SON DAKİKA

Darende’de Muhtarlar Günü Kutlandı

Darende’de Muhtarlar Günü Kutlandı
PAYLAŞ

19 Ekim Muhtarlar Günü, Malatya’nın Darende İlçesi’nde kutlandı.

Kutlama programı, Atatürk anıtına çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çelik’in yaptığı konuşması ile sona erdi.

Çelik konuşmasında, muhtarlık mesleğinin önemine temas ederek, “Bu gün yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlar, 1829 yılından beri seçimle göreve gelir. Ülkemizde gelecek anlamda demokrasi muhtarlık seçimiyle boy vermeye başlamıştır. Dolayısıyla ülkemizde muhtarlıkları ve muhtarları görmezden gelerek hiç bir işi başarmak veya reformu özgür bir şekilde hayata geçirmek mümkün değildir. Mahalli idareler ve merkez yönetim organları mahalle arasındaki ilişki hiç şüphesiz yine muhtarlarımız üzerinde yürümektedir. Muhtarlar Devlet ile millet arasında köprü vazifesi gören kişiler iken, bir yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler” ifadelerini kullandı.

Demokrasinin temel taşı, milletin güzide temsilcisi ve hizmetkarı olan muhtarların fedakarca görev yaptıklarına dikkat çeken Çelik, “ Manevi sorumlulukları bir o kadar ağır olan bu güzide insanlar halka hizmet hakka hizmet anlayışı ile görevlerini yapmaktadırlar. Çevresinde sorunları büyüten değil çözüm üreten ve dertlerine derman olmaya çalışan muhtarlar yaşadıkları yere huzur taşıyan gönül elçileri olarak da her zaman saygıyla anılacaktır” diye konuştu.

Muhtarlar Günü kutlamalarına daire amirleri ve muhtarlar katıldı.

İha

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorum yazın

İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
Yorum yazmalısınız