Miram

Final

Fuat


Serdar doktor
Malatya Haber -

Büyükşehir ve Yeşilyurt’un ‘Reklam Panosu’ Kavgası!

Büyükşehir ve Yeşilyurt’un ‘Reklam Panosu’ Kavgası!
 • 20.09.2020

BİRİ ASIYOR, ÖBÜRÜ SÖKÜYOR.. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin, mülkiyeti kendine ait olan ancak, işletme ve kullanma hakları Yeşilyurt Belediyesi’ne devredilen kentin farklı yerlerindeki billboardlarda (reklam panosu) yer alan reklam ve tanıtım görsellerini söktüğü, bu durumun her iki belediyeye mensup ekipler arasında sert tartışmalara neden olduğu ileri sürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bir süre önce kullanma ve işletme hakları Yeşilyurt Belediyesi’ne devredilen kentin farklı noktalarındaki billboardlarda yer alan ve çoğunluğu Yeşilyurt Belediyesi’nin faaliyetlerinin tanıtıldığı billboardlardaki görselleri Yeşilyurt Belediyesi’ne bilgi vermeden söktü.

Yeşilyurt Belediyesi’nin bu durumu haber alması üzerine, billboardların bulunduğu noktaya ekipler gönderdiği, bu ekiplerin Malatya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden, billboard görsellerinin sökülme nedenini sorduğu, ancak tatmin edici bir cevap alamayınca her iki belediyeye ait ekiplerin sert bir tartışmaya girdiği iddia edildi.

“Billboardların vergisi ödenmedi, bu yüzden görseller söküldü” iddiası

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Yeşilyurt Belediyesi arasındaki billboard çekişmesinin arka planına ilişkin net bir bilgi verilmezken, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin, billboard görsellerinin sökülmesinin gerekçesi için, “Billboardların vergisi ödenmedi, bu yüzden söküldü” şeklinde bir savunma yaptığı belirtiliyor.

Yeşilyurt Belediyesi, resmi yazı ile “Görselleri sökme gerekçeniz nedir?” diye soracak

Diğer yandan, Yeşilyurt Belediyesi’nin ise Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne resmi bir yazı göndererek, “Billboard görsellerinin sökülmesinin hukuki gerekçelerini” soracağı öğrenildi.

Bu arada, Yeşilyurt Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda  bazı duvarlara yerleştirilen, ancak  son 1 yıldır ekim işlemleri de tekrarlanmayan  portatif çiçeklik panoları da yine Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından söküldüğü görüldü.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Etiketler: / /

Yorumlar
 1. deli dedi ki:

  arkadaşlar hepiniz yanlış biliyorsunuz o reklam tabelların da çok büyük kazanç var kim istemez sandıgın dolmasını bu üldede partiçiklik oldugu sürece çok reklam kavgası olur …..????????

 2. kadir dedi ki:

  yeşilyurt belediyesi çalışıyıııı yaa. selahattin gürkan kısganıyıııı

 3. HIDIR dedi ki:

  HANGİ PARTİDEN OLURSA OLSUN BELEDİYE BAŞKANLARI ADLARI SOYADLARI VE FOTOĞRAFLARI İLE REKLAM YAPMAMALI YAPAMAMALIDIR.
  Varsa bir hizmeti parti ismi dahi vermeden hizmeti tanıtıp reklamını yapmalıdır.
  Hangi partiden seçilirse seçilsin seçim bittiği m Mazbatayı aldığı an PARTİ BİTER.
  O kişi artık o ilin,ilçenin veya beldenin hepsinin herkesin başkanıdır.

 4. Bircan dedi ki:

  İşsizlik, pahalılık, pandemi, deprem, ulaşım-trafik, mülteciler, güvenlik, temizlik, eğitim vs. vs. vs. MİLLETİN DERDİNE BAK, BUNLARIN DERDİNE BAK.

 5. Ramiz 44 dedi ki:

  Büyük şehir küçük şehiri döver

 6. vurucu dedi ki:

  bravo selaattin baskan ez bunlari

 7. abdulvahap dedi ki:

  sen kimsin o kim reismiziçin ikinizede büuük fark attırarak oylarımızı vermişiz reisimizin sayesinde o koltukda oturuyosunuz şehir yıllar sonra pisliğiyle oynuyo yeşillikler bakılmıyo ağaçlar kuruyo yaptığınız en iyi iş reklam panolarında boy boy resimlerinizi paylaşmakdan başka bir iş yaptığınız yok buda yetmiyomuş gibi aynı partinin iki belediyesi birbirinie düşmüş yazıklar olsun size yazıklar olsun size verdiğimiz oylara

 8. Öneri dedi ki:

  Kendi fotoğraflarını asmaları yasaklansın.
  Artık midem bulanıyor.
  Teyyareden bir konu yanında başkan fotoğrafları

 9. Hakan dedi ki:

  Büyükşehir akparti belediyesi değil mi ne bu şimdi? Ayrıca Yeşilyurt başkanı hep kendi reklamını yapıyor milletin parasıyla valilik inceleme başlatmalı

 10. nedim dedi ki:

  Yeni Malatyaspor küme düşürülmediğinde bilboardlar dahil ana cadde ve ara sokaklarda boş buldugunuz her yere ama her yere “teşekkürler Cumhurbaşkanım” yazısı yazdıgınızda da kanunimiydi acaba? Kanunu uyguluyorsanız bence adaletli olmalısınız, hiç sevmem Mehmet Çınar’ı ama bence Selahattin Gürkanın bu yaptığı hoş birşey değil… Saygılarımla.

 11. osman1453 dedi ki:

  Malatyanın Anahtarını Selahattin Başkana verin birşeye karışmayın Sn Cumhurbaşkanımızda bile bu kadar ego yok yahu hayırdır Bu kibir bu EGO İyiki Battalgazi belediye başkanlığından Büyük şehire geçti Şükürler olsun rabbime
  yoksa düşünemiyorum

 12. Ali dedi ki:

  Her iki belediye
  de ak partili.ancak surekli iki belediye arasinda gizli bir savas var.sayin milletvekilleri bu ise niye el atmiyorsunuz.biz ak partililer olarak cok uzuluyoruz.vatandas nezdinde cok kotu bir izlenim.oznur calik acilen bu ise el atmali yoksa malatya kaybeder partimiz kaybeder

 13. ayhan dedi ki:

  Allah ıslah etsin Bu ne Egodur yahu Sayın Milletvekilleri bu olaya bir dur diyen yokmudur. Şehrin tapusunu verelim tek başına yönetsinler Valiyede gerek yok milletvekilinede

 14. Vedat dedi ki:

  Malesef tüm türkiyede ak partili belediyeler bu tuzağa düştü. Son yıllarda hizmet üretemeyenler kendi reklamları üzerinden hizmet üretiyormuş göründü. Başkan seçerken tanınırlığı ve anketi yegane meşru gören anlayışı bu kötü tablonun mimarıdır. EHLİYET LİYAKAT UFUK VİZYON CESARET ENTELLEKTÜEL BİRİKİM İLİM ayak altı edilip lümpenlik trollük ve slogan kıymetli hale gelince bu hale gelmemiz normal oldu. Biraz daha dip yapmadan bu sorunlar malesef çözülmeyecek . Malatya ise bu süreçten en kötü etkilen şehirlerden oldu. Görgü nezaket dahi akla gelmez oldu. Sonuç büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının reklamı merkeze koyması ile şehrin ve şehrin değer yargılarının içinin boşalması oldu. meşhur olan herşey meşru değildir.

 15. Murat dedi ki:

  Belediyeler halka hizmet için var. Yapmak zorunda oldukları hizmetlerin, vatandaşın parasıyla koca bilboardlarda reklamını yapmak için değil.

 16. Birisi dedi ki:

  Hele şu malatyaspor icin cumhurbaskanına tesekkur mevzusuna gülemisin ağlayamısın yav hani pandemiden dolayı malatya düşürülmemişti? cumhurbaskanıyla ne alakası var siz cumhurbaşkaninın futbola müdahale ettiğini resmen itiraf ediyorsunuz

 17. hasan kaçan dedi ki:

  ikisinin de cebinden çıkan bir şey yok. Vatandaşın parası ile söküp takılıyor, kendi reklamlarını yaptırıp asıyorlar. Yeşilyurt belediyesinin tüm afişlerinde kocaman Mehmet Çınar yazıyor, Yeşilyurt Belediyesi ise küçücük şekilde bir köşeye iliştirilmiş durumda, sanki kendi cebinden yapmış gibi sürekli kendi reklamını yapıyor. Büyükşehir belediyesini de zaten herkes biliyor, başkanın büyük bir matematik sıkıntısı var, 1 liralık iş yapıyor 100 liraymış gibi gösteriyor, ya da 100 liralık işi 1 liraya yaptık diyor.

 18. Sehitfevzili dedi ki:

  Yazilanlara bakiyorum şimdi sehitfevziye yapilan ve yapilacak olan haksizligi görürsünüz insallah.baskan osman guder sizin yaninizdayiz herkes ev sahibi olacak borclanma hic yok denecek kadar olacak dedi ve bugun imar barisi yaptirdigimiz evin vergiside cikti ödedim ve imarbarisi kabul edilmiyormus ve ben bir ay ugrastim butun parami verdim.hani hak hukuk 110 donumde toplam 424 ev var simdi 250 bile cikmaz.alin fakirin kuru ekmegini elinden.

  1. Pötürgeli Xalô Ramo dedi ki:

   Kardeş onu ölümüne AKP’yi desteklerken düşüneceksiniz.

   1. Çımıhtılı dedi ki:

    Senin gibi hdp yemi oy versinler yani. Pötürge den çıkmaz ama nasıl çıktın sen

 19. Necatin dedi ki:

  Tüh! rezil olduk…

 20. Kernekli dedi ki:

  Malatya’mız ne ara bu kadar geriledi. İki aynı partiden belirleye bile bu halde ilken Selahattin beyin sosyal barış laflarının hikayeliği değil mi? Benim gördüğüm hizmette değil egoda reklamda şovda kibirde benlikte kendi tanıtımında yarışanlara şehri teslim etmişiz. Eyvahlar olsun bize

 21. Murat dedi ki:

  O değil de bakanla Çınar da aynı boydaymış. Güzel de yerleştirmişlerdi ama söküldü vah vah

 22. Yunus dedi ki:

  Belediye gibi kurumlar halka hizmet kurumlarıysa eğer bu kurumların yaptıkları hizmetin reklamını yapmak gibi bir dertleri olmamali. Ben o reklam panolarına belediye harici baska bir kurumun ya da tüzel kişinin reklam verdiğini görmedim.O zaman bütünüyle kaldırılmasını olumlu karşılıyorum;ama yetmez!!! Malatyalı olarak gördüğüm şeylerden ‘başkası adına utanmak’ durumuna o ladar çok geldim ki, sorunu yine kendimizde bulduğum için utanmakla yetindim. Biz nasılsak öyle yönetilir malum. Bunları hakediyoruz demek ki. Bir belediye başkanı şehrin birçok farklı yerine ‘Süper Ligde kalmamızı sağlayan syn hemsehrimiz Recep Tayyip Erdoğan’ a şükranlarımı sunuyorum’ diye reklam yaptırıp astırır mı? Aklım almıyor;ama bu şehirde biz bunları da gördük.Adama sormazlar mı? Bu gereksizligi nerden icat ettiniz?
  Başarısızlık bu kadar mi yüceltilir?
  Ya da nerden hemşehrin oluyor senin?
  Ama öyle dengesizlikler oluyor ki bu şehirde buna önayak olan yöneticilerimizi Allah ıslah etsin.
  Vatandaşın bir kuruşunun dahi hesabını verme mükellefine sahip olmadıklarını mı düşünürler acep?
  ‘Fıratın kenarında bir koyunu bir kurt kapsa bunun hesabını veririm’ diyen Hz Ömer’i danışman olarak görün de şu verimsizlik siyasetinden lütfen biran önce kurtulun. Allah, aklınızı köreltmiş olduğunuzu farkettiginizde, size güzel kapılar açacaktır hiç merak buyurmayın.

  1. Neşe dedi ki:

   Nokta!

 23. Sudenur dedi ki:

  Acaba Sayın Selahattin Gürkan Belediyenin Faaliyet Raporlarına bunu Cumhuriyet Tarihinde ilk diye hizmet olarak yazar mı? Kafamda deli sorular…

 24. Hakan dedi ki:

  Al birini vur ötekine. Vatandaşa hizmet kavgası değil.Reklam kavgası. Kim daha çok kendi reklamını yapacak kavgası. Selahattin G. ömrü reklam ,hava, konuşma. Memet Ç. oda Hacı Uğur ve Selahattin G. taklidi. Millet işsiz, millet hizmet bekliyor, habire kendi resimleri ile günler kutlamaları, uyduruk ödüllerle, teşekkürlerle vs ile kendi resimleri ile kendi reklamlar.

 25. Adnan dedi ki:

  Ne işin var bu virüste piknikte millet ölümle yüz yüze sen piknik derdindesin otursana ebinde kardeşim

 26. Vatandaş dedi ki:

  20 Eylül Pazar günü (dün) ailece Orduzu Turgut Özal Tabiat Parkı’na pikniğe gittik.

  Saat 16.00 gibi tabiat parkına vardığımızda, parkta bulunan bütün çeşmelerde sular kesikti.

  Farklı yerlerde bulunan çeşmelerin yanı sıra, umumi WC’nin de suları kesikti.

  Piknik yapmaya gelen vatandaşlar isyandaydı.

  Esenlik’e ait olan mini markette de içme suyu tükenmiş durumdaydı.

  Koronavirüsle mücadelenin en önemli olduğu bir dönemde, hijyen kurallarının en önemli parçası olan el yıkamanın bu denli hassas olduğu bir dönemde bu su kesintisinin bir açıklaması yoktur.

  Zira hangi vatandaş bir yetkiliyi arasa aldığı cevap “bilgimiz yok” oldu.

  Saat 20.00 gibi tabiat parkından ayrıldık, sular hala kesikti.

  Teşekkürler…

  1. Ömer dedi ki:

   Virüste evden çıkmayın diye anons yapılıyor. Siz hem virüs hemde piknik diyorsunuz.

 27. Vatandaş44 dedi ki:

  Kendini herşeyden üstün gören bi başkan çınar hazretleri
  Büyük şehir iyi yapmış adam foto model gibi heryerde
  Boy boy foto çıkıyor işi gücü reklam

 28. Faruk dedi ki:

  Allah kimseye böylesi Adamları Başkan olarak gormeyi, dinlemeyi ve bir de ustune alkislamayi nasip etmesin.Bu halk bunu haketmiyor gercekten.Bir devrin çöküşü gibi.Nezaket,mahcubiyet,erdem,incelik ve yoldaşlık,dava hepsi tarih oldu. Biri geldi b. Şehirde kıyım yaptı,öbürü önceki yapılanları yok saydı.İl başkanı işinde gücünde,vekiller ağırlanma telaşında.Millet nerde peki?

 29. Battalgazi44 dedi ki:

  Yaptıkları tek icraat bilboard reklamları olan belediyeler reklam yüzünden birbirine girmiş. Bu milleti aptal mı sanıyorsunuz siz? Reisin hatırına oy verdik bir daha ki seçime mevcut milletvekili ve belediye başkanları aday gösterilirse bir daha oy moy yok daha!

 30. İsrafil dedi ki:

  Haber acemice yazılmış Habere girişte meclis kararları ve ilgili yasalar konulabilirdi yada ne bilim ilan reklam yönetmeliği eklenebilirdi aydınlatıcı olmamış.

 31. Nadide dedi ki:

  Sökülen billboardlar yasaya ve kanuna aykırı vaziyette ana caddede Büyükşehir Belediyesinde izinsiz bir vaziyette konulmuş olan billboardlar… ilçe belediyeleri sadece ara arterlere ve ara caddelere koyabilirler diye biliyorum. Bunuda usulüne uygun şekilde düzenlemesi yapılıyor. Normalde olması gereken şeyi sanki çok anormal gibi göstermekte sizin habercilik dusturunuz sanırım. Madem herşeyi bu kadar iyi biliyorsunuz haberciliği bırakın buyrun gelin başkan olun. Öyle uzaktan ahkam kesmek kolay. Malatya için yapılan tek bir hizmeti paylasmayip, olması gerekeni yanlışmış gibi göstermek, Selahattin Gürkan’ı hedef almak, insanların ağzından yorum yapmak gibi şeyler bildiğin hasitliktir. Yazık gerçekten..

  1. Saim dedi ki:

   Belli ki Büyükşehir başkanının etrafındakilerden birisiniz. Sizin yüzünüzden adamın başı sıkıntıdan kurtulmuyor. Biriniz çıkıp da başkanım bu yanlış olur demiyor, ondan sonra yağcılık için bir de buralarda kendinizi gösteriyorsunuz. Selahattin başkanın derdi sizin gibiler. Tek bir hizmeti paylaşmayıp diye adama gaz veriyorsunuz, kötü insanlarsınız siz. Daha ekmek yemek fab.rikası haberi orada duruyor. Ama kötü ve fesat olduğunuz için işiniz gücünüz ortalığı karıştırmak, kaostan nemalanmak. Bunun için benim paramdan size maaş veriyorlar. Yazık günah. Sizin gibiler adamın etrafını boşatsa belki başarılı olacak adam ama bırakmazsınız. O dünyanın merkezi siz de dalkavuksunuz. Anlıyorum işiniz bu. Ama yeter artık Malatya’ya zarar verdiğiniz.

 32. Salih Beyoğlu dedi ki:

  Sabah ola hayrola, Sayın basın lütfen ışıklarda dilenen insanlarımızı haber yapın. Trafiği tehlikeye sokuyorlar. Bu işle kim ilgilenecek haber yaparsanız seviniriz. Saygılarımla

 33. Malatyalı dedi ki:

  Vah Malatyam Vah.Ak parti hizmet partisi olduğu icin milletin gönlün de yer edinmiştir lakin şuan ki yerel yöneticelere baktığımız zamanda gördügümüz tekşey hizmet yarışı değil REKLAM yarışı yani nefis ve kibir yarışı esnaflar kan ağlıyorken işsizlik sayısı artıyorken insanlar depresyon maddi sıkıntılar çekiyorken memleketen içeride dışarıda bir sürü problemle uğraşırken yerel yöneticilerimizin derdine bakarmısınız emin olun bunu başka bir parti belediyeleri yapmış olsa idi kıyamet kopardı ama gel gör ki ortada yerel de ne bir parti var nede parti yöneticisi ilçe kongrelerinde bile kendi kendilerini ağırlıyorlar yazık Recep Tayyip Erdoğan ın emek verdiği cefa çektiği parti ne hale düşmüş kendi içlerinde ki problemler sorunlar kibir gurur bencilik artık ayyuka çıkmıştır

 34. 44 dedi ki:

  Bu reklam panolarıni paylaşmak noktasında daha iyi bir noktaya getirme noktasında yapılmış bir hizmet olabilir mi acep

 35. Pınar dedi ki:

  Burada Büyükşehir Belediyesi Yeşilyurt belediyesinin reklamlarını çıkarıyor, bilboardları söküyor tarzında insanların kafasında farklı düşüncelere sebebiyet vermek için ugrasilan bir haber var.
  Halbuki biraz dikkatlice düşünsek bu şehrin bir düzeni var , her belediyenin kendi sorumluğu olduğu bölgeler arterler ayrı. Kendi bolgenin dışına çıkarsan illaki uyarı alacaksın. Haa bugüne kadar bişey yoktu da simdimi oldu diyen olursa şu cevabı verin. Bugüne Kadar Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan değildi. Bilmem anlatabildim mi ?

  1. Hasan dedi ki:

   İyide o reklam panoların kullanımı meclis tarafından selahatin başkan zamanında ilçe belediye devredildi. Kendisi meclis oluruyla verdi zaten yeşilyurta. Yasa dışı bir durum yok. Haberde de açık açık yazmışç Mülkiyeti büyükşehirde kullanımı ilçe belediyede diye.

 36. ÇİFTÇİ44 dedi ki:

  Ne oluyoruz yahu? . ! Ne bu şiddet? Ne bu celâl…?

 37. Enes dedi ki:

  Yeşilyurt Belediyesi yasaya ve kanuna aykırı bir şekilde iş yapmış bence her birinin sorumlu olduğu alanlar var. Büyükşehir Belediyesi hakkı olanı yapmıştır.

 38. Seren dedi ki:

  Büyükşehire herkes birşeyler yazıp yazıp çişmişte Büyükşehir sonuna kadar haklı bence Yeşilyurt Belediyesinin ana caddeye bilbord asma yetkisi yok bunun kanunş yolları var kuralları var herkesin sorumlu olduğu bölge var burada işgüzarlık yapıp ve bu haberi mesnetsizce yaptıran haksız olam Yeşilturttur.

  1. Hasan dedi ki:

   İyide zaten haberin içerisinde yazıyor. Mülkiyeti büyükşehirde kullanımı ilçe belediyede diye. Buradaki sıkını yapılan tahakkukun tahsilata dönüşmemesi de değil. 5 yaşındaki çocuk bile bilir mesele onun reklamı benim reklamım meselesi. Duvarlarda kendi adı dışında bir iki isim görünce bazılarının zoruna gitmiş olsa gerek.

  2. Meraklı Vatandaş dedi ki:

   Pardon birşey söyleyeceğim, neden battalgazinin ana caddelerdeki bilboardları sökülmemiş de sadece Yeşilyurtunkiler sökülmüş? Çok enteresan değil mi? Acaba farklı bir neden mi var cidden merak ettim;)

 39. Kayısı güzeli dedi ki:

  “Dünyada bir ilk” “Dünyanın eeeeen büyük” reklam panosu söküm işi! Yaparsa Malatya Büyükşehir Belediyesi yapar. Anadoluyu reklam panolarına anayurt yapan destan şehir Malatya!

 40. Kemal dedi ki:

  Bunlar kırılmaların başladığını çok bariz bir şekilde gösteriyor.

 41. Fatih dedi ki:

  Panoları anladimda ciceklikleri neden söküyorsunuz. Seneye tekrar dikim yapacak olursanız yeniden para verip almayacak mısınız?

 42. Abdullah dedi ki:

  Adamlar inandıkları yolda kavga ediyorlar ne var bunda?Yolları reklam,algı,büyütülmüş rakamlar,bilbord da Halkla bütünleşmenin vazgeçilmez aracı!Takvime bakıp bugün dünya ne günü diyerek böyük adamlar gibi paylaşım yaparlar,,kasarlar,sipariş ödül verirler.Şehirmi?insanmı?Kimin umurunda.Yiyin efendiler yiyin!

 43. Kemal dedi ki:

  Keser döner sap döner bir gün olur hesap döner.

 44. Bostanbaşını Seven dedi ki:

  Bostanbaşında artık her sitenin köşesinde reklam panoları görmekten gına geldi.Bari mahalle adını Reklam ve Bilbordbaşı Mahallesi diye değiştirin.

 45. Taner bey dedi ki:

  Boş işlerle uğraşıyorlar

 46. Hasan dedi ki:

  Çember daralıyor… Akp nin sonu geliyor

 47. Ahmet dedi ki:

  sellatin başkan kendini tek zanneti akp zarar veriyor hemde çok

 48. İsyankar dedi ki:

  Çekirdek çitliyerek izliyorum ayrıcada gülüyorum. Komedi başka hiçbir şey değil… Bunlar aynı partinin 2 belediyesi değil mi?

 49. İsmail dedi ki:

  AKP İl Başkanı otoritesini kaybetmiştir. Aynı partiden Buyüksehir Belediyesi Yeşilyurt Belediyesinin reklam tabelalarını söküyor, il başkanı ayıptır kardeşim, milletin önünde ne kavga ediyorsunuz. Paylaşamadığınız neyiniz var diyemiyor. İl Başkanı neden disiplin sistenini çalıştırmıyor. Gürkan kendinden önceki Baskanlar aleyhine olmadık beyanatlarda bulunduğu zaman İl Başkanı hesap sormalıydı. Ne oluyor kardeşim demeliydi. Varsa bir yolsuzluk, Savcılık orada, yoksa da sus diyebilmeliydi. Arapgir Kongresi yapılırken CHP li Belediye Başkanıyla esnaf gezisi yaptığı zaman “sen ne yapıyorsun, kime hizmet ediyorsun, derdin ne” diyebilmeliydi. Seçim döneminde Darende de rakip partinin adayı ile esnaf gezisi yaptığı zaman da susmuştu. Sus sus sus… O halde bunlara razı olacaksınız.

  1. Ali dedi ki:

   Malatya da AKP il başkanı var mı?
   Yada AKP İl yönetiminde kimler var bilen var mı?

 50. Aliyurt dedi ki:

  Vah malatyam vah ne hallere düştük. Efendiler hizmet etmede yarışacaklarına kendilerinin boy boy reklamlarını sergileme kavgasına tutuşmuşlar. Biri egoist, herseyi ben bilirim diyen, millattan sonra memleketin başına gelmiş en büyük hizmet adamı olarak ilan etmiş bir başkan. Diğeri cesaretsiz ve halen kendisinin belediye Başkanı olduğunu kabullendirememis bir başkan. Olan memlekete oluyor yazık

  1. Ali Kaya dedi ki:

   Her tarafta devasa siyasi reklam afişleri…Sağda gökyüzüne gülümseyerek bakan başkan fotoğrafı, solda sekiz sütuna manşet ”ben yaptım, oldu! ” sloganları… Bilboardlar, yollar, köprüler, viyadükler, elektrik direkleri, şantiyeler vs Her tarafta aynı afiş. George Orwel’in 1984 ronanındaki şehir hortlamış gibi. 4 metrekare yeşil alanda 2 metrekare tabela ”Burası falan belediye tarafından sulanmaktadır ” veya ” bu parkı filan belediye yapmıştır” … Her tarafta binlerce tabela. Çevre yolu orta refüjünde her 30 metrede bir binlerce tabela ”büyükşehir veya fila belediye”’ diye. Yetmezmiş gibi direklere , bordür taşlarına, mazgallara , geçitteki duvarlara belediye logolarını koymalar. Dağa taşa devasa tabelalar. Tabela ve logo çöplüğü.. Dünyada tek örneği yok. Güya kurumsal çalışma adı altında vahşi hayvanların iktidar alanlarını belirler gibi bir savaş… Her horoz kendi çiftliğinde ötsün, ahan burası da benim çiftliğim der gibi .. Cehalet diz boyu. Cehaletin tabelada fışkırmış hali. Ve bütün bunlar Malatyalının gözüne sokula sokula yapılıyor. Büyükşehirlerin çoğunda bu hastalık var. Haber yapmakla, buralarda konuşmakla çözümü imkansız. Derhal başkan tayfasının tamamını bir rehabilitasyon merkezinde tedavi etmemiz lazım. Hemen bu gün …

   1. Ali Kaya dedi ki:

    Devam edeyim, tabela çılgınlığı camilere ve inşaatlara da sıçramış durumda. Misal, Kerneğe ufacık bir camii yapmışsın ”Filan Karagöz Camisi” diye devasa ışıklı tabelalar camiinin dört hir yanına asmışsįn. Tabeladan camiyi görmeniz mümkün değil. Işıktan vakamıyorsun zaten. Görgüsüzlük mü desem ne desem az… Ya konut inşaatlarındaki müteahhit reklamları? Dünyada bana bir kilise veya havra gõsterin devasa ışıklı tabelası olan ? Veya bir konut gösterin , alalede yapılmış, berbat bir bina gösterin müeahhit firmanın kocaman ismi olsun? . Özür dileyeceğim, yok yok dünyada örneği yok.Bu hastalık sadece belediye başkanlarında yok, topluma sirayet etmiş. Kabul görmüş hatta.Halbuki şehrin tabela düzeni belediyenin işi . Tabela kirliliği modern şehirlerin dikkat ettiği en õnemli konu. Bizde ise kirlenmeyi bizzat belediye yapıyor…Eee bekediye yoldan çıkmışsa, tuz kokmuşsa ne olacak? Buralarda konuşup duracağız işte …

 51. Cahit dedi ki:

  Hizmet 0 ama Billboard yarışması on numara tarihin çöplüğüne gömülüp gideceksiniz ANAP gibi olacaksınız son devrinizi Billboard tenekeleriyle çarpıştırın aman ha aman hizmet yapmayın kendinizi yormayın

 52. Mlty dedi ki:

  Dövüşe gerek yok mahkemeye başvurun haklı haksız çıkar kanunen zaten herkes kendi borusunu öttürüyor…..ü…..ü vatandaşı düşünen yoktur

 53. Bilirkişi dedi ki:

  Büyükşehir ve Yeşilyurtun tek işi REKLAM zaten başka da birşey yaptıkları yok reklam peşinde taaaaaaa yurtdışına kadar gidip reklam ödülü bile aldılar odadan salona gecseler fotograflayip paylasiyorlar hele selahattin baskana biri dur desin artik belediyenin onunden geceni yakalayip belediye meclisini yeniledigini gosteriyor yeter artik ginaaa geldi hergun ayni resimleri heryerde gormekten battalgaziye helal olsun sessiz sedasız işin de gücünde çalışıyorlar reklamında cılkını cikartmiyorlar

  1. cirmiktili dedi ki:

   Katılıyorum, arkadaş…

 54. Alper tunga dedi ki:

  Sn Gürkan güç zehirlenmesi yaşıyor, birisi kendisine MAHKEMENİN KADIYA MÜLK OLMADIĞINI hatırlatsın.

YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici, saygısız ifadeler, cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, suçluyu ya da suçu övücü, uygunsuz gönderici adı, 'naylon- uyduruk' mail adresli, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır. Ayrıca, mesajların tüm yasal ve cezai sorumluluğu, mesajlarıyla birlikte IP numaraları da düşen göndericilere aittir."