Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Artık Eski Türkiye Yok”

Gündem

09-02-2021 tarihinde yayınlandı.

“Artık Eski Türkiye Yok”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, HDP’nin ‘Herkes için adalet’ kampanyasına tepki gösterdi. Çalık, “Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan anneleri görmezden geleceksin, teröristlerin tabutunu taşımaktan, evlerinde bulunmaktan, kaçmalarına yardımcı olmaktan çekinmeyeceksin birde adalet, demokrasi, barış diyeceksin. İşte bu ikiyüzlülüktür” dedi.

Milletvekili Çalık, AKP Malatya İl Başkanlığında partisinin gençlik teşkilatlarıyla bir araya geldi. Çalık burada yaptığı konuşmada, ülkenin geleceği için gençlik teşkilatlarına önemli görevler düştüğünü, gençlerin geleceğe daha umutla ve güvenle bakacağı bir Türkiye için var güçleriyle çalıştıklarını kaydetti.

AKP’nin yeni katılımlarla birlikte gençlik kollarının üye sayısının 1 milyon 300 bini bulduğunu ifade eden Çalık, Türkiye’nin son 19 yılda AKP iktidarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliği ve derin vizyonuyla her alanda her geçen gün daha iyi konuma geldiğini vurguladı.

“HDP terörle arasına mesafe koyamadı”
Çalık, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) ‘Herkes için adalet’ kampanyasına tepki gösterdi. Çalık, HDP’nin PKK’nın siyasi uzantısı görünümü verdiğini, terörle arasına çizgi çekemediğini öne sürerek, “Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan anneleri görmezden geleceksin, halkın huzur ve güvenliği için çalışan polislere saldıracaksın, teröristlerin tabutunu taşımaktan, evlerinde bulunmaktan, kaçmalarına yardımcı olmaktan çekinmeyeceksin, örgüt yuvasına dönmüş ilçe binaların olacak ve özetle terörle arana mesafe koymayacaksın birde adalet, demokrasi, barış diyeceksin. İşte bu ikiyüzlülüktür” dedi.

“Türkiye güçlü, bağımsız ve egemen bir ülkedir”
Çalık, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesinde rektör atanması bahane edilerek yapılan eylemlere destek veren Avrupa Parlamentosu Türkiye eski raportörü ve Hollanda İşçi Partisi milletvekili Kati Piri’ye tepki gösterdi. Milletvekili Çalık, “Boğaziçi Üniversitesi’nde yasalara uygun olarak gerçekleştirilen rektör atamasını bahane ederek öğrencileri provoke etmeye yönelik yurtiçindeki çabalar istenen sonucu vermeyince bu kez de yurtdışında gösteriler düzenlemeye başladılar. Gezi olaylarına verdiği destek henüz hafızalardan silinmemişken Kati Piri, bu kez Hollanda’da düzenlenen gösterilere katıldı ve Türkiye aleyhine seviyesizce konuşmalarına devam etti. Piri’ye bir kez daha hatırlatıyorum; Türkiye güçlü, bağımsız ve egemen bir ülkedir. Türkiye insan haklarına dayalı, demokratik bir hukuk devletidir. Hiçbir ülke, hiçbir ülkenin milletvekili bize ayar çekemez, Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza tek laf söyleyemez, İçişlerimize karışamaz. Endişe edecekseniz önce aynaya bakın, hadsizliğinize son verin” diye konuştu.

“Artık eski Türkiye yok”
Türkiye’de geçmiş darbe dönemlerinde ve Gezi olaylarında da üniversite öğrencilerinin devreye konulduğunu anımsatan Çalık, “Bugünde aynısını yaşatmak istiyorlar. Ama artık eski Türkiye yok. O gün gezi olaylarının bahanesinin 3-5 ağaç olmadığını çok net herkes görmüştü. Şimdi Boğaziçi Üniversitesindeki sözde öğrencilerin eylemlerindeki ses eğer CHP’li siyasetçilerden geliyorsa, CHP’nin genel başkanından geliyorsa, HDP’den geliyorsa, Amerika’dan, Fransa’dan, Avrupa Birliğinden geliyorsa oyunun ne kadar büyük olduğunu görmek gerekir” diye konuştu. AKP iktidarında ülkede ve kentte yaptıkları hizmetler ve kazandırdıkları eserler ile yaşadıkları sorunlara değinen Öznur Çalık, FETÖ, PKK ve DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı verdikleri mücadeleyi de gençlere anlattı.

“CHP, kendi iç hizipleşmeleriyle meşgul olan bir partidir”
Milletvekili Çalık,  İnönü Caddesindeki esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Çalık, burada bir gazetecinin “Muharrem İnce’nin istifasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine yaşanan istifanın en iyi değerlendirmesini CHP tabanının yapacağını, bir partinin içişlerinin kendilerini ilgilendirmediğini belirterek, “CHP denince eskiden akla yasaklar, yoksulluklar ve iç çekişmeler gelirdi. Şimdilerde akıllara gazeteciye yandaş, sanatçıya yalaka, hakimlere çete, orduya satılık diyen bir parti geliyor. Yine akıllara devletin temel kurumlarını bir bir itibarsızlaştırma kampanyası yürüten, siyaset kurumunun meşru zeminini yok etmeye çalışan, kendisinden farklı düşünenleri ötekileştiren ve tahkir eden, milletin değerlerine hakaretler eden ve tek vaatleri Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek olan bir parti geliyor. Atatürk’ün partisi olmaktan çıkan, milliyetçilikten, ulusalcılıktan uzak olan, vatandaşa hizmet gibi bir dertleri olmayan, söylem ve eylemleriyle HDP gibi davranan CHP’de, demek ki öyle büyük rahatsızlıklar yaşanıyormuş ki yıllarca bu partide siyaset yapmış isimler çok sert sözlerle istifaları sunup yollarını ayırıyorlar” iddialarında bulundu.

Çalık, “CHP ve diğer muhalefet partileri rant ve çıkar hesaplarıyla, milletin değerlerine hakaretlerle günleri geçirip dursun bizim ülkemiz ve milletimiz için daha yapacak çok işimiz var. Onlar siyasetin ülke için eser üretmek, millete hizmet etmek olduğunu, oturdukları makamların milletin emaneti olduğunu, aslında milli iradenin önemini bir türlü benimseyemediler. Zaten CHP Genel Başkanı her seçimde, “Geldik, geliyoruz, geldik geliyoruz” diyor. 15 seçim geçti hala gelecek. Bu millet 71 yıldır CHP’yi tek başına iktidara taşımadı. Şimdilerde ise hem CHP’nin üye sayısı düşüyor, hem de partililer yeni bir yol ayrımına girmiş durumdalar. Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si, başından beri birtakım kendi iç hizipleşmeleriyle meşgul olan bir partidir” diye konuştu.

Çalık ile esnaf ziyaretinde karşılaşan Malatyalı bir yaşlı kadın ise konuşmasında, CHP tarihinde benzin, ilaç, hastane, tüp gibi yokluklar kuyruğunun olduğunu söyleyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yaptığı hizmetlerden dolayı her daim dua ettiğini belirtti.

Bülten- malatyahaber.com

FOTO: Çalık, partide gençlik kolları yöneticileriyle yaptığı toplantıda, bir yanına 21 Ocak’ta görevi bıraktığı açıklanmasına rağmen 12 Şubat’ta yapılacak kongre öncesi Gençlik Kolları Başkanı olarak lanse edilen Ömer Akın’ı, diğer yanına yine 21 Ocak’ta Gençlik Kolları İl Başkanı olduğu açıklanan Sinan Özhüsrev’i  alarak çeşitli açıklamalarda bulundu. Çalık, değişmiş- atanmış başkanın kamuoyuna açıklanmasından 20 gün sonra eski başkanın hala görevde olduğunu belirten afişlerle duyurulan kongreyle ilgili de herhangi bir değerlendirme yapmadı.

calik akpgenclik1

calik akpgenclik2

calik ziyaret

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
37 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
berk

sayın calık eski türkiyede paranın değeri vardı şimdi paranın değeri bitti 1991 de 20 tl aylık alıyordum harça harça bitmezdi şimdi kasapın yüzünüde 6 ayda bir maaş farkını aldımmı görüyorum

keklik

daha sizi takip etmeyecem
EDİTÖR: Bir yorum atıp, 2 dakika sonra haddinizi aşarak, terbiyesizce ifadelerde bulunursanız, bu siteyi takip etmemeniz en iyisi olur. Bir daha gelmemeniz dileğiyle..

Huzur

🤣🤣🤣

Pütürgeli

Yeni türkiye deprem 1 senedir oldu milletin çoğu hala çadırlarda yada yıkık evlerde 5 aydır okol taşıma ücretlerini servisçiler alamıyor ödenek çıkmaďı diyorlar okullar açılacak diye ihale yapıp milletin parasını alıp okulu kapattınız hem elindeki paradan hemde işsiz kaldılar biraz bunlardan bahset bırak yeni türkiye yi milet evine ekmek götüremiyor ondan bahset

mac

evet eskisi gibi değil ay sonunu maaş yattığı gün düşünen millet yaptınız bizi…

Huzur

Sonunda itiraf geldi..

Gökhan

Ne yazık ki eski Türkiye’yi arar duruma düştük.

Demircan

Siz kurban olun o eski Türkiye ye

EREN

yorumlar size en güzel cevabı vermiş sayın vekil bence siz başka icraatlar deneyin ve selam

Akçadağ

Akp artık kendi içinde de kayyum atıyor.Demokrasi her zaman olduğu gibi bugünde her kesime lazım.Artik millet gerçekleri görüyor

Pütürgeli

Milletin karnı duydu sizin yalanlarınıza artık inanmıyorlar başka bişey deneyin

MUSTAFA

Hiç bir şey söylemenize gerek yok sayın Çalık. Herkes yeni Türkiye yi görüyor ve yaşıyor. Hangi Türkiyeyi istediğini sandıkta tebliğ eder.

Hakan

Öznur Çalık bu toplantıyı, AKP Gençlik Kolları’ndaki görevini 20 gün önce resmen devredip, 20 gün sonra AKP Gençlik Kolları Başkanı olarak Kongre çağrısı yapan Ömer Akın’a arka çıkmak ve yasal açından skandal olan durumu örtbas etmek için yapmış. Milleti hesaba almamak AKP’nin sıradan davranışı haline geldi artık. Ne de olsa Malatya, AKP için çantada keklik bir seçmen kütlesini barındırıyor.

Sami

doğru söylüyorsun sn.çalık. Eski türkiye olsaydı 15 gün önce görevini devreden gençlik koliu başkanını ve yerine atanan kişiyi 20 gün sonra yanına alıp bu fotorafı çektiremezdin. Ömer akının görevden alındığı yerine özhüsrevin getirdildiği açıklamanızın ardından afişe gençlik kolu başkanı ömer akın diye yazdıramazdınız.Seçim kurulundan çağırır hesap sorulurdu.

Hacı Bekir

Vallahi benim param var olmayan düşünsün.Demek bir yerde hata yapiyorsunuz

Nuri

Zengin ve paran varsa fakirlere dağıt.

Vatandaş 44

Sayın çalık ekonomiyle ilgilenin lütven esnaf ciftici emekli zor durumda

Malatyalı44

Artık gaz yemiyo sanki bu millet yorumlara bakıyorum
Milletin tahammülü kalmadı

Lvt

Kimse size inanmıyor artık

Cumali

Gündemleri tepeden gelen talimatla belirlenen, ne konuşacaklarına ilişkin talimat alıp hep aynı şeyleri söyleyen AKP milletvekilleri, Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili konuşurken, eski AKP milletvekilinin yönettiği, o atama da aynen Boğaziçi Rektör ataması gibi tepki gören Ankara Üniversitesi’nin düzenlediği ‘Dünya Yunanca Günü’ için ne diyorlar? Batı Trakya’daki Türk ve Müslüman azınlığa her türlü baskıyı yapan bir devletin dilini başkent Ankara’da yüceltenlerin gündemi ne acaba merak ediyorlar mı? Bu skandal bereket Batı Trakyalı soydaşların tepkisiyle engellenmiş. Yani AKP’lilerin bir karşı çıkmışlığı falan olmamış. Konuşsanıza bunu Çalık, Kahtalı, Çakır, Tüfenkçi. Bu konuda talimat mı yok?

https://odatv4.com/amacini-asan…-09022144.html

Nuri

Aynı gün Hem sayın öznür çalık ve bir başka yerde sayın Ahmet Çakır Malatyada Boğaziçi eylemlerinden bahsediyorlar.Bu söylemler belliki gündemi değiştirme çabası Malatya da yaşayan bir malatyalı olarak benim gündemim bu değil.Benim gündemim hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısı.

Ahmet

Ah..aah nerde o eski Türkiye…

mustafa

haklısınız eski Türkiye den bir tane eser bırakmadınız

Cumali

Bu akpliler ortalığı boş bulmuşlar nasılsa soran sorgulayan yok diye ağızlarına ne geliyorsa söylüyorlar. Bu Öznur Çalık, CHP ve Atatürk’ü ağzına almadan önce daha geçtiğimiz günlerde AKP’lilerin Kurtuluş Savaşı karşıtı, Atatürk ve Kuvayı Milliye Düşmanı, Atatürk için İngilizlerin talimatıyla katli vaciptir diye bildiriler yayınlayan İskilipli Atıfı partili vali ve akplilerin anmasıyla ilgili ne fikri var onu söylesin.Herkes kendisi gibi at gözlüğüyle dolaşmıyor onu unutmasın.

Nazım

Çocuğunu pkk’ye kaptıran hdp’nin kapısına gidiyorsa, çocuğunu fetö’ye kaptıran da akp’nin kapısına gitsin.

TAHİR

Alkışlar….

Huzur

Valla böyle harika zımba gibi bir yorum görmedim tebrikler…

Osman

Evet artık eski Türkiye olmayacak çünkü sizler olmayacaksınız. Akp siz Türkiye ye evet.

One Minute

Artık eski Türkiye yok .
Evet keşke yeni Türkiye’de eskiyi özletmese …Sayın vekilim artık sahaları Z kuşağına bırakma zamanınız gelmedimi ?. Hür iradenin önemini, anlamını kaç 15 Temmuz sonrası anlayacağız ?
Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hur, irfani hür nesiller istermiyormu ?
,Hür irade kimseyi korkutmamalı,esas biat eden iradeden korkmalı.
Bu vatanı aziz yapan damarlarındaki asil kandan güç alan hür iradeli gençlerdir…
Saygılarımla

orhan ince

atanan belli seçilecek belli afişler ne diyor yorum yok der
devlet televizyonunda trt de pkk abdullah öçalanın kırmızı bültenle aranırken kardeşi öcalanın mektubunu okuyor.ses yok 5 kğ ayçiçek yağı 1 ayda 55.00 tlden 85 00 tl olmuş ses ver yok eee şu ana kadar sağlık bakanının önceden dediği şubat sonuna kadar 15 milyon kişiyi aşılayacağız dedi aşılanan 2 milyon ses yok.

Murat

Doğru eski Türkiye yok. Döneminizde fakir daha da fakirleşti, siz ve sizin gibi zenginler daha da zenginleşti.

Reel

Haklisin abla,gerçekten de eski Türkiyeden eser kalmadı.Ablamız haklı! !!!

cumali

oznur calik yine bildiginiz gibi! cevre yolu icin 10 milyon tl odenek rezaleti dururken cehape hedape feto vs muhabbetleri yapiyor. bu muhabbetlere karnimiz tok oznur hanim! sen uzerine dusen gorevileri yaptin mi yapmadin mi?
bence yapmadin!
oyleyse bu luzumsuz gundemleri birak, malatyanin ve turkiye nin gercek gundemine geri don! ekonomi ne olacak? issizlik ne olacak? berat albayrak nerede? cevre yolu ne olacak bunlara cevap ver!!!

Abdullah

Keşke eski Türkiye olsaydı. Herkesin iyi kötü bir işi vardı.

Abdullah

Boğaziçi gibi bir derdimiz yok. Aş, iş ?.

mlx

Walla keşke eski türkiye olaydı sayın vekil.en azından ucuzdu.

koray

yenisinde ortalık aç, işsiz, yoksul, liyakatsızlık vs var.
bitirdiniz be ülkeyi! insanların yüzü bile gülmüyor artık. damat nerde? eski Türkiye`de birisi 128 milyar doları batırıp kaçacak da, gazeteler haber bile yapamayacak

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Beşiktaş 40 26 6 8 89 44 45 84
Galatasaray 40 26 6 8 80 36 44 84
Fenerbahçe 40 25 7 8 72 41 31 82
Trabzonspor 40 19 14 7 50 37 13 71
Sivasspor 40 16 17 7 54 43 11 65
Hatayspor 40 17 10 13 62 53 9 61
Alanyaspor 40 17 9 14 58 45 13 60
Fatih Karagümrük 40 16 12 12 64 52 12 60
Gaziantep FK 40 15 13 12 59 51 8 58
Göztepe 40 13 12 15 59 59 0 51
Konyaspor 40 12 14 14 49 48 1 50
Başakşehir FK 40 12 12 16 43 55 -12 48
Çaykur Rizespor 40 12 12 16 53 69 -16 48
Kasımpaşa 40 12 10 18 47 57 -10 46
Yeni Malatyaspor 40 10 15 15 49 53 -4 45
Antalyaspor 40 9 17 14 41 55 -14 44
Kayserispor 40 9 14 17 35 52 -17 41
BB Erzurumspor 40 10 10 20 44 68 -24 40
MKE Ankaragücü 40 10 8 22 46 65 -19 38
Gençlerbirliği 40 10 8 22 44 76 -32 38
Denizlispor 40 6 10 24 38 77 -39 28

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...