SON DAKİKA

"En Kısa Zamanda Temelini Atmaya Çalışacağız"

"En Kısa Zamanda Temelini Atmaya Çalışacağız"

AKP Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, beraberinde İl Başkan Yardımcısı Kamil Biter ve partililerle beraber Malatya Barosu Başkanı Onur Demez'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

CHP'li Özgür Özel'in Kur'an kursları ve İslam hakkındaki açıklamasına tepki gösteren Milletvekili Hakan Kahtalı, "Bu zihniyet ülkede iş başına gelecek olursa oluşacak ortamı ve kaosu düşünmek dahi istemiyoruz. Müslümanların yaşadığı bir ülkede Müslümanların dinine hakaret eden, Müslümanlara saldıran bu zihniyet ülkede nasıl adalet sağlayabilir. Herkese nasıl eşit davranabilir?" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Malatya Baro Başkanı Onur Demez, "Hakan Bey bundan önce de baromuzun taleplerine her zaman kulak verdi ve bizlere destek oldu. Bugün de kendisinden adliye konusunda destek istedik sağ olsunlar bu konuya da ilgi ve alaka gösterdiler. Ben kendilerine teşekkür ediyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Malatya Barosu Başkanlığına seçilen Onur Demez'e hayırlı olsun dileklerinde bulunan Milletvekili Kahtalı ise, Demez'e görevinde başarılar diledi.

Malatya'ya yapılması planlanan yeni Adliye Sarayı hakkında bilgiler veren Kahtalı, "Maalesef mevcut binamızın yetersiz olması nedeniyle şu anda 4 farklı yerde adliye hizmeti veriliyor. Bu dağınıklık hem yargı mensuplarımız hem de vatandaşlarımız açısından çok zor bir durum. Bu noktada biz de güzel bir Adliye Sarayı projesi hazırladık. Başsavcımız da bu projenin içerisinde bulundu.

150 bin metrekarelik bir alanda güzel bir adliye binası yapacağız. Bunun projesi bitti, yapım işinin ihalesi olacak. Allah nasip ederse 2022 bütçesinde olması için Cumhurbaşkanımızla görüşeceğiz. Geçen hafta Adalet Bakanımızla yaptığımız görüşmede Malatya'nın acil olarak bir Adliye Sarayına ihtiyacı olduğunu ifade ettik. Adalet Bakanımız da bu konunun üzerine düşeceğini söyledi. Allah nasip ederse en kısa zamanda temelini atmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında adalet vurgusu yapan Kahtalı, "Adalet olmadan hiçbir şey olmaz. Haklının haksızdan hakkını alacağı bir mekanizmadır adalet. CHP'li bir vekilin Kur'an kursları ile alakalı bir açıklaması vardı. Diyanet İşleri Başkanlığının bu işe niye karıştığını söyledi daha da ileriye giderek Peygamber Efendimize hakaret etti ve İslamı Ortaçağ zihniyeti olarak adlandırdı. Tabii biz bunun insanlıkla bağdaşmadığını her ortamda söylüyoruz. Bunlar birlikte bir yapı oluşturmuşlar. Biz şuan bu yapının ne olduğunu biliyoruz. Şu anda ülkemizde adaletin tesisi noktasında hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz ama bu tür zihniyetler iş başına gelecek olursa ülkede oluşacak ortamı ve kaosu düşünmek dahi istemiyoruz. Müslümanların yaşadığı bir ülkede Müslümanların dinine hakaret eden, Müslümanlara saldıran bu zihniyet ülkede nasıl adalet sağlayabilir. Herkese nasıl eşit davranabilir?" diye konuştu.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

3 yorum yapılmış

 • Yılan hikayesi (2 hafta önce)
  buna gülüyorum her sene ;))))))
  0
  0
  Yanıtla
 • ALİ OSMAN (3 hafta önce)
  Ben şahsım olarak verdiğim oy'dan son derece utanç duyuyorum , hep laf hizmet sıfır. resme bakınca adeta bazılarının ciğerini okuyoruz asgari ücretin altında çalıştıranları görüyorum sanki ?
  0
  0
  Yanıtla
 • Zafer (3 hafta önce)
  Zaten tek bildiğiniz sey yüce kitabımıza sözsel anlamda sahip cıkıp,içerik olarakta emirlerini uygulamada yandaşlık karekterinizden vazgeçmeden nefsi ve fevri çıkarları göz etmek ruhunuza işlemiştir.ortaçağ engizisyon ne ise sizin suanki yapınız da o.masallah rabbim daha büyük belayı vermesin sizden başka.halk bitti bitti,Allah aşkına bir markete gidin alışveriş yapın,1 aylık tüm giderlerinizi toplayin eğer 8 bin tlnin altına geçinebiliyorsanız kapalı çarşida sırtıma tabela asip APTALIM diye gezecem.yeter su din edebiyatını bırakın,yüce ALLAH ın emirlerine harfiyen uyun ozmaan ne fitne ne hile ne şatavat ne haksizlik ne kull hakkı ne ayrımcılık ne fakirlik nede insanlıktan uzaklaşma kalır.lütfen Elinizi islamın istismarından ÇEKİNNNN
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-27 08:14:40