Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“300 Bin Metrekarenin Üzerinde Yeni Yeşil Alan Kazandırdık”

Gündem

17-09-2020 tarihinde yayınlandı.

“300 Bin Metrekarenin Üzerinde Yeni Yeşil Alan Kazandırdık”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya’daki yeşil alan ve parklarda bakım, onarım ve peyzaj çalışmaları ile yeni park ve yeşil alan oluşturma çalışmaları sürdürülüyor.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Berkan Samanlıoğlu, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı olarak Malatya genelinde toplam 2 milyon 271 bin metrekare alanda hizmet verdiklerini belirterek, “Park ve Bahçeler Daire Başkanlığımız 32 park, 33 sosyal tesis ve refüjler olmak üzere 65 noktada toplam 2 milyon 271 bin metrekare alanda hizmet vermektedir.

Sayın Başkanımız Selahattin Gürkan’ın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda yeni yeşil alanlar, yeni parklar ve yeni dinlenme alanları kazandırmak için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.  300 bin metrekare alanın üzerinde yeni bir yeşil alanı Malatya’mıza kazandırdık, aktif olarak hayata geçirdik. Malatya’nın yeşil alanına yüzde 16 yeşil alan ilave ettik.

Beydağı İnderesi Tabiat Parkı I. Etabını çevre düzenleme çalışmalarıyla birlikte tamamladık. Sümer Park 50 dönümlük 1. Etap düzenleme çalışmaları ile İnönü Bölge Parkını baştan sona yeniledik. Tecde Kayalık Bölgesinde 30 dönümlük alanı çocuk ve dinlenme parkı olarak insanlarımızın hizmetine sunduk. Tandoğan, Melekbaba mahallelerinde ve benzeri alanlarda yeni park yerleri yaptık” dedi.

Malatya’nın 13 ilçesine dokunmaya çalıştıklarını belirten Samanlıoğlu, “Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı olarak çalışmalarımız ve dokunuşlarımız devam edecek. İlçelerimizin merkezleri ve meydan düzenlemeleri yapılıyor . Bunun örneğini Doğanşehir ve Doğanyol Meydanında sağladık. Yazıhan ilçemizde meydan düzenleme çalışmasını başlattık” şeklinde konuştu.

Bülten

berkansamanli yesilalan

berkansamanli yesilalan0

berkansamanli yesilalan1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
24 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Rıza DÜZOVA

Çilesiz Mahallesinde Yeşilyurt’a kadar her tarafa 10-15 katlı binalar dikmeye izin verdiniz. Var olan yeşil alanları yok ettiniz.Halen betonlaşma devam ediyor. Şimdi sayıları şişirip şu kadar yeşil alan yaptık diye, milletin aklıyla alay ediyorsunuz. Yok ettiğiniz yeşil alanları da ölçün biçin açıklayın. Bu millet hakkını size helal etmeyecek.

selim

Yeşil alan yaptık diye buralarda reklam yapaçağınıza yılardır halkın kullandığı kapılık mesire alanını kapatıp malatya belediyesi persolenine aittir deyip halkı almayacaksın tabi burda şu önemli bitane belediye çalışan işçisi de oraya gidemez ne kadar müdür ensesi kalın varsa ordadır siz ançak kendinize yaparsınız tabi bu konuyu daha detaylı olarak iç işleri bakanlığına yazdım var olan yeşil alanları elimizden mesire yerlerini elimizden almayın var olan parkları göreve gelince aylarca bakımsız bırakıp kurutun sonra iki ağaç dikip biraz çim ekin yeşil alan yaptık diye sevinin siz halkı aptalmı sandınız siz kendinizi kandırırsınız ançak her şey resimleri ve dökümanlarıyla bakanlığa gönderdim mesire alanı olan kapılıktan ne istediniz nerdeyse çumhuriyetle yaşıt olan dsi bağlı fakat halka açık olan bir yeri kapatıp kapısınada bu alan büyük şehir personeline aittir yazmak nedir utanmadan birde cık yeşil alan yaptık de malatya sadece fahrikayahan tecde ve bostan başından ibaret değil

Halit

Bakın eğer bu haber Selahattin
Başkanımızın önüne gitseydi buğday, arpa, nohut, karpuz, kavun.tarlalarını, bostanları vb hepsini kamu özel sektör işbirligi ile yeşil alana kazandırdık diyip en az milyon m2 lerle durumu haberleştirirdi. İnanmayan gitsin ölçsün derdi. İşin yok gidip Yazihan, Arguvan Ovalarını mı ölçeceğiz.

Gürbüz

Gercekten bu Büyükşehir bürokratlarıni anlamak mümkün değil. Koca Daire Müdürü çıkmış 300 bin m2 yeni yeşil alan kazandırdık diyor. Sonra Malatyanın yesil alanıni %16 artırdik diyor. Koca Malatyadaki Yeşil alanın toplamı 1875 dönüm mü? Sadece Çakır döneminde yapılan Inderesi parkı 900 dönüm değilmi? Sadece Orduzu Pınarbaşı 500 dönümden fazla. Google baktim öyle diyor. Bir hesap dahi yapamayanlara Malatya emanet edildi. Edenlerden biri de benim. Kendime kızıyorum, kimseye değil. Belediye adına konuşuyorsunuz, biraz dikkatli olun. Özel sektörde biz patronlara böyle bir rapor götursek, patron hesap kitap bilmiyorsunuz, bizi batırırsınız der ve bizi kapının önüne kor.

Bekir

Rıfat Bey napsın müdürler, ellerine tutuşturulan evrakları okuyorlar. Adamlar çim ekmeyi yeni yesil alan olarak kazandırdık diye sunuyorlar. Ben Daire Başkanını suçlamıyorum, adamin alanı değil, adam parktan da bahçeden de yesil alandan da ağaçtan da böcekten de anlamıyor. Adanın alanı imar, kentsel dönüşüm. Cerçi döneminden beri tanırım. Adamı anlamadığı bir birime vererek adama da Malatayaya da yazık ettiler.

Oğuz Çırak

Herkesin spor ,piknik yapabildiği,1000 lerce dönüm büyüklüğünde.şehrin göbeğindeki yeni sanayi bölgesine yapılacak bir park daha doğru bir orman ve göl ile şehrimiz hem nefes alacaktır hemde kimlik kazanacaktır bakınız Central park newyork…..

ali

Geçenlerde eski askeri hastane bölgesinden geçtim,ağaçların çoğu kurumuş.Yazık günah değil mi ? o ağaçlar onlarca yılda o hale geldi ve susuzluktan,bakımsızlıktan kurumuş.Siz elinizde mevcut olanı korumuyorsunuz ki yenilerini yetiştiresiniz.Yazık çok yazıkk….

Rıfat

Yine aynı talihsiz cumle: baskanın verdiği talimatla…..
Benim anlamadığım acaba siz akıl edemiyor musunuz kendi işinizi yapmayı yoksa reklam kısmına başkanı sıkıştırmak için mi bu söz! !!

Tecdeli

Başkan 300 dönüm desene , 300 000 metrekare diyince millet üfff mü diyecek,bende diyorum ki siyasette 300 dönüm ,100 dönüm demek.. Selahattin başkan geçenler de konuşmasında bin km yol yaptık dedi ,ben sadece güldüm, mikrofonda konuşunca karşıda kileri ne gibi görünüyor diye düşündüm ..50 metrelik yola bağlanan mıhlıdut yolu yapılmamış ,1000 km yoldan bahsediliyor.

Cevat çobanlı

Malatyanın her yeri yeşildi , şimdi ağaç bulamıyorum Adıyaman Urfa gibi yaptınız memleketi

Malatyalı

Küçük küçük yeşil alanlardan ziyade şehrin içine koca bir yeşil alan olmalı. 1000 lerce dönüm büyüklüğünde. Herkesin spor ,piknik yapabildiği. Burası ya yüzakı caddesi ile bostanbaşı arasındaki henüz imara açılmamış alan veya eski sanayi alanının kaldırılıp oradan şehir mezarlığı arkasındaki alana kadar tüm vadi park olmalı… Malatyanın böyle bir parka kesinlikle ihtiyacı var.

Akıllı olun

Beyler deresinden başlayıp gunduzbey pinarbasina kadar yapılacak olan projede ne kadar yeşil alanın kaybolacaginida yazarmisin lütfen.yazik çok yazık.

Aslan

Emeği geçenlere teşekkürler. Yeniden yapmak kadar korumakta önemli malesef yapılanları iyi koruamıyoruz. Parklarda ve yol boyu yeşil alanlarda bakim ve özelliklede ilaçlama tam yapılmıyor. Oya ağaçları şehrin her yerinde yaprak bitinden kurumak üzere aramama rağmen ilgilenilmiyor. Birde gece bazı parklara köpek sürülerinden girilemiyor. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri bunun koordinasyonunu iyi yapamıyor. Birbirlerine yönlendiriyorlar. Inşallah bu sorunlar çözülür.

pasa44

şehrin içinde ve parklarda susuzluktan kuruyan ağaçlar var, yazıktır,günahtır. vebali büyüktür. belediye işini yapsın.

otsu bitkiler ve çim ekimi ile değilde, şehre yakın bölgelerde okullar ile koordineli olarak ağaç ikimi yapılarak, hem rekreasyon amaçlı kullanım sağlanabilir hem de fidanlar öğrenciler ile toprakla buluşturularak bilinç kazandırma etkiliniği sağlanabilirdi. bütün belediyeler kent içerisinde refüj ve kavşak çalışmaları ya da kent estetiği olarak belirli noktalara otsu bitkiler dikerek yeşil alan yaptığını söyler ancak soğuk mevsimlerde yapılanların hiçbir anlamı kalmaz.

Kenan

Mükemmel bir tespit olmuş,
Beydağı’nın dağlarını yeşillendirmeyen hiçbir belediye,valilik bence konuşmamalı,oralar yeşillenirse Avrupa’daki bir şehir görüntüsü olur,hastalıklar olmaz.Çünkü insanlar temiz hava alır,toz olmaz.Çıplak dağ görüntüsü olmaz,keşke bunu anlayacak idareciler olsa

Müneccime

Başkanımız haklıdıııırr başkanımıza laf yooooohhh. Aklımız başkanımızın aklıdıııır o ne yapacağını eyi biliiiiirrr…

Mehmet Turhan Benli

Ayıp değil mi niye dalga geçiyorsun.Durduk yere kul hakkına giriyorsun.

Yılmaz

Düzeltme : 300 degil 300 bin m2 olarak düzelttim.yorumumu

Berkan Bey bu nasılbir açıklama. Siz Fahri Kayahan Bölgesinde Ahme Çakır döneminde yapılan geniş orta refüje çim ektiniz sonra kalkıp 300 bin m2 yeni yeşil alan kazandırdık diyorsunuz. Orası önceki dönemde hazırlanmisti. Toprağı bile serilmişti, mevcut alana çim serio 3 tane bank atmak yeni yeşil alan kazandırmak mı oluyor, Siz Orduzu Pınarbaşında kurumuş yüzlerce ağacın hesabını verin kamuoyuna. Hürriyet Parkında kurutulan ağaçlara ne demeli. Kavşaklardaki otları biçemiyorsunuz güzel kardeşim.Park Bahçeler konusunda bu dönem hiç, ama hiç iyi degiliz. Insallah bu yorumları okuyanınız vardır.

Yılmaz

Berkan Bey bu nasılbir açıklama. Siz Fahri Kayahan Bölgesinde Ahme Çakır döneminde yapılan geniş orta refüje çim ektiniz sonra kalkıp 300 m2 yeni yeşil alan kazandırdık diyorsunuz. Orası önceki dönemde hazırlanmisti. Toprağı bile serilmişti, mevcut alana çim serio 3 tane bank atmak yeni yeşil alan kazandırmak mı oluyor, Siz Orduzu Pınarbaşında kurumuş yüzlerce ağacın hesabını verin kamuoyuna. Hürriyet Parkında kurutulan ağaçlara ne demeli. Kavşaklardaki otları biçemiyorsunuz güzel kardeşim.Park Bahçeler konusunda bu dönem hiç, ama hiç iyi degiliz. Insallah bu yorumları okuyanınız vardır.

ahmet koc

Ayıp, gerçekten çok ayıp. Malatyalının aklıyla resmen dalga geçiliyor.
Yeni bir yeşil alan mı kazandırıldı? HAYIR
Şehir merkezinde yeni bir ağaçlandırma sahasımı yapıldı? HAYIR
Şehir Merkezinde imar planı düzenlenerek yeşil alanlar mı ayrılarak hemen ağaçlandırıldı? HAYIR.
Peki ne yapıldı?
ESKİ mevcut parklar ve bahçelere YENİ ÇİMLER ekildi?
Başka ne yapıldı?
ESKİ kavşakların virajlarına ÇİM VE ÇİÇEK ekildi
Peki başka başka neler yapıldı?
ESKİ parklarda, yolların rejülerinde, caddelerin kavşaklarında yeşil alan ve parklarda bakım, onarım yapılmış.
AYIP DEĞİLMİ?
GÜNAH DEĞİL Mİ?
YEŞİL ALAN MI YAPMAK İSTİYORSUN.
Askeri hastane alanını adliye binası yapacağına orayı kent ormanı yapaydın. Bırak yapmayı, oradaki ağaçlara bir damla su verdinizmi büyükşehir olarak??
SELAHATTİN BAŞKAN VE EKİBİ ŞİMDİ ŞEHİR MERKEZİNDEKİ 100 YILLIK ÇINARLARI BUDAYIP, SONRADA AĞAÇ DİKTİK DERLERSE HİÇ ŞAŞIRMAYIN. ÇÜNKÜ SAYIN BAŞKANIN KENDİSİ VE EKİBİ SİYASETEN ŞUANDA BU NOKTADA BULUNUYOR. ÇOK YAZIK.

Kenan

Mükemmel bir tespit olmuş,
Beydağı’nın dağlarını yeşillendirmeyen hiçbir belediye,valilik bence konuşmamalı,oralar yeşillenirse Avrupa’daki bir şehir görüntüsü olur,hastalıklar olmaz.Çünkü insanlar temiz hava alır,toz olmaz.Çıplak dağ görüntüsü olmaz,keşke bunu anlayacak idareciler olsa

Vedat

Ahmet beyi tebrik ederim. Kitabın ortasından bir tespit olmuş. Bu sözlerin üstüne başka söze gere yok.

Cevat çobanlı

Evler caddeler görünsün diye ağaçların boylarını kısaltmaktan vazgeçin bırakın her yer ağaç olsun, yeşil demek çimenlik demek değil yanlış anlamışsınız

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 10 7 3 0 20 9 11 24
Hatayspor 10 6 2 2 19 8 11 20
Beşiktaş 10 6 2 2 20 12 8 20
Alanyaspor 10 6 2 2 16 15 1 20
Fenerbahçe 10 6 1 3 14 11 3 19
Fatih Karagümrük 10 5 3 2 16 12 4 18
Konyaspor 10 4 5 1 14 9 5 17
Galatasaray 10 5 2 3 15 14 1 17
Altay 10 5 0 5 16 16 0 15
Adana Demirspor 10 3 4 3 15 15 0 13
Başakşehir FK 10 4 0 6 13 13 0 12
Gaziantep FK 10 3 3 4 12 14 -2 12
Yeni Malatyaspor 10 4 0 6 11 17 -6 12
Sivasspor 10 2 5 3 14 12 2 11
Kayserispor 10 3 2 5 13 17 -4 11
Giresunspor 10 2 3 5 6 10 -4 9
Antalyaspor 10 2 3 5 11 16 -5 9
Göztepe 10 2 2 6 9 14 -5 8
Kasımpaşa 10 1 3 6 10 16 -6 6
Çaykur Rizespor 10 1 1 8 8 22 -14 4

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...