Final

Örnek Resim
İbrahim Yücel Reklam

Arion

Malatya Haber -

YSK’dan Kesin Sonuç İlanı

YSK’dan Kesin Sonuç İlanı
  • 26.12.2015

 

Yüksek Seçim Kurulu, 12 Haziran’da yapılan 24. dönem milletvekili seçimi kesin sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlarda, Diyarbakır’da bağımsız milletvekili seçilen Hatip Dicle yok, dün mazbatasını alan AK Partili Oya Eronat var.

 

Resmi Gazete;de yayımlanan kesin seçim sonuçlarına göre, 12 Haziran’da yapılan seçimlerde 43 milyon 914 bin 948 seçmen oy kullandı. 973 bin 185 oy 

geçersiz sayıldı. Seçime katılım oranı yüzde 83,16 olarak gerçekleşti.

Kesin sonuçlara göre partilerin aldığı oylar ve yüzdeleri şöyle:

Parti Adı – Oy Yüzde

Adalet ve Kalkınma Partisi 21,320,207 49,80

Demokrat Parti 278,775 0,65

Cumhuriyet Halk Partisi 11,122,420 25,98

Emek Partisi 31,766 0,07

Millet Partisi 60,673 0,14

Liberal Demokrat Parti 15,166 0,04

Saadet Partisi 541,470 1,26

Hak ve Eşitlik Partisi 124,082 0,29

Halkın Sesi Partisi 329,358 0,77

Milliyetçi Hareket Partisi 5,575,010 13,02

Doğru Yol Partisi 64,453 0,15

Türkiye Komünist Partisi 63,786 0,15

Milliyetçi ve Muhafazakar Parti 36,105 0,08

Büyük Birlik Partisi 322,819 0,75

Demokratik Sol Parti 107,889 0,25

Bağımsızlar 2,819,917 6,59

Genel Toplam 42,813,896 100

Gümrük Kapıları Seçim Sonuçları şöyle:

Kayıtlı Seçim Sayısı 2,568,979

Oy Kullanan Seçmen Sayısı 129,283

Geçerli Oy Sayısı 127,867

Geçersiz Oy sayısı 1,416

Seçime Katılma Oranı (Yüzde) 5,03

Gümrük oyları dahil Türkiye genel seçim sonuçları şöyle:

Kayıtlı Seçmen Sayısı 52,806,322

Toplam Oy Kullanan Seçmen Sayısı 43,914,948

Toplam Geçerli Oy Sayısı 42,941,763

Toplam Geçersiz Oy Sayısı 973,185

Seçime Katılma Oranı (Yüzde) 83,16

Milletvekili dağılımı şöyle:

Parti Adı Milletvekili Sayıları

Adalet ve Kalkınma Partisi 327

Cumhuriyet Halk Partisi 135

Milliyetçi Hareket Partisi 53

Bağımsızlar 35

Türkiye Toplamı 550

 

MECLİS 28 HAZİRAN’DA TOPLANACAK

TBMM İç Tüzüğü, Meclis’in, seçimin kesin sonuçlarının Resmi Gazete’de yayımlanması ve TRT’de açıklanmasını izleyen beşinci gün saat 15.00’te bir araya gelmesini öngörüyor.

Buna göre, TBMM 28 Haziran Salı günü saat 15.00’te kendiliğinden toplanacak.

Bu birleşimde, 24. Dönem milletvekilleri ant içerek görevlerine başlayacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan sonuçlara göre, milletvekili seçilenlerin listesi şöyle:

 

ADANA (14)

 

Ak Parti – Ömer Çelik

Ak Parti – Mehmet Necati Çetinkaya

Ak Parti – Necdet Ünüvar

Ak Parti – Fatoş Gürkan

Ak Parti – Ali Küçükaydın

Ak Parti – Mehmet Şükrü Erdinç

CHP – Osman Faruk Loğoğlu

CHP – Ümit Özgümüş

CHP – Turgay Develi

CHP – Ali Demirçalı

MHP – Muharrem Varlı

MHP – Ali Halaman

MHP – Seyfettin Yılmaz

BAĞIMSIZ – Murat Bozlak

 

ADIYAMAN (5)

 

Ak Parti – Ahmet Aydın

Ak Parti – Mehmet Metiner

Ak Parti – Muhammed Murtaza Yetiş

Ak Parti – Mehmet Erdoğan

CHP – Salih Fırat

 

AFYONKARAHİSAR (5)

 

Ak Parti – Veysel Eroğlu

Ak Parti – Sait Açba

Ak Parti – Halil Ürün

CHP – Ahmet Topbaş

MHP – Kemalettin Yılmaz

 

AĞRI (4)

 

Ak Parti – Mehmet Kerim Yıldız

Ak Parti – Ekrem Çelebi

Ak Parti – Fatma Salman Kotan

BAĞIMSIZ – Halil Aksoy

 

AMASYA (3)

 

Ak Parti – Mehmet Naci Bostancı

Ak Parti – Avni Erdemir

CHP – Ramis Topal

 

ANKARA (1) NUMARALI SEÇİM ÇEVRESİ (14)

 

Ak Parti – Ali Babacan

Ak Parti – Bülent Gedikli

Ak Parti – Reha Denemeç

Ak Parti – Tülay Selamoğlu

Ak Parti – Nazmi Haluk Özdalga

Ak Parti – Yalçın Akdoğan

Ak Parti – Fatih Şahin

Ak Parti – Ülker Güzel

CHP – Süleyman Sencer Ayata

CHP – Mehmet Emrehan Halıcı

CHP – Emine Ülker Tarhan

CHP – Aylin Nazlıaka

CHP – Bülent Kuşoğlu

CHP – Levent Gök

MHP – Yıldırım Tuğrul Türkeş

MHP – Zühal Topcu

 

ANKARA (2) NUMARALI SEÇİM ÇEVRESİ (15)

 

Ak Parti – Cemil Çiçek

Ak Parti – Haluk İpek

Ak Parti – Salih Kapusuz

Ak Parti – Nurdan Şanlı

Ak Parti – Ahmet İyimaya

Ak Parti – Cevdet Erdöl

Ak Parti – Zelkif Kazdal

Ak Parti – Emrullah İşler

Ak Parti – Seyit Sertçelik

CHP – Ayşe Gülsün Bilgehan

CHP – İzzet Çetin

CHP – Sinan Aydın Aygün

CHP – Gökhan Günaydın

MHP – Mustafa Erdem

MHP – Özcan Yeniçeri

 

ANTALYA (14)

 

Ak Parti – Mehmet Vecdi Gönül

Ak Parti – Mevlüt Çavuşoğlu

Ak Parti – Menderes Mehmet Tevfik Türel

Ak Parti – Sadık Badak

Ak Parti – Hüseyin Samani

Ak Parti – Gökcen Özdoğan Enç

CHP – Deniz Baykal

CHP – Osman Kaptan

CHP – Gürkut Acar

CHP – Yıldırım Sapan

CHP – Arif Bulut

MHP – Tunca Toskay

MHP – Mehmet Günal

MHP – Yusuf Ziya İrbeç

 

ARTVİN (2)

 

Ak Parti – İsrafil Kışla

CHP – Uğur Bayraktutan

 

AYDIN (7)

 

Ak Parti – Mehmet Erdem

Ak Parti – Semiha Öyüş

Ak Parti – Ali Gültekin Kılınç

CHP – Bülent Tezcan

CHP – Metin Lütfi Baydar

CHP – Osman Aydın

MHP – Ali Uzunırmak

 

BALIKESİR (8)

 

Ak Parti – Ahmet Edip Uğur

Ak Parti – Mehmet Cemal Öztaylan

Ak Parti – Tülay Babuşcu

Ak Parti – Ali Aydınoğlu

CHP – Namık Havutça

CHP – Ayşe Nedret Akova

CHP – Haluk Ahmet Gümüş

MHP – Ahmet Duran Bulut

 

BİLECİK (2)

 

Ak Parti – Fahrettin Poyraz

MHP – Bahattin Şeker

 

BİNGÖL (3)

 

Ak Parti – Cevdet Yılmaz

Ak Parti – Eşref Taş

BAĞIMSIZ – İdris Baluken

 

BİTLİS (3)

 

Ak Parti – Vedat Demiröz

Ak Parti – Vahit Kiler

BAĞIMSIZ – Hüsamettin Zenderlioğlu

 

BOLU (3)

 

Ak Parti – Ali Ercoşkun

Ak Parti – Fehmi Küpçü

CHP – Tanju Özcan

 

BURDUR (3)

 

Ak Parti – Bayram Özçelik

Ak Parti – Hasan Hami Yıldırım

CHP – Ramazan Kerim Özkan

 

BURSA (18)

 

Ak Parti – Bülent Arınç

Ak Parti – Mustafa Öztürk

Ak Parti – Hüseyin Şahin

Ak Parti – Canan Candemir Çelik

Ak Parti – İsmet Su

Ak Parti – Mustafa Kemal Şerbetçioğlu

Ak Parti – Hakan Çavuşoğlu

Ak Parti – İsmail Aydın

Ak Parti – Tülin Erkal Kara

Ak Parti – Bedrettin Yıldırım

Ak Parti – Önder Matlı

CHP – Sena Kaleli

CHP – Turhan Tayan

CHP – İlhan Demiröz

CHP – Aykan Erdemir

CHP – Kemal Ekinci

MHP – İsmet Büyükataman

MHP – Necati Özensoy

 

ÇANAKKALE (4)

 

Ak Parti – Mehmet Daniş

Ak Parti – İsmail Kaşdemir

CHP – Ali Sarıbaş

CHP – Mustafa Serdar Soydan

 

ÇANKIRI (2)

 

Ak Parti – İdris Şahin

Ak Parti – Hüseyin Filiz

 

ÇORUM (4)

 

Ak Parti – Salim Uslu

Ak Parti – Cahit Bağcı

Ak Parti – Murat Yıldırım

CHP – Tufan Köse

 

DENİZLİ (7)

 

Ak Parti – Nihat Zeybekci

Ak Parti – Mehmet Yüksel

Ak Parti – Bilal Uçar

Ak Parti – Nurcan Dalbudak

CHP – Adnan Keskin

CHP – İlhan Cihaner

MHP – Emin Haluk Ayhan

 

DİYARBAKIR (11)

 

Ak Parti – Mehmet Mehdi Eker

Ak Parti – Mehmet Galip Ensarioğlu

Ak Parti – Mine Lök Beyaz

Ak Parti – Mehmet Süleyman Hamzaoğulları

Ak Parti – Cuma İçten

Ak Parti – Oya Eronat

BAĞIMSIZ – Leyla Zana

BAĞIMSIZ – Şerafettin Elçi

BAĞIMSIZ – Nursel Aydoğan

BAĞIMSIZ – Emine Ayna

BAĞIMSIZ – Altan Tan

 

EDİRNE (3)

 

Ak Parti – Mehmet Müezzinoğlu

CHP – Recep Gürkan

CHP – Kemal Değirmendereli

 

ELAZIĞ (5)

 

Ak Parti – Zülfü Demirbağ

Ak Parti – Şuay Alp

Ak Parti – Faruk Septioğlu

Ak Parti – Sermin Balık

MHP – Enver Erdem

 

ERZİNCAN (2)

 

Ak Parti – Sabahattin Karakelle

CHP – Muharrem Işık

 

ERZURUM (6)

 

Ak Parti – Recep Akdağ

Ak Parti – Adnan Yılmaz

Ak Parti – Fazilet Dağcı Çığlık

Ak Parti – Cengiz Yavilioğlu

Ak Parti – Muhyettin Aksak

MHP – Oktay Öztürk

 

ESKİŞEHİR (6)

 

Ak Parti – Nabi Avcı

Ak Parti – Salih Koca

Ak Parti – Ülker Can

CHP – Bedii Süheyl Batum

CHP – Kazım Kurt

MHP – Ruhsar Demirel

 

GAZİANTEP (13)

 

Ak Parti – Hüseyin Çelik

Ak Parti – Fatma Şahin

Ak Parti – Şamil Tayyar

Ak Parti – Abdullah Nejat Koçer

Ak Parti – Mehmet Sarı

Ak Parti – Mehmet Erdoğan

Ak Parti – Derya Bakbak

Ak Parti – İbrahim Halil Mazıcıoğlu

Ak Parti – Ali Şahin

CHP – Mehmet Şeker

CHP – Ali Serindağ

MHP – Edip Semih Yalçın

 

GİRESUN (4)

 

Ak Parti – Nurettin Canikli

Ak Parti – Mehmet Geldi

Ak Parti – Adem Tatlı

CHP – Selahattin Karaahmetoğlu

 

GÜMÜŞHANE (2)

Ak Parti – Kemalettin Aydın

Ak Parti – Feramuz Üstün

 

HAKKARİ (3)

 

BAĞIMSIZ – Selahattin Demirtaş

BAĞIMSIZ – Adil Kurt

BAĞIMSIZ – Esat Canan

 

HATAY (10)

 

Ak Parti – Sadullah Ergin

Ak Parti – Orhan Karasayar

Ak Parti – Mehmet Öntürk

Ak Parti – Adem Yeşildal

Ak Parti – Hacı Bayram Türkoğlu

CHP – Mehmet Ali Ediboğlu

CHP – Mevlüt Dudu

CHP – Refik Eryılmaz

CHP – Hasan Akgöl

MHP – Adnan Şefik Çirkin

 

ISPARTA (4)

 

Ak Parti – Süreyya Sadi Bilgiç

Ak Parti – Recep Özel

CHP – Ali Haydar Öner

MHP – Süleyman Nevzat Korkmaz

 

MERSİN (11)

 

Ak Parti – Mehmet Zafer Çağlayan

Ak Parti – Ahmet Tevfik Uzun

Ak Parti – Nebi Bozkurt

Ak Parti – Çiğdem Münevver Ökten

CHP – Aytuğ Atıcı

CHP – Vahap Seçer

CHP – İsa Gök

CHP – Ali Rıza Öztürk

MHP – Mehmet Şandır

MHP – Ali Öz

BAĞIMSIZ – Ertuğrul Kürkçü

 

İSTANBUL 1 (30)

 

Ak Parti – Recep Tayyip Erdoğan

Ak Parti – Egemen Bağış

Ak Parti – İdris Güllüce

Ak Parti – Erol Kaya

Ak Parti – Mihrimah Belma Satır

Ak Parti – Mustafa Ataş

Ak Parti – Muhammed Çetin

Ak Parti – İsmet Uçma

Ak Parti – Gürsoy Erol

Ak Parti – Alev Dedegil

Ak Parti – Mehmet Domaç

Ak Parti – Osman Boyraz

Ak Parti – Oktay Saral

Ak Parti – Metin Külünk

Ak Parti – Ahmet Berat Conkar

Ak Parti – Muhammet Bilal Macit

CHP – Gürsel Tekin

CHP – Osman Taney Korutürk

CHP – Mehmet Akif Hamzaçebi

CHP – Ayşe Eser Danışoğlu

CHP – Şafak Pavey

CHP – İhsan Özkes

CHP – Fatma Nur Serter

CHP – Mahmut Tanal

CHP – Müslim Sarı

CHP – Celal Dinçer

CHP – Kadir Gökmen Öğüt

MHP – Engin Alan

MHP – Durmuş Ali Torlak

BAĞIMSIZ – Sebahat Tuncel

 

İSTANBUL 2 (27)

 

Ak Parti – Nimet Çubukçu

Ak Parti – Ayşe Nur Bahçekapılı

Ak Parti – Burhan Kuzu

Ak Parti – Ekrem Erdem

Ak Parti – Volkan Bozkır

Ak Parti – İbrahim Yiğit

Ak Parti – Ahmet Kutalmış Türkeş

Ak Parti – İsmail Safi

Ak Parti – Türkan Dağoğlu

Ak Parti – Şirin Ünal

Ak Parti – Sevim Savaşer

Ak Parti – Hüseyin Bürge

Ak Parti – Osman Aşkın Bak

Ak Parti – Ahmet Haldun Ertürk

Ak Parti – Ahmet Baha Öğütken

CHP – Kemal Kılıçdaroğlu

CHP – Bihlun Tamaylıgil

CHP – Mustafa Sezgin Tanrıkulu

CHP – Aydın Ağan Ayaydım

CHP – Sedef Küçük

CHP – Ercan Cengiz

CHP – Haluk Eyidoğan

CHP – Aykut Erdoğdu

CHP – Melda Onur

MHP – Murat Başesgioğlu

MHP – Celal Adan

BAĞIMSIZ – Sırrı Süreyya Önder

 

İSTANBUL 3 (28)

 

Ak Parti – Ömer Dinçer

Ak Parti – Abdülkadir Aksu

Ak Parti – Ünal Kacır

Ak Parti – Hakan Şükür

Ak Parti – Halide İncekara

Ak Parti – Mustafa Şentop

Ak Parti – Feyzullah Kıyıklık

Ak Parti – Tülay Kaynarca

Ak Parti – Nureddin Nebati

Ak Parti – Mehmet Doğan Kubat

Ak Parti – Bülent Turan

Ak Parti – Mehmet Muş

Ak Parti – Gülay Dalyan

Ak Parti – Enver Yılmaz

Ak Parti – Harun Karaca

CHP – Erdoğan Toprak

CHP – Umut Oran

CHP – Süleyman Çelebi

CHP – Osman Oktay Ekşi

CHP – Binnaz Toprak

CHP – Sabahat Akkiray

CHP – Faik Tunay

CHP – Ali Özgündüz

CHP – Ferit Mevlüt Aslanoğlu

MHP – Meral Akşener

MHP – Atila Kaya

MHP – İhsan Barutçu

BAĞIMSIZ – Abdullah Levent Tüzel

 

İZMİR 1 (13)

 

Ak Parti – Ertuğrul Günay

Ak Parti – Mehmet Sayım Tekelioğlu

Ak Parti – İlhan İşbilen

Ak Parti – İlknur Denizli

Ak Parti – Ali Aşlık

Ak Parti – Rıfat Sait

CHP – Şükran Güldal Mumcu

CHP – Rıza Mahmut Türmen

CHP – Oğuz Oyan

CHP – Musa Çam

CHP – Hülya Güven

CHP – Erdal Aksünger

MHP – Oktay Vural

 

İZMİR 2 (13)

 

Ak Parti – Binali Yıldırım

Ak Parti – Aydın Şengül

Ak Parti – Erdal Kalkan

Ak Parti – Nesrin Ulema

Ak Parti – Hamza Dağ

CHP – Alaattin Yüksel

CHP – Mustafa Ali Balbay

CHP – Mehmet Ali Susam

CHP – Rahmi Aşkın Türeli

CHP – Aytun Çıray

CHP – Birgül Güler

CHP – Mustafa Moroğlu

MHP – Ahmet Kenan Tanrıkulu

 

KARS (3)

 

Ak Parti – – Ahmet Arslan

Ak Parti – Yunus Kılıç

BAĞIMSIZ – Mülkiye Birtane

 

KASTAMONU (3)

 

Ak Parti – Hakkı Köylü

Ak Parti – Mustafa Gökhan Gülşen

MHP – Emin Çınar

 

KAYSERİ (9)

 

Ak Parti – Taner Yıldız

Ak Parti – Sadık Yakut

Ak Parti – Mustafa Elitaş

Ak Parti – Yaşar Karayel

Ak Parti – Pelin Gündeş Bakır

Ak Parti – Ahmet Öksüzkaya

Ak Parti – İsmail Tamer

CHP – Mehmet Şevki Kulkuloğlu

MHP – Yusuf Halaçoğlu

 

KIRKLARELİ (3)

 

Ak Parti – Şenol Gürşan

CHP – Mehmet Siyam Kesimoğlu

CHP – Turgut Dibek

 

KIRŞEHİR (2)

 

Ak Parti – Abdullah Çalışkan

Ak Parti – Muzaffer Aslan

 

KOCAELİ (11)

 

Ak Parti – Nihat Ergün

Ak Parti – Fikri Işık

Ak Parti – Azize Sibel Gönül

Ak Parti – Muzaffer Baştopçu

Ak Parti – Zeki Aygün

Ak Parti – İlyas Şeker

Ak Parti – Mehmet Ali Okur

CHP – Hurşit Güneş

CHP – Mehmet Hilal Kaplan

CHP – Haydar Akar

MHP – Lütfü Türkkan

 

KONYA (14)

 

Ak Parti – Ahmet Davutoğlu

Ak Parti – Kerim Özkul

Ak Parti – İlhan Yerlikaya

Ak Parti – Ayşe Türkmenoğlu

Ak Parti – Cem Zorlu

Ak Parti – Hüseyin Üzülmez

Ak Parti – Mustafa Baloğlu

Ak Parti – Mustafa Kabakcı

Ak Parti – Gülay Samancı

Ak Parti – Mustafa Akış

Ak Parti – Harun Tüfekci

CHP – Atilla Kart

MHP – Faruk Bal

MHP – Mustafa Kalaycı

 

KÜTAHYA (5)

 

Ak Parti – Soner Aksoy

Ak Parti – Hasan Fehmi Kinay

Ak Parti – İdris Bal

Ak Parti – Vural Kavuncu

MHP – Alim Işık

 

MALATYA (6)

 

Ak Parti – Mahmut Mücahit Fındıklı

Ak Parti – Mustafa Şahin

Ak Parti – Öznur Çalık

Ak Parti – Hüseyin Cemal Akın

Ak Parti – Ömer Faruk Öz

CHP – Veli Ağbaba

 

MANİSA (10)

 

Ak Parti – Hüseyin Tanrıverdi

Ak Parti – Recai Berber

Ak Parti – Uğur Aydemir

Ak Parti – Muzaffer Yurttaş

Ak Parti – Selçuk Özdağ

CHP – Hasan Ören

CHP – Özgür Özel

CHP – Sakine Öz

MHP – Sümer Oral

MHP – Erkan Akçay

KAHRAMANMARAŞ (8)

 

Ak Parti – Mehmet Sağlam

Ak Parti – Nevzat Pakdil

Ak Parti – Mahir Ünal

Ak Parti – Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu

Ak Parti – Sevde Bayazıt Kaçar

Ak Parti – Sıtkı Güvenç

CHP – Durdu Özbolat

MHP – Mesut Dedeoğlu

 

MARDİN (6)

 

Ak Parti – Muammer Güler

Ak Parti – Gönül Bekin Şahkulubey

Ak Parti – Abdurrahim Akdağ

Bağımsız – Ahmet Türk

Bağımsız – Gülser Yıldırım

Bağımsız – Erol Dora

 

MUĞLA (6)

 

Ak Parti – Ali Boğa

Ak Parti – Yüksel Özden

CHP – Tolga Çandar

CHP – Nurettin Demir

CHP – Ömer Süha Aldan

MHP – Mehmet Erdoğan

 

MUŞ (4)

Ak Parti – Faruk Işık

Ak Parti – Muzaffer Çakar

Bağımsız – Sırrı Sakık

Bağımsız – Demir Çelik

NEVŞEHİR (3)

Ak Parti – Ahmet Erdal Feralan

Ak Parti – Murat Göktürk

Ak Parti – Ebu Bekir Gizligider

NİĞDE (3)

Ak Parti – Alparslan Kavaklıoğlu

Ak Parti – Ömer Selvi

CHP – Doğan Şafak

ORDU (6)

Ak Parti – İdris Naim Şahin

Ak Parti – Mustafa Hamarat

Ak Parti – Fatih Han Ünal

Ak Parti – İhsan Şener

Ak Parti – Harun Çakır

CHP – İdris Yıldız

RİZE (3)

Ak Parti – Hayati Yazıcı

Ak Parti – Hasan Karal

Ak Parti – Nusret Bayraktar

SAKARYA (7)

Ak Parti – Hasan Ali Çelik

Ak Parti – Ayhan Sefer Üstün

Ak Parti – Şaban Dişli

Ak Parti – Ayşenur İslam

Ak Parti – Ali İhsan Yavuz

CHP – Engin Özkoç

MHP – Münir Kutluata

SAMSUN (9)

Ak Parti – Mustafa Demir

Ak Parti – Suat Kılıç

Ak Parti – Cemal Yılmaz Demir

Ak Parti – Tülay Bakır

Ak Parti – Akif Çağatay Kılıç

Ak Parti – Ahmet Yeni

CHP – Haluk Koç

CHP – Ahmet İhsan Kalkavan

MHP – Cemalettin Şimşek

SİİRT (3)

Ak Parti – Afif Demirkıran

Ak Parti – Osman Ören

Bağımsız – Gültan Kışanak

SİNOP (2)

Ak Parti – Mehmet Ersoy

CHP – Engin Altay

SİVAS (5)

Ak Parti – İsmet Yılmaz

Ak Parti – Mesude Nursuna Memecan

Ak Parti – Hilmi Bilgin

Ak Parti – Ali Turan

CHP – Malik Ecder Özdemir

TEKİRDAĞ (6)

Ak Parti – Tevfik Ziyaeddin Akbulut

Ak Parti – Özlem Yemişçi

CHP – Faik Öztrak

CHP – Candan Yüceer

CHP – Emre Köprülü

MHP – Bülent Belen

TOKAT (5)

Ak Parti – Zeyid Aslan

Ak Parti – Şükrü Ayalan

Ak Parti – Dilek Yüksel

CHP – Orhan Düzgün

MHP – Reşat Doğru

TRABZON (6)

Ak Parti – Faruk Nafız Özak

Ak Parti – Erdoğan Bayraktar

Ak Parti – Aydın Bıyıklıoğlu

Ak Parti – Safiye Seymenoğlu

CHP – Mehmet Volkan Canalioğlu

MHP – Koray Aydın

TUNCELİ (2)

CHP – Kamer Genç

CHP – Hüseyin Aygün

ŞANLIURFA (12)

Ak Parti – Faruk Çelik

Ak Parti – Seyit Eyyüpoğlu

Ak Parti – Mehmet Kasım Gülpınar

Ak Parti – Mehmet Akyürek

Ak Parti – Zeynep Armağan uslu

Ak Parti – Halil Özcan

Ak Parti – Mahmut Kaçar

Ak Parti – Abdulkadir Emin Önen

Ak Parti – Yahya Akman

Ak Parti – Abdulkerim Gök

Bağımsız – İbrahim Ayhan

Bağımsız – İbrahim Binici

UŞAK (3)

Ak Parti – İsmail Güneş

Ak Parti – Mehmet Altay

CHP – Dilek Akagün Yılmaz

VAN (8)

Ak Parti – Burhan Kayatürk

Ak Parti – Fatih Çiftci

Ak Parti – Mustafa Bilici

Ak Parti – Gülşen Orhan

Bağımsız – Kemal Aktaş

Bağımsız – Erdal Üçer

Bağımsız – Aysel Tuğluk

Bağımsız – Nazmi Gür

YOZGAT (4)

Ak Parti – Bekir Bozdağ

Ak Parti – Ertuğrul Soysal

Ak Parti – Yusuf Başer

MHP – Sadir Durmaz

ZONGULDAK (5)

Ak Parti – Köksal Toptan

Ak Parti – Ercan Candan

Ak Parti – Özcan Ulupınar

CHP – Mehmet Haberal

CHP – Ali İhsan Köktürk

AKSARAY (3)

Ak Parti – Ali Rıza Alaboyun

Ak Parti – Ruhi Açıkgöz

Ak Parti – İlknur İnceöz

BAYBURT (1)

Ak Parti – Bünyamin Özbek

KARAMAN (2)

Ak Parti – Lütfi Elvan

Ak Parti – Mevlüt Akgün

KIRIKKALE (3)

Ak Parti – Beşir Atalay

Ak Parti – Oğuz Kağan Köksal

Ak Parti – Ramazan Can

BATMAN (4)

Ak Parti – Mehmet Şimşek

Ak Parti – Ziver Özdemir

Bağımsız – Ayla Akat Ata

Bağımsız – Bengi Yıldız

ŞIRNAK (4)

Ak Parti – Mehmet Emin Dindar

Bağımsız – Selma Irmak

Bağımsız – Faysal Sarıyıldız

Bağımsız – Hasip Kaplan

BARTIN (2)

Ak Parti – Yılmaz Tunç

CHP – Muhammet Rıza Yalçınkaya

ARDAHAN (2)

Ak Parti – Orhan Atalay

CHP – Ensar Öğüt

IĞDIR (2)

MHP – Sinan Oğan

Bağmsız – Pervin Buldan

YALOVA (2)

Ak Parti – Temel Coşkun

CHP – Muharrem İnce

KARABÜK (2)

Ak Parti – Mehmet Ali Şahin

Ak Parti – Osman Kahveci

KİLİS (2)

Ak Parti – Fuat Karakuş

Ak Parti – Ahmet Salih Dal

OSMANİYE (4)

Ak Parti – Suat Önal

Ak Parti – Durdu Mehmet Kastal

MHP – Devlet Bahçeli

MHP – Hasan Hüseyin Türkoğlu

DÜZCE (3)

Ak Parti – İbrahim Korkmaz

Ak Parti – Fevai Arslan

Ak Parti – Osman Çakır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."