Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Çok Önemli Bir Seferberlik Başlattık”

Gündem

15-10-2021 tarihinde yayınlandı.

“Çok Önemli Bir Seferberlik Başlattık”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin sebeplerinin tüm yönleriyle araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırma komisyonu, AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında İstanbul’da toplandı.

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin sebeplerinin tüm yönleriyle araştırılarak alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırma komisyonu, AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında İstanbul’da toplandı. 112 Acil Çağrı merkezinde gerçekleştirilen Kadına Yönelik Şiddetle ilgili toplantının ardından  Çalık, yapılan çalışmalarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Kadına yönelik şiddetle mücadelenin kesintisiz olarak devam ettiğini söyleyen Çalık, “Bu mücadele 2007 yılından itibaren Kadına yönelik şiddetli mücadele ulusal eylem planlarıyla düzenli ve kesintisiz olarak devam etmekte. Bu doğrultuda tüm kurum ve kuruluşlarımız bünyesinde kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik çok önemli bir seferberlik başlattık. 2007 yılından itibaren ulusal eylem planlarımız bugün 2021 itibariyle Aile Bakanlığımız ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla birlikte 4. Ulusal eylem planımızda açıklanmış vaziyette” dedi.

Komisyonun yaptığı çalışmalardan bahseden Çalık, “Araştırma komisyonumuzun 21 Nisan 2021 tarihinde ilk toplantısını yaptık ve 4 Kasım 2021 tarihinde son toplantısını yapacağız. Rapor yazım çalışmalarımız bu esnada devam etmekte. Komisyon çalışmalarımızın sonucunda mevcut sorunları tespit edip çözüm önerilerini belirleyerek hem yasamada hem de yürütmede çalışmalarına destek ve kaynak oluşturacak, referans bir rapor oluşturmak istiyoruz. Komisyonumuz 6.10.2021 tarihi itibariyle 23 komisyon toplantısı gerçekleştirmiş. Bu komisyonlarımızda Aile Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, bakan düzeyinde olmak üzere davetlerimizi sayın bakanımızla yaptık ve komisyonumuza da çok güçlü sunumlar yaptılar. Kamu kurum ve kuruluşlarımızı, diyaneti, YÖK’ü, yüksek yargıyı, sivil toplum örgütlerimizi, medya mensuplarımızı ve akademisyenlerimizi dinledik. Yaklaşık 100 e yakın kişiyi komisyonumuzda misafir ettik. Komisyon çalışmalarımızın kapsamında saha çalışmaları ile yerinde incelemelere devam ediyoruz. Bu kapsamda Ankara’yla başladık. Bu hafta bugün İstanbul’dayız pazartesi Gaziantep salı günü de Diyarbakır illerinde saha çalışmalarımızı devam ettireceğiz” diye konuştu.

İstanbul, iha

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
28 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
berk

sayın vekil altın dolar uçuyor emeklilerin ve çalısanlarında aylıklarını dolar üzerinden verin battalgazide ünüversite açtın yurt varmı orda yok öğrençi 2 araba değişiyor 182 den randevi alamıyoruz özel hst nelerin önünü açtın nerde malatyada şehir hastanesi

MUSTAFA

19 Yıldır yapamadınız, yeter artık birde başkalarına şans verelim.
Yeterince kadrolaştınız, zenginleştiniz. Doymadınız mı?

Memur

Kafamıza bomba yiyeceğimize kuru ekmek yemeye raziyim.

Cennet kuşu

Durmak yok yola 12 bin liralık ayakkabılarla devam.

Tan

Allah aşkına bir gidin de kazandıklarınızı yiyip için, gezin eğlenin. Elde ettikleriniz torununuzun torununun torununa yeter. Arada bir poz verip martaval okumayın. Bu milletin sizden çektikleri yeterrr. Allah rızası için hizmet falan da yapmayın, elinize yüzünüze gözünüze bulaştırıyorsunuz.

kmyc alanya

Toplam 14 yorum var 13 tanesi AKP karşıtı 1 tanesi AKP taraftarı . Buyrun AKP nin toplumdaki karşılığı.. Millet gerçekleri inşallah görmeye başlayacak, ama biraz daha zaman var. Hayırlısıyla demokrasi ile geldiler öyle de gidecekler. Gittikleri gün şu millet rahat nefes almaya başlayacak. .Allah milletimize basiret versin.. Başımıza dürüst, kul hakkından bilen, Allahtan hakkıyla korkan idarecileri getirsin… İnanın bir eğitimci olarak ülkenin geldiği duruma üzülüyorum….

Bülent Yavuz

Evet .. Haftada 3 gün benzin mazota zam seferberliği. Ver mehteri bazılarının tuzu kuru.

Vatansever

çok önemli seferberlik başlattınızda o yüzden mi istanbul sözleşmesinden vazgeçtiniz ?

Zafer

Hangi yolll,yandaşı zengin etme yolumu,kendinden baskasına çalışma yolumu,halki fakirliğe mahkum et şükrü öğret ama kendin en güzel dünya nimetleriyle yaşa yolu.ya akıl akıl akıl,birazcık sorgulayin birazcık

orhan ince

onun içinmi her gün birkaç kadın dayak yiyor hastenelik oluyor bu tabi haberlerde gördüğümüz ya görülmeyenler sizler bu cezalarla ne yapmaya çalışıyorsunuz adam kadını dövüyor akşam serbest bırakıyorsunuz.

Zafer Demir

En büyük Ak parti eylemi sizin artık evinizde oturup Malatya milletvekilliliği yapmamanız olmalıdır. Malatyaya en büyük hayrınız, sizin ve bacınızın artık Malatya gündeminde olmayışınız olacaktır. Mesela oturup torun sevin boşverin sahte gündem yaratmayı.

eskimalatyalı

genelkurula hitap ederken şöyle diyordu ö.çalık hanım parmağıyla _sen susacaksın sen konuşmayacaksın seen haddini bileceksin evet hanımefendi akp eski genelbaşkan yardımcısı akp m.vekili akp mkyk üyesi veTbbm kadına şiddet komisyonu başkanıdır kendilerimi Allah’ınıza gurban malatyalılar eski parayla tırliyon harcadılar hızlı tirende k.maraşın narlıda

ONAT KILIÇ

Yolumuz 1 Davamız 1 Sizinle Gurur duyuyoruz Sayın Milletvekilim .

Ahmet

YOL unuzun bir olduğu o kadar belli ki

44 gurbet

O kadar doğru ve güzel bir yoldasınız
85 mil gözüne baka baka yalan söylemek her yiğitin işi değil
Almanyada yiyecek yok akaryakıt yok doğru bir yolmu yalanında bir sınırı olmalı o güzel yolda sınırda
Yok

Serkan

Saksakciligi bırak.

bayram akgeyik

siz seferberlik derken aklımıza neresi hangi yandaşa verilecek diye geliyor

irfan

kadına şiddetin baş sebepleri ekonomik sıkıntı ve kadının kendisi

Yeşilyurtlu

Kendi adına seferberlik başlattığın belli… Sen milletvekili kardeşin Rektör, öz yeğenin Doğanyol belediye başkanı… Ha bu arada Malatya’nın ikinci üniversiteye ihtiyacı yokken kardeşin rektör olsun diye ikinci üniversiteyi kurdurdun… Vallahi ayakta alkışlıyorum helal olsun ne diyeyim 🤔🤔🤔🤔

Vatandaş

Sonunda bunu söyleyen biri.. Hay ağzına sağlık be kardeşim. Bu şehrin ikinci üniversiteye ihtiyacı yok. İnönü fazlasıyla yetiyor. Açın YÖK verilerine bakın. Kontenjanı dolan bölüm sayısı sadece 4-5 tane. Tıp – Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği + Yönetim Bilişim Sistemleri. Diğer bölümlerinde öğrenci yok denecek kadar az. Ama bu üniversite hala açık kardeşim. Kapatın bu okulu. Devletin parasına yazık. İnönü tek başına yeter…

44malatya

hayir ola cebeyemi gidiliyor bu toplantida
Bir sey cikmaz

mlx

Sayın vekil,sayın vekil belki sizin haberiniz yoktur.kadına şiddette en büyük faktörlerden bir tanesi de ekonomik…..gene devalüasyon oldu haberiniz yok…insan lar bir ürünüü 3-5 lira daha ucuza almak için indirimleri takip etmekten kafasını kaldıramıyor

Malatyalı

Bizde büyük bir seferberliğe başladık akp den ihale alıp zengin olanları komisyoncuları devletten uzaklaştırma seferberliği .

Mirro

Puhaaa Öznur abla harbiden gider ayak yine objektifleri patlatmış sin belediye başkanlık cepte görünüyor ama hefeslenme

Mehmet

Demir 8.5

Alişan

Demirlemi maaş alıyon….

Pırasa

Kadına yönelik şiddetin en büyük sebebi ekonomik sıkıntılardır. Buna çare bulan yok.

Tekin

IBAN seferberliği mi ? Hangi hesaba gönderiyoruz ?

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 14 11 3 0 29 11 18 36
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Fenerbahçe 14 7 3 4 20 17 3 24
Alanyaspor 14 7 3 4 20 22 -2 24
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 14 6 4 4 21 18 3 22
Galatasaray 14 6 4 4 19 17 2 22
Beşiktaş 15 6 3 6 22 22 0 21
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Sivasspor 14 3 7 4 20 15 5 16
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 14 2 5 7 13 20 -7 11
Kasımpaşa 15 2 5 8 14 22 -8 11
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...