SON DAKİKA

"Daha Değerli Hale Getiriyoruz"

PAYLAŞ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kaynarca mahallesini ziyaret ederek, Kaynarca ve Melekbaba Muhtarlarının yanı sıra mahalle sakinlerinin talep ve isteklerini dinledi.

Kaynarca Sabri Akdağ Kültür ve Sanat Merkezinin ön kısmında düzenlenen Mahalle Toplantısında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un her noktasının kendileri için ayrı bir değer taşıdığını, birlik ve beraberlik ruhuyla hareket ederek tüm yaşam alanlarını güzel yatırımlarla buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

“ÇOK ÇALIŞIYORUZ, SÜREKLİ GELİŞİM VE DEĞİŞİM İÇİN DURMAK ASLA YOK “  

Yeşilyurt’u geleceğe taşıyacak vizyonel yatırımların hayata geçmesinde desteklerini esirgemeyen mahalle muhtarlarına teşekkürlerini sunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Hemşerilerimizle bir araya gelmek, hemhal olmak, onların istek ve taleplerini dinlemek ve çözüm üretme noktasında birlikte hareket etmek, Yeşilyurt’umuzu daha aydınlık ve güzel bir geleceğe taşıma gayretlerimize büyük bir katkı sunmaktadır. İlçemizin tüm yaşam alanlarını belirli bir program halinde ziyaret ediyoruz, yatırımlarımızı yerinde inceliyoruz, sorun varsa hemen gideriyoruz, halkımızı bu noktada bilgilendiriyoruz. Bugünde Kaynarca mahallemizdeyiz,hem Kaynarca hem de Melekbaba muhtarlarımızla konuştuk,taleplerini dinledik, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı teker teker anlattık.Bizler birçok yerel yönetimin örnek aldığı, özel ödüllerle taçlandırdığımız yatırımlarımızı bu tür güzel buluşmalardan çıkardığımız verimli raporlar ışığında hayata geçirmekteyiz.Katılımcı belediyecilik ve çözüm odaklı hizmet anlayışımızın gerekliliklerine yerine getirip hemşerilerimizin gerek bizimle ilgili olan taleplerini gerekse de diğer kamu ve kurumlardan olan taleplerini rapor haline getirip, bunları gidermek adına hızlı ve pratik bir şekilde çalışıyoruz. Hemşerilerimizde bizim bu gayretini görüyorlar, gittiğimiz her yerde güler yüz ve muhabbetle karşılanıp, halkımızdan gördüğümüz teveccühte bugüne kadar ki saha çalışmalarımızın doğal bir sonucudur. Dinamik ve çalışkan bir yapıya sahibiz, ekiplerimiz artık ciddi bir tecrübe kazandı, bu tecrübe sayesinde hizmetlerimizle güzelleştirmediğimiz tek bir mahallemiz ve caddemiz kalmadı, ancak bu yeterli değil daha çok çalışacağız, daha fazla hizmet üreteceğiz. Sürekli gelişim ve değişim anlayışını hizmetlerimizin temeline yerleştirdik.  Çünkü biz Yeşilyurt’u, mahallelerimizi ve hemşerilerimizi seviyoruz. “ dedi.

“KIRSAL BÖLGELERİMİZİ HER ALANDA GELİŞTİRİYORUZ”

Yeşilyurt’a kazandıracakları yeni projelerle ilgili çok yoğun bir görüşme trafiğinden geçtiklerini ifade eden Başkan Çınar, “  Geride bıraktığımız ayın neresindeyse yarısını kent dışında geçirdik.  Ankara, İzmir, İstanbul, Bolu ve Bursa’da hem inceleme hem de yeni yatırımlarımızla ilgili verimli  görüşmelerde bulunduk. Amacımız kentimizi bir adım daha ileriye götürmek, geliştirmek ve kalkındırmaktır.Sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimizle güzel bir iletişime sahibiz.Çalışmalarımızı düzenli ve planlı ilerletip aldığımız sorumluluğu yerine getirme gayretindeyiz.Yeşilyurt büyük ilçe, hizmetler ve taleplerde bitmez, bizde çalışmaya devam edeceğiz.Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu yatırımları teker teker hizmete sunmaktayız.Kaynarca ve Melekbaba mahallelerimizde gerek alt ve üst yapı yatırımları gerekse de yeni yol açma, çevre, temizlik, park alanları, sokak sağlıklaştırmaları, sosyal, kültürel ve eğitim hizmetlerimizle hemşerilerimizin hayat standartını daha kaliteli hale getirmekteyiz.Gönül belediyeciliği kapsamında vatandaşlarımızın kalplerine dokunmaya özen göstermekteyiz.Bölgemizin en büyük sosyal yardım merkezi olan Emanet Çarşımız aracılığıyla 1.550 ailemize her ay düzenli olarak gıda, kıyafet ve temizlik yardımlarında bulunuyoruz.Mahallelerimizin ihtiyaç duyduğu sosyal yardımları da planlı olarak sürdürmekteyiz, bu anlamda muhtarlarımızın destekleri çok büyüktür, onlara da teşekkür ediyorum.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın Kaynarca mahallesiyle yakından ilgilendiğini ifade eden Kaynarca Mahalle Muhtarı Mehmet Güner, “ Başkanımızdan Allah razı olsun, her zaman yanımızda yer alıyor,  yollarımızı açıyor, park çalışmaları devam ediyor. Mahallemizin daha da güzelleşmesi için Sayın Başkanımız ve ekipleri çok özverili çalışıyorlar, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesinin sosyal belediyecilik hizmetlerini takdirle karşıladıklarını ifade eden Melekbaba Mahalle Muhtarı Ali Demir ise, “ Sayın Başkanımız gerçekten ulvi bir görev ifa ediyor, kendisine mahallemize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor. Gerek fiziksel gerekse de gönül belediyeciliği noktasında çok güzel hizmetler yapıyor. Mahalle sakinlerimiz Sayın Başkanımıza dua ediyor ve başarı dileklerini sunuyor.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, konuşmasından sonra ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmak üzere Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan kıyafet kolilerini mahalle muhtarlarına teslim ettikten sonra Kaynarca Sabri Akdağ Kültür ve Sanat Merkezinde pandemi kuralları altında gerçekleşen kursları ziyarete dip, kursiyerlere hediyeler takdim etti.

Bülten

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız