Final

Fuat


Lab


Malatya Haber -

“Bir Milletvekili, ‘Bir Hizmetin Diğerlerinin Bir Dönemine Bedel’ Dedi”

“Bir Milletvekili, ‘Bir Hizmetin Diğerlerinin Bir Dönemine Bedel’ Dedi”
 • 27.12.2020

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya için çok büyük projeler hayata geçirdiklerini belirterek, her bir projenin diğer belediye başkanlarının 5 yıllık dönemindeki toplam faaliyete eş büyüklükte olduğunu ileri sürdü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bu tespitin kendisine değil, halen görevdeki bir Malatya Milletvekiline ait olduğunu ve tespitin doğru olduğunu vurguladı.

Gürkan, sadece 1 projesini, AKP’li önceki belediye başkanların 5’er yıllık görev dönemlerinde yaptığı toplam icraata eş değer gören Malatya Milletvekilinin adını ise açıklamadı.

“Hizmet destanları yazıyoruz”

Kendisini geçmişin, bugünün ve geleceğin Belediye Başkanı olarak konumlandıran Selahattin Gürkan, “Bizde –cek, -cak yok. Bütün projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Kimisinin ihalesi yapıldı,  kimi başladı, kimi yarısına geldi. Hizmet destanları yazıyoruz. Hizmet destanları yazmaya devam edeceğiz” dedi.

Dün akşam, ER TV ve Vuslat TV ortak yayınında,  Bülent Yalvaç ve Hülya Kaya’nın 2020 yılında yapılan belediye çalışmaları hakkındaki sorularını cevaplandıran Selahattin Gürkan, yaptığı hizmetlerin çok büyük takdir gördüğünü bir pilot ve bir milletvekili ile yaptığı sohbetlerle örnekleyerek anlattı.

“Bir pilot, ‘Gökyüzünde ben bunu gördüm ve hayretlere düştüm’ dedi”

Yolda yürürken kendisine bir pilotun rastladığını söyleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Daha önce Türk Hava Kuvvetleri’nde çalışıyormuş. Şimdi helikopter kullanıyormuş. Ve bana ne dedi biliyor musunuz? ‘Ben’ dedi, ‘Böyle bir şey görmedim’ dedi. Dedi ki, ‘Ben diyordum ki bu beldiye başkanları bu şehre nasıl gidecek, Şimdi ben gökyüzünden takip ediyorum. Arguvana gidiyim orda çalışma var, Arapgir’e gidiyim orda çalışma var. Pötürge’ye gidiyim, Doğanyol’a gidiyim, Akçadağ’a gidiyim, Yazıhan’a gidiyim, Doğanşehir’e gidiyim… İşte hangi, nereye gitsem orda yoğun bir çalışma var… Gökyüzünde ben bunu gördüm ve hayretlere düştümdedi.

Bir Milletvekilimiz bana dedi ki, “Senin 1 hizmetin, diğer başkanların bir dönemine bedeldir”

Malatya için çok büyük projeler yaptıklarını ve bu projeleri bir bir hayata geçirdiklerini söyleyen Selahattin Gürkan, bu projelerin büyüklüğünü bir Malatya Milletvekilinin ağzından “Bir milletvekilimiz şöyle demişti bana: Senin bu hizmetinin bir tenesi, öteki başkanların 1 dönemine (5 yıl) bedeldir. Mevcut Milletvekillerimizden biri bu. Dedi ki, bu askeri kışlayı sadece bir basın açıklaması ile verdiniz. Bu hizmet, bir belediye başkanının bir döneminde bile yapabileceği iş değildir” sözleriyle aktardı.

malatyahaber.com

Etiketler: / / /

Yorumlar
 1. İlhan DÖNMEZ dedi ki:

  Her kafadan başka bir ses çıkmış; kimi övmüş kimi yermiş haberde yorum çok ama kör dövüşü kimin kime vurduğu belli değil.
  Bu anlayışla bir yere varılmaz belediyecilikte yapılanları anlatmakla iş olmaz yapılacaklar için konulan hedefleri belirlemek ve hedefe varmak için çalışmak, çalışmak, çalışmak gerekir..Gurbette yaşayan bir Malatyalı olarak memleketimi her bakımdan gelişmiş görmek göğsümü kabartır vesselam….

 2. MUSTAFA dedi ki:

  Başkanın ne çok çekemeyeni varmış. Başkan çevresine dikkat etmeli. Bu kadar istemeyen arasında hizmet etmek gerçekten zor iş. Allah yardım etsin başkana.

 3. Mustafa dedi ki:

  Covid-19 çalışmanız ne aşamada sayın başkan ( dünyada bir ilk olmasını bekliyoruz )

 4. Murat Can dedi ki:

  Ediyim ölem Murat

 5. Sefa dedi ki:

  Başkan dinlenip dinlenip kendisini övüyor 🙂
  YAREN’leri bol olan Başkan 🙂

 6. Mehmet dedi ki:

  Siz yaptınıźda niye biz göremiyoruz hepinizi toplasak biri çıkmaz ne hizmeti milleti uyuyun böyle bakalım nereye kadar

 7. Sezgin Haktanır dedi ki:

  Sayın Başkan, o kadar fedakâr ki, millet kendisini överek yorulmasın diye, onların yerine kendini övüyor!

 8. Sefa durmaz dedi ki:

  İnşallah selahattin başkanı reis-i cumhur olarak görmek istiyoruz malatya için yaptıkları daha hiç bir belediye yapmamıştır. Böyle bir başkan yok allahına gurban. Milletvekillerimizide çok seviyor. Adamın dibisin başkan.

 9. yılmaz dedi ki:

  Sayın başkanım Nasa üssünde çalışıyorum. Dün arkadaşlar kendi aralarında konuşurken denk geldim. Bizim Malatya’daki çalışmalardan bahsediyorlardı. Buradan heryeri görüyoruz Dünya’nın hiçbir yerinde bu kadar muhteşem çalışma görmedik diyorlardı. Onlar anlattıkça gururlandım. İyi ki varsınız. Hep bu şekilde devam başkanım.

 10. osman1453 dedi ki:

  Selahattin Başkana Laf yok Ağzınız eğilir Allah korusun O kadar proje yaptı yolları yaptı bölünmüş yol yaptı Kömüthan köprüsünü yaptı Havalimanını yapıyo Askeri Hastanenin yerini Adliye sarayı yapacak Daha neyapsın Arkadaş bu adam Ayıptır günahtır eleştirmeyin Pilot bile söylemiş yukardan bakınca sanki istanbuldyım demiş yalanmı söylüyor 2 yılda yapmadığı kalmamış intahar eden çoçuğu bile ikna etmiş canından olmamış 20 tane rakibi vardı Büyükşehir adayıyken Mhp destek vermeden rekor oyla
  seçilmiş %68 Ayıptır eleştirmeyin Büyük Başkanı

 11. Mehmet dedi ki:

  Malatya da hergun deprem oluyor neredeyse Malatyanin merkezi denilen yerler hep eski bina belediyeler bu konularda çalışma yapsınlarda o zaman diyelim sosyal belediyecilik belediyeler çalışıyor. Elazığ’da parsel parsel kentsel dönüşüm yapılıyor. Malatya da nerede yok…

 12. MUSTAFA dedi ki:

  Başkana helal olsun. Selahattin başkan gelene kadar Malatya merkez dışındaki yerleşim birimlerine hizmet gitmiyordu. Selahattin başkan sayesinde kırsal hizmet görmeye başladı. Kıskananlar çatlasın. Başkan doğru yolda.

  1. Ahmet dedi ki:

   Güzel fıkra

 13. Mehmet dedi ki:

  Yollarda bulunan aylardır kapanmaz çukurlar gökyüzünden görünüyor mu?

 14. Ahmet dedi ki:

  cumali abe selattin başkan ne o kovit 19 ilgili asi çalışması mi yapıyor hadi hayırlısı inşallah bi çalışmasını görürüz. gitmeden şu büyük çevre yolunu açar da bende gidip elini öperim bi söfür olarak….

 15. Mehmet dedi ki:

  Demekki yapilan hizmetleri gormek icin ya milletvekili yada pilot olmak gerekiyormus biz ondan goremiyoruz

 16. Mert Korkmaz dedi ki:

  Büyükşehir belediye başkanı oldu olalı eski Bld. Başkanlarına sanki başka Parti’nin bld. Başkanlarımız gibi sallamaya devam ediyor. Kendisinin de her yaptığı işten sonra kurduğu tek cümle var Malatya tarihinde bir ilk, görülmemiş bir hizmet vs.vs. gibi süslü cümleler ve geçmişteki başkanlara sürekli taş atan cümlelerle hayatını geçiriyor. Hizmeti güzel yapmak, geçmişi milletin önüne atmak olmamalı. Çünkü neticede aynı Parti’nin adamlarisiniz. Aynı şeyi sana yapsalar hoşuna gider miydi? Battalgazi Belediyesi’nin % 70 i Eski Malatyalı. Giderayak doldurup gittiğini, üstüne bir de Belediye binası yapıp dünya kadar borçlandirdigini bunları da Malatya tarihinde ilk diye anlatırsa o zaman helal olsun deriz. Buyrun meydan burası.

 17. Hemşehri dedi ki:

  Anlayamadım şimdi, önceki belediye başkanları başarısızdı ve AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımız bunu bile bile birde mükafat olarak o başkanlara Milletvekiliğimi hediye etti, kusura bakmayın bu söylediğinize nasıl inanayım tezatlık var çünkü.

 18. Turan dedi ki:

  Uzaydan bakınca görünen yapılar:
  1- Çin Seddi
  2- Selahattin başkanın hizmetleri
  Seni 2023’te Reisi Cumhur görmek isteriz.
  Malatya’nın başka kurtuluş şansı yok.

  1. Vedat dedi ki:

   Ne güzel bir durum tespiti mevzu budur

 19. Kiremit dedi ki:

  Kıskananlar çatlasın. Haksız kazanç sağlayanlar akarı keislen ve rahatları kaçlarda

  1. Boztepeli dedi ki:

   Vallahi haklısın, kıskananlar çatlasın. Eğer Selahattin Gürkanı kıskanan varsa şu alemde çatlasın, bir kayıp sayılmaz.

 20. Yağmur Ankara dedi ki:

  Sayın Başkan Selahattin Gürkan ; Yeniliklerin, hizmetin eşitlik ve adaletin en güzel örneğini hafızalara kazıdı. Oldukça başarılı ve Sami mi buluyorum.. Malatya
  yenilikçi hizmetiyle insanınn içini ısıtıyor… Çünkü seviyoruz dedi ve Sevilgiyle yaptı…Allah Razı Olsun ??

  1. Ali dedi ki:

   Şu içini ısıtan hangi eser ve hizmetlerse söyleyin de bizim de içimiz ısınsın!

 21. Cumali Karadağ dedi ki:

  Allah’ına gurban Malatya.
  Allah’ına gurban Selahaddin Başkan.
  Allah’ına gurban Destan Şehir.
  Allah’ına gurban iyiki varsın.
  Başkanım bu covid-19 ile ilgili dünyaya örnek olacak çalışmanızı sabırla bekliyorum.
  Allah uzun ömürler versin. Başkanım.

  1. Ali dedi ki:

   Allah sana da uzun ömür versin.
   Çünkü daha çok bekleyeceksin!

 22. pasa44 dedi ki:

  Başkanın açıklamaları da yakın zamanda edebiyat dersilerinde mübalağa (abartama) sanatına örnek olacak cinsten. Duyan da sanır ki Metro, Yüksek Hızlı Tren, Şehir Hastanesi, Köprülü Kavşaklar, Yeni Alt Merkezler yapılmış. Elazığlılar bile Malatya’dan geçerken Malatya’nın trafiğinden İllallah ediyorlar. İstasyon Kavşağı tıkanıyor, Kırmızı ışıklar insanı yoruyor, akşamüstü Kışla Caddesi ile İstasyon Kavşağı arası Boğaz içi köprüsü gibi oluyor. Allah rızası için İstasyon Kavşağına köprülü kavşak mı, alt geçit mi acilen bir şeyler yapılsın. Başka yer yokmuş gibi Millet bahçesinin içine kütüphane yapılıyor, kütüphane her yere yapılır ama yeşil alan her yere yapılamaz. İlle de yapmak istiyorsanız ŞKÖ’yü restore edin oraya yapın. Kernek Parkını da ucube beton yığını olmaktan kurtarıp eskisi gibi su ve yeşili bol bir park yapın Allah rızası için.

 23. Canan dedi ki:

  Allah aşkına vizyonunuz geniş olsun biraz. Destan şehri deyip duruyorsunuz, neyin destanı? Millete hamaset yapmayın, farklı olun, özgün projeler geliştirin. İmkanı olsa yolu, kaldırımı muhtarlar da yapar.

 24. TAHİR dedi ki:

  O kadar yorum yapılmış, bir yorumcu da Allah rızası için, “Sayın başkan o nasıl Türkçe… 10 defa “GİDİYİM” ifadesini kullanmak ne demek? Siz eğitimcisiniz, bu nasıl bir konuşma, nasıl bir Türkçe?” diye sormamış… “GİDİYİM” ne demek ya…

  1. Ali Kaya dedi ki:

   Gidiyim demek şele bişe abe: Gahisin mesele, biyerden mesele başga biyere gidisin ya ahan ona gidiyim diyiler Tahir abe. Abeme diyem, . gahįp da ondan soynamasına Allarızasıçün biri demiyi ki demiyi gerdeş az bi soluklan gompile gezisin. Çala çoluğun heç mi öskemiyi seni?

  2. Ali Koç dedi ki:

   Millet ne derdinde Tahir Bey ne derdinde…..yapılan iş yalanlama mı önemli konuşma mı ????

   1. TAHİR dedi ki:

    Eğitimci olduğunu iddia eden bir büyükşehi belediye başkanı düzgün Türkçe konuşmak zorundadır. Orası, “Aşağışeher” çayocakları değil Ali Koç bey…

 25. Necip fazıl dedi ki:

  Sayın başkanım projeler yapılırken lütfen çalışma alanlarının üzerine file çekin ABD uzaydan görüp kıskanır ve siz bunları nasıl yaparsınız deyip yeni yaptırımlar uygulayabilir lütfen duyarlı olalım…

 26. Reşo dedi ki:

  Malatya belediye başkanı hangi büyük projeyi yaptı eski Belediye başkanın ışlerini tamamladı göz ve hizan var

 27. ali kaya dedi ki:

  El insaf. Adam elinden geleni yapıyor. (Hacı Uğur ve önceki belediye başkanlarının tonlarca borç bırakmasına rağmen).Ama mesajlara baktığımda klavye delikanlıları yine iş başında. yav eleştiri olur da bu kadarı olmaz. yapılanları görmemek için kör olmak lazım.Sanki hiç bir hizmet yapılmıyormuş gibi bahsediyorlar.Bostanbaşına yapılan hizmetler,Altın Kayısında Bulvarının tamamlanarak hizmete açılması,Anayurt Bulvarının kazandırılması,Bosna ve Filistin Caddelerinde açtığı yollar ve alt-üst yapıların tamamlanması, Güngör Caddesinin tamamlanması, Karakavak da yapılan hizmetler ve bunlar gibi daha niceleri.İlçe Belediyelerinde yapılan hizmetler(ilçe belediye başkanları her defasında Selahattin başkana yaptığı işlerden dolayı teşekkür ediyor).
  Selahattin başkan sana da oy vermedim.
  ama her zaman ki bildiğiniz doğrulardan şaşmayın .Allah yardımcınız olsun.

  1. sadık dedi ki:

   he gardaş, malatya tarihinde ilk kez malatyaya kavşak yapıldı. onu da selahattin başkan yaptı. selahattin başkandan önce malatya köydü, ilk kez hizmet gördü malatya. böyle hizmetleri göremeyen bizler ise körüz. seçimde bir daha aday gösterilirse o zaman kör gözümüzle kime oy vereceğimizi görürsünüz.

 28. ali dedi ki:

  insanların maddi manevi durumu çok iyi ak parti hedefe ulaştı ..insanlar mutlu suç oranı azaldı ..insanlar askıda ekmeklerini askıda alabiliyor ..mutlu son gibi

 29. Kayısıcı dedi ki:

  Selahattin Gürkanı Sosyal Medya da yakınen takip eden bir vatandaş olarak Başkanımızın hizmet ürettiğini hizmet odaklı çalıştığını açık bir şekilde görebiliyoruz zaten. Malatyayı ayağa kaldırdı Başkanımız Allah razı olsun. Ben şahsım adına Başkanımızın her daim destekçisiyim. Çünkü kısa bir sürede yollar olsun temizlik olsun unutulmuş eserleri ayağa kaldırma olsun bu Malatya geneli için böyle tüm ilçelerde Fuar merkezleri olsun itfaiye istasyonundan tut kayısı depolarına kadar her ince ayrıntıyı düşünerek hizmet üretiyor. Malatyamızın Selahattin Gürkan gibi değerleri baş üstünde tutup değer vermesi lazım.

 30. Mustafa dedi ki:

  Hay Allah Tesadüfe bak. Ben de geçen gün 2 tane f-16 pilotu ile görüştüm onlarda benzer şeyleri söylediler. Bu formal bir durum mu i formal bir durum mu selahattin başkan

 31. By Malatyalı dedi ki:

  Selahattin Bey ilk geldiği zaman da Malatyalılar olarak yanındaydık halen daha yanındayız. Hizmet noktasında Selahattin Gürkan’ın yaptıklarını görmeyenler nankördür. Selahattin Bey Malatyayı şaha kaldıracak hizmetleri ve projeleri ile Malatyamızı 2 yıllık görev süresinde 6-7 yıl ileriye götürdü kalan görev süresinde de Hizmetleri ve Projeleri ile Malatyamız hak ettiği ihtişama kavuşacaktır.

 32. Haluk44 dedi ki:

  Yani ezelden beri, hizmet eden ve en güzelini yapmaya çalışan insanlar, yöneticiler hep karalanmıştır. Sizde karalamaya devam ediyosunuz unuttuğunuz bir şey var;
  ‘İş köşe de değil, kösededir.
  Sen pekmezi iyi yap sinek Bağdat’tan gelir’ .

 33. Vurdu ve Gol oldu. dedi ki:

  Başkanım dün gece golleri sıraladı, sesi buradan geliyor.
  Yahu azıcık gururlanın, mutlu olun..
  Tek tek, kalem kalem, fotoğraf fotoğraf Bilal’e anlatır gibi Malatya’ya yapılan hizmetleri anlattı.
  İrlandalımısınız nesiniz, hangi memlekette yaşıyorsunuz.

 34. Mehmet dedi ki:

  Ne gökyüzü,uzaydan görünüyor uzaydan.

 35. Ali dedi ki:

  Başkası tarafından övülmek veya takdir edilmek, kendi kendini övmek veya takdir etmekten daha evladır. Senden öncekiler ne yaptı ki sen yapasın. Asli görevinizi marifet diye anlatmaktan başka bir işiniz yok. Aldığımız bir bisküvinin gerçek vergisini hesaplasak yarısına denk gelir, devletimiz bir vergi ülkesi ve dolayısıyla herkese ortaktır. Böyle bir ülkede asla para bitmemeliyken halimiz sizlerin sayesinde ortada

 36. samet dedi ki:

  kayısı ağaçları yaprak dökmeseydi,onlarda bu hizmetleri algılarlardı…

 37. Mert dedi ki:

  Ahmet Çakır’ın yaptığı Çöp Arıtma Tesisi Projesini bir dönemde değil on dönemde yapamazsın.Kavşak ve kaldırım dışında hiçbir çalışma yoktur.O da birgünlük iş 10 gün sürüyor.Sayın Başkan şu anda yaptığınız (akıllı kavşak dediğiniz) kavşakları Fatma Şahin Belediye Başkanı olduğunda ilk iş onları iptal etmişti.Çakır’ın trambüs projesi yine sizin hayal bile edemediğiniz bir proje.Bir de sizden önceki Başkanlar da sizin partiden artık bunları bırak.50 metrelik yolu Hacı Uğur Polat 6 aylık başkanlığı döneminde neredeyse bitirdi.Çok az kalmıştı.Üç dört ayda ancak bitirdiniz.Malatyalılara gelir getirecek hiçbir proje yapmadınız daha…

  1. Ali dedi ki:

   Çöp tesisinin olmadığı büyükşehir duydun mu? Avrupanın 1850lü yıllarda kullandığı, Türkiyenin 1950 lü yıllarda ankara izmir istanbulda kullanıp yararlı değil diye kullanımdan vazgeçtiği Tranbüse hayal edilemeyen proje diyen birinin olması da ayrıca ilginç.. bide maliyetini konuşursak ooo… ayrıca Malatya ya gelir getirecek proje yapan varmıymış merak ettim, tabi gangi açıdan baktığınıza da bağlı..

 38. irfan dedi ki:

  en önemli hizmet şeker fabrikası arkasındaki mühendislik harikası yeni açılan yol dünyanın hiç bir ülkesinde eşi yok bunuda bize hizmet olarak yutturuyorlar

 39. El insaf dedi ki:

  O pilot hic önüne bakmamıs herhalde hep aşağıya bakmış yahu el insaf insan abartırda bukadar da olmaz Yuh

 40. Harun dedi ki:

  Mevcut vekiller ise böyle bakabilecek tek vekilimiz var eski bakanımız. Başkan abartıyor sanıyordum çevresinde onu dolduruşa getiren bir sürü adam varmış.

 41. Ahmet Barış dedi ki:

  Başkanım ben NASA da çalışıyorum,uzayda bile görüyoruz çalışmalarınızı.Amerikalılar şokta , yani bana sorup duruyorlar nasıl yapıyor başkan bu çalışmaları diye.Açıklamayamıyorum.Bence sizin çalışmalarınızı üniversiteden bir heyet , halkın anlayacağı seviyeye getirsin.

 42. Yılmaz dedi ki:

  Bir çok ilçe ve köy,( mahalle,) uzun yıllar sonra ilk kez doğru dürüst hizmet almaya başladı, yolu, suyu, kanalizasyonu gördü,(kırsal kesimde ve ilçelerde bir çok indan aynı fikirde ) şehir merkezinde de gözle görülür çalışma söz konusu… Burası bana oy verdi şurasî vermedi demeden yapmış olduğu tarafsız hizmetler için sayın başkana teşekkür ediyorum

 43. Mustafa dedi ki:

  Biz Battalgazi deyken Gürkan bu konuşmaları çok duyduk destan şehri Anadolu’yu Ana yurt yapan nebiliim işte bursürü laf işte icraat yok bı 15 senede Malatya duysun avunsun yazık bu güzelim şehre

 44. Selami dedi ki:

  Ağlanacak halimize gülüyorum. Çekilecek çilemiz varmış napalim

 45. Ali Kaya dedi ki:

  Uzaylılar da NASA’ya bir ileti göndermişler. Vallaha… Durdurun artık şu başkanı,, diye. .. ”Gerek Mars’ta, geeek, Merkürde gerek Üranüs ve daha yukarılardaki galaksimizde sayın başkanın hizmet destanları kabak gibi görünüyor. Fezadaki diğer belediye başkanları aşağılık kompleksine kapılıyorlar. Durdurmazsanız kaçıracağız, işte o zaman anlarsınız hanyayı konyayı ! ” . NASA’dan bu uyarı bizzat yapılıyor. Kime yapılıyor? Halihazırda astronot ve aynı zamanda kozmonot olan montlu bir vekilimize yaplıyor. İsmini vermiyecem, ahan gartı da cebimde valla. Ben de o vekilimize dedim ki: Gidin uzaylı mahluklara deyin ki, gardaş, hizmet bombardımanı noktasında bizi durdurama noktasında elinizden geleni ögünüze komayın, biz bu hizmetleri Battalgazi ruhu ile yapıyoruz. Kimi gaçirisiniz, gız mı gaçirisiniz? …

 46. Emir Asaf dedi ki:

  Çok güzel bir fıkraymış Başkanım daha önce duymamıştım.

 47. 44 dedi ki:

  Sayın Başkanim Allah sizlerden razı olsun 7/24 hizmettesiniz Malatyamıza biz sizden razıyız memnunuz yaptıklarınızı yapacaklarinizi görüyoruz sizinle gurur duyuyoruz

 48. ufuk dedi ki:

  Şu başkana bir uzay aracı alında yaptığı hizmetleri uzaydan takip etsin….bu adam bir büyükşehir bir belediye başkanı…..helal olacağız…..

 49. Malatyaya hasret dedi ki:

  Her gelmemde ayrı bir güzel oluyor malatya’m sağolun başkanım hizmetler için

 50. Samet dedi ki:

  Adam o Genel Sekretere rağmen bi seyler yapabiliyor. Bence başarılı. Sokaktan geçen herhangi birisini cekse o koltuga oturtsa yemim ederim daha iyi yapar görevini.

  1. Oruç dedi ki:

   Yav bi adamı görevden alamıyorsa yapmasın başkanlık çok mu zor iş bu.

 51. Malatyalı dedi ki:

  Başkanın ayakları hiç yere basmıyor. Sokakta konuşulandan haberi yok.
  Vekilin gazına gelmiş konuşuyor. Sokakta insanlar memnun değil belediyeden. Seçimleri bekliyor Başkan bey haberiniz olsun.

 52. Vahit Var dedi ki:

  100’de % Kimseyi Memnun Edemezsin.Ama Göz Var, Nizam Var..

  1. Hakkı dedi ki:

   Nizam değil doğrusu izan

 53. Mehmet dedi ki:

  Uçak müzesi kurmanın vaktidir artık…

 54. Burak dedi ki:

  Kendini övme hizmetleri say biz seni övelim ☺️
  Hepsi aynı bunların adam gibi bir belediye başkanı gelmedi

 55. Nazif dedi ki:

  Şimdi bu üsluba, bu ifadelere ne diyeceksinsin. Kendisine oy vermiş biri olarak maalesef sadece utanıyorum. Emin olun aklına gelmemiştir, gelseydi “Astronotlar bana sitem ediyorlar, yaptığınız işler bizi o kadar şaşırtıyor ki, sizin çalışmalarınızı takip etmekten Uzayda işimize konsantre olamıyoruz, biz dünyada böyle çalışan bir Belediye görmedik dediler” derdi.

  1. Yasin dedi ki:

   Nazif kardeş, ‘Her şeyden anlamayan bir şeyden anlamaz’ felsefesiyle konuşuyor.

 56. Kiralık yorumcu dedi ki:

  Başkan saydıklarının hangisini yapmadı.Sizi kiralayanlar yapılanın sayılandan çok olduğunu iyi biliyor. Kırsalda yol ve altyapı nasıldı, şimdi nasıl, mahalle mahalle gezmenize gerek yok, twitter dan görebilirsiniz , sire pazarı bugday pazarı itfaiye ekmek fabrikası ve anayurt bulvarı malatyaya nefes aldırdı, eski dilek yolunu herkes biliyor, avm yanindaki toprak yığını otoparka eklendi, sümerparkta çocuklar her gün düşüyordu ucube odunlara takılarak, ucuz kirayla sallama iş yapmayın

  1. Malatyalı dedi ki:

   Neden hala İnönü caddesinde trafik Felç? Neden çözülmüyor? Neden cadde üzerine yayalar için alt geçitler yapılıp trafik rahatlatılmıyor? Her sene Malatya’ya gelip trafikte cinnet geçirerek geri gidiyoruz.

  2. Hakkı dedi ki:

   Siz maaşlı çalışansınız heralde

  3. hazeyin dedi ki:

   ben darende de yaşıyorum. burada hangi köyde şantiye var acaba twitterdan öğrenip bizi aydınlatır mısın?

 57. Malatyalı dedi ki:

  Pilotun HAVADAN görmesi yetmez. Halkın da YERDEN görmesi gerekir.

 58. Hacıcavcav dedi ki:

  Kıskananlar çatlasın. Allah sizden razı olsun şuana kadar kaç tane belediye başkanı geldi derdimi anlamadı ama siz vesile oldunuz Allah razı olsun

  1. Hakkı dedi ki:

   Ayma hacıcavcav din kardeşiyiz

   1. Hacıcavcav dedi ki:

    Hadi yaylan kıskanç çatlayın

 59. Ali Yılmaz dedi ki:

  Bu ne diyor Allah aşkına Malatyalıları bu kadar safmı sanıyorsun sen, Malatya’nın 5 yılına sebeb oldun

 60. tahsin dedi ki:

  Şu destansı projeler neler bilen varsa söylesin her biri en az askıda fatura kadar orijinal yada genç issizliginin azaltılmasıni sağlayacak adımlar olmalı ki sıradan asfalt yol kaldirim beton destan özelliği olacak kadar ses getiren hizmetliler değillerdir bence .

 61. Cengiz dedi ki:

  Sn Başkan ,halen trafik sorunu var,otopark sorunu var.Şu anda çevre yolu olarak kullanılan bulvar büyük şehire yakışmayacak şekilde harebe
  görünümlü.Büyükşehir’e yakışır spor tesisleri ve spor faaliyetleri Yok.Kültürel etkinlikler yeterli değil.Henüz şehire damgasın vurduğunuz bir hizmet göremiyoruz(A.Gül parkı,otagar,yaşam ve spor merkezi,şehrin özellikle batı girişi ve Doğu girişi gibi)

  1. Canercan44 dedi ki:

   Sayin başkan başka şehirleri görmezsek tamam diyeceğiz antep kayseri vs bir bakın isterseniz nasil planli şehirleşme yapıldiğina nasil çalişildiğina ahmet başkan daha yapıciydi her konuda. bir örnek şehir içindeki yaya geçitleei ve sağli sollu parklar trafiği felç ediyor bu yaya geçitleri için altgeçit vs trafik için bir çözüm planıniz varmi size oy vermiş bir vatandaş olarak söylüyorum sayin başkan. 1 gün kent trafiğin yeterli hizmeti verdiğine şahit olamadik

 62. Abo dedi ki:

  Ne yaptın Allah için Cumhur başkanı Malatyayı ziyaret edeceği zaman önce reisin geçeceği yolları temizledin.Eski başkanın işlerini tamamladın Senin ne projen var personelin ücretlerini kestin

 63. reco dedi ki:

  Herşeyi bilen hiçbirşeyi bilmeyendir tam unutuluyordu. Şimdi pilot mevzusu çıktı. Sen bizi güldürüyorsun Allah’ta seni güldürsün.

 64. Hasan dedi ki:

  Körler sağırlar birbirini ağırlar dememiş boşa atalarımız.

 65. Malatya sevdalısı dedi ki:

  Başkanım işi rast gelsin, destan yazdı programda

 66. Nedim S. dedi ki:

  Başkanım uçmuş 🙂 Helikopterle hizmetmi takip ediliyor, biz yerden göremezken:))

  1. Bülent Yavuz dedi ki:

   Agam bizimle eğleniyor

  2. Başkan dedi ki:

   Selahattin Başkanı tebrik ediyorum. Her türlü soruyu sorabiliyorlar ve hepsinede çekinmeden cevap verebiliyor. Eski dönemleri hatırlıyorumda ters olacak bir soru asla sorulamazdı. Başkanın bu yönünü takdir ediyorum, önceden hazırlanmayan sorulara önceden hazırlık yapmadan cevap veriyor.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."