Final

Fuat


Lab


Malatya Haber -

“Açtığımız Caddelerle Yüzde 50’ye Yakın Rahatlama Hissedildi”

“Açtığımız Caddelerle Yüzde 50’ye Yakın Rahatlama Hissedildi”
 • 26.11.2020

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından Bostanbaşı Mahallesi, Filistin Caddesi’nde yapılan kilit taşı, engelli yolları, bisiklet yolu ve asfalt serim çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Gürkan, Malatya’nın çağdaş ve modern bir şehir olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü belirterek, yeni açılan yollarla birlikte trafik sorununun da ortadan kalkacağını söyledi.

Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Malatya genelinde yaptığı çalışmaları sürdürüyor. Bostanbaşı Mahallesi, Filistin Caddesi’nde devam eden çalışmaları inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a inceleme gezisinde Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, ilgili şube müdürleri ve muhtarlar eşlik etti. Yeni caddelerin ve yolların Malatya’ya kazandırıldığı alanda kilit taşları, bisiklet yolları ve asfalt seriminin yanı sıra özellikle engelli vatandaşlara ait yol aksları da ilgili daire başkanlıkları tarafından yapılıyor.

Bostanbaşı Mahallesi Filistin Caddesi’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, çalışmaların sonuna geldiklerini belirtti. Mert, “Bostanbaşı Mahallesi Filistin Caddesi’nin yenilenmesini yaparak tamamen standartlara uygun hale getirdik. Yaklaşık 10 bin m2 kilit taşı, bisiklet yolu ve kaldırım çalışmalarını yaptık. Düzenlemesini gerçekleştirdiğimiz yolda iki geliş, iki gidiş olmak üzere planlama yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımızın belirlediği hedef doğrultusunda Filistin Caddesi’ni, Çiftlik Caddesi’ni ve bölgede bulunan 20’ye yakın caddeyi bu sene itibariyle yeniledik. Filistin Caddemizde yaptığımız çalışmaların tamamlanmasından sonra Topsöğüt bölgesine geçerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca Çilesiz Caddesi’ndeki ve Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki çalışmaların da sonuna geldik. Gelişim, dönüşüm ve yenileme çalışmalarına Malatya genelinde devam ettiriyoruz. İnşallah önümüzdeki yılın sonuna kadar Malatya’da yenilemediğimiz caddemiz kalmayacak’ dedi.

Filistin Caddesi’nin, Yüzakı Bulvarı ve Adıyaman yolu ile bağlantılı bir cadde olduğunu belirten Bostanbaşı Mahalle Muhtarı Faik Özbay, kaldırım, bisiklet yolu ve asfalt seriminden dolayı mahalleli adına Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yapılan çalışmaların yaşam standartlarını ve trafik konforunu beraberinde getirdiğini belirtti. Malatya genelinde yapılan hizmetlerde özellikle engelli vatandaşların rahat erişebileceği yollar yaptıklarını ifade eden Başkan Gürkan, “Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanlığımızın yapmış olduğu çalışmalardan bir tanesini daha yerinde görüp incelemek maksadıyla Bostanbaşı mahallemize geldik ve Filistin Caddemizdeyiz. Filistin Caddesi’nde yapılan çalışmaları yakinen gördük ve takip ettik. Çalışmaların standartlara uygun bir şekilde yapıldığını, özellikle engelli vatandaşlarımızın rahat erişebileceği yolların yapıldığını gördük. Bisiklet yollarının, kaldırımların, cep otoparklarının oluşturulması ve ana arterlerin iki gidiş iki geliş şeklinde 4 arter olması buradaki trafiği de rahatlatacak.  Yaptığımız çalışmalar, yaşam standartlarını ve trafik konforunu beraberinde getirecek. Özellikle Adıyaman Yoluna bağlanan 3 yol planladık. Planladığımız yolların hepsine de başlanıldı. Özellikle tarım arazisi diye tabir ettiğimiz ve yeşil alan şeklinde belirlenen alanla ilgili de Tarım ve Orman Bakanlığımızda yaptığımız girişimler neticesinde üç yol aksı müsaadesini aldık. Bu çalışmalarımızda hem imarda bulunan arkadaşlarımız hem Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Dairesinde bulunan arkadaşlarımız ve Ulaşım Hizmetlerindeki arkadaşlarımız tarafından çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Malatya’nın en büyük problemi ulaşım ve trafik problemiydi. Gerek Ana Yurt Bulvarı gerek Danişment Gazi Bulvarı gerek Filistin Caddesi gerek Kuzey ve Güney Kuşak yollarıyla birlikte diğer caddelerle Malatya’da trafik sorunu ortadan kalkacaktır. Zaten açtığımız caddelerle şuan yüzde elliye yakın bir rahatlama hissedildi. Yeni caddelerimiz trafiği daha da rahatlatacak. Malatya hakikaten çağdaş, modern anlamda bir şehir olma hüviyetinde emin adımlarla ileriye doğru yürüyor. Bu hizmetlerin Bostanbaşı Mahallemize, bu bölgede yaşayan insanlarımıza ve bu bölgede seyahat eden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasın temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Bülten

Etiketler: /

Yorumlar
 1. emirza dedi ki:

  Bostanbaşını fahri Kayahana ne zaman bağlayacaksınız

  1. fth dedi ki:

   Fahri Kayahan yakıncaya kadar bağlanmalı

 2. çalışkan dedi ki:

  keşke büyükşehir belediyesi yerine bostanbaşı belediyesi yazılsaydı.
  Şehrin doğusu, çevre yolu altı, köy olarak kalmasını istediğiniz mahallelere neden kaldırım, asfalt, ana yollar yapılmıyor?

 3. bülent dedi ki:

  resimlere bakıyorum da yolun tamamı bitmemiş ki. adıyaman yolu yüzakı na bağlandı diyorlar ama bu yol daha bitmemiş.

 4. Hacı dedi ki:

  Dede Korkut ve kervansaray kavşaklarına acil köprülü kavşak gerekiyor. Bunu yapmak bu kadar zor mu. 3-4 ayda yapıyor diğer belediyeler. Biraz örnek alın

 5. Mustafa dedi ki:

  yaptıklarınızla değıl yapamadımlarınız ıle gundemdesınız reklam yapmayı bırakın yol yapın kaldırım yapın beydağı tokı fahrıkayana acılan yol ne durumda ne aşamada bunun cevabını verın bunun reklamını yapın sureklı aynı bölgelere çalışmayı bırakın artık dürüst ve adaletlı bır dağılım yapın çalışmalarınızda burada resım ekleme şansım olsaydı bölgeler arasındakı yol kaldırım otobüs durakları dahıl ışıklandırma ağaçlandırma aralarındakı farkların resımlerını eklemek ısterdım görmeyen gozlerınıze bu yanlış yaptığınız uygulamarı burada yayınlamak ısterdım esıt adaletlı doğru hızmet beklıyoruz

  1. Porgalı dedi ki:

   Ben cevap vereyim. O fahri Kayahan toki yolundaki çalışmalar durdu. Kepcelerle düzeltilen yerlerin üzerine kamyon kamyon hafriyat döküldü ve unutuldu.

 6. SELİM dedi ki:

  Neden yıllardır acamadığınız yolların reklamını yapmıyorsunuz yıllardır molaz döküler bir çöplüğü andıran açamadığınız yapamadığınız bir caddenin resmini neden yayınlamıyorsunuz utanıyormusunuz tokiden fahri kayahana bağlantı yolundan bahsediyorum birde yazmışsınız kilit taşı, engelli yolları, bisiklet yolu ve asfalt serim çalışmaları devam ediyor kardeşim buraya yol bile yapamadınız bırakın kaldırımı bisiklet yolunu reklama gerek yok içraat yapın.

  1. Porgalı dedi ki:

   Önceden Malatyada hizmet alma noktasında çevre yolu altı ve üstü diye bir ayrım vardı. Şuanda ise kanal üstü ve altı ayrımı var. Cemal Gürsel Beydağı toki civarlarına belediye uğramıyor. Hele cemal gürsel yolları tam anlamıyla berbat. Hicbir sosyal donatı yok. Işıklandırmalar bile yetersiz. Tabiri caizse kör itin öldüğü yerlerde insanlar yaşamaya çalışıyor.

 7. Hasan dedi ki:

  Sayın başkan imara açtığınız alanların önce altyapısını sonra yollarını 50-100 senelik düşünerek yapın ısınmış sadece yol kazımak yol yapmak degil yollarımız kaldırımları mız ve javsaklarimizin geniş ve büyük olması şehrimizin imajını artırır katlı otoparklar şehrimizi rahat bir trafikle başbaşa bırakır

 8. GÖKTÜRK BOZKURT dedi ki:

  şehir merkezinde hangi yolu açtınız da böyle konuşuyorsunuz sayın sosyal medya belediye başkanları .. yıllardır açılmayan güney kuşak yolu kangrene dönmüş durumda şehir içi trafiğinin % 50 sini rahatlacak olan güney kuşak yolu malatyanın en acil yapılacak yollarının başında gelmektedir …sayın sosyal medya belediyeciliğine duyurulur…!!!!!

 9. ali dedi ki:

  yollar ve kaldırımlar yapı yoğunluğuna göre dar

 10. Forzams dedi ki:

  Ne rahatlaması bostanbaşında zaten trafık yok 2. Si pandemi şartlarından dolayı kimse zaten dısarı cıkmıyor.

 11. Orhan kemal dedi ki:

  Samimi olarak soruyorum. Yüzde elli rahatlamayı nasıl ölçtünüz?. Ezbere konuşmaktan vazgeçin lütfen.tüm konuşmalarınızda yaklaşık olarak aynı şeyleri söylüyorsunuz. Diğer cadde asfaltlanınca aynı konuşma yapılacak yüzde 50 rahatlama. Sadece nasıl ölçtünüz onu merak ediyorum? Çevre yolunda araç sayısı nasıl ölçülüyor onu biliyorum. Bu caddede nasıl ölçtünüz.

 12. Arif APAK dedi ki:

  BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanımıza müteşekkir olduğumuzu ifâde etmek isterim. Allah nice hayırlı hizmetlerde bulunmayı nasip etsin inşaallah. Saygı ve hürmetlerimle.

 13. Okan Demir dedi ki:

  “Açtığımız yol….” neden bu açılan yolları biz görmüyoruz?

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."