Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Bu Nasıl Bir ‘Yok Etme’ Hırsı ve Çabası?!..

Kulis

28-11-2018 tarihinde yayınlandı.

Bu Nasıl Bir ‘Yok Etme’ Hırsı ve Çabası?!..

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

  • İnönü Stadı’nın başka yerlerde kullanılabilecek trilyonluk ışıklandırma sistemi de iş makinesiyle yıkılarak yokediliyor..

Yeni bir proje hazırlanmadan, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat tarafından “alelacele” yıktırılarak yok edilen Malatya İnönü Stadı’nın, bugünkü değeri 1,5 milyon TL (1,5 trilyon lira) olan ve başka yerlerde de kullanılabilecek olan ışıklandırma kulelerinin de, projektörleriyle birlikte, iş makinesi darbeleriyle devrilerek pervasızca ortadan kaldırılırken bu durum tepkilere yolaçtı.

“Millet Bahçesi” yapılmak üzere, Malatya İnönü Stadı, Atatürk Spor Salonu, Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu’nun da bulunduğu alandaki spor tesislerinin yanı sıra, bazı hizmet binaları ve lojmanların bulunduğu 38 bin 587 metre kare üzerindeki yapıların, sorumluluğu üstlenen Hacı Uğur Polat başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi tarafından, burada yapılacak düzenlemelere ilişkin herhangi bir proje hazırlanmadan yıktırılması için süreçte özel bir çaba sarfedildi.

Battalgazi Belediyesi’nin bu alanda yeni bir yeşil alan düzenlemesi yapılmasına ve tesislerden bazılarının muhafaza edilmesine yönelik projesine rağmen, Polat yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, kısa sürede yıkım ihalesi düzenledi. 24 Temmuz’da yapılan ve 26 taliplinin katıldığı ilk ihale, buradaki tesislerin enkazı karşılığı 2 milyon 200 bin TL teklif eden Gülten Alagaş’a verildi. Ancak, Alagaş bir süre sonra teminatını yakarak ihaleden vazgeçti ve Ekim ayında ikinci ihale gerçekleştirildi. İkinci ihaleye 15 talipli katıldı ve enkaza karşılık 1 milyon 150 bin TL teklif eden Özkaradoğan firması yıkım ihalesini aldı.

Yenilerinin yapılması yüzlerce trilyona malolacak tesislerin yıkımının aceleye getirilmemesi, açık tribünlerinin yıkılmasıyla stat vasfını yitirecek olması nedeniyle zaten artık ‘İnönü Statı’ denilemeyecek tesisteki kapalı tribününün yanı sıra o sırada kullanılmakta olan Atatürk Spor Salonu ve Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu’nun yıkılmayıp, yaptırılacak Millet Bahçesi projesine dahil edilmesi yolunda yapılan uyarılara ve önerilere rağmen, Polat yönetimindeki belediye yıkım işlemini hızla başlattı ve hatta, Türkiye’de bugüne kadar emsali olmayan bir şekilde, yıkım için meşaleler yakılarak kutlamaya dönüştürülen bir tören düzenledi.

Ve yıkıma da, açık tribünler yerine, Millet Bahçesi projesinde çok amaçlı bir alan olarak kullanılabileceği için muhafaza edilmesi gerektiği savunulan kapalı tribünden başlandı. Bu tesislerin çok acele yıkılıp ortadan kaldırılması yolundaki özel çabanın ardında, o günlerde İsmet Paşa ile ilgili eleştirilerle estirilen rüzgardan yararlanıp adaylığa yönelik siyasi çıkar sağlama hedefinin olduğu iddiaları yoğun bir şekilde konuşuldu, yıkım için tören düzenlenmesinin de bunun teyidi olduğu savunuldu.

malatyahaber.com, Polat’ın statı özel törenle yıktırma çabasını, hedefinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucularından, eski Cumhurbaşkanı ve Başbakanlardan, 9 dönem Malatya milletvekili İsmet İnönü’nün adını taşımasından kaynaklandığı yolunda kamuoyunda konuşulan iddialara göndermeyle, “Hacı Beg Tarih Yazıyor! ‘İnönü’ İçin Yıkım Töreni” başlığıyla verirken, İstanbul Üniversitesi eski rektörü hemşehrimiz Prof.Dr. Mesut Parlak da, Sözcü Gazetesi’ndeki köşesinde, yıkımı ve düzenlenen töreni ağır bir şekilde eleştirmişti.

Prof.Dr. Parlak yazısında, bazı çevrelerin olmadığını iddia ettiği İstiklal Savaşı’nda düşmanı denize döken  ordumuzun Garp Cephesi Kumandanı İsmet Paşa’nın adını taşıyan bir tesis için yıkım töreni düzenleyenlere ve katılanlara “Düşmanı denize döktünüz de onun kutlaması mı?!” sorusunu sormuştu.

Malatya’nın son ana kadar yararlanmakta olduğu, küçük bazı düzenlemelerle gelecekte de yararlanabileceği spor tesislerinin yıkım hoyratlığı, 2003 yılı Şubat ayında, o dönem yaklaşık 447 milyar 760 milyon lira (o günün dolar kuruyla bugünün 1,5 milyon TL- 1,5 trilyon lirası) maliyetle yaptırılan, stadda gece maçlarının oynanması imkanını yaratan aydınlatma kulelerinin yıkım yöntemiyle bir kez daha ortaya çıktı.

Buradan sökülerek, Malatya merkez veya ilçelerinde birçok alan, futbol sahası vs. için kullanılabilecek olan ya da, devletin ışıklandırma ihtiyacı olan başka illerdeki tesisleri için kullanılma imkanı bulunan aydınlatma kuleleri, üzerlerinde bulunan özellikli projektörlerle birlikte, iş makinesiyle yıkılarak adeta imha edilmeye başlandı. Bu tesisin yıkımını, çıkacak malzeme karşılığı alan ve 1 milyon 150 bin lira para teklif eden yıkıcı firmanın, 1,5 milyon TL’lik bu aydınlatma kulelerini yıkma yerine söküp değerlendirme yoluna gitmemesi de, ayrı bir merak konusu oldu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı iken, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Ahmet Çakır’ın milletvekili adayı olmasıyla boşalan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine atanan ve 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde de aday gösterilmeyi bekleyen, ancak aday gösterilmeyen Hacı Uğur Polat’ın, stadın bulunduğu alandaki yıkımla ilgili partisinin adaylık süreci öncesindeki bu çabaları, “Acaba, aday gösterilmeyeceğini biliyordu da, bunun için mi alelacele tesisleri yıktırıp, yerine gelecek kişiye bu tesisleri yeni projede değerlendirme fırsatını vermek istemedi, bazı çevrelere hoş görünmek için devleti büyük çapta zarara uğratma pahasına, kullanılmakta olan spor tesislerini yıkmayı tercih etti?” sorusunu sordurttu.

Bu arada, stadın yıkımı ile ilgili ihaleye, ışıklandırma sisteminin dahil olmadığı, bu nedenle ilk ihaledeki taliplinin vazgeçtiği iddiaları da ortaya atılırken, bu yıkım işleminin bütünüyle bir soruşturma konusu yapılıp, ilgililerden ‘devleti zarara soktuğu’ iddiaları nedeniyle hesap sorulması gerektiği de belirtiliyor.

malatyahaber.com

Yok edilen İnönü Stadı’nın, aydınlatma kuleleri de iş makinesiyle böyle yıkıldı

stadışık

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
63 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
yoldaş

MALATYA YA HACI UĞUR POLAT GİBİLERİ MÜSTEHAK. Kİ BUNA ÇOK ŞÜKÜR BİRİLERİ DUR DEDİ SELAHATTİN GÜRKAN I GÖSTERDİLER. YAZIKTIR GÜNAHTIR BİRİLERİNİN ADAMI OLMAYIN MİLLETİN ADAMI OLUN. İSRAFI ENGELLEYİN İSRAF ETMEYİN. KUL HAKKINI UNUTMAYIN.

ATTİLA

MALATYAYI MAHVETTİ BU HACI UĞUR !

Abdulvahap gulezgin

sadece o mu?

Eray

Birilerinin ekmegine yag surecek haber yapiyorsunuz sonrada istedigin yorumu yayinliyorsunuz sağ gösterip sol vurmak sizin isiniz

Burak inan

yapılandan daha kötü olan hala bu olayı dahi politik etkenlerden dolayı savunanlar var. allah ıslah etsin.

sedat

Dünyada az gelişmiş yoksul ve kalkınamayan ülkeler ligine bakınca en başta Ortadoğu ülkeleri gelir çünkü bunlar hiç bir kaynağı verimli kullanmaz israf eder gösteriş meraklıları ve yolsuzluklar içine batmışlardır.

Mustafa

Cemal Akın nasıl ki gider ayak eski belediye binasını yıktı, Hacı Uğur da stadı yıktı. Hacı Uğur un tekrar başkan adayı gösterilmemesi Malatya için bir nimettir. Allah korusun bu inşaatçı zihniyet bir kez daha başkan olsa tüm şehri betona gömerdi.

Sami pektaş

O aydınlatmaların geri dönüşüm le malatya ya kazandıra bilecek vizyon yoksa.neylesin malatyalılar.

Ahmet Refik

Siz haberi hazırlayan ve pervasızca yorum yapan insanlar: O direklerin bedeli ihale sözleşme bedelinden düşüldü zaten. Belli ki haberi yapanlar belediyeden bilgi alıyorlar ama eksik alıyorlar. Şimdi eğer birilerinin haksızlık yaptığını birilerinin hakkına girdiğini ispat etmek istiyorsanız önce doğru verilere ulaşacaksınız. Aksi halde yok yere çamur attığınız insanların vebali gelir sizden çıkar. Öncelikle Allah’tan korkun, sadece Allah’tan korkun ki doğru işler yapasınız…

Metin

Mustafa Kemal Paşayı,İsmet Paşayı niye bir türlü sevmediler bazıları.Sinan Meydan yazmış.Daha fazla söze gerek var mı?
https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/sinan-meydan/vahdettinin-milli-mucadele-dusmanligi-2758932/

44malatya

Bunlarin hirslari hirslari bir an.yikalim.nedeni.
Inonunun.adin.meydanlardan.silelim.unutmayin.
Atarurkunn.ve.ismet.pasanin.ismini.yaptiklarini.hic.
Bir.zaman.milletin.kalbinden.beyinlerinden.silip.
Atamazlar.ne.mutlum.turkum.diyenlere

ULU BİLGE

Babalarının parasıyla alınmış bilmiyormu sunuz istedikleri gibi yıkarlar size ne oluyor, hakkediyoruz önceden ses çıkmazsa olacağı bu.

Özmalatyalı

Yalan haberde Fox tv yi geçtiniz :)))))))

hasan balcı

görme engellimisin fotorafa bak.

Mustafa

Doğrusunu söyle o zaman !

malatylı

sayın savcıları göreve davet ediyoruz halk vatandaş olarak açilen savcılık müdahale etmeli devletin kullanıla bilek bu tür devlet mallarının yok edilmesine dur denmeli .

Haluk

Dünyanın en hovarda belediyesi her halde Malatya belediyesi.Yahu eski stadı yıkıyorsunuz anladık.O ışıklandırma sistemini niye kurtarmıyorsunuz.Bu sistemi başka yerde değerlendirmek ihtiyacı hissetmiyecek kadar vicdan ve Allah korkusu yokmu?

Alper

Amma tatava yapıyorsunuz yahu yıkılacak yerine başka birşey yapılacak. Sanki roma olimpiyat stadı tarihine sahip bir şahaser yıkılıyor. Her şeyi de bilmeyin direk mirek. İhalesi yapılıyor ihaleyi alan adam gelip yıkıyor. İhaleyi alırken kapısından penceresinden tut da direğine kadar işine yarayacak ne varsa hesaplayıp bi fiyat veriyor. Sonra direği geri sana mı verecekti.

TURGUT ÖZMÜŞ

Ev yıkanın evi olmaz derler, Bir ülkenin geriye gittiğinin resmidir bunlar.

Ruşen Demirel

Çok zengin bir ülkeyiz. Yıkın. Bu zihniyet bizde olduğu müddetçe iflah olamayız. Soruyorum şehirde kullandığınız sokak lambalarının standartlarının var olup olmadığından emin olun. Sonradan standartlardan bahsedin.

Ak

Millet bahçesini hemen yaptirarak reisin gözüne girmeye çalışıyor nede olsa boşta kalacak

malatyasever

bir an önce yıkılmalı tamam ama aydınlatma direkli en azından ordan alınıp baska yere konulabilirdi

Mustafa

Yapilacak olan millet bahcesinin aydinlatilmasinda kullanilabilirdi..maliyetli bir kaynagi heba etmenin anlami yoktu..aydinlatmada bunlar kullanilabilirdi..

SALİH

VATAN HAİNLİĞİNDEN başka bir şey değil bunun izahı. Canlı izledim çok kişinin de kulağını çınlattım arz ederim.

Erolll

Hacı uğur polat yandaşlarının gözüne girmek için cumhuriyettin kuruluşunda emeği geçen paşanın adını taşıyan sıtada tören düzenledin bak seninde işin bitti seni belediye başkanlığı için önermediler bile demekki neysen o olacaksın bu ülke hepimizin korumamız lazım.Ama siz şirin görünmek uğruna size ters düşenede onay verdiniz.Duruşu olmayanın sonu hüsrandır.Yazıklar olsun ülkemiz sizin gibiler sayesinde bataklığa sürükleniyor.Bunu ınutmayın ihanett sonunuzu getirir.Çok üzücü…

Aliveli

Onu kuran işçiler eksi bilmem kaçta titreye titreye kurmuştu halbuki şu dizeler geldi aklım

Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen,
İki kazma kürek, iki de ırgat gerek,
Ancak hadi gel yapalım şunu geri desen,
Bir Sinan, bir de Süleyman gerek.”

MEHMET

Devletimizin,hepimizin böyle değerlerinin yok edilmesi gerçekten çok yazık.Acaba kendilerinin şahsi malları olsa böyle yaparlarmı.
Devletimizin içinde bulunduğu çok ağır ekonomik krizde ışıklandırma sisteminin hurdaya çevrilmesi çok düşündürücüdür.

kadir

malatyada ne düzgün yapıldıki. buda olsun.. bütün şehirlerde iki veya üç stat var. yeşilyurt veya battalgazi ilçeler küçük stat yapıp ordaki malzemeler oraya dver edilse olmazmı. ama bunu düşünecek kafa varmı acep

hasan

derhal sayın vali ve cumhurbaskanının bilgilendirilmesi gerek
bu millet bu kadar zengin mi..yazık günah.. Hacı beg tarih yazıyor..

Kenan

Yazık Günah!!!!
Yeşiltepe de Amatör takımların kullanması için taşınmalıydı.Bu kadar zenginmiyiz.Işıklandırma yapılması için çekilen onca eziyetten sonra yıkmak çok kolay olmuş…
Allah bizlere hizmet etmesini bilen idareciler versin.

Malatya44

Valiliğimizin derhal bu olay ile ilgili bı bilgi alması lazım.o direkler defalarca sökülüp takılacak malzemeden akıllı vidalardan oluşmakta.şuan Malatya’da 15 civarında aktif müsabaka oynanan stad mevcut herbirine monte edilebilirdi.Ve maliyet açısından çok değerli olan LED ışıkların herbirine dünya kadar para verildi acımasızca sökülmeden yerle bir edildi ve milli hasıla çöpe atıldı.sayin valimizden rica ediyoruz stadlar yarım çöküntü içerisinde ve aksam antrenman yapılacak stad yokken bu platform ışık kulelerini kimse yıkamaz bu şekilde.cumhurbaskanimiza kadar iletilecek bu olay.

Mehmet

Var ya yazık günah… su ışıklandırma sistemi ilk yapılırken devletten kaynak zar zor bulunmuştu… sök İnönü Üniversitesi stadyumuna tak kardeşim.. niye parçalıyorsun

Burak

İhaleyle bir şirkete verilmedimi zaten o demirleri belediyenin alıp başka yerde kullanması için ihaleyi iptal etmesi lazım.

erkan

Yazıkdır günahdır devletın malı o yetımın hakkı var onlarda

mehmet yüksel

Sadece stad yıkılmadı hayallerimiz hatıralarımız yıkıldı ortada hiç bir proje yok ama hele bir yıkalım kurtulalımda şurdan sonra elbet bişeyler yaparız mantığıyla yıktılar eski hal de aynı şekilde oldu orasıda aynı durumda yazıklar olsun emeği geçenlere

OZAN

Dertleri Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları!
Ne yaparsanız yapın onlar kalplerimizde.

Rız

Montajlı olan direkler sökülüp yeniden bir ilçenin spor tesislerini ışıklandırır yazıktır, günahtır, israftır

Battal44

Milletin parasını pervasızca yıkanlar hangi samimiyetle millet bahçesi yapacak çok merak ediyorum. Yüzleri kızarır mı acep?

kerim

yazıklar olsun.

Abdulkadir

İsraf, müsrif, vahşet… Devletimiz bu kadar zengin mi? Japon okullarında hala pentium 2 bilgisayarlar kullanılıyor. Ne çabuk zengin olduk.

ÖZGÜN

YORUM YAZAN YOK GALİBA KİME NE? BİRİLERİNE PEŞGEŞ ÇEKİLECEK NASIL OLSA GEÇMİŞ OLSUN MALATYA VER MEHTERANI ………………….

mehmet koçer

yanliş haber politikanıza devam ediyorsunuz .
1.ışıklandırma yaklaşık 20 yıl önce yapıldı .artık led aydınlatmaya geçildiği için enerji sarfiyatı yüksek .onun için kullanımı tercih edilmiyor.baska kimse alıp kullanmaz
2.zaten yüklenici firma bu işi hurda malzemeden edeceği karı düşünerek bu ihaleye giriyor
3.insanları yanlış ve asılsız haberlerle kandırmayın
4. şu kirlenmiş zihniyetinizden kurtulun
5. sıkıysa yayınlayın yazdıklarımı

kenan

Led ışıkla, mevcut ışıklandırma değiştirilebilir olduğunu anlamayacak biri misin? Direkler de orda ki vidanın bile kullanılacağı yer vardır.Birazda vicdanınız doğrultusunda konuşun..

Kadir

Kesin belediyedeki o beceriksizlerdensin. Sen o galvanizli malzemenin fiyatını biliyormusun? 1 kuruşunuz heba olsa canınız çıkar ama bol keseden at.

Haluk

Parçalanmasına gerek yokki.Sistem fiziki yapıya entegre edilir.Led takılır.Asıl bu zihniyet kirli.

Reis44

Yazıkları olsun gerçekten. O yıkılan direk salak saçma bir direk değil. Haberde de bahsedildiği gibi muazzam paralara mal olan bir yatırım yerle bir edilmiş. Şuan için bu işin yanlış olduğunu söylemekten başka elimden bir şey gelmiyor maalesef. Yapılan bu hizmetler vergilerimizle yapıldığı için illaki hakkımız var bunda ve ben bu işin sorumlularına hakkımı helal etmiyorum.

taner

O ışıklandırmalar usulünce söktürülüp sonrasında, örneğin Turgut Özal Tabiat Parkı’nda, Kernek Meydanı’nında yada yeni yapılacak şehrin göbeğindeki meydanda kullanılamaz mıydı?..

Allah’tan korkun be..

ali

intikam alırcasını yıktırdıkları bu ışıklandırma sisteminın parası kendi ceplerinden çıkmadığı için ; ileride yaptıracakları bir yatırımın parasıda aynı şekilde kendi ceplerinden çıkmayacağı için bu şekilde çöpe atmaları gayet doğaldır…Ne diyeyim yazıklar olsun..Rabbim milletimize tez zamanda akıl fikir ihsan eylasinn…Aminnn

Emin

Bence haber çarpıtıyorsunuz. Çünkü en basit bi evde bile metallerin hepsi toplanıyor o sistemler mi toplatılmayacak !?

Fatih Bahçebaşı

2 Bal ligi takımı olmak üzere yaklaşık 40’a yakın amatör spor kulübü ışığın yetersiz olduğu, karanlık bir ortamda Yeşiltepe de bulunan 3 adet sentetik çim sahada, akşam saatlerinde antreman yapmaktadır. Keşke bu ışıklandırma sistemleri bu 3 sahada kullanılmış olsaydı. Yazık milli servet. Gençlik Spor İl Müdürlüğü yönetimi neden bunu yapmadı.

akıl

Allah akıl fikir versin. Hadi değere saygınız yok, yıkım ihalesi alan firma bunu satmayıda mı düşünmüyor.
Değerlere saygınız yoksa bari ticari zekanız olsunda Milli Kaynaklar korunsun.

murat

hacı gider ayak yıktı viran eyledi stadı. yazık o ışıklandırma değerlendirilebilirdi. vebali, günahı sorumlulara.

Sait

Memleketin parası çok sökülebilirdi vidalı bir malzeme yazık bu memleket batmaya mahkumm

irfan

izmitin stadyum sökümünü gördüm vinçle parçalayıp indirdiler bizimkinden sanki intikam alıyorlar hırsla yıkıyorlar

Sertaç

Uğursuz

Ülkem ve Malatyam

İntikam ateşi bunlar. Başkan adayı olamadılar ya. Sonunuz bu yaptıklarınızdan belli. Yazık günahtır. Avrupa bunun için adam. Devlet malını hatta kendi malını dahi sorumsuzca kullananlara cezası verilir. Sonuçta her mal ve mülk önce Yaradan’ın sonra Devletindir.

ordinaryus

2 şeyde tek haklısınız 1 elektrik direklerini yeniden kullanılabilir vaziyette sökülüp yeniden değerlenmesi gerekirdi. 2.olarak yıkılış töreni için haklılık payınızı var ama onun dışındaki her cümle çöp

Bülent KAPKINER

yEŞİLTEPE DE AMATÖRLER KÖR IŞIKLARLA ANTRENMAN YAPIYORLAR GECE VAKTİ. oRAYA MONTE EDİLEMEZMİYDİ..

hasan balcı

Sonun başlangıcını yaşıyoruz galiba

alp

Allah sizleri ıslah etsin…Allahım içimizdeki beyinsizler yüzünden…affet Allahım…

MUSTAFA

Bir işe karar verilirken akıl ve mantık yürütülür.
Ancak anladığım kadarı ile bu yapılanlara var olanı tahrip etmek, yok etmek olarak tanımlayabiliriz.
Oysa ki o ışıklandırma sistemi, skor tabelası pekala Malatya da ki veya ilçe belediyelerdeki başka stadlar için kullanılabilir.
İşte bütün bunlar için akıl lazım.
Ne yazık ki demek ki kelli felli avuç dolusu devletten maaş alanlarda oda yok.

Gereksiz Tartışma

Stat çok eskimişti kapalının tavanı her an bir faciaya yol açabilirdi şehrin orta yerinde idi nokta. yeni stat ın yeri çok saçma onu tartışın

Ali

Gereksiz Tartışma diyen zati muhtereme cevap
Ya arkadaş sen neyi nasıl gördün de daha hiç kimse yazı yazmadan gereksiz tartışma diye cevap yazıyorsun.
Hem “şehrin orta yerinde idi” diyorsun hemde “yeni stadın yeri çok saçma” diyorsun önce sen bi karar ver!
Avrupa da statlar zorunluluk olmadıkça şehir dışına çıkarılmaz ulaşım kolay olsun diye.
Eskiyen stat değil senin gibiler

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...