Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Artık Gelip Başkan mı Olurlar Bilmem Ama Takıma Sahip Çıksınlar”

Gündem

24-01-21 07:00

“Artık Gelip Başkan mı Olurlar Bilmem Ama Takıma Sahip Çıksınlar”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

“SADECE YÖNETİME BIRAKILMAMASI LAZIM..” Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, takıma herkesin sahip çıkması gerektiğini ifade ederek, “7 senedir burada görev yapıyoruz. Biz elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Artık şehrimizin, siyasetçilerimizin, işadamlarımızın, herkesin bu takıma sahip çıkması lazım, bu şehir için çok önemli ve marka değeri var. Bunun sadece yönetime bırakılmaması lazım. Biz sadece yönetim olarak bugüne kadar bütün yükü taşıdık. Bu saatten sonra işadamlarımızın da sahip çıkması gerekiyor. Çok değerli işadamlarımız var. O değerli işadamlarımızda artık gelip başkan mı olurlar, destek mi olurlar bilmem ama artık takıma sahip çıksınlar. Bugüne kadar Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız destek veriyor ama sadece başkanımız ve bizimle olacak iş değil. Bugüne kadar hiç kimsenin kapısına gitmedik” dedi.

Galatasaray’a 1-0 kaybettikleri karşılaşma sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Gevrek, mücadelenin 88.dakikasına kadar iyi mücadele ettiklerini belirterek, son dakikada yedikleri golün kendilerini üzdüğünü ifade etti.

Gevrek, takımın iyi mücadele ettiğini kaydederek, “Zaman zaman takım olarak iyi futbol oynadık. Hatta 88.dakikaya kadarda iyi getirdik ama maalesef son dakikada yediğimiz gol bizi çok üzdü. İlk yarının son maçıydı. Genel olarak bir değerlendirme yapacak olursak 27 puan topladık. Bugün kazansaydık iyi olacaktı, bizim için çok önemliydi. İlk yarıyı 30 puanla kapatsak çok iyi olacaktı ama maalesef son dakikada gelen golle mağlup olduk” ifadelerini kullandı.

Futbolun üç sonuçlu bir oyun olduğunu dile getiren Gevrek, “Futbolda kazanmak, kaybetmek, berabere kalmak var. Bana göre takımımız bugün çok iyi mücadele etti. Futbolcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bundan sonra önümüzdeki maçlara bakacağız. Hedefimiz 30 puandı ama 27 puan topladık. 27 puan iyi. Ligde arada yok önümüzdeki Fatih Karagümrük maçına bakacağız” dedi.

Gevrek, bir gazetecinin ‘Youssuf’un transferi konusunda Galatasaraylı yöneticilerle bir görüşmeniz oldu mu?’ sorusuna, “Daha önce bir görüşmemiz oldu. Bugün maç vardı. Maç öncesi Youssuf ile alakalı bir şey konuşmadık. Daha önce bir görüşmemiz olmuştu, şuan net bir şey yok. Ama Galatasaray ile Youssuf’la alakalı 1-2 görüşmemiz oldu. Bugün maçla ilgili konuştuk ama Youssuf ile alakalı görüşmemiz olmadı” cevabını verdi.

Bir gazetecinin ‘Zemin oldukça kötüydü, bununla alakalı bir şey söylemek ister misiniz?’ sorusuna ise şu cevabı verdi: “Malatya’da hava şartları da sıkıntılı ve zor. Zemin biraz ağır ama seneye onu düzeltiriz. Bakıldığında kötü görünüyor ama çok da kötü değil. Bu sadece bizde değil birçok takımda böyle maalesef hava şartlarından dolayı zeminle alakalı sıkıntılar oluyor. Sezon bittikten sonra onunla ilgili bir değerlendirme yapacağız ama şuan yapacak bir şey yok.”

Gevrek, başka bir gazetecinin ‘Hafta içi futbolcular bir idmana çıkmadı, bu takımı nasıl ı nasıl etkiledi?’ sorusuna, “Takımı izlediniz bugün. Futbolun içerisinde bu tür sıkıntılar olabilir. Çok karakterli bir futbolcu gurubumuz var. Ufak tefek sıkıntılar olabilir. Türkiye’de bugün parasal olarak çok ciddi sıkıntı var. Anadolu takımlarının gelirinin yüzde 90’ı yayıncı kuruluştan ama bu sene çok ciddi bir indirim oldu. Yapılan indirimde bugün 30 milyon fark ediyor. Ekonomik anlamda sıkıntımız var ama aşılmayacak bir sıkıntı değil. Futbolcu kardeşlerimizin yaptığı ufak bir protestodur. Bence bu haktır, futbolcu kardeşlerimizle bununla alakalı bir sıkıntımız yok. Bu sadece Malatya’da değil, Türkiye’de birçok kulüpte var. Ama nedense Malatya’da çok fazla dile getiriliyor. Bunu da maalesef biz kendimiz yapıyoruz. Malatya’da yerel basınımız bu işi çok seviyor. Bizim içimizde de maalesef bu tür sıkıntılar var” cevabını verdi.

Gevrek, ekonomik sıkıntının aşılamayacak bir durum olmadığını ifade ederek, “7 senedir burada görev yapıyoruz. Biz elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Artık şehrimizin, siyasetçilerimizin, işadamlarımızın, herkesin bu takıma sahip çıkması lazım, bu şehir için çok önemli ve marka değeri var. Bunun sadece yönetime bırakılmaması lazım. Biz sadece yönetim olarak bugüne kadar bütün yükü taşıdık. Bu saatten sonra işadamlarımızın da sahip çıkması gerekiyor. Çok değerli işadamlarımız var. O değerli işadamlarımızda artık gelip başkan mı olurlar, desek mi olurlar bilmem ama artık takıma sahip çıksınlar. Bugüne kadar Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız destek veriyor ama sadece başkanımız ve bizimle olacak iş değil. Bugüne kadar hiç kimsenin kapısına gitmedik. Bu şehrin marka değeri Malatyaspor’dur ve buraya bütün işadamlarımızın sahip çıkması lazım” diyen konuştu.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi

adil gevrek

Subscribe
Bildir
guest
76 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bülent Yaşar

Bu yönetim şampiyon olduktan sonra yapılan kongrede yönetimin her yıl ihtiyaç olması durumunda sadece 1 milyon tl verebileceğini açıkladı. Beş yılda 1 milyon vermiş olsalar toplam 5 milyon eder. Malatyada kim cebine 5 milyon koysa ben Ali KOC ile 1saat görüşeyim, karşılığında 5 milyon vereyim dese görüşebilir mi. Asla. Ama Malatyaspor başkanı olduğu için ali koç ile ‘de görüştü hatta Cumhurbaşkanı ile görüşebildi. 3 beş milyonun yapamadığı görüşmeleri Malatyaspor başkanı olarak yapabildi. Her yıl düzenli olarak futbolcu satışı yapan bir kulubuz ve bi konu da Turkiyede ilk ucteyiz. O kadar futbolcu satışı bu yılı saymazsan gelen düzenli yayın geliri saha ici reklamları spor toto,mac başı gelirleri üst üste koyduğumuz zaman kimse başkanın alacaklı olduğunu söyleyemez. Düşünün Yusueff dune kadar asgari ücretle oynuyordu. Maaş olarakta çok ücret alabilecek birkaç oyuncumuz var gibi. Sivasspora bizimle çıktı ve hiç futbolcu satmadığı gibi yildiz futbolcular da bonservis vermeden büyüklere gittiği halde hiç bir zaman futbolcu alacakları ile gündeme gelmedi. 6 yıl içinde Mali kongre yapmayan bir adama kimse kusura bakmasında 5 kuruş vermez. Eski yönetimlerde aylık 3ton et faturası 5ton makarna faturası ile yolsuzluk vardı. Onlardan ders alıp 2yilda 1 defa mali kongre yapsaydı şehir arkasında dururdu.

Gazi

İyi Adil gevrek bu takımı 2.ligden süper lige çıkardı diye klübün borcunu alacağını hesabını vermesin.Herşey yapabilir.Gelirini alsın.Borcunu milletin üzerine yıksın.Ne güzel bir başkanlık.Bu başkanlığı herkes yapar..Eğer iyi bir malatyasporlu ise hemen klübün hesabını ortaya döker,hesabını verir ve klübü şehrin mülki amirlerine devreder.Malatya da kurtulur.

Cengiz

Neden koltuğa yapıştın bırakmadın sezon başında gevşek adil iyice borçlandırdın dimi

İsmail

1 yılda 57.5 trilyon ne oldu?Anlatda öğrenelim.Bunu da bir cevap ver.

Hacı Bekir

Başkana laf söylemeyin daha 10 tane TOGG siparişi vermişti onları alacaz :))

KERNEKLİALİ

Geçen sene başından beri yırtınıyoruz,çöp transferlerle kulübü batırmayın diye ama bezirganlarınız bize Elazığlı yaftası yapıştırdılar.göz göre göre lades transferlerin sonu böyle acı bitiyor işte.

Gökmen

Şeffaflık yok, hesap verme yok, kim ne alıyor, hangi transferden ne kazanıldı belli değil. Babasının çiftliği gibi yönetiyor. Yani tüm Anadolu kulüpleri aynı durumda. Yayıncı kuruluş bir tek Malatya’nın ödemesini kısmadı ya. Onlar nasıl ödüyorlar. Kaldı ki dünyanın parası dönüyor. Onların kazandığının belki binde birini kazanan asgari ücretli taraftar nereye gideceğini bile kestiremedigi parayı niye verecek? Geçen sene de aynı mesele oldu ama dile getirilmedi. Parayı alamayan oyuncular kaçıp gitti. Çoğu alacağından vazgeçti. Adil Gevrek’in taktiği bu. Parayı vermez, işine gelmeyen de çeker gider kafasında. Guilherme’yi hatırlayın ne dendi Trabzon a giderken. Alacağından vazgeçti anlaştık. Trabzonsporla başka ne anlaşıldı bilmiyoruz. Jahovic pat diye çıktı gitti. Ne oldu ne bitti ne alındı hiç bilen var mı? Yapacağı en mantıklı şey kulübü şehremini’ne bırakmak olur. Bu takım Malatyalınin ise olması gereken bu. Ben güven duymuyorum bu başkana. Borçsuz kulüp diye anılırdı birkaç yıl önce. Içini boşalttılar kim ne derse desin. Geçen yıl düşüşe geçişin sebebi de buydu. Takımı kendi şahsi malı gibi görüyor. Bakalım neler olacak. Yazık sahipsiz memleketime.

Müco

Ürün satışa çıkarın destek olalım stand açın bazı yerlere herkes bişeyler alsın yada maça gitmesek dahi maç bileti satışa çıkarın alalım destek olalım herkes taşın altına elini koysun

turan

Adil Gevrek haklı. Malatya’lı işadamları ancak büyük takımlara yardım ederler. Mehmet Ali Aydınlar Fenerbahçeye dünyanın yardımını yapıyor. Başkanın dediği gibi illa dilenci gibi kapılarınamı gidilsin.

yusuf

Başkan bırak bu işleri bugüne kadar sana tek söz etmedim ama sende artık şapkanı bir koy önüne. Bugüne takar şu oyuncuyu bu kadara sattık şunu bu kadara aldık borcumu bu gelirimiz bu diye bir açıklama yapmadın keşke hep şeffaf olaydın da bugün siyasilerden iş adamlarından destek isteme yüzün olaydı bugün çıkmış herşey yönetime bırakılmamalı diyorsun adama demezler mi 6 yıldır gelen paralar nasıl harcandı… Sen şimdiye kadar harcanılan kazanılan paraları hiç bir şekilde kimseye ile paylaşma şimdide çık yardım edin de ohhh ne güzel daha fazla küçülme bırak git lütfen….

Basri

Sevgili Malatyaspor taraftarları benim burada yaptığım yorumlara bazı arkadaşlar beni anlamayıp yargılayanlar hatta yaptığım yorumları Malatyaspor düşmanlığı olarak kabul ederek bana hakarete kadar yeltenenler oldu, halbuki benim amacım Malatyasporun kötü yönetildiğini böyle devam ederse bu takımında efsane saydığımız Malatyasporun durumuna düşeceğini taraftarlarına anlatmaktı,hemen hemen her yorumumda memnuniyetsizliğimi gösteriyordum çünki bugünkü Malatyaspor yönetimine güvenim ilk günden beri yoktu. Arkadaşlar Malatyasporun kuruluş tarihine bir bakıldığında günümüze gelene kadar bir kaç başkan istisna ama mesela Rahmetli Nurettin Soykan beyefendi ve bir iki isim daha, diğer gelenlerin hepsi buna Adil Gevrek’te dahil Malatyasporu arpalık olarak görüp başkan oldular bunlara kimse ama hiç kimse gelin Malatyaspora başkan olun demedi bu başkanların bazıları gayri meşru işlerini bu takımın sırtından yürüterek bazılarıda kara para aklama yeri olarak görüp kolları sıvadılar. Adil Gevrek gibileride arpalık olarak bu işe girişti başta söylediğim gibi bir kaç Malatyaspor sevdalısı başkan hariç diğerleri bu takımın sırtından milyonları götürdü kimseye hesap bile vermedi kimsede bunlara aman gelde bu takıma başkan ol demedi bunlar işin bilincinde Malatyasporun elde edeceği gelirleri kendi çıkarlarına kullanmak amacı içerisinde başkan oldular, bunların hiç biri Malatyasporun kaşına gözüne sevdalı olmadılar parasına gelirine göz diktiler. Arkadaşlar doğru yönetilen bir futbol kulübü asla zarar etmez futbol gelirleri zaten masrafları karşılar ayrıca satılan futbolculardan elde edilen kazançlar artı kulübe büyük imkanlar sağlar, peki Adil Gevrek beye soruyorum satılan futbolcu paraları tff’den elde edilen gelirlerin yayıncı kuruluşun sosyal medya gelirleri bunların hesabını vere bilirmi neden şeffaf değiller biliyordum takımı sonunda sırt üstü bırakıp gideceklerini her zaman buradan taraftara seslendim bu takımın sahibi sizsiniz bu takımın altı oyuluyor zaman geçirmeyin sahip çıkın dedim dedim durdum, inşallah her zaman dediğim gibi yinede yanılan ben olayım yeterki Malatyaspor ligde kalsın.

hakkı

soruşturma açılsın transfer paraları başkan olduğu süre içinde gelir gider tüm ayrıntıları ile hesaplansın. zamanında bırakmadı başkan şimdide sahip çıksınlar başkan mı olurlar diyor. herşey zamanında güzeldir.

Çöşnüklü

Ne kadar boş yorum yazanlar var,sanki adam ligin dibinde takımı bırakıyor, takım 9 sırada gelsin alsınlar..Gevezelik yapmasınlar,bir tane başkan adayı 5 milyon ile adayım dedi, arkadaş Malatya spora başkan olmak isteyen ,bu marka değerin fiyatı 100 milyon dan aşağı olmamalı,5 milyona git küçük dükkan al,5 milyonluk adamlarmi ,bunlarmi başkan olacak..Adil gevrek 2.ligden alıp süper lige çıkaran kişidir , haksızlıkta etmemek gerekir…

İsmail

Çöşnüklü,Gelip alsınlar demekle bu işten kurtulamazlar.Teferruata gerek yok.Geçen yıl Tüm ulusal medyada Malatyasporun,Son iki yılda Alanya ve Beşiktaşl’a birlikte futbolcu satışlarından en çok kazanan üç takımdan biri olmuş.Bu 57,5 trilyona ne oldu?Bu paraya galibiyet ve beraberlik primleri dahil değil.Bu para ile hangi yıldızlar alındı?Klübün hangi giderleri karşılandı?Bırak bunları Üstüne klübün arabaları bile satıldıBaşkan eğer Malatyasporu seviyor ve iyiniyetli ise eski başkanların yaptığı gibi şehrin mülki amirleri ile medyada borç ve alacak durumunu belgelerle izah eder ve klübü teslim eder.Ancak bunu yapabilirmi?

Hakiki44

Zaten ligin dibindeydi. Deprem zamanı da atıp tuttu ama küme düşüyordu pandemi olmasaydı. Kimin boş yazıp gevezelik yaptıgı belli. Millete ahkâm kesecegine 100 milyon verip takımı al o zaman.

Malatyadan

Belediyeler şehrimix destek vermese başkan bir gün bile başkanlık yapamazdı, çünkü maddi katkısı, futbol bilgisi yok, kendi şirketini böyle yönetiyorsa şimdiye kadar çoktan batması gerekirdi, alınan futbolculara bakın çoğu çöp, paralar boşa gitti

Gazi

İyi Adil gevrek bu takımı 2.ligden süper lige çıkardı diye klübün borcunu alacağını hesabını vermesin.Herşey yapabilir.Gelirini alsın.Borcunu milletin üzerine yıksın.Ne güzel bir başkanlık.Bu başkanlığı herkes yapar..Eğer iyi bir malatyasporlu ise hemen klübün hesabını ortaya döker,hesabını verir ve klübü şehrin mülki amirlerine devreder.Malatya da kurtulur.

Vasat44

Çamur at izi kalsın. Dereyi geçerken at değiştirilmez, bırak dendiğinde bıraksaydın

44

Gecen senede dereyi geçerken atmi değiştirilir dediler.
At derenin dibini boyladı.

MUSTAFA

Lig başlamadan sana gelip genel kurula git klübü bırak dendiğinde kabul etmedin devam edeceğim dedin. Para kalmayınca borç çoğalınca mı bu sözleri söylüyorsun başkan. Olmuyor böyle.

Alpay

Malatya sporu amator kumeye yollanlar,y n malatyayida yollarlar tarih tekerurden ibaret.ne yazik ki.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Galatasaray 26 18 3 5 52 19 33 57
Beşiktaş 25 17 3 5 56 26 30 54
Fenerbahçe 26 17 3 6 48 27 21 54
Trabzonspor 26 14 6 6 32 25 7 48
Hatayspor 26 13 6 7 46 31 15 45
Alanyaspor 26 12 6 8 40 26 14 42
Gaziantep FK 26 10 10 6 37 29 8 40
Fatih Karagümrük 26 11 7 8 41 34 7 40
Göztepe 26 9 8 9 36 31 5 35
Antalyaspor 26 7 13 6 24 29 -5 34
Sivasspor 25 7 11 7 28 29 -1 32
Konyaspor 25 8 7 10 32 30 2 31
Yeni Malatyaspor 26 7 10 9 33 35 -2 31
Kasımpaşa 26 8 5 13 29 41 -12 29
Çaykur Rizespor 26 6 10 10 30 42 -12 28
Kayserispor 25 6 7 12 17 30 -13 25
Başakşehir FK 26 6 7 13 28 44 -16 25
BB Erzurumspor 26 6 7 13 24 41 -17 25
Denizlispor 26 5 6 15 23 46 -23 21
Gençlerbirliği 25 5 6 14 21 46 -25 21
MKE Ankaragücü 25 5 5 15 28 44 -16 20

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...