SON DAKİKA

33 Bin Kişinin Su İhtiyacını Karşılayacak

33 Bin Kişinin Su İhtiyacını Karşılayacak

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Orduzu-Hanımınçiftliği içme suyu hattı çalışmalarını inceleme sırasında yaptığı açıklamada, “Ekip olarak sahada olursak çözemeyeceğiz hiçbir iş yok. Vatandaşımız bize gelmeden, biz vatandaşımızın ayağına giderek sorunları çözme gayretinde olacağız” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, merkez ilçelere bağlı mahallelerde alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Orduzu-Hanımınçiftliği içme suyu hattı yapım işi kapsamında yapılan içme suyu hattı çalışmalarının % 98’lik kısmı tamamlandı. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

% 98’LİK KISMI TAMAMLANDI

Bölgede yaşayan 33 bin nüfusun su ihtiyacının karşılanacağını belirten MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, hatların tamamının yenilenmesiyle birlikte fiziki kayıp-kaçak sularında önüne geçildiğini söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda devamlı sahada olduklarını aktaran Mert, “Ekip olarak sahada olursak çözemeyeceğiz hiçbir iş yok. Vatandaşımız bize gelmeden biz ayaklarına giderek sorunları çözme gayretinde olacağız. Orduzu-Hanımınçiftliği içme suyu hattı çalışmaları kapsamında ekiplerimiz gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Yoğun bir sürecin ardından işin % 98’hik kısmı tamamlandı. Çalışma sayesinde bölgenin içme suyu hattı altyapısı yenilendi. Yaklaşık 33 bin kişinin su ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede bir iş yaptık. Kuraklığın yaşanma ihtimaline karşı ek önlemler almamız gerekiyor. Bunun için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Eskimiş hatları yeniliyoruz. Kayıp kaçak suları tespit edip sisteme kazandırıyoruz. Orduzu Hanımınçiftliği ve Battalgazi Mahallemizin altyapı çalışmaları tamamen bitti. Bu hat konum itibariyle çok önemli. MASKİ olarak iyi bir ekibimiz var. Emeği geçen ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

2 yorum yapılmış

 • Çiftçioğlu (1 hafta önce)
  Eskiden 12 saat sallama su ile suladigimiz bahceleri bu sene 4 saat ayda bir 4 saat suladik ve toprak 1 karis zor islandi 2 seneye kayisi kalmaz bu gidisle orduzu da sulamaya bir cozum bulun sayin yetkililer sulama birligi var bu is icin bi caba harcasinlar. .
  0
  0
  Yanıtla
 • Orduzuluorduzulu (1 hafta önce)
  Dikkatty büyük tehlike orduzu sulama suyu büyük sorun oluyor bu sene yagis yok binlerce ciftcinin arazisi susuz kalabilir lütfen simdiden su kaynagi bulma calismalarina baslansin.
  0
  0
  Yanıtla
2022-01-27 08:18:59