Final

Örnek Resim


Malatyalife Residence

Malatya Haber -

Yeşilyurt Belediye Meclisi Toplandı

Yeşilyurt Belediye Meclisi Toplandı
  • 05.01.2016

Yeşilyurt Belediyesi Meclisi 2016 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündemdeki maddeler tek tek okunup karara bağlanırken, İmar Komisyonuna havale edilen maddeler ile gündemdeki diğer maddeler 8 Ocak 2016 Cuma günü yapılacak Ocak Ayının ikinci toplantısında görüşülecek.

MAŞTİ Karşısındaki Belediye Hizmet Binası toplantı salonunda Başkan Vekili Ramazan Yakıcı Başkanlığında gerçekleşen 2016 yılının ilk Meclis Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Meclisin gündeminde olan maddeler, Başkan Vekili Yakıcı tarafından tek tek okunarak oylamaya sunuldu. Aralık Ayı Meclis Toplantısı’na ait karar özeti oy birliğiyle kabul edildi.

MECLİS TOPLANTILARI HER AYIN SALI GÜNÜ
Yazı İşleri Müdürlüğünün 2016 yılı toplantı günlerinin belirlenmesine yönelik hazırladığı teklifi görüşen Belediye Meclisi, her ayın ilk iş günü ile her ayın ilk Salı günü arasında yaptığı oylama sonucunda her ayın ilk salı günü toplantı yapılmasını oy birliği ile kabul etti.

BELEDİYE MECLİSİ TATİL YAPMAYACAK
Belediye Meclisinin 2016 yılında bir ay tatil yapıp yapmayacağı hakkında Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifini oy birliği ile kabul etmeyen Yeşilyurt Belediyesi, tatil yapmadan 2016 yılını tamamlayacak.

BELEDİYE BAŞKANI HACI UĞUR POLAT’A YETKİ VERİLDİ
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a 2016 yılı için yetki verilmesine yönelik Mali Hizmetler Müdürlüğünün verdiği teklif oy çokluğuyla kabul edildi. Meclisin aldığı karara göre Belediye Başkanı Polat, “Stratejik plan çerçevesinde yapılması uygun görülen her türlü iş ile beraber Toplu Konut İdaresi Başkanlığından, diğer kamu kurum ve kuruluşlarından, İller Bankası ile ülkemizde faaliyet gösteren diğer bankalardan, yurt içi ve yurt dışındaki yabancı finans kuruluşları ile yabancı bankalardan kredi şeklinde borç alma ve işlemlerini takip etme, sözleşme ve kredi şartlarını kabul ve imza etme, alınacak borç ve kredi anlaşma yapma, sözleşmeleri imzalama, kefalet ve teminat mektubu alma, Leasıng usulü ile yurt içi ve yurt dışındaki firmalardan araç ve iş makinelerini satın alma, sosyal yardımda bulunmaya, meclis üyelerini ve belediye çalışanlarını yurt içi ve yurt dışına göndermeye, ilçemiz öğrencilerini yurt içi seyahatlere göndermeye, yapılacak olan Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında ihtiyaç halinde TOKİ, Maliye Bakanlığı, Milli Emlak Genel Müdürlüğü gibi kamu kurum ve kuruluşlarla birlikte protokol imzalamaya, belediye adına yapılacak sözleşmeyi imzalamaya ve borçlanmadan dolayı Belediyemize ait gayrimenkulleri ipotek etmeye, ilçemizin kültürel, sosyal tanıtımı kapsamında Ulusal ve Uluslar arası festival, yarışma, şölen, konferans, turnuva, spor müsabakası, seminer gibi organizasyonları düzenlemeye ve yapmaya bu amaçla açık hava ilanlarının yapılmasına, ilan tanıtım uygulamaları ve benzerlerini düzenlemeye etkinlik ve müsabakalarda dereceye girenlere ödül vermeye” 2016 yılı için yetkili kılındı.

YEŞİLYURT BELEDİYESİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ İÇİN YER TAHSİSİ YAPACAK
Yeşilyurt Belediyesi Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü tarafından “Mülkiyeti belediyemize ait Hıroğlu Mahallesi Karataş mevkii 249 ada 156 nolu parselin güneş enerjisi santrali kurulması için kiraya verilmesine dair” teklif oy çokluğu ile kabul edildi. Güneş Enerji Santralinin kurulması için ilerleyen günlerde ihale yapılacak.

Toplantıda, Sözleşmeli Mühendis ve Avukat çalıştırılmasına ilişkin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün teklifi, Tecde Mahallesi 5588 ada 1,2 ve 3 nolu parsellerde plan tadilatı talebine dair İmarKomisyonu Raporu, Karakavak Mahallesi 5909 ada 1 parsel üzerinde yer alan trafo alanının 5909 ada 2 nolu parselin güneybatısına taşınmasına yönelik plan tadilatı talebine dair İmar Komisyonu Raporu, Karakavak Mahallesi 4978 ada 8 nolu parselde plan tadilatına dair İmar Komisyonu Raporu, Tecde Mahallesi 5651 sayılı İmar adasının doğusundaki park alanı içerisinde bulunan trafo alanının kaldırılarak yolun doğusunda bulunan diğer park alanının trafo alanı olarak belirlenmesi için plan tadilatı yapılmasına dair İmar Komisyonu Raporu, Çilesiz Mahallesi 5370 ada 13 nolu parselde İmar Planı Tadilatına dair İmar Komisyonu Raporu, Tecde Mahallesi 5597 ada 1 ve 11 parsellerde İmar Planı Tadilatına dair İmar Komisyonu Raporu, Tecde Mahallesi 5587 ada 3,5 ve 6 nolu parsellerde İmar Planı Tadilatına dair İmar Komisyonu Raporu, Aşağıbağlar mahallesi 1996 ada 5 nolu parselde plan tadilatına dair İmar Komisyonu Raporu, Mollakasım Mahallesi 28 ada 53 nolu parselde imar planı tadilatı hakkındaki teklifi oy birliği ile Kabul edilirken, Yetki Devri hakkındaki İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi ile

İlyas Mahallesi 3987 ada 20 nolu parselde İmar Planı Tadilatına dair İmar Komisyonu Raporu ise oy çokluğuyla kabul edildi.

İMAR KOMİSYONUNA 9 MADDE HAVALE EDİLDİ
Belediye Meclisi, İlyas Mahallesi 5473 ada 10 ve 11 parsel numaralı taşınmazlara ilişkin plan tadilatı hakkındaki teklifi, Tecde Mahallesi 5610 ada 8 nolu parselde trafo alanı bırakılmasına ilişkin plan tadilatı hakkındaki teklifi, Yeşiltepe Mahallesi 4812 ada 29 nolu parselde trafo alanı bırakılmasına ilişkin plan tadilatı hakkındaki teklifi, Belediyemiz Meclisinin 01/07/2015 tarih ve 117 sayılı kararı ile onaylanan ve askı süreci tamamlanan Aşağıbağlar Mahallesi 5857 ada 4 nolu parselde yapılan plan tadilatı hakkındaki Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü raporunda belirtilen eksiklikler hakkındaki İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzün teklifi, İlyas Mahallesi 5475 ada 4 nolu parselin Plan tadilatı hakkındaki teklifi, Ön Bahçe Mesafelerinin belirlenmesi hakkındaki İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi, Karakavak Mahallesi 108 ada 3 nolu parselde imar planı tadilatı hakkındaki teklifi, Yeşiltepe Mahallesi 3339 ada 9 nolu parselde imar planı tadilatı hakkındaki teklifi, Tecde Mahallesi 1343 ada 1 nolu Parselde imar planı tadilatı hakkındaki teklifi 5393 sayılı Belediye Kanununun 24.maddesi gereğince İmar Komisyonuna havale edilmesini oy birliği ile kabul etti.

OCAK AYI İKİNCİ TOPLANTI 8 OCAK’TA
Yeşilyurt Belediyesi Ocak ayı ikinci toplantısını 8 Ocak 2016 Cuma günü saat 10.00’da MAŞTİ karşısındaki idari binada gerçekleştirecek.

YEŞİL YURT İNŞAAT’TAN YENİ YIL HEDİYESİ
Yeşilyurt Belediyesinin şirketi olan Yeşil Yurt İnşaat Şirketi, toplantı çıkışında Belediye Meclis Üyelerine ajanda, kalem ve takvim hediye etti.

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."