SON DAKİKA

"1 Hafta İçinde Tamamen Yenileyerek Açacağız"

"1 Hafta İçinde Tamamen Yenileyerek Açacağız"

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri Malatya’da vatandaşların yoğun olarak kullandıkları alanlardan olan cadde ve sokaklarda yol yenileme ve asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya’da ulaşımın daha rahat sağlanması ve vatandaşların daha konforlu bir şekilde yolculuk yapmaları sağlamak amacıyla çalışmalarını daha da yoğunlaştıran Malatya Büyükşehir Belediyesi, Cengiz Topel Caddesinden başlayan ve Fahri Kayahan Caddesinde tamamlanan 5 km’lik yol hattında bakım, onarım, yenileme ve asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Ara cadde ve sokaklarda bulunan yollarla birlikte yaklaşık 10 km’lik asfaltlama, yenileme ve bakım onarım çalışmasını yürüten ekipler, çalışmalarını bir hafta içerisinde tamamlayarak yolu trafiğe açacak.

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, “Cengiz Topel Caddesi ve Fahri Kayahan Caddesi arasında yol yenileme ve asfaltlama çalışması yapıyoruz. Yolumuzda tamamen yenileme çalışmasını freze ile olukları kaldırarak yapıyoruz. 5 km’lik yolumuzu inşallah bir hafta içerisinde tamamen yenileyerek trafiğe açacağız” dedi.

İstiklal Mahalle Muhtarı Levent Yener, Ataköy Mahalle Muhtarı Elif Gemici, Başharık Mahalle Muhtarı Ramazan Taşan, Hasanvarol Mahalle Muhtarı Özkan Oyan ve Küçükmustafapaşa Mahalle Muhtarı Koray Özdemir Cengiz Topel Caddesinden başlayarak Fahri Kayahan Caddesine kadar olan alanda ara sokaklarda dâhil olmak üzere yapılan asfaltlama, bakım ve onarım çalışmalarından dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür ettiler.

Malatya’nın her köşesinde yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak bir taraftan kırsalda 85 şantiyemizle asfaltlama, sathi kaplama ve stabilize çalışmalarımızı yaparken diğer taraftan da şehir merkezindeki ana arterleri asfaltlama çalışmalarını yürütüyoruz. Malatya’yı çağdaş ve modern anlamda sağlıklı, yaşanılabilir, trafik güvenliği ve emniyeti olan bir şehir olma noktasında bütün birimlerimiz yoğun çalışma içerisinde. Malatya’da yirmiye yakın akıllı kavşak yaptık. Kavşakların iç dizaynından, tematik uygulamalarına ve çiçek ekimlerine kadar yoğun bir çalışma yapıldı. Cengiz Topel Caddesinden itibaren bozulma olan alanlarda da arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak günlük asfalt dökümünde 8 büyükşehir belediyesinin toplamda günlük döküm yaptığı asfaltından fazla asfalt döküm işlemi yapıyoruz. Bu kayıtlar TÜPRAŞ’ın kayıtları. Dolayısıyla Malatya’da 8 büyükşehirin toplamından fazla asfalt dökülüyor. Cumhuriyet tarihinde 3 bin km’lik asfalt dökümü yaparak rekor kırdığımızı ve bu rekorun yedide birine ulaşan özel idarelerle birlikte hiçbir belediyenin olmadığını ifade etmek istiyorum. Çalışmaları yapan arkadaşlarımıza da yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

12 yorum yapılmış

 • Kerem Özcan (5 ay önce)
  Ben aslen malatyalı yım mesleğinden dolayı başka bir şehirde çalışıyorum hersene izinlerde memleketime gelmeye çalışırım bu gelişimde malatyamızı bakımsız olarak gördüm hem çevre temizliği bakımından hem de şehir içi trafiğinin aşırı yükü kaldırmamasindan dolayı rahatsız oldum
  0
  0
  Yanıtla
 • teknikçi (5 ay önce)
  Günlerce sokağa çıkma yasağı oldu yapmadınız şimdi kalkmış asfalt yapıyorsunuz yasak bittikten sonra görünürdü hizmetiniz merak etmeseydiniz
  0
  0
  Yanıtla
 • mehmet yuksel (5 ay önce)
  İnsanımız gerçekten çok sabırlı ben sosyal medyada ve haberin ulaşabileceği her yerden yaklaşık 3 senedir hasanbeyden fahri kayhan kavşağına kadar olan kısmı sürekli dile getirdim o kadar kötü yamalı bir yolki nerde yama nerde engel hepsini ezberledim halbuki 3 günde kazınıp yapılacak yolu yıllardır neden beklediler anlamışta değilim belediyenin işi zaten bu değilmi bunun bile haberini yaptırtıyorlar sayın gürkan büyüksehir belediye başkanı olmadan önce daha çok çalışıyordu
  0
  0
  Yanıtla
 • sener (5 ay önce)
  orduzu şanlı kaya mahallesinden başkanımın haberi yok her halde yol yoldan çıkmış yıllardır asfalt dökülmemiş o mahalle yoluna yama yapıyorlardı eskiden oda iki ayda geri eski haline geliyor. şimdi o asfalt yamasını da çok görüyorlar
  0
  0
  Yanıtla
 • Bağtepe (5 ay önce)
  Başkan bey yanliş biliyor yada kurmaylari yanliş bilgi vermişlerdir . Başkan beyin Malatya Batalgazi Bağtepe Mahallesinin, Haci yusuflar mahallesinin yolundan haberi yok. Yada orasi Malatyaya bağlı değil çünkü Malatyada asfaltlanmamiş yol yok denilmektedir. Söz konusu Bağtepe mahallesinin yolu en son 10 yil önce asfaltlandi ve şu an yol diye birşey yok. Merkeze 8-10 km mesafede, üniversitenin dibinde, şehir stadinin arazisinde yer alan mahalle ancak değil asfalt yol, ortada yol yok. Bu ayipta Malatya Büyükşehir Belediyesine yeter. Gerçi size göre malatya Fahri kayahandan ibaret.
  0
  0
  Yanıtla
 • Halil (5 ay önce)
  Fahri Kayahan dan cilesize donus kose esenlik karsi lokanta onu kilit tas kismi nerdeyse bir basamak yuksekliginde o kisim duzeltilirse yol rahatliycaktir iyi çalışmalar
  0
  0
  Yanıtla
 • Ahmet (5 ay önce)
  Biraz da çevreyolu altına çalışsanız ölür müsünüz? En çok oyu orada alıyorsunuz nerelere çalışıyorsun? El insaf vel din iman.
  0
  0
  Yanıtla
 • yıldırım (5 ay önce)
  sayın gürkan ağzınla kuş tutsan olmuyor 2023. te ki seçimlerinde. bld. bşk adayıda olsan milletvekili adayıda olsan vallahi oy vermem. belediye çalışmaların sıfırr sıfırrr. .bir ahmet münir erkal ve mehmet yaşar çerçi olamadın..
  0
  0
  Yanıtla
 • yorumuna sağlık
  0
  0
  Yanıtla
 • Ali (5 ay önce)
  2 yılda 2000 km yol yapan bir belediye için bir haftada 10 km az.
  0
  0
  Yanıtla
 • çetin (5 ay önce)
  lütuf değil temel belediyecilik hizmeti.
  0
  0
  Yanıtla
 • Umut (5 ay önce)
  o yolun hasanbeyden çilesiz tarafı kötüydü .başharık kanal yolunun olup olacağı yok .semnt pazarları kaldırımlara çok zarar veriyorlar
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-26 17:53:02