Yükleniyor...
Yukleniyor

Yükleniyor

Deprem Uzmanından Gürkan’a Tepki.. “Herkes İşine Baksın”

Gündem

28-11-2020 tarihinde yayınlandı.

Deprem Uzmanından Gürkan’a Tepki.. “Herkes İşine Baksın”

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

GÜRKAN’I ELEŞTİRDİ, ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI..  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi, Jeofizikçi ve deprem bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, dün öğlen saatlerinde Pütürge’de meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem için, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın “’Öyle zannediyorum ki bu bir artçı değil, kendi başına bir deprem” şeklindeki açıklamasına tepki göstererek, “Şimdi o Jeofizik Mühendisliği yaptığına göre, ben de belediye başkanı olabilirim demektir! Yani, bu işi bilimcilere bırakmak gerekiyor. Herkes kendi işine baksın” dedi.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, dün saat 11.27’de meydana gelen ve AFAD tarafından Pütürge merkezli, büyüklüğü ise 4.7 olarak açıklanan dünkü depreme dair Haber Global TV’nin sorularını cevaplandırdı.

Dünkü depremin, 24 Ocak 2020 tarihli 6.7 büyüklüğündeki Sivrice depreminin artçısı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “Van depreminin üzerinden 9 yıl geçti. 7.2 büyüklüğündeydi o deprem. Nasıl ki, üzerinde 9 yıl geçen, Van depreminin artçılarını 2020’ye kadar halen algılıyorsak, 24 Ocak depreminin artçıları da devam edecektir. Kaldı ki, 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6,7’lik deprem henüz daha genç bir deprem Bunun artçılarının ne kadar süreceğini kestirmek zor. Ama en az, en az 1-2 yıl sürer” dedi.

“Başkan depremi jeofizikçilere, bilimcilere bıraksın”

Haber Spikeri, Senem Toluay Ilgaz’ın, Prof. Dr. Ercan’ın bu tespitlerine karşılık, “Az önce Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı, ‘Öyle zannediyorum ki bu bir artçı değil, kendi başına bir deprem’. Böyle bir tahminini bizimle paylaştı. Sizin değerlendirmeleriniz ne yönde?” şeklinde bir soru yöneltmesi üzerine, Prof. Dr. Ercan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a, jeofizikçilerin işini jeofizikçilere bırakması çağrısında bulundu ve Gürkan’ı sert ifadelerle eleştirdi.

“Malatya Belediye Başkanı’nın söylediklerinde yanlışlar var… Herkes işine baksın…”

Jeofizikçi, deprem bilimci, Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın dün meydana gelen depreme ilişkin değerlendirmeleri hakkında şöyle konuştu:

“Şimdi o, (Selahattin Gürkan) Jeofizik Mühendisliği yaptığına göre, ben de belediye başkanı olabilirim demektir! Yani, bu işi bilimcilere bırakmak gerekiyor. Türkiye’de deprem herkesin sorunu ve herkesten bilgi alınabilir bir bilim dalı biçimine geldi. Bence herkes kendi işine bakmalı. Ben de bir kısmını dinledim. Malatya Belediye Başkanı’nın söylediklerinde yanlışlar var. 6,7 şiddetinde dedi (24 Ocak depremi için), artık şiddeti öğrensin bir belediye başkanı. Elazığ- Malatya depremi, 6,7 şiddetinde olmadı, 6,7 büyüklüğünde oldu. İkisinin arasında büyük fark var. 6,7 büyüklüğünde olan Elazığ- Malatya depreminin şiddeti, yani yıkım gücü 9’dur. İlle şiddet diyecekse, 9 demesi lazımdır. 4,7’lik bugünkü depremin ise yıkım gücü yaklaşık 3’tür. Şiddeti 3’tür. İkisi birbirinden çok farklı ölçeklerdir. Bu şiddet olayı, ölçekler tamamen birbirinden farklı.4,7’lik deprem önceki olan 6,7’lik depreminin artçılarından bir tanesidir”.

Doğu Anadolu Fay Hattı’nın depremselliği hakkındaki ve gelecekte üretebileceği muhtemel depremlere ilişkin soruları da cevaplandıran Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’ın verdiği bilgilerde öne çıkan başlıklar şöyle:

“Doğu Anadolu Kırığı 15 milyon yıllıktır; burası artık yoruldu; ama üreteceği en büyük deprem 7.1 büyüklüğünde olacaktır”

Karakaya Barajı deprem algılamalarını yaklaşık 3 ay o bölgede yapmıştım. Etkin bir kırık. Ama Doğu Anadolu Fayı çok sık aralıklarla patlamaz. Kuzey Anadolu kırığı oluşmadan önce Anadolu’nun tek kırığı Doğu Anadolu kırığıydı. O nedenle Doğu Anadolu kırığı en yaşlı kırıktır. Yaklaşık 15 milyon yıllıktır. 15 milyon yılda burası artık yorgun düşmüştür. Daha sonra buna yardımcı olmak için Kuzey Anadolu kırığı bundan yaklaşık 3,5 milyon yıl önce Doğu Anadolu kırığının çocuğu olarak doğmuştur. Artık onun üzerindeki yükü Kuzey Anadolu kırığı daha büyük depremlerle almaktadır ki o 8’e kadar deprem üretir. Ama Doğu Anadolu kırığının üreteceği en büyük deprem 7- 7,1 büyüklüğünde deprem. Zaten Elazığ- Malatya depremi zaten oradaki kırık boyunca oluşabilecek en büyük deprem. Bunun ardından orada daha büyük deprem beklentimiz yok.

“24 Ocak depreminin artçılarının 150 km yarı çapındaki bir alanda 5.8’e kadar varabileceğini söylemiştim”

Net olarak söylüyorum. Ama 6,7’lik deprem küçümsenemeyecek bir deprem olduğu için, sizlerle daha önce Haber Global’de yaptığımız oturumlarda, bunun artçılarının 5,7- 5,8’e kadar varabileceğini, yarıçap olarak da 150 km.’lik bir alanda olacak her türlü depremin, Elazığ- Malatya depreminin bir artçısı olarak algılanması gerektiğini belirtmiştik. Şimdi, tabi ki bu deprem ve büyük artçıları oldu. Ama bu bölgedeki gerginliği boşaltacak şekilde artçılar henüz oluşmadı.

“Nasıl ki Van depreminin üzerinden 9 yıl geçti; artçıları devam ediyorsa…”

Nasıl ki, Van depremi 2011’de, şu andaki 2020’ye kadar halen artçılarını algılıyorsak ki, onun büyüklüğü 7,2’ydi. Aşağı yukarı 9 yıl geçti ama halen artçılarını algılıyoruz. Ama 6,7’lik deprem henüz daha genç bir deprem, 2020’de olan. Bunun artçılarının ne kadar süreceğini kestirmek zor. Ama en az, en az 1-2 yıl sürer. Ama bunların artçıları, biraz önce Sayın Büyükşehir Belediye Başkanının konuştuğu gibi, artık yıkacağını yıktı 6,7’lik deprem, dolayısıyla 4,7’lik depremin artık yıkacağı bir ev yok. Çünkü, genellikle 4,7’lik deprem, eğer 6,7’lik deprem olmasaydı, Pütürge dolayı, Pütürge kaldı ki dağlık bir kesimdir, ovada yer almaz. Pütürge’nin ovalarının olduğu yerde tamamen Karakaya Barajı’nın suları kapladı. O nedenle, depremden etkilenecek yapı sayısı çok değildir. Evet, Pütürge civarında yoksulluk vardır ama o yapılar zaten yıkılmıştır. O nedenle bu çok büyütülecek bir deprem değildir. Beklenen depremlerden bir tanesi olmuştur, daha büyük bir deprem beklentisi içinde değilim”.

malatyahaber.com

deprem ahmetercan

gurkan deprem

UYARI: Sitemizde çoğunlukla muhabir arkadaşlarımızın imzalarıyla ya da mensubu oldukları basın kuruluşları kaynak belirtilerek yayınlanan üstteki haber benzeri araştırmalar, haberler, röportajlar, maalesef “emek hırsızı” –özellikle de biri sürekli olmak üzere- sözde bazı internet yayıncıları tarafından, ya aynen ya da küçük bazı değişiklikler yapılarak, kendi özel araştırmaları ya da haberleriymiş gibi kendi yayın organlarında yayınlanabilmektedir. Haber kaynağıyla ya da araştırmasıyla, istihbaratıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan, sadece gerçek gazetecilerin ‘kamuoyunun bilgisine sunulmuş’ emeğinin üzerine ‘çöküp’, gazetecilik- habercilik yaptıklarını zanneden ve böylece kamuoyunu da aldatanların bulunduğuna bir kez daha dikkat çekerken, söz konusu unsurları da ‘gerçek gazetecilerin emeğini çalmamaları’ konusunda uyarıyoruz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Subscribe
Bildir
guest
57 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
sahipsiz malatya

hocanın ağzına sağlık iyi demiş

malatya sevdası

bizim başkan bilir Profesör hocam 🙂 sen bilmiyorsun bırak.:)

Harun BİNGÖL

Prof. hocamızı canı gönülden tebrik ediyorum
herkes işine ne işi olursa genel olarak söylüyorum Allah korkusuyla hak yemeden birilerine yalakalık çekmeden baksın sözünü de ekliyorum

tatar

Millet burdan iyi rahatliyor inanmadigi herseyi yazabiliyor ismi sani da belli degil nasilsa. :))

Ya komik olan ne biliyor musun. Ben Selahattin beyin sosyal medyasinda ki konusmayi dinledim adam bahsedilen gibi birsey demiyor ki.

Gecenkilerden farkli bir sekilde hissettik diyor birtek bu farkliydi diyor. Bilimsel olarak aciklama yapmiyor.

Bu soyle birsey ayni bahceden ayni sebzeyi alip farkli bir tat hissetmek gibi birsey.

Muhendisler ciksin cinsini kokenini soylesin ama ayni lezzeti alamamak kisisel bir durum.

Bu kadar trol ekip olumlu ve olumsuz yonde cidden komik geliyor bana.

Savunulacak yada elestirilecek birsey bir durum yok bana sorarsan kendine prof. Diyen sahis kendini sorgulamalidir. Bir belediye baskani kendi hissettiklerini ifade ederken boyle bir uslub ile konusma hakki yok.

Burda da kendini bilmez bazi kisilerin boyle yorumlar yaparak baskani itibarsizlastirma yada itibar katmaya calismasi ayrica bir komik

Memeleketin yuzde 70 i oy vermis. Adamin 4. Donemi her donem oyunu arttirarak gelmis.

3 tane yalaka overek
3 tane kuyrugu basilan ise alinmayan haksiz kazanc elde edemeyenin yorumu ile bu vatandas tavrini degistirmez. Onun icin millet herseyi goren ve duyandir.

Bu arada baskanin sozlerini buraya yazarak elestirmeye calisanlar bariz belli ki yakin cevresi. Insanoglu boyle birsey iste. Cig sut emmis. :))

Kemal Ağa

Sayın yorumcular nedemek sınıf öğretmeni diye küçümsemek öğretmen demek herşeyin üstesinden gelen demek bilen demek o jeofizikçiyide bir öğretmenin yetiştirdiyini unutmayalım.Birşeyler söyleyeyim diye yorum yapmaya çalışmayalım.Önce kendimize bakalım.

ali

Ahmet Hoca, Sayın Büyük Başkanımıza hiç değilse, deprem şiddeti ile büyüklüğü arasındaki farkı bu vesileyle öğretmiştir umarım. Ayrıca bugüne kadar kendisini ilgilendirmeyen çok sayıda konuda açıklama yapan başkan arada böyle sert kayalara çarpacağını da görmüştür inşallah., Bu arada tek derdi şehitfevzi kentsel dönşmünü durdurmak olan şehitfevzili bir arkadaşda bu vesileyle burayada sızmış bir yandan başkana güller yağlar atmış bir yandan sitem ederken başkana ayar çeken profada her şeye burnunu sokuyorlar diye laf sokmuş, bunun ardından fırsat bu fırsat diyerek yine dönüşümle ilgili derdini araya sıkıştırmış.Helal sana şehitfevzili her yerde varsın.Bir spor haberlerine burnunu sokmadın.Oradada bekleniyorsun.

Sehitfevzili

Rezil ettigi konuya bak selo demis deprem porf demis artci.malatyanin yuzde seksen evler cok eski 50 yillik binalar var ve bunlar ilk depremde hasar aldi insanlar bu evlerde yasiyor ikinci bir 6 buyuklugunde bir depremi kaldirmaz belediye baskanlari is yapmiyor haberlerde sadece boy gosteriyor.deprem gecesi tvde bir prof konusuyordu malatyada aralarinda buyuk deprem yakin dedi sabah iyi sallandik.yarin cok kaybimiz olacak.sporada sira gelecek merak etme.

Mehmet444

Sesli güldüm!

Eroll

Niye sert tepkiymiş adam herkes işine baksın bilmediği konulara dahil olmasın demiş doğal bir olgu bu.

Malatyalı

Ulusal televizyonlara bakın akşamları hep aynı kişiler her konuda fikir beyan ediyorlar takım tutar gibi ikiye ayrılmışlar kesinlikle bir konuya bir grup siyah diyor diğer grup beyaz diyor bazen iki günce dediklerini inkar ediyorlar bu durum ülkemizin olağan durumu bırakında asıl mesleği öğretmenlik olan baskanda görüş beyan etsin.

Fırat

Tüh gene rezil olduk

Battalgazi44

Sayın Başkanın sözünü şöyle değiştirmek lazım: Her şeyden anlayan hiçbir şeyden anlamaz.

Bilmediğini bilmeyen her şeyi bildiğini sanır.

İlim ilim bilmektir

ilim kendin bilmektir

sen kendini bilmezsen

bu nice okumaktır. Yunus Emre

Sayım

Neden başkanımızı yerden yere vuruyorsun herkes kapasitesine göre söyler bişiler kimseyi ilgilendirmez.3.5 sene ve diğer 5 sene de inşallah baskanımız olacaktır tekrardan.

Fikret

Bilimsel konularda herkes istediği gibi yorum yapamaz.Hele hele söz konusu insan hayatı ise.

Şkd...

Selahattin başkan’nın bazı huylarından baz geçmesi lazım,Yorumların hepisini okudum kimi sevgisinden başkan laf kondurmuyor,bazıları Başkanın Ben her şeyi bilirim serslenişi .
Ama şu bir gerçek var Özelikle Belediyelerde Bu beni adamın deyim işi ehline vermiyorlar..
Kısaca Kartalı Karga,Kargayıı kartal yapıyorlar..
Özellikle Teknik Üniversiteyi bitiren gencecik insanlar işi olmaya. Yerlerde değerlendiriliyor..
Bir kurumda Ben yok Biz varız olması lazım…
Niye bizler ulusal TV’lere böyle yansıyalım..

44 malatya

Ata sozu vardir, dogru soyliyeni kovarlar baskanin

Depremle anlasmasi vargibi geldi yikti birdaha
Gelmez diyor

metin

tren kazasındada aynı uslupla araştırma yapılmadan birilerini suçlamıştı herbokolog başgan

Banazili

Selahattin baskan demis.ki ekinler bas vermeden kor buzagi topallamaz.

Orhan

Sayın hocam bunlar her şeyi bilir. Boşuna yönetmiyor olsa bizi. ta en başı da böyle sonuncu zurna da aynı makam. Keşke açıklama yapıp üzmeseydiniz bizi.

Kemal

Son 20 yılda toplumda herşeyi bildiğini zanneden insanların sayısında artış var.Oysa bilinen tek şey var.Heeşeyi bildiğini zanneden hiçbirşeyi bilmediğidir.Vah ülkem.

yasar

Sayın Prof. Ahmet Ercan sen bizim başkanımızın felsefesini bilmeden laf etmişsin. ”Her şeyden anlamayan hiçbir şeyden bir şeyden anlamaz’. Bu sözü memleketin her yerine yazdırmamız gerekiyor. Şehrin giriş çıkışlarına yazdırmamız lazım. Şehre giren çıkan herkes görsün ki hayatında bu felsefeyi uygulasın. Bütün Malatya halkının felsefesi bu söz olmalı.

Mihenk44

Rica ederim syn. hocam. Bizim boşganımıza nasıl böyle laflar edersiniz? Boşganımız deprem dahil ekonomi, dilbilim, biyoloji, tıp, felsefe, ilahiyat, fizik, coğrafya, kelam, hadis, tefsir, halkbilim, sosyoloji, zooloji, savunma, dişçilik, ulaşım, ziraat makinaları, huguh -aklıma getiremediğim disiplinler gücenmesin lütfen- herbir şeyi bilen iyi bir herboloktur kendileri. Sloganımız neydi hatırlayalım “Tey… tey… şen olasın… şen olasın Malatya!…”

Lvt

Her şeyden anlayan hiçbirseyden anlamaz diyen başkan .?

Deniz

Herşey herşeye bağlıdır, herşeyden anlamayan hiçbirşey den anlamaz felsefemiz bu :)))

Hakan

Bu hocalari gözünüzde çok abartmayalim.deprem olacak bir kaç il sayiyolar çikarsa kahraman oluyolar.İstanbul dediler izmirde deprem oldu.
Dünkü depremden sonra 24 saatte 43 artçi olmuş.bu kadar çok artçi oluyorsa ayri bir deprem olabilir.

Gazi

Naci görür hoca,elazığ sivricede deprem olur dedi oldu.Sırada sivrice pötürge hattı var dedi.O da oldu.Gelelim izmir depremine.Burada da atıyorsun,manisa depreminden sonra ege bölgesinin tehlike arz ettiğini defalarca söylediler.Hatta beklenen izmir depreminin bu olmadığını,daha büyüğünün beklendiğini anlattılar.Palu-keban da var.Sırada istanbul,Çelikhan-erkenek ve türkoğlu hattı bekleniyor.Anlıyacağın hepsi doğru.Ancak tarih ve hangi şehrin öncelikli olduğunu Allah bilir.

Nizamettin Opanoğlu

Sayın Profesör,hepimiz depremin şiddetine bakınca bağımsız büyük bir deprem olarak nitelendirdik.Elbette ki deprem uzmanı değiliz,bu konuda aksini iddia etmek de bize düşmez.Başkanımız da depremin şiddetinden dolayı o an başlı başına bir deprem demiş olabilir,yanılabilir.Sen de ilim adamı olarak sayın başkanım bu önceki depremlerin artçısıdır der geçersin.Asıl tepkiyi ülkemizdeki çok farklı görüşlere sahip yüzlerce deprem uzmanının birbirinden farklı açıklamalarına yaparsanız daha isabetli olur sanırım.

Davut

Yinemi utandık, yinemi rezil olduk? Malatya’da meydanı boş bulup cahillerden trol ve kendine gazeteci diyen bazı sitelerden destek bulunca bay dev aynasında gören başkana bir bilim adamı gayet efendice haddini bildirmiş. Kabahat bizlerde. Yine kaybettik. Umarım bu son hatamız olur

Hasan

Hocam ağzına sağlık..

Kernekli ibrahim

Bizim başkan entegre sistem tren kazasında bilirkişi,depremde jeocu prof???

Akçadağ

Selahattin Gürkan sınıf öğretmeni ama maşallah yer biliminden tut her konuya hakim.Malatya halkı bu cevherin değerini bilin,??

aras

ne olmuş sınıf öğretmeniyse .sınıf öğretmeni dediğin matematik,türkçe,hayat bilgisi,fenbilimleri,sosyal bilgiler,beden eğitimi,görsel sanatlar,müzik,dinkültürü ve ahlak bilgisi gibi dersler verir.yani branş derslerinin hepsini verir.Çünkü fakültede hepsinin eğitimini almıştır.sadece bir dalda yoğunlaşmamıştır.başkanımızda her konu da konuşabilir.Sınıf öğretmenini aşağılar tarzda yazamazsın sen.zorunuza gitmesin

Malatyalı

Malatya siyasetcileri hiç bir zaman kendi işlerini yapmazlar malatyanın yarısı depreme dayanaksız yapılar varken gider deprem uzmanlığına kalkışır işte malatyanın kaderi bu iş bilmezlerin eline kalmış Allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim

Yasin Bikriye

Üslüp önemlidir.
Atalarımız profesör olabilirsiniz ama önemli olan adam olmaktır demişler.
İsmi lüzumsuz profesör eskimiş zihniyetin artığı olarak gündeme gelebilmek için Malatya Belediye Başkanını bilmemek ile suçlarken görgüsüzlük yapmıştır. Deprem profesörünün Türkiye gündemi ve siyaseti ile ilgili her türlü beyanatı en azından google arşivlerinden ulaşılabilir. Hatta İzmir depreminde hasarın az olmasını ‘İzmirlilerin laikliği benimsemiş, Atatürkçü, aydın insan olmalarına’ bağlayacak kadar zırvalamıştı.
Mevlana
Lafa bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adam mı demiştir.
Malatya Belediye Başkanı ismi lüzumsuz eski zihniyet artığı profesörün öğrencisi ve doktora danışmanı falan değildir. Kaldı ki şiddet ve büyüklük gibi bilimsel derin bilgi (II) gerektiren konuları da bilmek zorunda değildir. AFAD açıklamasına göre beyanatta bulunmuş ve kendi fikrini belirtmiştir.
İsmi lüzumsuz eskimiş zihniyet artığı ‘Belediye Başkanımızı dinledim. Aynı fikirde değilim, ben …….. düşünüyorum’ demekten ve nezaket ile uslüptan aciz olduğunu 85 Milyon Türkiye’li huzurunda kendini rezil rüsva etmiştir.
Bir de ‘Ben de Belediye Başkanlığı yapayım o zaman’ sözü var ki aslında içinde kalan bir yarası olduğunu ikrar etmiş oluyor. Zaten 5BİN Nüfuslu bir ilçede Belediye Başkanı olabilecek kapasitesi olsa Devletin verdiği hak olan 67 yaşını doldurmak için üniversitede çalışmaya devam etmez.
Özetle her şey olunabilir ama adam olunamaz.

KEREM

Cehaletin Propagandası ve Cehalete Övgü de zaten Bilsamcılara yakışırdı.

Cumali

Ne kadar zavallı ne kadar bilimden bilgiden uzak ideolojinin cehaletiyle kinle yazılmış bir yorum.Adam Tükiye’de bu işin uzmanına ayar vermeye kalkışıyor, haddini bilmeden. Ya sabır!

Ahmet

“Türkiyeli” Bikriye… Kendini ne kadar madara ettiğinin, rezil rüsva ettiğinin farkında mısın acaba?

Eymen44

Selahattin başkanı cok aşağıya çekmeye çalışıyorlar.uslup cok önemli prf.olabilirsin onemli olan insan olmak.hocaligini derste öğrencilerine ver koca şehrin belediye başkanını cok bilmişlik yaparak assagi çekeceğine kelimesindeki yanlışlığı başkan yanlış ifade kullanmıştır diye yanlışını düzeltilsin.bundan maaşı düşürülenler,başkanın makamına göz dikenler seviniyor…bu malatyalilara yapılmış bir hakarettir.herkes üslubuna dikkat etsin kimse sev sevme devletin baş başına hakaret edemez

Egemen

Kim devletin başı 🙂

Sehitfevzili

Aynen katiliyorum saygisiz bir adammis profosor.depremi biz yasadik 5.5 lik bir depremdi.artcilar ufak defek sallantiya denir kac saniye sallandik ve siddeti.siz porofosorler neden her seye burnunuzu sokuyorsunuzki tv lere cikip sabaha kadar bos bos konusuyorsunuz.secilmis bir insana hakaret gibi sozler konusmak ne kadar dogru.selo baskan sehitfevziye bir el atmadin osman baskanda elini cekti size oy verdik ama pismaniz.

Murat

Adam bizim başkanı tanımaz etmez lafı gediğine oturttu diye niye zorunuza gitti. İsim soyisim de açık yarın Başkan sizi mükafatlandıracak emin olun. Eski zihniyet profesörü derken neyi kastettiğini anlamadım ama şimdi doçentin bile olmadığı üniversitelerden mezunlardan çok çok iyi olduğu kesin

Sehitfevzili

Ben kayisiciyim bana ne fayda edecek.prf dese kardesim bu sehir deprem bolgesinde buyuk deprem yakin bu sehrin yuzde 80 evleri cok eski ve ilk depremde hasar aldi acil imara acin su mutahitleri dusunmeyin artik size oy veren insanlara yardim edin mesela imar poroje parasi almayin boy gostermeyi birakin yarin bu memleket de cok insani kaybedez desin ama adam beceriksizde olsa calismasada onu ben sectim ben elestirim.

yılmaz

Sayın Prof. Ahmet Ercan sen bizim başkanımızın felsefesini bilmeden laf etmişsin. ”Her şeyden anlamayan hiçbir şeyden bir şeyden anlamaz’. Bu sözü memleketin her yerine yazdırmamız gerekiyor. Şehrin giriş çıkışlarına yazdırmamız lazım. Şehre giren çıkan herkes görsün ki hayatında bu felsefeyi uygulasın. Bütün Malatya halkının felsefesi bu söz olmalı.

hasan balcı

Yeri geliyor başkanımız gürkanı buradan eleştiriyoruz ama burada spikerin kışkırtmasıyla gaza gelmiş bir profesör görüyorum.Başkanımız kesin konuşmamakla birlikte görüşünü bildirmiş.Bu kadarda kendi adamınızı ezdirmeyin haklıya haklı demek lazım.

Murathan

Belliki hocam selo başkanı daha tanımamış. Selo başkanın nekedar derin bir bilgiye sahip olduğunu bilse böyle bir gaf yapmazdı.

VAZİYET!

Sn. Gürkan!
Artık söylem ve ifadeleriniz sizi bağlamaktan çoktan çıktı.Siz bu şehrin belediye başkanısınız.Sözleriniz,ifadeleriniz maksadını aşıyor ve ülke gündemine farklı oturuyor ve Malatya ile anılıyorsunuz.Herşeyi bilmek ve anlamak zorunda değilsiniz.Bu takıntınızı artık bitirin.Proje ve ekip yoksunu biri olarak iki yıldır bu şehre çok yanıltıcı ve eksik bilgiler veriyorsunuz.Biz bu şehre ciddi katkılar sunmadığınıza şahidiz. Lütfen kalan sürede sadece temsilde bizi zorda bırakmayın.Bu şehrin bir insanı olarak ülkede memleketimin böyle hadsiz bilinmesi beni üzüyor artık. Yeter!

Mikrop savar

Asırlık Kapak çok Teşekkür Ederiz Prof. Övgün Ahmet Ercan bey’e

Ali Kaya

Övgün efendi Övgün efendi
duayen bir ulu çınarımız der ki
”her şeyden anlamayan bir şeyden anlamaz!”.

Cemil

Bugün padişahımız bi uyanacak, sizi aratacak ve sinirlendiği söylenecek, sizde habercilik ilkesi doğrultusunda haberi yaptiginizi söyleyeceksiniz ama aramızda “korkacaksiniz”.Akşama kadar bi bakacağız haber baştan sona gelmiş, gelmiş ve gündemden yok olmuş gitmiş…bu haberi 2-3 gün gündemde bekletecek yüreğiniz varmi malatyahaber ? Yorumu yayınlayacak iradeye sahipmisiniz peki ?

Murat

Aha da yorumu yayınladılar 🙂 2-3 gün de manşette kalırsa özür dileyecek misin canımın içi 🙂

hasan kaçan

ah hocam ah, sen birde bizi düşün. başkan bize neler anlatıyor birde bizi düşün. 3 km lik yola 30 km mi demez, yaptığı işlere bire bin katarak mı anlatmıyor. iki merkez ilçe bir de büyükşehir başkanı sadece tv ve kameralara başkanlık yapıyorlar. AKP malatyada çok fazla oy alıyor ama imkansızı başararak bu gidişle malatya yı bile kaybedebilir.

Harun

Bizim başkanın felsefesi var. CNN Türk’te söylemişti: Herşeyden anlamayan hiçbirşeyden anlamaz.

Levent

Başkanımıza haksızlık etmiş.Tepkisini ulusal kanallarda yorum yapan her akşam ekranlarda görünen aynı tiplere gösterseydi daha anlamlı olurdu.Ekrandaki bu şahıslar siyasetten,depremden,iç ve dış politikadan,salgın hastalıktan,tüp bebekten,eğitimden,psikolojiden,terörden ,hukuktan vs…vs…vs…anlayan ve uzmanca bizleri aydınlatan şahıslar.Tepki bunlara olmalıydı.

Aras

Öyle iş mi olur hocam ya şimdi sizin bu söyleminiz “Herkes İşine Baksın”demeniz başkanı selahattin gürkan için hiçbir anlam ifade etmeyecektir Çünkü başkan beyin bir “ Felsefesi “ var nedir o felsefe diye soracak olursanız “HERŞEY HER ŞEYE BAĞLIDIR HER ŞEYDEN ANLAMAYAN BİRŞEYDEN ANLAMAZ” yani başkanımız maşallah Cumhuriyet Tarihinde olmayan yapılmayan işler yaptıgı ve HERŞEYDEN anladığı için normaldir

Huzur

Neymiş demekki ?

Halil

Adamsın

Malatyalı Dr.

Türkiye’nin hastalığı… Herkes herşeyi bilir ama herşeyi anlamaz. Hoca bunu tekrar öğretmiş bize. En başı da bunu yapıyor en altı da… Herkes jeofizikçi, herkes doktor, herkes Müteahit, herkes yargıç…. herkes herşey bu ülkede…

  • Spor Toto Süper Lig
  • Tff 1 Lig
Takımlar O G B M A Y Av P
Trabzonspor 21 15 5 1 38 15 23 50
Konyaspor 20 11 6 3 32 16 16 39
Hatayspor 21 11 2 8 32 28 4 35
Başakşehir FK 20 10 4 6 30 20 10 34
Adana Demirspor 21 9 7 5 30 24 6 34
Fenerbahçe 21 9 6 6 33 26 7 33
Beşiktaş 21 9 5 7 33 30 3 32
Alanyaspor 21 9 5 7 32 32 0 32
Gaziantep FK 21 9 4 8 27 28 -1 31
Sivasspor 21 7 9 5 28 21 7 30
Fatih Karagümrük 21 8 6 7 29 30 -1 30
Kayserispor 21 7 7 7 29 29 0 28
Galatasaray 21 7 6 8 26 28 -2 27
Giresunspor 21 7 4 10 20 21 -1 25
Antalyaspor 21 6 5 10 22 32 -10 23
Göztepe 21 5 6 10 24 29 -5 21
Kasımpaşa 21 5 6 10 24 29 -5 21
Altay 21 5 3 13 23 35 -12 18
Çaykur Rizespor 21 5 3 13 19 38 -19 18
Yeni Malatyaspor 21 4 3 14 17 37 -20 15

Malatyahaber.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

MalatyaHaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı MalatyaHaber sorumlu tutulamaz...