Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

“Yeniden Bir Tarih Yazıldı, Haberiniz Olsun”

Gündem

12-06-2019 tarihinde yayınlandı.

“Yeniden Bir Tarih Yazıldı, Haberiniz Olsun”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nde eş zamanlı organize edilen 5 karaciğer naklinin başarıyla tamamlandığı bildirildi.

Bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı nakilleriyle tüm dünyada adından söz ettiren İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü, tarihi bir başarıya daha imza attı. Aynı anda 5 hastaya canlıdan canlıya karaciğer nakli operasyonu başarıyla tamamlandı. Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz yönetiminde 36’sı cerrahi olmak üzere anestezi ve yardımcı sağlık personellerinden oluşan 100 kişilik bir ekiple sabah 8’de başlayan ve eş zamanlı yapılan karaciğer nakilleri 13 saat sürdü. Bu başarıyla Guinness rekorlar Kitabı’na da girilmesi hedeflenirken, yurt dışından ve yurt içinden katılan gözlemciler ile Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Anadolu’da mütevazi bir kentin tarihi bir başarıya imza attığını belirtti.  Nakillerin başarıyla sonuçlanması, gün boyu hastanede bekleyen hasta yakınları tarafından sevinç gözyaşlarıyla karşılandı.

Akşam saat 21.00’de başarıyla tamamlanan karaciğer nakil operasyonlarının ardından Vali Aydın Baruş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin, karaciğer nakillerinin uluslararası gözlemcilerinden Amerika Birleşik Devletleri Yale Üniversitesi Organ Nakli Direktörü Prof. Dr. Şükrü Emre ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi Organ Nakli Direktörü Prof. Dr. Nuru Bayramov, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz, operasyona katılan cerrahlarla birlikte gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Operasyonlarının başarılı geçtiğini ve hastaların yoğun bakıma alındığını belirten Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz, “5 ameliyatta başarılı bir şekilde bitmiştir, herhangi bir sıkıntı yok. Hastalarımız sağlıklı bir şekilde yoğun bakıma geçmişlerdir. Ameliyatta herhangi komplikasyonla karşılaşmadık. Bundan da son derece mutluyuz. Buradaki arkadaşlarımızla başardığımız bir iş, herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kızılay: Ülkem adına gurur duydum

Bugün yapılan karaciğer nakillerinin ülke ve insanlık adına büyük bir kazanç olduğunu ifade eden İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise, ameliyatların şeffaf bir şekilde canlı yayında izlendiğini ve görüntülerin kayıt altına alındığını hatırlattı. Ortaya çıkan üstün başarıdan gurur duyduğunu belirten Prof. Dr. Kızılay, “Bu başarıyı kendi ekibimizin yakalamış olmasından ayrıca onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yale Üniversitesinden Prof. Dr. Emre: Buradan yeniden bir tarih yazıldı, haberiniz olsun

Karaciğer nakli konusunda İnönü Üniversitesi ile sürekli iş birliği içinde olan ve bugün yapılan nakillerin aynı zamanda gözlemcisi konumunda bulunan ABD Yale Üniversitesi Organ Nakli Direktörü Prof. Dr. Şükrü Emre, “Bugün burada yeniden bir tarih yazıldı, haberiniz olsun” dedi. Elde edilen başarının titiz, dikkatli, vizyonlu ve yönetim tarafından desteklenen bir ekip sayesinde olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Emre, “Bunun bilincinde olarak son derece titiz, dikkatli çalışarak bütün ameliyatları başarıyla sonuçlandırdılar. Hepsini tebrik ediyorum. Bu başarıyı hak ettiler. Ekibin kuvvetli olması çok önemli. Yeniden bir tarih yazıldı, çok önemli bir iş başarıldı. Bundan haberiniz olsun” diye konuştu.

“Anadolu’nun mütevazi şehrindeki bu başarı bizi çok mutlu etti”

Anadolu’nun mütevazi bir şehri olan Malatya’da böyle bir işin yapılması bizi gerçekten çok mutlu etti” diyen Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin ise,  10 ayrı operasyonda görev alan cerrah ve sağlık personellerine teşekkür etti. Prof. Dr. Tekin, “Bugün ülkemiz için çok güzel bir gün, inşallah bu başarıların devamı gelecektir. Anadolu’nun mütevazi bir şehri olan Malatya’da böyle bir işin yapılması bizi gerçekten çok mutlu etti. Başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Vali Baruş: Tıp tarihine geçecek bir başarı yakalandı

Son olarak konuşan Vali Aydın Baruş da, Malatya’da tıp tarihine geçecek bir başarının yaşandığını belirtti.  Vali Baruş, hastaların sağlık durumunun iyi olduğunu hatırlatarak, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a, Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz’a ve katılan tüm hekimler ile yardımcı sağlık personeli ve görevlilere teşekkür etti.

“Bu bir rekor denemesi değil”

Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz, operasyonlardan önce “Bu özünde bir rekor kırma işlemi değildir. Hiçbir şekilde insan sağlığı üzerinden bir rekor kırma olayını kabul etmiyorum ama burada aynı anda gelen 5 sıkıntılı, acil karaciğer nakli bekleyen hastaya karaciğer nakli yapabileceğimizi ve daha önceden de yaptığımızı, bugün bu olanaklarımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz, yoksa başka bir şey değil” açıklamasını yapmıştı.

Yılmaz, 9 hasta içerisinden 5’ini seçtiklerini ifade ederek, “Ülkemizde İnönü Üniversitesi bünyesindeki Karaciğer Nakil Enstitüsünde beş ayrı canlı vericiyle karaciğer nakli yani 10 operasyonu yapabilecek fiziki koşullara, teçhizata ve cerrahi ekip ile diğer branşlardaki arkadaşlarımızla bunu barındırdığımızı, bunu bulundurduğumuzu sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bunu sadece ülkemize ve dünya kamuoyuna bir kez daha duyurmak istedik. Ülkemiz adına onur duyuyoruz. Aslında bugün 8-9 hastandan 5’ini seçebildik. 5 hastamız, 5 de canlı vericimiz var. 4’ü akrabadan, 1’i akraba dışından. Bu 5 hasta gerçekten sıkıntılı, acil karaciğer nakline acil olarak ihtiyaç duyan hastalar” diye konuşmuştu.

Güler HAZAR, Ferdi DURDU- Yeni Malatya Gazetesi, malatyahaber.com- AA

karaciğernakli4

karaciğernakli0a

karaciğernakli

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
25 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
44malatya

Sizlerle.gurur.duyoruz.hocam.ve.ekibinizle.
Emegi.gecenler.icin.tesekkurler.cana.can.
Katiyorsunuz..turkiye.sizilernen.gurur.duyuyor

Metin

Sezai Hoca, yaşarken heykeli dikilecek bilim insanı…

Ahmet

Ayakta alkışlıyorum.

Birdesen Şahin

Sezai Hocam ve ekibi elinize, emeğinize yüreğinize sağlık,Malatya sizinle ne kadar gurur duysa azdır,bu memleketin yüz akisiniz, sağlığınız,huzurunuz,basariniz daim olsun, saygılar ????

mahmut açıkgöz

iyi ki varsınız,seninle gurur duyuyorum PROF.DR.SEZAİ YILMAZ HOCAM.

Türkiye sevdalısı

Sezai hocamı ve ekibindeki değerli hocaları sağlık personelini tebrik ediyorum. Beş kişiye hayat verdiler ne güzel bir olay allah hepsinden razı olsun.karaciger nakil bölümünü açanlardan da ülkemizde taş üstüne taş koyandan da allah razı olsun.böyle birlik olursak hep güçlü oluruz başarılarının devamını diliyorum sezai hocam tebrikler…

Mücahit

Emeği geçenlere teşekkürler güzel bir başarı

M.D.A

O karaciğer nakil merkezini kuran Prof.Dr.Fatih Hilmioğlu’nu AKP&FETÖ ortaklığı ergonekon kumpasıyla cezaevine attı. 5 yıl tutuklu kaldı. Cezaevindeyken oğlunu kaybetti, oğlunun cenazesini jandarma nezaretinde kıldı. Sağlığını kaybetti kanser oldu. Guinness bunları yazmaz belki ama tarih bu utancı ömür boyu yazacak. Bu ülkeye yaptığınız kötülükler ömür boyu peşinizi bırakmayacak. Yaptığınız haber şimdiki haliyle yarımdır eksiktir!

mustafa44

Burası siyaset yapma yeri degil ancak yüzde 95 oy alsalarda iktidar olamayacaklar diye tehditler savuran fakültenin içini boşaltan nice usta prof ları kovan adamı bize övmeyin. Orada bi emek varsa başta Sezai Bey olmak üzere kuruluşundan bu yana emek veren tüm insanların emeğidir. Siyaset ve hamaset yapmayın insanları germeyin.

okan

bu harika işlerde emeği gecen herkese teşekkürler.başta sezai yılmaz hoca ve ekibi ardından hastane başhekimiğini tekrar tekrar tebrik ediyorum

BİRSEN DULKADİR ÇALIŞKAN

BİR MALATYALI VE BİR AMELİYATHANE HEMŞİRESİ OLARAK DUYGULANDIM GURUR DUYDUM.TÜM EKİBİN ELİNE YÜREĞİNE SAĞLIK
MALATYA DA BÖYLE GÜZEL ŞEYLER DUYMAK ONUR GURUR VERİCİDİR. MALATYA YA DA YAKIŞAN BUDUR.

cahilinbiri

Uluslararası ve dünya çapında Kalp ve Damar Hastanesi olması için Merhum Turgut Özal tarafından kurulan, ancak kuruluş kanununu çıkarmaya ömrü vefa etmediği için öylece kalan ve sayın Demirel döneminde de polikliniğe dönüştürülen bu külliyeden kırpıp kırpıp yıldızlar yapıyoruz. Asıl teşekkür edilmesi gereken, 19 sene önce önümüze dünya çapında vizyonu koyan sayın ÖZAL’a olması, teessüf edilmesi gerekenlerin de bu sürece takoz koyanlara olması gerekir.
Hocalarımızın kişisel çabaları takdire şayandır. ona denilecek hiç bir şey yok.

Bülent

Tebrikler Gurur Duyduk.. Sezai Hocam yine göğsümüzü kabarttınız.. iyiki varsınız.

hasan

Maşallah tebrikler

Hasan

Anadolunun mütevazı bin kenti? Beyefendi, yozgattan, usaktan, afyondan bahsediyor, bu şehir var ya bu şehir zamanı da ne değerler üretti, ama bugün malasef klasik bir anadolu şehri, bolu gibi, kırşehir gibi, burdur gibi,

Hamit

Karaciğer nakillerini başlatan Hilmioğlu’na teşekkür yok,
Karaciğer Hastanesini yaptıran Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür yok.
Bu hastanenin Malatya’ya kazandırılmasında öncü olan Malatya milletvekillerine teşekkür yok.
Ahde vefa yok.
Başarınızı tebrik ediyorum.

Hasan

Milletvekillerine niye teşekkür ediliyormuş? Turgut Özal Tip Merkezini onlar mi yapmış, Sezai Hoca ve diğerlerini onlar mi yetiştirmiş, sen söyle kendi adıma, teşekkür de et, padişahım çok yaşa da de, tutan yok,

Hamit

Tıp merkezini değil, Karaciğer nakil Hastanesini. Karaciğer nakil hastanesi yapılmasına öncülüğü Malatya milletvekilleri yapmıştır. O hastanenin açılış törenindeki Sezai hocanın konuşmasını bulun, dinleyin, okuyun ve ondan sonra konuşun.
Yeni 10 tane ameliyathane yapılmamış olsaydı bugün aynı anda 10 tane nakil yapılamazdı.
Sevmemek kör olmayı gerektirmez.

bayram

Hamit sen haklısın bazılarının körlüğü devam ediyor

mehmet

Hasan,şakşakcılık öyle bir şeyki,Nerdeyse ameliyatı hekimler değil,partili yetkililer yaptı diyecekler.Karaciğer Nakil hastanesi yokken,bu hastanede nakil yapılmıyormuydu?Bu çok değerli bilim insanları olmasaydı,şehire istersen 10 tane daha karaciğer nakil hastanesi açsan bu başarı yakalanamazdı.

Fatih

Çalışkan başarılı insanların öyle vizyonları vardır ki, bazen onlar çeker birşeyler “ yaptırırlar” milletvekillerine. Yapmak zorunda kalırlar birşeyleri ama nakil merkezi kadro verilmediğinden eksik personelle çalışıyor. Başarı tamamen Sezai hoca ve ekibinin, milletvekillerinin sahipleneceği tek şey kadro verilememesi o kadar

Tka

Kısacası yalakalık yok olay sadece gerçekten sağlık odaklı siyasi değil

Ttt

Kısacası yalakalık yok siyaset yok sağlık hizmeti var

M.Kadıoğlu

Değerli hocalarım özellikle Sezai hocam sizlerin emeğinin karşılığı bu dünyada yoktur . Allah sizlerden razı olsun sizler neyi istiyorsanız, neyi umut ediyorsanız Allah sizlere onu versin her iki cihanda da sizleri aziz etsin. Saygı ve şükranlarımla…

Demir

Çok güzel yazmışsınız tamamen katılıyorum bende saygı ve şükranlarımı sunuyorum

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Alanyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Altay 0 0 0 0 0 0 0 0
Antalyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Başakşehir FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Beşiktaş 0 0 0 0 0 0 0 0
Çaykur Rizespor 0 0 0 0 0 0 0 0
Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0 0
Fenerbahçe 0 0 0 0 0 0 0 0
Galatasaray 0 0 0 0 0 0 0 0
Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0 0
Giresunspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Göztepe 0 0 0 0 0 0 0 0
Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Kasımpaşa 0 0 0 0 0 0 0 0
Kayserispor 0 0 0 0 0 0 0 0
Konyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Sivasspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Trabzonspor 0 0 0 0 0 0 0 0
Yeni Malatyaspor 0 0 0 0 0 0 0 0

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...