Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“2021 Yılında Kiralık Aracımız Kalmayacak”

Gündem

29-11-2020 tarihinde yayınlandı.

“2021 Yılında Kiralık Aracımız Kalmayacak”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Malatya Büyükşehir Belediyesi yaptığı hizmet ve yatırımların kalitesini artırmak için araç ve makine parkına 29 araç ve iş makinası daha kazandırdı. MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesine geçtiğimiz aylarda alınan araçlarla birlikte toplam yaklaşık 34 milyon lira maliyetle araç parkının yüzde 80’i kiralık araçlardan, MASKİ bünyesine ait kendi hizmet araçlarına dönüştürüldü. Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) araç filosuna dâhil edilen araçlarla birlikte Büyükşehir Belediyesi sahadaki gücüne güç kattı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, MASKİ bünyesinde kullanılacak araçlar için Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde bir tören düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi, araç parkında 88 adet mevcutta kiralık araç ve iş makinesi bulunan MASKİ’nin kiralama usulüne son vermek ve maliyeti en aza indirmek adına araç parkını yenilemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen törenle 13 adet kazıcı-yükleyici, 9 adet 4×4 Duster Arazi(binek) araç, 3 adet su tankeri, 4 adet ekskavatör MASKİ’nin araç parkına dâhil edildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen törene, Malatya Valisi Aydın Baruş, AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AKP Milletvekili Hakan Kâhtalı, AKP İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AKP Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, AKP Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, AKP Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akın, AKP İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, MASKİ Genel Müdürü M.Yaşar Karataş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter ve Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, şube müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Yeni araçların hizmet alım töreninde açılış konuşmasını yapan MASKİ Genel Müdürü M.Yaşar Karataş, göreve geldiklerinde MASKİ bünyesinde bulunan 307 kiralık araç sayısını 88’e düşürdüklerini belirtti. Karataş, “Malatya il geneli yani 12 bin 313 Km2 içerisinde mevcutta bulunan bütün yerleşim alanlarının her tarafında MASKİ olarak varız. Hem alt yapı hizmetleri hem de işletmesi olarak şuan kurumsal olarak ciddi bir kapasiteye ihtiyacımız vardı. Bu hizmetleri yaparken en ihtiyaç duyduğumuz araç ve gereç ile birlikte iş makineleri. Büyükşehir Belediye Başkanımız göreve geldikten sonra MASKİ bünyesinde çalışan 307 aracımızı başkanımızın talimatları doğrultusunda kiralık araç olarak 88’e düşürdük. Halen 88 araç olarak hizmet veriyor. Bizim işimiz sadece bir süre ile sınırlı değil. Malatya var oldukça, bu hizmetler var oldukça bizim faaliyet göstermemiz gerekiyor. Dolayısıyla taşıma suyla değirmenin dönemeyeceği bilinciyle Sayın Başkanımıza durumu arz ettiğimizde, kurumsal bir yapıya sahip olmamız gerektiğini anlattığımızda kendileri ciddi bir irade göstererek, gelirlerin azaldığı, sıkıntıların yaşandığı bir süreçte bizlere sağlamış olduğu yaklaşık 34 milyonluk bir kaynakla bu araçları almamız talimatını verdiler. Alımını gerçekleştirdiğimiz araçların ilk etabı olan 41 aracı Ağustos ayında yaptığımız bir törenle hizmete aldık. Bugünde 29 aracımızı teslim alarak hizmete sunacağız. Araçların maliyet hesabını yaptığımızda kiralık araçlara ödediğimiz aylık rakamla yaklaşık 30 ayda aldığımız araçların maliyetini amorti edeceğimiz hesapladık. Bundan dolayı Sayın Başkanımıza kurumum adına şükranlarımı arz ediyorum. Başkanımız bizlere iki yıl içerisinde alt yapı ile ilgili bütün sorunları bitirme talimatını verdi. Bölgede yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda 2020 yılında pandemiye rağmen çoğu işimizi yılsonuna kadar bitirmenin gayreti içerisindeyiz. Esas büyük hedefimiz 2021 yılında büyük yatırımlar yapmak. Sayın Başkanımızın özellikle finansman kaynağını hazırlayıp bize sunduğu 314 milyonluk 151 projeyi 2021 yılında yapmak için planladık. 2021 yılı sonuna kadar belirlediğimiz hedefin yüzde yüzünü gerçekleştirme gayreti içerisinde olacağız. Bu anlamda yeni hizmete aldığımız araçlarımızın Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

MASKİ tarafından alınan araçların vatandaşların hizmete ve ihtiyaçlarının karşılanmasına daha çabuk katkı sunacağını belirten AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca ise, “Hizmet alımı gerçekleştirilen ve MASKİ tarafından kullanılacak olan yeni araçlarımızın Malatya’mıza, Malatyalı hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Malatyalıların hizmete daha çabuk kavuşması, ihtiyaçlarının daha çabuk karşılanması anlamında çok büyük katkı sunacağına inandığım araçlarımızın daha önceden alınan araçlarla beraber Malatya’mıza güzel katkılar sunacağına canı gönülden inanıyorum. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, hizmete alınan araçların iki, üç yıl içerisinde kendisini amorti edeceğini belirtti. Gürkan, “Bizler 31 Mart’ta yapılan seçimlerde göreve geldikten sonra gerek şirketlerimizde gerek Büyükşehir bünyesinde bulunan araçlarımızın yenilenmesi noktasında ilgili birimlere gerekli görev dağılımı ve talimatları verdik. Şuanda araç yenileme noktasında dördüncü törenimizi gerçekleştiriyoruz. Bundan sonrada araçlarla ilgili hizmet alımlarımız devam edecek. Göreve geldiğimizde 307 kiralık aracımız bulunmaktaydı. Hizmete alımını gerçekleştirdiğimiz araçlarımızla birlikte önümüzdeki 2021 yılında hiçbir kiralık aracımızın kalmayacağını belirtmek istiyorum. Araçlarımızın hepsinin kendimize ait öz malımız olan araçlarımız olacağını ve iki buçuk üç yıl gibi bir zaman zarfında araçlarımız kendi kendini amorti edecek. Mali disiplin diye tabir ettiğimiz bu yapıyı her kurum kendi içerisinde dizayn ederse hem paranın optimum kullanımı açısından hizmetin verimli, kaliteli ve nitelikli olması anlamında, şeffaf, berrak olması anlamında önemli bir çalışmaya imza atılmış olur. Bizler sadece araç alımı ile ilgili değil, Malatya’mıza kazandıracağımız ve kazandırdığımız hizmetlerimizi de bir taraftan yürütmeye devam ediyoruz. Sadece yaptığımız hizmetleri ana başlık halinde sıraladığımız zaman yarım saatlik bir ana başlık devam ediyor. Biz yola çıktığımız zaman Malatya’mızı mazisine layık istikbale hazırlayacağız dedik. Çıktığımız bu yolda bize destek olan valimize, milletvekillerimize, hükümetimize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza bu anlamda şükranlarımı sunuyorum. Araçlarımızın MASKi Genel Müdürlüğümüze ve çalışan arkadaşlarımıza, bütün Malatyalı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

AKP Malatya Milletvekili Hakan Kâhtalı ise konuşmasında Malatya’ya gelecek hizmetlerle Malatya daha yaşanılabilir bir kent haline gelecek dedi. Kâhtalı, “MASKİ Genel Müdürlüğümüz sadece Malatya merkezde değil toplam 13 ilçemizde bütün alt yapıdan sorumlu genel müdürlük. Bu anlamda da hizmetlerin daha sağlıklı ulaşabilmesi için yeni araçlara, yeni yatırımlara ihtiyaç var. Malatya’ya gelecek hizmetlerimizle inşallah Malatya daha yaşanılabilir bir kent haline gelecek. Cenabı Allah hizmete alınan araçların kazasız belasız bir şekilde hayırla Malatya’ya hizmet etmesini nasip etsin diyorum” ifadelerini kullandı.

AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık törende yaptığı konuşmada, MASKİ Genel Müdürlüğünün içme suyu olmayan köy, kanalizasyonu olmayan köy, mahalle, ilçe kalmasın diye 7/24 mücadele ettiğini söyledi. Çalık, “Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerinin devamını yapacak iş makinalarımızın bir kez daha alım törenindeyiz. Bugüne kadar yaklaşık 140 araç alınmış ve yeni alınan araçlarla birlikte toplamda yüzde 50’si iş makinası, yüzde 30’u ulaşım makinası, yüzde 20’si de hizmet aracı olarak Malatya’mıza ve Malatyalı hemşehrilerimize, Malatya’nın var olan 13 ilçesiyle birlikte alt yapısını, yolları dâhil olmak üzere hizmet sunacak. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız makinalarımızı bir kez daha MASKİ Genel Müdürlüğümüze teslim ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın göreve geldiğimiz ilk andan itibaren yani 3 Kasım 2002’den itibaren 18 yıllık iktidarımızda yerel yönetimlerimizin ne kadar önem arz ettiğini herkes biliyor. Özellikle o günden itibaren hatırlanacağı gibi içme sularının hayvanların sırtlarında bidonlarla taşındığı bir Türkiye’yi devralmıştık. İçme suyunun artık musluklardan aktığı ve o akan suyunda sıcak hale gelmesi için çok önemli bir çalışma başlattık. O günden bugüne MASKİ üzerine düşen bütün görevleri yerine getirdi. Bugüne kadar görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ederken, bugün görevde olan kıymetli müdürümüz Yaşar Karataş’a ve MASKİ’nin bütün personellerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu görevi talimatlandıran Büyükşehir Belediye Başkanıma hassaten teşekkür ediyorum. İçme suyu olmayan köyümüz kalmasın, kanalizasyonu olmayan köyümüz, mahallemiz, ilçemiz kalmasın diye 7/24 mücadele ediyorlar. Bu mücadelede çalışan arkadaşlarımıza destek verecek araçlarımızın alınması çok önemli. Kira usulüyle yapılan hizmetler artık Belediyemizin ve MASKİ’nin araçları olarak hizmet verecek. Bu vesileyle Büyükşehir Belediye Başkanıma ve bütün ekibine Malatya’mıza verdiği hizmetler için canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Doğu ve Batı kolektörünün hayata geçmesiyle birlikte kırsal merkez mahallelerinin alt yapı sorununun giderilmiş olacağını ifade eden AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Bütün dünyada salgının etkisinin görüldüğü bir dönem içerisinde Malatya Büyükşehir Belediyemizin yaptığı yaklaşık 34 milyonluk bu yatırım takdire şayan. Ticaretin küçüldüğü ve dünyanın bu salgınla mücadele etme noktasındaki çalışmalara hız verdiği bir dönemde Türkiye ekonomisini yeniden bir atağa geçirme noktasında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde girmiş olduğu yeni dönem hamlesiyle birlikte inşallah bu salgının da etkilerini atlatacağız. İlimiz deprem bölgesi. Hem yapı stokumuzun yenilenmesi noktasında hem de alt yapımızın yenilenmesi anlamında MASKi’mizin çalışmaları, belediyelerimizin çalışmaları gerçekten çok çok önemli. Doğu ve batı kolektörünü hayata geçirmekle birlikte inşallah kırsal merkez mahallelerimizin de alt yapısının önemli sorunlarını gidermiş olacağız. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve MASKİ Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum. Hizmete girecek araçların Malatya’mıza, Malatya insanımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum’ diye konuştu.

Malatya Valisi Aydın Baruş da yaptığı açıklamada hizmete alınan yeni iş makinelerinde İŞ Kur ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle çalışacak olan personele eğitimler verileceğini ve istihdama katkı sağlanacağını söyledi. Baruş, “Malatya çok geniş bir çevreye sahip. 800 bin nüfuslu ama bu nüfusun yaşadığı alan çok büyük. Malatya’nın her bir köşesine sağlıklı alt yapı hizmeti oluşturmak için etkin bir mekanizmaya, etkin işleyen bir yönetime ihtiyacımız var. MASKİ Genel Müdürlüğü de bu çalışmaları yaparken Malatya’nın dört bir tarafında hizmetleri etkin bir şekilde yürütebilmek için iş makinalarına, araçlara ihtiyaç duyuyor. MASKİ Genel Müdürlüğü’nün kendi malı olacak olması münasebetiyle bu araçlar hizmetlerin verimliliğine çok katkı sağlayacak. Yeni araçlar yerli ve milli sermayeden üretilerek temin edildi ki bu Türkiye’nin üretimine sanayileşmesine çok büyük bir katkıdır. Bu açıdan da Büyükşehir Belediyemizi tebrik ediyorum. İş makinelerinde çalışacak kardeşlerimiz İŞ Kur ile işbirliği halinde Büyükşehir Belediyemiz tarafından eğitilecek ve istihdama yeni iş gücü katılacak. Böylece gençlerimiz özellikle Büyükşehir Belediyemizde iş sahibi olarak hanelerine ekmek götürme imkânına kavuşacaklar. Bu açıdan da Büyükşehir Belediyemizi tebrik ediyorum. Hizmete alınan 29 araçla birlikte diğer bütün araçların MASKİ Genel Müdürlüğüne, Büyükşehir Belediyemize hayırlı uğurlu olmasını Cenabı Allah’tan temenni ediyorum’ diye konuştu.

Bülten

maski arac1

maski gurkan

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
28 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
MALATYALI

SAYIN BAŞKAN GÜRKAN:Almış olduğunuz araçlar vatandaşın atıksu ve saat bakım çtv.malye dediğiniz paralarla aldınız fakat size şunu hatırlatmakta fayda bu paralar gerçek anlamda helal değil vatandaşın haksız alınan paralar unutmayın içme suyu ile atıksu dediğniz iki defa su parası alıyorsunuz buda haram olur.

Hüseyin

Sayın başkanım belediye ve kurumlarını eski yönetimin amirlerinden temizlemedigin sürece işin rast gitmeyecek seni itibarsizlastirmak için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar

Sehitfevzili

Buyuk deprem bekleniyor iyi iste enkaz altinda kalanlari cikarmaya yarar.baskan icraat yapin.2 yil sonra gelecek adam bunlari uc kurusa satar yine birileri para kazana diye eski sisteme doner bu gunu degil yarini dusunun.

DELİDİR

Araba almak veya kiralamak proje değil gerekli bir şey varsa icraatın çık göğsünü gere gere ben veya biz bu projeyi gerçekleştirdik deyin yoksa araba almayı herhangi biri de yapabilir.

Mert

Bazen düşünüyorum, alınan araç yapılan bina hepsi boş. Geleceğe yapılmayan yatırım, boş o araçların 10 yıl sonra perti çıkacak, her yıl servisi olacak, sigortası olur mu bilmiyorum. 10 yıllık yatırımın bence bir anlamı yok. Ha belediye kendine bağlı bir kiralama şirketi kurar bu kiralama şirketinden ilçe belediyelerinden tutunda komşu il belediyelerine kadar yararlanabilir..

Akpınar çeşmesi

yazık günah israf! keşke çevre yolu yapılsaydı, küçük sanayi taşındaydı

malatyalı

vatandaş kandırılıyor ,iş makinaları alımında en az 12 saat çalışacak yılın 365 günü marş basacak makinalar iyi hesp yapılarak satın alınabilir.diğerleri asla alınmamalı ,2-binek araç asla satın almamalı kiralamak son yılların en ekonomik olanıdır.30 ay sonra amorti edeceklermiş.bu hesaba araçların yıpranma giderleri ,sigorta .tamir vs dahil edildi mi.hiç sanmıyorum.büyük firmalar yıllardır kiralıyor.

Aşağışeherli.

Boş yorum. Araç kiralamak saçmalığın daniskası. Bir kurum tek bir araca binek tipi yerli öarka olsun doblo olsun diyelim aylık en az 2500 tl ödüyor. Eskisi gibi şöför yok. Şöför kurumdan. Hesaplayın üç araç kiralansa aylık 7500 yıllık 7500 .12: 90000 tl eder O da en kötü ihtimalle devlet yılda kiralama parasıyla bir aracın sahibi olur. Ve bu aracı en az on yıl sorunsuz kullanır

ThePörsın

Arkadaşlar, araç kiralama işinin temelinde baz alınan işletme masrafları vardır. Bir araç kiralarsanız siz sadece kira bedeli ödersiniz, sigorta, muayene, kasko, lastik, arıza, bakım, yağ değişimi vs gibi tüm giderler kiralanan firma tarafından yapılır. Araç kiralamada sürekli ihtiyaç dahilinde olan farklı araç, iş makinası gibi seçeneklerden temin edersiniz. Büyük firmalar, belediyeler, kurumlar bahsi geçen iş ve ödeme yükleri nedeniyle kiralama yoluna giderek ekonomik ve şekil verilebilen bir hizmet alma gayesindedir. Tabi ki kurum, belediye, firmaların kendine ait mülk araçları olmalıdır, ancak kiralamanın getirisi götürüsünden çok olduğu için ona yönelmek zorunlu ihtiyaçtır. Benim malım olsun 3 kuruş fazla olsun mantığı ile zarar edilir. Alınan araçlar hayırlı olsun, alınmalı, ancak ileride kiralama ihtiyacı doğduğunda kiralanacak da, o zaman da çıkıp aldınız neden kiralıyorsunuz diyeceksiniz. Detaylı düşünün derim, bazı arkadaşlar her konuda direk eleştiriye giriyor.

kamil yılmaz

başkanım elinize sağlık güzel bir hizmet ama arkanızda ki akp yönetimi neden boy göstermiş onu anlamadık.Araçları akp yönetimimi karşıladı kendi ceplerinden.

Mehmet Kaya

Not: Yorumun başında gözüken resimdeki Mehmet kaya ben değilim. İsim benzerliği.Teşekkürler

Mehmet Kaya

3. sınıf belediyecilik gösterileri. Belediye kapısı önünde 3 traktör 2 kamyon bir kepçe 2 pikapla reklam yapma mantığı. Sözde Büyükşehir Malatya. Kasaba mantığı ile hala yönetiliyor. Önemli olan hizmettir kalitenin artmasıdır. Hizmet yok kalite yoksa isterse 1000 araba sergileyin boş. Küçücük hizmetlerde dahi başkana çok büyük iş yapmış ağa lütfetmiş gibi teşekkür ifadeleri abartılı eğilmeler de Afrika ülkeleri yada ağalık sistemlerinde olur. Malatyalı maraba değildir. Başkanlarda ağa değildir. Ve Malatya cumhuriyetin örnek şehirlerindendir. Başkan mecbur yapacak. Devlet para gönderiyor maaş veriyor. Bizim vergilerle.Sonrada eğilmeler şükranlar vs vs. Bu sadece Malatya belediyesinin değil son dönem ak parti belediye ve siyasetçilerinin sorunu. Devlet milletindir. Millete hizmet ikram değil görevdir.

MUSTAFA

Bence doğru bir uygulama. Araç kiralayarak bir yığın para belediyenin kasasından çıkacağına kendi aracını alması daha iyi. Tebrikler başkanım, hayırlı olsun.

TÜTÜNCÜ

HİÇ şaşırmadım yine hiç kimse memnun değil acaba marka takıntınızmı var bu toplum ne istediğini bilmeyen bir toplum olmuş çok biliyorsanız gidin yönetin belediyeyi ama yok siz klavyeden daha iyi yönetiyorsunuz ha birde unutmadan bu araçlar 2020 model keşke 2021 olsaydı dersiniz şimdi

Malatyalı

Sayın başkan siz araç alın sizden sonra birisi gelsin o araçları yok pahasına satsın kendi etrafındakilerden çok pahalıya araç kiralasin bu döngü devam edip gitsin diğer bir konu Almanya ile aynı nüfusa sahibiz Almanya’da 8 bin bizde ise 140 bin makam aracı var .

Hacı

Hizmet yok habire araç alıyor nerede kullanıyor merak ediyorum aldığı araçların ödemesi nasıl yapıldığını söylemiyor parası aydan gelmedi sanırım

KUL HAKKI

Benim bir Felsefem var Herşey Herşeydir Herşeyi bilmeyen Birşeyi bilmez. VAYYYY BEEEE

Vatansever

Başkanın sanırım ticaretten anlamadığı orta bugün büyük firma ve şirketlere baktığımızda kiralama yöntemini tercih ediyor nedeni daha ucuz daha kaliteli hizmet için ayrıca kiralanan araçların bakım onarım trafik sigortası kasko vergi muayene yazlık kışlık lastik gibi giderleri kiralanan şirket tarafından karşılanıyor şimdi şunu söyleye bilirsiniz ihale bedelinin içine dahildir böyle birşey söz konusu değil çünkü ihaleyi alan firma bu araçları alırken filo indiriminden alıp devlete vergiden faylanmak için gider gösterebiliyor akabinde bir diğer avantajı firma satacağı zaman ucuz aldığı için piyasa değerinde ve üzerinde satıyor şimdi size soruyorum almak mı karlı kiralamak mı?

Leyla

Allah razı olsun. Çok güzel açıklamışsın sana Katılıyorum kardeşim bu zaman da araç almak hiç mantıklı değil

Aşağışeherli.

Tabiki almak karlı. Devlet daha ucuza alıyor. Kasko sigorta devletin aracınada beş yıl bedava. Kialık araçlara avantadan verilen paraların yirmide biri senelik masrafı olmaz. Devlette on yıl kullandıktan sonra satsın zarar mı eder. Üç aracın kira bedeli ile rahat bir araç alınıyor ve devlete kalıyor araç. Hangi hesapla kiralık araç karlı oluyor anlamadım.

Salih Beyoğlu

Araba iyidir. Sayın Başkanım kiralık arabamı olur. Başkanım tebrikler. Başkanım sıfır araba daha iyi olur arıza vermez. Başkanım otobüsde alırsanız sevinirim. Her mahalleye belediyenin kendi otobüsü iyi olur. Reklam da alır. İyi olur.

Canercan44

Esnaf kan ağliyor tebrikler başkanımıza

Metin

Cumhurbaşkanı fransız mallarına boykot diyor Akp belediye başkanı 9 adet duster alıyor.

Emre

Sayın başkan esnaf iş yapamıyor batıyor belediye ve belediye ye bağlı kuruluşlar ihaleleri teklifleri hep yanındakilere ve tanıdıkları veriyor siz araç alıyorsunuz alın ki personel gezsin bizim paramızla bu dönemde belediye vergi almazsa şu paraları indirimli olsa şu faturasın da bakım bedeli yazıyor ama bakım yok bu tarz paraları almayın saygılar

Harun BİNGÖL

Ahmet ÇAKIR daha iyiydi gözle görülür çalışmalar vardı şimdiki neyse bi şey demiyorum Allah sağ salim seçimlere kavuştursun.

Mustafa

Diğer dönem yine Selahattin başkanımız aday olacaktır.Boşuna heveslenmeyin

Emrah

Ve burada yorum yapanların çoğu şahısa değil tuttuğu takıma pardon partiye oy vereceği için ne yorumlar değişecek nede hizmetler.

Turan

Selahattin başkan geldi geleli bütün gündemimiz araç törenleri. araç gönderdi töreni, araç kiraladı töreni, araç aldı töreni, birinci teslim töreni, ikinci teslim töreni. 2021’de de araç konuşmaya devam edeceğiz demişler. Ne diyelim sonuçta herşeyden anlayan bir başkanımız var. Diyorsa bir bildiği vardır. Reis uygun gördüyse onun da bir bildiği vardır.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 10 7 3 0 20 9 11 24
Hatayspor 10 6 2 2 19 8 11 20
Alanyaspor 10 6 2 2 16 15 1 20
Fenerbahçe 10 6 1 3 14 11 3 19
Fatih Karagümrük 10 5 3 2 16 12 4 18
Beşiktaş 9 5 2 2 18 11 7 17
Konyaspor 10 4 5 1 14 9 5 17
Galatasaray 9 5 2 2 14 12 2 17
Altay 10 5 0 5 16 16 0 15
Adana Demirspor 10 3 4 3 15 15 0 13
Başakşehir FK 10 4 0 6 13 13 0 12
Gaziantep FK 10 3 3 4 12 14 -2 12
Yeni Malatyaspor 10 4 0 6 11 17 -6 12
Sivasspor 10 2 5 3 14 12 2 11
Kayserispor 10 3 2 5 13 17 -4 11
Giresunspor 10 2 3 5 6 10 -4 9
Antalyaspor 10 2 3 5 11 16 -5 9
Göztepe 10 2 2 6 9 14 -5 8
Kasımpaşa 10 1 3 6 10 16 -6 6
Çaykur Rizespor 10 1 1 8 8 22 -14 4

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...