Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

..Çünkü Bizim Böyle Rektörlerimiz Var!

Gündem

26-09-2021 tarihinde yayınlandı.

..Çünkü Bizim Böyle Rektörlerimiz Var!

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

..Çünkü onların çok daha önemli işleri var. Çünkü bürokraside ya da siyasette yükselmek, iktidara yaranmak, kişisel varlığını ve kariyerini hangi yolla olursa..  

Güler HAZAR

Geçtiğimiz hafta, başta Malatya olmak üzere Türkiye gurur verici bir gelişmeye tanıklık etti.

Bu gurur en başta Malatya’nındı; çünkü Malatya’nın gencecik bir evladı Mayıs ayında Amerika’da elde ettiği başarıyı, bu defa Avrupa Birliği nezdinde tekrarlamış, Avrupa ölçeğinde genç bilim insanlarının bilimsel projelerinin yarıştığı oldukça zorlu bir yarışmada birinci olmakla kalmamış, yarışmada Türkiye’yi birincilik kürsüsüne çıkaran bir başarı elde etmişti.

Feridun Balaban’dan söz ediyoruz.

Malatya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ve Malatya TED Koleji öğrencisi Feridun Balaban, fizik alanındaki “Fotovoltaik Hücre Yapımı” projesiyle hem birincilik hem de Wolfram (VOLFREM) özel ödülünü kazandı. Böylece, Türkiye’nin 2005 yılından bu yana katıldığı bu yarışmada ilk kez birincilik ödülünü almış oldu.

Müjdeyi, büyük bir coşkuyla Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank verdi Türkiye’ye.

Bakan Mustafa Varank’ın bu müjdeyi verdiği andan itibaren, yine başta Malatya olmak üzere Türkiye’nin hemen her yerinden, hemen her kurumundan, Türkiye’nin ve Malatya’nın tepe yöneticilerinden Feridun Balaban’ı kutlayan, tebrik eden, ülke ve şehir adına duyulan sevinci, mutluluğu dile getiren, genç bir bilim insanının Malatya’dan Avrupa Birliği’ne uzanan başarı öyküsünün gençlerimiz için yaratacağı özendirici çarpan etkisini ifade eden çok sayıda mesaj yayınladı.

Peki, “Varlık amacının doğası gereği, Malatya’nın gelecek vaad eden genç bilim insanı Feridun Balaban’ın uluslararası bilimsel başarısı için, Malatya’da ilk kutlama mesajlarını yayınlaması gereken kurumlar hangisidir?”.

Bu soruya, hemen hepimizin vereceği cevap eminim aynı olacaktır:

İnönü Üniversitesi ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi…

Siz ve biz öyle düşüneduralım…

Sosyal medya hesaplarından; ‘ota b.ka’, kendilerini ilgilendirsin ya da ilgilendirmesin her konuya bulaşıp anında mesaj yayınlayan, boksörlere, güreşçilere, okçulara kutlama yapan, bir iktidar mensubunun tavuğu ölse başsağlığı mesajı döşenen, AKP’nin gençlik kollarından tutun, ‘ihtiyar kolları’na kadar kendilerini ziyaret edenleri sayfa sayfa saygı sunarak kamuoyuna duyurup teşekkürlerini sunan, 2.2’lik bir deprem olsun da hemen ‘Geçmiş olsun Malatya’ mesajı atmayı bekleyen, bir maçının bir dakikasını bile izlemedikleri Ampute Milli Takımı’na ‘sahte’ sevgilerini ileten, halkın cebinden götürdükleri pahalı hediyelerle Beştepe danışmanları ile arz-ı endam edip, kamuoyuna ‘güç gösterisi’ izleten, aile dostlarının düğünlerinin fotoğraflarını paylaşıp mutluluk dileyen… İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Aysun Karabulut üç kelimeyle olsun, Feridun Balaban’ın Malatya için büyük gurur ve övünç vesilesi olan bilimsel başarısını kutlamadılar; kutlamayı düşünmediler; kutlama hassasiyeti ya da nezaketi göstermediler…

Çünkü, sayın Rektörlerin derdi bilim ya da bilimsellik değil, bir sonraki dönem bir kez daha Rektör atanmak… Bütün dertleri böyle; yani kişisel kariyerlerini bir üst basamağa taşımak…

Amerika ve AB ölçeğinde övünç duyulacak büyük bir başarıyı Türkiye’ye getiren Malatya’nın genç evladı, gelecekte Türkiye’nin ikinci Aziz Sancar’ı olabilme potansiyeline sahip Feridun Balaban’ı Almanya – Leipzig Üniversitesi yönetimi takip edip, projelerinden ve keşiflerinden etkilenip üniversitelerine davet ederken, İnönü Üniversitesi ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörleri, Feridun Balaban’ın adını iki satırla da olsa anmayı, kutlamayı bile düşünmüyor…

Çünkü onların çok daha önemli işleri var. Çünkü, bürokraside ya da siyasette yükselmek, iktidara yaranmak, kişisel varlığını ve kariyerini hangi yolla olursa olsun daha da büyütmek ve güçlendirmek…

Bu nedenle, Feridun Balaban kardeşimizin bilimsel başarıları İnönü Üniversitesi ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin sayın Rektörlerini ırgalamıyor ama elin oğlu ta Almanyalardan onun başarısın takip edip, üniversitelerine davet ediyorlar…

Sonra da “neden beyin göçü veriyoruz?” diye soruyoruz.

Beyin göçü veriyoruz çünkü, bizim böyle üniversitelerimiz, böyle rektörlerimiz var..!

__________

FOTOĞRAF: Rektörler, Feridun Balaban’ın başarısını umursamazken, genç bilim insanının, TEKNOFEST’e gitmek için Malatya Havalimanı’nda olduğunu öğrenince yanına gelip makamına davet eden, kutlayan  Malatya Havalimanı Müdürü Serdar Akyüz, Balaban için anlamlı bir hediye seçmiş, ‘Milli Muharip Uçak’ maketi vermişti.

feridunbalaban havalimani1

FOTOĞRAF: TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ise, Malatya’daki üniversitelerin rektörlerinin umursamadığı Feridun Balaban’la TEKNOFEST’te bir araya gelmiş ve genç bilim insanımız için, “Bu başarılar ayaklarımızı yerden kesiyor” şeklinde son derece güzel ve takdir edici bir mesaj paylaşmıştı

feridunbalaban tubitakbaskanimandal

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
47 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ergün

Şaşırdık mı bu haberi yapmanıza tabii ki hayır. Klasik illa muhalefet haberler, pekiiii bizimkiler davet etmedi, öve öve bitiremediğiniz İstanbul daki, Ankara daki sadece adı büyük gösterilen, ancak insanlığa bilimsel hiçbir katkı sağlamayan üniversiteler niçin davet etmediler…???

Ahmet Taha

O eleştiriyi de İstanbul ve Ankara’daki haber kaynakları yapsınlar. İsimden de anlayacağınız üzere adı “Malatya Haber” olan bir haber sitesinin Ankara ve İstanbul’u eleştirirken kendi üniversitelerine bakmamasının ne kadar gülünç ve saçma olacağını siz de takdir edersiniz diye düşünüyorum. İnsanlara “illa muhalefet”, “klasik” gibi ithamlarda bulunacağınıza savunduğum şey ahlaki olarak doğru mu yanlış mı diye bir kez düşünmenizi tavsiye ediyorum.

Fatih

Bu iki rektörü 20 ile çarpsan 4 e bolsen yine olmaz ….bu korona nin gözü kör olsun

Malatyali

Üniversiteyi bilmem ancak üniversiteye bağlı olan turgut özal tip merkezi laşka olmuş girişte stajer doktorlar oluyorsun bir türlü hocalara ulaşamıyorsun Acil dersen en ufak bir rahatsızlık için saatlerce orda bekliyorsun Randevu dersen 15, 20 gün de önce randevu yok

Zafer Demir

Bu Turgut Özal Üniversite Rektörlüğünde sıkıntı var. Devlette atama ile gelenlerin herbirine taaa Ankaraya giderek plaketler, tabaklar ,şamdanlar veriliyor. Kardeşim bunlar Üniversite ziyaretleri sırasında verilir. Rektör hanım kocasınıda alıp sürekli Külliye odalarını ziyaret ediyor. Bunlar bedavamı yapılıyor. Babasının parasını mı dağıtıyor anlamadım gitti. Hadi seni anladım rektörsün, eşinin ne işi var? Her foto karesinde yer alıyor.

SEYHAN

Biri bıyık diğeri düz saç, o açılış bu yemek senin gidip gel başka birşey yok işte tipik Malatya, şu ince bıyıklardan seçimde kurtulacağız yeter artık

mehmet

Tespitleriniz doğru tek meziyetleri ve basarıları BAŞARISIZLIK ve siyasilere yaranmak

Suleyman

Sokaktan geçenin adamını (şehirdeki siyasetçiler, üniv lerdeki üst yönetimden kişiler vb…) bulup öğretim üyesi yapıldığı, yönetimdeki vatandaşların çocuklarını, kardeşlerini istihdam ettikleri, cemaatlerin kol gezdiği, atlarını rahatlıkla oynattığı üniversitelerden bahsediyoruz. Üniversitenin dünya sıralamasında ilk 500 e girmesi 5000 e girmesi, 50000 e girmesi kimin umrunda. Ahmet’ i de Aysun’ u da aynı. Aslında anlatacak çok şey var da … Feridun kardeşimin yapacağı en doğru karar yurtdışında okumak.

malatyalı

rektörlerimizin tek amacı,biz burayı hak ederek geldik imajı oluşturmak.mümkün olmayan bir durumu zorlayarak ve siyasilerimizin son yıllardaki haber şovlarındanda esinlenerek kıytırık haberler ile haftada birkaç kez haber oluyorlar.isterse sabahtan akşama haber olsunlar farketmez.rektör nasıl olunurun bu günkü kuralları belli.fatih hilmioğlu malatyanın halen tek rektörüdür.

Vatandaş

Feridun’ları , takdir ettiğiniz bürokratları yetiştiren rektörlerimize haksızlık etmişsiniz.

Yeşilyurtlu

Öğrencisi olmayan bölüme 1 yılda 2 araştırma görevlisi akan İnönü üniversitesi… Adamı olanın girdiği Turgut Özal Üniversitesi… Yazıklar olsun…

MUSTAFA

Bizim üniversitelerimizden ilim, bilim, başarı çıkması için öncelikle rektörlerin seçimle gelmesi ve en çok oyu alanın rektör olması gerekir.

Liyakatsız seçilen rektörlerle biz hiç bir başarı elde edemeyiz.

Bu üniversitelerden hiç bir şey beklemeyiniz. Zaten son zamanlarda dikkat ederseniz dünyanın ilk 500 üniversitesinde Türkiye den devlet üniversitesi de yoktur.

Bunların tek derdi koltuklarını korumak ve eş dostlara kadro vermek.

Emir

Alt kademeyle uğraşacağınıza arabalarla gezip tozacağınıza insanların hakkını verin zammını verin göz göre göre kul hakkı yemeyin..

Kemal Kara

Havaalanı müdürünü kutluyorum.Cenab-ı Allah böyle yöneticilerin sayısını artırsın inşallah.

Tuncay

Sayın Yazar; Yazınızdaki noktadan virgüle kadar çok önemli bir tespitte bulunmuşsunuz. Tebrik ederim. Malatya Bilim ve Sanat Merkezi idareci, öğretmen ve öğrencileriyle ulusal ve uluslararası ölçekte çok büyük işlere imza atıyor. Malatya dışında yaşayan bir Malatyalı olarak gurur duyduk öğrencimizle. Inşallah üniversitelerimizde de bu çaplı büyük başarılara imza atan öğrenciler çıkar. Malatya Bilim Sanat Merkezinden bu anlamda yardım alabilirler.

Malatyalı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir devlet adamı gelmeseydi şu anda durumumuz ne olurdu düşünmek bile istemiyorum,Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı özlem minnet ve şükranla anıyorum.

Ahmet

Konuyla çok alakalı olmasa da görüşlerinizi ifade etmeniz güzel.

Malatyalı

Önceleri üniversitelerde rektörlük seçimleri olur ilk altı sırada oy alanlar YÖK e teklif edilir ,YÖK bunlardan üçünü sayın cumhurbaşkanına teklif eder cumhurbaşkanımız da bu üç kişiden birini rektör atardı azda olsa üniversite seçimlerinde ilk birinci sıranın yerine daha az oy alanlardan atama yapilirdi işte o zaman bizler karşı çıkar olurmu böyle şey derdik, şimdi ise o seçim dahi kalmadı maalesef dün itiraz ettiğimiz durumdan daha kötüye gitmemize rağmen biz yaptığımız için sesimiz çıkmaz oldu, rahmetli bir büyüğümüz derdiki evlat kimseyi kınama,ondan daha kötüsü başına gelmeden bu dünyadan gidemezsin.

NİHAT

Evet. Doğru bir tesbit.
Herkes için adalet ve hukuk devletini savunamazsak ülkenin bir adım ileri gitme şansı yok

ferhat

İnönü Üniversitesi Rektörünün 3. defa seçilme şansı olmadığı için Turguz Özal Ünv Rektörü sanırım her şeyi haber yapıp paylaşıyor. Feridun Balaban ve onun gibi bireylerin yetişmesi için İnönü Üniversitesi, Çocuk Üniversitesini bile kurdu. Bu tür çalışmalarında göz ardı edilmemesi gerektiğini hatırlatmak isterim. Feridun Balabanın tebrik edilmemesi- ki yapılmamışsa bir eksikliktir. Feridun Balabanın İnönü Üniversitesinin olanaklarından faydalanmak için bir talebi olmuş ve red cevabı mı almış? Bu haberin başlığı doğru olmamış gibi geliyor bana. Takip etmedim ama siz şirket olarak çağırıp bir plaket falan verdiniz mi? Gençlerimizin taktir edilmesi ve desteklenmesi gerçekten çok önemli. Destek eksikliğinden dolayı da üniversitelerin adının karalanması bir o kadar çok üzücü.

Pırasa

Havaalanı müdürünü takdir ediyorum. Onlar da takdir edip görevden almasınlar…

Ali Yiğit

İlk gördüğümde ilk aklıma gelen iş sosyal medyada başarıyı paylaşmak oldu..Çünkü bu gurur genelde ülkemiz özelde ise şehrimizindi.Başarıyı teşvik adına mutluluğu paylaşmak elzemdir..

TUR

Ülkenin üniversitelerinden artık bir cacık olmaz arkadaşlar bunu anlayın. Bu şehrimizdeki iki üniversitede bunlara örnek olanlardan.. Birinde cemaat, tarikat yerleştirmeleri diğerinde ise aile şirketi gibi yönetim mevcut. Çok da başarı beklememek lazım…

Süleyman

Rektörler diyorsunuz ama nerede Malatyalı Milli Eğitim Müdürü😀

ramazan

https://twitter.com/KanbayBattal/status/1395801893285335043
http://www.malatya.gov.tr/vali-barus-basarili-ogrenci-balabani-makaminda-kabul-etti
https://malatyahaber.com/haber/394602/
https://malatyahaber.com/haber/feridun-balaban-hepimizin-gururu-oldu/

anladınmı Ali Tatlının Bingöllüsü Süleyman. Laf vurmadan önce az araştır. Malatyalı İl Milli Eğitim Müdürü bu öğrenci ile heryere gitmiş. Az aynaya bakın

Turan Y

Belki bilerek ortalığı bulaştırmaya çalışıyor niye hemen işi Ali Tatlı’ya çeviriyorsunuz. Az saygılı olun be, öyle ya da böyle şuanda bir ilimizin Milli Eğitim Müdürü, madem eğitimisiniz, aldığınız eğitimin hakkını verin. Eleştirene elbette cevap verin ama isim vermeyene alakası olmayana isim vererek cevap vermek ahlaki değil. İl Müdürlüğü koltuğu için mücadele verenler var, ya onlardan biriyse bu mesajı yazan.

Ayarcı

öyle şehre böyle rektör olur

Ali

İnönü Üniversitesi rektörünün tek dikkat çeken şeyi bıyıkları.
Değişik duruyor.

murat

o bıyıklar sayesinde o koltukta üstadım 🙂

Ali

Turgut Özal Üniversitesi Rektörü bilim insanı gibi davranmıyor ki.
Esnaf gibi davranıyor.
Üniversiteyi eleştirdiğinizde sanki tezgâhındaki mallarını kötülemişsiniz gibi hemen savunmaya geçiyor.
Bütün esnaf (tıroll) arkadaşlarını harekete geçiriyor.
Aysun hanım için onemli olan:
Masa
Arka fon
Oda takımı
Elbise
Kırmızının tonları
Ayakkabıları
Makyaj
Saç rengi
Vs….

Mustafa evc

Lise eğitimi bile veremeyen üniversiteler,barajı geçemeyen adaylar için barajın düşürülüp doldurulduğu ama yine de 120 bin dört yıllık kontejyanın boş kaldığı üniversite sistemi,fizik çözemeyen adayın mühendisliklere girdiği,2006 da 16 bin sıralamayla lisans programına girildiğinde akademisyenlerin daha başarılı öğrenciler gelmeli dediği yerde aynı bölümün 380 bin sıralamayla öğrenci aldığı,pazarda limon satacak meslek öğrenecek bireyleri olmadık sıralama ve yüzdelik dilimlerle üniversitelere koyma çabasının sonuçları çok ağır ve incitici oldu!!Yetkililere tek sorum var,mezun ettiğiniz bireylerin yüzde doksanından fazlasının mezun ettiğiniz alanlar dışında yok pahasına karın tokluğuna çalışması yaşaması nasıl bir duygu??

Zeki

Eleştirinin dozu az bile, ama kullanılan dilde sıkıntı var.

Yücel men

Sayın Editör cesaretli kaleminizi tebrik ediyorum..Turgut Özal Üniversitesi Rektörü ayın 2-3 günü Malatya’da ikamet ettiği için böylesine değerleri kazanmak yerine Ankara’da ikinci dönemi için kapıları aşındırma çabasına girmiştir.. Malatya’da kaldığı süre içerisinde de hangi personeli nasıl işten çıkarırım hangi şube müdürünü ve daire başkanı’nı nasıl ilçeye sürgün edebilirim bunun planlarını yapıyor.

Bilginefendi

Sayın yazar kimin nesi, kimin sesi, kimin fesi bilmiyorum ama; oldukça muhalif bir taraf olarak yazmış! Ve çok güzel de saçmalamış. Belki yazdıkların da doğruluk payı vardır, hatta doğrudurda, ama bilmediği bir şey var Rektörleri Beştepeyle CB ile, Iktidar yanlısı ve ona kukla olmakla suçluyor. Her ne kadar yazısında bu yoksada okuyan hemen anlıyor. Bilmediği konu ise şu tamam Rektörler o ima ettiği kuklalar olabilirler peki Feridun oğlumuzu onurlandıran Malatya Hava Meydan Müdürü bu iktidarın atadığı biri değilmi? Veya Kendisi ile gurur duyan TUBİTAK Başkanı kimin adamı? Yazarın Tabiri ile Beştepe nin adamı değilmi. Ee onlar tebrik ediyor ona ses yok rektörler tebrik etmiyor ona hemen hakaretler diz boyu ki henüz Rektorlerin Feridun oğlumuzu Cağirmayacaklari, odullendirmeyecekleri belli bile değil çünkü olay henüz yeni ve taze. Bence sayın yazar çok erken davranmış ve muhalif bir cüzi tutturmuş hata yapmış.

Bülent Yavuz

Bunlar bilim düşmanı. Ülke kalkinsin diye değil birilerine emir kulu olarak geldiler. Akrabalık adam kayırma kul hakkı malatyada işlemez. Çünkü bunlar Malatya’da rutin işler Bunlarin hesabını Allah’a bırakmaz inş Malatyalılar. İlk seçimde güm. Bu vekiller birde bağımsız olarak aday olsalar ya milletimiz sevgisini gösterse.

Hacı hakyemez

Mükemmel bir yazı. Bizdeki rektörlere rektör demeye bin şahit lazım. Bilim değil film üretiyorlar

Haber

Sizinde yaptığınız işmi şimdi ağızlarının tadını kaçırdınız haklı eleştirinizle.

Bynedim

“Fotovoltaik Hücre Yapımı” ;
2 soğan,1 patates ….yav millet aç bunu mu yesinler bırakın birbirinizi pofpoflamayı…!Biran önce seçime gidip reel piyasayı rahatlatmak gerekir istikrar yok…Tamam güzel bir ödül -başarı fakat millet beynini değil akşam eve ne götürecem gayretinde…

Ahmet

Hiç doymadınız zaten, habere bak yoruma bak, seçimi senden çok bu rektörler bekliyor

Bynedim

Ben doydum çok şükür az garibanlara bak…!
Seçim bu ülkenin kaderini değiştirecek o yüzden gerek ve eksi veren insanların kaçı bu metni adam akıllı okudu.Akabilinde ülkenin mevcut konumu ile bu ödüllendirme arasında milyon km var akli selim kişilerle yazışıp haberleşme ümidiyle

Ahmet

Ilk yorumuna bakınca beyin göçünün sebebi anlaşılıyor, ikinciye gelince çıkmadık candan ümit kesilmez

Bynedim

Ülkenin hali göz önünde ithal teknojilerle yapılan buluş araştırma yerli değildir..Ödüle layık görülmez demontaj alarak burda montajını yaptığımız ürünlerle kimse övünmesin.Şahsım asla elektrik malzemesi olarak hep yabancı menşeili ürünler kullanıyorum.Beyin göçü nedir artık insanlar refah hak ettiği hayatı yaşamanın gayretinde kimse sürünmeye gelmiyor bu hayata..!senin benim tuzum kurudur ama azınlıkta gerçekten o kadar gariban var ki hangi birine yetişecek insan üzülüyor.Gerçekten zehir gibi gençler asgari üçretle çalışıyor çalıştırılıyor yazık değil mi sonra avrupaya neden gitmek istemesin akıl mı var ama maddiyat ve refah ülkede yok malesef..!En baştaki yaptığım ironiyi insanlar sinei nefsine çekecek er yada geç…!

alp

Bynedim fakir fukara edebiyatını sevmeyen biri olarak size cevap yazayım. Bu tür gelişmeler, hamleler, üretimler olmadıkça ülkeler ve ekonomiler gelişmez. Üretmeden başarmadan ancak batmış esnaf gibi müjdelere bel bağlanır ” bi yerden bi para bekliyorum” ile günler geçer. Bilim, teknoloji ve üretim olmazsa en fazla geçen senelerde olduğu gibi büyükşehir meydanlarında sebze meyve tanzim satışı yapılır o da devlete zarar ettirilerek yapıldığı için hem kısa sürer hem itibar kaybettirir hem de vergi olarak tekrar vatandaşa döner. Ufkunuzun genişlemesi dileğiyle..

Bynedim

Ben siyasetçi değilim Fakir fukara edebiyatı yapayım.Üzülmek efkarlanmakta mı haksızlığı dile getirmektemi yasak.Bakıyorum hep siyasal baglantılılar şatafat içinde gariban git gide düşüşte.Millet kğ hesabını unutmuş siz daha neyin eğosunu tatmin ediyosunuz..!Ölsünmü intihar mı etsin gariplerim dilerim tepeden bakanlar bu hor görüşü yaşamadan ölmez…!

Bynedim

Bu arada ufkumda baya genişki görüyorum gözlemliyorum gören kör değilim çok şükür

Abdulkadir

İnönü Üniversitesinde cemaatlerarası koalisyon rektörlüğü sistemi, Turgut Özal Üniversitesinde eş rektörlük sistemi olduğu için, böyle önemsiz mevzularla ilgilenmezler sayın arkadaşlar

Mert MALATYALI

Çok yerinde ve haklı bir eleştiri. Altına imzamı atıyorum.

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 10 7 3 0 20 9 11 24
Hatayspor 10 6 2 2 19 8 11 20
Beşiktaş 10 6 2 2 20 12 8 20
Alanyaspor 10 6 2 2 16 15 1 20
Fenerbahçe 10 6 1 3 14 11 3 19
Fatih Karagümrük 10 5 3 2 16 12 4 18
Konyaspor 10 4 5 1 14 9 5 17
Galatasaray 10 5 2 3 15 14 1 17
Altay 10 5 0 5 16 16 0 15
Adana Demirspor 10 3 4 3 15 15 0 13
Başakşehir FK 10 4 0 6 13 13 0 12
Gaziantep FK 10 3 3 4 12 14 -2 12
Yeni Malatyaspor 10 4 0 6 11 17 -6 12
Sivasspor 10 2 5 3 14 12 2 11
Kayserispor 10 3 2 5 13 17 -4 11
Giresunspor 10 2 3 5 6 10 -4 9
Antalyaspor 10 2 3 5 11 16 -5 9
Göztepe 10 2 2 6 9 14 -5 8
Kasımpaşa 10 1 3 6 10 16 -6 6
Çaykur Rizespor 10 1 1 8 8 22 -14 4

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...