Çığlık'ta Cemevi Temeli Atıldı

Çığlık'ta Cemevi Temeli Atıldı
PAYLAŞ

Doğanşehir Çığlık Mahallesinde yapılacak olan cemevinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma törenine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Doğanşehir Kaymakam vekili Serdar Demirhan, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Cem Vakfı Malatya Şubesi Başkanı Eşref Doğan, Cemevlerinin birlik ve kardeşlik vesilesi olması temennisinde bulunurken Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise seçim beyannamemde cemevi sözü olduğunu belirterek, “Önemli olan halkımızın beraberlik ve kardeşlik içinde olmasıdır. Cemevi de, camide Müslümanların buluşma noktalarıdır. Buralar ibadetin yanı sıra sorunlarımızı, sıkıntılarımızı da görüşüp konuşabileceğimiz mekanlarımız olmalı” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da Malatya’nın göç alan tek ilçesinin Doğanşehir olduğunu ifade ederek, “Burada bu kültürel faaliyetler sayesinde ilçemiz göç alacak, gelişecek, emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurban kesildi ve yapılan dualarla cemevinin temeli atıldı.

300 metrekare kapalı alana sahip olan cemevi bin 500 metre kare arsa üzerinde inşa ediliyor. Cemevi Mahallenin taziye ve kültürel faaliyetleri içinde kullanılacak.

iha

ÇIĞLIK MAHALLESİNDE CEMEVİ TEMELİ ATILDI (ŞÜKRÜ SAĞLAM/MALATYA-İHA)

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız
2022-01-28 03:29:14