 dedi ki:

   Komiksin inandırıcı değilsin…

 21. Ömer dedi ki:

  Benim anlamadığım milletvekilinin Avukatı iddiayı doğruladığı halde bazılarının iftira demeleri, demokrasilerde bu tür iddialar açıkça kamuoyunun dikkatine sunulur, takdir kamuoyuna aittir. Kimsenin vekilin avukatlığına soyunmasına gerek yok, Avukatı açıklama yapmış, dükkanın metrekaresi, konumu ve satış bedeli de açıklansın. Ayrıca etik olan dükkanın 3. Bir kişiye satılması ve bedelinin vekil beyin ortağı olduğu şirkete ödenmesi idi. Ortada bir gayrimenkul eksper raporu var mı, o da önemli. En etiği de milletvekilinin esenlik’e mal vermemesi. Şimdi vekil il başkanı idi, şimdi de vekil. 20 Tl’lik ürünü 21 TL’ye sattığı zaman hangi genel müdür “yok, ürünün pahalı, senden mal almayacağım” diyebilir.

  1. ibrahiM44 dedi ki:

   Darende ilçe başkanın torpil istemesimi de yalan.Allah sarsitiyor yine yalan deniyor.bizim aklimiz var kim çalışıyor biliyoruz ömer sen iyice uyut zengin ol biz asgari ücretle geçiniriz

 22. Has Malatyalı dedi ki:

  Buraya yapılan yorum sayısı ve türü NORMAL değildir. Bu siteyi 3 yıldır kesintisiz takip ederim, bu kadar aynı yorumun bu kadar sık ve yoğun yapıldığı olmamıştır. Kanaatim bu. Algı söz konusuysa, kimin neden algı yapmak istediği ortadadır.

  Ayrıca, madem ki vekilimizin alnı ak yüzü paktır, o hâlde açıklasınlar Esenlik’in son 10 yıllık ödeme dökümünü de görelim kimler iflasa sürüklenmişken kimlerin her türlü tahsilatı ve mal alımı kusursuz ve sorunsuz gerçekleşmiştir?

  1. berat dedi ki:

   mesele bu kadar basit.
   1) dükkanlar kaç liraya satıldı?
   2) kimlerin alacakları düzenli olarak ödendi, kimlerinki ödenmedi?
   uzun uzun edebiyata gerek yok. iki sorunun cevabını verin yeter.

 23. Kadir dedi ki:

  Yahu bu nedir arkadaş tüm teşkilat yorum yapmak için talimat almış.. yemedik milletvekilinizi, zaten bize vekillik yaptığı yok sizin zaten. Adam kabul etmiş iftira miftira yok, gidip tapusunu geri verecek değilya..
  Yalnız arkadaşlar tc kimlik numaranızı falan yazın isim benzerliği olabiliyor karışıklık olmasın..
  Niye yazıyorumki ben ne fark edecek hep aynı ve hep reis bihaber, efendi efendi yorum yapsakta admin beni sevmedi pek yayınlamıyor..

 24. Feyzullah dedi ki:

  Sondan ikinci olan yorumumdan dolayı özür diliyorum.
  Benden sonraki tüm yorumları okudum.
  Sayın Kahtalı ve ortağı olduğu şirket Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Esenlik şirketine ait tüm şubeleri alsa yeriymiş.
  Sayın yorumcular, neredeyse iddianın gündeme getirilmesini şer odakları olarak değerlendirmişler.
  Kamuoyunda en çokta AK Partililerin kapılar arkasında konuştuğu, fiskos yaptığı bir iddia gündeme getirilmiş, ve Sayın Hakan beyde o iddiayı doğrulamıştır, kabul etmiştir, kamuoyunu kendi pençeresinden bilgilendirmiştir.
  Sayın Hakan beyin kabul ettiği bir iddiayı sayın yorumcuların kabul etmemesi bir akıl tutulmasıdır.

 25. Yazar çizer dedi ki:

  Sen çok iyi milletvekilliği il başkanlığı yaptın diyerek 4-5 sene sonra bu kişilere para mı vereceksiniz peki ?
  Vekiller ticaret yapamaz mı ? Yasak mıdır ?
  Malatya da ticaret yapmak suç , az zengin olsan haraç çetesi çöreklenir. Siyasete girersin bin dedikodu eleştirinin biri bin para olur ama iyi bir mevkiye gelirsen akraban çok olur.
  Ez cümle Hakan Kahtalı Gerek il başkanlığında gerekse de geçmişinde helaline haram katmamış , önüne milyonları koysanız dönüp bakmayacak birisidir.
  Hakan KAHTALI’ya bu iftirayı atan Gündeme gelme çabası içinde olan Şevket Keskin ne iş yapar mesleği nedir karşılığında da geliri nedir bir açıklasın da görelim.

 26. Yusuf Vuran dedi ki:

  Yine iftiracılar ortaya çıkmaya başlamış. El insaf. Vekillerimize çamur attığınız yeter artık.

 27. Aysel çetin dedi ki:

  Malatyanın malatyalının vekillikte ziyade abisi dir bizler biliyoruz il başkanlığı döneminde tanıdığım o kadar mütevazi herkese eşit davranan dürüst babacan biridir bu söylentiler iftara dan başka bir şey değil dir Allah yardımcısı olsun iftaralardan korusun bu kadar iyi bir insana yapılan bu iftira yı kınıyorum

 28. Yusuf dinler dedi ki:

  Ortada varsa bir hukuksuzluk mahkemeye götür, ondan sonra açıklama yap öyle kulaktan duyma ve art niyetli birilerinin önüne servis ettiği iddialarla gerçekmiş gibi çıkıp kamuoyunda insanları galeyana getirip algı oluşturma çabası içine girmeyeceksin.Çamur at izi kalsın. Bu çabaların hepsi yaklaşan belediye seçimleridir.İzlenilen yol ise hedefe giden yolda herşey mubahtir.ona çamur at buna iftira at…

 29. Sait karaca dedi ki:

  Sayın vekilimiz her zaman milletimizin yanındadır başta malatya ya çok hizmetler yaptı allah başımızdan eksik etmesin

 30. Tolga Yaylacı dedi ki:

  Şunu hiç üzerimizden atamadik millet olarak, meyve veren ağaç taşlanır lafını her zaman icra ediyoruz. Bu vekilimiz gerek yönetimde iken gerek il başkanı iken şimdi de vekil iken hep MALATYA halkı ile iç içe oldu. Ve herzamanda sevilen sayılan biri olmuştur… Hepimizin gözünde de her zaman böyle kalacaktır. Seçimler yaklasıyor ya bi algı yaratmak uğruna böyle iyi insanlar üzerinden oynuyorsunuz. Yazık yazık, Gerek Hakan Abimiz gerekse diğer vekillerimiz hep MALATYAmızın arkasında olacak… Ne Yapsalar Ne Konuşsalar da boş GÖKLERDEN gelen bir karar vardir…

 31. Mehmet dedi ki:

  Kime ne verilmis bunu bilmek Malatyalilarin hak kimse akinmasi Esenlik kamoyuna bir aciklama yapmasi gerek.

 32. Hasan DEMİR dedi ki:

  yazık çok yazık Hakan kahtalı Malatya’nın en dürüst siyasetçilerindendir.Kime ne iftira atacağınızı bilmiyorsunuz.Her zaman dik duruşu ve beyefendiliğiyle tanındı ülkede.Partimizin Ve ülkemizin en zor zamanlarında gece gündüz demeden mücadele etti.15 Temmuzdaki dik duruşu ile bu millete bir kez daha ADAM’lıgını gösterdi ve siz kalkıp böylesi düzgün bir ADAMA iftira atıyorsunuz!

 33. Yusuf Gaylan dedi ki:

  Gün geçtikçe nasıl hadsiz olsak diye birbirinizle adeta yarış haline giriyosunuz malatya halkı vekilinin yanındadır ve bu tür gerçek dışı hayal ürünü olan saçmalıklarınız bu haklı davanın insanlarını deviremez Sayın Hakan Kahtalı başarılı bir siyasetçidir ve malatya halkı yanındadır topunuz gelseniz de böyle güzel insanları yalan haberlerinizle yıkamazsınız

 34. Hediye Toy dedi ki:

  Malatya Millet Vekilimiz Sayın HAKAN KAHTALI Dürüst bir iş adamıdır yıllardır tanıdığım Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemlerden beri kendisi fakir fukara babasıdır bu iftirayı atanlara bakmak lazım

 35. HÜSEYİN KÖSE AK GENÇ dedi ki:

  Abartılıyo.Hakan Kahta lının ortağı olduğu şirketin alacağı diğer tedarikçi sirketler kadar ancak.Hatta diğer şirketlerden daha az.Ortalığı boşuna karıştıryolar.Ama Esenlik in toplam pyasaya borcu 40-50 milyon civarında. O da düzelir ve Gereksiz yere polemik yaratılmak isteniyor. Benim duyduğum Esenlik mülkleri piyasa değerinde eya ondan yüksek fiyata vermiş. Ben eminim ki o mülkleri alanlar, aldıkları fiyata bile satamazlar. Meraklısı çok ise; gitsinler alıcı olsunlar, benim tahminin o mülkleri alanlar, devredilen fiyatın altında satış yaparlar.

 36. Hediye Toy dedi ki:

  Malatya Millet Vekilimiz Sayın HAKAN KAHTALI Dürüst bir iş adamı ben yıllardır kendisini tanıyorum Ak Parti İl Başkan yardımcılığı yaptığı dönemden beri tanıyorum kendisi fakir fukara babasıdır bu iftirayı atanlara bakmak lazım

 37. Leyla Tatar dedi ki:

  Tedarikçi firma hissedarı olarak borçlu firma veya kişiden alacaklı olarak alacağını Tahsil etmesi kadar normal bir durum olamaz kişilerin.Statülere göre bilinçsizce ve ard niyetle yapılan yorum ve iddiaların amacı sadece muhalif kesimlerin iftiralarıdır..Tevazü iyi niyet ve yardımseverliğini yakınen Bildiğim önce Başkanım sonra vekilim olan büyüğüm HAKAN KAHTALI nın böyle çirkin iftiralara maruz bırakılmasını şiddetle kınıyorum.

 38. İlayda Altınok dedi ki:

  Nerede doğru biri varsa onun üstüne oynuyorlar. Karalama kampanyaları iftiralar vb.. her zaman değişiyor kişiler ama hedef aynı. Ağzı olan konuşuyor kısaca. Bu açiklamada yeterli bence sizleri susturmak için. Malatyalı vekillerizin uzerinden algı ve iftiralar yapılıyor. Topunuz gelin. Bir tane doğru vardır. Her seferinde asılsız haber olduğu ortaya çıkıyor. Söylenecek çok birsey yok diye düşünüyorum. Malatya halkı olarak vekillerimizin sonuna kadar arkasındayiz.

 39. Mehmet dedi ki:

  Hakan Kahtalı kişiliği,siyaseti, yaşantısı ve ticari ilişkileri ile örnek alınacak dürüst bir insan bu tür çamur atmalar karalama planları yapanların planları bozulacaktır

 40. Yasmin dedi ki:

  Gereksiz algı oluşturma çabası için yapılmış haberler. Algı olduğunu anlamamak için 3 maymunu oynamak lazım. Vekillerimiz Cumhurbaşkanımızın izinde halka hizmet yolunda devam ediyorlar.

 41. Ahmet Yasin ÖZDEMİR dedi ki:

  Sayın vekilimiz her zaman Milletinin yanında oldu ve Başta Malatya ve diğer illerimizde de olmak üzere büyük bir sevgi ile karşılanıyor. Bunu çekemeyen şer cepheleri ise iftira ile yalan ile gündem yapmaya çalışıyor AK Partimize oynan bu oyunlara kimse inanmaz ve değer vermeyecektir.

  1. Mehmet dedi ki:

   T.C numaranıda yazsaydın. Malum; vekile giden torpil listeleri başka vekilin odasından çıkıyor. Burdan daha kestirme olurdu 😉

   1. Furkan dedi ki:

    Senin geçtiğin yollar düz değilse napalım

   2. ibrahiM44 dedi ki:

    Aynen çok guzel tespit, hep yorumlar torpil için

 42. Emre dedi ki:

  Malatyamızın dürüst siyasetçisi ne yazarsanız yazın

 43. Emre dedi ki:

  Hepsi algı operasyonu gerçekten malatyada şuan 2 tane dürüst siyasetçi var bunlardan biri olan sayın vekilimiz HAKAN KAHTALI üzerinden algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar lütfen bu oyunlara gelmeyelim …

 44. huseyinmeric dedi ki:

  ÇAMUR AT İZİ KALSIN. ..KİŞİLERİ RENCİDE ETMEK ÖYLE KOLAY! MALATYA’DA AK PARTİ’NİN MİLLETVEKİLİMİZ SN: HAKAN KAHTALI BAŞKANIMIZ’A İFTİRALAR ATARAK GÜNDEM OLUŞTURMAYA ÇALIŞANLARA YAZIKLAR OLSUN.CAMUR AT İZİ KALSIN MİSLİ. ..BU DA TUTULMAZ…HAKAN KAHTALI 15 TEMMUZ 2016 HAİN FETÖ’NÜN DARBESİNE DİK DURUŞU GÖSTEREN BİR KAHRAMAN. ..O HER ZAMAN MERHAMETİ YLE GÖNLÜMÜZDE YER KAPLAMIŞ BİR VATANSEVER-
  İFTİRALAR TUTULMAZ. ..İFTİRA ATANLAR YAZIKLAR OLSUN. BİZ DUALARIMIZ LA SİZİNLEYİZ VEKİLİM

 45. Cemil dedi ki:

  Demek ki hakan kahtalı imiş.bunlar biliniyorken nasıl mv.vekili yapılmış.reisin kredisi böyle tüketiliyor.

 46. Kadir dedi ki:

  Sayın vekilimize atılan bu iftirayı kendi şahsıma kınıyorum

 47. MURAT YILMAZ dedi ki:

  Son Günlerde Milletvekilimiz Sayın Hakan Kahtalı ya Karşı Yürütülen KARALAMA kampanyasında yeni bir İFTİRA. Partimizin Malatya da 24 Haziran Seçimlerinde verdiği BÜYÜK ve ÖNEMLİ katkısı olduğunu bilen, Mahsadı KÖTÜ , Amacı belli olan zihniyet amacına ULAŞAMAYACAKTIR ! Milletvekilimize karşı yapılan bu Oyunu görüyoruz ve BU OYUNU BOZUYORUZ.

 48. cvur dedi ki:

  sayın vekilimize bu aralar yapılan iftira ve karalama kampanyalarını görüyoruz amaç belli şehrimizi ve milletvekillerimizi karalamak buna kesinlikler izin vermemeliyiz

 49. Murat dedi ki:

  Sayın vekilimizin şirketi 1990 yılından beri bulunmaktadır bu adam hiç mi ticaret yapmayacak

 50. Aslı dedi ki:

  15 Temmuz’da göstermiş olduğun Dik Duruşu MALATYA Halkı olarak asla unutmadık unutmayacağız. Bu tür karalamalarla kirli iftiralarla Malatyanın gönlündeki yeri değişmeyecek. Malatyalı her daim kendine yakışanı yaptı.

 51. cmli dedi ki:

  Malatya milletvekilimiz üzerinden neden böyle algı ve iftiralar yapılıyor bu kaçıncı oldu sürekli bi iftira yalan işiniz gücünüz bu ama her seferinde yalan olduğu ortaya çıkıyor

 52. Zafer dedi ki:

  Kişiler yalanlarının er geç ortaya çıkacağını bile bile bu davranışlarda bulunarak Malatya’da itibar kazanacaklarını sanıyorlar. Yazıklar olsun sayın milletvekilimiz böyle bir şeye kesinlikle onay vermez. Çamur at izi kalsın politikası güdenler rezil olmaya mahkumdur.

 53. Murat dedi ki:

  Malatyanın en temiz siyasetçisine böyle kirli iftiralar atmak yakışmıyor

 54. Murat dedi ki:

  Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır

 55. cv dedi ki:

  bu ara sürekli sayın vekilimiz üzerine yalanlar iftiralar atılıyor amaç belli sayın vekilimizi yıpratmak ama bu iftiralar sürekli sonuçsuz kalıyor

  1. ibrahiM44 dedi ki:

   Hangisi sonuçsuz kaldı aklimizla dalgami geçiyorsun

 56. Süleyman dedi ki:

  Sayın vekil
  Açıklamaları üzüntü ile okudum. Siz milletvekilisiniz, eğer bir yolsuzluk varsa göreviniz olayın üstünü örtbas etmek değil, adil bir şekilde araştırmak ve çözüme ulaştırmak olmalıdır. Partinizin adı Adalet ve Kalkınma Partisi. Maalesef adaletten eser yok.

 57. Bekir Kara dedi ki:

  Gereksiz yere polemik yaratılmak isteniyor. Benim duyduğum Esenlik mülkleri piyasa değerinde veya ondan yüksek fiyata vermiş. Ben eminim ki o mülkleri alanlar, aldıkları fiyata bile satamazlar. Meraklısı çok ise; gitsinler alıcı olsunlar, benim tahminin o mülkleri alanlar, devredilen fiyatın altında satış yaparlar.

 58. Mantık dedi ki:

  Abartılıyo.Hakan Kahta lının ortağı olduğu şirketin alacağı diğer tedarikçi sirketler kadar ancak.Hatta diğer şirketlerden daha az.Ortalığı boşuna karıştıryolar.Ama Esenlik in toplam piyasaya borcu 40-50 milyon civarında. O da düzelir.

 59. Feyzullah dedi ki:

  Yapılan açıklama Malatya siyaset tarihi için ikinci bir Vekilin Vekili Vakasıdır.
  Daha öncede Münir Erkal’ın avukatları milletvekilinin vekili olarak açıklama yapmıştı.
  Siyasetçi, hesap verebileceği bir konu varsa kendisi kamuoyunun önüne çıkıp hesabını verebilmeli.
  Siyasetçi elbette ticaret yapacaktır. Ama o firma 16 yıldır AK Parti yönetiminde bulunan ve sonrasında il başkanlığı yapan Hakan beye ait olmamış olsaydı, Esenlik o firmadan alışveriş yaparmıydı.
  O firma ortaklarının Sıtmapınarında Büyükşehir’den alınan dükkan karşılığında Çırmıhtı’da dağın başında verdiği tarla konusu da var.

 60. KENAN. dedi ki:

  dükkan değerinin üstünde bir fiyatla devredilmiş?Kamuoyuna açıklayın hangi dükkan ne kadara devredildi?yüksek veya düşük fiyat olduğuna kamuoyu karar versin?

  1. berat dedi ki:

   katılıyorum

  2. malatyalıyım dedi ki:

   Sıtmapınar şubesi
   Bunu üç aydır halkımızın bir bölümü biliyordu.
   Bilmeyenler için süpriz oldu.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."