Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Esenlik Marketleri 39 Şube İle Hizmet Veriyor

Ekonomi

12-06-2021 tarihinde yayınlandı.

Esenlik Marketleri 39 Şube İle Hizmet Veriyor

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Süpermarketlerin halkın olduğunu ifade eden Esenlik Genel Müdürü Ata Ünlü, “Esenlik marketleri kişilerin değil Malatyalıların öz marketidir. Kişiler gelip geçicidir, kurumlar kalıcıdır. Bütün Malatyalı hemşehrilerimizden bu değere sahip çıkmalarını istiyoruz” dedi.

Esenlik Anonim Şirketi Genel Müdürü Ata Ünlü, Pandemi süreci, sosyal yardımlar, büyüme hedefleri ve kırsal kalkınma konuları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Malatya’da 25 yıl resmi görevde bulunduktan sonra Başkan Selahattin Gürkan’ın daveti ile Esenlik’in başına geçtiğini ifade eden, “Göreve geldiğimden beri Malatyalıların öz markası olan Esenlik marketlerinin Malatya’da hizmet etmesi için elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve sahipleniyoruz” dedi.

Pandemi sürecinde Esenlik
Pandemi sürecinde Esenlik olarak tüm tedbirleri alarak halka en iyi şekilde hizmet ettiklerini de ifade eden Ünlü, Malatya’da 2020 yılında yaşanan Sivrice merkezlik deprem sonrası da zor bir süreçten geçtiklerini kaydetti. Pandemi dönemimde sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle online alışverişe geçtiklerini ve Whatsapp Sipariş hattı ile de müşterilere ulaştıklarını ifade eden Ünlü, “Ayrıca daha önce çalışmasını yapmış olduğumuz sanal market mağazamızı da faaliyete geçirdik. Malatyalıların ne kadar siparişi varsa kapıya kadar teslim ettik. Buradan da bize çok olumlu dönüşler yapıldı. Sanal marketimizde siparişlerimiz hala devam ediyor ve büyük bir ilgi görüyor. Pandemi bu sürecin başlangıcı oldu ancak bu süreç gelişen teknolojiyle beraber ihtiyaç haline geldi. Bunu her geçen gün geliştirmeye devam ediyoruz. Sanal markette ortalama günlük 150-200 arası sipariş alıyoruz ve hepsini aynı gün teslim ediyoruz. Pandemi döneminde insanların mağdur olmaması için elimizden gelen bütün imkanları kullandık” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine de gıda yardımında bulunduklarını ve Esenlik Şirketi olarak üzerlerine düşün görevi yerine getirdiklerini dile getiren Genel Müdür Ünlü, Malatyalıların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

39 Esenlik Süpermarket ile hizmet veriliyor
Şuanda aktif olarak 39 süper market şubelerinin bulunduğunu ifade eden Ata Ünlü, son olarak yeni şubelerini ise geçtiğimiz hafta Çilesiz Mahallesinde faaliyete açtıklarını belirtti. Göreve geldiklerinden itibaren toplam 5 yeni şubeyi kazandırdıklarını da ifade eden Ünlü, “Şu anda 39 şube ile hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

Şirket olarak kontrollü büyümeden yana olduğunu ifade eden Ünlü, “Market açmak için açmıyoruz, ince eleyip sık dokuyoruz. İhtiyaç olan noktalara iyi çalışacağına inandığımız marketlerimizi açıyoruz. Vilayetin arkasında bulunan eski Battalgazi Belediyesinin yeri depremden dolayı ağır hasar görüp yıkıldı. Esenlik olarak oranın inşaatını biz üstlendik, biz yapıyoruz. Burayı bitirdikten sonra zemin katına 500 metrekare büyüklüğünde yeni bir market açmayı planlıyoruz. İnşallah yakın zamanda inşaatımız biter ve marketimiz faaliyete geçer” ifadelerine yer verdi.

Esenlik olarak sanal marketlere de her geçen gün ilgi ve alakanın arttığını dile getiren Ünlü, “Bununla ilgilenen özel bir ekibimiz var. Günlük 150 -200 arası sipariş alıyoruz. Saat 2’den önce alınan bütün siparişler aynı gün içerisinde müşterilerimize teslim ediliyor. Sanal marketimizde bir şubemizin yapmış olduğu günlük cirodan daha fazla ciro yapıyoruz. Biz bu sistemden memnunuz ve daha da büyütmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kurum olarak çalışanların Malatya’dan istihdam edilmesi noktasında özen gösterdiklerini de kaydeden Ünlü, “Şu anda yaklaşık 630 çalışan personelimiz var. Marketlerin büyüklüğüne göre 8-15 arası personelimiz mevcut.” dedi. Yeni market şubesi açarken en büyük kriterlerinin o bölgede ihtiyaç olması olduğunu da aktaran Ünlü, “İhtiyaç yoksa market açmak için açmıyoruz. Açtığımız marketlerin zarar etmemesi gerekiyor. Zarar edeceğine inanıyorsak açmamızın da bir anlamı yok. İhtiyaç varsa karda çok önemli değil, zarar etmediğimiz müddetçe biz açarız. Market açarken metrekare, yoğunluk, zarar ve kar durumu kriterimizdir. Bunları arkadaşlarımızla değerlendirip, olumlu gördüğümüz noktalara yeni marketlerimizi açarız. İlçelerimize de şube açmak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın en büyük özelliğinin sosyal entegrasyon projesi olduğunu anlatan Ünlü, “Bütün Malatya’yı kucaklayan bir yapısı var. Kimseyi ötekileştirmeden, ayırmadan bütün Malatyalılara sahip çıkıyor. Siyasi ayrım gözetmeksizin bütün Malatya’yı kucaklayan ve herkese kucak açan bir yapısı var. Selahattin Başkanın en büyük özelliklerinden biri de, milletin malına sahip çıkıyor olmasıdır. Milletin malını kendi malından daha değerli buluyor ve sahip çıkıyor. Bize en büyük talimatı emanete ve milletin malına sahip çıkmamız oldu. Bizde bu noktada çok büyük hassasiyet gösterip, Malatyalılara layık olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Kırsal kalkınmaya destek
Kırsal kalkınmaya destek verdiklerini de dile getiren Esenlik Genel Müdürü Ünlü, “Benim asıl mesleğim ziraat yüksek mühendisliği olduğu için köylünün halinden çok iyi anlarım. Dolayısıyla köylünün üretmiş olduğu kolay elde edilemiyor. Pazarlama ve satış olmayınca emeklerin hepsi boşa gidiyor. Bizde burda bunu bildiğimiz için, kırsal kalkınmaya destek vermeye devam ediyoruz. Zaten marketlerimizde tarım ürünlerimiz mevcut. İlçelerimizde yetişen ürünleri çiftçilerimizden satıp alıp, marketlerimizde taze ve uygun fiyata vatandaşlarımıza sunuyoruz” dedi.

Sıkıntılı bir süreçten çok iyi bir noktaya geldiklerini ve Esenlik’in eski ihtişamlı ve prestijli günlerine geri döndüğünü de belirten Ünlü, şunları söyledi:

“Müşteri ve yapmış olduğumuz satışlar bize bunu gösteriyor. Müşterilerimiz çok mutlu ve memnun olduklarını bize her fırsatta dile getiriyorlar. Ürün tedarikinde hiç bir eksiğimiz ve kusurumuz bulunmuyor. Marketlerimizde vatandaşlarımız istedikleri her şeyi rahatlıkla bulabilirler. Malatya’da fiyatlarımızdan dolayı denge olarak çok iyi bir konuma geldik. Malatya’da fiyatları Esenlik belirliyor. Açıkladığımız her fiyattan sonra diğer marketler fiyat açıklıyor. Bu da bizi takip ettiklerinin göstergesidir. Fiyatları bizden önce kimse açıklamıyor.

Malatya’da Esenlik marketi çıkardığımız anda hiç bir fiyat bu seviyede kalmaz. Malatyalı hiç bir ürünü bu fiyatlardan alamaz. Bundan dolayı ben Malatyalı hemşerilerime diyorum ki; bize sahip çıkın, bizim yaşamamız lazım, devam etmemiz lazım ve daha güçlü olmamız lazım. Malatyalılar bize bu desteği veriyor. Biz de vatandaşlarımızdan aldığımız güçle ve Başkanımızın bize olan maddi, manevi destekleriyle daha iyi noktalara ekibimizle birlikte geleceğimizi düşünüyorum. Esenlik marketleri kişilerin değil Malatyalıların öz marketi. Kişiler gelip geçicidir, kurumlar kalıcıdır. Biz de görev yaptığımız sürece iyi bir hizmet vermek istiyoruz. Esenlik Malatyalıların öz kaynağıdır ve bütün Malatyalı hemşehrilerimizden bu değere sahip çıkmalarını istiyoruz”

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

Kaynak Bülten
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mirro

Malatya’nın en pahalı marketi araştırıp fiyatlara bakın

gurbet

Sahip çıkalım diyorsunda bu marketler yıllardır halka en ucuz hizmeti verdi o sebeple malatyanin bir numarasiydi sizin yonetiminizde en pahali hizmeti veriyor.Allahtan Korkun biraz batiracaksiniz birsey degilde birçok calisani var yaziklar olsun

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...