Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Hamzaoğlu’nun ‘Umut’u ve Yıldızlarla Sorunu

Gündem

04-01-2021 tarihinde yayınlandı.

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yeni Malatyaspor’un, maçlara çıkardığı kadroları, oyuncu tercihleri, forma adaleti ve bazı oyunculara yönelik takıntıları, bazılarının vazgeçilemez olduğuna dair tercihlerinin yanı sıra, takıma ‘kişilikli’ futbol oynatmadığı için eleştirilen Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’nun, geçmişte görev yaptığı Galatasaray’a da ciddi sorunlar yaşattığı belirtiliyor. Galatasaray’da teknik direktörlük görevi üstlendiği dönemde Sneijder, Burak Yılmaz, Melo, Podolski ile ilgili yönetimle sorunlar yaşadığı, yine o dönemde takımda olan Umut Bulut’u öne çıkaran yaklaşımının da takımda sıkıntı yarattığı basında da yeralmıştı.

Yönetimin, önemli para ve iddialarla Yeni Malatyaspor’a transfer ettiği futbolculardan Cueva’nın kadro dışı bırakılmasıyla sonuçlanan sorundaki anlaşılmaz ve uzlaşmaz tavrı, Arjantinli Kaleci Hererra’nın sözleşmesini feshetmesine kadar varan olayda rolü olduğu iddiası, diğer bazı yabancı oyuncuları dışlayan ya da oyundaki yerlerinden farklı oynatarak verimlerinin düşmesine yolaçan tercihi, en son ‘6 puanlık’ olarak nitelendirilen Erzurum maçından sonraki 3-1’lik iç saha mağlubiyetinin telafi fırsatı olarak görülen Ankaragücü maçına, Tetteh’i yedek bırakarak bir-iki maç dışında varlık gösteremeyen yerli futbolculara ilk 11’de yer vermesiyle büyük tepki toplayan Hamzaoğlu’nun, Galatasaray’da iken yaşadığı benzer sorunlar basında da geniş yer bulmuştu.

Bu sezon başında Yeni Malatyaspor’a transfer ettirdiği, genellikle başarılı bir performans çizmesine karşın, Erzurumspor maçından sonra, kendisine küfredildiği gerekçesiyle yönetimi de işaret eden tepkisine aynı şekilde iştirak eden Semih Kaya ile de Galatasaray’dan olan ayrıcalıklı bir bağlantısının olduğu geçmişteki haberlerde yer alan Hamzaoğlu’nun, Kasım 2015’de Galatasaray teknik direktörlüğünden istifasının ardından, 19 Kasım 2015’te Sözcü Gazetesi’nde “Hamza Hamzaoğlu Galatasaray’dan neden ayrıldı?” başlığıyla, Yeni Malatyaspor’da yaşanan olaylara da geçmişten ışık tutan 19 Kasım 2015 tarihli şu haber yayınlanmıştı:

“Hamza Hamzaoğlu neden Galatasaray’dan ayrıldı? Dün akşam patlak veren Hamza Hamzaoğlu ile Galatasaray’ın yollarının ayrılması sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu. Galatasaray, Hamza Hamzaoğlu ile karşılıklı mutakabat ile yollarının ayrıldığını KAP’a bildirdi. Peki Hamza Hamzaoğlu başarısız mıydı? Hamza Hamzaoğlu’nun bir anda Galatasaray’dan istifa etmesinin nedenleri nedir?

Galatasaray, Hamza Hamzaoğlu ile yolların ayrılmasının ardından, resmi siteden genç hocanın ayrılık sözlerini yayınladı. Hamza Hamzaoğlu, resmi siteye yansıyan açıklamasında; “Galatasaray camiasına bana gösterdikleri güven ve ilk günden beri verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Futbolculuk kariyerimden sonra Teknik Direktör olarak da bu camiaya hizmet etmenin, birlikte önemli başarılar kazanmanın onurunu yaşadım. Yarın herkes için yeni bir gün. Yarınların Galatasaray için yeni başarılarla dolu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

HAMZA HAMZAOĞLU NEDEN AYRILDI?
Hamza Hamzaoğlu’nun neden ayrıldığına dair en kuvvetli iddianın genç hocanın “Onun kadar çok çalışan öğrencim yok. Sözleşmesi uzatılmasa bile ben uzatırdım” açıklaması sonrası diğer futbolcuların “Hocamız bize güvenmiyorken biz nasıl başarılı oluruz?” diyerek yönetime sitem etmeleri ve açıklamadan rahatsız olan Dursun Özbek ile Hamzaoğlu arasındaki tartışma.

1) BAZI FUTBOLCULAR İLE YAŞADIĞI SORUNLAR
Hamza Hamzaoğlu’nun ayrılığıyla ilgili iddiaların en güçlüsü, genç hocanın içeriden yıkıldığı yönünde. Sezon başından beri Burak Yılmaz ile yıldızı barışmayan, bazı futbolcularla sorunlar yaşayan Hamza Hamzaoğlu’nun önceki günkü basın toplantısında Umut Bulut’la ilgili yaptığı açıklamalar hem yönetim tarafından hem de futbolcular tarafından eleştirildi.

“Umut kadar çalışkan oyuncum yok” ifadesi, başta Burak olmak üzere tüm futbolcuları rahatsız etti. Durumu yöneticilerle paylaşan futbolcular, “Hoca bize güvenmiyor. Bizi beğenmiyor. Bizden nasıl başarılı olmamızı beklersiniz?” şeklinde serzenişte bulundu. Yönetim de düğmeye basıp hocanın biletini kesti.

2) BAŞKAN İLE KARŞILIKLI ATIŞMA
Ortaya atılan ikinci iddia ise yönetim cephesiyle ilgili ve yine başrolde Hamza Hamzaoğlu’nun Umut’la ilgili sözleri yatıyor. İddiaya göre, genç hocanın, “Umut Bulut’un sözleşmesi otomatikman uzamasa da ben uzatırdım” sözleri, Başkan Dursun Özbek’i çileden çıkardı. Özbek, Hamzaoğlu’nu kulübe çağırıp bunun hesabını sordu.

Başkan, “Sen nasıl oluyor da kendi kendine futbolcunun sözleşmesini uzatıyorsun” diye çıkıştı. Hamza Hamzaoğlu da “Madem ben takımın teknik patronuyum, oyuncumun sözleşmesinin uzatılmasına da karar verebilirim” yanıtını verdi. Gergin başlayan görüşme tartışmaya dönüşünce, Özbek, Hamzaoğlu ile yolları ayırma kararı aldı.

3) MELO’NUN GÖNDERİLMESİ – PODOLSKI TRANSFERİ
Hamza Hamzaoğlu’nun Galatasaray’daki sonunu hazırlayan bir diğer nedenin de Podolski ve Melo ile ilgili düşünceleri olduğu belirtiliyor. Başarılı hocanın ısrarla Melo’nun satılması yönünde rapor verdiği, Brezilyalı ön liberonun Inter’e transferi sonrasında “Kulübün mali durumu ortada bu yüzden Melo’yu gönderdik” şeklindeki açıklamaları da yönetimde tepki çekti. Ayrıca Hamzaoğlu’nun önceleri Podolski transferine karşı çıktığı, ancak Alman yıldızın golleri sonrasında da “Bizim transfer listemizde olan bir oyuncuydu” demesinin Başkan Dursun Özbek’i kızdırdığı iddialar arasında.” (19 Kasım 2015 Sözcü Gazetesi)

GALATASARAY’DAN GÖNDERİLMESİ VE UMUT BULUT ETKENİ..

Sözcü Gazetesi’nin 19 Kasım 2015 tarihli haberinden bir gün önce de, Galatasaray’da Hamzaoğlu’nun gönderilmesiyle ilgili olarak “Umut Bulut” faktörü ajans haberlerine konu olmuş, ayrılığa giden süreçe bu konuda şöyle yazılmıştı:

“…Dün Florya’daki tesislerde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hamzaoğlu, “Umut’un sözleşmesinden sonra morali nasıl? Sosyal medyada sözleşmesi uzatıldığı için tepki gösterildi” sorusuna, şu cevabı vermişti:

“Umut’un sözleşmesi otomatikman uzamasaydı dahi Umut’la sözleşme imzalayacaktım. Umut kadar sahada koşan her şeyini veren mücadelesini yapan kaç oyuncu var. Umut gibi kim mücadele ediyor bu takımda. Herkes Umut’u ağzına dolamış, vurup duruyorsunuz çocuğa. Tamam şu anda gol atamamış ama attığı goller var. Şimdiye kadar 25 gol atmış, şu kadar asist yapmış. Bir isim alıyorsunuz, yıpratmaya çalışıyorsunuz. Umut gibi kim mücadele ediyor bu takımda?

Ben oyuncularımdan Umut’tan da diğerlerinden de memnunum. Hiç de kulak asmıyorum. Sağduyulu mesajları alıyoruz ama takımı yıpratmaya yönelik eleştirilere karşıyım. Bana tepki göstereceklerse göstersinler. Her antrenman Umut’un yüzde yüz oynadığını kim biliyor? Bizim böyle oyunculara takım için savaşşan oyunculara ihtiyacımız var. Takımın menfaatlerini ön planda tutan isimlere ihtiyacımız var. Umut da bunlardan bir tanesi. Umut gibi sahada her şeyini veren kaç oyuncu var. Ağzınıza dolamışsınız vurup duruyorsunuz çocuğa” (18 Kasım 2015, T24 Sitesi).

18 Kasım 2015’de görevine son verildiğinde, Galatasaraylı bir yönetici Hamza Hamzaoğlu’nun gönderilmesiyle  ilgili olarak, “Antrenmanlarda disiplinsiz hareketleri vardı. En son yaptığı açıklamalar ve ‘Umut Bulut’un sözleşmesi uzamasaydı, ben uzatırdım’ açıklaması başkan ve yönetimin sert tepkisini çekti. Bu nedenle de yolları ayırma kararı aldık” demişti.

Yeni Malatyaspor’da, Umut Bulut ile ilgili eleştiriler karşısında da Hamzaoğlu’nun 5 yıl sonra benzer düşünceleri ifade ettiği belirtiliyor.

Yine, Hamzaoğlu’nun bu sezon Yeni Malatyaspor’a transfer ettirdiği, Erzurum maçından sonra kendisiyle birlikte hareket eden Semih Kaya da, teknik adamın kendisine çok yakın gördüğü isimlerden. Semih Kaya, geçmişteki bir röportajında “Hamza Hamzaoğlu’ndan Allah razı olsun. Emeği inanılmaz çoktur bizde.” diye hocasından bahsetmişti.

GALATASARAY’DA SNEİJDER, YENİ MALATYA’DA CUEVA!..

Yeni Malatyaspor’da, önce Acquah ile daha sonra da kadro dışı bırakılmasına, izinli olarak ülkesine dönmesine yolaçan kriz yaşadığı Cueva’nın yanı sıra diğer bazı yabancı futbolcularla da sorunlu olan Hamzaoğlu, Galatasaray’da görev yaptığı yıllarda da, o dönem takımın yıldızı olan Sneijder ile de önemli sorunlar yaşadığı belirtiliyor.

Wesley Sneijder, başarısız sonuç alınan Atletico Madrid maçından sonra, Hamzaoğlu ile ilgili “Sahada tek bir takım vardı, o da Atletico’ydu. Bu durumun psikoloji ile alakası yok. Antrenman yapmıyoruz ki. İyi antrenman yapmadık, taktiğimiz yok. İyi futbol oynamazsan ve sonuçları da alamazsan, ilk önce hoca kovulur. Bu böyledir. Daha çok çalışmamız, idman yapmamız ve kendimizi geliştirmemiz lazım. Sahada tek bir takım vardı, o da Atletico’ydu. Takım olamıyoruz, takım olmalıyız.” demiş, bu açıklamalar basında yeralmıştı.

Hollandalı futbolcunun, kendisi için “Galatasaray’da sadece top ayağına geldiğinde oynuyor” dediği belirtilen Hamzaoğlu’nun takımdan ayrılmasında rolü olduğu, o dönem kulüp başkanı olan Dursun Özbek’e de, Hamzaoğlu ile ilgili rahatsızlıkları ilettiği yazıldı.

Hamzaoğlu’nun, Galatasaray dönemine ilişkin basının arşivlerinde yer alan olaylar ve bugün Yeni Malatyaspor’da yaşananlar arasındaki benzerlikler dikkat çekti.

TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİ BUGÜN AMATÖR LİGDE OLAN MALATYASPOR’DA BAŞLAMIŞTI..

Hamzaoğlu’nun antrenörlük hayatı 2004-05 sezonunda İstanbulspor’da bir dönem oyuncusu olduğu Saffet Susiç’in çalıştırdığı Konyaspor takımında yardımcı antrenörlükle başladı. Futbol oynarken de antrenörlerinin neler yaptıklarını dikkatle gözlemleyen Hamzaoğlu, Fatih Terim’den ve İstanbulspor’da birlikte çalıştığı Hollandalı Leo Beenhakker’dan etkilendi. Kariyerinde özel bir yeri olan Susiç’in Konyaspor’dan sonra Çaykur Rizespor’da da 2 sezon yardımcılığını yaptı ve 2008’de yine Saffet Susiç ile bu kez Ankaraspor’da çalıştı.

2008-09 sezonunun devre arasında Malatyaspor’un teknik direktörlük teklifini kabul etti. Daha takımını çalıştırmaya başladığı ilk günlerde oyuncuların paralarını alamadıkları gerekçesiyle idmana çıkmama kararıyla karşı karşıya kaldı. Takımındaki birçok iyi oyuncuyu ekonomik sebeplerle kaybeden Hamzaoğlu, devre arası kampına büyük sıkıntılarla başladı. Takımını Kayserispor ile oynayacakları Türkiye Kupası maçına yalnızca 10 lisanslı oyuncuyla hazırlayabildi. Öncesinde 4 genç oyuncuya kendilerine takım bulmaları için izin vermesine karşın şartlar gereği bu oyuncuları geri çağırarak biri kaleci olmak üzere 14 kişilik kadroyla takımı hazırladı. Genç oyuncularla 1. Lig maçlarına çıkan Hamzaoğlu, alınan başarısız sonuçlar nedeniyle yönetim tarafından ligin bitmesine 9 hafta kala görevden alındı. Hamzaoğlu ilk teknik direktörlük kariyerini Malatyaspor’da 12 lig maçında 3 galibiyet, 8 mağlubiyet ve Türkiye Kupası’nda 3 maçta 3 mağlubiyet ile tamamladı. Hamzaoğlu ayrıldıktan sonra Malatyaspor kalan 9 haftada 7 mağlubiyet 2 beraberlik aldı ve ligi son sırada tamamlayarak küme düştü. (wikipedia.org)

DERLEME- HABER: Mehmet GÖRESİYE, malatyahaber.com

ARŞİV FOTO: Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, Beşiktaş maçında da oyundan aldığı Acquah’tan tepki görmüş, aynı durum daha sonra Perulu Cueva’yla da tekrarlanmıştı

acquah hamzaoglu besiktas

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
43 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
serdar

Bizim göremediğimiz ne görüyor Umut Bulutta,Malatyasporun son 30 maçına bakın bakalım,adam beceriksiz..yok efendim adam koşuyormuş,bana verin o parayı bende koşarım,bize koşan değil becerisiyle maç esnasındaki bir kaç pozisyonu golle neticellendiren forvet lazım..yukarıdaki habere tüm gönlümle katılıyorum..

Birisi

Guzel yazı ama semih dışında katılıyorum yazılanlara. Semih tahmin belkide en iyisi. Zaten Hamza hocanın en iyi işi semihi getirmek oldu. Sonrası hayal kırıklığı tabi bizim için. Gerek kadro seçimi gerek oyuncularla yaşadığı sorunlar forma adaletsizligi vs vs

Carbon

Hoca Kubilay Umut Olcay Ahmet Murat Akçayi da al gidin Tarsus spora.. Malatya ya yakışmıyorsunuz

yıldırım

adil gevrek kayseri başkanı berna gözbaşı kadar olamiyorsun. yani bir kadın kadar olamıyorsun.. kayseri de ilk bayram perktaşı getirdi kafasına göre takım kurugusu yapınca kapı önüne koydı. sonra samet aybabayı getirdi samet aybaba da Hasan Hüseyin Acar’dan kaptanlığı aldı ve tecrübeli oyuncu Sapunaru’ya verdi portekizli Manuel Fernandes i sakat olmamasına rağmen kesti. ve Fernandesi kadro dışı bıraktı. Fernandes, ile samat aybaba birbirleri hakkında tatsız açıklamalar yapmıştı. ama kayseri başkanı ne yaptı futbolcusuna sahip çıktı. samet aybabanın kafasına göre davranmasına izin vermedi yolları ayırdı. malesef bizde hamza hoca takımı babasının çiftliği gibi kulalnıyor sende bir işlem yok. yazıklar olsun sana adil gevrek. beceremiyosan gitt allah aşkına git istifa et. hamza hoca bizleri kabız etti. yeter artık beee.

malatya

Eğer hamza bey umuttan vazgeçmez ise cuveva dan vazgeçerse malatyadan ondan vazgeçer. Ve malatya onun teknik direktörlük yapacağı son yer olur.

Salih

Hamza hamzaoğlu yarın inşallah gider yoksa bu kaos bitmez

Hakan

Başarısız bir sezon olacak masaallah kadroya bak yahu Bülent Ahmet umut Kubilay forma şansını lukoki tetteh cheva dan fazla buldu hocam gitmek istiyorsan Zorla Başarısız olmana gerek yok bu takım hocası veya Ali ravci ile dahi son 4 maçta 8 veya 9 puan alır ama sen bu inatla bu kafayla alamzsin

Hakan

Umut ve kubilayi oynarsın defansada murat akcayi koysun kaleyede Abdussamed bak sivasdan değil.puan en az 4-0 mağlup oluruz denemesi bedava haydi büyür.Umut gol atsın bizde maçta puan alalım dişimi kırarım dişimi.

Ozy

Cueva lukoiki zugui gibi üst düzey oyuncuları alıp takımın başına Hamzaoğlu Mehmet Özdilek yada Bülent Korkmaz Hikmet Karaman tarzı hoca getirmeyeceksin daha hücum futbolu oynatan bir hoca bulacaksın yada bu hocalara uygun sıradan sadece koşan söz dinleyen teknik becerisi olmayan oyuncular alacaksın Hamzaoğlu bugün yarın gidicek önemli olan takıma daha fazla zarar vermeden gitmesidir cueva zugui yide kaybedip ikinci yarıya başlarsak geçen yılki durumdan bu sefer kurtulamayız öyle bir takım varki elimizde hücum futbolunun her sistemini oynayabilecek abartmıyorum Erzurum Ankaragücü maçına doğru kadro ile çıksaydık ilk yarıyı ilk ikide bitirirdik hücum hattını tetteh Adem lukoiki
Arkalarında cueva yap maça çık Lig’de hiç bir takımın ön hattı böyle güçlü değil arkalarına zugui aguah Yusuf tan ikisi defans zaten belli iki maç sabret üç maç sabret sonrası hepimiz mutlu mesut izleyelim maçları daha olmadı
Üçlü defans oynat tetteh cueva forvet yap orta sahayı beşle gözümüz bayram etsin bizi sıradan oyuncuları izlemek zorunda bırakan böylesine sıradan bir hoca olmanın dışında yabancı oyunculara bu kadar art niyet taşıyan birini daha fazla görmek istemiyoruz yeter

Darendeli

Sivas da bize acımayacak hamzanın bir gözü bavulunda malesef

Malatya sevdalisi

Hamza hoca su inadindan vazgec artik umut kubilay olcay sahan ahmet ildiz fofanayi oynatma artik gina geldi yazmaktan bunlar 3.lig futbolculari bunlarin yedek de bile yeri yok yedekde gencleri oynat bunlardan iyi oynarlar ayrica kerim hafez ve sabek i 3_4 mac oynatma bunlar yuzunden goller yiyoruz tettehi jetmir topalliyle forvet olarak oynasinlar

Gazi

Malatyaspordaki yanlış oyuncu tercihleri konusunda tüm Türkiye hemfikir.Hamza hamzaoğlu harıç

Yorgun

hakaret etmiyoruz küfür etmiyoruz neden yayınlamıyorsun himmmmsende sak sakcisin

Malatyahmet

Yarin son maci olacak insallah

cengiz

Geldiği gibi gider burası kimsenin çiftliği değil,İnatla yürüyecek işler değil bunlar resmen beni kovun diyor .

KAMA

Futbol dan anlamayan biri ,umut un son 3 aylık istatistiklerine baksa direk bavulunu hazirlar…..madem adam gol atamıyor ..neden golcü…defansa çek çok seviyorsan umutu….saç baş yolduracaklar yine futboldan anlamayanlar…Ali Ravci yapsın bu işi…duseceksek düşelim birikte

KARTAL44

Sayın Hamza Hamzaoğlu tazminat peşinde. Bunu koz olarak kullanıyor. Dolayısı ile başkanın sesi çıkmıyor. Sezon ortasında kimse takım çalıştırmaz oda farkında.Bu iş bu teknik ekip ile olmaz.Bence kadro çok iyi.Eğer oynata bilirsen…

Tekin

Tebrik ediyorum gerçekten çok güzel analiz etmişsiniz.Sizler.gibi usta kalemler yorumlasa bu şekilde hoca üzerinde baskı oluşturacağı ni düşünüyorum medya gücünü kullanırsa hoca başına buyruk hareket etmez.Yanlis kadro seçimi düzeltir inşallah.

Yılmaz

Tamda içimizde geçenleri yazıya dökmüş. Acaba Sivas maçına nasıl bi kadro çıkaracak merak ediyorum .

Malatya44

Hamza hoca CUEVA’yı oynat yeter artık bu kaprislerin, yıldız futbolcuyu neden oynatmıyorsun . Bu takıma yetmiyorsun, takımı küme mi düşürmek istiyorsun. Amacın nedir? Yapamıyorsan istifa et . Nedir bu Umut düşkünlüğün yeter artık.

Hakan

Bizi cildirti yeter artık Malatyaspor sahipsiz değildir hoca ya haddini bilecek ya bilecek bu böyle gitmez.Bir günde TV’den seyret Hamza bak ligin ilk maçı umut maçta net 3 tane pozisyonu batırdı golcü olsa atardı atamadı.Herreranin suçu yok murat akça diye bir adam var defans stoper mis amatörde forma almaması lazım hata yaptı ilk üç maçta puanları kaptırdık.Umut bal yapmayan arı atamıyor atamayacak eğer umut ve Kubilay oynarsa sivasada maç veriris ki Erzurum ve Sivas’a maç verdikten sonra hamzayla işimiz olmaz bavulunu alıp gitsin Taraftarı cildirtmaya hakkın yok.

Yorgun

bukadar sorunlu olan bu adamı göndersin başkan göndermeye gücü yetmiyormu yoksa…!

Efsane Malatyasporlu

Gaziantep’in hocası işte böyle hocalar lazım bütünleştirici adaletli forma dağıtan insan tutum ve davranışlarını iyi bilen aynı zamanda disiplinli biraz rakip takımlarla ilgili söylemlerine dikkat etse bir numaralı hoca.diyorum.bizim yerli hocalar sayıları belli biri gidiyor diğeri geliyor kulüp kulüp dolaşıyorlar sanki ülkede hoca kalmadı halbuki alt liglerde başarılı olmuş hocalara şans vermek lazım bunu bir zamanlar Gaziantep çok iyi yapıyordu şu anda Hatay Alanya karagumrukte bu olayı yaşıyoruz.

Mehmet

Doğrusu Hamza yı savunanlardandım ancak Erzurum ve Ankara faciası ve söylemleri ile gönderilmesi gerektiğine ben de inandım

Malatyasevdası44

Kardeşim şu eski teknik adamlar artık elini çeksin ya ne verdiler Türk futboluna , samimiyet ile söylüyorum 5-6 yıl hocalık yaptın baktın olmuyor bırakacaksın Samet Aybaba ,Hamza Hamzaoğlu ,Ersun Yanal , Aykut Kocaman , Giray Bulak, Abdullah Avcı , Hikmet Karaman , Mesut Bakkal , Bülent Korkmaz vs daha niceleri tamam futbolcu iken hizmet ettiniz elinize ayağınıza yüreğine sağlık ama olmuyorsa hocalık bırakacan be kardeşim bir takıma git gel 6 ay dur al paranı cebine indir. Takım düşmüş mü batmış mı , kayyum mu gelmiş umrunda değil . Başkanları yönetimleri de anlamıyorum ne bekliyorlar bu hocalardan adam denenmiş küme düşürmüş yada son anda kurtarmış takımı , hatta öyle enteresan olaylar var ki hoca bir takımdan kovulmuş başarısız olmuş sonra aynı sezon içinde Başka takım ile anlaşmış orayı da küme düşürmüş. Sayın yönetici abim sen şirketine müdür alırken başarısız adam almıyorsunda bu takımı neden ateşe atıyorsun. Ben artık pes pes pes diyorum !!!

Mehmet Karadaş

Haber sitesi olarak her şeyi bitamam açıklamışsınız.Bari yeni teknik direktörü ara transferleri gideceklerin listesinide yayınlayında Hamza ve Malatyaspor sevginiz tam olsun.

kaan

Bu kadar laf, söz yeter bu adam geçen sene KÜME DÜŞEN bu takımı lig sekizincisi yapmış,rakipler bizim oynadığımız futboldan korkar hale gelmiş,bizim altımızdaki takımlar ŞAMPİYONLUĞA oynayacağız diyolar,BİZ NE YAPIYORUZ kadro tercihi,futbolcu tercihi yönünden,laf söylüyoruz,EL İNSAF……………….bu kadar olmaz,geldiği yerdeki yaşananlar,bizi bağlamaz….. o an o takımda ne yaşandı,o nu kimse bilmez, doğru Umut Bulut takım için faydalı bir futbolcu, beğenin,beğenmeyin,en çok koşan,pres yapan,rakip stoperlere baskı yapan bir oyuncu bunları yapacak,hemde gol atacak,her şeyi bekleyip,haksızlık etmeyin, her yeterlilkte bir oyuncu olursa MALATYA DA ne işi var,İbrahim ÜZÜLMEZ İN dediği gibi,bu konulara fazla dalıp kendinizi üzmeyin,takımı,oyuncuyu,hoca yı yıpratmayın, ……………………..herkese iyi günler……….

çırmıhtılı

Sayın hoca bizim takımı bırak git. Kurtulalım senden yeter ya nedir bu gidişat boynumuzu sürekli öne eğdirdin…

Babuğdu

lig başladı başlayalı Tek kale oyun oynayamadık. hepsi yürüyor sanki sahada.. sıvası yenmezsek istifa etsinler

Malatyaspor 1966

Sanki Sivas maçı belirleyici olacak gibi geliyor bana

Kral çıplak

Tam da yaşananlar bunlar.Yönetim uyuma..

Mustafa Yildiz

Her takımda sorun yaşayan hoca kimse başarı beklemesin zararın nersinden dönersen kardır,

emin

Gönderin şu adamı daha bekliyorsunuz söyler misiniz. Daha ne bekliyorsunuz gerçekten söyleyin. Ligin en alt sıradaki takımına kaybettik .

Dayı

Sayın editör,derdin ne.

Dayı

Bir şey yazmak istemiyorum.Editör ‘den dolayı.

kernekli

Samet Aybaba bu takımımı uçurur

ahmet kara

Arkadaş ŞEHRİN TAKIMI ŞEHRİN AYNASI GİBİ
Kusura kalmayın ama Teknik Adamı da şehri idare edenler gibi;
KİBİR
KENDİNİ BEĞENMİŞ
UMURSAMAZ
CİDDİSEYET YOK
KENDİ BİLDİĞİNİ OKUYAN
KİMSEYİ TINLAMAYAN………. falan falan
Eskiden olsa şimdiye derdest edilmişti bu yönetim ve teknik heyet. Ama nerde sahabı yoğ çağam sahabı

Canercan44

Forma adaleti olmazsa bu takim kümeye doğru gider kim hakediyorsa forma ona verilmeli

gecegözlüm

hamza hoca şuan ısrarcı olmasıyla beraber takıma zarar veriyor iki haftayı hiçe attı salı günü sivas maçı da aynen öyle olacak eeeyyy adil gevrek sen bu takımın yöneticisi olarak bir ses çıkaramıyorsan sende takıma zarar veriyosun demektir. eğer bu tablo yani hamza hocanın umut kubilay olcay ahmet ildiz ısrarı devam edersen malatyaspor için hiç iyi günler beklemiyor hızlı şekilde bu karardan vazgeçmezsen sana da yol görünüyor sende tabiki bunu istiyorsun ondan bari oyuncuların kaderiyle oynama sivas maçına mutlaka bu kadroyla çıkmalısın
ertaç
issam
semih
hadebe
bülent
acuah
youssuf
adem
zeki
berk(mustafa)
tetteh

Mehmet Çalışkan

Evrensel bir kuraldır.” sporda ve sanatta torpil ve adam kayırma olmaz”. Yonettiginiz ekipte güven ve saygınlık sağlayamamışsanız başarılı olmanız mümkün değildir. Zira bütün ekip kimin formayı hak edip etmediğini görür. Yönetimin önemli transferleri oldu. Türkiye’de her takımda rahatlıkla oynayabilecek futbolcular bizde ya yedekte yada esas mevkisinde oynatilmiyor. Hamza hoca bu konudaki eleştirileri duymamazlıktan ve görmemezlikten gelerek takımada zarar veriyor, kendi saygınlığınıda kaybediyor. Artık yolları ayırmak zorunlu hale geldi. Yönetimin bu gerçeği görmesi gerekiyor.

Emrullah Çinar

Sizler takımın bu durumda olmasının nedeninin Ahmet Ildız olduğunu görmedikçe bu durumumuz devam edecektir.Peki bu adam bu sene bu duruma getirdi de bu takımı geçen sene kim küme düşürdü?Yine bu hoca mı vardı?Bu takımda Ahmet Ildız geçen sene tüm maçlarda ve bu sene kaybedilen tüm maçlarda oynayan isim.Ahmet Ildız in bir kulisi var.Bu adamı oynattiran bir güç var içerde.Bu kulisin deşifre edilmesi bu çocuğu buraya transfer ettiren bu takımda tutan kişilerin açıga çıkarılması gerekir.Bu iş açıklığa kavusturuldugun da tüm kirli işlerin ortaya çıkacağı kanaatindeyiz biz taraftarlar.

Nevzat

Güzel yazı olmuş teşekkür ediyorum.
Umut ve Hamza kendisine nefret ettirmeden gitmeyecek anlaşılan.
En sinir bozucu şey de zoraki olarak Umut gibi birinin en çok forma giyen oyuncu olacak olması..
Yazık.

Ünal Basgül

Hamsa istifa eder insallah , göreceksiniz Sivasda yenecek bizi. şünkü hamsa hoca yine yalniş kadro cikayacak. yukardaki yaziyi cok güzel yazmışlar, hepsi dogru . Inşallah Sivas maçi son maçı olurda kurtuluruz.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 10 7 3 0 20 9 11 24
Hatayspor 10 6 2 2 19 8 11 20
Beşiktaş 10 6 2 2 20 12 8 20
Alanyaspor 10 6 2 2 16 15 1 20
Fenerbahçe 10 6 1 3 14 11 3 19
Fatih Karagümrük 10 5 3 2 16 12 4 18
Konyaspor 10 4 5 1 14 9 5 17
Galatasaray 10 5 2 3 15 14 1 17
Altay 10 5 0 5 16 16 0 15
Adana Demirspor 10 3 4 3 15 15 0 13
Başakşehir FK 10 4 0 6 13 13 0 12
Gaziantep FK 10 3 3 4 12 14 -2 12
Yeni Malatyaspor 10 4 0 6 11 17 -6 12
Sivasspor 10 2 5 3 14 12 2 11
Kayserispor 10 3 2 5 13 17 -4 11
Giresunspor 10 2 3 5 6 10 -4 9
Antalyaspor 10 2 3 5 11 16 -5 9
Göztepe 10 2 2 6 9 14 -5 8
Kasımpaşa 10 1 3 6 10 16 -6 6
Çaykur Rizespor 10 1 1 8 8 22 -14 4

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...