Final

Final

Örnek Resim


Arion

Arion

Malatya Haber -

“Bunlar FETÖ’cülerin İyi Günleri”

“Bunlar FETÖ’cülerin İyi Günleri”
  • 16.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir FETÖ’cünün “Hero” tişörtüyle mahkemeye gelmesine tepki göstererek, “FETÖ’cülerin bunlar iyi günleri, Başbakan’la konuştum. Bunları mahkemeye çıkarırken, Guantanamo’daki gibi tek tip elbiseyle çıkaralım” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin birinci yıl dönümünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni’ne katıldı.

Törene, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Eski Başbakan Tansu Çiller, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, şehit yakınları ve gaziler ile vatandaşlar katıldı. Tören, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz şehitler için dua etti. Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasının ardından şehitlerin isimleri tek tek okunarak her biri anısına gökyüzüne bir ışık yansıtıldı. .

Vatandaşlar da şehitlerin ismi okununca “Burada“ diye karşılık verdi. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, kürsüye “Bil Oğlum, Ez Oğlum, Gez Oğlum” isimli türkü eşliğinde çıktı. Erdoğan, konuşmaya başlamadan türkünün bitmesini bekledi. Bu sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın gözlerinin dolduğu görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, köprüde yaşanılanları hatırlatarak, “Tam bir yıl önce bugün bu saatlerde burada o zamanki adıyla Boğaziçi köprüsünde bir ihanet girişimi başlamıştı. Tanklarıyla zırhlı araçlarıyla buraya gelen darbeciler köprüyü kapatmasıyla hedefleri anlaşıldı. Köprüyü kapatan tüm İstanbul’a tüm Türkiye’ye tüm dünyaya artık kontrol bizim elimizde mesajı vermek istediler. Benzer işgal girişimleri haberleri geliyordu. Ben enerji bakanımız eşim kızım torunlarım bu tarafa doğru hareket etmiştik. Anında Türkiye’ nin FETÖ ihanet çetesi aracılığıyla bir saldırıya, bir işgal girişimine maruz kaldığını gören milletimiz hemen harekete geçti. Başbakanımız ve şahsımın TV ekranlarından çağrımız ardından milyonlarca vatandaşım darbecilere karşı kışla önlerine, havalimanlarına gitti. En kanlı saldırılar İstanbul ve Ankara’da yaşanmıştır. Diğer illerimizde darbeciler henüz harekete geçmeye fırsat bulmadan, milletimiz, vatansever askerlerimiz, polislerimiz, güvenlik güçlerimiz tarafından derdest edilmiştir. İstanbul’da en çok kan dökülen yer 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’dür. Burada 36 vatandaşımız şehit oldu. Acımasızca tankları kullananlara karşısında dikilen milletimizin neyi vardı. Benim milletimin elinde silah mı vardı. Elinde sadece bayrağı vardı. Ama bunun yanında çok daha etkili silahı vardı o da imanıydı. Şu köprünün dili olsa da burada yaşanan kahramanlıkları bir anlatsa. O gece güneşler battı. 15 Temmuz gecesi bu hilal uğruna batan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum Biz 15 temmuz gecesi darbeci hainlerin saldırıları karşısında 250 kahramanımızı toprağa verdik” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin ilk saldırı olmadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son saldırı da olmayacaktır. Terör örgütlerinin piyon olarak kullananların asırlık kuyruk acılarının çok iyi farkındayız. FETÖ’nün sadece FETÖ, PKK’nın sadece PKK DEAŞ’ın sadece DEAŞ olmadığını diğer terör örgütlerini sadece görünen yüzlerinden ibaret olmadığını çok iyi biliyoruz. Arkalarında kimler olduğunu çok iyi biliyoruz. Piyonlarını ezip geçmeden atları, veziri alıp şahı da mat edemeyiz. Önce bu hainlerin kafasını kopartacağız. Kandil’de Besler deresinde bütün dağlarda şu anda askerimiz, komandolarımız güvenlik güçlerimiz oralarda bunları tek tek temizliyorlar“ dedi. Kalabalık idam diye bağırınca, “Türkiye hukuk devleti, Parlamentadan geçip bana gelmesi halinde ben de onaylarım“ dedi.

Terör örgütlerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Karşımızdaki örgütler gördüğümüz yapılarından ibaret olmayabilir, ancak bazıları ne diyor kontrollü darbe diyor ısrarla milletimiz bu şanlı direnişine kara çalmaya çalışıyor. Terbiyesizlik, ahlaksızlıktır. Doğru o gece 23.15’te havalimanına iniyor ve benim İstanbul Havalimanı’nda on binlerce kardeşim orada tankların önünde dururken, o VIP’in önüne geliyor. Önce korkuyor gidiyorlar görüşüyorlar. Görüşmeyi yaptıktan sonra tankların koruması altında Kılıçdaroğlu denen zat oradan çıkıp Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine gidiyor. Kontrollü darbe diyor. Yenikapı ruhundan hiç birşey almamış. İnsan utanır 250 şehidimize saygısızlık hakarettir. Bunu nasıl söylüyorsun bu millet senin gibi ürkek, korkak değil yüreği var bu milletin. Bu mücadele ödleklerin, vandalların mücadelesi değil. Bu sözü iki kesim kullanıyor. İlki FETÖ’cüler ve onları destekleyen yabancılar. FETÖ’cüler hep yaptıkları gibi inkar ve takiyye yoluna başvuruyor. İkincisi ise ana muhalefetin başındaki zat bunu yapıyor. Darbecilerin kontrolü altında çıkıp Bakırköy’de güvenli bölgede çay kahve içip, TV izlersen böyle bir hisse kapılırsın. O gece darbecilerin hareket geçme ihtimali olan her yerde canlarına pahasına mücadele edenlerin yaşadıkları bambaşka. Şimdi de Meclis araştırma komisyonun raporuna bahane ederek, darbecilerle aynı çizgide yürüttüğü politikayı saklamaya çalışıyor. 15 Temmuz kontrollü darbe değildir. Ama CHP’nin başındaki zat oraya kontrollü bir şekilde getirilmiştir. İlk günden beri kendisini oraya oturtanlara sadakatle hizmetini sürdürmektedir. Sen o makama CD’yle gelmiş bir genel başkansın. Anlaşılan o ki tıpkı FETÖ’cüler gibi bu zatta kendisine verilen görevi yerine getiriyor.Varsın FETÖ’cüler ve PKK’lılarla yürüsün. Biz ülkemiz için milletimizle beraber yürümeye devam edeceğiz“ dedi.
FETÖ soruşturmalarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kamu kurumlarıyla ilişiği kesilen FETÖ mensuplarının sayısı 111 bini buldu. 134 bine yakın kişi gözaltına alınıp sorgulandı. Bunlardan 50 bin 400’ü tutuklandı. FİTÖ’yle bağlantısı tespit edilen 5 binin üzerinde kuruluş kapatıldı. Örgütün hile ile insanlarımızdan gasp ettiği ne varsa asıl sahibine iade edildi. Bine yaklaşan özel şirkete kayyum ataması yoluyla kontrol altına alındı” dedi. Marmaris’te darbeci hainin Hero tişörtüyle mahkemeye çıkmasına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” FETÖ’cülerin bunlar iyi günleri, Başbakanla konuştum. Bunları mahkemeye çıkarırken, Guantanamo’da olduğu gibi tek tip elbiseyle çıkaralım”

ANKARA’DA..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz’un yıl dönümü dolayısıyla TBMM’de düzenlenen anma törenlerinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “15 Temmuz’un birinci yıl dönümünde Başkentimizin dört bir köşesinden şu anda Meclisimizin bahçesine teşrif eden sevgili vatandaşlarım, sevgili Ankaralılar hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Burada bu saatte sizlerle Türkiye’nin yakın tarihinde yaşadığı en büyük ihanet, işgal ve darbe girişimi olan 15 Temmuz’un birinci yıl dönümü vesilesiyle buluştuk. 15 temmuz gecesi şehit olan tüm kardeşlerime Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. O gece yaralanarak gazilikle şereflenen tüm kardeşlerime sıhhat ve afiyet diliyorum. Türkiye’nin her yerinde darbecilerin karşısında direnerek bu büyük ihanet girişimine geçit vermeyen milletimin her bir ferdine teşekkür ediyorum. Türk milleti 15 Temmuz’da herhangi bir topluluk değil, kelimenin tam anlamıyla millet olduğunu, hem de nasıl bir millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Yaşadığı ülke, mensubu olduğu millet özelikle de gençler konusunda ümitsizliğe düşmüş olanlar vardı. 15 Temmuz gecesi hep beraber gördük ki küllerin altında kor bir ateş yanıyor, vakti saati geldiğinde o kor ateş istiklaline ve istikbaline el uzatan herkesi yakıp kül eden bir aleve dönüşüyor” ifadelerini kullandı.

“15 Temmuz’da da yedi düveli arkasına alan ihanet çetesinin, 40 yıllık bir planını 20 saate kalmadan bozarak tarihimize yeni bir zaferi nakşettik” diyen Erdoğan, “Savaşlar, ordular arasında olur. Türk milleti 15 Temmuz’da ordulaşmış bir ihanet çetesine karşı yüreğindeki imanı ve çıplak elleriyle bir mücadele verdi. Benim milletimin elinde silah mı vardı? Benim milletim o alçaklara, o hainlere karşı silahla mı yürüdü? Elindeki bayrağıyla ve yüreğindeki imanı ile yürüdü. Dünyada bunun başka bir örneği yok. Kurşunu göğsünde durduran bir başka millet de yok. Ne diyor İstiklal Marşımızda ‘arkadaş yurduma alçakları uğratma sakın.’ Bu millet, göğsünü siper etti. Tankı yumrukla durduran bir başka millet yok. Tankın egzozun içine fanilasını, tişörtünü sokmak suretiyle onu durduran bir başka zeka da yok. Uçağı, helikopteri yakalamak için hamle yapan bir başka millet yoktur. Ölümün üzerine böylesine cesaretle giden bir başka millet yoktur. Can pazarının ortasında dahi zalimle mazlumla ayırt etme konusunda dünyanın her köşesinde adaletin sembolü olarak kullanılarak o gözleri bağlı mitoloji heykelini utandıracak hassasiyet gösteren bir başka millet yoktur” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Böyle bir milletin mensubu olduğum, böyle bir ülkenin evladı olduğum için her zaman Rabbime hamd ediyorum. Ne diyor şair, ‘Ey bütün cihana bedel Türk eli, Açtığın cenklerin yoktur evveli, Tarih bir nehir ki coşkundur seli, Sen ona nispetle umman gibisin, Bir yandan hep böyle taştın köpürdün, Bir yandan cefalı bir ömür sürdün, Fakat ne derece ezildin sen de dün, Şimdi yine tunçtan kalkan gibisin. Ülke ve millet olarak şimdi yine tunçtan bir kalkan gibi hedeflerimize doğru ilerliyoruz. Öyle mi? 15 Temmuz’u herhangi bir darbe girişimi olmanın ötesinde ihanet kalkışması şeklinde ifade etmemizin bir sebebi var. TBMM, bizim bağımsızlığımız ve demokrasimizin sembolüdür. Bu Meclis, Kurtuluş Savaşını bizzat idare etmiştir. Polatlı’ya kadar yaklaşan düşmanla yapılan savaşta top sesleri duyulurken dahi Meclisimiz görevini sürdürmüştür. Cumhuriyet tarihimiz boyunca pek çok badire yaşamamıza rağmen hiç kimse bu kutlu çatıya el uzatmayı düşünmemiştir.”

“İdam isteriz” sloganları
“İdam isteriz” sloganları üzerine Erdoğan, “Kardeşlerim ben sizle kanaatimi paylaştım. Hukuk içinde parlamento burada. Parlamentoya gelir ve parlamentodan ben geçeceğine inanıyorum. Parlamentodan geçtiği zaman bana geldiğinde de ben tereddütsüz onaylarım. Çünkü, 250 şehidimizin ve milletimizin burada ahı var. 2 bin 193 gazimizin ahı var ve Hans ne der George ne der ben şahsen buna bakmam, Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin, Ayşe, Fatma, Hatice ne der ona bakarım” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz, bu ihanetini yapanlar böyle alçakça bir cüret göstermişlerdir. Çünkü, onlar ülkenin yönetimine el koymanın çok ötesinde niyetlerle yola çıktılar. Amaçları, ülkemizi ve milletimizi topyekün esir ederek, hem devletimizi hem medeniyetimizi kökten yıkmaktı. Bunun için TBMM, öncelikle hedef aldıkları ve en çok bombaladıkları yer olmuştur. Darbeciler tıpkı milletimizin korkup evlerine saklanacaklarını sandığı gibi, milletvekillerimizin de Meclis’i terk edip kaçacaklarını düşünmüşlerdir. Milletimiz sokaklara ve meydanlara dökülerek ülkesine sahip çıkarken Ankara’da bulunan Meclis Başkanımız ve milletvekillerimiz 23.30’dan itibaren TBMM’de bir araya gelmeye başlamışlardı” ifadelerini kullandı.
“Pensilvanya’daki FETÖ, Türkiye’deki temsilcilerini idare edemiyordu” diyen Erdoğan, “Şimdi diyorum ki kimse Pensilvanya’daki bu FETÖ’nün bütün kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmaktan çekinmesin. Ne biliyorsa söylesin. Adını anmaktan çekinmesin. Çünkü biz Müslümanlar olarak iki kişi konuşuyorsak üçüncüye hainlerin kim olduğunu anlatmalı ve öğretmeliyiz ki herkes bilsin. Saat 23.15’te de İstanbul Atatürk Havalimanında onbinler vardı ama orada bir siyasetçi vardı o esnada ve o siyasetçi ne yazık ki tankların VIP’in önünden çekilip ondan sonra çıkmayı planladı. Tankların başındakilerle pazarlık yapıldı, tanklar oradan çekildi, ondan sonra ‘tankların önüne çıkarım’ diyen bu kişi Bakırköy’deki belediye başkanının yanına gitti. Bugün baktım konuşuyor ve konuşurken de hala bu olayı kontrollü bir darbe olarak ifade ediyor. Kimseyi aldatmayalım, bu olaya ‘kontrollü darbe’ demek gerçekten bir nasipsizliktir. Bu olaya, kontrollü darbe demek nasipsizliğin ötesinde vurdum duymazlıktır. Siz, bu milleti ne zannediyorsunuz. Nasıl kalkar da buna kontrollü darbe dersiniz” şeklinde konuştu.
Erdoğan, “Siz, yoksa bu sürecin hala böyle devam etmesini mi istiyorsunuz, kusura bakma OHAL, pazartesi günü Milli Güvenlik Kurulu gündemine gelecek, konuşacağız ve hükümetimize tavsiye kararını alacağız. Dünyanın değişik yerlerinde bir yerde basit bir mesele oluyor OHAL ilan ediyorlar. Bizim ülkemizde devletimize karşı, devletimizi yıkma operasyonu yapılıyor, 250 kardeşimiz şehit ediliyor, hala kontrollü darbeden bahsediliyor, yazıklar olsun, başka ne diyeceğiz? Söyleyecek fazla söz herhalde gerek yok.”

İnsansız hava aracı olarak ifade edilen ‘drone’un motor arızası nedeniyle bir vatandaşların üzerine düşmesi üzerine vatandaşlara sağlık ekipleri anında müdahale etti. Erdoğan, bunun üzerine, “Sağlıkçılar süratle oraya intikal etsinler bakalım” dedi.

MHP Lideri Bahçeli törendeydi
TBMM’deki törenlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İstiklal Marşı ve Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan törenlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Meclis Başkanı Kahraman konuşma yaptı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, törenlerde şehitler için vatandaşlarla birlikte dua etti. Eski Başbakan Tansu Çiller de törende yer alan isimlerden oldu. Çok sayıda yabancı basın mensubu da Meclis’teki törenlere katılım gösterdi.

HDP ve CHP törenlerde yer almadı
Protokol konuşmalarının iptal edilmesi nedeniyle törenlere katılmayacağını açıklayan CHP, törenlerde yer almadı. HDP ise ‘Eş başkanlarımız olmadığı için katılmıyoruz’ gerekçesini öne sürerek törenlere katılmadı.
Vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile Meclis’e akın etti. Törende video maping sistemi ile darbe günüyle ilgili görüntüler ekrana getirildi.

İstanbul, Ankara- iha

İSTANBUL

ANKARA

Etiketler: / /

Yorumlar
  1. huseyin dedi ki:

    Daha düne kadar ne istedinizde vermedik diyenler siz degilmiydiniz; hepiniz ordaydiniz bugün onlar Hain siz sütten çıkmış AK kaşık.

  2. AYDIN dedi ki:

    Kim bu fetöcülerle işbirliği yapmışsa cırcır böceği gibi bağıra bağıra çatlaya çatlaya gebersin.

  3. huseyin dedi ki:

    Sen önce akp içindeki fetoculari çıkar çok samimiysen.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."