Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

AKP Gençlik Kolları Kongresi.. Atanan Başkan Seçildi

Gündem

12-02-2021 tarihinde yayınlandı.

AKP Gençlik Kolları Kongresi.. Atanan Başkan Seçildi

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

ERDOĞAN DA VİDEO KONFERANS YOLUYLA KATILDI.. AKP’nin Malatya İl Gençlik Kongresi yapıldı. 21 Ocak’ta, Ömer Akın’ın yerine başkanlığa atandığı açıklanan Muhammed Sinan Özhüsrev kongrede Gençlik Kolları İl Başkanlığına seçildi. Kongreye, video konferans yoluyla katılan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “”Tüm provokasyon faaliyetlerine rağmen milletimizin birlik ve beraberliğinin en güçlü olduğu dönemdeyiz” dedi.

“HAYALLERİ BİLE ATTIĞIMIZ ADIMLARIN GERİSİNDE..”
Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kongreye, Rize’den video konferans yöntemiyle bağlanarak konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm provokasyon faaliyetlerine rağmen milletimizin birlik ve beraberliğinin en güçlü olduğu dönemde olduğumuzu belirterek “Ülkemizi karıştırmak, sokaklarında kaosu egemen kılmak için biçilen her çaba milletimizin feraset duvarına çarpıyor. Her ne kadar birilerinin hayalleri bizim attığımız bu adımların gerisinde kalıyor olsa da her bir vatandaşımızı büyük ve güçlü Türkiye vizyonuna sahip çıktığını biliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, Konya, Malatya, Mardin, Sakarya, Şanlıurfa, Trabzon ve Van İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongreleri’ne canlı bağlantı ile bağlanarak bir konuşma yaptı. Erdoğan, Ricosta Otel’den yaptığı konuşmada “Gençler sizden beklediğim Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koymanızdır. Burada bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es. Surda açtığı gedikten rüzgarın yönüne aldırmadan akın akın ülkemiz sınırları aşıp bölgemize, dünyaya yönelen bir gençlik görüyorum. Rabbime ülkemize böyle bir gençli nasip ettiği için hamd ediyorum. Rabbime bana böyle yol ve dava arkadaşları nasip ettiği için hamd ediyorum. Rabbime her birini öz evladımdan ayrı tutmadığım böyle bir gençlikle birlikte yürüme şerefi bahşettiği için hamd ediyorum” dedi.

Erdoğan “Hamd olsun Türkiye bu süreci hem sağlık altyapımızın hem sisteminin gücü hem de devlet ve millet olarak birlik ve beraberliğimize sımsıkı sarılmamız sayesinde en az sıkıntı ile geçiriyor bu konuda en büyük desteği gençlerimizden alıyoruz. Attığımız her adımda gençlerimizin özellikle gözlerinde gördüğümüz o umut, yüreklerinde hissettiğimiz sevgi duruşlarında sahip olduğumuz asalet bizim en büyük şevk kaynağımız oldu. Biz umutsuzluğu küfürle eş değer gören bir medeniyetin mensubuyuz. Üstelik bu öyle temelsiz içi boş umut söylemi de değildir. Umutlu olmak pek çok sebebimiz var. Cumhuriyet tarihinin en güçlü altyapısına sahibiz” diye konuştu.

“Tüm provokasyon faaliyetlerine rağmen milletimizin birlik ve beraberliğinin en güçlü olduğu dönemdeyiz” diyen Erdoğan “Ülkemizi karıştırmak, sokaklarında kaosu egemen kılmak için biçilen her çaba milletimizin feraset duvarına çarpıyor. Her ne kadar birilerinin hayalleri bizim attığımız bu adımların gerisinde kalıyor olsa da her bir vatandaşımızı büyük ve güçlü Türkiye vizyonuna sahip çıktığını biliyoruz. Yerli otomobili sizler yapacaksınız. Ülkemizi uzayda sizler temsil edeceksiniz. Yüksek teknoloji dayalı yeni ekonominin tasarımından yazılımına üretimden geliştirilmesine her aşamasında sizler olacaksınız. Dijital dünyayı sizler kuracaksınız. Üniversitelerimizi marjinal grupların eylem sahası olmaktan çıkartıp bilim yuvaları haline sizler getireceksiniz. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına ülkemizden en kısa sürede en az 10 üniversitenin girmesini sizler sağlayacaksınız. Gençlerimize bu vizyonu kazandırabilmek için son 18 yılda çok çalıştık. Türkiye’de yüksek öğrenim görmek isteyen istisnasız her gencimize ailesinin maddi durumu ne olursa olsun hayalini gerçekleştirebileceği altyapıyı biz kurduk” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının son bölümünde Hazreti Lokman’ın oğluna verdiği nasihatleri hatırlatan Erdoğan ” ‘Allah’ına şirk koşma. Rabbine şükür ettiğin gibi anne ve babana da saygılı ol. Namazını dosdoğru kıl, iyiliğe emret, kötülükten sakın. Küçümseyerek insanlardan yüz çevirme. Yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Büyüklük taslama. Mütedil ol. Sesini alçalt’. Bu nasihatleri kendine kılavuz eden gençlerimizin hayatlarını hiçbir döneminde istikametini kaybetmeyeceğine inanıyorum” diye konuştu.

TÜFENKCİ’NİN KONUŞMASI..
AKP MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AKP Malatya İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakının Türkiye’nin yarınlarının teminatı olduğunu ifade etti.

Tüfenkci, Türkiye’yi her alanda 4 katı büyüttüklerini aktararak, “Biz bu ülkede terörle mücadele ettik, bu ülkeye göz dikenlere, bu ülkeyi dışa satmaya ve bölmeye çalışanlara ders verdik. 15 Temmuz’da da ders verdik ve millet Cumhur İttifakını kurdu. Gizli masalarda değil milletin gözü önünde kurulan bu ittifak Türkiye’nin yarınlarının teminatı, 2023’lerin, 2053’lerin, 2071’lerin teminatı. Çünkü biz biliyoruz ki bu millet bizim arkamızda olduğu müddetçe yeni Fatihler, yeni hizmetkarlar, yeni Muratlar çıkacak. Allah’ın izniyle Malatya’dan da yeni Battalgaziler çıkacak.” ifadelerini kullandı.

ÇALIK’IN KONUŞMASI..
AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, partisinin Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Malatya Gençlik Kolları 6. Olağan İl Kongresi’ne katılarak partililere hitap etti ve şunları söyledi:

“AK Parti olarak bizler, bazılarının yaptığı gibi gençliğin edebiyatını yapmadık. Gençlere siyasetin kapılarını açtık, fırsat verdik, güvendik. Gençlerin sesine kulak, sözüne değer verdik. Çünkü geleceğimizin, aydınlık yarınlarımızın teminatının sizler olduğunu biliyoruz. Bugünün, yarının, geleceğin, aydınlık yarınların teminatı sizlersiniz. Biz biliyoruz ki gençliğe yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Onun için gençlere çok büyük yatırım yaptık. Her şeyden önce siyasette gençlere alan açtık. Seçme, seçilme yaşını 18’e indirdik. Şuan TBMM’de AK Parti Grubu’nda 30 yaş altı 5, 35 yaş altı 14 milletvekilimiz aşkla, şevkle, heyecanla aziz milletimize hizmet ediyor. Eğitimde en büyük bütçeyi gençliğe, geleceğimize ayırdık. Bugün Türkiye bütçesinin en büyük payını eğitim alıyor. 212 milyar lira. Türkiye’nin AK Parti iktidara geldiği gün ilk bütçesi 120 milyardı. Bugün sadece eğitim bütçemiz, o günkü bütçenin tamamından daha fazla. Bu işte, geleceğe, gençliğe, AK Parti olarak verdiğimizin önemin bir göstergesi.”

Türkiye’de üniversite sayısını 76’dan 206’ya çıkardıklarını ve bütün illere üniversite götürdüklerini ifade eden Çalık, “Üniversite öğrenci sayımız 1 milyon 650 binlerdeyken bugün 8 milyona yaklaştı. Gençlerimiz üniversitelere gidemiyorlardı. Gitseler de kalacak yer, yurt bulamıyorlardı. Bunun için Yurt Kapasitemizi 182 binden 700 bine çıkardık. Bugün 1 milyon 600 bin kadar üniversiteli kardeşimize burs ve kredi imkânı sunuyoruz. KYK bursu 45 liraydı. Evet, yanlış duymadınız 45 liraydı. Şimdi 650 liraya çıkardık. Yaklaşık 15 kat arttırdık. Hamd olsun Türkiye güçleniyor. Bu ülkenin göz bebeği evlatları artık memleketlerini terk etmiyorlar.”

GÜRKAN’IN KONUŞMASI
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde AKP yerel yönetimlerinin, Türkiye’de hizmet destanları yazdığını aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Cumhurbaşkanımızın belirlediği 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine Malatya’yı hazırlıyoruz” dedi.

Gürkan kongrede yaptığı konuşmada, görevi devreden Ömer Akın’a teşekkür ederek, göreve seçilen Sinan Özhüsrev ve ekibine de başarılar diledi. Gürkan, “2001 yılının Ağustos ayında kurulan AK Parti, 2002 yılında iktidara gelmiş ve memleketimizde büyük değişim ve dönüşümler başlatmıştır. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılında İstanbul’a geldiğinde ve İstanbul Belediye Başkanı olduğunda çöpün, çukurun, çamurun olduğu bir yapıda ve vaha içerisinde çölün olduğu bir İstanbul’da çok kısa bir süre içerisinde çöpün, çamurun, çukurların yok olduğu evlerin sularının aktığı bir İstanbul’a vakıf olduk. 2004 yılında yapılan seçimlerde ‘Yerel Kalkınma Başlıyor Dedik’ ve yollar, altyapısıyla, üstyapısıyla Türkiye genelinde bir değişim dönüşüm gerçekleşmeye başladı. 2009 yılına geldiğimizde ‘İşimiz Hizmet Gücümüz Millet’ dedik ve yolumuza devam ettik. 2014 yılında beş temel ilke üzerinde ‘Katılımcı Belediyecilik, Sosyal Belediyecilik, Hizmet Belediyeciliği, Yeşilin Korunması ve Kültürel Belediyecilik” dedik. 2019 yılında ‘Tevazu, samimiyet, gayret ile Memleket işi Gönül işi’ dedi. ‘Durmak Yok Yola Devam’ dedik.

Geçtiğimiz gün grup toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımızın Malatya örneğini vermesi tesadüf değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın Malatya’mızı ziyaret ettiğinde biz kendilerine yapılan işlerin, yaptığımız işleri arz ettiğimizde kendileri de ‘Ben Malatya’yı daha bir başka güzel gördüm’ diye bizzat kendileri bizlere bu taltifte bulundular. Bizlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu 2023, 2053 ve 2071 yılı hedeflerine paydaş olma noktasında, durmak yok, yola devam diyoruz. ” şeklinde konuştu.

ATANAN BAŞKAN SEÇİLDİ..
21 Ocak’ta AKP Malatya İl Başkanı İhsan Koca tarafından Ömer Akın’ın yerine İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine atandığı belirtilen, atama yazısı da Gençlik Kolları Genel Başkanı tarafından verilen Muhammed Sinan Özhüsrev, daha sonra düzenlenen kongrede, il başkanlığı görevine seçildi.

Özhüsrev’in başkanlığındaki 50 kişilik yönetim listesinde şu isimler yeralıyor:

Muhammed Sinan Özhüsrev,
Abdulkadir Ceyhan,
Abdullah Davut Geniş,
Abdulmelik Birgin,
Abdulsamed Tankız,
Ahmet Gülmez,
Ahmet Telli,
Ahmet Yiğit,
Ahmet Furkan Şavata,
Ahmet Miraç Topal,
Bekir Cinyol,
Berat Nuri Ağır,
Bilal Dinçer,
Büşra Özbey,
Büşra Sürücü,
Emre Bayır,
Emre Şahin,
Esma Gözeneli,
Furkan Emiroğlu
Furkan Berkay Pektaş,
Harun Erdoğan,
İnanç Yılmaz,
Koray Karakaş,
Kübra Dursun,
Mehmet Şahin,
Mehmet Fatih Acar,
Mehmet Safa Kösem,
Mesut Çamurlu,
Miraç Gül,
Muhammed Furkan Atay,
Muhammed Abdullah Çorlu,
Muhammet Kağan Mercan,
Naciye Emre Bilici,
Nuri Buğra Taydaş,
Ömer Doğan,
Ömer Şekeroğlu,
Ömer Faruk Kalkan,
Ömer Halil İlgün,
Ramazan Kurt,
Semih Dabağcılar,
Serkan Katar,
Serkan Perçin,
Sertaç Özhüsrev,
Sinan Aksoy,
Taha Sarıhan,
Talha Bakan,
Talha Boztepe,
Yakup Akgeyik,
Yusuf Doğan,
Ziya Çağrı Karadoğan.

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi- iha- Bülten

genclikkollari akp1

genclikkollari akp

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
13 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hasan

Malatya, nın Zenginler listesi açıklanmış. Hepsi belirli bir kesimin çocukları

Black

İnsanlar düğün cenaze vs. Hiç bir şey yapamazken bu nasıl aymazlıktır. Saltanat bu olsa gerek. Ama malatya ya müstehak

Gompile Malatyalı

Atanan başkan seçilir mi? Bu nasıl cümle?
Literatür ağlıyor be, kanser ettiniz.
AKP zengin ettiği güruhun
ikinci haramzade neslini
görücüye çıkarmıştır
İçeri bayağı pahalı parfüm kokuyor

Cemc

Pandemı de bunlar yasak degılmıydı…

Yeşilyurt

Yazık çok yazık . Yıllardır aynı işler devam ediyor

mlx

Atanan başkan, seçildi.yani demokrasi gene yok sayıldı.oysaki olması gereken şeçilen aday, başkan olarak atandı denilmesi gerekmiyormuydu.bu demokrasi ilemi akp yeni anayasa yapacak.

Gerçek bu

Bir tane halkın içinden genç yok. Hepsi seçmece. AKP bu işte. Eski AKP yok arık. Artık üst kesimin partisi. Buda AKP yi fazla yaşatmaz.

Malatyalı

Sen manavdan karpuzu seçmece almıyormusun, hah işte aynısı hayat seçmece yi bilip alanlara güzel.

Ali

10 numara haber başlığı

Arif

Körler – Sağırlar birbirini ağırlar. Mehmet arkadaş doğru söylemiş. Bir tane gariban yok. Hepsi Malatya’nın zengin aileleri. Fakirin parası zenginin duası.
Partinin başındaki Reisin derdine davasına bak. İl teşkilatındakilerin keyfine bak. Allah Reisin yardımcısı olsun. Tek başına mücadele ediyor. Ömrünü bereketlendirsin. İlmini, imanını, ferasetini arttırsın. Arttırsın ki; davasını yerelde kimlerin tekelleştirdiğini görüp, memlekete menfaatsiz hizmet edeceklere fırsat versin.

Mehmet

Sayın koca;
İl başkanlığını yönetimi ağzına kadar zenginleri doldurdu dava garibanın siyaset zenginin oldu.Zenginin ekmeği hep garibanda zaten gariban verir zengin yer ama oy verir ama emek alınteri verir kazancının temeli garibanın sırtında kazanmıştır düzen böyle malesef.

mlx

Gençlere yer vermiş lermiş.gençlik kollarından gelen 1 tane belediye başkanı,1 tane milletvekili söyleyin malatya da..varmı örnek…

Ak' mış

E hadi hayırlı olsun. Coşku iyiydi ama değil mi Koronaya meydan okurcasına. Gerçekten çok yiğit adamlar. Eski damat bakan ne demişti, Allah sonumuzu hayreylesin. Ciddi manada bunlar varken Allah sonumuzu hayreylesin. Bıktık, usandık sizden yahuu, başka meşgaleniz yok mu?

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...