"Biz Eserlerimizle Projelerle Konuşuyoruz"

PAYLAŞ

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Bunlar ABD’den demokrasi dilenirler, milli irade düşmanlarıyla yol yürümeyi tercih ederler. Çünkü millete söyleyecekleri, anlatacakları en ufak bir eserleri yok” dedi.

Milletvekili Çalık beraberindeki partililerle birlikte Malatya’nın Yazıhan ilçesini ziyaret etti. İlk olarak AKP Yazıhan ilçe binasında partililere seslenen Çalık, Yazıhan halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hep yol arkadaşlığı yaptığını, AKP’yi hiçbir zaman yalnız bırakmadığını söyledi. AKP’nin sıradan bir parti olmadığının altını çizen Çalık, “AK Parti milletin partisidir. AK Parti'yi millet kurmuştur, istikametini millet belirlemiştir. CHP ise nerede bir milli irade düşmanı varsa onunla yol yürümeyi tercih etmektedir” dedi.

“Biz eserlerimizle, projelerle konuşuyoruz”

Çalık, eser siyasetinden bahseden tek partinin AKP olduğuna işaret ederek, “Dikkat edin Kılıçdaroğlu ve ekibi hiç eser siyasetinden bahsediyor mu? Şunu yaptık, bunu yapıyoruz veya şunu yapacağız, diyorlar mı? Dillerine doladıkları tek şey var; Yalan siyaseti. Biz eserlerimizle, projelerle konuşuyoruz.

19 milyon 321 bin lira proje bedelli Yazıhan’a üst geçit yapıyoruz. 132,5 milyon metreküp depolaması olan Boztepe Recai Kutan Barajı'ndan alınan sulama suyu ile 92 bin 300 dekar alan sulanıyor ve proje tutarı 100 milyon lira olan DSİ’nin yaptığı pompaj sulaması çalışmasıyla 20 bin 820 dekar alanın daha sulanması planlanmaktadır. Planlama çalışmaları devam eden Ansur Göleti ile 18 bin 810 dekar arazi ve Epreme Göletiyle de 3 bin 690 dekar arazi sulanacaktır” diye konuştu.

“Tohma Köprüsü bu yıl hizmete girecek”

Karayolları tarafından proje bedeli 12 milyon 500 bin lira olan Yazıhan Şehir Geçişinin yolunun yapıldığını belirten Çalık, “102 milyon lira proje bedelli 517 metre uzunluğunda ve 16 metre genişliğinde Tohma Köprüsü de bu yıl bitecek. Bu ülkenin yönetimine talip olmak için bu ülkede eser bırakmak lazım, eser. Adam odur ki bıraka bu dünyada bir eser, eseri bırakmayanın yerinde yeller eser” dedi.

“Bu şahıs haddi ve hududu çoktan aşmıştır”

Milletvekili Çalık, isim vermeden AKP’den ayrılar parti kuran Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ı da eleştirerek, “Koltuklarını kaybedenlerin nasıl bir hale geldiklerini herkes çok iyi biliyor ve görüyor. Cumhur İttifakı olarak kararsızlar dağıtıldığında anketlerde yüzde 50’yi rahat geçip yüzde 55’lere yaklaşmaktayız” ifadesinde bulundu.

Çalık, CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz'ün, “Joe Biden'dan beklentimiz, Türkiye için demokrasi vurgusu ve temel hak ve özgürlüklere vurgu yapması” şeklindeki açıklamasına tepki göstererek, “Atatürk’ün kemiklerini sızlatan bu şahıs haddi ve hududu çoktan aşmıştır.” dedi.

Çalık, Çeviköz’ün Türkiye aleyhine sayısız açıklaması bulunduğunu da anımsatarak, “Çeviköz’ün sicili çok kabarıktır. 17 Ocak’ta ‘Türkiye Libya'da çizgiyi aştı’, 20 Şubat’ta ‘Türkiye Suriye'de meşru değil’, 10 Haziran’da ‘S-400'lerden vazgeçmeliyiz’, 8 Temmuz’da ‘Türkiye, Doğu Akdeniz'i geriyor’, 29 Eylül’de ‘Türkiye, Dağlık Karabağ'a cihatçı gönderdi’ ve 21 Kasım’da ‘Joe Biden’dan beklentimiz, Türkiye için demokrasi vurgusu yapması’ diyecek kadar devlet ve millet bilincinden uzak bir şahıstır” diye konuştu.

Bülten- malatyahaber.com

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız

5 yorum yapılmış

 • Konuralp (1 yıl önce)
  Millet ekonomi olarak çok kötü yaptığınız her şeyi siler sandıkda gereken cevabı verir. Köprü yapıyorsunuz ama eksik geçişlerde ve hastaneler de az hasta geldi diye şirketlere para öde vergi borcunu sil bunlarida konuşun ekonomik olarak küçük esnaf bitmiş durumda bunlara gerekeni yapın secimde verilen sözleri tutun önce
  0
  0
  Yanıtla
 • Mehmet Çalışkan (1 yıl önce)
  Sayın vekilim tohma köprüsü de araç garantilimi olacak.
  0
  0
  Yanıtla
 • Malatyalı (1 yıl önce)
  Şu eserleri projeleri sizden başkası görmüyor bir tek siz görüyorsunuz yaptığınız projeleri anlatında biz de görelim kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz son çırpınışınız yolun sonu geldi 2021 de seçim olacağı gözüküyor o zaman bu millet sizden kurtulacak inşallah
  0
  0
  Yanıtla
 • Kerim Dayı (1 yıl önce)
  Sayın Çalık çok haklı Malatya ya yapılan süper çevreyolu, süper hızlı tren, ve beş milyon luk havalimanı gibi hayali projeler. Helal olsun hayalimde olsa öznur Hanım yaptık veya yapıyoruz diyor. Aslında bunların yapılmayacağını kendisinde adı gibi biliyor. Ama 15 yıldır Malatya lılara yutturuyor ya...
  0
  0
  Yanıtla
 • MUSTAFA (1 yıl önce)
  İyide sayın vekil bu ülkede siz iktidar olduğunuzdan beri satıp savrulan tesisleri saymaya kalksak buradaki sayfalar yetmez. Ayrıca çocuklarımıza ve torunlarımıza bıraktığınız trilyonlarca borca ne demeli. Ha bir de hazinemizin durumu da iyi değil. Tamtakır. İşsizlik yoksulluk almış başını gidiyor. Etrafımız düşmanlarla dolmuş. Ancak size göre herşey tospembe. Biraz insaflı olun lütfen.
  0
  0
  Yanıtla