Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

‘Çar Çakal’a Kötü Haber!.

Asayiş

12-11-2019 tarihinde yayınlandı.

‘Çar Çakal’a Kötü Haber!.

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

ÖZEL EKİPLER OLUŞTURULUYOR, ÖZEL HAREKAT DA GÖREV ALACAK.. Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından olayları  önceden engellemek, çıkan olaylara daha hızlı ve etkili bir şekilde müdahale etmek için özel ekipler kuruyor.

İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in göreve başlamasının ardından cadde ve sokaklarda suçlulara ve suç işleyenlere yönelik olarak gerçekleştirilen ve kamuoyunda etkili bir şekilde hissedilen, takdir toplayan Emniyet uygulamaları farklı çalışmalarla arttırılıyor.

Edinilen bilgilere göre; il merkezinde Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde olaylara kısa sürede müdahale etme ve olaylara karışanların kısa sürede yakalanması, suç işleme ve asayiş olaylarının yaşanma ihtimali bulunan noktaların gözetimde tutulması için her şubeden tecrübeli emniyet mensuplarının bir arada birlikte çalışacağı özel ekipler kuruluyor. Ekiplerde görev alacak olan emniyet mensupları şubelerinde tecrübeli isimlerden seçilecek.

ercandağdeviren1Özel ekiplerin içinde Özel Harekat polislerinin de görev yapacağı öğrenilirken, bu çalışmayla asayiş ve uyuşturucu olaylarının büyük oranda engellenmesinin hedeflendiği, ayrıca trafik güvenliğini tehlikeye sokanların da özel ekiplerce takibe alınacağı ifade edildi.

Özel ekiplerin çalışması ile birlikte diğer şube ekipleri ise normal çalışmalarını verimli bir şekilde yürütme imkanı bulmuş olacak.

Ekiplerin oluşumu için çalışmaların sürdüğü, yakın bir zamanda özel ekiplerin özel isimleri ile birlikte Malatya Kamuoyuna duyurusunun yapılacağı öğrenildi.

Yıllar süren başarısız bir polis yönetimi döneminden sonra yeni Emniyet Müdürünün göreve gelmesinin ardından, emniyet hizmetlerinin sevk ve idaresine gece- gündüz polis müdürlerinin de katılımıyla son yıllarda görülmeyen bir şekilde ‘etkili’ denetimler yapılmaya başlandığı, suç ve suçlulara yönelik önleyici çalışmalar kapsamında birçok silah ele geçirildiği, birçok potansiyel suçun oluşmadan engellendiği, bu doğrultuda vatandaş ihbarlarının da arttığı gözleniyor.

Uzunca süredir başıboş bir şekilde devam eden işyerlerinin açık bulundurulma saati ile ilgili de her gün denetim yapıldığı, özellikle geceleri keyfi işyerini açık bulundurma faaliyetlerinin sona erdirildiği bildiriliyor.

Yeni özel ekiplerle daha da etkili olması beklenen önlemlerle birlikte, daha önceki yıllarda bir türlü engellenemeyen kurşunlama, silahlı saldırı, tehdit vs. gibi çete eylemlerinde de gözle görülür azalma gözleniyor.

SİYASİLER VE NÜFUZ TACİRLERİ POLİSTEN UZAK DURUN!.

Bu arada, yeni bir tempo kazanan ve olumlu sonuçları hemen farkedilen Emniyet hizmetlerinin, siyasi etkiler ve özel ilişkiler nedeniyle polis yönetimi üzerinde nüfuz* kullanılmaması halinde çok daha etkili olacağı değerlendiriliyor.

Başta siyasiler olmak üzere bazı yerel yöneticilerin, suç ve suçluyla mücadelede polis yönetimine ‘ricacı- aracı olmak’tan uzak durmaları istenirken, geçmişte bunlar çok sık yapıldığı için, asayiş sorunlarının önemli boyutlara ulaştığının da unutulmaması gerektiği ifade ediliyor.

malatyahaber.com

*NÜFUZ: Söz geçirme, güçlü olma (TDK)

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
55 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ramazan

Sayın müdürümüzü tebrik ve takdir ediyorum.Birçok yerde artık polis ekipleri görüyoruz.Önemli kavşak ve sokaklarda.Malatya gibi güzide bir şehir son 10 yıldır,eşkiyalık,uyuşturucu,fuhuş vb gibi olaylarda korkunç bir noktaya ulaştı.Kolay temizlenecek gibi de değil.Lakin kararlılıkla üzerine gidilirse bitmez ama yine de makul seviyeye çekilebilir suç oranları.Allah emniyet ve askeri teşkilatımıza kolaylıklar ve de güç versin.

Cesur

Helal olsun sayın müdürümüze. siyasilerin ve vatandaşlarımızın müdürümüze sahip olması gerekiyor. Artık şehirde huzur olmalı. Yanlız bir konu daha var yakalananlar yasal boşluklar yüzündne hemen salınıyor, umarım bu soruna da çözüm getirirler.

Bulent

Parklar fuhuş uyuşturucu yuvasi 3 gün denetletler gerisi ayni tas ayni hamamm…malatyadan olmaz

muharrem

Helal olsun sayın müdürüm malatya halkı olarak istediğimiz tamda buydu inşallah daha güzel şeyler olur kolay gelsin

Malatya44

Allahına kurban müdürüm sen hiç durma çalış Malatya halkı senin yanında huzurun şehrini huzura kavuştur. Allah tırnağınızı taşa değdirmesin yolunuz açık olsun….
Nüfuz konusuna çözüm bulursan çoğu şeyi çözersin bu kararlılığın inşallah daim olur…
Saygılarımla.

Gerçekçi

Hersey cok güzel ben cok seviniyorum taksici esnafı olarak temizlensin artık malatyamız lakin öncelik cevre köyleride kontrol altına alınması lazım uyuşturucu silah ticareti genelde oralarda dönüyor en önemli nokta buralar dilek akcadag topsöğüt bölgeleri eski malatya yeşilyurt merkezi yerler toki turgut temelli caddesi cevre yolu altı bölgeleri sıkıntılı olan bölgeler bu bölgeler üzerinde gerek hangi bölgede sıkıntı varsa buralar temizlendikten sonra hic biyere sıcramaz temizlenir güzelim malatya ve esnafımız ve cevre vatandaşlar cevrede sıkıntılı durum görüp polisi aramadıkca temizlenmez bu olay destek vermeyelim biyan önce artık anamız bacılarımız yollarda rahat nefes alsınlar lütfen ve turgut temelli caddesi bölgesinde sürekli gündüz vakti alkollü vatandaslar oluyor onlarada bi cözüm bulun lütfen dilenip kacak içki alıp ortaya düşen cok sarhos insanlarımız var dikkate alın lütfen bu mesajımı

MALATYAPLATFORMU

Ohhh Malatya Şehri Bağırsaklarını Temizliyor…???

Vatansever

Hoş geldin güzel insan,,rabbim yar ve yardimcin olsun ,biraz disiplin ,azginlarin yakasını salma

Tercüman

Vazife; büyük şey yapmak değil, ne kadar küçük olursa olsun gerekeni yapmaktır. Sayın Emniyet Müdürümüz vazifenizi en güzel şekilde ifa etmeye çalıştığınız için sizi gönülden tebrik ediyorum. Size bu mesuliyeti ağır görevde başarılar diliyorum…Bu Vatanın her daim sizin gibi yiğitlere ihtiyacı var…Allah yar ve yardımcınız olsun

Hasan

Değerli müdürümüzün Allah yardımcısı olsun.Yapacağı hizmetlerde yüzünü kara çıkarmasın.Malatya nihayet hakettiği emniyet müdürüne kavuşmuştur.Bir de Sayın devlet başkanımız da görmüştür ki emniyet müdürlüğü polis kökenli olmalıdır.Polisliği bilmeyenler emniyet müdürü olunca durum Malatya’nın eski hali gibi oluyor.

Murat

Nerde görsem elini öpecem bu notumuzu iletin lütfen

Mehmet

Emniyet teşkilatı meclisten çıkacak yasalarla desteklenmeli.polis yakalıyor mahkeme bırakıyor nasıl olacak.

Mehmet

Sayın emniyet müdürümüzün taktire şahan bir
çalışması var
hemen fark ediliyor devamında
Vites düşürmeyin …

mustafa

eski müdür tüm organizasyonlarda hep görülmüş siyasilerle arayı iyi tutmanın mesleki kariyer için yeterli olacağını sanıp bu şehri bir çok sorunla yeni müdürümüze bırakmıştır evet yeni müdürümüz disiplinli ve işin ehli bir zahmet memlekete sadece bana itaat etmesi yeter diyen siyasi zihniyetin artık vekil maaşı alıp en azından işini yapanlara karışmamalıdır. sırada mutlaka milli eğitim olmalıdır memleketimizi hak ettiği yere getirecek bir milli eğitim müdürü atanmalıdır. tüm il idare başkanları siyasi aktörlerin etkisinden arındırılmalıdır yoksa bir siyasinin sözüyle vicdanları yaralayan işler olmamalıdır.

Malatyalı

Yigit İnsan işin çok zor arının kovanini karıştırdın bu ili ele geçiren güç odakları sizden hoşlanmayacaklar sayın cumhurbaskanimin sonuna kadar yanınızda olmasını temenni ediyorum bu teşkilatta Recep yazicioglunu Gaffar Okkan i unutmamız mümkün değil.sayin bakanım suleyman soylu bey böyle bir eminiyet müdürünü bize gönderdiğin için teşekkür ederim.bir ricadamda halkımıza lütfen bu müdürümüze destek çıkalım , örneğin üst aramami yapan ogrencime bana saygısından dolayı hocam siz geçin demesine rağmen babası dahi olsa arama yapmasını söyledim ve üstümü arattirip teşekkür ederek ayrildim.,çünkü onlar bizim için canları pahasına görev yapıyorlar,askerlik ve polislik sırf para için yapılan meslekler değillerdir.

Malatyalı

Darısı il milli eğitim müdürünün değişimine…..

Malatya sevdalisi

Bir il müdürü kim olursa olsun dört yıldan fazla o ilde görev yapmamalıdır .okul idareciliginde çok iyi bir sistem gelmişti bu sene onu ortadan kaldırdılar.keske 4yilini dolduran bütün idarecilerin idareciligi sona erse yeniden yazılı sınava girilse belirli puan alanlar ve calismalari sonunda performans değerlendirmesi ile yeniden görevlendirme yapılsa idi.ilk defa yönetici görevlendirmelerin de ise yazılı ve mülakat olmasını doğru buluyorum.su andaki mevcut idareciler basarisizda olsa görevine emekli olana kadar devam edecektir.simdi 2014 yılında okullarından tam 40 puan alan ve kendilerini tanımayan okullarını dahi görmeyen yetkililerce puanlanip idarecilerine son verilen okul müdürlerinin suçu neydi bilen varmı.

Gerçek Malatya

Söylenmesi gereken her şeyi söylemiş yorumcular, bir tane de ben ekleyeyim. Cadde ve sokaklarda bazı esnaflar kendilerince park yerlerine bariyer, bidon, ya da sattığı eşyalardan koyuyor. Âdete orayı sahipleniyor. Peki önüne araç parkedilen esnafın suçu ne? Bu adaletsizliği ortadan kaldıralım. Ya boydan boya bariyer konuşsun. Ya da bu uyanık esnafları uyaralım.

duy sesimizi

malatyanın her tarafını gezen biri olarak bu aralar şok uygulamalar yunus timleri trafik ekipleri
gercekten eli öpülecek emniyet müdürü malatyadaki siyasetçiler işine karışmasınlar yeter.

burhan

allah yeni emniyet mudurumuzden razi olsun insallah bu yorumlar bir sekilde okunuyordur.malatya yesiletepe yede bi elatar mudurum.ozellikle canli hayvan pazari civari yasanmaz halde suan.

Mert 44

Sayin müdürüm birde trafikte onarım olacak size.Carsi merkezden çıkan dolmuşlar ilerde durak cepleri var iken kavşakta duruyorlar.Hem de durdukları nokta yaya geçidi ve ışık var.mobese de var ama yıllardır hicbir emniyet müdürü bunu başaramadı.bu araçları ilerideki cepde durmasını başarmak size ve emrinizdeki teşkilata nasip olur inşallah.Kac tane kazaya şahit oldum o noktada.

Malatyalı

Bu müdürü sevdim inşallah böyle devam eder eğer işlerine siyasiler karışmaz ve müdürümüze rahat çalışma ortamı hazırlar destek cikarlarsa eminim çok başarılı olur.

TAKSİCİ

Öncelikle Allah sizden razı olsun sayın müdürüm bir değişim ancak bu kadar hızlı ve etkili bir şekilde kendini gösterir tekrar tekrar teşekkürler bizler her uygulama noktasında da belirttiğimiz gibi burdan da belirtmek istiyorum TAKSİLERİ BOŞ İKEN DEĞİL DOLU İKEN DURDURUN.. Tekrar teşekkürlerimi sunar saygı ile Allaha emanet olun

kara

taksicilerin icindede car cakal olan var ticarileride arasinlar gor bak neler cikiyo ozellikle şofor olarak calisanlar

TAKSİCİ

Al benden de o kadar şoför çalışanlar ve plaka kiralayanlar… Zaten bende aramasınlar demiyorum bilakis araç da yolcu varkende arasınlar özellikle yanımızdakileri.. Her gün hemen hemen her uygulamaya bir kez kontrolden geçiyoruz ama gel gör ki bazen yolcu olduğunda durdurmuyolar işte ben diyorum ki YOLCU VARKENDE durdurun

Tarik

Sayın müdürümden kararlilikla bu uygulamaların devamını malatyalılar bekliyor. Başarılar diliyoruz.

Fatih

Maşallah, tüm güvenlik güçlerimizi ALLAH esirgesin

KENAN

aslında emniyet genel müdürü sn mehmet aktaş ı tebrik etmek lazım böyle kaliteli insan vatanını seven insanı malatyaya getirdiği için teşekkürler emniyet genel müdürüm teşekkürler il emniyet müdürüm

Ali ALÇİN

Sayın Müdürüm şahsınızda tüm emniyet mensu arkadaşlara kolaylıklar diliyorum. Şu otomobil ve motorsiklet egsozlarına da bir baksanız ne iyi olur. Saygılarımla

44

Sayın müdürüm çok kısa sürede efsane oldu bu şehirde.maşallah.

Bilirkişi

Sayın valimiz ve sayın emniyet müdürümüz sağolsunlar yıllardır kanayan bir yara olan malatyamizin asayişi nihayet emin ellerde,Devletimiz gücünü gösterdi çok şükür.malatyamizin eski sakin huzurlu güvenli günlerine özlem vardı.

Ahmet

Bundan sonraki yeriniz istambul dur. Sayın müdürüm allah yardım ciniz olur inşallah saygılarımla….

Yolcu

haberin başlığı şahane

Kamil

Emniyetimizi can-ı gönülden tebrik ediyoruz.Yol geçen hanına dönen Malatyadaki hizmetlerinizin artarak devam etmesi istiyoruz.Allah yardımcınız olsun.

Yasin

Allahına kurban emniyet müdürümüzün inşaallah kimseye kafa eğmez bu şekil devam eder.

Mehmet

Allah’ına kurban emniyet müdürüm

Bioker44

Çalışmalarından dolayı emniyetimize teşekkür ederim

Deka

Malatya ya şuana kadar gelmiş en iyi emniyet müdürü kısa süre olmasına rağmen göreve başlıyalı Malatya da huzur anlamında çok fark var malatya da inşlalla böyle devam eder

Reşit

Senin gözündeki ışığa kurban… Bir İnsan neler değiştirebiliyor hep birlikte tanık oluyoruz. Allah’a emanet olun Ercan Müdürüm ve Sizin gibi erdemli çalışma arkadaşlarınız….

Cem

Basarili uygulama devami gelsin..

Enesss

Çar çakal başlığı güzel olmuş:)))))

Z.A.

Yeni Emniyet Müdürümüzü kutluyorum.Gerçekten,göreve başladığından itibaren Malatya’mızda kanunsuz çakallara göz açtırmıyor..Demek ki istenilirse oluyormuş.Daha önceki dönemlerde ; Eski Emn. Müd.ü ile siyasilerin bir araya gelip,”Malatya da aseyiş sorunumuz yok”diye masa başı açıklamaları ile bu sorun çözülemiyormuş, bunu gördük.Şimdi Emniyet Birimlerimizin,tüm fertlerinin arkasında olup,başarılarının devamını diliyoruz.Oh be..!! Devleti arkamızda hissetmek ne güzel…

Yasin

Tebrik ederimm,emniyetin görevi olay oldukdan millet birbirini kırıp geçdikden 1saat sonra gelmek değil, bu tür olayların olmasını engellemeye çalşmak,bu müdür uzaydan gelmiş sanırsamm Tebrik ler Rabbim yardımcısı olsunn

malatyalı

sayın müdürüm sonunda malatyaya sizin gibi bir kurtarıcı geldi Allah razı olsun Allah her işinizi rast getirsin artık bu çar çakal toplumda göğsünü gere gere gezmeyecek ..Sizden önceki müdürler sizin kadar cesaretli değillerdi yada umurlarında değildi ..Artık dürüst namuslu vatandaşlar sokakta rahat gezecek İnşallah..İnşallah yargıda bunlara hak ettiği cezaları verir

emrah

tebrik ediyorum emniyet müdürümüzü yıllardır görülmemiş işlere imza atıyor.

eğitimci

Tebrik ederim büyükşehirlerde sürekli karşılaştığımız motorsikletli polisiye ekibi de çok başarılı olacak. Hızlı ve etkili yöntem.

kenan

Helal olsun hissedilir derecede çalışıyor adam son yıllarda malatya çakal dolmuştu.

muharrem

Abi yeni emniyet müdürü yapabiliyor bundan öncekiler neden birşey yapamadılar demkki liyakat önemli

Eskimalatyalı

Yazı güzel olmuş sonu güzeldi özellikle..
Ama görevini yapan yaranamaz bizim millete çabuk yollarlar adamı bunu da not düşeyim dedim..

S.soylu

Çok güzel bir haber Teksas’a dönen Malatya biraz huzur bulur.

mustafa

bir devlete cesur yürek gerek,bir şehrede aynı şekilde cesur yürekler gerek,başta sayın valimiz ardından şehrimize atanan emniyet müdürümüz,gelişinizden ve duruşunuzdan belliydi bu şehre sahip çıkacağınız.ALLAH sizin gibi yöneticilerimizi başımızdan eksik etmesin yolunuz açık olsun…..

Malatya 44

Madem ki trafik terörüne de el atılacak ,yüzakı bulvarında herkes ters yönde giriyor, pikap kullandığımız halde korkuyoruz

Barguzulu

Sayın müdürüm geçmiş tarihte Malatya da yaşamış biri olarak bu müdahaleye çok ihtiyaç olduğu aşikardır. İyiki varsınız.

Eser

Bu Müdür Bey geleli kendimi daha güvende hissediyorum. Geçen gün Atatürk cad. bir güven timinin müdahalesini gördüm. işte bu kadar. Vatanını seven görevini en iyi yapandır.

Hasan

Inşallah
Tebrik ederim
Car çakallık malatya da moda olmuştu
Gençlerimiz bu yöne doğru hızla eriyip kayıyordu
Namuslu dürüst insanlara zarar veriyorlardi

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 14 11 3 0 29 11 18 36
Konyaspor 14 7 5 2 23 13 10 26
Hatayspor 14 8 2 4 23 14 9 26
Fenerbahçe 14 7 3 4 20 17 3 24
Alanyaspor 14 7 3 4 20 22 -2 24
Başakşehir FK 14 7 1 6 20 16 4 22
Fatih Karagümrük 14 6 4 4 21 18 3 22
Galatasaray 14 6 4 4 19 17 2 22
Adana Demirspor 14 5 5 4 20 18 2 20
Beşiktaş 14 6 2 6 21 21 0 20
Antalyaspor 14 5 3 6 18 20 -2 18
Gaziantep FK 14 5 3 6 17 21 -4 18
Altay 14 5 2 7 18 21 -3 17
Sivasspor 14 3 7 4 20 15 5 16
Giresunspor 14 4 4 6 12 12 0 16
Kayserispor 14 4 4 6 18 22 -4 16
Yeni Malatyaspor 14 4 1 9 12 23 -11 13
Göztepe 14 2 5 7 13 20 -7 11
Kasımpaşa 14 2 4 8 13 21 -8 10
Çaykur Rizespor 14 3 1 10 12 27 -15 10

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...