You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.


You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.


İbrahim Yücel Reklam
Örnek Resim
İbrahim Yücel Reklam

Arion

Dugun
Malatya Haber -

Malatya Platformu

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Malatya Platformu sayfasına hoş geldiniz. Yorum yapmak için lütfen aşağıda ki formu doldurunuz.

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız…

Yorumlar
 1. Osman Albayrak dedi ki:

  Sn Editör; bir habere kasti yapılan bir yoruma savunma yorumu yazıyoruz, maalesef o haber sitenizden kayboluyor ,yorumda güme gidiyor. Küfür ve nefret içermeyen yorumları neden inceleyip anında veye bir saat içerisinde yayınlamıyorsunuz.

 2. Ali YENİER dedi ki:

  Malatya müftülüğünde neler oluyor? 5 ilçenin müftü erinin referandum öncesi tayinlerinin çıkması akla şöyle bir soru getirmektedir bu tayinlerle hayırları artırmamı?

 3. malatya44 dedi ki:

  Malatya iyi akşamlar;Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Malatya’ya gelecek.Milletvekilleri ve il teşkilatı her yerde mitinge gelin,Başkanımızı yalnız bırakmayın diye hem sözlü,hemde yazılı beyanda bulunuyorlar.Şimdi benim anlamadığım şu?Vatandaşlarımız gelecek bağıracak ve alkışlayacak gerekirse güneşin altında veya yağmurun altında duracak(Bu arada kendileri için çadır kurulacak)Manası ne olacak bunu söyleyin.Ondan sonra oooooo gördünüz mü Cumhurbaşkanım biz milleti böyle toplar sizi yürekten karşılarız demeleri.Malatya OYUNA gelmeeee.

 4. malatya44 dedi ki:

  Sayın Milletvekilleri ve İl Teşkilatı Referandumdan evet çıkarsa ülkenin ne faydasına olacak bir anlatsınlar da bilelim.Bir anlatın ne değişecek bi bilelim.Seçim öncesinde verilen vaatler KADRO,ESNAFA KREDİ(Tam tersi Esnaf dükkkan kapatıyor)EVLENENE DESTEK….Filan Filan.Ne oldu.Hangilerini yaptınız.Bi anlatın.Malatya Büyükşehir Belediyesi Borcun harcın altında yaptığı hizmetler(Gerçi ne hizmet yapıldı bilmiyoruz da.Malatya merkezdeki bütün yollar delik deşik,çamur içinde)Birileri anlatsın da bi bilelim.HADİ.

 5. malatya44 dedi ki:

  Malatyam Merhaba;Uzun zamandır yazı yazmıyordum.Ül kemizin ve Malatya’mız hakkında biraz görüş bildirelim dedim.Malum Nisan ayında referandum var.Referandumda sonuç ne olur bilmiyorum ama ülkenin hiç iç açıcı olmadı kesin.Dolar almış başını gidiyor.Altın yükselişte.Hayat şartları zorlaşmış,alım gücü azalmış,Ülkemizde bizim vatandaşımızdan fazla farklı ülkelerin vatandaşları dolaşmaya başlamış,hırsızlık,darp,şiddet,fuhuş artmış!!!Şimdi birileri çıksın yukarıda yazılı olan şeylerin yalan ve yanlış olduğunu söylesin BAKALIM.

 6. Mustafa tahsin dedi ki:

  Değerli Malatyalı kardeşler basınımız Allah Aşkına hiç mi Malatya nın sahibi yok bakın kamu kurumunda çalışan biri olarak kendi ilimizde gurbetçi konumundayız. Bütün kurumların yöneticileri yabancı en son TİGEM ve Havalimanı müdürleri değişti biri Urfa diğeri Yalovalı.

 7. Rivalo dedi ki:

  Herşey güzel hoş ama şu yeni çevre yolu kesinlikle artık yapılmalı. Yeter artık sürekli trafikte sıkışıklık, kavgalar bitsin

 8. YURTTAŞ dedi ki:

  DEĞERLİ BASINIMIZA ÖNEMLE RİCA EDERİM MERKEZ BAŞHARIK MAHALLESİ ÇAĞRI SOKAK VE CİVARI MİRAÇ CAMİSİ ÖNÜNDEN SAĞLIK OCAĞI İSTİKAMETİNE DOĞRU VE ÇEVRE CİVARLAR ACİLEN ASFALT İHTİYACI VARDIR GÜNDEME GETİRİLMESİ RİCASIYLA ÇÜNKÜ BELEDİYEYİ ARAMAKTAN USANDIK. CÜMLETEN ES SELAMÜN ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKETÜHÜ. HAYIRLI GÜNLER VE ÇALIŞMALAR YÜCE ALLAH DAN DİLERİM. YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN.

 9. MUSTAFA dedi ki:

  ORTADOĞULULAŞMAK

  SURİYELİ BİR ÇOCUĞUN GEÇMİŞİ,
  TÜRKİYELİ BİR ÇOCUĞUN GELECEĞİ!

  Bugün bir Suriyeli çocuğun cesedi deniz kıyısına vurdu.
  Batan bir göçmen gemisinden, geriye kalan oydu.

  Bu çocuğun resmine iyi bakın, çünkü o bize bir şey daha anlatıyor.
  Vicdan? Masumiyet? Ölüm? Evet ama bunlardan öte bir şey gösteriyor.

  Bu fotoğraf, Suriye’nin yakın geçmişini, Türkiye’nin ise yakın geleceğini gösteriyor olabilir mi? Bu fotoğrafta Suriyeli bir çocuğun geçmişi, Türkiyeli bir çocuğun ise geleceği duruyor olabilir mi?

  Bu kafayla gidersek, bizim geleceğimiz de böyle olacağını siz de görebiliyor musunuz?

  Aklı başında herkesin gördüğü üzere, Türkiye adım adım Ortadoğululaşıyor. Daha doğrusu, sistematik bir şekilde Ortadoğululaştırılıyor.

  Ülkemiz Ortadoğulu bir zihniyet tarafından, Ortadoğulu bir üslupla yönetiliyor ve görünen o ki yakında tamamen Ortadoğu’ya dönüşeceğiz.

  Ortadoğululuk nedir bilir misiniz?
  -Ölümü yüceltip güzel yaşamayı aşağılamak Ortadoğululuktur.
  -Dini yüceltip bilime kayıtsız kalmak Ortadoğululuktur.
  -Lideri yüceltip, iyi sistem kurmayı aşağılamak Ortadoğululuktur.
  -İmanı yüceltip aklı aşağılamak Ortadoğululuktur.
  -Duyguları yüceltip mantığı küçümsemek Ortadoğululuktur.
  -Müteahhitti yüceltip, mühendisi aşağılamak Ortadoğululuktur.
  -Üniversiteleriyle değil, camileriyle gurur duymak Ortadoğululuktur.
  -“Alnı secde görüyor” diye, zorba ve hırsız politikacılara oy vermek Ortadoğululuktur.
  -İmamları yüceltip, filozofları aşağılamak Ortadoğululuktur.
  -Ev kadınlığını yüceltip, kariyer yapan kadını aşağılamak Ortadoğululuktur.
  -Kendi çocuklarını Amerika’da okutup, halk çocuklarını imam hatiplere zorlamak Ortadoğululuktur.
  -Sözü yüksek olanı değil, sesi yüksek olanı iyi lider sanmak Ortadoğululuktur.
  -Kurumsal çözümler üretmek yerine, karizmatik lidere tapmak Ortadoğululuktur.
  -Hatasından öğrenmek yerine, onunla duygusal bağ kurup hayatını bataklığa çevirmek Ortadoğululuktur.
  -Standart sahibi olmak yerine, düştükçe “beterin beteri var” diye kendini avutmak Ortadoğululuktur.
  -Başına gelene katkısını görmek yerine, hep dış güçleri suçlamak Ortadoğululuk.
  -Şeytan taşlamaktan ibadet etmeye zaman bulamamak Ortadoğululuktur.
  -Kendi hayatında hiçbir başarısı yokken, sürekli atalarıyla övünmek Ortadoğululuktur.
  -Sıkılmış bir yumruğun, açık bir elden daha güçlü olduğuna inanmak Ortadoğululuktur.

  Yukarıdaki maddelerin birçoğunun dinle ilgili olduğunu görüyorsunuz, neden? Çünkü ortalama bir Ortadoğulunun beyninin yüzde 75’i dinle kaplıdır. Bu yüzden diğer şeylere çok az yer kalır.

  Onun zihniyetiyle ilgili söylediğiniz her şeyi, dinine saldırı sayar. Dinle ilgili olmayan pek fikri olmadığı için, dinini ilgilendirmeyen hiçbir eleştiri yapma şansınız da yoktur! Üstünüzü ıslatmadan, elinizle balık yakalamanın imkansızlığı gibi bir şey.

  İronik bir şekilde, Ortadoğulular ülkelerinin sıkıcılığından kaçıp, nefes almak için turist olarak Türkiyeye geliyor. Türkiyenin yöneticileri ise gittikçe ülkemizi Ortadoğululaştırıyor.

  Birkaç yıldır, yılın yarısını yurt dışında geçiriyorum. Yurt dışında, gittiğim en iyi restoranların en iyi yerlerinde hep Arap şeyhlerinin çocukları, yanlarında Rus sevgilileriyle oturduğunu görüyorum. Kendi ülkelerini modernleştirmek yerine, modern ülkelerde hayatlarını yaşıyor, kendi halklarına da din pazarlıyorlar.

  Gidip, bu adamların ülkesinde, “bu adamlar size din merkezli yaşamayı övüyor ama kendileri son derece dünyevi yaşıyor” desem, beni o diktatörlerin polislerinden önce, o yoksul insanlar linç eder. Celladına aşık zihniyetteki insanlar için ne yapılabilir ki?

  Bu açıklamayı kimseyi ikna etmek için yazmadım. Mantığa inanmayan insanların mantıklı argümanlarla değiştirilemeyeceğini bilecek kadar tecrübeliyim. Bu hayatta, bazıları akılla öğreniyor, bazıları acıyla. Maalesef bu coğrafya, acıyla öğrenenlerin coğrafyası.

  Benimki, sadece geleceğe dönük bir “ben dememiş miydim” notu.
  Bu topraklarda, her şeyin bir gün anlaşıldığını ama hep geç anlaşıldığını biliyorum. Hepsi bir gün neyin ne olduğunu anlarlar, ama hep geç anlarlar!

  Azgelişmişlerin kaderi iki kelimede saklıdır: İdrak gecikmesi!

  Matbaanın 300 yıl geç geldiği bir topluma, mantık da olması gerekenden 30 yıl sonra geliyor. Neyin en mantıklı çözüm olduğuna karar vermeden önce 30 yıl kavga ediliyor!

  “Coğrafya kaderdir” der, Ibni Haldun, bizim kaderimiz de idrak gecikmesi!

  Mümin Sekman

 10. KARDELEN GUL dedi ki:

  Sayın Ahmet ÇAKIR Bey,
  Hastane caddesinde hangi amaç ve ihtiyaçtan parkmetre uygulaması başlattınız?… Esnaf mı talep etti, sakinler mi istedi?!.. Buyurun sizde bir apartman taşının da kış günü özel aracınızı 08:00 -20:00 saatlerinde bir yere koyunuz. Apartmanlara ve caddeye otopark yaptırtmayın (ama inşaat halinde iken parasını alın..).. Doğru bu ülke de medeni belediye var. Sakinlerden 100 tanesine sorup ona göre kara alıyor…. Şikayet edecek bir merci ve makamda bulamıyoruz… anacak ALLAH’a havale ediyoruz… Vay memleket vay… Bu uygulama şehrin göbeğinde bazı cadde ve sokaklara gücünüz yetmediği yada torpil nedeni ile uygulamıyorsunuz… Bir an önce kal dı rıl ma lı……

 11. Atila Sefunç dedi ki:

  Ankarada yaşıyan bir Malatyalı olarak ‘Susuz Malatya’ imajına çok üzülüyoruz.Sokak çeşmelerinden su içtiğimiz, yeşil Malatyamızdan malesef eser kalmadı.Deprem bölgeleri faylar nedeniyle su açısından zengindir. Yani Malatyanın Abant,Adapazarı, Düzce gibi damacana su ihraç eden bir il olması lazım. Saygılarımla

 12. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Malatyamızda din ağırlıklı bir TV kanalı kafayı Atatürk anıtına takmış.Rize’de Atatürk anıtı kaldırılınca bundan heveslenen TV kanalı şimdide Atatürk anıtının yanındaki gencin çıplak olması anıta bakanların ahlakını bozuyormuş.Bu ifade edenlerin düşünceleri hep belden aşağı.Ülkemizdeki en güzel Atatürk heykellerinden biri Malatyamızda.Atatürk’ün Türk gençliğine ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi.Nejat Sirel ve Hakkı Atamulu’nun eseri olan anıt 1947 yılında yapıldı.Heykele ve sanat eserlerine bir türlü tahammül göstermeyen zihniyet bu anıta kafayı taktılar.Ne yaparsanın yapın 70 yıldır yerinde duran anıtı kaldırmaya gücünüz yetmeyecektir.

 13. Battalgazi torunu dedi ki:

  Zaviye mahallesi Tevfik Temelli caddesi mahalle sakinleri olarak; susuzluk artık canımıza tak etti.Aylardır borular değiştiğinden bu yana sularımız her gün öğleden gece yarılarına kadar kesiliyor.Zaman zaman 11-12 saati buluyor.Yakınlarımızda ki mahalle ve sokaklarda ise su akıyor.Yetkililer su kesintilerini sıraya koyduklarını söylüyorlarmış.Ne hikmetse bu sıra bizden hiç gitmiyor.Borular değişmeden önce Ramazan ayı hariç(o da kısa süreli)hiç sularımız kesilmiyordu.Abdest,banyo ve çamaşır artık büyük sorun olmaya başladı.Bizler yetkililere ulaşmada sorun yaşıyoruz.Lütfen sizler ulaşıp bu sorunu çözün.Halkında duasını alırsınız.Sokaklarda ki çukurlardan artık bahsetmiyorum bile.Eştiler,boruları döşediler.Bizleri susuz bırakıp, kendi başınızın çaresine bakın der gibi kayboldular.Saygılarımla,iyi çalışmalar.

 14. Erco dedi ki:

  Kanalboyunaadeta mezar taşları dizdiniz günde en az 10 kişi o taşlara çarparak kaza yapıyor . Esenlikte çalışan tanıdıklarımız maaş alamıdıklarını söylüyor , ayrıca Malatya’daki büyün firmalar. Esenlikten para alamadığı için batmak üzere , borçsuz esenliği 150 trilyon borca sokan başkan genel müdür yardımcısı kim herkes biliyor. İnşallah hesabını verirler Birgün , Trafik sıkıntısı , elektrik sıkıntısı , su sıkıntısı , temizlik sıkıntısı , 10 gün önce yağan kar hala ara sokaklarda insanları sıkıntıya sokuyor , vesahire , bu kadar sıkıntı varken. Bu şehrin Şehremini 🙂 nerede ???

 15. Hakan dedi ki:

  Adamın biri vardı : 3, 4 yıl önce , İşi ehline vermezseniz , malatyabüyükşehir değil. Ancak büyük bir köy olur diyordu . Oldu , kerneği beton park yapmakla. Yel değirmeniyle uğraşma , Malatya’nın su sıkıntısı olacak ilerde git malatyanın suyunu hallet diyordu , su sıkıntısı varmı , var. Trafik sorunu dıyordu yaşanmaz hale gelir diyordu geldimi geldi . 10 gün önce yağan kar temizlenmedi daha , daha beler neler , şimdi bu kötü durumun mimarı. oy veren sizler kendinizi alkışlayabilirsiniz .

 16. Salih Uçan dedi ki:

  Bazı semtlerde ise hiç kesinti yapılmıyor. Su yetersiz ise bütün Malatya’ya yönelik tedbir alınmalı.

 17. Salih Uçan dedi ki:

  Malatya da uzun bir süreden beri özalper, istasyon mahallesi,
  Yeşiltepe gibi semtlerde belki başka yerlerde de gece 23 den itibaren sabaha kadar su verilmiyor. Her gece aynı… Tam bir rezalet

 18. Murat 44 dedi ki:

  Malatya ve geleceği için Büyük bir problem söylenmese de kapıda SU sorunu hemen hemen hergün sular saatlerce kesiliyor. Anlaşılan o ki su yeterli değil, yapılaşma her geçen gün artıyor, ihtiyaçta….Altarnatif su projeleri daha da önem kazandı … Belki maski’nin umrunda değil ama sayın başkanım sizin umrunuzda olmalı ve önceliği saat kulelerinden daha önde olmalı diye düşünüyorum. Gerçekler perdelenmemeli…

 19. Osman ALBAYRAK dedi ki:

  Zabıta kardeşlerim, Fuzuli Cad. Üst başı (Kernek)’ nda bulunan market kaldırımı işgal etmiş. Yayalar yoldan geçiyor. ,yetmezmiş gibi Mesai dağılımı otobüs ve minİbüsler cinnet geçirtiyor. Yürek ister ama yinede yazalım bakarsın yürekli birisi çıkar.

 20. ahmet akın dedi ki:

  Sayın Buz “Takımımızla birlikte güzel bir ivme yakalamıştık. Buraya kadar taşıdık. Bu yarışın içerisinde Yeni Malatyaspor olacaktır. Böyle inişlerin her zaman bir çıkışı vardır. İçerideki maçımızı kaybettik ama bunun devamı gelecektir”…diyor kendileri.
  Bence de doğru söylüyor; Devamı gelecektir… Bari boşu boşuna bizleri şampiyonluğa şartlandırıp, sükut-ü hayal yaşatmayın. Deyin ki elimizden gelen bu kadar küme düşmemek için çalışacağız. Ha bak o zaman biz de küme düşmeyince mutlu oluruz. Bizi mutsuz etmeye hakkınız yok

 21. ali bey dedi ki:

  Malatya’da Fırat Mahallesi Yeni adıyla Yusuf Özal Cad. Eski inderesinde oturmaktayım. Yaklaşık bir yıldır zaruri ihtiyaçlarımızı bile su basıncı azlığından yerine getiremez olduk. Geceleri geç saatlere kadar suyun gelmesini bekliyoruz. Mutfaklarımız adeta çöp ev haline döndü. Lütfen bu soruna bir eğilin. Bizlerden daha yükseklerde olan Memursen Toki De bile su sıkıntısı yok. Teknolojinin çağ atladığı şu zamanda inanın köy yaşamına döndü hayatımız.

 22. hidayet dedi ki:

  Hergün su kesintisi yaşanmaktadır. Malatyahaber olarak konuyu gündeme çok getirmediğiniz kanaatindeyim.

 23. MUSTAFA dedi ki:

  Malatya belediye binasının yangın merdivenin durumu ana haber bültenine konu olmuştur.
  Çünkü merdiven alt kata inmeden yukarda kayboluyor.
  belediyenin Fox habere bir açıklama göndermesi gerekir.
  Rezil olduk.

 24. yağmur dedi ki:

  Akcadağ’ın bürokrattan gelen belediye başkan Allah aşkına bu Akcadağın içindeki çamurdan haberin varmı koskoca yaz,sonbahar geçti bu yolun altına dama taşı düzsen bile şimdiye kadar çoktan biterdi yazık çok yazık bende 25 yılını İstanbul belediyesinde bu işlerde çalışan birisi olarak memleket ne hallere düşmüş sen çarşı dediğimiz yollarda bir gez opantolon ve ayakkabını heralden atarsın esnaflar dükkanlarını kapatıyor adamların müşteriside yok yada müşterinin çamurlu ayakkabılarla dükkanına girmesini istemiyor atalarımız ne dermiş ‘EKMEĞİ EKMEKCİYE VER BİR EKMEK DE ÜSTE VER’ sanırım anlamışındır

 25. ahmet akın dedi ki:

  Eskişehir maçı öncesinde de yazıp, beni yanıltmalarını dilemiştim. Maalesef yanıltmadı takım. Yine söylüyorum. Bu takım, bu ekip mevcut puan durumunu hak etmeyen bir ekip. Giresun maçındada izledik. Tevafuk da hakem de şans da bizden yanaydı. Adamların verilmeyen net penaltıları vardı. Daha ne olsun. Göztepe maçı yine 6 puanlık bir maç. HİÇ ŞANSIMIZ YOK diyorum ve yanılmış olmak için dua ediyorum.

 26. H.KILIÇ dedi ki:

  çay ocakları, kahvehaneler, kafeler, bayan kuaförler, erkek kuaförler, kuru temizlemeler, hamamlar, otelller, okullar, camiler, hastaneler susuz olmaz.susuz iş yapamazki.

  maski yetkililerine öneriler :
  1-mutlaka kesinti yapılması gerekiyorsa, don olayının, yağmur yağışının, kar yağışının enaz olduğu mevsim seçilmelidir.
  2-yeşilyurt ilçesinin tamamında su kesintisi yapılacaksa, battalgazi ilçesinin tamamında su kesintisi yapılmamalıdır.veya tam tersi olabilir.
  3-su kesintisi herkesin uykuda olduğu ,suya enaz ihtiyaç duyulan gece 10.00 – sabah 5.00 saatleri arasında yapılmalıdır.
  4-insanların su kesintisinden enaz etkilenmeleri için su kesitisi günlere yayılmalıdır.günde 4-5 saat süreli olabilir.
  5-su kesintisi mutlaka gündüz saatlerinde yapılması gerekiyorsa saat 13.00 ile 17.00 arası olabilir.

 27. MUSTAFA dedi ki:

  Yapılacak hipodromlardan birisi Malatya ya kazandırılmalıdır. Tüm Malatya lılar birlik olmalı ve vekillere baskı yapmalıdır.
  HİPODROMLARDAN BİRİSİNİ MALATYA YA İSTİYORUZ.
  SAYIN VEKİLLER GÖSTERİN GÜCÜNÜZÜ.

 28. Müslüman dedi ki:

  MaSKİ helâl olsun her akşam saat 23den sonra suyu niye kesersin anlamış değilim 15 gündür özellikle hafta sonları sular gece kesiliyor milleti abdestsiz gezdirip ne yapmaya çalışıyorsunuz allahtan korkun vicdansızlar

 29. tuğra dedi ki:

  sayın vekiller il başkanı esenlik maaş vermiyor maaş, işçiler mağdur Allah rızası için bir devreye girin ya. Kul hakkını yiyorlar sizler daha yerinizde ahkam kesiyorsunuz

 30. süleyman dedi ki:

  Malatya Haber den bunu haber yapmasını önemle rica ediyorum…
  PTT önündeki kaldırım zabıta araçlarının otoparkımı , Telekom çalışanlarının otoyolumu yoksa kaldırım mı anlamış değilim. Araçlar yay geçidinden kaldırıma çıkıp insanların hayatlarını hiçe sayarak kaldırımda gezinip duruyor… konuyla ilgilenmenizi rica ediyorum.. saygılarımla

 31. hemşeri dedi ki:

  başharık mah. mutlu sokak ve civarları uzun süredir altyapı çalışmaları bazı yerlerde bittiği halde neden asfalt yapılmıyor ilgililere önemle arz edilir. hayırlı günler çalışmalar YÜCE ALLAH DAN DİLERİM. SELAMÜN ALEYKÜM.

 32. Mustafa Talas dedi ki:

  İkinci üniversite asla birincisinin gelişimine engel değildir. Birincisi gelişmek istiyorsa gelişir. İstemezse gelişmez.

 33. arda dedi ki:

  yapın kardeşim yapın hep aynı yerlere yapın zenginin olduğu yere yapın zenginin arsasının olduğu yere yapın diğer yerlere yapmayın gerek yok secim esnasında gelin cumhurbaşkanı şöyle yaptı böyle yaptı şöyle söyledi diyen kardeşim siz ne yaptınız bize onu anlatın melekbaba ya taştepeye çarmuzuya kiltepeye hatunsuyuna dileğe ne yaptınız onu söyleyin allahtan korkun kardeşim oturduğum cadde 3 yıldır asfaltsız ama fahrikayahananız var.

 34. hafiye dedi ki:

  sebze halinin yerini alan hollandalı firma, malatyaparka uygunsuz imar verilmesinden dolayı uluslararası mahkemede 74 milyon tazminat kazandığı söyleniyor. bilginiz var mı

 35. Ahmet dedi ki:

  Say’ın editör dün akşam kanalboyunda bir cafeye silahlı saldırı oldu bunu neden haberlerde göremiyoruz saygılarımla iyi akşamlar

 36. Ömer TÜRKİLERİ dedi ki:

  İnönü Üniversitesi 12 Ekim Saat 14 te Aşüre ikramında bulunacakmış. Alevi kardeşlerimin orucu 13 Ekim Akşam ezanında bitiyor. Oruçlu insanların karşısında aşüre ikramı ne kadar doğru olur takdirlerinize bırakıyorum.

 37. taner bay dedi ki:

  yesilyurt belediye baskanına sorulmasını istiyorum trafık kazası yapan kactane söfüru var her kazada yesilyurt belediyesi yazan bi arac görmek mumkundur
  bu sabah yine aynı seyi gördüm güzelim sıfır arabayı pert etmişti yesilyurt belediye arabası

 38. cumali dedi ki:

  yeni camiide namaz kıldım ama ne namaz kılış yerler kokuyor insanlar dışarda sedirler üzerinde sedirler kir pas zaten camii yetersiz güya ben Müslümanım diyen b başkanı vali ve idareciler adam gibi cami yaptırmadılar insan ALLAHdan korkar yarattıklarından utanır

 39. Mehmet AlUÇ dedi ki:

  Malatya’m

  Malatya’m sen bağrımda esen rüzgâr
  Kaysıların yetişir cana şifa katar
  Kernek te şelalede can rahatlar
  Kaysı bağlarında hep devan kaynar
  Malatya’ma boşuna şirin il dememişler
  Tadına her varan can bunu dermiş
  Şifa için gelenler şifasıyla dönermiş

  Güzellerin bağında yetişirmiş
  Gönülden sevenlerin hep gülermiş
  Bir gülüşün bin cana hep yetermiş
  Malatya’ma boşuna şirin il dememişler
  Tadına her varan can bunu dermiş
  Şifa için gelenler şifasıyla dönermiş

  Kul Mehmet’im gurbette gönlümdesin
  Her geldiğimde bana gülümsersin
  Hasretlik tez zamanda bitsin dersin
  Malatya’m gönlümdesin gitme dersin
  Malatya’ma boşuna şirin il dememişler
  Tadına her varan can bunu dermiş
  Şifa için gelenler şifasıyla gülermiş

  Mehmet Aluç-Kul Mehmet

 40. malatya44 dedi ki:

  Akp teşkilatı kabristan ziyareti yapıyor ne güzel.Ama peşinize 50 tane medya elemanı takmanıza gerek yoktu.Bu işler gönülden olur.Gidersin dua eder çıkarsın.Değil mi???Bu arada ÖZNUR ÇALIK’ta başını kapatsa idi işin ciddiyeti biraz daha ortaya çıkardı.Kabristan ziyaretleri de değişmeye başladı.Yeni TÜRKİYE.Yazık vallaha.AHHH MALATYA Ahhhhhh.Anlayana Sivrisinek saz,Anlamayana Davul Zurna AZZZZ

 41. ABDULLAH YILMAZ dedi ki:

  SAYIN VALİ;MALATYA-İNÖNÜ MAH.(İSTASYON) DE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEKİ YOL NEZAMANTRAFİĞE AÇILACAK.BİZİM ÇOCUKLAR SIKAĞA ÇIKAMIYOR.BELEDİYE OTOBÜSÜ,KAMYON.MİNİBÜS HATTA TIRLAR SOKAK ARALARINDAN GEÇİYOR…TREN GARINA GİDEN ANAYOLU (EMNİYET MÜD.ÖNÜ BİR AN ÖNCE AÇIN ALLAH CC AŞKINATERÖR BELASI HİÇ BİTMEZ BU ÜLKEDE.ALLAH CC HEPSNİ KAHRETSİN….

 42. ZAFER DEMİR dedi ki:

  ERDEMİR’in HASANÇELEBİ BELDESİ’ne yapacağı DEMİR CEVHERİ ZENGİNLEŞTİRME VE PALETLEME TESİSLERİ yatırımı niye hala yapılamıyor.Dünyanın en büyük DEMİR MADENİ Yataklarına sahip HASANÇELEBİ DEMİR MADENLERİ neden üretime alınmaz,bürokratik engeller mi var? Yatırım yapılırsa HEKİMHAN-HASANÇELEB’de 45-50 bin kişilik bir Şehir doğacak diyen bilim adamları vardı,bu yatırımın MALATYA Ekonomisi ve ÜLKE Eonomisini kalkındıracağı,Yüzyıllık yatırım projesi denilen bu yatırım niye yapılamıyor?

 43. bünyamin dedi ki:

  Yeşilyurt belediyesi neden hiç ilaçlama yapmıyor çok merak ediyorum. Güngör cd. nikah sarayı civarı sivrisinek çok fazla ama belediyeden hiç bir çalışma yok… ilgililere önemle duyurulur.

 44. arda dedi ki:

  Sayın editörümüz neden bu sitede veli ağbaba ile yaptığım yorumları yayınlamıyorsunuz.Eleştirileri kabullenmiyor mu? sayın vekilimiz siz neye göre kaldırıyorsunuz ben onu anlamıyorum.Kibarca kardeşim sitemizi takip etmeyin diye bilirsiniz meali adresim var zati bana meali atabilirsiniz.

 45. MUSTAFA dedi ki:

  7. Ana jet üssünün Malatya dan alınmasını istemiyoruz.

 46. Ahmet Sarıçiçek dedi ki:

  7 AĞUSTOS PAZAR GÜNÜ SAAT 14.00 DE MALATYADAKİ BÜTÜN BİSİKLETLİLERİN TÜRK BAYRAKLARI EŞLİĞİNDE İSTASYON VİRAJINDAN MERKEZE KADAR PEDAL ÇEVİRMELERİNİ İSTİYORUZ…

  5-10 YAŞ GURUBU ÇOCUKLAR BİSİKLETLERİ İLE, BAYRAK TAKILMIŞ PLASTİK KAMYONLARI İLE YARIN SAAT 16 DA DÖRTYOLDAN MERKEZE KADAR YÜRÜYECEKLER… BÜTÜN ANNELERİ BABALARI VE ASLAN PARÇALARINI 3 TEKERLEKLİ BİSİKLETLERİ, OYUNCAKLARI İLE BİRLİKTE BEKLİYORUZ…

 47. Hikmet Geçkil dedi ki:

  İnönü Üniversitesinde son 8 yıl: şunu yaptık… bunu yaptık…

  Geç bunları.

  “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz”.

  Bu üniversite son 8 yıldır hiç bir akademik sıralamada ilk 50’ye giremiyor. Bizden 30 yıl sonra kurulmuş olanlar bile “Girişimci Üniversiteler” liginde bizim önümüzde bulunuyor.

  Bu yıl, ilgili ligdeki 50 üniversite arasında 48. olduk ve büyük bir marifetmiş gibi günlerce üniversitenin ana web sayfasında ilan edildi.

  Durumun absürdlüğünü bir fıkra ile (gerçek de olabilir) kapatayım:
  Takıma sormuşlar:
  – Turnuvada kaçıncı oldunuz?
  – Üçüncü.
  -Peki kaç takım turnuvaya katıldı?
  -Dört.

  Popülist yaklaşımlarla sadece tabelası olan bölüm ve araştırma merkezleri açarsanız olacak olan bu.

  Büyüklüğü “Bina Sayısı”, Başarıyı “Öğrenci Sayısı” Olarak Gören Ülkemin Güzel Üniversiteleri!
  başlıklı yazım aşağıdaki linkten okunabilir:
  http://bilim-blogu.blogspot.com.tr/search/label/üniversiteler

 48. Osman ALBAYRAK dedi ki:

  MALATYA’DAKİ BİLBORDLARDA NEDEN DARBEYE KARŞI DURAN ŞEHİTLERİN RESİMLERİ ve “EGEMENLİK MİLLETİNDİR” YAZISI YERİNE TEK ADAM RESMİ VAR. TUTTUĞUMUZ DEMOKRASİ NÖBETİ VATAN İÇİN, ŞAHIS İÇİN DEĞİL BU BİLİNE.

 49. Mustafa Talas dedi ki:

  7. Ana Jet Üs Komutanlığı’na atama yapılmış. Hayırlı olsun

 50. nevzat kaya dedi ki:

  ülkemizin bu sıkıntıı dönemınde fakırın fukaranın bındıgı otobüse yapılan zammı ve ayrıca ekmeğe yapılan zammıda şiddetlle kınıyorum.bu kadar fırsatçılık hıc görulmemış.darbe donemınde zam olurmu .bıraz dursaydınız acelenız neydı.yazık

 51. Mustafa Talas dedi ki:

  TABELADA MALATYA’NIN MERKEZ NÜFUSUNUN 597 000 OLMASI GEREKİRKEN, NEDEN 584 000 YAZIYOR? HER ŞEHİRDE MART AYINDA GÜNCELLEME YAPILIYORKEN, MALATYA’DA HALA. GÜNCELLENMEMESİNİN NEDENİ NE OLABİLİR? KARAYOLLARI MI DEĞİŞTİRMİYOR?

 52. MUSTAFA dedi ki:

  Malatya lı bakan ve milletvekillerine sesleniyorum.
  Artık sivil hava alanı istiyoruz.
  Malatyalı ya eziyet çektirmeyin. Elazığ a gidip gelmekten kurtarın bizi.
  Sesimizi duyun.

 53. Bilal dedi ki:

  sivil hava alanı istiyoruz.

 54. Mustafa Talas dedi ki:

  Malatyamız’a en kısa süre içerisinde büyük, modern bir sivil havalimanı yapılması şart olmuştur.

 55. safinaz dedi ki:

  halen akıllı sayaç su ücretlerinde indirim yapılmadı.gariplerin eli yakanızda olacak,nerde mi?…

 56. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra,demokrasi nöbeti adı altında halk meydanlara toplanarak darbe girişimini protesto ediyor.Ulusal TV’ler her akşam çeşitli illerden görüntüleri canlı yayınlıyor.Malatyamız ekranlara yansıtılmıyor.Ulusal kanalların muhabir ve kameramanları ne yapıyor.Bu arada Darbe kalkışması Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaradı.Meydanlara toplananlara Erdoğan demokrasi kahramanı gibi lanse ettiriliyor.

  1. malatya44 dedi ki:

   Kesinlikle katılıyorum.Bu olay olduğu an itibarı ile Sünnisi,Alevisi,Ülküçüsü,Atatürkçüsü,Çerkezi,Lazı ve etkin gruba ait insanlar meydanlara akıp darbeyi bastırmalarına rağmen olay geldi gitti,Erdoğana yaradı halk kahramanı oldu.Anlamış değilim!!!!!!!!

   1. malatya44 dedi ki:

    Ve bu olaylar olduğu vakit bu ülkenin ne Cumhurbaşkanı,ne Başbakanı,ne Bakanları ve Akp nin hiç adamı sokaklarda değildi.Ne Ankara’da,ne İstanbul’da,ne Malatya’da.Ne kahramanlığından bahsediliyor.MİLLETİN sırtından.

 57. Ramazan dedi ki:

  FETÖ’nün sayısız entrikası size iletilmesine rağmen
  Her zaman çıkarlarınızı gözettiniz
  17-25 Aralık 2013’e kadar Ak Parti-FETÖ ittifakı
  17-25 Aralık 2013’ten 15 Temmuz 2015’e kadar CHP-FETÖ ittifakı
  Aslında yok birbirinizden farkınız.
  Allah Türk Milletine yardım etsin. Amin

 58. MEHMET ÖZÜTÜRK dedi ki:

  DEĞERLİ BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİNE;malatya insanı son 13 yıldır demeorasinin yanında olmuş ve son darbe girişiminde yine demokrasiye sahip çıkan bir şehrimizdir.Buna rağmen gerek motaş gerek maski hizmetleri çok pahalı sunulmaktadır.mesala istanbulda belki 30-40 km.minibüs ücreti 2 tl.iken malatya da 1-2 km için 1,80 krş yeni fiyat olarak 2 tl olmuştur.Yazık bu insanımıza …su parası yine öyle…Allah cc aşkına malatyaspora vereceğniz parayı bu fakir halka araba parası olarak verseniz daha çok sevap kazanırsınız.(malatyaspor belediyenin olmsın-onlarca zengin var birileri alsın) bu motaş zammı çok oldu.motaş zarar ediyor diye insanlara fazla yüklenmeyin.asgari ücret 1300 tl bildiğiniz gibi.3kişi günde 2 defa otbüse binse 12 eder.20günx12=240 tl eder.kira,doğalgaz,elktrik,su derken siz hesap edin..bu zam kararı 2017 yılına ertelenmeli…saygılarımla..

 59. ABDULLAH YILMAZ dedi ki:

  Sn.Ahmet çakır ve avanelerine…

  MALATYA DA ULAŞIM ÜCRETLERİ (BELEDİYE ARAÇLARI İÇİN) ÇOK PAHALI İSTANBULDA 40 KM.2 TL.MALATYA DA 2 KM.1,80 TL.BİLE ÇOK FAZLA İKEN BİLET FİYATLARI 2 TL.OLDU.ALLAH AŞKINA SİZ VATANDAŞI MOTAŞ ÇALIŞANI MI?ZANNEDİYORSUNUZ.ONLAR YA BEDAVA YA DA ÇOK UCUZA BU ARAÇLARI KULLANIYOR.Bir başka konu Öğretmneden 1,50krş. öğrenciden 1,15 krş alınıyor.Öğretmenler 4000 tl maaşlı.Öğrencinin ailensinden aldığı para ile bu vasıtalara bindiğini biliyormusunuz.bu zammın 2017-ocak ayına kadar ertelemeniz hem sizin (seçim ve oy)hemde bizim mefaatimize olacaktır.haydi göreyim sizi.BİRDE MALATYA DARBECİLERE KARŞI HALA DİRENİYOR.BU ZAM ERTELENMELİ..SAYGILARIMLA..

  1. Erol dedi ki:

   Abdullah kardeşim nerede 4000 tl kim alıyor bir tane örnek göster.Ben 1/4 bir öğretmenim şu an aldığım ücret 3040 tl.Tabi ki senin yorumuna katılıyorum öğrencilerin bence bedava olması gerekir. ama öğretmenin maaşı ne yazk ki o kadar değil.Okullar açıkken belki ek derimiz oluyor 500 tl kadar.Başkada öğretmenin geliri yok.Ben de bazen otobüse biniyorum 2 tl ödüyorum.

 60. öneri dedi ki:

  2016 LYS birincisi Malatya Fen Lisesi öğrencisi mi?

 61. abdullah dedi ki:

  Arkadaşlar aramızda dışarıda milletin içinde bölücü terör örgütü vardır. halkımızı galyana getirip askeri vuruyorlar. bu tür olaylara gelmiyelim. tamam asker bişeyler yaptı ama bunu yargı huzurunda verecekler çoğu günahsız anakuzusu .bu pkklılar askerimizden intikam almakta bizim askerimiz onlara yaptığı şeyleri bizim askerimize yapıyorlar unutmayın asker mehmetçik asla böyle şeyler yapmaz tamam arada kanı bozuklar olabilir. TEKRAR SÖYLÜYORUM HALKIN İÇİNDE BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ VARDIR PKK LILAR ASKERİ LİNC ETMEK İSTİYOR HALKIMIZI GALYANA GETİRİYOR HİCBİR YETKİLİ BUNUNLA İLGİLİ SES CIKARMIYOR YAZIKTIR GÜNAHTIR KARDEŞİ KARDEŞE DÜŞÜRMEYİN haberlerde gösterin

 62. ömer dedi ki:

  Emniyet Müdürlüğü’nün dikkatine…
  Beylerderesi viyadüğünü geçtikten hemen sonra, yol kenarında, daha doğrusu yolun içerisine (GÜvenlik şeridine kadar kurulu tezgahlar var) kurulu tezgahlarda kayısı satıyorlar. Gerek kayısı satıcıları, gerekse de kayısı almak için duran araçlar, büyük tehlike arzediyor. Allah muhafaza meydana gelebilecek bir kazanın ölümle sonuçlanması büyük ihtimal…

 63. Osman ALBAYRAK dedi ki:

  Malatya’da trafik keşmekeş hele saat 5 sıraları kernekten geçmek bir ölüm. Bu yetmezmiş gibi Kernek taksi karşısındaki market yolu ve kaldırımı işgal etmiş, bu işgal kuvvetlerine karşı koyacak aklı başında bir belediye yetkilisi de yok.

 64. Osman ALBAYRAK dedi ki:

  Sayın Battalgazi belediyesi aylardır billboardlarda İNÖNÜ Parkı neden HÜRRİYET parkı olarak ilan edildi. Yanlışlıklamı oldu, yoksa bilerekmi lütfen kamuoyuna açıklama yapın. Tabi açıklayacak yüzünüz varsa.

 65. Osman ALBAYRAK dedi ki:

  Belediye ve MOTAŞ SGK yüzsüzler listesinde başı çekiyormuş. Belediye ve MOTAŞ ise bir bildikleri vardır. Arkaları kuvvetlidir. Bakkal Mamo dayı olsa idi dükkana çoktan haciz gelmişti. Allahtanki duble yollarımız var.

 66. Atilla Kantarcı dedi ki:

  Dünkü kongrede ki ilgisizlikten ve yönetici bulamamaktan bahsediliyor.Biz bunu daha önce Malatyaspor’a artık yönetici bulmakta zorlanırsınız diye belirtmiştik. Türkiye spor tarihinde ilkleri yaşayan Malatyaspor ; Türkiye’de ilk defa hizmet eden , meccanen çalışan yöneticiler hem maddi hem manevi olarak mağdur edilmişlerdir.Ben ve benim gibi yönetici arkadaşlarım Malatyaspor’un devlete olan trilyonlarca tutarındaki maliye ve sigorta borçlarını ödemekle, zorunda bırakılmışlardır,.Maliye ve sigorta borçlarının taksitlendirme (yapılandırma) imkanı varken , biz bu paraları ödeyeceksek federasyona olan borçları ödeyip Malatyaspor’un önünü açalım , transfer yasağını engelleyelim derken hiçbir destek ama üstüne basa basa söylüyorum hiçbir destek verilmedi,ve bizler bu parayı ödemek zorunda kaldık fakat bunun Malatyaspor’umuzun kurtuluşu adına hiç bir kıymeti Harbiye’si yoktu çünkü transfer yasağı hala devam ediyordu.Sonrasında futbol şube sorumlusu olmama rağmen ben ve birçok yönetici haksız ve anlaşılmaz bir yargılama (sonradan Nasıl bir adalet sistemi olduğu anlaşıldı) sonucu kasdi olarak verilen hapis cezalarıyla karşılaştılar.Bu süre zarfında arkamızda hiçkimse yoktu. Sorarım sizlere bundan sonra hangi insan şerefle taşıdığı ad ve soyadını lekelemek ister.Bu günkü durum sizcede tabii değilmi.Malatyaspora yıllarca şerefle hizmet etmiş bu insanlara yapılan doğrumuydu ve insanimiydi.Kamuoyuyla paylaşmak istedim , saygılarımla.

 67. Osman Yıldız dedi ki:

  http://www.favorisporcum.com sitesi tarafından düzenlenen PTT 1.Lig’de 2015-2016 sezonu yılın futbolcusu anketinde Sunday Mba’da var.

 68. Dursun Çetin dedi ki:

  Malatya Büyükşehir belediyesi Hal müdürlüğü hale girmeden marketlere gelen ve satışa sunulan ürünlerle ilgili ne işlem yapıyosunuz?: Yeşilyurt belediyesi gıda kontrolunde kaç esnaf gittiniz kaçına kanuni işlem yaptınız yoksa 3.5 esnaf ziyareti ilemi kaldı.

 69. neslihan dedi ki:

  Buradan MASKİ’ye ve Sayın Belediye Başkanıma sesleniyorum… akıllı sayacımın indirimi lütfen geri gelsin.

 70. ömer dedi ki:

  Kayısı ile ilgili mynet’ten güzel bir haber çıktı.
  http://yemek.mynet.com/kayisinin-faydalari-nelerdir-1153323

 71. malatya44 dedi ki:

  Malatyam demin çarşıda geziyordum.Bayanın biri yanına 3 yaşında çocuğunu almış insanlara yalvararak mendil satmaya çalışıyor.Çok üzüldüğümü belirtme isterim.Bakan bey ve milletvekilleri bu konularda ne düşünüyor acaba.İktidarları döneminde insanların refah düzeylerini baya yükselttiler.14 yılda hırsızlık tavan yaptı,yan kesicilik tavan yaptı,cinayetler tavan yaptı,terör tavan yaptı.Daha saymaya gerek yok galiba.Öyle 1000 kişiyi toplayıp iftar yapmak ile bu işler olmuyor.Seçim öncesi insanlara verdiğiniz vaatler ne oldu.Hadi birileri konuşsun da insanları tatmin etsin.

 72. malatya44 dedi ki:

  Akp hükümetini tebrik ediyorum.Düne kadar İsrail çocuk katilidir.Hiç bir şekilde İsrail ile işimiz olmaz diyen zihniyet bakıyorsun bugün adamların elini ayağını öperek antlaşma yapmak istiyor.Bu nasıl bir zihniyet anlamış değilim?14 senelik iktidar döneminde neler yapıldı birileri çıksın Allah aşkına konuşsun.Anlatsın.10 sene de biten Karahan tüneli,10 senedir devam eden Erkenek tüneli ve bunun gibi işler…

 73. yağmur dedi ki:

  Yahu bu tunelden geçecek araçlar (Doğuya gidenler) malatya merkeze uğramadan hava köprüsündem geçecek yazık şu malatyaya kuzeyimi olur güneyimi olur bunu yapında bizde bu trafik eziyetinde kurtulalım.

 74. ahmet dedi ki:

  maski akkıllı sayaç mağdurlarının sorularına neden cevap vermez ki yoksa halkı muhattapmı almaz.vebali var haberiniz olsun.

 75. ceyda ucuzal dedi ki:

  %30’luk akıllı sayaç indirimini kaldırmışlar, Doğru MU??

 76. ORHAN TECDELİ dedi ki:

  il milli eğitim müdürünü hala ne diye bekletiyorlar bu vekiller .. hayret ya..
  adam zaten Bingöl’ lüymüş gelmiş Malatya’da kaç yıldır krallar gibi yaşıyor.. yazık ya hiç mi bir Malatya’nın müdürlük yapacak adamı kalmadı. Elazığ’ın gözünü seveyim Elazığlı dışında hiçbir kurumuna müdür atatmıyor.. Bizim vekiller bu konuda fıssss ya..

 77. miray bahar dedi ki:

  Düne Kadar Akıllı Su Sayacını Teşvik eden MASKİ şimdi de İPTAL edeceğiz diye kendini yerden yere vuruyor. DÜN bize aldırdınız, bu gün neden iptal ediyorsunuz? satışını yapan firma bayi ve ya fabrikaya NEDEN TERS DÜŞTÜNÜZ SORARIM SİZE….

 78. MUSTAFA dedi ki:

  malatyahaber.com EDİTÖRÜNE;
  Yaptığım yorumların hiç birinde küfür, hakaret ve rencide edici bir söz kullanmamaya özen gösteririm.
  Ayırca objektif olarak eleştiririm. Adı üstünde yorum ve görüş kısmını bunun için ekliyorsunuz sanırım.
  Zaman ayırarak mümkün olduğunca haberlerinizi takip eder, gerekli gördüğüm yerlerde eleştirilerimi yazarım.
  Ancak yaptığım eleştirilerin bir çoğunun yayınlanmadığını üzülerek görüyorum.
  Bu durumda yapacak bir şey yok portal sizin, kuralları da siz belirlersiniz.
  Takipçiler olarak ta hangi portalı takip edeceğimize biz karar veririz.
  Temel amacım daha demokratik, daha eşitlikçi herkesin hakkına hukukuna saygı duyan bir devlet ile daha güzel ve yaşanabilir bir Malatya.
  Hoşça kalın.

 79. hasan dedi ki:

  FAHRİ KAYAHAN BULVARINDA ASFALT DİYORUM ŞİMDİDEN DİYORUM ÇÖKMÜŞ DİYORUM BEYLER,
  SEBEBİ NEDİR DİYORUM..

 80. Enes KARATAŞ dedi ki:

  Şivan Perver, Celal Talabani ile Megre megre söyleyip, Diyarbakırda milliyetçiliğ ayaklar altınıa alanlara ses etmeyip. Gözlerindeki merteği görmeyenler. Ne yazıkki muhalefete saldırmaya başladılar. Milliyetçilik ayaklar altına alındığı zaman milliyetçiler neredeydi. Ey Türk Titre ve Kendine Gel. Okullarda Ne Mutlu Turkümü ve İstiklal marşını okutmayanlar helal size. 11 ay da değil bari Ramazanda yalanı bırakın bırakamıyorsanız ise susun

 81. aylin dedi ki:

  ekonomik olur diye 250tl.verip su sayacını akıllıya dönüştürdük,simdi ise normal sayaçlarla ton başına aynı parayı ödemekteyiz .kaldıki okuma yapan ve makbuz getireni yok .bu ne menem bir iştir.yönetenlerin dikkatine…

 82. hasan dedi ki:

  fahri kayahan bulvarı ne hale geldi.
  büyük ağaçlar kesildi,kuru taş yığını hale getirildi.
  yapılan asfaltta şimdiden çökmeler oluştu.Toz dumanda
  çabası.emeği geçenlere teşekkurler.

 83. hasan dedi ki:

  büyükşehir belediyesine;
  fahri kayahan bulvarını toz duman altınd

 84. hasan dedi ki:

  yeşılyurt belediyesi;
  kiraz şenliğine gerek yok
  sünnet festivaline devam

 85. KAYA dedi ki:

  Üç konuya değinmek istiyorum.
  1-Sağlık cad. her salı günü pazar kurulmasından dolayı trafik perişan , ara caddeden ana yola taşan pazar tarifiği aksatıyor. yıllardır bu sorun giderilemiyor.
  2-Hürrüyet parkına gelenler araçlarını kanal boyu kaldırımına park ediyor. vatandaş kendine ayrılan kaldırımda yürüyeceğine yolda yürüyerek araçların altında kalmasına veya çarpmasına maruz kalıyor.defalarca şikayet konusu olmasına rağmen çözüm yok.
  3-belediye daha önce cezalı işlem uygulanacak diye vatandaşı kartlı su sayacına yönlendirirken , %30 fiyat indiriminden faydalandıracağını söylemekte iken şimdi duyduk ki kartlı su sayacı indirimi kalkmış .ne desek boş sadece ALLAH a sığınıyor hakkımızı helal etmiyoruz.

 86. HACI dedi ki:

  ne olacak bu yeni malatyasporun hali

 87. HACI dedi ki:

  Yeni malatyaspor çok sıkıntı çekecek çook

 88. sevgi dedi ki:

  İHALEYE ÇIKMAK MI ? YOKSA PEŞKEŞ ÇEKMEK Mİ?
  Son zamanlarda MASKİ’de sansasyonel haberler maalesef ki bitmek bilmiyor.
  “İlçeler Sayaç Okuma Hizmeti Alımı” işi ve MASKİ’ye gerekli olan “Araç Kiralama Hizmet Alımı” işleri ayrı ayrı olması gerekir iken, tek bir ihalede tek bir firmaya verilmek üzere; 2016/204999 İhale Kayıt Numaralı “İlçeler Sayaç Okuma ve Araç Kiralama” işi adı altında EKAP’ta ilana çıktı.
  Birbirinden ayrı olan bu iki hizmet alım işi için ilk bakışta dikkatimizi çeken bir ayrıntıya rastlamadık taki, Teknik şartnameye küçük bir göz atana kadar:
  Maski çalıştırılması gereken personel sayısını aşağıdaki tabloda 26 olarak belirlemiş ve görev yerlerine kadar tayin etmiş.

  Çalıştırılması Gereken Personel Sayısı
  (Teknik Şartname 12.sayfa 4.2.4ncü madde)
  Buna karşın bir de gerekli araç sayısını açıklamış. Toplamda 42 adet motorlu taşıt talebinde bulunmuş.

  Bulundurulması Gereken Araç Sayısı
  (Teknik Şartname 16.sayfa 5.madde)
  26 Personel isteniliyor çalışacak ve karşılığında 42 adet araç, bu ne yaman çelişki? Ben işin içinden çıkamadım. Sonrasında bir madde daha dikkatimi çekti ve tepetakla oldum, bu araçlar meğer sayaç okuma işi için değil kendileri için istiyorlarmış… hemde 300 mt mesafede otopark bulmak kaydı ile.. ya hu 500 metre olsa ne olur? Göbeğin mi erir bıyıklı insan…

  Maski nin civarında bahsedilen kapasiteye sahip bir otopark gözüme çarpmadı, lakin uzun bir süre ile MELEKBABA-TAŞTEPE durakları olan bir alan var idi, bu alan ise bir kaç gündür kapatılmış.. (?)
  Araç şirketten yakıt devletten
  Sayaç Okuma Hizmet Alım İşi ve Araç Kiralama İşleri nasıl birbirinden alakasız bir durum ise bu ihalelerin bir arada çıkması da bir o kadar saçma bir iş değil mi? Bu duruma Destek Hizmetler’inin müdahale etmesi gerekmez miydi? Yoksa Abone İşleri Daire Başkanı İstedi diye mi bu şekilde çıkıldı? İhale Mi? Peşkeş Mi?
  Peşkeş Çekmek ( Türk Dil Kurumu ) 1) başkasının malını birine bağışlamak; 2) verilmemesi gereken bir şeyi uygunsuz bir amaçla veya yersiz olarak birine vermek

 89. yurttaş dedi ki:

  Tandoğan mah. kentim cad. yol güzergahı alt yapı çalışmalarından dolayı 2 haftadır asfaltsız durumdadır ilgililere önemle arz edilir.

  1. Hasan Hüseyin KARATAŞ dedi ki:

   2 HAFTAYSA ŞÜKRET, PAŞAKÖŞKÜNDE 2,5 AYDIR KAZILDI. VATANDAŞ TOZDAN BALKONA ÇIKAMIYOR. GECE GELİP SULUYORLAR. GÜNDÜZ REZALET. SAHİPSİZ MALATYA NE HALE DÜŞTÜN.

 90. Semih Öztürk dedi ki:

  Gülermisin ağlarmısın diyeceğimiz bir olay.Otopark sıkıntısının had safhada olduğu Malatya ,merkezdeki katlı otoparkın önemli bir kısmını esenlik marketin bilmem kaçıncı şubesi olarak açtı.Güldünüz değilmi?Malesef doğru.Üstelik otoparkın giriş çıkış saati esenlik yetkililerinin keyfine terkedildi .Gece girişler kapatıldı .Belediyeyi tebrik etmek lazım.

 91. SU PARASI dedi ki:

  SU FATURASINI KONTROL EDEN ABONELER ŞOKTA
  Abone İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından su faturalarına her okumaya abone başı 1,00 TL hat bakım ücreti eklendi.
  240bin abonesi bulunan ve her geçen gün daha da artan ve istisnasız her aboneden alınan belki de ilk etapta size de küçük görünen sadece 1,00TLcik(!) olan bu ücret her ay MASKİ’ye 350.000,00TL gelir elde ettirmekte.
  Bir yılda yaklaşık 4buçuk Milyon Lira para nereye gidiyor?
  Kendi cazibesi ile musluklarımıza kadar masrafsız gelen su, sudan sebepler ile daha fazla gelir elde edebilmek için bir araç mı?
  Belediyeler amme hizmeti mi vermeli, yoksa ticaret mi yapmalı?
  Okuma memurlarının maaşını biz mi ödemeliyiz?
  Bakalım, bu sefer sudan sebeplerden dolayı mı Tüketici Hakem Heyetlerinin kapılarını aşındıracağız.

 92. ali hakan dedi ki:

  ESENLİK MARKET in çok yakınında oturuyoruz , evin ihtiyaçlarını oradan karşılıyoruz . kardeşim ya bu markete bir gün iyi sebze meyve gelmezmi yahu nerden toplayıp getiriyorsunuz . ya bir gün çürük ezik olmayan bir domates burusmamıs bir salatalık sebze meyve alamayacakmıyız . lütfen bu duruma bir el atın , buradaan kalkıp 1 kg domates bir kilo salatalık almaya 500 metre ilerideki başka bir markete gitmeyelim …

  1. Hasan Hüseyin KARATAŞ dedi ki:

   İyi meyve sebzeyi bıraktık. Piyasanın iki katı fiyata.

 93. mehmet ozerdem dedi ki:

  21-22 mayıs günleri MALATYA TİCAREY LİSESİ 50. yıl etkinliğini tertip eden arkadaşlarıma sivil toplum orgutlerine 45-50 yıldır görmediğim kardeşlerime aracılığınızla teşekkür ederim tekrarın da buluşmak dileğiyle saygılarımla

 94. malatya44 dedi ki:

  Cumhurbaşkanı gecen diyor ki Avrupa ülkeleri bizi kıskanıyor.Yaptığımız köprülerden,yollardan ve tünellerden dolayı.Şimdi dese ki Uganda Cumhuriyeti,Kenya veya Nijerya filan dese hani neyse anlayacam.Acaba Avrupa ülkeleri bizi niye kıskanıyor.Adamlar uzaya yer yapıyorlar.Bizim yapılan köprü,tünel ve yol gibi yerlerin hepsini YABANCI firmalar yapıyor zaten.Şu anda Türkiye’de üretim yapan İlaç,Gıda,Otomotiv ve büyük şirketler hepsi yabancıların elinde DEĞİL Mİ?Şimdi nasıl bir kıskançlık anlamış değilim.Siz ce MALATYA’m

 95. malatya44 dedi ki:

  İyi Akşamlar Malatyam;Öznur Çalık Mkyk’a seçilmiş,millet bunu konuşuyor.Boş verin siz bu işleri.Ne oldu Kadro,hani Esnafa destek,nerde Cegiz parası ve verilen diğer vaatler.Hergün şehitlerimiz oluyor.Allah Rahmet etsin.Ne olacak bu işin sonu.Bunları konuşun.Bunlara cevap verin.Eyy Milletvekilleri ve İl teşkilatı cevap verin.Yoksa İnek nerde?Dağa kaçtı,dağ nerde YANDI BİTTİ KÜL OLDU!!!!Herhalde Ahh Malatya’m Ahhhh.

 96. Mustafa Talas dedi ki:

  Koca bir kafilenin kaybı ayrı. bir mali problem ama dahası şu ki, büyük bir camianın şehrimizde barınamamasının hiç bir haklı gerekçesinin olmamasıdır. Hiç iyi bir şey olmamıştır. Şu işe bakın adamlar maç yapacakları rakibimiz niteliğindeki şehirde daha güvenli oluyorlar. Malatya Malatya bulunmaz eşin bu mu?

 97. Aslan Taner dedi ki:

  Adanademir spor takımına ve özellikle Yılmaz Vural ‘a yapılan saygısızlığı bir Malatyalı olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Malatya’mızı bir avuç fanatiğe teslim eden sayın vali yi kınıyorum.Adana ve Malatya arasındaki dostluğun yeniden tesisi için kamp yeri olarak şehrimizi seçen şehrin ekonomisine katkıyı dahi düşünen Yılmaz Vural’dan şehrimiz adına özür diliyorum.Şehrimizdeki her türlü zorbalığa seyirci kalan sn valiyi görevi nin ne olduğu konusunda düşünmeye davet etmek istiyorum .Saygılarımla

 98. Vedat Altaylı dedi ki:

  Adana Demirspor’a reva görülen muamele kesinlikle Malatyamız’a yakışmamıştır.Malatyalı her durumda olgun ve misafirperver davranmalı,her ne olursa olsun bundan vazgeçmemelidir,birkaç holiganın yaptığı yanlış camiaların dostluğuna zarar vermemelidir,unutulmamalıdır ki herkes kendisine yakışanı yapar.Takip edenler bilir ki Yılmaz Vural her fırsatta Malatya’ya olan sevgisini dile getirir,bugün de yine Malatya’ya geldiğinde Malatyaspor’un o eski şaşaalı günlerinde edindiği dostlarıyla görüşmüştür,zaten Adana Demirspor’un da kamp için Malatyamız’ı seçmesinin sebebi de Yılmaz Vural’ın bu Malatya sevgisidir. Eski günlerini, eski dostlarını unutmamak,yıllar içinde edinilmiş olumlu bakışa abartılı,yakışıksız öfkelere uyup halel getirmemek,yeni dostluk fırsatlarını heba etmemek vizyoner olan Malatya halkına ve yöneticilerine yakışandır,unutulmamalıdır ki muhattabımız tüm Türkiye Spor Camiası’dır,üç beş holigan ya da tek bir camia değil.

 99. malatya44 dedi ki:

  Malatyahaberin baş sayfasında Şehit olan askerimizin kızının,babasının tabutuna son kez bakışının resmi var.Resme bakınca çok üzüldüm.Allah mekanını cennet eylesin.Geride kalanlara ise sabırlar versin.Şimdi 7 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı acaba Malatya’ya gelip nasıl bir konuşma yapacak,Neler söyleyecek,Nelerden bahsedecek gerçekten merak ediyorum.Acaba şöylemi diyecek”Türkiye’de bir otoriter boşluğu var (Akp’den bahsedecek galiba)ve acilen BAŞKANLIK sistemine geçmemiz gerekiyor.Yollar dan,köprülerden vs bahsedecek.Ama ölen öldüğü ile kalacak.EE Malatya.Sence..

 100. kerem dedi ki:

  bundan sonra bunların yalanlarına kanarmıyım. oyumda haram olsun. kadro yalanıyla insanlardan oy aldılar 7 haziran çabuk unutuldu. ama Allahın da bir hesabı var elbet. yazıklar olsun bunlara… kendilerinin tuzu kuru tabi. ama inanın ki ben bile Ak partiden artık vazgeçiyorsam etrafım da yüzlerce böyle düşünen var inanın ki

 101. Ömer dedi ki:

  “Milli Mücadele olmasaydı Bu Milletin Hali Nice Olurdu” diyen Sayın Prof Dr. Zeki ARSLANTÜRK hocam. ağzına yüreğine sağlık. Keşke mangalda kül bırakmayan sahte Osmanlıcı ve Milli mücadeleye laf söyleyen Türk düşmanları da dinleseydi tabi Allah bunlara nasip etmez. Hayatında gözünden at gözlüğünü çıkarmamış zatlar Dünyada sizlerden başkası da yaşıyor. Yabancının akıllı telefonunu kullanıp tekrar dönüp o telefondan onlara akılsız diyenler. akıllanın artık.

 102. Osman ALBAYRAK dedi ki:

  Sn Mustafa AŞHİN Dün İnönü Üniv. de Marmara Üniv İlahiyat Fak. hocası Sn Prof Dr. Zeki ARSLANTÜRK’ün konferansındaydım. İslamiyetin son kalesi (Türkiye) kurtuluş savaşıyla kurtarıldı diyerek. Çok güzel bilgi aktarımıda bulundu. Fakat ne yazık ki KİN ve NEFRET eğitimi almış Mustafa ŞAHİN gibi kişilerin bu değerli hocalardan feyz almalarını Yüce Allahtan diliyorum. İçinde ki kin beynini ve gözünü kör etmiş. Ne olur biraz Allah dostu Peygamber ümmeti olun. Bu kadar bilinçsiz saldırı niye. Eğer okuma alışkanlığın yoksa. İste video sunu izle

 103. MUSTAFA dedi ki:

  HALA CUMHURBAŞKANININ HANGİ TESİSLERİ AÇACAĞI BİLGİSİ GELMEDİ.
  BEKLİYORUZ……………..???????????????
  ACELE EDİN. ZAMAN KALMADI……….!!!!!!!!!!!!!!

 104. malatya44 dedi ki:

  Malatya’m;Taşeron kadro bekleyen arkadaşların arkasındayız.İnşallah da kadro alırlar.Ama 7 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Malatya’da konuşma yapacak ve benim tahminime göre de Kadro için ve Akp’nin seçim kazanmak için verdiği sözler için diyecek ki”Tamam Akp’yi tek başına iktidar yaptınız ama Beni BAŞKAN’da yapmanız gerekiyor.Ondan sonra kadroyu madroyu konuşuruz” diyecek.Eeee Malatya NE diyecek,onu bilmiyorum AÇIKCASI.Oldu da Cumhurbaşkanı Başkan olursa Kadro ve verilen diğer vaatler ne olacak onu da bilmiyoruz açıkçası.Çünkü daha sonrası Belediye seçimleri var,Genel seçim var!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Muamma

 105. ahmet dedi ki:

  iyi günler toki beydağı kentsel yenileme projesi 2. etaptan ev aldık. evler bitmiş çevre düzenleme bitmiş ama daireleri teslim etmiyorlar malatya haber olarak haber yapabilirmisiniz. toki de neler oluyor diye. ….

 106. malatya44 dedi ki:

  Bu arada Cumhurbaşkanının Nelerin açılışını yapacağını da Malatya halkı ile bir paylaşsınlar.Tekrar da Avm,Yeni Devlet Hastanesini veya yeni açılan 2 yıldızlı bir otelin açılışı olmaz herhalde değil mi?İl başkanı bunları bir açıklasın bilelim.Millete verilen sözler!!!Kadro,Esnafa destek,İş kuracaklara destek,Asgari ücretin 1300 Tl olması(Bu arada fabrikaların hiç biri bu parayı vermiyormuş,bildiğim kadarı ile Belediye de vermiyor zaten)Bunlara bir açıklama getirsinler.

 107. malatya44 dedi ki:

  Sayın Malatya’m,Malatya Avm’in orada Mehmet KAVUK cami inşaatı başlamış.Bildiğim kadar bu cami inşaatı 5 sene önce başlamıştı.Ama cami ortada yoktu.7 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı gelecek diye herhalde ki Caminin temeli tekrardan eşiliyor,caminin resmi bile konulmuş.Ya böyle bir şey olur mu.Cumhurbaşkanı caminin temel atma törenine de katılır.Ha ertesi gün Bir bakmışsın Cami inşaatı tekrar dan durmuş!!taaaaaaaaaki Cumhurbaşkanı bir daha gelene kadar.AHHHHH Malatya’m AH

 108. AHMET dedi ki:

  BU HUKUKSUZLUK VE SOYGUNA DUR DEYİN;
  SN ; MALATYA YEŞİLYURT BELEDİYESİ VE AKSA ELEKTRİK;
  1) ŞUYU AŞAMASINDA UNUTTUĞUNUZ TRAFO YERLERİNİ NEDEN VATANDAŞTAN İSTİYORSUNUZ ?
  2) HEM VATANDAŞIN TOPRAĞINI HEM DE PARASINI NEDEN ALIYORSUNUZ ?
  3) ÜSTÜNE ÜSTLÜK BU DA YETMİYORMUŞ GİBİ BİR DE HİBE PARASI ALIYORSUNUZ.(REZİLLİĞİ DE CABASI)
  4) AKSA ELEKTRİK ” BELEDİYE TRAFO YERLERİNİ UNUTMUŞ BİZE YER VERMİYORLAR , YER VERSİNLER SİZDEN TRAFO YERİ İSTEMEYELİM DİYOR ” BELEDİYE ; BİZ YER VERİYORUZ PARASINI ÖDEMİYORLAR ONUN İÇİN VERMİYORUZ DİYOR ”’
  İŞTE SİZE SOSYAL DEVLET …
  SONUÇ VATANDAŞA PATLIYOR….NE Mİ OLUYOR…
  HEM PARASI ,HEM YERİ .. HEM DE ZAMANI GİDİYOR…
  BU SOYGUNA KİM DUR DİYECEK…İŞALLAH POLAT BAŞKANIN BUNLARDAN HABERİ VARDIR…SİZLERİ ALLAHA HAVALE EDİYORUZZ….

 109. asfalt işçileri dedi ki:

  haydi taşeron arkadaşlar, 7 mayıs da cumhurbaşkanına sesimizi duyuralım

 110. Osman ALBAYRAK dedi ki:

  Sayın Battalgazi belediyesi billboardlarda İNÖNÜ Parkı neden HÜRRİYET parkı olarak ilan edildi. Yanlışlıklamı oldu, yoksa bilerekmi lütfen kamuoyuna açıklama yapın.

 111. Osman ALBAYRAK dedi ki:

  Malatya lüzumsuz kasis cenneti. Olur olmaz yerde kasis var. daha kötüsü bu kasislerin çoğu parçalanmış, vidaları dışarıda araç lastiklerini tehdit ediyor. Vidalardan kaçanlar ise trafiği olumsuz etkiliyor.

 112. Osman ALBAYRAK dedi ki:

  Sn Battalgazi Bld. Bşk. Kaldırımlar ve yol kenarlarında bulunan çöpleri neden cadde ortasında gece yarılarına kadar temizlik arabası temizlemeye çalışır. Zaten caddede çöp toz yoktur. Yol kenarlarıda araç trafiğinden kapalı. Bu israftır günahtır.

 113. erdal dedi ki:

  kuru kayısı fiyat listesi neden güncellenmiyor. Halen mart ayı fiyat listesi artık neyin hesabı yapılıyor. Kayısı yandı yanacağı kadar ama kimsenin ağzını bıçak açmıyor.Ne olacak bu çifçinin hali yetkililere duyurulur.

 114. kerem dedi ki:

  tüm taşeron arkadaşlar haydi 7 mayıs da derdimizi reise anlatalım.

 115. Ömer YILMAZ dedi ki:

  Yetim ve Öksüz Karakavak Mahallesi
  Karakavak mahallesinin imar durumu ve şuyuu işlemleri ne oldu,ilgililer ve yetkililer bu konuda bir açıklama yapmalılar mahalle sakinleri gelişmelerde habersiz ve endişeli bir an önce bitirildiği planın sonuçlandığı ve tapuların alınabileceği yönünden açıklama bekliyoruz.
  Artık tahammül kalmadı netice ve sonuç istiyoruz.

 116. Mustafa Talas dedi ki:

  Malatya Haber’in kuruluş yıldönümünü onu bir marka yapan kurucuları ve emektarları nezdinde kutluyorum. Nice 14 yıllara

 117. cengiz dedi ki:

  Malatya merkez 2015 nüfus u tuik in açıklamasına göre toplam 595 bin olmasına rağmen..malaya ya girişteki tabelalara hala 584 bin yazıyor…yetkililerin herhalde haberi yok…malatyahaber bu konuyla ilgili bir haber yaparsa bu yanlışı duzeltirler diye düşünüyorum…

  1. Mustafa Talas dedi ki:

   597 bin olması gerekir. Her yer yeni nüfusunu tabelaya ekledi. Bu konuda Karayolları hazmedemiyor galiba

 118. Veli Ağbaba- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili dedi ki:

  Basın demokrasi ve toplumsal hayata yön veren en önemli güçlerden biridir. Basının ülke gerçeklerini objektif bir şekilde kamuoyuna aktarması, tarafsızlığa gölge düşürmeden yayın hayatını sürdürmesi özlem duyulur hale gelmiştir.
  Bu çerçevede yayın çizginizin, toplumun bu ihtiyacını ve özlemini duyduğu talebi karşılamasında örnek olduğunu ve Malatya’da gazetecilik alanında gösterdiğiniz başarılı çalışmalarınızı yakından takip ettiğimi belirtmek isterim.
  Malatyahaber.com internet sitesinin 14. kuruluş yıldönümünü kutluyor, sitenizin gelişip büyümesi için bugüne kadar emek veren köşe yazarları, muhabirler, editörler ve tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum.

 119. Mustafa Adem dedi ki:

  Hükümet 1 Kasım seçimlerinde verdiği vaadlerin çoğunu gerçekleştirmiştir,Asgari ücret 1300 lira olmuştur,Esnaf faizsiz olarak Halkbankasından para alabilmektedir,Yeni evleneceklere Çeyiz hesabı açması halinde destek olmaktadır,işverenler yeni işe aldığı işçinin 1 sene boyunca maaş ve sigortasını devlet karşılamaktadır.
  Önce bu ve bunun gibi tüm hizmetleri kabul edin.Sonra da Taşeron konusunda konuşalım,taşeron devlete zaten yük olan bir çalışma çalıştırma sistemidir,bunların da garantisi devletimiz tarafından verilmiştir,ama kadro verilmemiştir,bu konu da eleştirenler haklıdır ama görüyorum ki eleştirenler Malatya Belediyesinde ve alt belediyeler de çalışanalardır,sizler seçim zamanı işe girmek için vekillere başkanlara yalvarıyorsunuz önce ne iş olsa yaparız asgari ücrete çalışırız diye kendinizi belediyeye atıyorsunuz,2000 liraya yakın maaşı beğenmiyorsunuz,kadro istiyorsunuz,şükreedin ki Ahmet Çakır gibi merhametli bir belediye başkanınız var başkası olsa şimdi sizi kapının önüne koymuştu,ayrıca Beğenmiyorsanız Çalışmayın zaten akşama kadar oturuyorsunuz elinizi vicdanınıza koyun aldığınız paranın helal olup olmadığının takdirini siz yapın!!!

 120. Ahmet Faruk dedi ki:

  Gazi Anadolu Lisesi Müd. Yardımcısı N. T. ‘nin sosyal medyada halk oyunları ile ilgili kendi inacının gölgesinde yorum yapmasından rahatsızlık duyan ve bu meseleyi hemen bir soruşturma konusu haline getiren İl Milli Eğitim Müdürü Ali TATLI ve Sayın Valinin öncelikle Allah’a verecekleri bir hesapları olduğunu hatırlatmak istiyorum.
  AK Parti iktidarının 13. yılında böylesi bir konu eğer soruşturma konusu oluyorsa öncelikle bu zevatın bir an önce görevlerinden uzaklaştırılması gerekiyor.
  Her konuda bir basın açıklaması yapan STK’ların bu konudaki tavrını da yakından takip edeceğiz.
  Sanırım artık sosyal medya paylaşımlarımızı Mülkî amirin onayını aldıktan sonra paylaşmamız icap edecek.

 121. malatya44 dedi ki:

  Malatya’m iyi akşamlar.Geçen Başbakan açıklama yapıyor,verdiğimiz bütün vaatleri yerine getirdik diye.Bütün vaatler derken,Taşeronun kadroya geçmesi,Esnafa kredi verilmesi,çeyiz yardımı……gibi demekki yapmışlar!!!!Baksanıza Milletvekillerimizin bile sesi çıkmıyor.Millete verdikleri sözü unutmuşlar,Aile ve Sosyal politikalar Bakanını söylediği lafı düzeltmeye çalışıyorlar,Başkanlık sistemini nasıl olurda getiririz derdine düşüyorlar.Bunlar ben sizin dostunuzuz diyip,sonrası belli olmayan…Uyan MALATYA’M

 122. Koca dedi ki:

  bütün taşeron çalışanların ahı çocuklarının göz yaşları bunların boynuna vebal oldu. bir daha oy vermek mi bunlara haram zıkkım olsun…

 123. ali merto dedi ki:

  arkadaşın yazdığı gibi taşerona kadro konusu insanları rahatsız etti. söz verildi mi tutulur yutulmaz. kaç kişiden duydum bir daha oy verirsem haram olsun diye ve beddua edenler. gerçekten yazık başbakan bir şey söylüyor bakan başka birşey. 7 haziranı bile arar olacaksınız böyle giderse…

 124. ali dedi ki:

  KERNEK & HURRIYET sen o kernekteki asırlık havuza beton doldur kapat ağaçları kes betonlastır, kernegin pisikolojisini ve düzenin boz ucurum gibi bir park yap . adam hürriyet parkın alsın havuzunu genişletip gerçekten sizin düşüncelerinizin 50 yıl ötesinde bir eser yapsın tebrik ediyorum o battalgazi bld baskanını . napalım kalkarız kernekten hürriyet parkına gideriz. o battalgazi bld başkanının 3.4 yıl sonraki yeri bellidir malatyalıların gönlünde şimdiden vesselam

  1. Cenk dedi ki:

   Hürriyet parkını Battalgazi Belediyesi değil Büyükşehir Belediyesi yapıyor.
   http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/malatya-haberleri/hurriyet-parki-calismalarinda-sona-yaklasildi_197444/

  2. Mustafa Adem dedi ki:

   Büyükşehir Belediyesi Hürriyet parkını yapmıştır , Şimdi ne diyeceksin Ali efendi , eleştirecek misin tebrik mi edeceksin ?

 125. şahan dedi ki:

  Sabahları üniversite yolunda seyir eden sevgili sürücüler, lütfen sol şerit ihlali yapmayalım. 3. vitesle sol şeritte giden arkadaşlar var. Bu durumda bazı arkadaşlarımız zik-zak yaparak kaza olmasına sebep oluyorlar. Lütfen biraz daha dikkat edelim. Saygılar…

 126. kerem dedi ki:

  taşerona kadro konusunda AKP hükümeti sözünü tutmaz ise korkarım ki bütün seçimler 7 hazirandan beter olur. inanın ki kendileri için büyük sorun. sayın editör lütfen il başkanına bunları iletin ciddi sorun var ve artık yıllardır AKP ye oy veren insanlar bile vazgeçecek duruma geldiler

  1. malatya44 dedi ki:

   Kerem bey tamamıyla yanlış düşünüyorsun.Her seçim öncesi maduruz edebiyatı yapan bir parti,hop baktın Malatya’dan %85 oy alır,daha sonra verdiği hiç bir sözü yerine getirmez,yine seçime yakın zamanda bizi kandırdılar,biz yapacaktık da filancalar yapmadı,birilerini yine suçlu gösterme,yine baktın.Hop %85.Sonuç bu bence.Verilen hiç bir söz yapılmadı.Asgari ücret 1300 tl dediler,bunun 150 tl zaten aile geçim indirimi parası,Esnafa para dediler ortada bir şey yok,çeyiz parası dediler,ortada bir şey yok.Yok Yok Yok.Ama yine vatandaşım OYUNU verir.O yüzden Kerem Bey fazla umutlanmayın derir.İyi Akşamlar.

 127. Abdullah Özkan dedi ki:

  Malatya’nın önemli iş adamlarından, hayırsever, İnsan Yayınlarının sahibi, İlim Yayma Vakfı yöneticilerinden İlhan Akıncı vefat etmiş. Sitenizde haberi yok.

 128. Sebahattin Kural dedi ki:

  S.. TURİZM ile 18 martta umreye geldik. Bize Malatyada toplamda Arabistanda14 gün kalacağımızı söylediler. 12. gün bizi henüz 2 gün süremiz olmasına rağmen mecburen programı bitirdiler. Yine bize ciddeden malatyaya direk uçuş ile döneceğimizi söylemelerine rağmen cidde-istanbul-elazığ uçuşuyla gönderdiler. mağdur edildik. umre veya hacca gidenler dikkatli olsun. Diyanet işlerinin de bu konuda soruşturma açmasını istiyoruz.

 129. malatya44 dedi ki:

  Sayın Malatya’m;12 yıldır Akp hükümetinin yaptığı icraatlere biraz bakalım isterseniz.1)Çözüm süreci adı altında ne kadar terörist var ise memleketin her yerine dağılması ve şimdi de onların temizlenmesi için uğraşması(Bir çok eve ateş düşmesi,ananın,babanın,eşinin ve çocuklarının yüreğinin yanması.) 2)Bütün kamu kurum ve kuruluşlarının ele geçirilmesi ama bir şey olduğunda da Milletimiz bunlardan hesap soracak denilmesi.3)Evlendirme Programlarının yapılması ve teşvik edilmesi(Kim kime dum duma).4)Tecavüz olaylarının artması,babanın bile kendi öz çocuğuna ki(………..)parantez içini siz doldurun??Yurtlarda tecavüz olaylarının artması ve BAKAN’ımızın bile bir kereden ne olacak ki görüşünü savunması.5)Suriyelilerin Türkiye istedikleri dolaşması ki benim vatandaşımdan daha iyi hizmetler alması ve bombalı saldırılarla bir çok vatandaşımızın ölmesi.Daha benim aklıma gelen bir şey yok.Sizlerin var sa bilemem.HA haklarını yememek lazım.YOL YAPTILAR………

 130. cengiz dedi ki:

  Sayın malatyahaber yetkilileri…piyasalar kısmını kim yapıyorsa lütfen bir baksın..dolar kaç lira..altın kaç lira…siteyi kontrol eden yok herhalde…

 131. Ömer YILMAZ dedi ki:

  Karakavak mahallesi
  Karakavak mahallesinde henüz bir çalışma değişim ve dönüşüm malesef yok.Ne zaman başlayacak acilen bekliyoruz. Modern yapılaşma ve dönüşümün içine hapsedilmiş ve kaderine terk edilmiş 11.000 hektar arazi ilkel ve sağlıksız yapılaşmaya mahkum edilmiş gariban insanlar yetkililerin insaf ve hakkaniyetini bekliyorlar unutulmasın ve unutturulmasın…..

 132. Ahmet Akın dedi ki:

  Büyükşehir statüsü sonucu Yeşilyurt’un geldiği durumu kanıksadık, kabullendik sanıyorum. Yani ilçe iken köy haline gelmeyi, tüm kurumların kapatılıp Yeşilyurt ismiyle birlikte başka tarafa nakledilmeyi kabullendik. Ki gündeme getiren yok. Bari yeni projelerle eski Yeşilyurt’u, şimdiki Çırmıktı’yı eski canlılığına getirme yolunda bi gayret sarfedilse diyorum, ancak şunuda belirtmek isterimki Çırmıktılılardan da bu yönde ciddi bir talep, ciddi bir çalışma yok. Üzücü!

 133. Ahmet Akın dedi ki:

  Siyaset uğruna öyle işlerle uğraşıyoruzki bazen sapla saman birbirine karışıyor. Mevcut iktidarın taraftarı isek atılan her adım, yapılan her iş tartışmasız doğru, karşıtı isek yapılan her iş tamamen yanlış. Hazır Malatyadan bir bakanımız varken, sık sık Malatyaya gelip giderken siyasi düşüncelerimizi bir kenara bırakıp Malatyanın menfaatine olan işler için hep birlikte hareket etsek kötümü olur?

 134. Ahmet Akın dedi ki:

  Sınır levhası Kömürhan köprüsünün ortasında iken Malatya ayağına getirilmiş ve sınır ihlali yapılmış. Sevgili, saygıdeğer hemşerilerim, hassasiyetiniz güzel ama o levha bu başta olsa ne olur o başta olsa ne olur? Sanki dersiniz başka ülke toprağı ilan edilmiş. Daha mantıklı işlere zaman ayırsak diye düşünüyorum.

 135. malatya44 dedi ki:

  Birde Bakan Bey,Malatya Büyükşehir Belediyesini örnek belediye olarak görüyorlarmış.Türkiye’nin bir çok ilini dolaşmış bir kişi olarak,Ya bende bir gariplik var,ya da bunlarda.Acaba Malatya’da NE YAPILDIII????

 136. malatya44 dedi ki:

  Bakan Bey Malatya’nın bahtı açık demiş,acaba neye göre bahtı açık,4 yılda bütün projeleri tamamlıyacağız diyor.Karahan tüneli,Erkenek Tüneli,kuzey çevre yolu,Sivas Yolu 10 senedir daha yapım aşamasında,ben diyorum bi 20 sene daha bu işler sürer.Nede olsa hedef 2023.Acelemiz yok,yavaş yavaş.MALATYA’M

 137. Eray dedi ki:

  Karahan Tüneliyle ilgili bu ara hiç haber gelmiyor.Bu konuda vatandaşı bilgilendirirseniz çok seviniriz..

 138. MUSTAFA dedi ki:

  AKSARAY DA SOMUNCU BABA FİLMİ ÇEKİLİYOR.

  MALATYA VEYA DARENDE DEN TEK SEFER BİLE BAHSEDİLMİYOR.

  SOMUNCU BABA SAHİPLENİLİYOR.

  BU FİLM İLE SOMUNCU BABA AKSARAY A MAL EDİLİYOR.

  FAKAT BİZİMKİLERDEN TIK YOK.

  BU FİLMİ İZLEYENLER SOMUNCU BABAYI ZİYARET ETMEK İSTEDİKLERİNDE AKSARAYA A GİDECEKLER.

  İŞTE KÜLTÜR SANAT TURİZM BÖYLE OLUYOR. MALATYA HEP GERİDE KALIYOR.

  BUNU YEREL YÖNETİCİLER DÜŞÜNMEYECE İSE KİM DÜŞÜNECEK. BUNUN İÇİN PARA ALMIYORLARMI?

 139. Mustafa Talas dedi ki:

  Bir sınır ihlali de Elazığ sınırında var. Eskiden tabela köprünün ortasındaydı. Şimdi köprünün Malatya ayağında. Yetkililere duyururlur

 140. Ömer Karadayı dedi ki:

  Gelen Başkanlar Malatyayı yanlız kanalboyu olarak görüyor. Artık kanalboyunun ağaçlarını bırak betonu biler yeterrrrrrrrrrrrr. diye isyan ediyor. Düşün yakamızdan diyor. Ne çare esnafı memnun olduktan sonra.

 141. MUSTAFA dedi ki:

  ANKARA SALDIRISINDA ÖLEN 3 MALATYA’ LI DAN SİTENİZDE HİÇ BAHSEDİLMEMİŞ. NEDEN ACABA ??????

 142. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

  Son altı ay içinde Ankara’ının göbeğinde üçüncü defa bombalı araçlarla saldırı oldu toplamda 170’e yakın günahsız genç insanımızı kaybettik.Her türlü tedbir alınmıştı,güvenlik zafiyeti yok deniyordu,ne oldu da başta MİT ve diğer istihbarat birimleri uydu,saldırı gerçekleşti.Hani bombalı araçların plakaları tespit edilmişti.Bir bakıma Irak ve Suriye’ye döndük.Son saldırıda hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet,yaralılara açil şifalar diliyorum.Milletimizin başı sağolsun.

 143. malatya44 dedi ki:

  Sayın Malatyam;12 yıldır iktidarda olan bir partinin hem Bakanı,hemde Milletvekilleri,bir de bunların başındakiler her konuşmalarında bu Millet bunlardan hesap soracak lafı kullanıyorlar.Benim anlamadığım İktidar olan siz,kurumları yöneten siz kim kimden hesap soruyor anlamış değilim.Her gün terör belasına bir çok vatandaşımızı şehit veriyoruz.Askerimiz,Polisimiz ölüyor.İnsanlar korku içinde yaşıyor.Ailere sıkıntı içinde.Sizlerin yapmış olduğu polemiklere bakın.Yazık vallaha yazık.

 144. Mustafa Adem dedi ki:

  Veli Ağbaba Meclis tutanaklarına da geçen anti fenerliyim sözüyle bir kez daha ayrımlaştırma ve bölücüleştirme politikasına alet olmuştur.
  Gelin görün ki Malatya sayfalarının hiçbiri ulusala çıkan bu haberi görmemiş Veli Ağbaba’nın özrü üzerine de haber dahi yapmamıştır.
  Malatyamızın yerel basınının korkaklığını ve haber yakalama potansiyelini eleştiriyorum.
  Malatyamızın en özgür portalı olan Malatyahaber.com’da bu haberi atlamamalı..
  Saygılarımla

 145. Erdal Demir dedi ki:

  29 Şubattan beri kimse buraya yorum yapmamış mı eskiden sayfamıızın en çok okuduğumuz halkın sesini duyduğumuz yer burasıydı ama şimdi bakıyorum da kimsenin yorumları mı onaylanmıyor yoksa kimse yazmıyor mu ?

 146. vatandas dedi ki:

  Fahri Kayahan mi köy mü belli değil, Ne yolu doğru düzgün yapıldı ne de alt yapısı, hergün elektrik yok evet hergün, ben ödemelerimi düzenli yapan bir vatandaş olarak belediyeye hakkımı helal etmiyorum.

 147. Mustafa dedi ki:

  MHP’li Adana Büyükşehir Belediye bşk. Hüseyin sözlü “5 Ocak stadyumu Adananın sportif hafızasıdır. Yıkılmasına karşı çıkacağım. ” demiş biz ise Malatya Cumhuriyetin kurucularından İsmi İnönü Olan bir stadı yıkıyor yazıklar olsun Malatyanın tarihine sahip çıkacak belediye başkanı istiyoruz.

 148. Haşmet dedi ki:

  Ak Parti’nin seçim vaatlerinden biri olan esnafa 30 bin lira faizsiz kredi; halen tam oturmuş değil. Başvuran yüzlerce kişi var ancak aracı Halkbankası günde en fazla 10 kişiyi onayladığını söylüyor. Ayrıca TSO’ya üye esnaflar neden bu krediden faydalanamıyor? Biz de esnafız. Sitenizden ricam bu konuyla ilgili detaylı bir haber yapmanızdır. Ayrıca 1-2 ay önce başvuranlar bile halen bekliyor.

 149. vatandas dedi ki:

  H… halı yıkama sizi dini alet etmenizden dolayı şiddetle kınıyorum, reklam magnetinize tekrar bir bakın ayetel kursi ve bereket duası ayağa alınmış gibi duruyor, böyle bir reklam olmaz bir an önce toplayın bu magnetleri, dini de alet etmeyin

 150. Gülçe dedi ki:

  Merhabalar,
  siteniz yaptığı haberler ve gündemin takip edilmesi konusunda gayet profesyonel. Beğenerek takip ediyorum.
  Ancak, şehrimizdeki kültürel çalışmaları, organizasyonlar,etkinlikleri de haber yapsanız biz gençlerin sitenizi ziyaretleri daha sıklaşır. Belediyeler ve AVM yaptıkları etkinliklerle şehrimizde farklı bir gündem oluşturmaktalar. Ve siyasi gündemin ağırlığı yanında bu çalışmalar insanlara, ülke olarak olağanüstü bir dönemden geçmemiz yanında aslında hayatın devam ettiği mesajı vererek daha ümitvar olmamız anlamında yol gösterici olmaktadır. Ve bu önemli bence… Bu vesile ile konuyu değerlendirmelerinize sunuyor ve etkinlik ve aktivitelerin haberlerini sayfanızda daha fazla görmeyi diliyorum.
  Editör Notu: Haklısınız, tavsiyeleriniz için teşekkür ederiz…

  1. bircan dedi ki:

   Gülçe rumuzlu okuyucuya katılıyorum. Önemli gördüğüm bir husus da kongre ve kültür merkezindeki etkinliklerin duyurulması. Özellikle Kültür Bakanlığının etkinlikleri adeta gizli tutuluyor. Temennimiz Malatyahaber.com’un resmi kurumların bu açığını kapatması.

 151. EROL AYTEN dedi ki:

  MALATYASPOR YÖNETİMİNE
  Sayın yöneticilerimiz pazar günü maça giderken engelli kardeşlerimizin maça giremeden tekrar döndüklerini gördüm.Çok üzüldüm.Niçin maça gitmediklerini sordum söyledikleri bizlerin arabası ile içeri girecek bir yerin olmaması dediler.PASSOLİG madem bu işi yapıyor engelli kardeşlerimizin maçlara girebilmesi için ayrı bir yapması gerekirdi.O engelli kardeşlerimiz engelli arabalarıyla ordan oraraya gidip gelmişler,malesef içeriye girecek bir yer bulamamışlar.Temennimiz bu kardeşlerimizin arabalarıyla girecekleri bir yer yapılması,ayrıca yeni yapılan stadımızda da engelli kardeşlerimize yer ayrılması.

 152. ali dedi ki:

  kanalboyu ey emniyet ey belediye ey valilik kaç kişi ölmesi lazım buraya el atmanız için .? hergün bıçaklama her gün silahlı çatışma , o cafeleri bi denetleyin kimi arasanız kanalboyunda , hapcısı esrarcısı piskopatı , ailemizle geçemiyoruz artık . yazık oldu o güzelim elit kanalboyuna

 153. basri terece dedi ki:

  Tesadüfi gelen gol Adil Gevrek beyi yine konuşturmuş,akli selim futboldan azıcık anlayan bir taraftar Adil beyin konuşmalarına gülmüş olmalı,Malatyaspor Karabükspor karşısında ne varlık gösterdiki olmayacak bir golle seviniyorsun her zaman böyle şans golümü bulucaksın sanıyorsun.bundan sonraki maçlara hazır ol Sayın Adil gevrek kurduğun takımla kaç galibiyet alacaksın merak ediyorum bence aldığın’da bu olacak unutma bu ligde senin kurduğun takım kesin küme düşüyor

 154. Mustafa Talas dedi ki:

  Büyükşehir’in bir çevre düzenlemesi de ne olur ağaç katliamı olmadan yapılsın. Bir hemşehriniz olarak yalvarıyorum

 155. Halil dedi ki:

  Öncelikle hayırlı olsun yeni siteniz. Ama haberlerdekı resımlerın boyutları bıraz buyuk olsa yada eskıden oldugu gıbı habere gırdıkden sonra resımı buyutebılsek cok ıyı olur bence. hayırlı günler.

 156. Ömer dedi ki:

  AKePe Battalgazi ilçe başkanı Malatyanın sorunları Ağbaba yüzündemn hal olmuyormuş. diyor.El insaf, beceriksizliklerine yeni kulp buldular Ağbaba. Hükümeti ve Belediyeyi Ağbaba mı yönetiyor. İstediğiniz yeri yapıp istediğiniz yeri yıkıyorsunuz. Yılların kanalboyunu Venedik yaparken kime sordunuz. Yeşil Malatyayı taş Malatya yaparken kime sordunuz.

 157. MUSTAFA dedi ki:

  Sayın Osman Güder madem Malatya nın sorunları ile ilgili toplantı düzenliyorsunuz niçin Ağbaba yı davet etmiyorsunuz? Toplantıyı düzenleyenler olarak sizin davet etmeniz gerekmezmi?

  Diğer bir konu mecliste geçen dönemde de Malatya nın sorunlarını en çok Ağbaba dile getirdi. Kürsü de en çok Ağbaba nın sesini duyduk.

  Üçüncü konu ise Ağbaba chp kimliğini bir tarafa koyarak Malatya sorunlarında AKP malatya vekillerinin yanına gelmeli diyorsunuz. Peki İğneyi kendinize batırsanız. Akp Malatya vekilleri akp kimliğini bir kenara koyarak Ağbaba yı davet etse, yanına gitse.

  Mevlüt beyin daha yapıcı olduğundan bahsediyorsunuz evet doğruda Mevlüt beyi de az uğraştırmadınız. O kürsüde kaysının, üniversitenin sorunlarını anlatırken akp li vekiller kulaklarını tıkadılar.

  Konuşurken iğneyi kendinize, çuvaldızı ele batırın lütfen. Yoksa inandırıcı olmazsınız.

 158. ergun dedi ki:

  Mimarlar odası herşeye muhalefet etmekten başka, ne iş yapar merak ediyorum,

 159. SAİD HAKTAN dedi ki:

  DÜN AKŞAM TÜRKİYEM TV’DE DR.ÖZGÜR AYDIN,MİKAİL PELİT VE RIFAT GÖKÇEYİ DİNLEDİM…MALATYA SEVDALILARI BU ARKADAŞLARI NEDEN BİR VEKİL VEYA BAKANIMIZ DANIŞMAN OLARAK ALMAZ YANINA.? MALATYAYI VE SIKINTILARINI ÇOK İYİ BİLİYORLAR. MALATYA’DA MALATYALI KALMADI !DIŞARIDAN GELENLER SÖZ SAHİBİ…ÇOK YAZIK…ELAZIĞ’A, BİNGÖL’E GİDİN DE MÜDÜR OLUN MALATYALI OLARAK.! KOLAY DEĞİL… MV. ŞEHİRLERİNE SAHİP ÇIKIYOR MANASINDA SÖYLÜYORUM.MALATYA DA KURUM MÜDÜRLERİNDEN KAÇ MALATYALI VAR?YAZIKLAR OLSUN BİZİ BU HALE GETİRENLERE…

  1. AHMED dedi ki:

   ÇOK DOĞRU KARDEŞİM.BİZİM VEKİLLER NE YAPIYOR…

 160. MUSTAFA dedi ki:

  NEDEN BELEDİYE HAVALİMANINA OTOBÜS SEFERİ DÜZENLEMEZ.
  İNSANLARDAN HARAÇ ALIR GİBİ 10 TL ALINMASINA GÖZ YUMAR.
  HALK İÇİN ÇALIŞIYOR İSE BELEDİYE OTOBÜSÜ SEFERİ KOYMALI.
  EN AZINDAN İSTANBUL U ÖRNEK ALSINLAR.

  1. M.Sinan ÖZTAN dedi ki:

   Mustafa adlı arkadaş önemli bir konuya değinmiş.Bir çok Büyükşehirde Belediye otobüsleri Havaalanına uçakların geliş ve gidiş saatlerine göre otobüs seferi koyuyor.Örneğin İzmie B.Şehir Belediyeside sefer düzenliyor ve 3.5 lira ücret alıyor.Bu konuda yanılmıyorsam Ulaştırma Bakanlığından izin alınması gerekiyor.Malatya B.Şehir Belediyeside vatandaşa hizmet yapmak istiyorsa havaalanına otobüs seferi koyabilir.

 161. malatya44 dedi ki:

  Malatyam hani derler ya koyun can derdinde,kasap et peşinde.Milletvekillerimiz şimdi de Başkanlık derdine düşmüşler.Doğu da hergün şehit veriyoruz.İnsanlar evlerinden yurtlarından oluyorlar.Millet işini kaybediyor,ekmek parası kazanamıyor.Bir çok eve ateş düşüyor.Orada görev yapan insanların aileleri her an kötü bir haber alacakmış gibi yürekleri ağızlarında.İş güçü bırakmışsınız,Başkanlık sisteminin derdine düşmüşsünüz.Ah Malatyam AHHHH

 162. Erdemir dedi ki:

  Kıymetli kardeşlerim tutuklanan Cemaat üyelerinin Örgüte üyelikten değil örgüte Finansör olmaktan tutuklandığını hatırlatırım.
  Dün Ak Parti Milletvekillleri bu insanlarla kolkolaydı çok doğru tespit.Veli Ağbaba’da demiş ki gidip Onları da yakalayın o zaman..
  Ey Ağbaba peki dün hapse atılan DHKP-C Örgüt üyelerinin tamamını cezaevlerinde ziyaret edip basın açıklmasıyla şov yapan sen değil miydin ?
  Akp milletvekilleri Cemaatle kol gezerken sende Tüm Dev-Sol Genç-Sol gibi Örgütlerde değilmiydin ?
  Bu insanlar yakalandığında ilk cezaevine koşan sen değil misin?
  Taksim de Apo Posterleri ile eylem yapan adamları ziyaret etmek Senin hangi Görevin ???
  Siyasi mi Kişisel mi ???

 163. memo dedi ki:

  Say. Ağbaba doğru söylüyor.Acaba Malatyamızda tutuklalan iş adamlarının AKP yönetici ve milletvekilleri ile yakınlıkları nedir,AKP li olmadıkları için mi içerideler.İnşallah Yüce Allahın illahi adaleti teceli edecektir,Yüce Allah kimin ne kadar zalim olduğunu en iyi bilendir,cezayıda mükafatıda kendisi taktir edecektir.bize sabretmek düşer.

 164. ergun dedi ki:

  Sayfanızı yenilediniz ama hala AKP ve Malatya ile ilgili art düşünceniz aynı. Ben merak ediyorum 2000 öncesi Türkiye ve Malatya nasıldı da bu kadar şikayetcisiniz. Arkadaşlar futbol takımı tutar gibi parti tutmayın.

  1. basri terece dedi ki:

   Galiba sizin gibi demek istiyorsunuz neden bu kadar AKP’yi savunuyorsunuz siz şuan söylediklerinizle çelişki içerisinde değilmisiniz.isterseniz diğer takımlarıda bir gözden geçirin bence CHP spor MHP spor bir deneyin sakın denedik demeyin çarpılırsınız.

 165. ali ismail dedi ki:

  ey akp milletvekilleri düne kadar akp ye oyumu veriyordum bun dan sonra oyum haram olsun yazıklar olsun kayısı yandı millet aç bir sefer olsun gelip bakmadınız 150tl verecektiniz dönüm başı sonradan 41tl verdiniz allah yanınıza bırakmaya inşallah

 166. kemal dedi ki:

  öznur hanımın şovların dan başka ne hizmet gördükü malatyam onu destekleyen radikaller utanmıyormu acaba babalar abiler vs.

 167. Nizamettin Opanoğlu dedi ki:

  BÜTÜN ÇÜRÜK MÜTEAHHİTLER MALATYA’YA
  1-Turgut Özal (Kapıkaya Barajı)4 yıl önce bitti.Üç kez açılışı yapıldı.İhaleyi alan Müteahhit Firma iflas etti işi bırakıp kaçtı.2011 de kullanacağımız baraj suyununu yetkililerin ifadesine göre en az beş yıl sonra ancak kullanacağız.
  2-Recai Kutan Barajı aynen Turgut Özal Barajı gibi,müteahhit firmanın yetersizliği yüzünden aynı kaderi yaşıyor
  3-Minyatür saha görünümündeki Malatya Arena Stadının da müteahhidi işi bırakıp kaçtı.Stad kaderine terk edilmiş durumda.
  4-Geçen yıl Karahan tünelinin önünde şov yapan bayan vekilimiz tünel açıldı haberi vermiş ve pahalı mercedesi ile tünelin artık açıldığı müjdesini vermişti.Durum ortada müteahhit iflas etti,yen, ihale yolda.
  5-Erkenek tüneli ha keza,aynı kaderi ve müteahhit çıkmazını yaşıyor.
  6-Beyler deresi Viyadüğü herkesin malumu,bir boğaziçi köprüsü kadar estetik ve görsellik göstereceğine,üç ayrı yerde kasis oluşmuş ve gelecekte ne olacağı bilinmiyor.

 168. asfalt işçileri MAĞDUR!!!!!!! dedi ki:

  ayın 20 sine geldik 15 inde yatması gereken maaşlarımız ESENLİK tarafından yatmadı. belediyedeki herkes maaşlarını zamanında alırken bizler çoluk çocuğumuzun rızkını bekleten Esenlikten maaşlarımızı bekliyoruz. Allah yanınıza koymaz. üstelik birde maaşların düşeceği söyleniyor. AK Partiye verdiğimiz oyların sonucu bu mu sayın İl başkanı Hakan KAHTALI sayın vekiller lütfen bu konuyu çözün inanın ki yazıktır GÜNAHTIR…

 169. basri terece dedi ki:

  İrfan Buz hoca takımın ligde ne kadar başarılı olacağından oda emin değil artık bu günkü açıklaması hedef 40 puanmış tabi kendinden kat be kat üstün takımlardan puan veya puanlar ala bilirse ilk yarı hem İrfan hocanın hemde başkan Adil gevrek şansıyla takımın oynamadan aldığı puanları bakalım ikinci yarıda bu şansı devam ettire bilecekmi çok zor görünüyor ayrıca 40 puanla ligi bitiren ligde kala bilecekmi bakıp görecez.

 170. basri terece dedi ki:

  Seneye 2 ligin hangi gurubundayız diye şimdiden düşünüyorum bu kadroyla ptt birinci liginde kalacağız ümidi taşıyanlar şimdiden kendilerini 2 lige hazırlasınlar bu takım ptt 1 liginden düşecek takımların en başında geliyor sayenizde Adil Gevrek bey ismini duyurdu kim tanıyordu kendine maddi kaynakların yolu açıldı ama olan Malatya spora oldu maalesef.gerçi böyle bilinçsiz taraftara böyle başkan daha uygun.

 171. zafer dedi ki:

  Tedaş yetkililerine sesleniyorum Aslanbey mahallesi Karabaş Veli sokağa ait sokak lambaları epeyce uzun süredir yanmıyor. Yanmayan bu sokak lambaların yanması için yetkili şahısların yardımcı olmasını talep ediyoruz.saygılarımızla !..

 172. EROL dedi ki:

  MALATYASPOR YÖNETİMİNE
  Transfer yapıyoruz diye transfer yapılmaz diyor sayın başkan aldığınız adamlarla hangi eksiği kapattınız.Transferde cimri davranıyorsunuz doğru dürüst adam alın az olsun iyi olsun.Herkesin gördüğü defans blokuna bir tane adam alamadınız,ileri kanata bir tane süpürücü bir adam alamadınız.Bu takım küme düştü beş yılda 50 trilyona yakın para harcandı zor çıktı.İkinci kategorinde ne rezillikler çektik.Eğer bu takım düşerse 100 trilyona çıkaramazsınız.

 173. basri terece dedi ki:

  Malatya’ya bakıyorum’da son 14 yıldır iktidarın (yandaşı) olan bir il hüviyetinde, çok merak ediyorum 14 yıl önce siz Müslüman değilmiydiniz şimdi müslüman oldunuz,1970 yılları Malatya şimdiki Malatyadan daha aydın görüşlü çok daha bilgin insanlarla doluydu zaten o yılların meyveleri İsmet İnönü, Turgut Özal.Recai Kutan gibi bir çok aydın insanları günümüze taşıdı ama 1970 yıllarından sonra gelen nesil genelde ezberci (yandaşlardan) oluşuyor.

 174. Bekir Dağlı dedi ki:

  Sayın Belediye yetkilileri Büyük şehir olmak insanı büyültmez. Beceriksizliğinizi büyütür. Ne oldu İpek cad. kurulan Cuma pazarına gücünüz yettimi. Ya diğer pazar yerleri. hepisi boş Pazarcıların maskarası olmuşsunuz.

 175. asfalt işçileri dedi ki:

  sayın malatyahaber.com. ayın 15 i yaklaştı ve esenlik yine maaş konusunda sıkıntı çıkarıyor. lütfen yetkililere iletin maaşlarımız zamanında yatsın. inanın çoğu arkadaşımızın faizlere ödeme yapmaktan ellerine para geçmiyor. hizmet alımı ihalelerinde maaşı yasal olarak zamanında ödemek zorundalar…

 176. Vatandaş dedi ki:

  Her türlü haber yapmışsınız elinize sağlık ama domuz gribi ve buna yönelik halkı bilinçlendirme adına herhangi bir haber yapılmamış, hastanelerde birden çok vaka var şuan (İlgili Haber: http://malatyahaber.com/haber/7-10-gunde-iyilesir-ama/)

 177. Kerem dedi ki:

  Siteniz çok güzel olmuş hele mobil çok mükkemmel olmuş. Eskisi çok kötüydü.

 178. MEHMET DEĞİRMENCİ dedi ki:

  sayın malatya haber yetkilileri sayfanızı yenilediniz güzel oldu ama önceden vefat edenleri yazardınız şimdi neden yazmıyorsunuz tekrar VEFAT edeler köşesi açarsanız isim ve ölenlerin taziye adreslerini yazarsanız iyi olur diyorum ilginize şimdiden TEŞEKKÜRLER (NOT: Vefat Edenler listesine günlük olarak Manşetlerin altındaki ilgili bölümü tıklayarak ulaşabilirsiniz)

 179. kadir kaya dedi ki:

  VALİ VE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN DİKKATİNE. ARTIK ŞEHRİMİZDE MÜNİBÜSCÜ TERÖRÜNE BİR DUR DESENİZ. NORMAL TRAFİK AKIŞINDA MİNÜBÜSLER ANİDEN DURUP YOCU ALIYORLAR, YOLCU İNDİRİYORLAR. KAVŞAKLARDA EN SAĞ ŞERİTTEN, EN SOL ŞERİDE GEÇEREK DÖNÜŞ YAPIYORLAR. DİĞER SÜRÜCÜLERE VE ÖZELLİKLE BAYAN SÜRÜCÜLERE ÇOK HAKARETLER YAPIYORLAR. LÜTFEN ARTIK, YA MİNÜBÜSLERİ TAMAMEN KALDIRIN, YADA KURALLARA UYMALARINI SAĞLAYIN.

 180. Serdar dedi ki:

  Tabiki tek sorumlu öznur çalık sırf reklam için güzelim memleket ne hale geldi

 181. Musa dedi ki:

  Her açılışta ve hasta ziyaretlerinde boy gösterisi yapan İl Başkan’ı Kahtalı Belediye Başkan’ı Çakır ve sekreteri Mumcu gariban belediye işçisinin cenazesinde niye yoklar

 182. MUSTAFA dedi ki:

  YENİ SAYFANIZ HAYIRLI OLSUN. ANCAK ZİYARETÇİ DEFTERİ ÖNCEKİNE GÖRE BİRAZ SÖNÜK KALMIŞ.

 183. Mehmet kale dedi ki:

  Yeni sayfa düzeni çok güzel ancak bugün vefat edenler neden güncellenmedi bunun gözden geçirilmesini rica ediyorum.

 184. Uygar dedi ki:

  Belirtilen yerlerde trafik sıkışıklığı AVM’den kaynaklanıyorsa neden oraya ruhsat verdiniz?

 185. hakan dedi ki:

  yeni wordpress alt yapısı ve safir tema gerçekten çok başarılı olmuş. malatya ya yakışır web sitelerini görmek bizleri dahada çok mutlu ediyor.

 186. Mehmet dedi ki:

  UKOME trafiği rahatlatma bahanesiyle Kavuk benzinliğe anayoldan giriş imkanı vermiş diğerleri ne olacak trafik her yerde sıkışıyor bir tek orada değil

 187. Serdar Kaplan dedi ki:

  Azukayı istemiyoruz diye bir haber paylaşmıssınız. üç tane taraftar yazmış o tag’de sadece. bir anlamı yok bence amaçsız bir haber.

 188. Haluk dedi ki:

  Güzel olmuş siteniz hayırlı olsun. Nöbetci eczane konusu çok önemli perişan oluyoruz.çokmu zor bu iş anlayamadk yoksa birilerinin işinemi gelmoyor.bizi yönlendirebileceğiniz ilgli kamu dairelerinede müraacatta bulunabilriz yeterki bu konudaki sıkıntı giderilsin.

 189. Murat harık dedi ki:

  Bilen bilir pütürgeden hayatın her kesiminden yüksek mevkilere gelmiş insanlarımız var bu arkadaşımız demekki kendisi de onun gibiymişki arkadaş olmuşlar pütürgeden haberi yok belliki cahil ışte bilse bunları söylemeye cesaret edemez .?

 190. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Ara transferde YMS yeni futbolcu arayışlarına devam ederken İnönü stadının bozuk zemini ve kötü görünümden kurtarmak için liglerin başlamasına üç hafta varken stad acilen ele alınmalı bozuk zemin düzeltilmelidir.Yeni stada bel bağladık İnönü stadını unuttuk.Ey yetkililer Malatyamızı bu ayıp görüntüden kurtarın.

 191. EROL dedi ki:

  Bu transfer dönemi bizim küme düştüğümüz dönemi hatırlatıyor.Çok oyuncu aldık.Hatta bizim diğer temsilcimiz Malatya Belediyespor dan oyuncular alıp kümeye düşmüştük.(Oğuz SARVAN dönemi)İki takımımız birden bir alt Çok dikkatli transfer yapılmalı az olsun öz olsun.Çok adam almakla olmuyor.

 192. Mehmet SARI dedi ki:

  Nöbetçi eczane konusunun üzerinde biraz daha geniş kapsamlı olarak durursanız yararlı olacağını düşünüyorum .Bugün bir deri pomadı alabilmek için saatlerce uğraştım ve de dolaştım.İlaç alabilmek için eczanenin kapından bile içeriye girmek mümkün değildi .Büyükşehir olduk diyoruz ve dört tane nöbetçi eczane var. Ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi cumartesi öğlene kadar hastahaneler hizmet veriyor da eczaneler niye nöbet uygulaması yapıyor ,anlayabilmiş değilim.

 193. Temel dedi ki:

  Mobil uyumlu yeni Malatya haber sitesi hayırlı olsun. Başarılarınızın devamını dilerim.

 194. İbrahim BALCI dedi ki:

  Selam Yetkili
  Adım İbrahim BALCI MASTÖB Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Genç MASTÖB Genel Sekreteriyim.
  Sosyal Medya ve RTÜK Üzerinden Başlattığımız Çalışma İle Malatya Pütürge İnsanına Atılan Lafların Açıklamasını ve Özrünü Almak İçin Uğraşıyoruz.
  Malatya Haber Ailesi Olarak da Desteklerinizi Bekliyoruz.

  Kanal D’de yayınlanan Poyraz Karayel dizisinde 37.Bölümünde yılbaşı kutlamaları Konusunda
  “Malatya Pütürgeli arkadaşının eşinin okuma yazma bilmediğini ve kel oğlanı sorsak, Nasrettin Hoca’yı sorsak bilmezler ama Noel Babayı sorsak bilirler” sözlerinde ki kişi üzerinden Malatyalıların ve Pütürgelilerin cahil, kültürsüz olduklarının ima edilmesi yöremizi ve kültürümüzü küçük düşürüyor.
  Poyraz Karayel dizisine Manevi değerlere saygısızlıktan, küçük düşürücü söylemlerden, inanca ve kültüre saygısızlıktan dolayı Genç MASTÖB’ ün organize ettiği tüm Malatyalıların ve Pütürgelilerin hem RTÜK hem de Kanal D’ye yoğun bir şekilde şikâyetlerde bulunduk ve tepkimize devam edeceğiz
  il ve ilçeyi şahıs üzerinden kullanarak o il ve ilçenin geneline hitap ederek küçümsemelerinden dolayı büyük tepki gösteriyoruz.
  Doğan Medya Grubuna Bağlı Kanal D Tv Kanalında Yayınlanan Limon Prodüksiyon Şirketinin Senaryo ve Çekimini Yaptığı Poyraz Karayel Dizisinin 37. Bölümünde Malatya Pütürge İlçesine Mal Edilmeye Çalışılan Sözler İçin Kendilerinden Bu Konuda Açıklama Yapılmasını ve Özür Dilemelerini Bekliyoruz.

 195. Murat dedi ki:

  Tüm Malatya’nın yeni yılını kutlarım.Yeni yılın Mutluluk Getirmesi dileğiyle…

 196. Bayram Murat Asma dedi ki:

  Yeni web sayfanıza tam olarak alışamamakla birlikte daha kapsamlı bir sayfa olduğu aşikar. Hayırlı olsun. Bu vesile ile yeni yılınızı kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu yeni bir yıl diliyorum

 197. Bünyamin Karaçorlu dedi ki:

  Malatya Habar com Ailesine nice yıllar diliyorum. Siteniz güzel olmuş başarılı çalışmalar

 198. muallim dedi ki:

  yılbaşı haramdır türküsü tutturulmuş gidiyor. yahu haramsa sen kutlama kardeşim. ya da sen de kutla; şöyle kutla ama: yeni yılın hayırlara vesile olmasını dileyerek sabaha kadar ibadet et mesela… kutlamak denilince aklınıza sadece şişeler,minili kızlar mı geliyor… ya da hep onlar mı var bilinç altınızda…

 199. Fuat akbulut dedi ki:

  Malatyaspora basarilar alanyadan selam hadimkoylü

 200. Selahattin Sarıoğlu dedi ki:

  Yeni görünümünüz sade, işlevsel, güzel olmuş.
  Keşke açık sayfayı kapatmadan anasayfaya dönülebilseydi. Milliyet, Hürriyet web sayfaları gibi.
  Ama hepsinden önemlisi ilkeli, yansız, bağımsız, hızlı olma durumunuz. Selam ve saygılarımla.

 201. Emre dedi ki:

  başarılar

 202. İbrahim dedi ki:

  Yeni tasarım gayet güzel olmuş. İnşallah haber videolarını da izleyebiliriz.

 203. BAyRAm ERDEM dedi ki:

  Siiteniz mükemmel olmus-nice 13 seneler daha temenni Eder-malatya türkiye dünyada yasayan malatyalara hayirli olsun:satenizde malatyayi takin ediyoruz/mutlu seneler e

 204. M.Sinan Öztan dedi ki:

  Yeni versiyonunuz güzel.Hayırlı olsun.Başarılar diler,saygılar sunarım.

 205. Bayram erdem dedi ki:

  Hayirlara vesile olsun

 206. hacı ebuzer dedi ki:

  eyi olmuş heyirli ola

 207. mehmet ozerdem dedi ki:

  hayırlı olsun başarılar

 208. furkan dedi ki:

  yeni temanız hayırlı olsun

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."