SON DAKİKA

Arguvan Ovasında Toplulaştırma

Arguvan Ovasında Toplulaştırma

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Arguvan Ovasında arazi toplulaştırma çalışmalarının devam ettiğini ve 19 mahallede çalışmaların tamamlandığını açıkladı.

DSİ Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya sayfasında yapılan paylaşımda Arguvan Ovasında yürütülen toplulaştırma çalışmaları hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

DSİ Genel Müdürlüğü’nce verilen bilgi şu şekilde:

“Toplulaştırma İle sulamaya bereket geliyor, çiftçimizin kazancı artıyor. Malatya Arguvan Yoncalı Ovasında Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor. 441.300 dekar alanda çalışma devam etmekte olup 19 mahallede tescil işlemleri tamamlanmıştır.”

Bu arada, DSİ tarafından Mayıs 2019’da verilen bilgide Yoncalı Barajı’ndaki fiziki gerçekleşme yüzde 77 olarak kamuoyuna açıklanmıştı.

malatyahaber.com- Yeni Malatya Gazetesi

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız
2022-01-26 10:29:26