Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Hak Sahibinden Daha Çok Konut Yapılıyor”

Gündem

17-10-2021 tarihinde yayınlandı.

“Hak Sahibinden Daha Çok Konut Yapılıyor”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

345 KONUT DAHA KURAYLA HAK SAHİPLERİNE DAĞITILDI.. YAPIMI DEVAM EDEN KONUT SAYISI 5 BİN 185.. TOKİ tarafından 24 Ocak 2020 yılında meydana gelen Elazığ ve Malatya depreminin ardından il merkezi ile ilçelerde yapılan konutlardan 345’i daha kura çekimi ile sahiplerine dağıtıldı.

Millet Bahçesinde yapılan kura çekiminin ardından Orduzu Gelinciktepe’de inşa edilen 1. Etaptan kalan 179 adet 2+1 konut için Pütürge, Doğanyol, Hekimhan, Arguvan, Akçadağ, Kuluncak, Kale ve Battalgazi ilçelerindeki hak sahiplerine daireleri teslim edildi. Ayrıca Gelinciktepe 3. etaptan ise 8 adet 3+1 daire bölgede talep eden hak sahiplerine kura çekimiyle teslim edildi.

Konutların teslimi için yapılan kura çekiminin hayırlı olması temennisinde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Kura çekimi münasebetiyle Millet Bahçesi’nde bir araya geldik. Bilindiği gibi Millet Bahçemizin yeri daha öncesinde stadyumdu. 47 dönümlük yeri Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettiğimizde Malatya’daki gibi diğer şehirlerimizdeki stadyumlarda Millet Bahçesi oldu. Millet Bahçesi ve yeşil alan olarak Malatya’ya kazandırılan alanımızda TOKİ’nin kura çekimini yaptık. 24 Ocak 2020’de merkez üssü Sivrice olan depremde Elazığ ve bölgesi etkilendiği gibi Malatya’da da etkilenen ilçelerimiz oldu. Yaşanan depremin ardından dört saat içerisinde İçişleri Bakanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanımız ve Sağlık Bakanımız depremin yaşandığı yere geldiler ve ardından Doğanyol’a geldiler. 24 saat dolmadan Sayın Cumhurbaşkanımız bölgeye geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız depremden etkilenen vatandaşlarımızın açıkta kalmaması ve her türlü ihtiyaçlarının giderilmesi için bizlere vermiş olduğu talimatlar neticesinde bir taraftan sıcak yemekler, çadırlar, konteyner kentlerle ve vatandaşlarımız başka yerlere taşınmasıyla birlikte enkaz kaldırma süreçleri hızlı bir şekilde bitirildi.

Bugünde deprem münasebetiyle evleri zarar görmüş, ağır hasar görmüş vatandaşlarımıza TOKİ tarafından yapılan konutların kura çekimini yapıyoruz. 345 konutun kura çekimini yapıyoruz. TOKİ tarafından yapılan konutların özellikle insanlarımızın kullanımına uygun fiziki yaşantıların olmasına da dikkat edildi. TOKİ tarafından kentsel dönüşümle birlikte yapılan konutlar ve deprem konutları şehrimizde yapılıyor. Bahçeli ve kat usulüyle yapılan konutlarımız var. Kat usulüyle yapılan konutların kuralarını çekiyoruz. Hak sahiplerine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Malatya’ya bir dizi ziyaretlerde bulunmak için gelen ve TOKİ tarafından yapılan deprem konutlarının hak sahiplerine teslimi için kura çekimi törenine katılan AKP Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ise, “Bizim devlet anlayışımızda insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı vardır. Devlet insanı emanet olarak görür. Topraklarımızda bu inanç ve bu gelenek hamd olsun Selçuklu Devlet aklında da, Osmanlı Devlet aklında da, Cumhuriyet Devlet aklında da varlığını sürdürmüştür. Bunu anlamak için bu toprakların irfanını anlamak lazım. Özellikle Anadolu, insanlığın son adası durumunda. İnsanların kalbinde iyilik duygusunu muhafaza ettiği, dayanışmayı, komşuyu, akrabayı, garibi, gurebayı ve açıkta kalanı gözettiği son topraklarıdır burası. Hamd olsun öyle bir coğrafyadayız ki üretimiyle kendi kendisine yeten, tedarik konusunda sorun yaşamayan ve sosyal devlet anlayışıyla devletin milletinin hizmetinde olduğu bir coğrafyada yaşıyoruz. Devlet vatandaşının evini veriyor. Arabası, traktörü yanıyor iki gün içerisinde vatandaşın traktörü veriliyor. Deprem oluyor 6 ay içerisinde depremzedelere konutları teslim ediliyor. Bunun güzelliği devleti millet yönetiyor. Demokrasi dediğimiz şey devletin halkın temsilcileri eliyle yönetilmesidir.

Türkiye’nin herhangi bir yerinde bir vatandaşının ayağına taş değdiğinde hemen valisini, bakanını görevlendirip devleti milletine hizmetkâr eden bir Cumhurbaşkanımız var. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimizi sunuyor. Kura çekimi sonrasında hak sahiplerine de hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Malatya Valisi Aydın Baruş ise kentte depremde evleri hasar gören hiçbir vatandaşın açıkta kalmadığını dile getirerek “Konut talep eden her vatandaşa konut tahsis edebilecek durumdayız. Kentte 7 ilçede hak sahibi sayısı 4 bin 627’dir, 6 bin 287 konut yapımı planlandı. Dolayısıyla hak sahibinden çok daha fazla konut yapılıyor. Şu an yapımı devam eden 5 bin 185.” dedi.

Konuşmaların ardından noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi, AKP Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın ilk kurayı çekmesiyle başladı. Daha sonrasında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve protokol üyelerinin çektiği kura sonrasında ismi kurada çıkan hak sahiplerine evleri teslim edildi.

TOKİ tarafından yapılan konutların hak sahiplerine verilmek için kura çekimi ile belirlenen törene Malatya Valisi Aydın Baruş, AKP Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca, MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı’da katıldı.

Bülten- AA

kura toki2

kura toki4

kura toki5

kura toki1

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak Bülten- AA
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
mehmet

kura tarihleri ilan edilmiyor
kafasına göre üç beş kişi çağırıp kura çekiyorlar
dört gündür kura çekmişler hala sonuçlar ilan edilmiyor
pazartesi gittim sonuçları öğrenmeye adın var diyorlar ama daire numarasını söylemıyorlar
öğleden sonra ilan edeceğiz dediler üç gün oldu
ben bu kuralard a hile yapıyorlar diye düşünüyorum
noter huzurunda çekilen kuranın sonuçları niye açıklanmıyor

Erkan POLAT

Kentsel dönüşüm projeleri ile bizlerin haklarını neden gasp ediyorsunuz koca bir mahalleyi bir binaya tikistirip geri kalan alanlara yapilan binaları kime veriyorsunuz Malatya Beydağı mahallesi sakini olarak 15 yıldır çektiğimiz sıkıntı çilenin hesabını hanginiz vereceksiniz tapulu evimizi bahcemizi %45 ini kesip resmen gasp edip kalan bölüm size ev verilecek diyerek nasıl bir adaletten bahsedebiliyorsunuz yanınıza kalacak mı peki hangi dinde hangi kitapda yazıyor hak yemenin kar kalacağı

Huzur

Ne kadar konut o kadar beton..Sahi kim veriyor betonu

Malatyalı

TOKİ’den ev aldım yemin ediyorum dört senedir taksit ödüyorum, geçen ay bankadan sordum ne kadar borcum kaldı diye bir lira borcumdan düşmediği gibi bir de üzerine gelmiş.Ayrıca sizi Emlak Yönetim denilen tefecilere mahkum bırakıyorlar.Ev alanların Allah yardımcısı olsun 🤫🤫

44 gurbet

Bir ülkenin bir şehrin yönetilerine siyasi gözlükle bakmak bizide yanlış yola götürür her zaman ve her konuda doğruyu iyiyi yapanın hakkını vereceğiz yanlışa da yanlış dememiz şart ve mecburuz
Istanbul belediye başkanının malatyaya gelmesi güzel bir olay
Diyarbakırda evlat nöbetinde ki anneleri ziyaret etmemesi o kadar yanlış hiçde yakışmadı
Bu koltuk ne de tatlıymış insaları nasıl da değiştiriyir
Şunda çok eminim vatan için ugraşan siyasetci hiç yok

Sadık MEHMETOĞLU

Merhum Turgut ÖZALın çizgisine sahip siyasetçilere bugünlerde daha çok ihtiyacımız var. Elazığ Mv.li Metin BULUT ve B.Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI Karayolları kampüsunü park yapmak için Elazığ merkez dışında Hanpınarı mevkiine taşıyacaklarmış. Madem Bölge binası taşınacaksa bu neden Malatya merkez olmasın!? Hem komşumuz Elazığa daha fazla park alanı kalması için katkıda sunmuş oluruz. Merhum ÖZAL olsaydı bu işi çoktan bitirmiş Malatyamız Bölge Müdürlüğüne kavuşmuş olurdu. Malatyamızın daha çok kalkınmaya ihtiyacı var!!

Tamer

Elazığ gavur memleketi mi?

Egitimci

Babalarının malını dağıtıyorlar sanırım. Allah devlete zarar vermesin. Bu aziz millete faydası olmayan şu siyasileri de Malatya’da biran önce kurtarmak lazım.

44malatya

Bosuna sov yapmayin oy yoktur

Ali

Benim anlamadığım bi konu var toki evleri bedavaya dağıtıyorda bizim haberimizmi yok????

Mehmet

Toki’nin yaptığı evler neden iktidarın görkemli solenleri ile dağıtılıyor. Kendi ceplerinden mi yaptiriyorlar, her yurttaşın verdiği vergiler ile hizmet ediliyor fakat sanki AKPlilerin babalarinin paralariyla yapiliyormuscasina solenler, sovlar. Katilimcilara bakiyorsunuz, AKP, MHP. Muhalefet nerde peki. Hep aynı yüzleri görmekten gercekten bıktık.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 14 11 3 0 29 11 18 36
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Alanyaspor 14 7 3 4 20 22 -2 24
Fenerbahçe 13 7 2 4 19 16 3 23
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 14 6 4 4 21 18 3 22
Galatasaray 14 6 4 4 19 17 2 22
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Beşiktaş 14 6 2 6 21 21 0 20
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Sivasspor 14 3 7 4 20 15 5 16
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 13 2 4 7 12 19 -7 10
Kasımpaşa 14 2 4 8 13 21 -8 10
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...