SON DAKİKA

Şire Pazarı'ndan Bir Grup Gürkan Ziyaretinde

Şire Pazarı'ndan Bir Grup Gürkan Ziyaretinde

Kuru kayısı ticaretinde dünyada önemli bir yere sahip olan Malatya’ya yakışır bir şekilde yapımı devam eden Dünya Kayısı Ticaret Merkezinde, esnaflara verdiği desteklerden dolayı şire pazarı esnafları, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Ziyarette şire pazarı esnaflarıyla bir süre görüşen Başkan Gürkan, yapımı devam eden Dünya Kayısı Ticaret Merkezi ile ilgili çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.

Malatya’da kalıcı başarılara imza atan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür ziyaretinde bulunduklarını ifade eden Kaynarca Mahalle Muhtarı ve Şire Pazarı Esnafı Mehmet Güner, şire pazarı esnafına daha sağlıklı, daha güvenilir ve çevresiyle daha geniş bir yer tahsis ettiği için esnaflar adına Başkan Gürkan’a teşekkür ettiğini söyledi.

Şire Pazarı esnaflarını misafir etmekten dolayı onur duyduğunu ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bizim amacımız, şehrimizde faaliyet gösteren bütün ticaret erbapları ve bütün ticari sektörler için iş hacmine ve işlevine uygun güzel mekânları esnaflarımızın hizmetine sunmak bizim birinci görevimizdir. Bu anlamda dünyanın kayısı üretim merkezi olan Malatya’ya yakışır ve yaraşır bir Dünya Kayısı Ticaret Merkezinin kurulması kaçınılmazdı. Mevcut şire pazarına dışarıdan bir misafirimiz geldiğinde götüremiyorduk. Çünkü bu alandaki şartların namüsait olması, sosyal tesislerin eksikliği esnaflarımızın işlerini sağlıklı bir şekilde yapmalarına engel oluyordu. Şu anda yeni tahsis ettiğimiz yerde ve bütçelerine uygun bir mahiyette dünya kayısı merkezi yapılıyor. Esnafımızda yeni alanda yerlerini alarak ilgili firmaya ve bizim yetkililerimize iletmişler. İnşallah Dünya Kayısı Ticaret Merkezinde esnafımız ailelerine ve Malatya’mıza güzel hizmetlerini sunacaklar. Hizmetlerimizin Malatya’mıza ve ticaret yapan esnaflarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Şire Pazarı esnafları, dünya kayısı ticaret merkezi çalışmalarından dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür plaketi takdim ettiler.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

5 yorum yapılmış

 • hasan kara (1 hafta önce)
  davul zurna birilerine çok ağır batmış.
  0
  0
  Yanıtla
 • ömer osman (1 hafta önce)
  Davul zurnanın mimarları sahnede ama davulları halaycıları yok. ne yazık ki zurnayı yuttular elektriğe yüzde yüz yirmi sekize varan zam, mazota dolar düştüğü halde üst üste zam vs. bunlarda halaycılara ne yazık ki bir ayrıcalık tanınmamış tır. çalın davulları çekin halayları malatya yı yeterince Türkiye nin kamuoyunda rezil ettiniz yine çalın hepimiz bu geminin içindeyiz
  0
  0
  Yanıtla
 • DELİDİR (2 hafta önce)
  Başkan efendi geçenlerde dolmuş ve minibüsçüler ile boşuna şen şakrak gülmediler, bu gün gördük motaşın yaptığı zam İstanbul'u cebinden çıkardığı zamdan dolayı öğrencilerin otobüs yerine artık dolmuşa binecekler
  0
  0
  Yanıtla
 • MUSTAFA (2 hafta önce)
  Başkan halay karşılığında plaket vermiş. Ancak bir davul zurna da verseydi. Bizi tüm Türkiye ye rezil ettiler ya. Karşılığında plaket.
  0
  0
  Yanıtla
 • Ahmet (2 hafta önce)
  Malatya Ticaret Borsası başkanı sayın Ramazan Özcan, siyasete oynadığı İçin her tarafa hoplayıp, Şire pazarı esnafının hakkını savunmak yerine, ak parti vekil ve belediye başkanlarının peşinde koşarak ağırlayarak kendi siyasi çalışması İçin fır dönmektedir, Yeni Şire pazarı konusundada yanlış yapmıştır. Esnafı mağdur etmiştir ama beyfendi umrunda değil çünkü yolunda..
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-27 08:14:00