Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Bazı STK’lardan Emekli Amiral Bildirisine Tepki

Gündem

05-04-2021 tarihinde yayınlandı.

Bazı STK’lardan Emekli Amiral Bildirisine Tepki

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Malatya’da, 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine tepki gösteren sivil toplum kuruluşları, ‘Hodri meydan’ diyerek imzası bulunan kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Malatya’da Soykan Meydanı’nda bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, bildiri yayımlayan 104 emekli amirale tepki gösterdi. Malatya Sivil Toplum Kuruluşları adına konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Hüseyin Söylemez, “Türkiye’nin egemen ve tam bağımsız ülke kararlılığından, Silahlı Kuvvetleri dahil olmak üzere devletin kurumlarının milletin emrinde, milletin iradesine, medeniyet ve inanç değerlerine hassasiyetle yol almasından rahatsız bir grup zevat, kendini ifşa etti” dedi.

Emekli amirallerin muhtıra çağrışımlı bildiri yayımladığını ifade eden Söylemez, “Aktif görevde oldukları dönemde neye hizmet ettikleri herkesçe bilinen, kağıt üzerinde ‘Deniz kuvvetleri emeklisi’ gerçekte ise amiral eskisi 104 vesayet mankurtu, Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden ‘fikir beyanı’ sığınmasına da fırsat verecek fakat esasında darbe heveslerini ortaya koyan ‘muhtıra çağrışımlı’ bir açıklama yaptı. Vesayet döneminin tetikçisi, milli irade esaslı sivil siyaset sürecinin emeklisi sıfatlarına haiz demokrasi sefili güruh, çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri açıklamayla, siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini, gaflet, dalalet ve millet iradesine ihanet gayretlerini beyan etmişlerdir” ifadelerine yer verdi.

FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş heves ve hedeflerini milletçe gördüklerini ve not ettiklerini belirten Söylemez, “Milletimizin, bu türden hedefleri, niyetleri ve fiilleri, failleri, iştirakçileri ve azmettiricileri ile maşeri vicdanında mahkum etme iradesini ve tarihin çöplüğüne gönderme dirayetini herkese bir kez daha hatırlatıyoruz. Bu açıklama göstermektedir ki emekli de olsa bazı darbe heveslilerinin siyasete müdahale etme, millet iradesine çelme takma, darbe çığırtkanlığı yapma ve gayrı milli odaklara selam çakma hastalığı devam etmektedir. Bir kısım kendini bilmez mütekait askerin sözde ülkenin bekasını düşündükleri izlenimi vererek siyasete müdahale etme cüretleri hukuki açıdan ihanetin, fiili açıdan açık bir zavallılığın, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir. Darbeye tevessül eden, milletin iradesini ve inanç değerlerini hedef gösteren. Sivil siyasi iradenin hukukunu yok etmeye yeltenen herkese haddi bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Yerli işbirlikçileri ile oyun kurmaya çalışan zelil güçlere gelince, değil 104 denizci, tüm yerli hainler ve efendileri olarak bir araya gelseniz bile ne bu milleti yok edebilir ne de Peygamber ocağını söndürebilirsiniz. Sayınızın çokluğu Anadolu insanının basireti, feraseti karşısında galip geleceğiniz anlamını taşımıyor. Millet iradesine karşı hala bu gibi anti demokratik girişimlerden, darbe imalı bildirilerden, milletin kendilerine verdiği rütbeleri millete karşı kullanmaya kalkan bedhahlardan bir sonuç alabileceğini düşünenler varsa, onlara ve tüm uzantılarına karşı Malatya Sivil Toplum Kuruluşları olarak buradan ilan ediyoruz. Hodri meydan, haddinizi bilin” diyerek sözlerini sonlandırdı.

iha

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
13 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Osman

Montrö sözleşmesi ne göre ABD ve NATO’ Karadeniz e girip Rusya yi ve Ukrayna yi birbirine dusuremiyor… Bizim hükümet el altından montrö yu delecek ti ifşa oldu… Malatya nin Zeki insanları da sanıyor ki ihtiyar amiraller darbe yapacak…. Ya yıllar önce Suriye ye de böyle girildi ne oldu Suriyeliler elimizde kaldı…. Akıllı STK lilir biraz okuyun…

cihan

malatyanın hiçbir sorununda gözükmezler.
dünyanın neresinde emekli bahriyeliler darbe yapmış?
dünyanın neresinde donanma darbe yapmış?
katar(kanal degıl!) istanbul yapılmasın, rant için montrö delinmesin diyen, bunu en iyi bilen insanlar uyarıda bulunuyor. çünkü sonra kandırıldık dıyecekler.

alican

Bal gibi darbe imasıdır.Hepsi amiral 104 kişi.içinizde daha alt veya üst rütbede hiç kimse yokmuymuş.Gecenin ilerleyen saatlerinde yayınlıyorsunuz..Yetti artık düşün bu milletin yakasından nedir bu darbe hayalleriniz..Ulusun önderi ve Türk bayrağımızın posteri indirilip yerine aponun selonun posteri ve ve paçavrası asılınken rahatsız olmuyorsunuz.Ne olduki hükümet ımf’den borç mu dilendi?.Katar,suriye,libya,ege,akdeniz,karadeniz ve karabağda bu haçlı evanjelistlerin kursaklarına tıkılan hevesleri sonucunda.alınmıştır.Pkk çapulcusu bu toprakları bölecekti oda olmadı.Kafasını çıkaramıyor.fetö olmadı.Kahrolası pandemide de bu hükümet bayağı başarılı.Geriye ne kaldı.Bu bildiri masum bir uyarı değildir.Olay yargıdadır İnşallah geerçek nniyetleriyle her şey açığa çıkarılacaktır..

Vatansever

Montrö Boğazlar Sözleşmesi içeriğini oku istersen eğer içeriğini bilirsen asıl darbeci kimler anlarsın.

M.Sinan Öztan

Bazı sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek son günlerin gündemine oturan 104 emekli amiralin montrö uyarısı açıklamalarına Ankaradan gelen talimat üzerine bazı sivil toplum kuruluşları açıklama yapmış.Bu bildiriyi iyice okuyun bunun neresinde suç olacak bir kelime var.olsa olsa sadece gündemi değiştirme amaçlı olarak ele almak gerektiği düşüncesindeyim..Sonuça ülkemizde işler iyiye gitmediği zamanlar iktidar suni br gündem yaratıyor ve günlerce bu konuda tartışma yapılıyor.

ali

Ya ben anlamıyorum.Acaba evimde darbeli matkapla çalışma yapsam akp liler bize darbe imasında bulunuyorsun derlermi çok merak ediyorum.

abdulvahapgülezgin

STK
ne demek acaba çok merak ediyorum. memleketin gündemine birilerinin eli ile itilen konularda birden ortaya çıkarlar da ‘Malatya’ denildiğinde, hak hukuk denildiğinde açlık işsizlik denildiğinde birden bire yok oluverirler.

Baturalp

Şu haliyle tek adam vesayetiyle yönetildiğini konuşamayan stk ların ne dediğinin neyi savunduğunun hiç bir önemi yoktur. Bırakın gösterilerine devam etsinler

Mahmut
Alperen

Olayın ciddiyeti başlıkta belli BAZI STK’lar. Eskiler hatırlar plakların rağbet gördüğü dönemden Sahibinin Sesi Plak gibiler

Cemil

Malatya STK’larıymış! Malatya’nın hiç bir sorununda ortada yoklar. Ama tepeden indirilen bir gündem mi var, bunlar hemen ortaya atlarlar. Nedense konuları hep, genel meselelerdir. Yerel meseleler bu yüksek düşünceli (!) STK’ları ilgilendirmez. Sultansuyu imiş, yolsuzluklarmış, usulsüz ihalelermiş, kentteki rant kavgasıymış, yerel hizmetlerdeki sıkıntılarmış bunların gündemine hiç girmez. Genel meselelerden de netameli olana hiç dokunmazlar, dokunamazlar. Örneğin pandemi ve onunla ilgili yaşanan olumsuzluklar, yetersizlikler, sorumsuzluklar bunların gündeminde yeralmaz. Tek merkezden idare edilircesine gündemleri tektir. Ülke genelinde, benzerleri ne için sokağa çıkmışsa bunlar o gündemle kendilerini ortaya atarlar. Ve ayrıca, kim olduklarını da önlerine açtıkları pankartın bir yerine, bir vesileyle ekledikleri sloganın içerisinde görürsünüz:’MEŞALE’ İmzaları budur ve Malatya aslında bunları çok iyi tanır. İktidarın nimetlerinin, liyakatlerine bakılmaksızın, maddi ve manevi olarak en çok faydalanıcısıdırlar ve dolayısıyla bağımsız hareket edecek durumda değildirler. NOKTA!

Şahin

STK cılık oynayan sevgili bilim felsefe kültür abidesi büyüklerim.. ben cahil bir kardeşiniz olarak merak ediyorum ki iktidar gücünü arkasına alıp hangi gündem popülerse iktidar bakış açısıyla bildiri okumak çok eğlenceli olabilir boş zaman değerlendirmek için ama keşke aynı eforu hırsızlık yolsuzluk adaletsizlik haksızlık için de sarfetseniz.. ama böyle daha iyi çünkü tarihe zavallılar olarak geçmek daha iyi.. (

Nazım

Fetö TSK’yı ele geçirirken neden meydanlara inip sesinizi çıkartmadınız. Uppss doğru ya o zaman Fetö ile ortaktınız.

Ayrıca darbe yapacak asker önceden bildiri yayınlayıp haber vermez. “Bakın biz darbe yapacağız haberiniz olsun” demez. Yalanın da bir sınırı olur. Ayrıca madem bildiride satır aralarına gizlenmiş bir şey buldunuz söyleyin biz de bilelim. Zaten 20 yıldır mağdursunuz, sizden olmayan herkes darbeci-terörist. Koltuk için yapmadığınız şey kalmadı. Evime ekmek götüremiyorum diyeni bile terörist vatan haini ilan ediyorsunuz.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 23 16 6 1 41 17 24 54
Konyaspor 22 13 6 3 34 16 18 45
Alanyaspor 23 11 5 7 41 33 8 38
Adana Demirspor 23 10 7 6 35 25 10 37
Fenerbahçe 23 10 7 6 36 28 8 37
Beşiktaş 23 10 6 7 35 31 4 36
Hatayspor 23 11 3 9 32 34 -2 36
Başakşehir FK 22 10 4 8 31 23 8 34
Gaziantep FK 22 9 5 8 27 28 -1 32
Sivasspor 23 7 10 6 30 24 6 31
Kayserispor 23 8 7 8 31 32 -1 31
Fatih Karagümrük 23 8 6 9 29 36 -7 30
Kasımpaşa 23 7 6 10 30 31 -1 27
Göztepe 23 7 6 10 28 31 -3 27
Galatasaray 23 7 6 10 28 33 -5 27
Giresunspor 23 7 5 11 22 25 -3 26
Antalyaspor 23 6 6 11 23 34 -11 24
Çaykur Rizespor 23 6 4 13 21 39 -18 22
Altay 23 5 3 15 24 38 -14 18
Yeni Malatyaspor 22 4 4 14 18 38 -20 16

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...