Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

5 Körüklü Otobüs ve 7 Cenaze Aracı Alındı

Gündem

08-11-2020 tarihinde yayınlandı.

5 Körüklü Otobüs ve 7 Cenaze Aracı Alındı

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

“TÜM ARAÇ PARKIMIZI DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”.. Malatya Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu yenilemeye devam ediyor. Daha önce alınan 15 otobüse ilaveten, son olarak 18 metrelik 5 körüklü otobüs ve 7 cenaze nakil aracı Malatyalıların hizmetine sunuldu. Büyükşehir Belediye Binası önünde gerçekleştirilen törende konuşan Başkan Selahattin Gürkan, “30-40 yaş arasında iş makineleri, binek araçlar vardı. 5 yıl içerisinde sadece MOTAŞ’ı değil, tüm araç parkımızı dönüştürüyoruz ve en yaşlı aracımızı 10 yaşına kadar düşüreceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediye Binası önünde gerçekleştirilen törene AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AKP Malatya İl Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Pekel, Meclis Üyeleri, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, muhtarlar, vatandaşlar ve ilgili şube müdürleri katıldı. 139 otobüs, 22 Trambüsle Malatyalılara konforlu bir şekilde hizmet sunan Büyükşehir Belediyesi, yeni alınan 5 körüklü otobüsü de araç filosuna katarak hem hizmet kalitesini artırdı hem de araç yaş ortalamalarını düşürdü. Büyükşehir, geçtiğimiz aylarda 15 otobüse ilaveten 5 körüklü otobüs ile birlikte alımı gerçekleştirilen 7 cenaze nakil aracıyla araç filosunun büyük bir kısmını yeniledi.

Yeni otobüslerin hizmete alım töreninde açıklamalarda bulunan MOTAŞ Genel Müdürü Cemal Erkoç, bundan önce 1984 ve 1986 model araçlarla hizmet vermeye çalıştıklarını ancak araç filosunda yenileme yapıldığını belirterek Malatya halkına daha kaliteli ve konforlu hizmet sunacaklarını söyledi. Erkoç, “ Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda 15 tane yeni 12 metrelik Toplu Taşıma Otobüsümüzü hizmete almıştık. Bugünde 18 metrelik yeni körüklü araçlarımızı hizmete alıyoruz. Bu zor dönemde gerçekten büyük emek sarf eden Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Özellikle körüklü araçlarımızda yaş ortalamamız gerçekten çok yüksekti. 1984, 1986 model araçlarla hizmet vermeye çalışıyorduk. Şuanda günümüz şartlarında engelli rampası olmayan, klima sistemi olmayan ve konforlu olmayan araçlarla hizmet vermeye çalışıyorduk. Sağ olsun başkanımız bu konuda gerekli adımları atarak araç filomuzu yeniliyor ve halkımıza çok daha iyi şartlarda daha konforlu daha güzel hizmetler vermeye çalışıyoruz. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Araçlarımız Malatya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, göreve geldikten sonra araç filosunun 5 yıl içerisinde yenilenmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Başkan Gürkan, Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan araçların en fazla 10 yaşında olabileceğini ifade etti. Gürkan, “Göreve geldiğimizde gerek iş makineleri anlamında olsun gerek toplu taşıma araçları olsun, gerek binek araçlarımız, gerekse de cenaze araçlarımız hayli eskimişti. İş makinelerinde 30 ve 30’un üzerinde, binek araçlarında da çok eski model araçlarla, parça masraflarıyla ve günümüz koşullarında engelli rampası noktasında çok eksik olan toplu taşıma araçlarıyla hizmet etmeye gayret ediyorduk. Göreve geldikten sonra iş makineleri, toplu taşıma araçları ve binek araçları noktasında bütün araçların 5 yıl içerisinde yenilenmesi noktasında talimat verdim. 30 yıllık 40 yıllık araç yaşı değil, en fazla 10 yaşında olabilecek bir araç filosu oluşturacağız. Bu konuda da şuanda yoğun çalışmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz süreç içerisinde 64 milyonluk iş makinelerimizi aldık hizmete sunduk. Geçtiğimiz günlerde yine 15 tane toplu taşıma aracımızı devreye koyduk. Şu anda da 5 tane körüklü modern anlamda, klimalı, engelli rampası olan, pandemi sürecindeki vatandaşlarımızın mesafe koşullarına uygun taşıma yapılması noktasında toplu taşıma araçlarımızı da yeniliyoruz. Şu zor süreç içerisinde baktığımızda bir taraftan alt yapı, yol, su, kanalizasyon, çevre düzenlemesi hizmetleri ve diğer hizmet alanlarına baktığımızda sayısız hizmetler yapılıyor. Toplu taşıma araçlarımızın Malatyalı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. ” şeklinde konuştu.

AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise yeni araçların hizmete alım töreninde yaptığı konuşmada, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet atağını kutladı. Tüfenkci, “Büyükşehir Belediyemiz değişen, büyüyen, Malatya’ya yakışır bir şekilde araç filosunu yenileyerek Malatyalı hemşerilerimizin daha konforlu seyahat etmesi noktasında elini taşın altına koyarak gayret gösteriyor. Bu gayretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Bir yandan yollarımızı genişleterek bir yandan yeni yollar açarak bir yandan kuşak yollarımızın hızlandırılması bir yandan çevre yolumuzun hızlı bir şekilde yapımının devam etmesi özellikle Malatya’da var olan trafik sorununun bir an evvel rahatlatılması noktasında Büyükşehir Belediyemiz ve hükümetimiz gerekeni yapıyor. İnşallah kısa zamanda bunun meyvelerini toplamış olacağız. Büyükşehir Belediyemizle beraber şu süreç içerisinde ortaya konan performans, Malatya’ya gelen yatırım takdire şayan. Büyükşehir eliyle Orduzu’ya 5 bin kişilik spor kompleksi yapıyoruz. Yine aynı şekilde Melekbaba’da yapılan spor kompleksimiz bitti sahaları ve çevre düzenlemesi yapılıyor. Bugün hizmete sunulan yaklaşık 10 milyonluk yatırımın Malatyalı hemşerilerimize konforlu hizmet sunacağı için hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yeni araçların hizmete alım töreninin ardından AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve beraberindekiler yeni araçları inceledi.

Yeni alınan körüklü otobüste incelemede bulunan AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ilgililerden araçlarla ilgili bilgiler aldı.

Bülten

otobus gurkan1

otobus gurkan2

otobus gurkan3

otobus gurkan4

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan

Büyük hizmetler gerçekten(!)

Mehmet Ali

Araçların hepsi BMC mi
Fahri hemşerimiz Ethem Sancak ın fabrikasından öyle mi

Milyonlarca harcama yapılan Trambüsler Maştide yatıda

cirmiktili

Ne de böyüg iş başarmışlar, millet gider (5. dünya ülkeleri degil amma) uzaya bizler gider yerin dibine … bi yabancı görse bizlere gülerler….
yönetici arkadaşlar bunu da yayınlamayın ha….

Küylü

Abi ne bineceğim ya! Memlekette minibüsler,belediye otobüsten daha ucuz. ”Yaşlılar çok biniyor.” diye mazeret mi olur. Belediyeler ulaşımda özel sektöre göre daha ucuz değilse niye varlar ki!

Hasan

Sayın baskanim körüklü otobüsü akşam seferlerinde TOKİ içinde iki tanesini korsaniz mnun oluruz tokide edilen yollarında yağmur camura kalmadan asfalt olursa buyukluk etmiş olursunuz TOKİ hala sosyal anlamda tam hak ettiği değeri almamıştır kafeteryalar çay bahçeleri yürüyüş alanları ismerkezleri beklentimiz bunlar.

mehmet sinan

İyi olmuş doğru bir karar B17 körüklü otobüsler yağmurun yağdığı önceki günler su alıyordu koltuklar ıslanmıştı. Artık bir katliam yapmadan bu eski otobüsleri çekin trafikten. Birde sayın başkanım motaş yetkililerine talimat verin akşam saatlerinde merkeze gelen trambüs ve otobüs şoförleri İnönü Üniversitesi stad tarafından 2. nizamiyeden çıkarken, gereksiz hız ve agresif araç kullanıyorlar ayaktaki yolcular denge sağlamakta zorlanıyorlar.

Abdullah

Vallahi çok zor bir iş ha. Benim dünya kadar param var ama bir araba alamıyorum.

Deli hikmet

Sayın Başkan Malatya’da pazar günü megsaş dışında unlu mamul satıp kapalı olan bir yer var mı acaba büfelerin pazar da açık olmasını istiyoruz pazar günü neden kapalı olsun pazar günü ekmek yemesin mi vatandaşlar

Hacıcavcav

Esenlik marketlerden tedarik edebilirsiniz

mlx

Tebrikler; türkiyede bir ilk,bir örnek ifadeleri artık selo başkanın ifadelerinde yer almıyor.

Hasan

Sayın baskanim körüklü otobüsü akşam seferlerinde TOKİ içinde iki tanesini korsaniz mnun oluruz tokide edilen yollarında yağmur camura kalmadan asfalt olursa buyukluk etmiş olursunuz TOKİ hala sosyal anlamda tam hak ettiği değeri almamıştır kafeteryalar çay bahçeleri yürüyüş alanları ismerkezleri beklentimiz bunlar.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 9 6 3 0 19 9 10 21
Hatayspor 9 6 1 2 18 7 11 19
Fenerbahçe 9 6 1 2 13 9 4 19
Beşiktaş 9 5 2 2 18 11 7 17
Fatih Karagümrük 9 5 2 2 15 11 4 17
Galatasaray 9 5 2 2 14 12 2 17
Alanyaspor 9 5 2 2 14 14 0 17
Altay 9 5 0 4 15 14 1 15
Konyaspor 9 3 5 1 12 9 3 14
Adana Demirspor 9 3 3 3 14 14 0 12
Kayserispor 9 3 2 4 13 15 -2 11
Gaziantep FK 9 3 2 4 11 13 -2 11
Sivasspor 9 2 4 3 13 11 2 10
Başakşehir FK 9 3 0 6 11 12 -1 9
Antalyaspor 9 2 3 4 10 14 -4 9
Yeni Malatyaspor 9 3 0 6 9 16 -7 9
Göztepe 9 2 2 5 9 13 -4 8
Giresunspor 9 2 2 5 5 9 -4 8
Kasımpaşa 9 1 3 5 9 14 -5 6
Çaykur Rizespor 9 0 1 8 6 21 -15 1

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...